Sada je: uto apr 23, 2024 9:30 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pronadjena Nojeva barka?
PostPostano: uto mar 21, 2006 5:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Evo lepe vesti za sve vernike na forumu:

Za anomaliju u prirodnom okolišu na obroncima Ararata u istočnoj Turskoj neki naučnici tvrde da bi mogla biti ostatak Nojeve barke. Velika struktura smeštena je na visini od 4,663 metra, srasla s ledenjakom.

Fotografije prikupljene vojnim i civilnim satelitima potvrđuju da je ta izbočina jasnih oblina neverovatno slična legendarnom brodu, a proporcijama 6:1 (dužina prema širini) identična je merama opisanima u Bibliji.

Identifikacija anomalije s Ararata životna je misija profesora Porchera Taylora sa univerziteta u Virdžiniji. Proučavanju te čudne strukture posvetio je 13 godina i sve se više priklanja istraživačima i vernicima koji u anomaliji vide obrise Nojeve barke.

"Snimci satelita QuickBird bude novu nadu u ovom istraživanju. Iako je naučna zajednica nesklona pronalascima biblijskih elemenata, prvi put imamo tragove koji bi nas mogli dovesti do konačnog odgovora na pitanje šta je prouzrokovalo tu jedinstvenu anomaliju", rekao je Taylor.

Saga o Nojevoj barci seže daleko u prošlost, kad su prvi naučnici pokušavali da pronadju dokaz o postojanju tog legendarnog broda, za koji hrišćani veruju da je spasio mnoge životinjske vrste u poplavi koja je, prema Bibliji, trajala 40 dana i 40 noći.

Iako su je tada bez uspeha tražili u morskim dubinama, nove tehnologije ponudile su logično rešenje koje mnogima nije palo na pamet: barka bi mogla da bude na planinskim vrhovima koji su prvi izronili iz vode nakon potopa. U poslednjih nekoliko godina sve je više naučnika pretpostavljalo da je Ararat mesto na kom se smestila legendarna arka, ali tek su detaljne satelitske analize zagreble ispod ledene površine i otkrile zapanjujući sličnost anomalije i drevnoga broda.

(Večernji list)


P.S.Jel zna neko nesto o tim proporcijama?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 21, 2006 6:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Samo mala napomena...
Nojeva arka nije krscanska prica nego legenda koju dijele u ovom ili onom obliku svi narodi na svijetu.
Inace ta prica sa Araratom je dosta stara i seze do pocetka proslog stoljeca.

E sad, to sta mala zbirka egipatskih, sumeranskih i ostalih bliskoistocnih epova ukradenih od novokomponirane religije i sazete u kompilaciji zvanoj Biblija takoder spominje taj dogadaj, e t to je vec druga stvar.

Sta se tice proporcija, uzete su tocne mjere iz Biblije za Nojevu arku i oceanografi i brodograditelji su zakljucili da je taj omjer idelan sa obzirom na valove i funkciju doticnog plovnog objekta. Bilo bi gotovo nemoguce da se arka prevrne bez obzira na valove.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 21, 2006 7:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
E sad, to sta mala zbirka egipatskih, sumeranskih i ostalih bliskoistocnih epova ukradenih od novokomponirane religije i sazete u kompilaciji zvanoj Biblija takoder spominje taj dogadaj, e t to je vec druga stvar.


Pa dobro OP jel nevidis kako ste vec postali prozirni vrijedajuc stalno bibliju i krscanstvo opcenito, ja prvi to necu radit jer neocekujem da se mene vrijedja i omalovazava zbog mog vjerovanja

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 21, 2006 7:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
IsusBog je napisao/la:
Citat:
E sad, to sta mala zbirka egipatskih, sumeranskih i ostalih bliskoistocnih epova ukradenih od novokomponirane religije i sazete u kompilaciji zvanoj Biblija takoder spominje taj dogadaj, e t to je vec druga stvar.


Pa dobro OP jel nevidis kako ste vec postali prozirni vrijedajuc stalno bibliju i krscanstvo opcenito, ja prvi to necu radit jer neocekujem da se mene vrijedja i omalovazava zbog mog vjerovanja


Ja tu ne vidim nikakvu uvredu vec samo sazeto iznosenje cinjenicnog stanja.
Dakle voda je mokra, sol slana, ova stvar gore takva itd. itd.

Sve zato jer je Esperio rekao da su to lijepe vijesti za sve vjernike na forumu pa sam se ja potrudio to osporiti i dovesti sve to u ispravan kontekst cisto da ne dezinformiramo ljude.

Uostalom nisam ni izbliza ostar u mjeri kojoj su bili krscani kad su "uvjerili" moje i tvoje predake da se ostave svojih prijasnjoh bogova od Peruna, Velesa pa na dalje. Stono bi krscani rekli, kako sijes tako ces i zeti.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 21, 2006 9:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
http://www.s8int.com/noahsark1.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz