Sada je: čet mar 28, 2024 6:29 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Occupy 15.10.
PostPostano: sri okt 12, 2011 7:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jun 10, 2011 11:04 pm
Postovi: 5
Cudim se kako ne diskutirate o okupljanjima ljudi u svijetu, koje se sve vishe deshava.
Ili samo nisam nashao na forumu :P.
Mislim najvishe su i potrebni ljudi koji gledaju izvan sustava u kojem zivimo, koji mogu pridonjeti sa idejama i mislima ovom pokretu. Po meni ovo i jest pokret za prave promjene, gdje ljudi napokon pocinju komunicirati i shvacati snagu koju imamo. Sada dolazi vrijeme za akciju, odgovornost je svih nas da sto vishe sudjelujemo i pridonesemo promjeni koja je neizbjezna.
Pocinjemo preuzimati stvar u svoje ruke i bash se vidi ogromna energija, zadovoljstvo i sreca u mnogim ljudima koji sudjeluju, jer osjecaju povezanost sa drugima.
Moramo se svi ukljuciti!

Globalna okupljanja u tisucama gradova i mjesta, odrzat ce se 15.10., lako se mogu naci sve informacije. Evo nekih linkova:

http://occupywallst.org/

http://www.howtooccupy.org/

Ovo je glavna grupa na fejsu za occupy u hrvatskoj

http://www.facebook.com/pages/15O-worldrevolution-in-Croatia/199500343446977?ref=ts


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: sri okt 12, 2011 8:25 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
senzum je napisao/la:
Cudim se kako ne diskutirate o okupljanjima ljudi u svijetu, koje se sve vishe deshava.


Okupljanja ljudi u svijetu su se uvijek istim intenzitetom dešavala (samo im se lajtmotivi razlikuju) i gotovo uvijek završavala na isti način kao što završavaju ljudska okupljanja stoke.
Kolektivnom mužnjom, šišanjem ili klanjem.
Kako mi se čini da stvari stoje, upravo one sile protiv kojih se ova okupljanja i organiziraju, glavni su sponzori i organizatori tih okupljanja.
Veća bi korist bila od pozivanja ljudi da se na mjesecdva opskrbe potrepštinama i ostanu doma s obiteljima (odu na vikendicu, livadu, u planinu, šumu, na more...)i neidu se nigdje okupljati, a pogotovo ne na posao (a usput podignu-naravno ukoliko imaju što osim kredita/duga-sve što imaju u bankama za putne troškove-potrepštine-sjeme za vlastiti vrt...).
Manje od fiskalnog kvartala bi bilo potrebno (tako mi sve moje vidovitosti :wink: ) da se sustav potpuno raspadne...u miru...na planini, moru, stanu s voljenima.
Naravno ovo je samo moje trenutno viđenje situacije.
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: sri okt 12, 2011 8:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Bolest koju sam preboolio, kritika me nagnala na to i sad vidim da je to pišanje u vitar jer dolazi većinom bez znanja, a više iz podivljalih emocija koje nisu načisto sa pravom prirodom stvarnosti jer mnogo programa je danas na djelu a mi podložni. A u ne znanju popeo se nanju i opet se rodio kaos. no bilo kako bilo te revolucije istinske ili ne, unutarnje ili vanjske uglavnom se nešto komeša. Rađanja su bolna pa tako i ovo vrime ima svakakva smeća da izroni. Možda se tako odvijaju ti događaji kad se dolazi na vagu prelaza možda ko će ga znati kad smo bez znanja :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: sri okt 12, 2011 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Hippi v2.0 aka The next degeneration.

Takvi protesti imaju samo jednu bitnu funkciju; da individue vide masu sličnih ili istomišljenika.
Sve što OWS može stvarno postić je na individualnom nivou; suzdržavanje od konzumerizma, pomodarstva i gluposti.
Masi takvih individua niša nije neostvarivo.
Slinim na pomisao o Playstationu X a da ga nitko ne kupi, brzim gotovniskim kreditima uz lihvarsku kamatu a da nitko ne uđe u banku, novoj liniji autića s 300 KS a da ga nitko ne pogleda, buticima punim dizajnerske obuće i odjeće ispred kojih nezainteresirano šetaju ljudi... burzi bez ulagača u "burzovne proizvode"

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: sri okt 12, 2011 10:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Istorija je pokazala šta nam donosi svaka revolucija.Isceniranje krize i dovođenje nezadovoljnog naroda na ulice,a onda se tom istom narodu ponudi izlaz u vidu scenarija koji je osmislio neko drugi.Nastaje trenutni mir,osjećaj slobode i sigurnosti,do jednog određenog momenta kad na površinu isplivaju sve rupe i mane tog novog "spasonosnog" riješenja i onda ponovo u krug.
:help:
Nova kriza i nova "alternativa"na srebrnom pladnju. :evil3:
Zanimljivo je to što riješenje nikad ne proizađe iz naroda,već ga uvijek neko servira sa strane,dok ga narod oberučke prihvata u svom zanosu ideologije koju ovo sa sobom nosi.
Agoniju nesigurnosti i straha mijenja osmjeh i ushićenje novog zagrljaja i pružene ruke spasa.
=D>
Ni ovog puta na žalost nije drugačije.Imamo veliku krizu sistema i veliku sliku o velikoj krizi sistema preko svih mass medija.Slika koja je prodrla u sve pore društva,o kojoj pričaju i komšinice uz jutarnju kafu i penzioneri u parku igrajući svoju redovnu partiju šaha.

"Mora se nešto učiniti,ne može više ovako" i hop na ulicu,čitava planeta,znamo i datum,drugi su ga odredili,hura! srušit ćemo sve...
pad republike...
(početak imperije?)

Džedaji se znaju,Alex Jones,David Icke...(Sith-i?),a klonovska armija, isti oni koji po svijetu love preostale teroriste (separatiste),a sutra će biti vojnici nove imperije zvane "Novi svjetski poredak"

Opet su nam ponudili riješenje i mi ćemo ga sami sebi uvesti,ubijeđeni da se borimo protiv istog.

Ali opet, to je neminovan ishod događaja.Možda tako jednostavno mora biti.
Možda postoje nekakva kosmička pravila koja određuju našu kolektivnu svijest i koja u neku ruku i ovde čine progres,bar za jednu stepenicu.

Manipulacija će i dalje biti,to je neminovno,ali bar ćemo svi misliti planetarno ne vezujući se plemenski na najniži oblik društvene svijesti tražeći samo stvari u čemu se razlikujemo,nikako one koje su nam zajedničke i koje nas povezuju kao ljudska bića.

Optimista sam u svemu ovom.Pokušavam sagledati širu sliku svih ovih dešavanja,a ona trenutno iz moje perspektive stvarno djeluje ružičasto.
:love3:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: sri okt 12, 2011 11:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jun 10, 2011 11:04 pm
Postovi: 5
Shvacam takva stajalista, isto tako upoznat sam sa svim tim teznjama za novim svjetskim poretkom i ostalim stvarima, naravno da ce se bijes i nezadovoljstvo ljudi pokushat usmijerit u zeljenom smjeru za potpuno porobljavanje ljudi. Bilo to od kakvog god moguceg scenarija, izvanzemaljci, rat globalni ili nesto trece.
Neznam koliko ste upoznati za sad sa razvojem tih pokreta, ja sam malo proucavao, isto prije proucavanja nisam davao neku nadu da se ljudi mogu oduprijet utjecaju mocnih licnosti, da je to sve farsa itd. Mislio sam samo na pripremu kako proci kroz proces promjena ja osobno i blizi ljudi vishe manje, tj tko to zeli...
Proucavajuci pokret, kako se razvija, iz citanog mogu zakljucit kako vodja ne postoji, niti ljudi traze vodju, svugdje je prisutan revolt protiv autoriteta bilo koje vrste, zeli se iz mase stvoriti ideje kroz komunikaciju samih ljudi. Bitna je razlika izmedju ovakvog oblika prosvjeda i nekih prijasnjih u povijesti ovog perioda ljudi. Ovdje postoji zelja za odgovornoscu, bez cega nema govora o nekakvoj slobodi, naravno potpuna sloboda nije moguca, ali suzivot sa prirodnim nacelima jest.
Dosta me je to za sad iznenadilo, ja osobno mislim se pojavit i komunicirat sa ljudima, ne vidim u tome nista loshe.
Sto ako bez participacije ljudi koji su vishe upoznati u sve te price ni nemoze doci do potpunog kolapsa, nego se ljudi uspiju navuc na vanjske utjecaje za globalno konacno pokoravanje.
Mislim da u ovim vremenima nista netreba uzimat zdravo za gotovo, imat uzvisheni stav, ipak ne zaboravite sve informacije su vrsta manipulacije, tko je zapravo probudjen. Kome od ljudi koji su se nesto izdigli u svijesti je ego josh vishe narastao, ja znam da sam imao tu fazu, gdje su ljudi postale zadrte ovce koje nista ne vide, nesto nize od mene, neka vrsta odbojnosti i ljutnje, to nisu tako jednostavne stvari....
Lako covjek misli kako je popio svu pamet svijeta, jer zna nesto sto vecina nezna...i tu lezi velika zamka. Nemozemo stvarati zakljucke na prijasnjim dogadjajima, informacijama koje nam mozak daje, jedino nasha intuicija i duh moze sapnuti koji je pravi put, a za to treba biti oslobodjen informacija iz mozga i emocija u datom trenutku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: čet okt 13, 2011 5:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
senzum je napisao/la:
Shvacam takva stajalista, isto tako upoznat sam sa svim tim teznjama za novim svjetskim poretkom i ostalim stvarima, naravno da ce se bijes i nezadovoljstvo ljudi pokushat usmijerit u zeljenom smjeru za potpuno porobljavanje ljudi. Bilo to od kakvog god moguceg scenarija, izvanzemaljci, rat globalni ili nesto trece.
Neznam koliko ste upoznati za sad sa razvojem tih pokreta, ja sam malo proucavao, isto prije proucavanja nisam davao neku nadu da se ljudi mogu oduprijet utjecaju mocnih licnosti, da je to sve farsa itd. Mislio sam samo na pripremu kako proci kroz proces promjena ja osobno i blizi ljudi vishe manje, tj tko to zeli...
Proucavajuci pokret, kako se razvija, iz citanog mogu zakljucit kako vodja ne postoji, niti ljudi traze vodju, svugdje je prisutan revolt protiv autoriteta bilo koje vrste, zeli se iz mase stvoriti ideje kroz komunikaciju samih ljudi. Bitna je razlika izmedju ovakvog oblika prosvjeda i nekih prijasnjih u povijesti ovog perioda ljudi. Ovdje postoji zelja za odgovornoscu, bez cega nema govora o nekakvoj slobodi, naravno potpuna sloboda nije moguca, ali suzivot sa prirodnim nacelima jest.
Dosta me je to za sad iznenadilo, ja osobno mislim se pojavit i komunicirat sa ljudima, ne vidim u tome nista loshe.
Sto ako bez participacije ljudi koji su vishe upoznati u sve te price ni nemoze doci do potpunog kolapsa, nego se ljudi uspiju navuc na vanjske utjecaje za globalno konacno pokoravanje.
Mislim da u ovim vremenima nista netreba uzimat zdravo za gotovo, imat uzvisheni stav, ipak ne zaboravite sve informacije su vrsta manipulacije, tko je zapravo probudjen. Kome od ljudi koji su se nesto izdigli u svijesti je ego josh vishe narastao, ja znam da sam imao tu fazu, gdje su ljudi postale zadrte ovce koje nista ne vide, nesto nize od mene, neka vrsta odbojnosti i ljutnje, to nisu tako jednostavne stvari....
Lako covjek misli kako je popio svu pamet svijeta, jer zna nesto sto vecina nezna...i tu lezi velika zamka. Nemozemo stvarati zakljucke na prijasnjim dogadjajima, informacijama koje nam mozak daje, jedino nasha intuicija i duh moze sapnuti koji je pravi put, a za to treba biti oslobodjen informacija iz mozga i emocija u datom trenutku.


Mudar stav ili što bi Joda rekao:"Careful we must be..."
:-k

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: čet okt 13, 2011 8:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
vjetar je napisao/la:

Okupljanja ljudi u svijetu su se uvijek istim intenzitetom dešavala (samo im se lajtmotivi razlikuju) i gotovo uvijek završavala na isti način kao što završavaju ljudska okupljanja stoke.
Kolektivnom mužnjom, šišanjem ili klanjem.
Kako mi se čini da stvari stoje, upravo one sile protiv kojih se ova okupljanja i organiziraju, glavni su sponzori i organizatori tih okupljanja.
Veća bi korist bila od pozivanja ljudi da se na mjesecdva opskrbe potrepštinama i ostanu doma s obiteljima (odu na vikendicu, livadu, u planinu, šumu, na more...)i neidu se nigdje okupljati, a pogotovo ne na posao (a usput podignu-naravno ukoliko imaju što osim kredita/duga-sve što imaju u bankama za putne troškove-potrepštine-sjeme za vlastiti vrt...).
Manje od fiskalnog kvartala bi bilo potrebno (tako mi sve moje vidovitosti :wink: ) da se sustav potpuno raspadne...u miru...na planini, moru, stanu s voljenima.
Naravno ovo je samo moje trenutno viđenje situacije.
Poz


To je to! :lol: Tako vetar oduva sistem :D

A ne tu kukati na sistem dok ga verno služiš :D Elita ga napravila, elita i profitira :D trebalo bi i to objasniti demonstrantima... a demonstranti tako voooole ovo što dotični naprave da ne mogu ni pola sata bez "sistemskih" stvarčica, a kamoli mesec dva, kao što ti optimistično predlažeš :toothy2: Da tim amerima pooduzimaš iPhone pobili bi se međusobno :D i kad bi ova revolucija upalila većina bi imala PTSS od eventualnog polučasovnog pada mobilne mreže :rofl :rofl :rofl. No, verujem da ima bar 30% onih koji bi mogli i tako ko što ti reče, samo da im neko objasni razloge.

@Senzum - ma lepo je sve to, što se ljudi bune, treba to podržati, sve ok, ali bune se iz pogrešnih razloga i uopšte ne vide u čemu je problem. A ako to ne vide, kako ga mogu rešavati? Kao i uvek, ti protesti će proizvesti upravo suprotno od nameravanog.

Uostalom, ne kukaju oni protiv sistema. Već, sheeple ko sheeple, tokom šišanja ih malo potkačili makazicama, pa sd bleje glasnije i " pa hteli bi malo nežnijeg da ih striže" to je sve. Nema među njima, citiram, "protivnika liberalnog kapitalizma." Revolucija, pft. Robovi traže masniju hranu, to je sve.


Slažem se da nije izrežiran i izdirigovan pokret - međutim, džabe što je autentičan kada će biti iskorišten za promociju sopstvenih planova elite. Upravo su ta elita, njeni razlozi i način delovanja ono što ta masa ne zna, a to je ...automatski ne korak, nego kilometar nazad.

"Powered by Soroš and Directed by Otpor...." - pa to sve govori!

Ali otišao bih tamo, čisto da porazgovaram sa učesnicima i vidim kosuštasugdesu i imaju li pojma zbog čega se uopšte bune, haha :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: čet okt 13, 2011 9:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Ništa od prosvjeda, samo im pokazujemo da imaju moć.
Jedini prosvjed koji podržavam je onaj koji baca molotovljeve koktele na wall street (vladu i sl), al onda mora imati dobru strategiju za kako dalje :) Možda je nasilno, ali ili tako ili ništa, jednostavno im okrenuti leđa - ljudi bi trebali shvatiti da su "oni" nebitni. Tko kaže da sam ja dužan čim sam rođen? I kome sam to dužan i zašto? Oni su nebitni i nemoćni, osim ako im mi ne damo (našu) moć! Ne zanima me bolji monetarni sustav, zanima me samo postojanje BEZ sustava, BEZ ekonomije i novca. Neostvarivo, da, jebiga.
Ljudi kroz povijest prosvjeduju, nije nas to daleko dovelo.
Da im jednostavno kažemo FUCK OFF, ne zanimate nas više, malo pomognemo jedan drugome - pa da vidiš promjene.
Siguran sam da ima časnih ljudi tamo, naravno, ali imho sve to služi nekoj svrsi - čekajmo da čujemo "konačno rješenje".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: čet okt 13, 2011 10:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
ma kakvi protesti. lakse je protestvovat preko interneta!

na forumu sve sami teoreticari... kad dodje do prakse, slabo. a svi znamo da se najbolje uci kroz praktican rad.

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: čet okt 13, 2011 12:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 11:52 pm
Postovi: 102
Cartman je napisao/la:
ma kakvi protesti. lakse je protestvovat preko interneta!

na forumu sve sami teoreticari... kad dodje do prakse, slabo. a svi znamo da se najbolje uci kroz praktican rad.


Dobra.

Ja sam planiral ostati u Zagrebu i otići na taj prosvjed, ali sam se sjetil da moje planinarsko društvo radi kestenijadu taj dan. Tak da sam ipak odabral otići u prirodu, uživat u njoj i njenim plodovima...

\:D/

_________________
"you know our words, winter is coming"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: čet okt 13, 2011 2:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jun 10, 2011 11:04 pm
Postovi: 5
Naravno da nema smisla usmjeravat energiju u sustav, bilo to slagat se sa njim ili se derat na njega i lupat glavom o zid. Tako da i sirit neku destrukciju unutar sistema nebi polucilo nikakve rezultate, bash suprotno, jedino bi donjelo neku jadnu trenutnu sadisfakciju. Doci ce uskoro test svim tim ljudima koji se bune, kad se iz mase, ako do tada bude josh neovisna od vanjskih utjecaja, izrodi cinjenica da bi se trebali odrec puno materijalnih sranja...
Zbog toga me golica sve to sto se dogadja :P
Kako ce reagirat na to vidjet cemo.
Mislim i taj sheep sindrom je isto niti negativno niti nesto pozitivno, kako se taj prirodni zakon iskoristava daje pozitivan ili negativan rezultat.
Bez takvog sindorma mase nebi ni bio moguc osjecaj povezanosti, samo sto se to vec predugo iskoristavalo za negativne stvari.
Sve u prirodi ima sheep sindrom, bacis kamen u vodu i molekule ko sheep prenose oenergiju na isti nacin. Bez njega nebi materijalna realnost ni mogla funkcionirat.
Najefikasniji nacin promjene i jest da na temelju primjera pojedinca, drugi kroz sheep sindrom pocinju primjenjivat njegove poglede i nacine zivljenja jer vide koliko takva osoba uziva u zivotu zbog toga. Tako se najlakse otvore oci, jer nema nekog konkretnog napada na programe u glavama, kroz diskusiju, uvjeravanje ili nesto.
Moj glavni cilj i jest iskoracit iz ovog jadnog sistema sto vishe mogu, da se jednog dana probudim i znam kako nista prakticki ne potrazujem iz njega.
To ce biti prekrasan dan :P.
Proces raspadanja je vec skoro zavrshen, proces razvoja je krenuo.
Otiso sa faksa prije josh to je bilo ugodno, prekinula se dugogodisnja veza to je bilo malo teze,
posao nemam, nisam nigdje aktivan unutar sistema, cak ni osobnu nemam vec skoro pola godine :P.
Sad izac iz grada i pocet na zemlji gradit svoj samoodrziv sustav, ali eto potrebna mi je pomoc
obitelji. Pa sad radim projekt predstavljanja kako sta i zasto tocno svojim ukucanima, iako su vec upoznati sa svacime, ali postoji strah i ne potpuno razumijevanje. Ali sve dolazi na svoje.

Al na kraju krajeva, kako god ispada svijet oko mene, uspio moj naum ili ne, ako cu zivjet samo po svojim principima u svakom datom trenutku, reagirat na vanjske podrazaje kroz moja nacela , ne bit reaktivan, onda ce jednostavno uvijek sve biti u redu. Jer nije vazno sto zivish, sto radish, sto imash, nego kako zivish, kako reagirash, kako djelujesh u svakom trenutku. Samo to daje duhovni razvoj, nije vazno stanje okoline....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: čet okt 13, 2011 2:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
metuzalem je napisao/la:
Hippi v2.0 aka The next degeneration.

Takvi protesti imaju samo jednu bitnu funkciju; da individue vide masu sličnih ili istomišljenika.
Sve što OWS može stvarno postić je na individualnom nivou; suzdržavanje od konzumerizma, pomodarstva i gluposti.
Masi takvih individua niša nije neostvarivo.
Slinim na pomisao o Playstationu X a da ga nitko ne kupi, brzim gotovniskim kreditima uz lihvarsku kamatu a da nitko ne uđe u banku, novoj liniji autića s 300 KS a da ga nitko ne pogleda, buticima punim dizajnerske obuće i odjeće ispred kojih nezainteresirano šetaju ljudi... burzi bez ulagača u "burzovne proizvode
"

U potpunosti se slažem i sigurna sam da bi u tome bila naša velika snaga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: čet okt 13, 2011 6:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
slika

http://www.howtooccupy.org/

A tko su sad ovi :glasses7:

Svi želimo novi svjetski poredak i dobit ćemo ga.

Netko na pašnjake, netko u torove, pojedini već rezbare i šaraju liskov (lješnjak) štap za čuvanje stoke kako se kod nas nekad radilo dok je bilo mnogo krava hahahah, ja idem u Njemačku ko njih hebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: pet okt 14, 2011 12:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
ne znam za vas, al ja zelim novi svjetski poredak s obzirom da je stari odvratan. zelim svjetski poredak koji cemo mi sami izabrati, a vi gledajte u kojem filmu ce se pojavit piramida i vicite illuminati dole ! :D

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: pet okt 14, 2011 1:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 29, 2010 11:55 pm
Postovi: 36
Lokacija: City of broken dreams..
Neka prosvjeda, mirnih.

Upravo pomocu njih vidimo koliko su mediji mocni (u zataskavanju i mazanju ociju) i koliko se sistem los.

Sigurno da vecina ljudi ce doci na isti zbog frustracija, al opet, mozda se na istom i educiraju.

Ja sam osobno mislio poci u 700km udaljen Zagreb i pridruzit se masi, al ne mogu, na zalost zbog iskrslih obveza...

Osobno? Zelim odgovore.

Kako je moguce da banke imaju vecu DOBIT nego u godinama prije krize a prodavaju pricu o krizi. Podizu kamatu na kredite i opcenito cijenu svojih usluga?
Kako je moguce da te iste banke nitko nije ni pokusao oporezivat, tj dobit im oporezivat?
Dje ide sva zarada istih? Sigurno ne u RH.
Unatoc katastrofalnom stanju u EU uporno nas se gura (od strane vodecih politicara) u istu.
Ovo je samo par pitanja sto sam sad izbacio u trenutku :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: pet okt 14, 2011 4:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Citat:
ne znam za vas, al ja zelim novi svjetski poredak s obzirom da je stari odvratan. zelim svjetski poredak koji cemo mi sami izabrati, a vi gledajte u kojem filmu ce se pojavit piramida i vicite illuminati dole ! :D

_________________
Beam me up, Scotty !


:D :thumbup:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: pet okt 14, 2011 7:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Kako je moguce da te iste banke nitko nije ni pokusao oporezivat, tj dobit im oporezivat?


Neke banke ( koje su opet vlasnici nekih manjih ) su jače nego države. Diktiraju državama kako će se "ponašati". Čitaj: kontroliraju sistem.

Možeš pogledati dokumentarac "The Story of Stuff", ili "klasični" Zeitgeist ( ma koji dio )... ili neki slični... sve će ti biti jasno.

Krajnje: par moćnih guzonja vlada svijetom i guzi sve ispod sebe... klasični "Hrkljuš" ( vidi: djeca matriksa )...

Mogu i SVI izaći na ulice i ništa... ( osim razbijanja stvari, nekih sudionika, policije, itd. )... opet će biti po starom. Sve dok ljudi plaćaju poreze i "poslušni" su - stvari se neće promijeniti. Dakle, direktna međusobna razmjena i SURADNJA ( a ne rivalstvo, natjecanje i gaženje po drugome )!!!

:occasion5:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: pet okt 14, 2011 11:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 29, 2010 11:55 pm
Postovi: 36
Lokacija: City of broken dreams..
MA gledao sam cijelu tu trilogiju, i meni je to osobno jasno, tj. razumljivo.
Mozda se nisam najbolje izrazio, vise bi postavio ova pitanja javno na repertoar, da se i ostalim ovcama klikeri pokrenu, tj, da pocmu traziti odgovore.
Da, i ja se slazem da trebamo svi skupa odkazati "poslusnost" medjutim, kao sto vec vidimo u USA, pogotovo od strane politicara i mainstream novinara, prva linija obrane sistema, i poprilicno uspjesna je -marxizam-komunizam, tj, politicki nastrojeni prema "ljevici" su svi koji zagovaraju izmjenu postojeceg sistema. :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Occupy 15.10.
PostPostano: sub okt 15, 2011 4:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
I eto nam svrhe Zeitgeist tilogiji :)
Kritična masa je skupljena, samo je pitanje "za što kritična"... Saznati ćemo uskoro :-k


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz