Sada je: čet mar 28, 2024 10:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: ned okt 30, 2011 10:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 30, 2009 3:36 pm
Postovi: 76
To je ta obitelj na koju ste mislili vjerojatno. :hello2:

http://www.24sata.hr/cudne-vijesti/obit ... ebom-82798


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: ned okt 30, 2011 5:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Nije loše, samo meni je draži ovaj stil gradnje: :D

http://www.thomaskinkade.com/magi/servlet/com.asucon.ebiz.catalog.web.tk.CatalogServlet?catalogAction=Product&productId=146707&menuNdx=0.5

http://www.thomaskinkade.com/magi/servlet/com.asucon.ebiz.catalog.web.tk.CatalogServlet?catalogAction=Scroll&startIndex=0&categoryId=&removeSoldoutFlag=null&searchOrderBy=ByDate&searchType=20

Svoj život u prirodi i u skladu s prirodom, zamišljam ipak malo drugačije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon okt 31, 2011 10:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Caki Cale je napisao/la:
To je ta obitelj na koju ste mislili vjerojatno. :hello2:

http://www.24sata.hr/cudne-vijesti/obit ... ebom-82798

Jest - to je ta obitelj hehehe, ma nek im je sa srećom osobno mi se ne sviđa, nekako mi djeluje prehladno, preblatnjavo.... na ovako nešto bih se još i odlučila na području s nekom toplom klimom tipa Cosa Rica (i tamo ima par "izbjeglica") - klima je stalno topla a voća u izobilju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon okt 31, 2011 10:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
eh da Dodo - nisi ti ni blesava :mrgreen: - tako nekako i ja zamišljam svoje okruženje (no drugu sličicu - link mi ne može otvoriti... al možda je do mog kompjutora.... jutros za pročitat 3 maila i odgovoriti sa 1 priprostom rečenicom mi treba 2h... gadno ga nešto muči).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon okt 31, 2011 7:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
Artemida je napisao/la:
Caki Cale je napisao/la:
To je ta obitelj na koju ste mislili vjerojatno. :hello2:

http://www.24sata.hr/cudne-vijesti/obit ... ebom-82798

Jest - to je ta obitelj hehehe, ma nek im je sa srećom osobno mi se ne sviđa, nekako mi djeluje prehladno, preblatnjavo.... na ovako nešto bih se još i odlučila na području s nekom toplom klimom tipa Cosa Rica (i tamo ima par "izbjeglica") - klima je stalno topla a voća u izobilju...


Joooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj sto egoisticno mrzim kad ljudi pocnu s oprostenjem SRAT po kisnici i kako ce se sa time oprat. Kao ovi ljudi sto su otisli ca, kao oni su retardirani. Ma puj vise ovom svijetu.

Isprike al katkad me nesto previse udari u srce da ne mogu da ne pocnem srat!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon okt 31, 2011 7:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Cijeli život se perem sa kišnicom iz čatrnje (spremnika) 80 kubika koju hvatam sa krova kuće. nema bolje vode za piće nekad kad odem negdje na stranu se najviše zaželim vode. jedino se može mjeriti čista izvorska voda sa kišnicom. u spremniku pliva par riba koje pročiste vodu od raznih stvorenja. vrapci seru po krovu. ali nebih je mijenjao za sve vodovode na svitu :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon okt 31, 2011 8:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Evo ispravan link (ono sam ja nešto zeznula bila):

http://www.thomaskinkade.com/magi/servlet/com.asucon.ebiz.catalog.web.tk.CatalogServlet?catalogAction=Category&menuNdx=0.5

Ma ništa posebno, samo još kolibica :mrgreen:

Ah, maštu i stvarnost učiniti da postanu jedno . . . nije nemoguće . . .

Što se kišnice tiče, moja ju baka pola života pila... pa vjerujem da bi na njoj opstala i ja dokle god nije kisela :-k .

Evo još malo "kolibica", za svaki ukus ponešto:

http://www.google.com/search?q=photo+cottages&hl=hr&rls=com.microsoft:hr:IE-SearchBox&rlz=1I7MOOI_hr&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=YO6uTqn8M4ftsgbm5KUB&ved=0CDkQsAQ&biw=1179&bih=554&sei=%20hPCuTpCqN4XHsgb3nYjYDw

Ma, treba dopustiti raznovrsnost, pustiti mašti na volju, život u harmoniji s prirodom može imati mnoštvo izraza i oblika, nekom je to za početak malo više "blata i kišnice", nekom okućnica puna cvijeća, netko voli biti okružen mnoštvom životinja... Ja ne bih tu nikog ograničavala, svatko ima pravo na svoj izraz dokle god se voli i poštuje život, cijela kreacija...

Nema smisla boriti se protiv jednih kalupa da bi se brže bolje utrpali u neke druge ili ići iz krajnosti u krajnost. Treba uživati u životu, na jedan zdrav i plemenit način, voljeti sebe i svijet oko sebe i iz te vibracije/pozicije graditi bolji svijet... bolji vlastiti život.

Ah, dosta je više ružnih vijesti, laži, podvala, straha, ega, borbi ,ratova, prepucavanja, ograničenja svake vrste, ljudske gluposti i bijede u svakom pogledu.

Istina, trebamo se i s tim suočiti i to raščistiti, ali nemojmo zaboraviti pri tom i drugu stranu života, sve ljepote u nama i oko nas...

Sad očekujem, poučena iskustvom, par ciničnih komentara za spuštanje vibracija, ma slobodno...

I to me sve manje dira...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto nov 01, 2011 7:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Zna li netko kako se gradi od ćerpića, posebno kako se isti priprema. Mora li to bit neka posebna zemlja, ili je skoro svka dobra?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto nov 01, 2011 9:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Prekrasne kučice na linku dodo....
Slažem se da ne treba ograničavati i "krivo" gledati na drugačiji izbor, hoće se kupati u blatu - bravo za njega, tko sam ja da ga sudim? Hoće u pozlaćenoj kadi napunjenoj vodi sa dodatkom zlata i kobiljeg mlijeka - neka mu i to...
No jedna stvar je sigurna - fizički se ne može pobjeći iz ove 3D džungle.... to je ko da par kokoši u kokošinjcu kažu: "Dosta nam je ovog zatvora i kontroliranja.... idemo van iz ovog!" - pa odu van iz kokošinjca, "sakriju" se iza drvarnice, na hladnom, vlažnom.... gladna baba i opet dođe po "svoja" jaja, a kokoši misle da su nešto postigle.
Da se razumijemo - i ja (ako ne drugačije) razmišljam jednog dana odlazak u prirodu u kolibicu.... no svejedno teško možemo pobjeći od nas samih.... a i onih "gladnih baba".

Al opet pozdravljam onu mladu obitelj i njihov izbor... pa i kupanje u onoj kadi... :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto nov 01, 2011 10:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
I ova je prekrasna, a ima i besplatnu radnu snagu da se nađe!





Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto nov 01, 2011 3:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Kuće od čerpića, i još neke informacije:

Proces pravljenja čerpića tekao je ovako: (opisano na sredini teksta):

http://www.garevac.net/tekst/223/

Kuće od zemlje hit u svetu:

http://www.b92.net/zivot/komentari.php?nav_id=285519

Tradicionalne kuće diljem svijeta

http://www.saznajkako.tv/photo/718/Kako+raspoznajemo+tradicionalne+ku%C4%87e+diljem+svijeta


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: sri nov 02, 2011 12:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Artemida, hvala! :wink:

Čitav život provela sam u stanovima, pa otuda možda i ta žudnja za kakvom kolibom, hahahahaha.

Po principu, moja kućica, moja slobodica. Naravno, princip vrijedi samo, ako za nju čovjek ne diže kredite koje mora ostatak života otplaćivati.

Ništa, odoh zamjesiti smjesu za čerpiće :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: sri nov 02, 2011 3:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Hvala, dodo, zakon si :D
Naravno, trebat će mi još detalja. Na primjer, ne znam je li slama vezivo ili izolacija, koliko se toga stavlja unutra, bi li sjeno moglo poslužit ? Sviđa mi se ideja da se isplete zid od šiblja, pa se onda nažbuka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon nov 07, 2011 1:54 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned apr 17, 2011 9:29 pm
Postovi: 10
oprostite što narušavam idilu ali zanima me da li je potrbno ishoditi sve one puste dozvole za takvo nešto ....zaboravljate da nas država cijedi na sve moguće načina ....bilo kako bilo vrlo sam kko se kaže "zgrijan" za taj način života, da nebi ispalo da samo provociran :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon nov 07, 2011 11:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Dr_Gonzo je napisao/la:
oprostite što narušavam idilu ali zanima me da li je potrbno ishoditi sve one puste dozvole za takvo nešto ....zaboravljate da nas država cijedi na sve moguće načina ....bilo kako bilo vrlo sam kko se kaže "zgrijan" za taj način života, da nebi ispalo da samo provociran :evil3:

Pa čitaj zakon o šumama http://www.zakon.hr/z/294/Zakon-o-%C5%A1umama
uglavnom u šumama koje su u vlasništvu države ne smije se ništa graditi a da država to nije odobrila (a odobrava samo ono što je u interesu zaštite šuma, lovišta i sl. - dakle privatni objekat NE), ako slučajno posjeduješ parcelu koja sadrži šumu također ni na njoj ne smiješ ništa graditi bez prethodno uskladištenja sa zakonom, naravno ne smiješ ni posjeći ni jedno stablo koje se nalazi na takvoj tvojoj parceli a da to nije državni službenik - šumar odobrio.
Dakle ak hoćete živjeti u prirodi a da poštujete državu onda se lijepo naselite na dno mora - izgradite neku podmornicu pričvršćenu za dno i uživajte u prirodi a van dohvata države. Mislim ...ne znam.... možda je i to ipak regulirano zakonom :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon nov 07, 2011 9:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
prema zakonu, za svaku građevinu je potrebna dozvola
a građevina je sa tlom trajno spojen sklop

dakle: kučica na drvetu nije gradnja

:mrgreen:

to se odnosi i na sve montažne objekte koji nisu spojeni sa tlom (nemaju temelje i priključke)

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon nov 07, 2011 9:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
http://www.google.hr/imgres?q=tree+haus ... 06&bih=705

hobiti trebaju dozvolu, ali vilenjaci ne

http://www.google.hr/imgres?q=tree+haus ... 06&bih=705

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto nov 08, 2011 9:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Evo pročitala sam zakon o šumama RH, uglavnom :rofl
Dakle - članak 54. : Zakonom je zabranjeno i kažnjivo neovlašteno zauzimanje šume i šumskog zemljišta u vlasništvu RH."

- pod neovlašteno zauzimanjem šuma i šumskog zemljišta smatra se svako samovoljno zaposjedanje i korištenje šuma i šumskog zemljišta radi stjecanja imovinske i druge koristi.
Dakle vjerovatno i nastamba na drvetu nije dozvoljeno ali možeš probati.

A najbolji je Članak 85.
Novčanom kaznom od 1.000 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba ukoliko:

1. drvo ili grane posječene u šumi ili izvan šume prevozi, otprema ili pohrani te prodaje, odnosno kupuje neobilježeno ili bez popratnice (članak 31.),

2. počini ili dopusti odsijecanje grana, dijelova grana ili kresanje lisnika, pašu, brst ili žirenje, sakupljanje i odnošenje šušnja, mahovine, šumskih plodova i drugih šumskih proizvoda, odnošenje humusa, treseta, listinca, ili smolarenje protivno šumskogospodarskim planovima (članak 32. stavak 1., podstavci 4., 5., 6., 7. i 8.),

3. u šumi, na šumskom zemljištu ili na zemljištu u neposrednoj blizini šume loži otvorenu vatru ili pali drveni ugljen protivno odred­bama članka 43. stavka 1. ovoga Zakona,

4. podigne vapnaru, poljsku ciglanu ili drugu građevinu s otvorenim ognjištem te odlaže otpad protivno odredbama članka 44. stavci 1. i 2. ovoga Zakona,

5. obavlja promet u šumama izvan šumskih prometnica bez dopuštenja Trgovačkog društva i/ili šumoposjednika (članak 46. stavak 5.),

6. počini neovlašteno zauzimanje šuma ili šumskoga zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske (članak 54.),

Znači ako te ulove da bereš šumske jagode plačaš kaznu....
Uglavnom ništa nije dozvoljeno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto nov 08, 2011 5:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 12:03 pm
Postovi: 94
Artemida je napisao/la:
Dakle vjerovatno i nastamba na drvetu nije dozvoljeno ali možeš probati.!


:rotfl: :rotfl:

Artemida je napisao/la:
A najbolji je Članak 85.
Novčanom kaznom od 1.000 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba ukoliko:


2. počini ili dopusti odsijecanje grana, dijelova grana ili kresanje lisnika, pašu, brst ili žirenje, sakupljanje i odnošenje šušnja, mahovine, šumskih plodova i drugih šumskih proizvoda, odnošenje humusa, treseta, listinca, ili smolarenje protivno šumskogospodarskim planovima (članak 32. stavak 1., podstavci 4., 5., 6., 7. i 8.),


6. počini neovlašteno zauzimanje šuma ili šumskoga zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske (članak 54.),

Znači ako te ulove da bereš šumske jagode plačaš kaznu....
Uglavnom ništa nije dozvoljeno!


e zalosno. nema drugo nego kupovat zemljista. bas super. da se rodis gol i bos u sumi..... nemas nis dok ne prohodas, progovoris i zaradis za zemlju. koja zapravo nikad nije tvoja potpuno.

_________________
“What a great thing for leaders that men do not think.”


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto nov 08, 2011 7:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
možeš u vlastitoj šumi tj, na vlastitom stablu napraviti kučicu


ne postoji 1cm2 na kopnu , koji nije u nečijem vlasništvu
a vlasništvo moraš poštivati,što znači da trebaš kupiti teren

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz