Sada je: uto apr 23, 2024 10:00 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: BALKAN INFO trazi nove goste, javite se
PostPostano: pon maj 20, 2019 6:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 20, 2019 5:53 pm
Postovi: 4
Podrav svima, ja sam Nemanja Blagojevic iz redakcije youtube kanala balkan info. Balkan info je youtube kanal sa skoro 200 000 pratilaca, gosti nasih emija su javne licnosti, sportisti, politicari ali i strucnjaci iz najrazlicitijih oblasti nauke(kako zvanicne tako i nezvanicne). Voleli bismo da ugostimo svakog ko poseduje alternativna znanja i drugacije poglede na svet, kao sto su clanovi ovoga sajta. Posto sam i ja citalac ovog sajta znam da ovde ima dosta clanova koji bi imali dosta toga da kazu, tako da pozivam svakog zainteresovanog da mi se javi na imail coneblagoje@gmail.com ,ili ovde. Ako ste dobar poznavalac bilo koje od tema koje mozemo naci na ovom sajtu(vanzemaljci, kabala, hermetika, kanalisani materijali, astralni putnici, antropozofija, gnostika itd), dobrodosli ste.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: BALKAN INFO trazi nove goste, javite se
PostPostano: uto maj 21, 2019 3:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Dajte @Galaksiju kao gosta, ta osoba bi bila zanimljiva ono skroz, a i mislim da ima puuunnoooo za reci.....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: BALKAN INFO trazi nove goste, javite se
PostPostano: uto maj 21, 2019 4:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 20, 2019 5:53 pm
Postovi: 4
Ima dosta pamentih ljudi ovde i evo mozemo svi zajedno da prodiskutujemo ko bi bio najbolji i o cemu bi mogli da pricamo u emisijama. Svi zajedno da predlazemo teme, postavljamo pitanja i saradjujemo. Takve emisije cesto imaju i preko 100 000 pregleda i bila bi steta ne pruziti znanje ljudima koji ga traze. Smatram da je obaveza svakog prosvecenog i budnog da siri znanje i mudrost, jer u suprotnom on postaje kao milijarder koji ne pomaze siromasne. Cak je njegova odgovornost i veca jer je znanje trajna vrednost a novac prolazna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: BALKAN INFO trazi nove goste, javite se
PostPostano: uto maj 21, 2019 4:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 20, 2019 5:53 pm
Postovi: 4
pa galaksija, sta kazes? mnogo su se kosmicke sile trudile da nas dovedu ovde gde smo, nije u redu da im upropastimo trud :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: BALKAN INFO trazi nove goste, javite se
PostPostano: sri maj 22, 2019 10:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Za sada, nisam zainteresovan iz nekoliko razloga a glavni bi bio taj da slika koju sam sklopio i predstavio na vebsajtu galaksija.com, u sklopu ovog „gnostičkog karavana“...

Metafizika obmane > Jeb’la Mara bumbara > Prvi izvor > Hiper-dimenzionalni napadi i buđenje ljudskih bića > Važno obavještenje > Slika > Intervju: James Mahu > Talas III > Zatvorski čuvari > Zatvor i sudnji dan > Iz praktične gnostike > Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića >

...još uvijek nije kompletna. Dakle, ima tu još dosta stvari s kojima nisam načisto a neko njeno krpljenje nagađanjima ne bi imalo smisla. Nadalje, sam „istočno-gnostički“ koncept ove realnosti i našeg položaja u njoj, kojeg uglavnom predstavljam jer se uveliko uklapa s mojim opservacijama, nije nimalo popularan. U zadnjem periodu sam primjetio jedan „fenomen“ da čak i oni koji se bave proučavanjem gnostike (zapadne i istočne varijante) nisu normalno u stanju sami da vide „tanku crvenu nit“ koja je protkana kroz gnostičke materijale (što sam u obliku članka predstavio na mom blogu, na engleskom jeziku – OVDJE).

Međutim, kad im u diskusiji navedem pažnju na to i kažem gdje se koji segment „crvenog konca“ može naći (uzimajući u obzir obje varijante gnostike), tek onda ga mogu uočiti, odnosno, podsjetiti se na sadržaje koji ukazuju na to, međutim, nakon njegovog uočavanja, oni naprasno gube svaku volju za nekom daljom diskusijom. Znači, čak i oni koji se bave gnostikom i dalje sude na principu „sviđa mi se-ne sviđa mi se“, „volim-ne volim“, „pozitivno-negativno“, umjesto pokušavanja da se koliko je moguće objektivno odredi - šta jeste a šta nije (pa, kako god to izgledalo jer kako optimizirati našu interakciju s ovom realnošću ako je nismo u stanju objektivno vidjeti?!). Dakle, ni oni koji sebe nazivaju gnostičarima ne žele da vide Istinu a kako ju onda predočavati tzv. „normalnim ljudima“ koji pogotovo ne žele da ju vide? (Doduše, Gurđijev je to još davno primjetio – LINK)

Kako predočiti to da se nalazimo u sklopu jedne kompjuterizovane farme gdje mi nismo ti koji su farmeri tj. gdje našu ulogu ne bi bilo toliko teško odrediti a programirani smo tako da igramo tu ulogu? Otvoreno ne možemo pričati o tome dok neko umotavanje tih stvari u celofan, nema svrhe. Istovremeno, pričati o problemu a ne prezentirati i njegovo moguće rješenje, takođe nema svrhe a za sada, u stanju sam da vidim dobar dio problema, praktično i teoretski a rješenje samo - teoretski. S tim u vezi, kad ili ako budem u stanju da rješenje vidim ili znam praktično, tada ću biti i u situaciji da o ovome mogu otvoreno govoriti.

Sam gnostički koncept realnosti se u osnovi svodi na to da mi živimo u iluziji koja se ovisno od izvora označava i pojmovima kao što su stereoma, maja, matriks ili virtuelna realnost. U suštini, iluzija je – laž. Ta lažna realnost ne može biti nastanjena istinskim entitetima, dakle, može samo lažnim, što bi bile ove naše ličnosti s našim imenima i prezimenima, pa tako i moja. Kako u jednoj realnosti koja je zasnovana na lažima pričati o Istini? Ova realnost zajedno s našim ličnostima ima i „osigurače“, odnosno, „Sistem za zaštitu od Istine“ jer bi Istina u nekoj većoj dozi narušila njen integritet, odnosno, dovela do njenog raspada. Odatle je razumljivo zašto ličnosti (bile one na strani „sila svjetlosti“ ili „sila mraka“) ne žele da znaju Istinu, uključujući i one koje se nalaze u potrazi za njom, pa čak i one koje sebe smatraju „ekspertima za gnostiku“. U tom kontekstu, mi možemo jedino da se međusobno varakamo, učvršćujući jedni drugima našu iluzornu egzistenciju i iluziju uopšte, lažući sami sebe i druge, svjesno ili nesvjesno. A meni je, već nekako, dosta svega toga i ne mogu još i javno učestvovati u tome.

Kako pričati o nečemu što ide protiv skoro svega onoga u šta 99% ljudi na ovoj planeti vjeruje a da te oni razumiju?

Ono što jedino mogu u takvoj jednoj situaciji, to je da svoje opservacije podijelim s drugima, na način kako to već odavno i radim, uz pomoć članaka koje sam davno prestao da potpisujem jer moja iluzorna ličnost tu uopšte nije bitna a svaka popularnost u vezi s ovom tematikom mi je nepoželjna. Na taj način, ti sadržaji mogu biti od pomoći nekima od onih koje interesuje ta tematika.

Nadalje, par intervjua koje sam davno dao za neke balkanske časopise u vezi s ovom tematikom bili su prilično cenzurisani u skladu s urednikovim mišljenjem šta narod treba da čuje a šta ne, tako da sam saradnju s drugim medijima prekinuo. Tu sam postao načisto s tim da je urednicima komercijalni aspekt na prvom mjestu dok bi tu neke istinite informacije bile od sekundarnog značaja.

I na kraju, s obzirom da sam podaleko od Balkana jer živim u Australiji, mislim da ne bi bilo ni lako organizovati neki susret u četiri oka.

U svakom slučaju, zahvaljujem se na ponudi.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: BALKAN INFO trazi nove goste, javite se
PostPostano: sri maj 22, 2019 8:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 20, 2019 5:53 pm
Postovi: 4
Hvala na odgovoru, sve mi je jasno i razumem. Ali ako se nekad nadjes na Balkanu(snima se u beogradu,mada moze i van studija), razmisli da dodjes i da popricamo. Ljudi traze znanje vise nego ikad i treba im dati, jer sa znanjem dobijaju i izbor-slobodnu volju da izaberu sta ce dalje. Ne moraju voleti, prihvatati i podrzavati necije ideje, dovoljno je da cuju. Sem toga na kanalu se vec uveliko prica o vanzemaljcima, reptilima, kradji energije, demonima, tako da nije na odmet produbiti malo pricu. A i ne mora, dovoljno je napraviti emisiju gde se uvodi u znanje gnostike, metafizike itd. Dosta je tu dece i tinejdzera koji gledaju emisije i koji ce nastaviti nas rad, a posto ce ova bitka trajati jos puno puno puno, tvoje, moje i tudje reci nisu namenje sadasnjosti samo, vec pre svega buducim ljudima koji ce tek nastaviti borbu. Stoga ne trebamo ni ocekivati da ce nas mase razumeti, vec samo pojedinci u toj masi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: BALKAN INFO trazi nove goste, javite se
PostPostano: uto maj 05, 2020 8:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 20, 2008 11:51 am
Postovi: 53
Lokacija: HIGHLAND
coneblagoje je napisao/la:
Podrav svima, ja sam Nemanja Blagojevic iz redakcije youtube kanala balkan info. Balkan info je youtube kanal sa skoro 200 000 pratilaca, gosti nasih emija su javne licnosti, sportisti, politicari ali i strucnjaci iz najrazlicitijih oblasti nauke(kako zvanicne tako i nezvanicne). Voleli bismo da ugostimo svakog ko poseduje alternativna znanja i drugacije poglede na svet, kao sto su clanovi ovoga sajta. Posto sam i ja citalac ovog sajta znam da ovde ima dosta clanova koji bi imali dosta toga da kazu, tako da pozivam svakog zainteresovanog da mi se javi na imail coneblagoje@gmail.com ,ili ovde. Ako ste dobar poznavalac bilo koje od tema koje mozemo naci na ovom sajtu(vanzemaljci, kabala, hermetika, kanalisani materijali, astralni putnici, antropozofija, gnostika itd), dobrodosli ste.



nađite ga i kontaktirajte :

Živorad Mihalović Slavinski \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: BALKAN INFO trazi nove goste, javite se
PostPostano: čet maj 07, 2020 11:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Vratite Miroljuba :)

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: BALKAN INFO trazi nove goste, javite se
PostPostano: sub aug 12, 2023 11:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 448
Lokacija: Zagreb
sector57 je napisao/la:
Dajte @Galaksiju kao gosta, ta osoba bi bila zanimljiva ono skroz, a i mislim da ima puuunnoooo za reci.....


Ovo što je Živorad rekao da se (neke) gnostičke istine nebi dopale masama je naprosto istina. Recimo da im otvoreno, ali s empatijom kažeš, da je većina stanovništva posvećena zabavi nakon rada i brigom o sebi i obitelji i općenito nisu skloni sticanju ikakvog znanja; te da se na taj način ne može duhovno napredovati, bio bi proglašen moralizatorom i nitko ga nebi htio slušati. A to je nekako prvi korak u spoznaji sebe i društva, prvi korak da ti Ego uopće pristane priznati greške koje nastaju zbog nesavršenosti, a nesavršenost nastaje zbog neznanja i duhovne lijenosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz