Sada je: sub apr 27, 2024 7:36 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: O verskoj toleranciji muslimana
PostPostano: ned mar 26, 2006 8:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Rahman će biti pušten

Avganistanac Abdul Rahman, kome je pretila smrtna kazna zbog napuštanja islama i prelaksa u hrišćanstvo biće oslobođen, prenala je TV stanica Si-En-En pozivajući se na dobro obaveštene izvore.

„Sud je odlučio da odustane od optužnice protiv Rahmana zbog nedostatka informacija i pravnih nejasnoća“, rekao je za agenciju AP izvor iz avganistanskog pravosuđa koji je želeo da ostane anoniman.

Rahman je ranije za italijanski dnevnik „Republika“ izjavio da je spreman da umre zbog svoje nove vere.

„Ne želim da umrem. Ali ukoliko Bog tako odluči, spreman sam da se suočim sa smrću“, rekao je Abdur Rahman.

Intervju sa Rahmanom, koji se nalazi u zatvoru u predgrađu Kabula, dnevnik je obavio tako što mu je jedan humanitarni radnik dostavio pitanja.

Njemu je prema šerijatskom zakonu zbog napuštanja islama pretila smrt vešanjem. Očekivalo se da suđenje u ovom slučaju koji je privukao veliku pažnju među zapadnim političarima počne za par dana.

„Ponudili su mi da napustim zemlju i spasem život, ali sam to odbio. Takođe, odbio sam i advokata, sam ću sebe zastupati pred sudom. Da sam pristao da pobegnem to bi značilo da se moja zemlja nije uopšte promenila od svrgavanja talibana. Bez ljudskih prava i poštovanja svih religija talibani su pobedili“, dodao je Rahman.

Apel za puštanje Rahmana na slobodu posle predsednika SAD i nemačkog kancelara juče je uputio i papa Benedikt XVI. On je poslao pismo predsedniku Avganistana Hamidu Karzaiju tražeći da se „optužnica odbaci, što će u međunarodnoj zajednici izazvati veliko divljenje prema avganistanskom narodu“.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 27, 2006 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Portparol suda Vakil Omari rekao je agenciji Frans pres da će sada Vrhovni avganistanski sud odlučiti da li da prekine suđenje Rahmanu. "Ljudi koji su mu bliski kažu da Abdul Rahman ne raspolaže svim mentalnim sposobnostima, da je lud. On sam kaže da čuje 'čudne glasove u glavi'", kazao je Omari.


Nesto mi je tu veoma sumnjivo.Mirise mi na neko programiranje. :-k

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 28, 2006 1:06 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 27, 2006 1:08 pm
Postovi: 7
Lokacija: Bg
Bas mi je cudno to sto hoce iz Islama u Hriscanstvo. A jos mi je cudnije sto apele upucuju razni zvanicnici pa i papa licno!!! Moj omiljeni kataroubica!

Hm, bas se pitam ko bi mu uputio apel da se odlucio da distribuira orgonsku energiju.
Pa recimo i papa i neki mula pa i rabini, svi uglas mu pocnu davati podrsku da stvar istera do kraja i to u svojoj zemlji.

Ili zamislite da hoce taj musliman (po meni zrtva nestruktuiranog upravljanja-kao u knjizi Udarac Ruskih Bogova) odbaci monoteizam (simbol upravljanja iz jednog centra -prim aut.) a odluci se za neki paganizam ili neku sintezu nauke i religije. A da ne kazemo da se pocne baviti fundamentalnom naukom (bez sholastike naravno).

Ha, ha. Bas svi tako, da potrce da apeluju za njega!

Ovo smo vec imali sto puta!

Predlazem da temu nazovemo: "O verskoj netoleranciji MATRIXSA!!! -ispoljenog u formi muslimanske ideologije." (jedan od podznatijih podprograma u MATRIXU pored jos nekih... Ostavljam vama da dopunite spisak!)
Ja navodim samo neke podprograme:
_Rasizam
_Hriscanstvo
_Mehanicizam
_Dolarizam
_Narkomanizam
_Borba protiv muslimana na strani Hriscana
_Borba protiv hriscana za Muslimane
_Jebanje bez ikakvog smisla i reda
_Razvijanje pseudo znanja i razvijanje biznisa sa laserom obradjenim kristalima, koji trebaju da promene sve(S)t ovaca (ovde je akcenat na prodaji i laserskoj obradi, karkteristicnoj za BG)
_Shamanizam u koznim foteljama sa casom viskija u ruci i par naivaca koji lece isijas kod istih
_Alanfordovizam (rad kod br. 1 -civutin koji nista ne placa a ucenjuje sve druge sa prljavom prosloscu ostalih)
.
.
.

Budite drugovi pa pomozite
Meni se spava.
Sutra me ceka MATRIX sa novim rutinama!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 28, 2006 7:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Prvo da čujemo komentar Kapljice. Nije nam do sada propovedala o ovako lepom pravosuđu muslimana. Ima li još neki biser koji skrivate? Odsecanje udova... za šta sve?
Možda nešto u stilu 'mora da jeste lud kad neće u islam'.
Mada bih ja rekao da ga prave ludim da bi ga izvukli na neuračunljivost. Da ga ne ubiju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 30, 2006 10:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Ja cu ti odgovoriti. A kako bi reagovala javnost npr. u Rusiji ili Grckoj ili Italiji ( cak u Vatikanu, koje li bruke za Papu :lol: ), kada bi neko iznenada odlucio da iz hriscanstva predje na islam? Rusi i Grci bi blagonaklono gledali na tu odluku? Ne bi ga ubili :) , ali ipak mislim da bi ga toliko izopcili, da bi jednostavno bio primoran ili da se ubije, ili da napusti drzavu. Razmisli o ovome Pantelija, prije nego sto osudis druge. Avganistan i Iran jesu zaostale drzave sto se tice ljudskih prava, tu se slazem, jer koriste serijatski zakon, koji bi trebalo ukinuti. Ali, molim te, nemoj mi reci da su zapadne zemlje bolje. Arapi se ponasaju kao zivotinje, ali Rusi i zapadnjaci nisu nista bolji, imaju samo sofisticiranije metode.

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 30, 2006 10:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Predlazem da temu nazovemo: "O verskoj netoleranciji MATRIXSA!!! -ispoljenog u formi muslimanske ideologije." (jedan od podznatijih podprograma u MATRIXU pored jos nekih...


Može, odlično. :D

Citat:
Arapi se ponasaju kao zivotinje, ali Rusi i zapadnjaci nisu nista bolji, imaju samo sofisticiranije metode.


Naravno, kad svi imaju istog "gazdu". Ili što bi se reklo po narodski: "Isto sranje samo drugo pakovanje". (mislim na ove religijske programe) :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 30, 2006 10:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
fingolfin je napisao/la:
Citat:
Predlazem da temu nazovemo: "O verskoj netoleranciji MATRIXSA!!! -ispoljenog u formi muslimanske ideologije." (jedan od podznatijih podprograma u MATRIXU pored jos nekih...


Može, odlično. :D

Citat:
Arapi se ponasaju kao zivotinje, ali Rusi i zapadnjaci nisu nista bolji, imaju samo sofisticiranije metode.


Naravno, kad svi imaju istog "gazdu". Ili što bi se reklo po narodski: "Isto sranje samo drugo pakovanje". (mislim na ove religijske programe) :)


Upravo tako. Sve religije ( monoteisticke) se svode na isto : vjera u postojanje jednog Boga. To je najbitnije. Tako da mi zaista nije jasno, cemu onda svadja.

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 30, 2006 10:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Zaboravio sam ovo. Primjer zapadnjacke civilizacije>
Guantanamo na Kubi.( Nadam se da sam pravilno napisao naziv). Americka verzija Arapskih vojnih zatvora. Arapi idu na fizicko mucenje, Ameri i Rusi na psihicko. Sta je gore? Uglavnom, isti klinac, drugo pakovanje.

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 30, 2006 9:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Inace ne reagujem na "prozivke"ali licno mislim da ja i ti Pantelija nebi trebali "da se prepucavamo"preko ovog foruma.Necu si dozvoliti da spadnem na taj nivo.
Kao prvo,onaj koji bi u Afganistanu(koji je danas najmanje siguran za istinskog pravog vjernika)javno izjavio da je konvertirao,nije sad bitno koja vjera,sem islama ili je LUD ili ima nekog iza sebe ko ga debelo stiti da uradi to sto je uradio.O serijatu necu debatisati ovdje,jer nepoznajemo ni 1%,tako da nismo kompetentni.
U Afganistanu danas najgore prolaze oni nemocni;starci,zene i djeca.Pod broj jedan,takvima je serijatom zagarantovana sigurnost i opskrba,ako ne od familije onda sigurno od zajednice.Posto to nemaju,znaci nemozemo niti govoriti o bilo kakvom islamskom pravu koje se tamo zagovara i takoreci provodi.Tamo odlucuju mule i takozvani "starci"koji se biraju sa koljena na koljeno od lokalnog naroda,jer se nezna za bolje.Zna se vrlo decidno u Islamu,ko i kad moze izvrsavati vlast i ko smije osuditi ili osloboditi nekog.U vrijeme kad se je provodila prava CISTA vjera,uceni ljudi nisu htijeli nikakvu vlast koja se tice sudstva.Kao prvo iz straha da nece OBJEKTIVNO moci zastupati sviju,jer ipak bilo je mocnika koje nisi smio suditi isto tako kao i sirotog.Ne da nisu smijeli, u smislu da se boje istih tih,nego jednostavno znali su da to mocnici nece dozvoliti i zasto bi se onda prihvatao tog posla ako nemoze suditi po istom zakono ISTO SVIMA!Zna se za mnoge ucenjake svoga doba,da su cak i pogubljeni jer su odbili da budu na mjestu kadije,sudca i tada najvece izvrsne vlasti.Zasto su odbijali?Da bi bilo jasnije,pokusacu na primjeru ashaba/oni koji su bili direktno uz Muhammeda i ucili licno od njega/ da dam neko objasnjenje.Kad bi neki insan dosao nekom ashabu,za kojeg se posigurno znalo da je najuceniji po nekom pitanju iz fikha/islamsko pravo/ on bi,taj ashab,upucivao uvijek na druge.Nije htio da daje odgovor dok se isti taj covjek/insan/nakon sto je haman sve druge obisao sa istim pitanjem,nebi vratio opet kod njega.Sto znaci,prije su uceni ljudi ustrucavali se da daju odgovor na pitanje,ako su sumnjali da ima neko ko ZNA BOLJE! Danas,mi svi dijelimo savjete,imamo odgovore na skoro svako pitanje,bilo koja oblast da je u pitanju.Tako i dolazimo do toga da jedan amer zna bolje sta je bolje za jednog afganistanca,iracana,iranca...nego on sam!Zaboravlja amer/ili nikad nije ni cuo/ da su civilizacije na istim tim "varvarskim"mjestima i zemljama postojale prije nego sto je on i njegova "demokratija"se pojavile.
Ali da se vratimo na sam naslov ovog topica.
Nas dragi pantelija je to sve stavio pod toleranciju muslimana.Dragi pantelija,radi svojih predrasuda koje imas nikad neces skontat kakav je uistinu jedan musliman.Vjerovao on istinski u Allaha ili ne,ima vecu toleranciju nego sto ces je ti ikad i namirisati.
Da muslimani nemaju toleranciju,niti jedan jedini srbin,hrvat,zidov...nebi zivio NIGDJE niti u blizini gdje oni zive.
Mislim da si dovoljno pametan da "skontas"vec pozadinu rata u Afganistanu,Iraku,Sudanu,...i gdje li vec sve ne,aha da zaboravili smo zemljicu Ceceniju,tako da ti nije potrebno objasnjavati.Malo se vise zadubi u "globalnu"politiku svijeta I evroazije,pa ce ti se vec puzlice sloziti ako vec nisu dosad.
Ovo za Abdul-Rahmana(SubhanAllah kakvo ime ima?)nebih uopste ni komentarisala.Da se jedna takva glupost vrti na stanicama "zapadnog slobodnog"medija,nije mi uopste zacudo.To sto niti jedan jedini put nisu zaozbiljno uzeli da prodiskutuju o pravom stanju zrtava i stete u Afganistanu,Iraku...a ovakvu glupost emituju vec nekoliko dana,vise govori o nama koji smo dio tog slobodnog i demokratskog i tolerantnog i finog naroda,koji to sve gledamo i eto cudimo se kako se tamo nekom moze suditi za takvo nesto.Ko ima mogucnost neka pogleda Al-Dzeziru,pa ce vidjeti da je tamo RAT,sa pravim zrtvama,sa slikama realnim.Zato su i zabranili da se prenose vijesti sa te TV stanice.Hajde neka se nadje neki "slobodan"medij pa neka prikaze samo jedan dan jednu reportazu sa Al-Dzezire,pa cemo vidjeti gdje smo SVI MI.

Allah je jasno i decidno rekao:U vjeri nema prisile.Nikog niko nema pravo tjerati da vjeruje.Tu imamo slobodan izbor.Pa bujrum!

A kao sto je vec jablan napisao,da pored cistog monoteizma uzima nesto sto ce ga totalno zbuniti,ili je lud ili nikad nije ni cuo za Islam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 30, 2006 11:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Da muslimani nemaju toleranciju,niti jedan jedini srbin,hrvat,zidov...nebi zivio NIGDJE niti u blizini gdje oni zive.


Sad je barem sve jasno. :shock:

Bujrum. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 30, 2006 11:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
A kao sto je vec jablan napisao,da pored cistog monoteizma uzima nesto sto ce ga totalno zbuniti,ili je lud ili nikad nije ni cuo za Islam.

Eto sta se desi kad ljudi vide samo ono sto zele da vide.Jablan nije to rekao.On je rekao da mu niko ne bi pomogao da taj avganistanac nije odabrao hriscanstvo,vec neku drugu nestandardnu religiju ili da je postao ateista.Sto znaci da je on samo jos jedna marioneta u rukama mocnika koji zele da stvore novi rat izmedju hriscana i muslimana.

Citat:
Allah je jasno i decidno rekao:U vjeri nema prisile.Nikog niko nema pravo tjerati da vjeruje.Tu imamo slobodan izbor.Pa bujrum!

Ali ima pravo da kaze da samo lud covek moze da ostavi Islam.Pa eto ti diskriminacije.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: konkluzn
PostPostano: pet mar 31, 2006 3:02 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 28, 2005 4:44 am
Postovi: 18
Lokacija: Sarajevo
:roll: Ovdje je vecina u banani :D Skvadro zar ne vidite pored svih rasprava da je zakljucak jedan-MI SMO PROBLEM.Nije bitna ni religija,jel manipulacija od strane vjere,politicara,masona,iluminata,anunakija,kurakija.... :D bilo koga!Jel govori istinu Barbara,David Icke,PAPA,Tito :D .....To su sve nebitne stvari jer prioritet bi trebali biti mi sami.Ne osporavam treba traziti zakljucke u svemu ali prioritet bi trebali biti mi-LJUDI :evil: MI SMO NEPRIJATELJI SAMI SEBI!Trebali bi prvo poraditi na sebi samima pa onda sve drugo.U prirodi je sve u skladu jedino mi nismo :wink: Mi smo se u potpunosti okrenuli degradaciji,svom unistenju i tako je to vec dugo vremena.Dok ne potrazimo odgovore prvo u nama,nece nam pomoci nista drugo.Nadam se da cete se svi sloziti samnom,u potpunosti smo se okrenuli sirenju negativne energije,frekvencija,razmisljanja,zivljenja.Sve dok ne pocnemo traziti kompromis jedni od drugih,traziti zajednicke stvari,interes,okrenuti se pozitivnom razmisljanju,siriti pozitivnu energiju,nece biti napretka.Mnogi se ubjedjuju da nesto znaju a prave greske na banalnim stvarima. Okrivljujemo druge pa i bica sa drugih planeta samo sebe ne!!!Treba prvo izgraditi zdrav razum,percepciju pa se onda okrenuti raspravi o manje bitnim problemima,jer smo mi najveci. :D
Malo sam of topic ali pored toliko zanimljivih postova na forumu ovaj zraci tim(da smo u banani) :)
Prvo rijesiti problem sami sa sobom pa onda dalje!

Pozdrav!-I definitivno samo je ljudska glupost beskonacna :D

_________________
nightboy


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 31, 2006 7:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Bravo, nightboy, =D> , odličan post i zaključak!

Slažem se!

Odlično!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 08, 2006 10:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Religija je opijum za narod. To je vise puta receno jasno i glasno, a jos vise puta je to potvrdio pendrek-efendija. :mrgreen:
Iako zvuci kao zajebancija, smatram da je to osnovni izvor svog zla na svijetu. Svi pricaju o istim povjesnim licnostima, promoviraju nekakvu deklarativnu toleranciju, a u stvari gledaju da ostvare sto veci politicki utjecaj i da se nakrcaju sa sto vise para i pri tom ne prezaju od toga da gaze po svom vlastitom narodu, salju ljude u ratove i sl.

Uz drugarski pozdrav,
Za domovinu s Titom, napred... :wink:

_________________
http://www.4find.us


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 52 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz