Sada je: čet mar 28, 2024 6:36 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mutanti
PostPostano: sub dec 17, 2005 9:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Bas su danas na vijestima hrvatskog RTL-a objavili da je dokazano da je bjelacka rasa mutirana, odnosno gen za boju je mutiran kod europskih rasa.
Jel moze ko objasniti zasto smo mutirani. Pretpostavljam da smo svi ovdje bijelci i kakva je razlika izmedju nas i drugih rasa u podrijetlu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 11:33 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned dec 18, 2005 12:06 am
Postovi: 10
Lokacija: zagreb
svi smo mi nastali od skupine praljudi iz centralne afrike, kad se dio odvaja prema aziji. tamo postoji jedna mala skupina u mongoliji koji imaju najizvorniji pragen. dio se vraca prema evropi a dio prema sibiru te prelazi u kanadu te naseljavaju ameriku .
boja kože se mjenjala sa podnebljem u koje je čovjek obitavao :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 29, 2005 2:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
:-k To kaže "zvanična" nauka. Meni se stvarno nikako ne uklapa ta teorija po kojoj se boja kože ljudi mijenjala pod uticajem područja koji su naseljavali. Inače mi se i ostale zvanične naučne teorije slabo uklapaju u moj nervni sistem. Pa još nisu otkrili "kariku koja nedostaje" a već znaju kuda je sve čovjek hodao prije nekih stotinjak hiljada godina i sve to vide iz nekih fosila i sl. :?
Pogledajmo malo šta na to kažu kasiopejci, jako je zanimljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 29, 2005 10:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Inače mi se i ostale zvanične naučne teorije slabo uklapaju u moj nervni sistem


Potpuno se slazem s tobom,a evoluciju u potpunosti ne priznajem jer ako su oni nastali od majmuna ja nisam 8) 8)

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 29, 2005 10:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Potpuno se slazem s tobom,a evoluciju u potpunosti ne priznajem jer ako su oni nastali od majmuna ja nisam


=D> :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mutanti
PostPostano: pet dec 30, 2005 12:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
zbunjena je napisao/la:
Bas su danas na vijestima hrvatskog RTL-a objavili da je dokazano da je bjelacka rasa mutirana, odnosno gen za boju je mutiran kod europskih rasa.
Jel moze ko objasniti zasto smo mutirani. Pretpostavljam da smo svi ovdje bijelci i kakva je razlika izmedju nas i drugih rasa u podrijetlu?
Nije važno odakle sam sve dok znadeš kuda putujem-B.Štulić

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 30, 2005 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Nije važno odakle sam sve dok znadeš kuda putujem

=D> =D> =D>

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mutanti
PostPostano: čet mar 01, 2012 1:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
pcelica je napisao/la:
Jel moze ko objasniti zasto smo mutirani.


Zbog RNA. Imaš DNKa i RNA. Kad živiš u nekoj okolini i jedeš neku hranu ti sastojci i kemija i sve to utjece na RNA koji mijenja DNKa. Tako se vrsta kroz generacije prilagođava okolišu. Opcenito ovdje ti je slucaj da je manjak sunceve energije na kožu uzrokovao da koža postanje bjelija a ne tamnija.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Ribonukleinska_kiselina

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mutanti
PostPostano: sub mar 03, 2012 1:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 03, 2009 6:50 am
Postovi: 70
Lokacija: pod zvjezdama
Sve to stoji. Neko je jeo ribu, neko sjemenke, neko nista... ali, i fizicki, karakterno, a i opseg mozga, se razlikuje, od rase do rase.
E sad, kada malo pogledamo, na sta nailazimo.
Obicno, gdje nalaze taj pra-gen, to su neka plemena, pa lako moguce, da su njih dizajnirali prve, i vidili, da ovi nece stici dalje od plemenskog nacina zivota, te krenuli dalje.
Na red su dosli crnci, ali ni oni nisu daleko dogurali, nisu imali volju za rad, i bili su, ajmo reci, impulzivni, reagirali su nagonski, umjesto razumom, sta se i dan danas vidi, u africi sta jedni drugima rade, o afroamerikancima nebi, jer oni su dosta vec izmjesani. Naravno, ima izuzetaka, ovo govorim u globalu.
Uglavnom, da skratim, zasto ima najvise, azijata, pa zato jer su oni idealni, vrijedan, radni narod, koji samo radi, radi, radi, za pola bureka dnevno, i ne buni se, i logicno, da su njih izštancali najvise, vidi se to u proslosti, kineski zid npr, a i danas, mentalitet im je takav, to im je usađeno u krv, da rade, rade, i samo rade. A posto smo mi ovdje sa svrhom, da radimo, a drugi da ubiru korist, oni su kao takvi idealni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mutanti
PostPostano: pet mar 09, 2012 12:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
neznam kolko je tu genetike a kolko do kulture u kojoj pojedine skupine zive, jer oni su odgajani na takav način, no za razliku od prije danas su izgubili stvarni pojam filozofije svog zivota:
ko sto muslimani kazu za talibane da su RELIGIOZNIJI od Muhameda, dakle SERU jer neznaju sta rade, ali mora biti ekstremno, tako su i oni prevazisli granice te neke umjerenosi pa seru sa harakirijima, radnom satnicom obvezama itd. to orginalno nije poenta istočnjačkih filozofija premda je oduvjek postojao snažan akcent na čast, obveze, dužnosti, društveni prosperitet uz jedno njegovanje osobne kulture, relaksacije, duhovnog uzdizanja, dok nitko nije pametovo veoma o obitelji što se onda nameće kao moguci razlog zapostavljanja jednog u korist drugog segmenta zivota ali i dalje mislim da je osnova filozofije predvidjela balans svega, samo sto interpretacija napravi karinu od svega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mutanti
PostPostano: sri apr 18, 2012 5:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 448
Lokacija: Zagreb
pcelica je napisao/la:
Bas su danas na vijestima hrvatskog RTL-a objavili da je dokazano da je bjelacka rasa mutirana, odnosno gen za boju je mutiran kod europskih rasa.
Jel moze ko objasniti zasto smo mutirani. Pretpostavljam da smo svi ovdje bijelci i kakva je razlika izmedju nas i drugih rasa u podrijetlu?



Svi smo mi mutanti svatko na svoj način.

Ja imam dvije glave.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz