Sada je: čet mar 28, 2024 1:29 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4309 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 216  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: čet aug 24, 2017 2:19 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
sector57

Mislim da su ova tvoja srljanja, pitanja i postavke više rezultat “meteža donjih centara” (gnostički rečeno), nego neke kontemplacije predočenog materijala. Uposlio si selektivnu percepciju do maksimuma, kako bi njome podupro svoja lična predubjeđenja. Tako si težište bacio na definisanje izvora simbola isključivo “filmovima” a njihovo tumačenje – “proricanjem” i na degradaciju autora originalnog materijala, ne bi li kako oborio predočeni koncept. Interesantan pristup od strane nekoga ko se toliko dugo bavi gnostikom?! S druge strane, ja sam svemu ovome prišao na principu ispitivanja jačine “signala” u odnosu na “buku” jer sam taj koncept shvatio kao veoma bitan, ukoliko bi on bio istinit. Odatle sam pristupio njegovom ispitivanju bez uplitanja ličnih predrasuda. Signal sam ocijenio prilično jakim a obrazac pojave simbola koji ukazuju na pomenuti događaj, prilično vidljivim. U sve to su se uklopile opservacije trenutnih događanja u svijetu kao i neki “istorijski” elementi koji su mi poznati. Nadalje, nakon što sam malo istražio korijene pojave tog simbola i pomnožio ga sa samim sobom, te vidjeo u broju kojem je on matematički korijen isti obrazac u smislu datuma i vremena koji se javljao u drugim izvorima, meni lično je to bila određena verifikacija istinitosti signala. Sada se postavlja pitanje, ukoliko ja predočim taj nalaz drugima, kao što jesam u jednom od prethodnih postova, da li ja tu nešto – “proričem”?! Očitana simbologija je, jednostavno - očitana simbologija.
Interpretacija jezika simbola može biti pravilna ili pogrešna ali se tu ne radi o – “proricanju”.

Mada mogu reći da sam na to naišao nakon što sam završio prvu verziju članka i “testirao” ju. U toj fazi sam pristupio svemu ovome kao da je u pitanju jedan plan kojeg je moguće spriječiti, međutim, na osnovu verifikacije obrazca u onome korijenu i reakcije primaoca poruke, sada mislim da je ovdje nije u pitanju plan, nego – program, čiji smo svi mi dio. Trenutno, ne vidim načina ili mogućnosti za reprogramiranje programa i programiranih likova u njemu. S druge strane, i reprogramiranje bi podrazumijevalo – manipulaciju a nečija ličnost se de-programirati ne može. Jedino što sam mogao, to je bilo da “zavaljam grudu 'snijega' u pravcu za kojeg sam smatrao da obećava i prepustim ‘prirodi’ da učini ostalo". Da li sam napravio dobru grudu, izabrao dobar pravac i da li će ‘priroda’ “učiniti ostalo”, to mi nije poznato.

Citat:
sector57: Da li bi ti rekao onda da je taj covjek na visoj razini ko sto primjerice G. prica ili to nema nikakve veze sa time? Jer po meni tako nesto moze samo izvesti nesto vise od obicnog. Makar koliko znam G. se nije bavio proricanjem. U komentarima ispod jednog od videa i to njegovog, covjek je izjavio: "budnost svijeta leži u mojim rukama" sto mi se cini malo kinky.


Ljudi s različitih razina i različitih platformi mogu vidjeti neke elemente u ovoj iluziji koji su relativno istiniti u odnosu na nju. Ova realnost je po samoj svojoj prirodi dualna, tako da u njoj ne mogu postojati samo laži. Sve ima svoju suprotnost, pa tako i oni koji kuju zavjere. U odnosu na njih, uvijek će biti i onih koji će ih razotkrivati. To je mehanika dualizma. Dvije strane a obje pod kontrolom. Tako će i u „svetim knjigama“ morati biti istine, u odnosu na laži, mada su formatirane prvenstveno za manipulaciju čovječanstva. Šta će ko od nas kako očitati, njegova je individualna stvar. Ne bih da ponavljam ono što sam već davno pisao – OVDJE, na temu dinamike ispravnih proročanstva i skupljanja sljedbenika iza onih koji su „primili“ ta proročanstva, nakon što su se ona ostvarila. Na istom mjestu sam takođe jasno rekao da se čovjek automatski onesposobljava u vezi s buđenjem i individualizacijom, ukoliko se pretvori u bilo čijeg sljedbenika, uključujuči i „autoritete odozgo“ (i Gurđijeva, takođe). Takođe bih pravio razliku između „proricanja“ i očitavanja jezika simbola. Ti ovdje insistiraš na pojmu „proricanje“, dok ja istu stvar vidim kao očitavanje simbola.

Jednostavnom percepcijom i upotrebom neke osnovne logike, moguće je utvrditi da su se kroz medije promovisali određeni simboli koji su prethodili izvođenju onog „megaritula“ poznatog kao ’911’, da su se oni odnosili na taj događaj i da se taj događaj odigrao, bez obzira na to, „proricao“ njega neko ili ne. Uostalom, to je predstavljeno na samom početku onog članka na tu temu ali ti to nekako nisi registrovao.

Sada se ponavlja ista dinamika koja se odnosi na drugi događaj a s obzirom da se desio onaj prvi, nije li logično pretpostavljati kako postoji velika mogućnost da se desi i taj drugi?! A konsekvence tog drugog događaja nam ne bi trebalo biti teško zamisliti.

Ako neko, s neke religijske, ideološke, duhovne ili bilo kakve druge platforme, uspije da primjeti neki obrazac simbola a taj isti uzorak možemo primjetiti i mi (vidjeti a ne - povjerovati!), to automatski ne znači da se mora prihvatiti religijski, duhovni ili bilo kakav drugi svjetonazor, onoga koji je prvi primjetio obrazac, niti da se mora postati njegovim sljedbenikom. S gnostičkog stanovišta (koje ne mora obavezno biti i objektivno), mi se nalazimo pod kontrolom „generalnog zakona“ koji ima sve atribute jedne AI. Tu „inteligenciju“ mogu primjetiti i oni koji se ne bave isključivo gnostikom a to se moglo vidjeti na primjeru J. Keela, J. Mahua, Barbare Bartholic, Phillipa Dicka i drugih, o čemu sam takođe pisao u raznim člancima.

Citat:
Sa druge strane i sam kazes da su ljudi spavaci i da svi zajedno spavamo, da li bi to ipak znacilo da nas mozda ima i koliko toliko budnih. Ili isto kako i oni koji spavaju citaju knjige, bave se naukom, mozda se isto tako bave i proricanjem?


S gnostičkog aspekta, „mi, kad smo budni, spavamo snom koji je opasniji od onog sna, noću u krevetu“ a šta bi buđenje predstavljalo u gnostičkom smislu, to sam već opisao – OVDJE, tako da prema tom konceptu, ja sebe ne smatram budnim, niti mi je uopšte poznat neko takav, što ne znači, da takvih nema ili da se neko ne može probuditi. Kako bi se oni ponašali u kojoj situaciji, mi to ne možemo znati. Pitanje je i to da li bi oni uopšte pokušavali i spriječiti navedeni događaj, čak i kad bi mogli, jer njegovim sprečavanjem, čovjekov položaj u ovoj realnosti se nimalo ne bi promijenio. On bi ostao da spava kao i do sada. Stvar bi bila samo – odložena. Naravno, mi koji spavamo, možemo se u snu, pored ostalog, baviti i proricanjem, s manje ili više „uspjeha“, što bi takođe bila nečija individualna stvar. Ličnost je sama po sebi „spavač“ i kao takva, razvedena od realnosti „by default“. „Živi mrtvac“. (Uostalom, još davno sam postavio jedno filozofsko pitanje – mogućnosti umiranja mrtvaca)?! Isto tako, da smo bili budni i svjesni, ne bi se ni zadesili u ovakvoj situaciji, istorija nam ne bi bila ovakva kakva jeste i svi bi živjeli životom dostojnim ljudskog bića.

Nadalje, s istog aspekta, svako dovođenje Istinske svijesti u ovu iluziju, rezultiralo bi jednom kataklizmom koja bi za nas bila možda i veća od one koja bi nastala usljed Trećeg svjetskog rata ili ukratko rečeno, kako god da okrenemo, dupe nam dođe otpozada sve dok smo usko identifikovani sa „svojim“ ličnostima!? Dok je iluzije biće i nas jer smo mi, kao ličnosti, njen dio. Dok smo njen dio, na nama je da optiziramo svoju interakciju s njom koliko je to moguće. Ta iluzorna realnost je naša stvarnost, koliko god iluzorna ona bila.

Citat:
Sjecam se tako neke price koje sam negdje procitao, ne mogu se tocno sjetiti gdje, tako je jedan covjek stalno vidao jedan te isti broj, na kraju je na taj datum ili broj njegove sobe u bolnici (ne sjecam se tocno) umro.


Ajd, dobro.

Nego, de ti meni reci, ne mogu se sjetiti gdje ono tačno reče Gurđijev da bi veći dio depopulacije planete mogao biti obavljen, u stvari, uz pomoć barium-stroncijum-titanata, pod plaštem radijacije i Trećeg svjetskog rata?! Naravno, svi znamo da se kemtrejliranje obavlja već duže od 17 godina. Znamo i to da je glavni sastojak kemtrejlsa gorepomenuti spoj. Poznato nam je i to da taj spoj ima piezo-električna svojstva i sposobnost ometanja svjetlosne komunikacije na nivou DNK, pod određenim uslovima. Znamo i to da se ti uslovi mogu obezbijediti pomoću posebnih frekvencija generiranih i emitovanih preko HAARP-a i tornjeva mobilne telefonije koji su međusobno povezani. Svjesni smo i toga da ga svako od nas ima taj spoj u određenoj količini u svom organizmu (pušači možda nešto manje?!). Tako, kad počne Treći svjetski rat, narod će misliti da umire od radijacije a ne od nečega drugog. EL-ita (EL-ohim) će naravno biti duboko u podzemnim skloništima.

Ma, dobro, znam ja da je ta mogućnost bila već tebi poznata, kao i većini ostalih i bez Gurđijeva, jer nam on nije potreban da bi sabrali 1 i 1.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: čet aug 24, 2017 11:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
galaksija je napisao/la:
sector57

Mislim da su ova tvoja srljanja, pitanja i postavke više rezultat “meteža donjih centara” (gnostički rečeno), nego neke kontemplacije predočenog materijala. Uposlio si selektivnu percepciju do maksimuma, kako bi njome podupro svoja lična predubjeđenja. Tako si težište bacio na definisanje izvora simbola isključivo “filmovima” a njihovo tumačenje – “proricanjem” i na degradaciju autora originalnog materijala, ne bi li kako oborio predočeni koncept. Interesantan pristup od strane nekoga ko se toliko dugo bavi gnostikom?! S druge strane, ja sam svemu ovome prišao na principu ispitivanja jačine “signala” u odnosu na “buku” jer sam taj koncept shvatio kao veoma bitan, ukoliko bi on bio istinit. Odatle sam pristupio njegovom ispitivanju bez uplitanja ličnih predrasuda. Signal sam ocijenio prilično jakim a obrazac pojave simbola koji ukazuju na pomenuti događaj, prilično vidljivim. U sve to su se uklopile opservacije trenutnih događanja u svijetu kao i neki “istorijski” elementi koji su mi poznati. Nadalje, nakon što sam malo istražio korijene pojave tog simbola i pomnožio ga sa samim sobom, te vidjeo u broju kojem je on matematički korijen isti obrazac u smislu datuma i vremena koji se javljao u drugim izvorima, meni lično je to bila određena verifikacija istinitosti signala. Sada se postavlja pitanje, ukoliko ja predočim taj nalaz drugima, kao što jesam u jednom od prethodnih postova, da li ja tu nešto – “proričem”?! Očitana simbologija je, jednostavno - očitana simbologija.
Interpretacija jezika simbola može biti pravilna ili pogrešna ali se tu ne radi o – “proricanju”
..



Mozda je metez donjih centara, sto bi reklo da si ti probudeni covjek koji to vidi i prosmatra, jer ako nisi onda nisi u stanju to vidjeti kako moji centri rade, sto bi me dovelo do zakljucka ako ti sam kazes da spavas, kako uopce mozes reci koji meni centri ne rade pravilno, a ako si probuden u tom slucaju onda jednostavno ti ne zelis preuzet odgovornost da si probuden covjek.

Nemam nikakavih preubjedenja i ne zelim nikome nista oboriti, nego na temelju onoga sto sam vidio putem raznih video klipova gdje ljudi pomocu otkrivanja brojeva i nekih"patterna" otkriju nesto, na kraju se ispostavi da nisu nista. Koliko sam ja shvatio sve u prirodi su fraktali i nekakvi patterni ali nitko jos nije shvatio (skuzio) sto oni zaista znace.

Vidio sam na jutubu mase otkrivenja datuma i ostalih stvari i nikada se nista nije desilo, isto kako je bio aktualan Mathew Nicholson kojega si stavljao iod onoga sto je on prognozirao putem brojeva i njegovog nacina racunanja nije isto tako bilo nista. Tako bi isto mogli vjerovati i svim onim proricateljima i vidiocima/vidjelicama od Babe vange do medugorja, fatime i ostalih za koje se sazna sa vremena na vrijeme.


galaksija je napisao/la:
sector57

Trenutno, ne vidim načina ili mogućnosti za reprogramiranje programa i programiranih likova u njemu. S druge strane, i reprogramiranje bi podrazumijevalo – manipulaciju a nečija ličnost se de-programirati ne može. Jedino što sam mogao, to je bilo da “zavaljam grudu 'snijega' u pravcu za kojeg sam smatrao da obećava i prepustim ‘prirodi’ da učini ostalo". Da li sam napravio dobru grudu, izabrao dobar pravac i da li će ‘priroda’ “učiniti ostalo”, to mi nije poznato.

..


Pa zar ucitelji poput Gurdijeva i ostalih na jedan specifican nacin govore o tome da postoji mogucnost deprogramiranja!?
Naravno takav put je tezak i dugotrajan i moguce da ni u ovom zivotu ne dovrsimo deprogramiranje.



galaksija je napisao/la:
sector57

Ljudi s različitih razina i različitih platformi mogu vidjeti neke elemente u ovoj iluziji koji su relativno istiniti u odnosu na nju. Ova realnost je po samoj svojoj prirodi dualna, tako da u njoj ne mogu postojati samo laži. Sve ima svoju suprotnost, pa tako i oni koji kuju zavjere. U odnosu na njih, uvijek će biti i onih koji će ih razotkrivati. To je mehanika dualizma. Dvije strane a obje pod kontrolom. Tako će i u „svetim knjigama“ morati biti istine, u odnosu na laži, mada su formatirane prvenstveno za manipulaciju čovječanstva. Šta će ko od nas kako očitati, njegova je individualna stvar. Ne bih da ponavljam ono što sam već davno pisao – OVDJE, na temu dinamike ispravnih proročanstva i skupljanja sljedbenika iza onih koji su „primili“ ta proročanstva, nakon što su se ona ostvarila. Na istom mjestu sam takođe jasno rekao da se čovjek automatski onesposobljava u vezi s buđenjem i individualizacijom, ukoliko se pretvori u bilo čijeg sljedbenika, uključujuči i „autoritete odozgo“ (i Gurđijeva, takođe). Takođe bih pravio razliku između „proricanja“ i očitavanja jezika simbola. Ti ovdje insistiraš na pojmu „proricanje“, dok ja istu stvar vidim kao očitavanje simbola.

..



Isto tako vidim da dosta cesto koristis linkove koje si napisao prije par godina. Meni npr. razmislanje se stalno mijenja i stalno cinim neki novi mozaik u vremenu kada saznam nesto novo bilo da procitam ili osjetim ili shavtim nesto na novi nacin na koji prije nisam shvacao, znaci nije stalno neka konstanta. Pa se pitam da li ti sve svoje linkove koje dadnes, a koje si napisao prije par godina ponovo preispitas ili si vec napravio svoj mozaik. Ako si to napravio znaci da si svoju licnost ili neko svoje "Ja" vec izgradio. Sto znaci da je to ili dobro pa si nasao svoje istinski "Ja" ili si stao.
Za sebe mislim da nisam sljedbenik, ali da sam se zaljubio i da vidim istinu u G. radu i ucenju jesam 100%. To ne mogu poreci. Ok shvacam krivo sam se izrazio u svezi rijeci proricanje, trebao sam reci nesto takvo kao ocitavanje simbola, moj fail, moja isprika. Nije G. bez veze pricao o nerazumijevanju kada ljudi medusobno pricaju a kamoli dok tipkaju na forumu.



galaksija je napisao/la:
sector57

Nadalje, s istog aspekta, svako dovođenje Istinske svijesti u ovu iluziju, rezultiralo bi jednom kataklizmom koja bi za nas bila možda i veća od one koja bi nastala usljed Trećeg svjetskog rata ili ukratko rečeno, kako god da okrenemo, dupe nam dođe otpozada sve dok smo usko identifikovani sa „svojim“ ličnostima!? Dok je iluzije biće i nas jer smo mi, kao ličnosti, njen dio. Dok smo njen dio, na nama je da optiziramo svoju interakciju s njom koliko je to moguće. Ta iluzorna realnost je naša stvarnost, koliko god iluzorna ona bila.

..




Pa ili cemo umrijeti sada, odbaciti sve staro i roditi se nanovo, ili ce se sve resetirat pa ponovo ispocetka ovisi sve o nama ljudima, nesto od toga se mora desiti, bilo to ljepsi ili grdi nacin. Vrijem ce pokazat. Bez obzira dogodilo se to na bilo od kojih nacina, to je tako naposljetku moralo i biti.



galaksija je napisao/la:
sector57


Ajd, dobro.

Nego, de ti meni reci, ne mogu se sjetiti gdje ono tačno reče Gurđijev da bi veći dio depopulacije planete mogao biti obavljen, u stvari, uz pomoć barium-stroncijum-titanata, pod plaštem radijacije i Trećeg svjetskog rata?!
..



Hehehe, Borise zaista si osoba koja me zna nasmijati skroz, imas jako istancan smisao za humor. :mrgreen:


galaksija je napisao/la:
sector57

Poznato nam je i to da taj spoj ima piezo-električna svojstva i sposobnost ometanja svjetlosne komunikacije na nivou DNK, pod određenim uslovima. Znamo i to da se ti uslovi mogu obezbijediti pomoću posebnih frekvencija generiranih i emitovanih preko HAARP-a i tornjeva mobilne telefonije koji su međusobno povezani. Svjesni smo i toga da ga svako od nas ima taj spoj u određenoj količini u svom organizmu (pušači možda nešto manje?!). Tako, kad počne Treći svjetski rat, narod će misliti da umire od radijacije a ne od nečega drugog. EL-ita (EL-ohim) će naravno biti duboko u podzemnim skloništima.

Ma, dobro, znam ja da je ta mogućnost bila već tebi poznata, kao i većini ostalih i bez Gurđijeva, jer nam on nije potreban da bi sabrali 1 i 1.

..



Eto sva sreca sto sam pusac, a mislim kako bi trebao prestati pusiti da se rijesim svih ovozemaljskih cuda, da me slucajno ne bi povuklo nazad, nekih stvari sam se odrekao, kod nekih je vec u postupku :mrgreen:

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: sub aug 26, 2017 10:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.




Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: ned aug 27, 2017 8:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Mislim da je ovo zaista plan da se dogodi 2. 9. Ali plan je bio i da već bude 3. svjetski rat. Smatram da ako se ništa ne dogodi na ovaj datum da su elite izgubili bitku na ovoj planeti. I da jednostavno nisu dovoljno sabrali mračne energije i da im nije dozvoljeno da to urade.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: ned aug 27, 2017 1:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Citat:
pepeljuga: Smatram da ako se ništa ne dogodi na ovaj datum da su elite izgubili bitku na ovoj planeti.

Elite mogu izgubiti rat na ovoj planeti samo kad oni koji stvarno jesu ljudska bića po svojoj suštini, napokon, sami mrdnu dupetom.

Što se tiče onih bez ljudske suštine u sebi, oni i dalje mogu da drže glave u pijesku, da ulažu napore u molitve drugima za pomoć (“autoritetima odozgo ili odozdo”) i da se proseravaju na bezbroj načina kao i do sada, tj. sve dok mogu.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: ned aug 27, 2017 1:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Po prirodi sam dosta tvrdoglava, ali sam godinama bila spremna svašta slušati, kao i ovaj tvoj video. I drago mi je da sam takva. Tražim istinu. Ali, mislim da si ti, Galaksijo, dosta ukopan u svoje stavove.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: ned aug 27, 2017 3:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
galaksija je napisao/la:
Citat:
pepeljuga: Smatram da ako se ništa ne dogodi na ovaj datum da su elite izgubili bitku na ovoj planeti.

Elite mogu izgubiti rat na ovoj planeti samo kad oni koji stvarno jesu ljudska bića po svojoj suštini, napokon, sami mrdnu dupetom.

Što se tiče onih bez ljudske suštine u sebi, oni i dalje mogu da drže glave u pijesku, da ulažu napore u molitve drugima za pomoć (“autoritetima odozgo ili odozdo”) i da se proseravaju na bezbroj načina kao i do sada, tj. sve dok mogu.

...
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: ned aug 27, 2017 10:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
uz pomoć barium-stroncijum-titanata, pod plaštem radijacije i Trećeg svjetskog rata?! Naravno, svi znamo da se kemtrejliranje obavlja već duže od 17 godina. Znamo i to da je glavni sastojak kemtrejlsa gorepomenuti spoj. Poznato nam je i to da taj spoj ima piezo-električna svojstva i sposobnost ometanja svjetlosne komunikacije na nivou DNK, pod određenim uslovima. Znamo i to da se ti uslovi mogu obezbijediti pomoću posebnih frekvencija generiranih i emitovanih preko HAARP-a i tornjeva mobilne telefonije koji su međusobno povezani. Svjesni smo i toga da ga svako od nas ima taj spoj u određenoj količini u svom organizmu (pušači možda nešto manje?!). Tako, kad počne Treći svjetski rat, narod će misliti da umire od radijacije a ne od nečega drugog

bst služi kao piroelektrički detektor:
generira stanje električnog polariteta (napon i struju) pri promjeni temperatura a još značajnije je da istu generira u uvjetima teške ionizirajuće radijacije - to hoće reći: u uvjetima eletromagnetnog pulsa kada inače elektro-oprema ne radi više. to je jedno.
drugo:
ionizirajuća radijacija sama k tome:
aktivira HERV, retroviralne gene u čovjeku (i ostalim bićima gdje ih ima) (nasumično? i otuda boleštine ko fol "od radijacije")
uz to, ako je prisutan bst, on bi trebao generirati elektrostatsko polje tamo gdje se našao, a prisustvo elektrostatskih polja na razini nano-veličina - u stanicama, na recimo dnk, rnk molekulama i genetskom materijalu je prvi korak u genetskom (uključujući i epigenetski) inženjering. ako se ne ubaci nikakva nova izvanjska informacija (a najvjerojatnije neće) mutacije ostaju hm... nasumične? i u "najgorem" slučaju mogu dovesti do pojave fenomena znanog kao "urcajt kod"... i onda će konačno znati da li je čovjek zaista nastao od majmuna. naravno, oni koji prežive sve te reaktivirane retroviralne agente. a da bi ih preživjeli morat će popiti čašicu čarobnog napitka ili u sebe instalirati nekakav čipić koji će im poslati tu novu informaciju i onda će oni transmutirati u tu novu "transhumanu" informaciju.

s obzirom na termalne efekte bst-a, sveopća instalacija klima uređaja je dostatan podstrekač (drastičnih temperaturnih promjena u životu svakog pojedinog člana ljudske vrste) i ne trebaju tu više nikakvi haarpovi...

e, ako ovo nije dobar materijal za neki novi sajns fikšn film katastrofe... ups, pa već je začet u vidu serijala 100?

kad si već spomenuo kemtrejlove, bilo bi zanimljivije otkriti šta eritrociti rade u njima, i čiji su i otkud su.

Citat:
Elite mogu izgubiti rat na ovoj planeti samo kad oni koji stvarno jesu ljudska bića po svojoj suštini, napokon, sami mrdnu dupetom.

E, pa da ne "mrdaju dupetom" i ne "proseravaju se", te "elite" bi već odavno rat dobile i ne bi tog rata sada više niti bilo.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: pon aug 28, 2017 2:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 1:07 pm
Postovi: 24
Meni ovaj scenario, nažalost, deluje prilično realno, za razliku od dosadašnjih nagađanja.


Kako god okrenemo ovo je neminovnost, pa bih postavio pitanje, šta raditi?

Da li je uopšte potrebno ili moguće raditi išta? Da li je moguće preživeti u takvoj situaciji zagađenosti svega i koliko dugo bi trebalo preživljavati? Da li ima poente?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: pon aug 28, 2017 7:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
voyager je napisao/la:
Meni ovaj scenario, nažalost, deluje prilično realno, za razliku od dosadašnjih nagađanja.


Kako god okrenemo ovo je neminovnost, pa bih postavio pitanje, šta raditi?

Da li je uopšte potrebno ili moguće raditi išta? Da li je moguće preživeti u takvoj situaciji zagađenosti svega i koliko dugo bi trebalo preživljavati? Da li ima poente?


Mozes eventualno kopat bunker 30 metara dubok, hrane, vode, lijekova, alkokohola ako postane dosadno.....

E sad mozda bolje i prdnut pa skipat ovo sve navedeno gore. Uzet bacvu rakije i uzivat u vatrometu sa voljenima... :mrgreen:

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: pon aug 28, 2017 9:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da će u narednim vremenima, opstanak biti jedino moguć kroz – ljudsko biće ili suštinu, što skoro da nema nikakve veze s nama kao ličnostima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: pon aug 28, 2017 9:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
galaksija je napisao/la:
Mislim da će u narednim vremenima, opstanak biti jedino moguć kroz – ljudsko biće ili suštinu, što skoro da nema nikakve veze s nama kao ličnostima.


A to se jedino moze postic razvitkom i radom na sebi. Ili postoji neki drugi nacin?

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: pon aug 28, 2017 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Sa time ako idode do opceg kaosa, rad ce biti puno tezi. Sa mogucnoscu nestajanja znanja.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: uto aug 29, 2017 12:12 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 1:07 pm
Postovi: 24
Pa dobro, znači saglasni smo. :)

Šta je tu je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: uto aug 29, 2017 1:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
Mislim da bi mi ovdje i u slucaju nekog veceg nuklearnog sukoba mogli nastaviti normalno zivjeti.. sranje ce se desavati na istoku i realno mi nismo nikakve mete u tom slucaju.. moguce da dodje do izivljavanja domacih koljaca kako to obicno biva ali to je nista naspram nuklearke, a cak mozemo proci i bez ovih ispada, samo lagano spremiti hranu, voda nam nikad nije bila problem i cekamo rasplet situacije, ako bude treceg sv rata nece dugo trajati od 6 mjeseci do 2 godine maksimalno, nakon toga covjecanstvo ulazi u novu fazu kao i poslije ww2 tehnologija ce strasno napredovati, okrecemo se obnovljivim izvorima energije sto je vecstepen swd vidljivo da smo u periodu tranzicije a nakon rata ce to ici mnogo brze. Naravno i manipulacija ce biti mnogo veca i sloboda mnogo manja ali ko je vec svjestan sebe koliko toliko moci ce naci nacin da se uklopi u drustvo i nastavi se usavrsavati.. nece taj eventualni svjetski rat biti totalno unistavanje kako mnogi misle, to nikome nije u cilju.. normalno bilo bi velikog smanjenja populacije ali bitno je samo prezivjeti taj kratak period.
Nek nam je sa srecom svima i uz Boziju pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: uto aug 29, 2017 2:03 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
U opticaju se nalazi najnovije izdanje „Vesele sveske“ i može se naći na linku ispod, u dvije verzije, našoj i engleskoj:



www.galaksija.is



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: uto aug 29, 2017 9:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
voyager je napisao/la:
Pa dobro, znači saglasni smo. :)

Šta je tu je.


Jedino da radis ne sebi, drugu opciju ne vidim, jerbo mislim da ovo fizicko tijelo je nebitno za razliku od onoga unutra...




Cheetah je napisao/la:
Mislim da bi mi ovdje i u slucaju nekog veceg nuklearnog sukoba mogli nastaviti normalno zivjeti.. sranje ce se desavati na istoku i realno mi nismo nikakve mete u tom slucaju.. moguce da dodje do izivljavanja domacih koljaca kako to obicno biva ali to je nista naspram nuklearke, a cak mozemo proci i bez ovih ispada, samo lagano spremiti hranu, voda nam nikad nije bila problem i cekamo rasplet situacije, ako bude treceg sv rata nece dugo trajati od 6 mjeseci do 2 godine maksimalno, nakon toga covjecanstvo ulazi u novu fazu kao i poslije ww2 tehnologija ce strasno napredovati, okrecemo se obnovljivim izvorima energije sto je vecstepen swd vidljivo da smo u periodu tranzicije a nakon rata ce to ici mnogo brze. Naravno i manipulacija ce biti mnogo veca i sloboda mnogo manja ali ko je vec svjestan sebe koliko toliko moci ce naci nacin da se uklopi u drustvo i nastavi se usavrsavati.. nece taj eventualni svjetski rat biti totalno unistavanje kako mnogi misle, to nikome nije u cilju.. normalno bilo bi velikog smanjenja populacije ali bitno je samo prezivjeti taj kratak period.
Nek nam je sa srecom svima i uz Boziju pomoc.



Mislim da nebi, ako krenu nuklearke zavrsit ce njih par i na ovim prostorima dovoljne dvije tu po Europi da nas shebu. Zaboravljas na radijaciju i radioaktivne oblake. Kad je bilo ono u Cernobilu ti oblaci su isli do ovdje, po nekim pricanjima saznanjima, ljudi su oboljevali i na ovim prostorima od dijabetesa pa do ko zna cega.

Ne bu nis napredovalo, mozda jedino igra sa stapicima i kamencicima. I da budes svjestan sebe sigurno se ne bus uklopio u ovakvo drustvo kakvo ti sad poznajes. Za njih ces biti ni manje ni vise nego jedan ludak, pa ti mozda nece ginut i kakava samica. Trebao bi biti socijalno usemljen sa drugim spavacima da budes normalan, cim si izvan okvira dobivas etiketu. Vjeruj mi znam to vrlo dobro. Ili si naposljetku napravi test tj. odi u neko drustvo koje poznajes onako ajmo rec slabasno ili koje vidis sa vremena na vrijeme, pa im pocni pricat malo o nekim svojim stvarima i svojim uvidima tek toliko da vidis reakcije, a za pocetak mozes i sa full dobro poznatim ako ne i sa roditeljima..

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: uto aug 29, 2017 11:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
sector57 je napisao/la:
Cheetah je napisao/la:
Mislim da bi mi ovdje i u slucaju nekog veceg nuklearnog sukoba mogli nastaviti normalno zivjeti.. sranje ce se desavati na istoku i realno mi nismo nikakve mete u tom slucaju.. moguce da dodje do izivljavanja domacih koljaca kako to obicno biva ali to je nista naspram nuklearke, a cak mozemo proci i bez ovih ispada, samo lagano spremiti hranu, voda nam nikad nije bila problem i cekamo rasplet situacije, ako bude treceg sv rata nece dugo trajati od 6 mjeseci do 2 godine maksimalno, nakon toga covjecanstvo ulazi u novu fazu kao i poslije ww2 tehnologija ce strasno napredovati, okrecemo se obnovljivim izvorima energije sto je vecstepen swd vidljivo da smo u periodu tranzicije a nakon rata ce to ici mnogo brze. Naravno i manipulacija ce biti mnogo veca i sloboda mnogo manja ali ko je vec svjestan sebe koliko toliko moci ce naci nacin da se uklopi u drustvo i nastavi se usavrsavati.. nece taj eventualni svjetski rat biti totalno unistavanje kako mnogi misle, to nikome nije u cilju.. normalno bilo bi velikog smanjenja populacije ali bitno je samo prezivjeti taj kratak period.
Nek nam je sa srecom svima i uz Boziju pomoc.




Ne bu nis napredovalo, mozda jedino igra sa stapicima i kamencicima. I da budes svjestan sebe sigurno se ne bus uklopio u ovakvo drustvo kakvo ti sad poznajes. Za njih ces biti ni manje ni vise nego jedan ludak, pa ti mozda nece ginut i kakava samica. Trebao bi biti socijalno usemljen sa drugim spavacima da budes normalan, cim si izvan okvira dobivas etiketu. Vjeruj mi znam to vrlo dobro. Ili si naposljetku napravi test tj. odi u neko drustvo koje poznajes onako ajmo rec slabasno ili koje vidis sa vremena na vrijeme, pa im pocni pricat malo o nekim svojim stvarima i svojim uvidima tek toliko da vidis rea kcije, a za pocetak mozes i sa full dobro poznatim ako ne i sa roditeljima..

Pa sta ja imam nekome pricat o stvarima koje ne razumiju.. pravis se lud i gledas svoja posla.. pokusavas sto manje da zavisis od sistema a kad si svjestan sebe i sistema u kojem zivis to je puno lakse.

Citat:
Mislim da nebi, ako krenu nuklearke zavrsit ce njih par i na ovim prostorima dovoljne dvije tu po Europi da nas shebu. Zaboravljas na radijaciju i radioaktivne oblake. Kad je bilo ono u Cernobilu ti oblaci su isli do ovdje, po nekim pricanjima saznanjima, ljudi su oboljevali i na ovim prostorima od dijabetesa pa do ko zna cega.

To je tvoje misljenje, ja sam svoje rekao.. ta se radijacija moze sprijeciit i ublaziti i to je nista naspram direktnog nuklearnog udara.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: uto aug 29, 2017 11:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Cheetah je napisao/la:


Pa sta ja imam nekome pricat o stvarima koje ne razumiju.. pravis se lud i gledas svoja posla.. pokusavas sto manje da zavisis od sistema a kad si svjestan sebe i sistema u kojem zivis to je puno lakse.

Citat:

To je tvoje misljenje, ja sam svoje rekao.. ta se radijacija moze sprijeciit i ublaziti i to je nista naspram direktnog nuklearnog udara.


Ajde glavno da si ti svoje rekao..

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativne Vijesti
PostPostano: uto aug 29, 2017 2:56 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 1:07 pm
Postovi: 24
Citat:
...nakon toga covjecanstvo ulazi u novu fazu kao i poslije ww2 tehnologija ce strasno napredovati, okrecemo se obnovljivim izvorima energije sto je vecstepen swd vidljivo da smo u periodu tranzicije a nakon rata ce to ici mnogo brze...

Cela priča oko drugog dolaska ovog, onog, mi deluje kao štap i šargarepa iliti "dobar pandur/loš pandur" rutina. A napredak tehnologije je uključen i u jednu i u drugu priču. Što će reći, što brže uvaljivanje čipova. Ne mislim da je u takvoj situaciji moguće neko usavršavanje i normalno funkcionisanje unutar društva.

Možda onaj dugo očekivani talas promeni nešto, mada, ko to zna.




Citat:
U opticaju se nalazi najnovije izdanje „Vesele sveske“ i može se naći na linku ispod, u dvije verzije, našoj i engleskoj:

Primetih jednu grešku, film je "man of steel", ne "iron man".

Ne da je nešto bitno, ali eto, ako neko hoće da proverava scene.




Citat:
Jedino da radis ne sebi, drugu opciju ne vidim, jerbo mislim da ovo fizicko tijelo je nebitno za razliku od onoga unutra...

To kažem, nastaviti po starom. Ne goji se prase uoči božića.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4309 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 216  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz