Sada je: čet mar 28, 2024 3:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: sri dec 07, 2011 9:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Sve i da se može doći do neke planete gdje bi bio moguć život tamo bi se preselila samo elita a ostatak bi ostao na zemlji kao tegleća marva da iscrpljuje ono malo prirodnih resursa što bi ostalo dok god bi to uvjeti na zemlji dozvoljavali.
Zemlja bi bila pretvorena u planetu robova, za to vrijeme elita bi bila na sigurnom uživala sve blagodati stečene pozicije.
Ali elita srećom nikad neće dalje od orbite ove planete jer zlo i zarazu koju nose u sebi ne smije se širiti univerzumom ni pod koju cijenu.
Hawking govori o kolonizaciji drugih svijetova, vjerojatno na način kako su to činili prvi europski doseljenici na američki kontinent, čisteći i uništavajući sve na što naiđu, e pa sa takvom sviješću nebudu opstali ni na matičnoj planeti a kamo li da idu u svemir.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: sri dec 07, 2011 11:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
O da...

Terra Nova !!!

:blob: :blob: :blob:

http://www.imdb.com/title/tt1641349/

slika

Citat:
Serija počinje u 2149. godini u vrijeme kada životu na Zemlji prijeti istrebljenje zbog opadanja kakvoće zraka i prenapučenosti. U Hope Plazi, golemoj prstenastoj građevini u Chicagu, znanstvenici otkrivaju procjep u vremenu i prostoru koji omogućuje ljudima da otputuju 85 milijuna godina u prošlost, u kasnu kredu na pretpovijesnoj Zemlji alternativne stvarnosti, koja im nudi šansu da spase čovječanstvo. Obitelj Shannon (otac Jim, supruga Elisabeth i njihovo troje djece: Josh, Maddy i Zoe) pridružuju se desetom hodočašću doseljenika Terra Nove, prve ljudske kolonije s druge strane vremenskog prolaza.


Dobra serija, ove teme...

Kako god... ljudi će se morati prilagoditi novonastalim uvjetima, pa makar koji će oni biti ( ili već jesu )... 4D OPS ili 4D OPD... svaki realitet nosi svoje frekvencije opstanka, života, pravila igre, programa, itd.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: čet dec 08, 2011 10:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
Iskreno, ja ni ne zelim ici sa ove planete. Tu i sada imam predivan zivot koji iz dana u dan postaje sve bolji i bolji. Em imam curu koja me strahovito voli, fenomenalnu familiju i odlican posao te suradnike koji su vise manje svi do jednoga vrlo vrlo napredni kao bica te dobri kao i miroljubljivi a ponajvise, posteni. Par frendova doduse, vrlo malo ali iskrenih.

Ono sto je najbitnije, njih nikad ne bi pustio iza sebe tu pa makar morao prolazit kroz logore / tsunamije / Armageddon-e. Otisao bi jedino u koliko bi i oni otisli. Dakle, isao bi za njima a ne oni zamnom. To je jedini slucaj di bi ja bio bijela ovca umjesto crne.

Tak da ako se desi tako nesto, sanse da cu ja ostat tu su velike pa makar mi elien doso dolje i rekao ajde sa nama. No uostalom, zasto nova zemlja? Zato se i zovemo "graditelji - svjetlosni ratnici". Dakle, na nama je da stvaramo. Naj iskrenije, mislim da je ovo jedina zemlja koju cemo vidjet tokom ovog zivota. Mi se mozemo pretvorit u "visa bica" ali smatram da necemo daleko odovuda. Tko ce dat drugima kojima je barem indirektna nada potrebna? Tko ce im dat vjere da je sve moguce i na kraju krajeva, cija energija ce ih poticat dalje u indirektnom/direktnom razvoju? Zar nismo zato tu?

Kako reci, ljudi bi bjezali sa ove planete na drugu tako da ovu istu puste na miru jer se iscrpila. Ja bi radje ostao tu i pripomogao istoj, najbolje sto ja znam u iscjeljenju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: čet dec 08, 2011 11:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Pa, new age spike se zasnivaju na tome da bi realnost trebala da se splituje. Dakle, oni koji su za opciju 1 (OPS) - doživeće neprimetan šift u 4DOPS. OPDkandidati opet - neprimetan šift u OPDrealitet - oni koji su ni na tam ni na vam "ostaju" tu gde jesu, sa tim da ostaje određeni broj svetlosnih radnika da malo "popusti" stege kontrolnog sistema i da duše dobiju oduška :toothy2: I crni i beli imaju svoju širu svrhu ...

Za ostalo se slažem sa Lampom.

Zbog nečega smatram da imam test, kako bi svako mogao znati gde je. Isprobajte vizuelizaciju. Ako zaista radi, bezkompromisno - svest se već i jeste popela na nešto više. Za mene je to indikator.

Jack987 je napisao/la:
...
Kako god... ljudi će se morati prilagoditi novonastalim uvjetima
...


Auhhhh, Jack ...ovo "morati" mi gadno bode oči ...

Neki new age krugovi tvrde da dizajn novih uslova zavisi od nas, kolektivno. Mi ih pravimo. Tako bi već moglo ;)

Moj predlog liste:

Uslov 1.) Ne pravi sranja drugim životnim formama.
Uslov 2.) Osim toga, radi šta te volja :angel4:

waax je napisao/la:
Zato se i zovemo "graditelji - svjetlosni ratnici".


:thumbup:

:occasion5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: čet dec 08, 2011 7:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Ako je sve ovo san,koja je svrha onda sanjati da idemo na drugu planetu,osim straha da bi se mogli probuditi i konačno razbiti svu ovu iluziju ako se nešto desi sa ovom?

Ako je sve oko nas uključujući i naše tijelo čestice svjetlosti zarobljene vibracijom ovog određenog nivoa postojanja ko smo drugo mi nego individualni fragmenti beskrajne svijesti uhvaćeni u san te iste vibracije.

Gdje bi onda uopšte trebali bježati i od koga?
Ko nas onda treba spasiti i od čega?

Ako i postoji odgovor na ova pitanja on je samo proizvod našeg analitičkog uma i kao takav još jedan proizvod te iste iluzije.
:-k

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: čet dec 08, 2011 8:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
branman je napisao/la:
Ako je sve ovo san,koja je svrha onda sanjati da idemo na drugu planetu,osim straha da bi se mogli probuditi i konačno razbiti svu ovu iluziju ako se nešto desi sa ovom?

Ako je sve oko nas uključujući i naše tijelo čestice svjetlosti zarobljene vibracijom ovog određenog nivoa postojanja ko smo drugo mi nego individualni fragmenti beskrajne svijesti uhvaćeni u san te iste vibracije.

Gdje bi onda uopšte trebali bježati i od koga?
Ko nas onda treba spasiti i od čega?

Ako i postoji odgovor na ova pitanja on je samo proizvod našeg analitičkog uma i kao takav još jedan proizvod te iste iluzije.
:-k

Ako je ovo san odnosno iluzija onda bi princip karme bio nevažeći. Kako nekoga možeš povrijediti u snu i što mu zapravo povrijeđuješ? um, ego ili nešto drugo. Um ego su jedna vrsta softvera ili programa preko kojeg doživljavamo ovu realnost.
Što je onda sa boli tijela i duha? hm, dosta čudna analogija.
Moj stav se bazira na trenutnim postavkama i zatečenom stanju, ova 3d dimenzija je meni za sad jedina realnost, držim se činjenica a ne fikcija ili čega već.
Kad me nešto klepne po nozi boli ko sam vrag, mogu do sudnjeg dana sam sebe uvjeravati da je to iluzija ali bol je i dalje tu, hebiga tu smo gdje smo.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: čet dec 08, 2011 9:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
kartikeya je napisao/la:
branman je napisao/la:
Ako je sve ovo san,koja je svrha onda sanjati da idemo na drugu planetu,osim straha da bi se mogli probuditi i konačno razbiti svu ovu iluziju ako se nešto desi sa ovom?

Ako je sve oko nas uključujući i naše tijelo čestice svjetlosti zarobljene vibracijom ovog određenog nivoa postojanja ko smo drugo mi nego individualni fragmenti beskrajne svijesti uhvaćeni u san te iste vibracije.

Gdje bi onda uopšte trebali bježati i od koga?
Ko nas onda treba spasiti i od čega?

Ako i postoji odgovor na ova pitanja on je samo proizvod našeg analitičkog uma i kao takav još jedan proizvod te iste iluzije.
:-k

Ako je ovo san odnosno iluzija onda bi princip karme bio nevažeći. Kako nekoga možeš povrijediti u snu i što mu zapravo povrijeđuješ? um, ego ili nešto drugo. Um ego su jedna vrsta softvera ili programa preko kojeg doživljavamo ovu realnost.
Što je onda sa boli tijela i duha? hm, dosta čudna analogija.
Moj stav se bazira na trenutnim postavkama i zatečenom stanju, ova 3d dimenzija je meni za sad jedina realnost, držim se činjenica a ne fikcija ili čega već.
Kad me nešto klepne po nozi boli ko sam vrag, mogu do sudnjeg dana sam sebe uvjeravati da je to iluzija ali bol je i dalje tu, hebiga tu smo gdje smo.


Nije iluzija nase tijelo i nasa osjecanja, vec nacin na koji percipiramo ono sto je nasuprot nas. Nase stanje je iluzija i san u kojem smo 99% vremena dnevno.
Cak i mi koji citamo sve ovo i naprezemo se u "dizanju svijesti" smo u gotovo istom stanju kao i vecina ostalih. Kako sam do sada shvatio stanje suprotno od onoga u kojemu smo sada je potpuno prisutstvo u sadasnjem trenutku, gdje smo u mogucnosti primjetiti svaku promjenu u vanjskom svijetu i svaku promjenu u unutarnjem svijetu kao misli i osjecanja. U prvom stanju svijesti nema, u drugom se ona izgradjuje. Ja cu prvi priznati da sam u ovom prvom stanju i statisticki gledajuci male su sanse da mogu to promjeniti. No dok god ima ikakve sanse ne odustajem bez borbe.
Na drugoj planeti takodjer bi bili u iluziji i snu pa je stoga lokacija sasvim nebitna.

Gledajuci da se ova planeta nadje na novoj adresi, ono sto mislim da se s nama treba dogoditi je ili da nam neki val "pokloni" svijesti ili da nas direktno teleportira na novu destinaciju gdje ce ta svijest biti prisutna u nama. Gdje i na koji nacin: svakom po zasluzi.

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 12:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Citat:
Gledajuci da se ova planeta nadje na novoj adresi, ono sto mislim da se s nama treba dogoditi je ili da nam neki val "pokloni" svijesti ili da nas direktno teleportira na novu destinaciju gdje ce ta svijest biti prisutna u nama. Gdje i na koji nacin: svakom po zasluzi.


Nekako kad gledaš,ako bi nestalo svega ovog oko nas,ako bi ostali ogoljeni do srži bića kakvi ustvari jesmo šta bi ostalo od nas ako ne fragment beskonačne,inteligentne energije koji egzistira u svakom i najmanjem djelu ovog hologramskog univerzuma.
Ono što pokušavam pojmiti je ko bi nas to onda trebao spasiti odvođenjem na drugu planetu koja je još jedna iluzija i dati nam svijest koja mi već jesmo?
Nekako mi to liči na situaciju gdje smo mi,za razliku od ostalih spavača,svjesni da spavamo,a iz želje da se probudimo upadamo u novi san gdje ćemo sanjati da smo budni.
:-k

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 12:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Toner je napisao/la:
Nije iluzija nase tijelo i nasa osjecanja, vec nacin na koji percipiramo ono sto je nasuprot nas.
Nase stanje je iluzija i san u kojem smo 99% vremena dnevno. :thumbup:


Ne mogu se složiti s izjavom da naše tijelo nije iluzija. Bojim se da jest. Ono je sredstvo za postizanje određene svrhe, kreirali smo ga sami na način da je prilagođeno uvjetima okoline, potrebama zadatka kao i da je kompatibilno s dušom koja ga naseljava. Tijelo je prožeto dušom kao upravljačkim mehanizmom, do zadnje i najmanje stanice. Duša je, recimo, projekt menadžer koja će nas voditi do postizanja postavljenih ciljeva. Kad je zadatak odrađen (ili totalno promašen), a cilj postignut (ili nemoguć), održavanje tijela nema smisla ni svrhe.

Prirodni zakoni dokazuju da svaka pojavnost u prirodi teži postizanju maksimalnog rezultata uz minimalni utrošak energije. Priroda je prilično štedljiva, moglo bi reći (ili smo mi previše rasipni pa ne uviđamo/poštujemo bilance energija).

Međutim, tijelo je sposobno, ne samo duša, apsorbirati određenu količinu energije iznad nama poznatih, standardnih, normalnih vrijednosti, ukoliko mu je dostupna. Kod rijetkih pojedinaca, tijekom stoljeća, taj suvišak energije se "proizvodio" kao posljedica njihovog duhovnog rasta i razvoja.

Budući da je Val već prilično zahvatio našu galaksiju i Sunčev sustav, čije velike priljeve energije i sami osjećamo, imamo mogućnost apsorbirati potrebnu količinu energije za uzlaz na više denzitete i bez značajnijeg duhovnog rada. Mislim da je količina potrebnog duhovnog rasta obrnuto proporcionalna količini energije koja nam pristiže iz dubina svemira. Mnogi ljudi će biti prenešeni na Novu Zemlju, a da to neće niti opaziti, niti će biti svjesni količine duhovnog rada/napora pojedinaca koji su pomogli planeti u tranziciji, a ujedno i svim živim organizmima dovoljno otvorenima da se prepuste toku rijeke/oceana svjetla odaslane u zemaljski prostor - koje mi, Mi i planeta šaljemo.


Istina je da je naš stav iluzija jer on je antropocentričan. Umjesto toga trebali bismo biti usmjereni na svoju stvarnu bit, na svoje stvarno JA, a ne "ja". Prema ovome ispada da bismo trebali biti "EGOCENTRIČNI", a ne "egocentrični". Naravno, treba razumjeti razliku između "ja" i "JA" ili mi/MI.

Ako je sve ovo san, što su činjenice? I kako ih dokazati? Kad ne možemo prikupiti direktne pokazatelje, koristimo se indirektnima ili samo izjavama osoba uključenih u projekt (projektnim rječnikom rečeno). Ako nas 10,50,100 ili 1000, tko zna koliko, osjeća određene promjene, one, sistematizirane također predstavljaju činjenicu.

Tada ne djelujemo na osnovu "što je babi milo, to joj se i snilo", već na temelju činjenica.

Ako će Nova Zemlja egzistirati na višim dimenzionalnim razinama od naše 3D, logično je da 4D ili više neće biti vidljiva s 3D razine. Čemu se onda zanositi idejama o drugim planetama?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 7:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Mislim da ipak ostajemo u istoj sobi, radio aparatu ili planeti, samo se mijenjaju ili dižu frekfencije mnogih ljudi što je opet rezultat ,,vala,, kao nekakve prirodne pojave i mislim da je to najbitniji dio, a (ne dio o smetačima tog procesa transformacije osoba, koji to u konačnom i ne mogu omesti,niti sputati, jer su tu i oni sa razlogom ili svjesno su osmišljeni dio, tog istog procesa)...

Kroz dizanje frekfencije i vibre usljed vala veliki broj osoba je već uveliko doživio-prošao, trenutno doživljava (u procesu- transformaciji) ili tek počinje doživljavati neke stvari (razne promjene) za koje bi se moglo reći da su neki istiniti dijelovi svih dosadašnjih učenja i znanja...
Čitavom ,,procesu,, naravno da pomaže nazovimo ga rad na sebi koji vraća i daje sjećanje na pitanja KADA, KUDA, ZAŠTO itd...

Masa je osoba koja prolaskom kroz sve ovo (proces- transformacije) se osjeća najblaže rečeno čudno, čak u neku ruku pomalo zombicifirano samo šetajući istim gradom, istom ulicom kroz komunikaciju sa istim ljudima doživljavajući sve to skupa na neki novi način, ili jednostavno na način pripadan drugom realitetu...i tu se ponovo uči dalje na toj ,,novoj-staroj,, planeti-realitetu, po svemu sudeći...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 8:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
znak je napisao/la:
Mislim da ipak ostajemo u istoj sobi, radio aparatu ili planeti, samo se mijenjaju ili dižu frekfencije mnogih ljudi što je opet rezultat ,,vala,, kao nekakve prirodne pojave i mislim da je to najbitniji dio, a (ne dio o smetačima tog procesa transformacije osoba, koji to u konačnom i ne mogu omesti,niti sputati, jer su tu i oni sa razlogom ili svjesno su osmišljeni dio, tog istog procesa)...


Pa, može se i tako nekako reći, premda, ako smo do sada živjeli u jednoj sobi, sada će nam biti omogućeno stanovanje u cijeloj kući, a ne samo sobi. Frekvencije se mijenjaju, a za posljedicu imamo šire područje djelovanja.

Citat:
Kroz dizanje frekfencije i vibre usljed vala veliki broj osoba je već uveliko doživio-prošao, trenutno doživljava (u procesu- transformaciji) ili tek počinje doživljavati neke stvari (razne promjene) za koje bi se moglo reći da su neki istiniti dijelovi svih dosadašnjih učenja i znanja...
Čitavom ,,procesu,, naravno da pomaže nazovimo ga rad na sebi koji vraća i daje sjećanje na pitanja KADA, KUDA, ZAŠTO itd...

Masa je osoba koja prolaskom kroz sve ovo (proces- transformacije) se osjeća najblaže rečeno čudno, čak u neku ruku pomalo zombicifirano samo šetajući istim gradom, istom ulicom kroz komunikaciju sa istim ljudima doživljavajući sve to skupa na neki novi način, ili jednostavno na način pripadan drugom realitetu...i tu se ponovo uči dalje na toj ,,novoj-staroj,, planeti-realitetu, po svemu sudeći...


Pjesnici su čuđenje u svijetu. I "ja čudim" u zadnje vrijeme, vrlo često. "Puno čudim". :-s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 8:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
waax je napisao/la:
Iskreno, ja ni ne zelim ici sa ove planete. Tu i sada imam predivan zivot koji iz dana u dan postaje sve bolji i bolji. Em imam curu koja me strahovito voli, fenomenalnu familiju i odlican posao te suradnike koji su vise manje svi do jednoga vrlo vrlo napredni kao bica te dobri kao i miroljubljivi a ponajvise, posteni. Par frendova doduse, vrlo malo ali iskrenih.

Ono sto je najbitnije, njih nikad ne bi pustio iza sebe tu pa makar morao prolazit kroz logore / tsunamije / Armageddon-e. Otisao bi jedino u koliko bi i oni otisli. Dakle, isao bi za njima a ne oni zamnom. To je jedini slucaj di bi ja bio bijela ovca umjesto crne.

Tak da ako se desi tako nesto, sanse da cu ja ostat tu su velike pa makar mi elien doso dolje i rekao ajde sa nama. No uostalom, zasto nova zemlja? Zato se i zovemo "graditelji - svjetlosni ratnici". Dakle, na nama je da stvaramo. Naj iskrenije, mislim da je ovo jedina zemlja koju cemo vidjet tokom ovog zivota. Mi se mozemo pretvorit u "visa bica" ali smatram da necemo daleko odovuda. Tko ce dat drugima kojima je barem indirektna nada potrebna? Tko ce im dat vjere da je sve moguce i na kraju krajeva, cija energija ce ih poticat dalje u indirektnom/direktnom razvoju? Zar nismo zato tu?

Kako reci, ljudi bi bjezali sa ove planete na drugu tako da ovu istu puste na miru jer se iscrpila. Ja bi radje ostao tu i pripomogao istoj, najbolje sto ja znam u iscjeljenju.

Šarene laže dragi moj, živimo u jako opasnom svijetu, danas živiš kao car a sutra već možeš postati prosjak. Ti kažeš da si zadovoljan svojim trenutnim životom iz toga se da isčitati da imaš jako malo iskustva glede ove realnosti, govoriš kako bi postupio u kriznim situacijama, to je samo tvoja pedstava ali nedaj ti Bog da tako nešto doživiš (a možda bi i trebao pa da vidiš drugo lice majčice prirode koje ti se nebi baš svidjelo) Milijuni umiru od žeđi,gladi i bolesti tik do nas a mi bahato pišemo bajkovitu poeziju o prekrasnom životu na ovoj plavoj lopti. Osobno ni meni nije loše, imam solidan posao, dobre kolege itd. Ali šta je sa drugom stranom, sa onima koji nemaju te privilegije, penzićima koji prodaju posljednji komadić zlata da bi preživjeli, koji isključuju plin u stanovima smrzavajući se jer nemaju čime ga platiti.
Supruga mi svakog dana dolazi sa šokantnim ispovjestima jer kao njegovateljica svakodnevno obilazi takve slučajeve. Takve istine na žalost nisu zastupljene u društvu jer prozivaju ljude na savjest od koje bježe ko vrag od tamjana. Izjaviti kako je svijet bajan na temelju vlastite trenutačne sitacije je nerealno. To je iluzija u kojoj čovjek vidi samo sebi ravne, pomalo zavidi onima iznad sebe i ne vidi one lošijeg statusa, to je jedna vrsta nesvjesnog automatizma nametnutog od strane društva u kojem živimo.
Nemoj ovo shvatiti kao moralnu prodiku, iz iskustva znam da sam zbog ovakvih stvari izazvao loše reakcije kod ljudi, čak i neprijateljstva.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 8:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Lampa je napisao/la:
znak je napisao/la:
Mislim da ipak ostajemo u istoj sobi, radio aparatu ili planeti, samo se mijenjaju ili dižu frekfencije mnogih ljudi što je opet rezultat ,,vala,, kao nekakve prirodne pojave i mislim da je to najbitniji dio, a (ne dio o smetačima tog procesa transformacije osoba, koji to u konačnom i ne mogu omesti,niti sputati, jer su tu i oni sa razlogom ili svjesno su osmišljeni dio, tog istog procesa)...


Pa, može se i tako nekako reći, premda, ako smo do sada živjeli u jednoj sobi, sada će nam biti omogućeno stanovanje u cijeloj kući, a ne samo sobi. Frekvencije se mijenjaju, a za posljedicu imamo šire područje djelovanja.

Citat:
Kroz dizanje frekfencije i vibre usljed vala veliki broj osoba je već uveliko doživio-prošao, trenutno doživljava (u procesu- transformaciji) ili tek počinje doživljavati neke stvari (razne promjene) za koje bi se moglo reći da su neki istiniti dijelovi svih dosadašnjih učenja i znanja...
Čitavom ,,procesu,, naravno da pomaže nazovimo ga rad na sebi koji vraća i daje sjećanje na pitanja KADA, KUDA, ZAŠTO itd...

Masa je osoba koja prolaskom kroz sve ovo (proces- transformacije) se osjeća najblaže rečeno čudno, čak u neku ruku pomalo zombicifirano samo šetajući istim gradom, istom ulicom kroz komunikaciju sa istim ljudima doživljavajući sve to skupa na neki novi način, ili jednostavno na način pripadan drugom realitetu...i tu se ponovo uči dalje na toj ,,novoj-staroj,, planeti-realitetu, po svemu sudeći...


Pjesnici su čuđenje u svijetu. I "ja čudim" u zadnje vrijeme, vrlo često. "Puno čudim". :-s


Hahaha, pjesnika je uvijek bilo i biće, samo što se u zadnje vrijeme broj istih povećao valjda zbog vala koji definitivno utiče na taj inspirativni i kreativni dio...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 10:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
kartikeya je napisao/la:
Šarene laže dragi moj, živimo u jako opasnom svijetu, danas živiš kao car a sutra već možeš postati prosjak. Ti kažeš da si zadovoljan svojim trenutnim životom iz toga se da isčitati da imaš jako malo iskustva glede ove realnosti, govoriš kako bi postupio u kriznim situacijama, to je samo tvoja pedstava ali nedaj ti Bog da tako nešto doživiš (a možda bi i trebao pa da vidiš drugo lice majčice prirode koje ti se nebi baš svidjelo) Milijuni umiru od žeđi,gladi i bolesti tik do nas a mi bahato pišemo bajkovitu poeziju o prekrasnom životu na ovoj plavoj lopti. Osobno ni meni nije loše, imam solidan posao, dobre kolege itd. Ali šta je sa drugom stranom, sa onima koji nemaju te privilegije, penzićima koji prodaju posljednji komadić zlata da bi preživjeli, koji isključuju plin u stanovima smrzavajući se jer nemaju čime ga platiti.
Supruga mi svakog dana dolazi sa šokantnim ispovjestima jer kao njegovateljica svakodnevno obilazi takve slučajeve. Takve istine na žalost nisu zastupljene u društvu jer prozivaju ljude na savjest od koje bježe ko vrag od tamjana. Izjaviti kako je svijet bajan na temelju vlastite trenutačne sitacije je nerealno. To je iluzija u kojoj čovjek vidi samo sebi ravne, pomalo zavidi onima iznad sebe i ne vidi one lošijeg statusa, to je jedna vrsta nesvjesnog automatizma nametnutog od strane društva u kojem živimo.
Nemoj ovo shvatiti kao moralnu prodiku, iz iskustva znam da sam zbog ovakvih stvari izazvao loše reakcije kod ljudi, čak i neprijateljstva.


O znam ja sve to. Gledao sam i ja rat, gledao sam i ja patnju i bol i razumijem da to mogu biti sarene lazi i da u vecini slucajeva iste to i stvarno jesu. Kroz zivot sam prosao svasta i kako bi rekao "nije mi bilo dobro. tj. bilo mi je odvratno" po pitanju nekih stvari ali sam shvatio da moram to popravit. Danas nakon 7-10 godina sto vec radim na tome, dolazi ka odlicnom po pitanju vecine :)

Znaj jednu stvar. Kad imas dijete i igras se sa njime, i dijete te lupi u jaja. Oces ga ubit nakon sto se oporavis :rofl Neces. Tako nece ni planeta. Planeta je tu za nas. Ona je stavila kicmu za nas jer nas voli. Mi sve vise i vise to kopcamo. Na zalost, nisu u igri samo dvije osobe vec 7 milijardi pa treba vremena da svima prodje to do glave.

kartikeya je napisao/la:
Izjaviti kako je svijet bajan na temelju vlastite trenutačne sitacije je nerealno. To je iluzija u kojoj čovjek vidi samo sebi ravne, pomalo zavidi onima iznad sebe i ne vidi one lošijeg statusa, to je jedna vrsta nesvjesnog automatizma nametnutog od strane društva u kojem živimo.
Nemoj ovo shvatiti kao moralnu prodiku, iz iskustva znam da sam zbog ovakvih stvari izazvao loše reakcije kod ljudi, čak i neprijateljstva.


Kad bi se ja kompa brinuo o tome kakve cu ja reakcije izazvat di bi dospio? Ako je neprijateljstvo potrebno, potrebno je. Ja sam ga ocito kao i osoba sa druge strane zatrazio. Ne volim neprijateljstva. Imam ih jako malo (mozda 2-3) i te iste imam u glavi kao "smetnju" koju zelim jednog dana da rijesim i da nestane i to. Meni doduse nema tko zavidit jer sve sto i imam dam ca.

Iskreno, ne bojim ti se ja bas previse toga. Sve manje i manje. Sto se tice trenutacne situacije sa planetom. Planeta "place". Da li je lijepo tu? O itekako je! Planeta nije zasluzila da se kaze manje od toga bez obzira na njezino stanje jer zapravo nitko od nas nezna kako se ona osjeca. Da li moze biti bolje? O itekako moze no sta ja tu mogu napravit? Ja sebe osobno mijenjam. To je sve sto mogu. Promijenit svijet ne mogu niti ne zelim ali mijenjat svoj, e itekako. Kada je najgora situacija ja sam najpozitivniji. Ako je to iluzija, neka je. Nema faking teorije da se vratim nazad u to di sam se grcio od bolova zbog toga sto se desava na ovoj planeti. Ja indirektno spadam ali ovo sto se desava sa planetom nije moje maslo. Takodjer, dosta mi je negative u zivotu. Ako sam zbog toga sebican, neka sam. Nedam svoju energiju negativnim stvarima vise.

branman je napisao/la:
Ako je sve ovo san,koja je svrha onda sanjati da idemo na drugu planetu,osim straha da bi se mogli probuditi i konačno razbiti svu ovu iluziju ako se nešto desi sa ovom?

Ako je sve oko nas uključujući i naše tijelo čestice svjetlosti zarobljene vibracijom ovog određenog nivoa postojanja ko smo drugo mi nego individualni fragmenti beskrajne svijesti uhvaćeni u san te iste vibracije.

Gdje bi onda uopšte trebali bježati i od koga?
Ko nas onda treba spasiti i od čega?

Ako i postoji odgovor na ova pitanja on je samo proizvod našeg analitičkog uma i kao takav još jedan proizvod te iste iluzije.
:-k



kartikeya je napisao/la:
Ako je ovo san odnosno iluzija onda bi princip karme bio nevažeći. Kako nekoga možeš povrijediti u snu i što mu zapravo povrijeđuješ? um, ego ili nešto drugo. Um ego su jedna vrsta softvera ili programa preko kojeg doživljavamo ovu realnost.
Što je onda sa boli tijela i duha? hm, dosta čudna analogija.
Moj stav se bazira na trenutnim postavkama i zatečenom stanju, ova 3d dimenzija je meni za sad jedina realnost, držim se činjenica a ne fikcija ili čega već.
Kad me nešto klepne po nozi boli ko sam vrag, mogu do sudnjeg dana sam sebe uvjeravati da je to iluzija ali bol je i dalje tu, hebiga tu smo gdje smo.


Ima jedan komicar koji kaze za bibliju, nisam siguran koji dio nesto ovog tipa. "To je bio udes kojeg su osmislili kako bi ljude odvojili od cinjenice da nemaju rashladne uredjaje (air conditioning)" :rofl

Ja stvarno ne shvacam odkud svima vama to zestoko brijanje da karma uopce i postoji? Tko je to vama rekao? Ste to negdje procitali pa sami zakljucili? Ofkors da je karma iluzija. Evo jedne "bajke":

Jednom davno, covjek se klao i klao i sijao zlo zemljom i tako eonima godina i u jednom momentu, taj isti covjek osjetio je istinsku pozitivnu stranu. I tako je on poceo kroz vrijeme sve vise i vise osjecat tu istinsku pozitivnu stranu ali je i dalje sijao zlo, klao i klao. U jednom momentu shvatio je da to ne moze biti tako i da to sto radi nije uredu i rodila se nova iluzija "karma". Toj iluziji bio je zadatak da "obavijesti o natprirodnom, univerzalnom zakonu koji kaze stagod da napravis, vratit ce ti se" kadgod da pomislis napravit nesto sto tvom inner bicu kao i svjesnom bicu smeta.

Vjerujete u gluposti. Kada bi karma bila istinita, reci cu vam samo da komotno mozete odustat od Metafizike i vise svjesti jer toliko gresaka ste ucinili kao i ja naravno da bi nam karmicki dug bio toliki da fakat mozemo neko duze vrijeme zaboravit na "viseg sebe" a kamo li sad 2012.


znak je napisao/la:
Mislim da ipak ostajemo u istoj sobi, radio aparatu ili planeti, samo se mijenjaju ili dižu frekfencije mnogih ljudi što je opet rezultat ,,vala,, kao nekakve prirodne pojave i mislim da je to najbitniji dio, a (ne dio o smetačima tog procesa transformacije osoba, koji to u konačnom i ne mogu omesti,niti sputati, jer su tu i oni sa razlogom ili svjesno su osmišljeni dio, tog istog procesa)...

Kroz dizanje frekfencije i vibre usljed vala veliki broj osoba je već uveliko doživio-prošao, trenutno doživljava (u procesu- transformaciji) ili tek počinje doživljavati neke stvari (razne promjene) za koje bi se moglo reći da su neki istiniti dijelovi svih dosadašnjih učenja i znanja...
Čitavom ,,procesu,, naravno da pomaže nazovimo ga rad na sebi koji vraća i daje sjećanje na pitanja KADA, KUDA, ZAŠTO itd...

Masa je osoba koja prolaskom kroz sve ovo (proces- transformacije) se osjeća najblaže rečeno čudno, čak u neku ruku pomalo zombicifirano samo šetajući istim gradom, istom ulicom kroz komunikaciju sa istim ljudima doživljavajući sve to skupa na neki novi način, ili jednostavno na način pripadan drugom realitetu...i tu se ponovo uči dalje na toj ,,novoj-staroj,, planeti-realitetu, po svemu sudeći...


+1 x ~ :)) Super receno. Premda ovaj zadnji dio ne kuzim kad ce meni stat ali sam to poceo shvacat od prije par dana. Recimo da sam u zadnjih 15-ak dana naucio ko u proteklih 2 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 11:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Gledanjem u hranu čovjek se ne može zasititi odnosno gledati preko tv-a rat i osjetiti ga na sebi nije isto. Sjećam se nekih slučajeva ljudi koji su sjedili u Beču pored tv ekrana i govorili čik neka četnici probaju bombardirati Zagreb, a da mu je guzica bila u Zagrebu nebi tako sigurno govorio.
Planeta je postojala davno prije nas i to u svojoj punoj ljepoti dok se nije pojavio homosapiens- sapiens odnosno današnji kulturni, urbani glodavac sa reptilslim kompleksom zvan EGO koji je napao tu istu planetu ko bakterije zub.
To da je ova planeta koju smatramo svojom ( ne znam na temelju čega i sa kojim pravom) tu da je mi maltretiramo, uništavamo kao što smo prethodno (možda ali i vjerojatno) uništili Maldek a kasnije i život na Marsu pa došli na zemlju sjebali pritom nekoliko civilizacija kroz povjest, sjebali bi i ovu još prije nekoliko decanija da nije bilo intervencije sa viših nivoa. Šta smo naučili? ništa, šta smo izevoluieali? Opet ništa, ostali smo i dalje paraziti i galaktički šljam. Sad smo na najnižem nivou svijesti ikad i kao takvi pitam se kakvi su nam izgledi u skoroj budućnosti? Stani na trenutak i pogledaj oko sebe što smo joj (zemlji) napravili, za dvije decenije ćemo hodati sa bocom kisika na leđima i u zaštitnim skafanderima da ne budemo sprženi. Ti kažeš da nisi odgovoran ali ja ću te samo podsjetiti na jednu izreku koja kaže: NITI JEDNA PAHULJA U LAVINI SE NE OSJEĆA ODGOVORNOM. Pozdrav.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 11:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
kartikeya je napisao/la:
Gledanjem u hranu čovjek se ne može zasititi odnosno gledati preko tv-a rat i osjetiti ga na sebi nije isto. Sjećam se nekih slučajeva ljudi koji su sjedili u Beču pored tv ekrana i govorili čik neka četnici probaju bombardirati Zagreb, a da mu je guzica bila u Zagrebu nebi tako sigurno govorio.
Planeta je postojala davno prije nas i to u svojoj punoj ljepoti dok se nije pojavio homosapiens- sapiens odnosno današnji kulturni, urbani glodavac sa reptilslim kompleksom zvan EGO koji je napao tu istu planetu ko bakterije zub.
To da je ova planeta koju smatramo svojom ( ne znam na temelju čega i sa kojim pravom) tu da je mi maltretiramo, uništavamo kao što smo prethodno (možda ali i vjerojatno) uništili Maldek a kasnije i život na Marsu pa došli na zemlju sjebali pritom nekoliko civilizacija kroz povjest, sjebali bi i ovu još prije nekoliko decanija da nije bilo intervencije sa viših nivoa. Šta smo naučili? ništa, šta smo izevoluieali? Opet ništa, ostali smo i dalje paraziti i galaktički šljam. Sad smo na najnižem nivou svijesti ikad i kao takvi pitam se kakvi su nam izgledi u skoroj budućnosti? Stani na trenutak i pogledaj oko sebe što smo joj (zemlji) napravili, za dvije decenije ćemo hodati sa bocom kisika na leđima i u zaštitnim skafanderima da ne budemo sprženi. Ti kažeš da nisi odgovoran ali ja ću te samo podsjetiti na jednu izreku koja kaže: NITI JEDNA PAHULJA U LAVINI SE NE OSJEĆA ODGOVORNOM. Pozdrav.


Slazem se sa svime time sto si naveo gore. Ja sam doduse vrlo kratko ali sam, dozivio rat. Ok, dovoljno da osjetim i zakljucim ali sigurno ne da shvatim sve konce rata tako da to definitivno stoji. Sto se tice zemlje i svega toga, da to je sve tocno i najvjerovatnije cemo za par desetljeca kao i u Terra Novi. No isto tako ja stari moj niti ne ubijam, prakticki ne jedem ziva bica u bilo kojem smislu (gadi mi se jest bilo sta u zadnje vrijeme) . Nikad se nisam potukao, nikad nisam nikoga ubio veceg od upaljaca (ok insekte i tako dalje jesam na zalost) i pokusavam citav svoj zivot zivjet drugacije, od malenih dana. Protivim se vecini sto se radi u ovom svijetu i ne radim to. Smece ne bacam vani vec odlazem di treba i tako dalje i tako dalje. Ja sigurno jesam, malenim dijelom odgovoran za nesto ali sigurno ne za stanje na ovoj planeti. Takodjer, ja ju ne mogu promijenit. Jedino sto mogu je trudit se postat poput sablone zvana "icke" i teorizirat ljudima svoje misli. Sta drugo napravit? Kako promijenit? To je problem koji pokusavam objasnit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 12:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
@waax, Kartikeya - bravo momci!!! =D>

No, fizikalnost i fizička tela možda nisu iluzija kao takvi, osim u najširem smislu te reči. Ali je naša percepcija iluzorna, 100% - pogotovo ona koja dolazi kroz 5 fizićkih čula. Pa tako i zabluda da je oko nas stvaran, čvrst svet. Nije. Čvrst je samo za segment nas koji se identifikovao sa fizikalnošću. Drugim rečima, fizički svet jeste čvrst - ali samo za naša fizička tela koja su od njega i napravljena,i koja su podložna njegovim zakonima. Da li smo mi samo telo? Naravno da nismo. Ako posmatramo stvari u odnosu na bilo koji drugi, nazovi "viši" aspekt našeg postojanja - takva percepcija se menja.

Karma, bar kao "sistem otplate duga" ne postoji. To je zaista glupost, neviđena glupost. Međutim, ona ipak postoji kao skup faktora na koje nismo uticali, skup faktora pod kojim smo rođeni - kao informacija o uzročno-posledičnom sledu događaja na fizičkom planu. Kao skup informacija iz kojih su nastali naši uslovi, od rođenja pa nadalje - što nikako, nikako nije "fer" stvar - @Kartikeya - dao si odličan primer zašto nije. Karma postoji u smislu da sve akcije koje napraviš tebe vode ka određenoj tački, koja se menja u zavisnosti od kvaliteta tih akcija. Možda je čak validan koncept ukoliko se posmatra u kontekstu udaljavanja od "svega što jeste", a ne u kontekstu "individualne percepcije kvaliteta iskustva sopstvenog postojanja." Dalje, prilikom obrtanja "polariteta" i pokušaja svesne izmene predznaka korena sopstvenog delovanja - karma dolazi do izražaja, jer je ta promena bolna. Moraju se razgraditi prethodni koncepti, mora se bukvalno ubiti staro biće u sebi ...a to boliiii ufffff. Jako gadno. Mislim da ćete me razumeti ovde. Ko kad bi na samom sebi radio transplataciju bubrega, bez anestezije haha.

@Kartikeya, nije tačno da mi tu jadni ne možemo ništa da uradimo. Možemo! Radi sa svoje leve i desne strane, direktno, ovde, i sada - na sebi, i pomaži onima sa kojima si u kontaktu! Kao što waax kaže da on radi.

To će pokrenuti lančanu reakciju, jer ćeš ti pokrenuti jedan "talas" u svojoj okolini zahvaljujući kojem će veći broj ljudi, pre ili kasnije početi aktivno da radi isto što i ti, inspirisaćeš ih, bićeš primer - i to će ih trgnuti iz sna. Svako, svako ko radi na sebi je za sobom na ovaj ili onaj način povukao makar jednu osobu. Ne znam da li si upoznat sa "6 degrees of separation" teorijom? Ako nisi, pročitaj ponešto o tome ... to znači da čak i bez ikakve metafizike, najprostijim, ljudskim delovanjem, je potrebno samo 6 ponovljenih ciklusa da tvoje delovanje dopre do bilo koje osobe na planeti.

I nije realno očekivati da će stvari, po pitanju globalne situacije na zemlji biti momentalno bolje. Pa čoveče, proteklih 12 000 godina su ljudi (sa ili bez pomoći sa strane, nije ni bitno sada) zasrali toliko stvari, uklesali ovaj sistem u kolektivnu svest, sagradili određeno kulturološko nasleđe na kojem se bazira celokupna današnja ogavna civilizacija - jednostavno - nemoguće je očekivati da ljudskoj rasi svane za godinu, dve!!! I na kraju, možda je ono što mi percipiramo kao "zora" za nekoga i "mrak". Zato je stanje takvo kakvo jeste. Relativnost morala i načela pod kojima se svako vodi sopstvenim principom za koji smatra da je, iz ovog ili onog razloga ispravan. Ali ovde ni ne može biti drugačije. Doduše, G. pominje "objektivni moral" - ali da bi smo takvo stanje svesti dosegli treba guzica pošteno da se dere.

Čak i ovo gore se odnosi samo na tzv. "lažnu ličnost". Gde su Ličnost, Duša, Suština ? Pravo sopstvo?

waax je napisao/la:
Ja sebe osobno mijenjam. To je sve sto mogu. Promijenit svijet ne mogu niti ne zelim ali mijenjat svoj, e itekako.


Tako doprinosiš i menjanju sveta, jarane :thumbup: Kao i svako drugi ko radi na sebi. Polako, ali sigurno :blob: Postaješ primer, drugi uče od tebe. Ulepšavaš ljudima oko sebe život, bukvalno,u pravom smislu te reči, u kontekstu zaista pozitivnih stvari. I što više svetliš - više osvetljavaš.


branman je napisao/la:
Nekako mi to liči na situaciju gdje smo mi,za razliku od ostalih spavača,svjesni da spavamo,a iz želje da se probudimo upadamo u novi san gdje ćemo sanjati da smo budni.


Malo sam to drugačije razumeo, više kao da bi naša stvarnost trebala da se promeni u skladu sa stepenom naše "budnosti".

Da citiram G.a - "nivo našeg bića određuje našu stvarnost". Pa ako nekome treba još 5000 godina života, u izmenjenim uslovima da bi se zaista probudio - neka mu bude.

I, da, slažem se da za tim nema potrebe, bar ne u kontekstu buđenja, jer je buđenje DIREKTNO. Napuštanje igre. Pa tako i napuštanje igranja u trećem, ili 26tom denzitetu - i unija sa Tvorcem. Tvorac je tu, sa nama, uvek je bio - zato ni nema potrebe, niti mu se možemo "približiti" viseći u nekom čudnom denzitetu. Za mene je to budnost. No, ni mi nismo zaista budni. Bar ne još uvek. Neki od nas su samo svesni da sanjaju, ali nisu svesni istinskog kvaliteta budne realnosti. I da, čak i znanje da si u lucidnom snu ovde znači mnogo, menja percepciju stvari unutar sna iz temelja, kao i kod svakog drugog sna. A za mene - buđenje je svesna unija sa Tvorcem. Moj put je put kući, a ne samorazvoja da bih harao multiverumom kao neki opasni filmski baja ;)

A mož' kući i kroz samorazvoj, što da ne :thumbup: Tvorac je bar vrlo fleksibilan, kao što dokazuje postojanje :toothy2:

Ono što je zaista fascinantno je da kući već jesmo - al opet, nismo ...

Ah te tačke gledišta.

Mož bit' i da grešim.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 12:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
Valjda? je napisao/la:

Karma, bar kao "sistem otplate duga" ne postoji. To je zaista glupost, neviđena glupost. Međutim, ona ipak postoji kao skup faktora na koje nismo uticali, skup faktora pod kojim smo rođeni - kao informacija o uzročno-posledičnom sledu događaja na fizičkom planu. Kao skup informacija iz kojih su nastali naši uslovi, od rođenja pa nadalje - što nikako, nikako nije "fer" stvar - @Kartikeya - dao si odličan primer zašto nije. Karma postoji u smislu da sve akcije koje napraviš tebe vode ka određenoj tački, koja se menja u zavisnosti od kvaliteta tih akcija.


Ma i to je isto drek. Posaljes slovo A. Koji te racku tjera da trazis slovo A za uzvrat? Postoji nekakva sila putem koje mi "trazimo" i "dobijemo". To sto smo svi mi spaljeni pa napravimo nesto lose i onda to indirektno ocekujemo "trazimo" to je nas problem. Dakle, ako postoji karma onda postoji iluzija u covjeku da mu se sve vraca. Iluzija koju osoba ocekuje ako i indirektno zeli kako bi osjetio na svojoj kozi te naucio lekciju.

Valjda? je napisao/la:
Tako doprinosiš i menjanju sveta, jarane :thumbup: Kao i svako drugi ko radi na sebi. Polako, ali sigurno :blob: Postaješ primer, drugi uče od tebe. Ulepšavaš ljudima oko sebe život, bukvalno,u pravom smislu te reči, u kontekstu zaista pozitivnih stvari. I što više svetliš - više osvetljavaš.


I know :) I know. Zato i kazem da je to jedino sto mogu napravit sada i ovaj momenat te jedino sto inace mogu radit bez da se uplicem u tudju logiku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 12:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
waax je napisao/la:
kartikeya je napisao/la:
Gledanjem u hranu čovjek se ne može zasititi odnosno gledati preko tv-a rat i osjetiti ga na sebi nije isto. Sjećam se nekih slučajeva ljudi koji su sjedili u Beču pored tv ekrana i govorili čik neka četnici probaju bombardirati Zagreb, a da mu je guzica bila u Zagrebu nebi tako sigurno govorio.
Planeta je postojala davno prije nas i to u svojoj punoj ljepoti dok se nije pojavio homosapiens- sapiens odnosno današnji kulturni, urbani glodavac sa reptilslim kompleksom zvan EGO koji je napao tu istu planetu ko bakterije zub.
To da je ova planeta koju smatramo svojom ( ne znam na temelju čega i sa kojim pravom) tu da je mi maltretiramo, uništavamo kao što smo prethodno (možda ali i vjerojatno) uništili Maldek a kasnije i život na Marsu pa došli na zemlju sjebali pritom nekoliko civilizacija kroz povjest, sjebali bi i ovu još prije nekoliko decanija da nije bilo intervencije sa viših nivoa. Šta smo naučili? ništa, šta smo izevoluieali? Opet ništa, ostali smo i dalje paraziti i galaktički šljam. Sad smo na najnižem nivou svijesti ikad i kao takvi pitam se kakvi su nam izgledi u skoroj budućnosti? Stani na trenutak i pogledaj oko sebe što smo joj (zemlji) napravili, za dvije decenije ćemo hodati sa bocom kisika na leđima i u zaštitnim skafanderima da ne budemo sprženi. Ti kažeš da nisi odgovoran ali ja ću te samo podsjetiti na jednu izreku koja kaže: NITI JEDNA PAHULJA U LAVINI SE NE OSJEĆA ODGOVORNOM. Pozdrav.


Slazem se sa svime time sto si naveo gore. Ja sam doduse vrlo kratko ali sam, dozivio rat. Ok, dovoljno da osjetim i zakljucim ali sigurno ne da shvatim sve konce rata tako da to definitivno stoji. Sto se tice zemlje i svega toga, da to je sve tocno i najvjerovatnije cemo za par desetljeca kao i u Terra Novi. No isto tako ja stari moj niti ne ubijam, prakticki ne jedem ziva bica u bilo kojem smislu (gadi mi se jest bilo sta u zadnje vrijeme) . Nikad se nisam potukao, nikad nisam nikoga ubio veceg od upaljaca (ok insekte i tako dalje jesam na zalost) i pokusavam citav svoj zivot zivjet drugacije, od malenih dana. Protivim se vecini sto se radi u ovom svijetu i ne radim to. Smece ne bacam vani vec odlazem di treba i tako dalje i tako dalje. Ja sigurno jesam, malenim dijelom odgovoran za nesto ali sigurno ne za stanje na ovoj planeti. Takodjer, ja ju ne mogu promijenit. Jedino sto mogu je trudit se postat poput sablone zvana "icke" i teorizirat ljudima svoje misli. Sta drugo napravit? Kako promijenit? To je problem koji pokusavam objasnit.


Svaka čast, ako stojiš iza svega napisanog, tvoje vrijeme na ovoj planeti istječe htjeo ti to ili ne. Ovo što ti je sada krenulo na bolje je najvjerojatnije rezultat tvojeg pozitivnog djelovanja, ali pazi da se na zaneseš taj blagoslov sa sobom nosi i prokletstvo. U takvim slučajevima se javlja ego koji zasluge duha pripisuje sebi odnosno kiti se tuđim perjem, ako mu budeš udovoljavao sigurno će te povući na dno gdje ćeš ponvno počinjati ispočetka. Hoću reći da dobro i loše idu ruku pod ruku kao brat i sestra, na nama svima je da izmirimo te dvije supotnosti u sebi, da umirimo klatno i uspostavimo balans odnosno sintezu.
Nije za badava stara izreka koja kaže u zlu se ne požali u dobru se na pohvali.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Zadnja izmjena: kartikeya; pet dec 09, 2011 12:49 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 12:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
waax je napisao/la:
Dakle, ako postoji karma onda postoji iluzija u covjeku da mu se sve vraca. Iluzija koju osoba ocekuje ako i indirektno zeli kako bi osjetio na svojoj kozi te naucio lekciju.


Da, to je karma kao "sistem otplate duga" u koju ni sam ne verujem, iz nekih drugih razloga doduše. ALi nešto slično (ali jako, jako daleka sličnost) ipak postoji kada osoba menja polaritet, recimo iz "ops" u "opd" jer tada mora osetiti svu težinu svojih prethodnih postupaka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz