Sada je: sub apr 27, 2024 4:46 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Karadjordjevic: Obnovimo kraljevinu
PostPostano: sri maj 24, 2006 4:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Beograd -- Princ Aleksandar Karađorđević pozvao je danas na obnovu Kraljevine Srbije i rekao da želi da bude sluga zemlje.

Karađorđević je rekao da je "došao pravi trenutak da Srbija uredi sebe po svojoj meri", da je ta mera Kraljevina Srbija, kao i da je "ponosan na Srbiju i da želi da bude sluga zemlje".

Karađorđević kaže da "snažno veruje" u ustavnu kraljevinu Srbiju, i da u savremenim kraljevinama skupština i vlada "vladaju i biraju se na izborima, kao i u republici, a da je na čelu države kralj, koji je iznad dnevne politike i čuvar jedinstva naroda, stabilnosti političkog života i trajnosti države".

"Kralj uvažava sve političke stranke, ali nije član nijedne -to je razlog zašto su kraljevine stabilne. Pogledajmo samo Veliku Britaniju, Švedsku, Holandiju, Belgiju i Španiju, koja je odličan primer jer je posle decenija teškoća monarhija na čelu sa Huanom Karlosom izvela na put uspeha i ugleda", rekao je Karađorđević.

Karađorđević, koji je izjavu počeo rečima "dragi građani Srbije, dragi moj narode", rekao je da je "zvanično potvrđeno da je narod Crne Gore izglasao nezavisnost" i dodao da je zbog toga tužan, ali da želi crnogorskoj braći demokratiju, prosperitet i sreću.

Novinarima nije omogućeno da postavaljaju pitanja Aleksandru Karađorđeviću.

Izvor: Beta

](*,)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 24, 2006 8:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Taj konjički kapetan Britanske vojske koji uz to lošije govori srpski od pola stranog diplomatskog kora u Beogradu da bude kralj jedne države?
#-o

:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 25, 2006 12:28 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 29, 2006 10:39 pm
Postovi: 14
Ali, najbolje od svega je to što novinarima nije omogućeno da ispituju Acu Gicu. :D
Izreka "Kraljevstvo za konja" u ovoj verziji dobija jedan posve drugi smisao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 25, 2006 3:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
koji uz to lošije govori srpski od pola stranog diplomatskog kora u Beogradu da bude kralj jedne države?



Meni su najbolji biseri tipa: "Ja sam vash krala", ili "Ja i moja supka smo dosla.."

Kada se setim da svaki americki diplomata u ambasadi, do onog beznacajnog, govori srpski kao da su ga godinama ucili a ovaj nije mogao za 15 godina koliko dolazi ovamo. Ili ga boli uvo ili je totalni mentol.
Mislim da je ovo drugo, posto se cini da mu je jako stalo do "prestolja". Kao da nismo u 21. veku covece!
Kakva crna monarhija!?

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 26, 2006 2:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
He, he, izgleda da na Balkanu vrijeme teče unazad!? =D>

Kad dođe onaj period kad nije bilo Hrkljuša #-o i njegovih "svetih pisama", eto i mene tamo.


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 49 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz