Sada je: sub apr 27, 2024 11:16 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: "Novi" Budha
PostPostano: pet nov 25, 2005 2:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 26, 2005 2:45 pm
Postovi: 9
nije mi jasno kako nigdje nema clanka, topica...bilo cega o tome...
Naime prije dva tri dana na hrt-u "vijesti na drugom"; bila je reportaza o djecaku koji vec 6 mjeseci meditira kraj drveta, u sjedecem polozaju, ne reagira na nikoga....taj dio je okruzila vojska.
Mislim tko zna sto je, nego me iznenadjuje kako tog clanka nema nigdje, barem se ja nisam susreo.
stej kul :D

_________________
Visoku maštu izda tu umijeæe;
al pogna Ĺľelju i volju da jezde,
kao što kotaè jednako se kreæe,

ljubav što giba sunce i sve zvijezde.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 25, 2005 7:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 16, 2005 1:52 pm
Postovi: 20
gde meditira , daj jos neku informaciju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 25, 2005 11:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Čuo sam ja priču da je mali reinkarnacija budhe.
Stewart je rekao davno već da će bit svega i svačega, i budhe i krista i ko zna kakvih sve božanstava ubačene od strane iluminata da bi se stvorila zbunjoza u ljudima.......priprema za novu svjetsku regligiju.

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Novi" Budha
PostPostano: sub nov 26, 2005 12:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
matorious je napisao/la:
o djecaku koji vec 6 mjeseci meditira kraj drveta, u sjedecem polozaju, ne reagira na nikoga....taj dio je okruzila vojska



AJDE :?: :!: ( rece Zoran Radmilovic u " Maratonci..." -ma kad mu Topalovici saopste da je Pantelija umro:a ziveo skoro dva veka :lol: )

Ovo moram jos jednom:
Citat:
....taj dio je okruzila vojska.


AJDE :?: :!:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 1:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Da vidio sam i ja to jučer čini mi se ,ali na netu nisam pronašao ništa .
Baš me čudi , možda je neki novinar iskopao neku staru vjest ,
jer nije imao što interesantno za objavit .

Koliko sam ja shvatio lik ima oko 15 godina i sjedi nepomično već nekih
6 mjeseci i ne pije niti ne jede ništa .
Imao u Indiji svakakvih čudaka , a ovome su očito mišići na nogama
skroz atrofirali ako toliko dugo sjedi u lotosovu položaju , pa se može dogodit da više nikad i ne prohoda
:shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 2:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
AJDE :?: :!:

Ako neko nadje na netu bilo kakve informacije o ovom slucaju,molio bih da posta link.
A od koga ga to vojska cuva?DA mu ne dodju vrsnjaci i kazu mu:Aj' ne budali dodji na nogomet,fali nam golman :?: :lol:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 9:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
I ja bi toliko sedeo u meditaciji da imam vojsku da mi obezbedi mir.
Pošto je nemam, zato se trudim da mir nađem u svim aktivnostima i da mi se meditacija ne primećuje dok radim s ljudima.


A gde mali sedi? Jel u Indiji? Gde bi ga drugde vojska čuvala. Svuda bi ga strpali u ludnicu posle dva dana. Ovo je moguće samo u Indiji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 11:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
U Indiji svako malo netko meditira, a po potrebi se medijski eksponira!
Kakav je uopće smisao "novog Bude", tko od toga ima koristi, u današnje vrijeme!? pitanje je ozbiljno i konteplativno............ 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 11:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ma ovo nema veze sa Budom. To je asocijacija neukih - kad vide nekoga da meditira odmah ga povežu sa Budom - što i nije tako pogrešno. U Indiji budizam nije popularan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 12:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Ma gluparija...

Danas imate yogi-a koji ne samo da rade to već i sve druge stvari, vezane uz kontrolu materije: budu nevidljivi, manji od manjeg, putuju svemirom a da nitko to i ne zna, levitiraju itd...

Komercijalna vijest...

Osim toga ne vidim po čemu bi Buddha sad trebao biti prepoznatljiv?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 11:11 pm 
Evo vam link papogledajte.Vjest je već stara.

http://www.unexplained-mysteries.com/vi ... p?id=55924


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 5:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Nepal će istražiti tajnu dječaka Budhe

Objavljeno prije 3 sata
NEPALSKE vlasti zatražile su u nedjelju pomoć vjerskih organizacija i znanstvenika kako bi rješile misterij dječaka za kojeg mnogi vjeruju da je inkarnacija Budhe.

Najmanje 100.000 vjernika iz Nepala i susjedne Indije slilo se posljednjih nekoliko tjedana u gustu šumu na jugoistoku Nepala kako bi vidjeli 15-godišnjeg Rama Bahadura Bamjona koji, tvrde ljudi u njegovom okruženju, već šest mjeseci meditira bez vode i hrane.

Shanta Raj Subedi, upravitelj okruga Bara udaljenog oko 150 kilometara od glavnog grada Kathmandua gdje dječak živi, zatražio je pomoć Zaklade Lumbini i Kraljevske akademije znanosti da istraže koliko u svemu ima istine.

Bamjon sjedi ispod svetog drveta, meditira zatvorenih očiju i prekriženih nogu, upravo na način na koji se tradicionalno prikazuje Budha. Dječak uopće ne govori, a štovatelji ga smiju pogledati s udaljenosti od najmanje 50 metara.

Mladi mistik skriven je od pogleda javnosti platnom kojeg su oslikali hodočasnici. Liječnici koji su ga promatrali iz daljine kažu da diše normalno, no slabašno.

Njegova majka Maya Devi, koja nosi ime Budhine majke, kaže da je Bamjom, treće od njezino sedmoro djece, povučen dečko koji se ne druži s vršnjacima.

"U početku sam bila zabrinuta, ali sad sam jako sretna, jer je potpuno posvećen Budhi", izjavila je Maya Devi listu Nepal Daily.

Budha, utemeljitelj budizma, rođen je kao princ prije 2.600 godina u selu Lumbini u dijelu Nepala poznatom po nasadima riže, udaljenom oko 380 kilometara od glavnog grada Kathmandua. Prosvjetljenje je doživio u Bodh Gayi u indijskoj državi Bihar koja graniči s Nepalom.

Preneseno sa : http://www.index.hr/clanak.aspx?id=293844


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 6:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Mali je izgleda ozbiljan, ali je bukvalno shvatio maditaciju.
Jedan Buda nikada ne bi toliko meditirao, niti bi dozvolio da se napravi cirkus od njegove meditacije.
Možda se klinac zaneo pa ne zna da se vrati natrag.
Slično je bilo i sa Ramanom Maharšijem. Zakucao se u meditaciju pa mislili da je mrtav. Morali da ga hrane na kašičicu.

U svakom slučaju ovo je jedna lepa i zanimljiva vest, da nam opere mozak od onih bombi i samoubica. Baš me interesuje dokle će da tera!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 7:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Ajmo organizirati jednu galaksijsku ekspediciju-izlet u Indiju :D. Polu-istraživački i poslovno, a druga polovica odmaranje i izlet :lol:...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 7:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Pantelija je napisao/la:
Jedan Buda nikada ne bi toliko meditirao, niti bi dozvolio da se napravi cirkus od njegove meditacije.


Vremena se mjenjaju, pa onda nije bilo ni vojske kakva je danas ni elektronskih-medija ni ičeg drugog...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 7:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Kalki je napisao/la:
Osim toga ne vidim po čemu bi Buddha sad trebao biti prepoznatljiv?!


Ali ti to ne razumiješ. On je ISPOD DRVA i u istom je položaju kao što je Buddha bio prije 25 stoljeća :lol:...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 11:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
U pravu si, ikonografija je ista. To znači da hoće i budizam da sabotiraju lažnim Budom kao i hrišćanstvo lažnim Isusom.

Scenografija ih je odala. Rešili smo misteriju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 2:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Pantagruel, hoces da kazes da je i ovo namjestaljka? Moze biti, ali ipak, po mom misljenju budizam je trenutno najcvrsca vjera, koja se koliko ja znam nije uplitala u ''svjetovne stvari'' kao sto su to radile druge vjere. Mozda je ipak dosao novi Budha, ali.... Ne znam.

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 4:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Možda neznaš ali i budizam je imao svoju inkviziciju , što su radili
nije za ljude slabog želuca :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 29, 2005 12:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Budisti? Olicenje postovanja prema drugim zivotnim oblicima? Pa ti ljudi paze da ne zgaze slucajno nekog crva, a kamoli sta drugo? Moze li se znati kakva je bila njihova inkvizicija? Imam dobar zeludac :) .

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 59 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz