Sada je: pet mar 29, 2024 8:01 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 224 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 11:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 11, 2009 10:09 pm
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka, Croatia
Vidim da se stvari BUKVALNO shvaćaju pa imam samo jedan komentar - MOTORNA PILA :love7:

_________________
www.igor-kostelac.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 11:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
He, he, dotakli se Isusa i banaka a jedini put kad je Isus bio ljut i iskazao agresivnost je bilo (kako navodi sveto pismo) kad je isprašio farizejske lihvare iz hrama, malo ih je po tamburi i vritnjaka... \:D/
On je ipak sin Božiji valjda je znao što čini jer on je, kako je sam rekao Put, istina i život.
Sljedimo Isusa, pokazao nam je Put.

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 11:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
njemci gase nuklearke a kostlac pali pilu motornu...

motorko jebem li ti zube, zbog tebe curuce me ne ljube.. :rofl

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sub mar 19, 2011 11:23 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Igor Kostelac je napisao/la:
Vidim da se stvari BUKVALNO shvaćaju pa imam samo jedan komentar - MOTORNA PILA :love7:

A kako drugačije na ovakvom forumu shvatiti stav BUKVE nego BUKVALNO, na frekvenciji/valu BUKE - BUK VALNO.
Pogotovo kad stav/promišljanje dolazi od postpubertetsko-pankerske svijesti koja sama za sebe (istina u množini) kaže :
Citat:
No da skratim Možemo li mi u današnjoj kolotečini postupati sa višom sviješću od one koja je uhodana


A koja je to uhodana, tj. kojim je prikazima, slikama, mentalnim konceptima okupirana objašnjeno je od nje same u:
Citat:
Možeš li pit bullu koji je sav podivaljao na lancu i pun je bjele sline prići poput isusa i reći ja tebe volim i pogladiti ga- možeš li to napraviti? Ima li taj pas svijest i kavu svijest ima


Te da nebi ostalo nimalo sumnje potvrđena ovim:

Citat:
zato draga ALF nemoj sumnjati u ono što sam ja napisao ili tražiti zašto ja tako razmišljam


Na ovom forumu davno je pronađeno ZAŠTO neki ja tako piše ili razmišlja.
Davno je na ovom forumu, također, pronađeno da je cijela ta vanjska bitka samo predstava (matriks) postavljena s ciljem da se i izazove takva reakcija te udalji individualnu svjesnost od unutarnjeg prepoznavanja tih ljepljivih matrica Matriksa na svome ja kako bi se njima mogla individualno pozabaviti u svom unutarnjem životu, a s ciljem njihovog preraštanja i stavljanja pod nadzor.
Jer davno je isto tako shvaćeno da borba istim onim načelima koja se ko fol "razotkrivaju" kao nešto s čim se treba obračunati, nije ništa drugo nego osnaživanje upravo toga protiv čega se bori, tj. riječima prilagođenima uhodanoj svijesti, bukvalno dodavanje matriksa na Matriks, tako da draga ALF nije ta koja bi trebala sumnjati u ono što sam ja napisao ili tražiti zašto ja tako razmišljam, nego upravo ona svijest koja je to i napisala.

Možda bi MOTORNU PILU bilo dobro usmjeriti na vlastitu, a ne tuđu, BUK-VALNOST, pa bi se vremenom, sa višom sviješću od one koja je uhodana i vlastitom unutarnjem, instaliranom pit bullu koji je sav podivaljao na lancu i pun je bjele sline moglo prići poput isusa i reći ja tebe volim i pogladiti ga.

A dok se to ne desi, pit bulla molim držati u sigurnosti bloga.

Unaprijed, obračajući se onom potencijalu sa višom sviješću od one koja je uhodana, iskreno zahvaljujem.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sub mar 19, 2011 11:39 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
metuzalem je napisao/la:
... jer on je, kako je sam rekao Put, istina i život.
Sljedimo Isusa, pokazao nam je Put.


Kad je (ako uopće je) rekao Ja sam Put, istina i život, nije mislio (bar ja to tako shvaćam) da netko njega treba slijediti po njegovom Putu,
nego da je On svoj Put, istina i život, svaki JA ponaosob je SAM SVOJ Put, istina i život,
i tim Putem svaki JA, pa makar ga na križ zakucali, treba ići.
Ne njegovim ili nečim tuđim Putem.
Jer, kako mi se dosad pokazalo, svaki put kad sam mislio da sam svoj Put pronašao u nečijem tuđem Putu,
prateći ga, izgubio sam vlastiti Put iz vida, i tako svaki Put.

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sub mar 19, 2011 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
vjetar je napisao/la:
svaki put kad sam mislio da sam svoj Put pronašao u nečijem tuđem Putu,
prateći ga, izgubio sam vlastiti Put iz vida, i tako svaki Put.

=D> =D> =D>
:love3: :love3: :love3:

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sub mar 19, 2011 2:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 11, 2009 10:09 pm
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka, Croatia
Vjetre ja se uopće čudim kako je svijet došao do tuda gdje je uz takovu svijest poput tvoje, svi su nešto nadsvijesni od postojeće svijesti i imaju višu svijest - no praksa pokazuje sasvim drugo.dakle pitanje je sasvim logično- kako ćeš pristupit pitbullu kao isus ili kao šintar ali za jedno i za drugo treba imati srce osatlo je sve način.

P.S. Osobno sam uvrijeđen da si me nazvao pankerom, bolje da si me poslao u materinu..

_________________
www.igor-kostelac.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sub mar 19, 2011 2:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Igor Kostelac je napisao/la:
Hm, vidim nekima još nije jasno i još uvijek su na nivou razmišljanja Peace Brothers, ..pa ovako nađeš se u šumi oći u oči sa nekim tko ima namjeru pucati u tebe i ubiti te - a ti imaš pušku ili možda nož, ..da vidimo razriješilicu
1.na bilo koji način ćeš se pokušati izvući iz toga ukljućujući da ga ubiješ
2.reći ćeš mu pucaj ti prvi ja tebe neću ubiti( that what Jesus would say)
3.Nisu uvijek svi naoružani puškom kad ubijaju,..bar ne banke, zar ne.

Odlično pitanje!
Svatko ima pravo braniti se ako je napadnut,tj. spriječiti protivnika u tome da mi naudi.Barem bih ja tako postupio.
A pojam "kriminalac/zločinac" je legislativan pojam,tj umjetan koji nema nikakve veze s pojmom "psihopata/jako jako loš čovjek/OPS/......"
Ljudi se rađamo,živimo i umiremo u matrixu.Pa prema tome očito i radimo u matriksu.
Borba protiv matriksa je uzaludna i zbog toga ljudi rade u policiji,bankama,zatvorima,......,zavodu za zapošljavanje,...,trgovinama,.....,kladionicama,............
Ovdje http://www.box.net/shared/bf464llc08 http://www.box.net/shared/s3lmkzziqr
ima jedan od mogućih načina kako bismo možda mogli postati "nezanimljivi" Matrixu.
A sad Igore,znaš li da si i ti kriminalac ........i da si ti samo kotačič u sistemu,samim time što imaš bolje uvjete života od ljudi koji upravo umiru od gladi.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sub mar 19, 2011 5:08 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Igor Kostelac je napisao/la:
dakle pitanje je sasvim logično- kako ćeš pristupit pitbullu kao isus ili kao šintar ali za jedno i za drugo treba imati srce osatlo je sve način..


Kao Čovjek.

Raz-um-je-van-je(m).

Ne čineći ništa,

postići sve.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sub mar 19, 2011 6:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Igor Kostelac je napisao/la:
Vjetre ja se uopće čudim kako je svijet došao do tuda gdje je uz takovu svijest poput tvoje, svi su nešto nadsvijesni od postojeće svijesti i imaju višu svijest - no praksa pokazuje sasvim drugo.dakle pitanje je sasvim logično- kako ćeš pristupit pitbullu kao isus ili kao šintar ali za jedno i za drugo treba imati srce osatlo je sve način.

P.S. Osobno sam uvrijeđen da si me nazvao pankerom, bolje da si me poslao u materinu..


Mozda nase svesti uticu na ljude oko nas, verovatno u nekoj meri i na "opstu" svest, ali mislim da treba mnogo ljudi sa "malo vecom" svescu da bi se vise uticalo na tu, recimo "grupnu".


Citat:
P.S. Osobno sam uvrijeđen da si me nazvao pankerom, bolje da si me poslao u materinu..


:mrgreen:
Eto, pogresno shvatanje panka, verovatno zbog loseg uticaja bednih mainstream punk bandova iz proslosti, kao "Sex Pistols" i slicno djubre.

Meni bi to bas bio kompliment :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sub mar 19, 2011 7:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 11, 2009 10:09 pm
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka, Croatia
kažu da postoji kritična masa brojka ljudi (npr.) koji utječu na ljudsku svijest odnosno kolektivnu svijest ljudi.O svijesti bih mogao govoriti i u kontekstu kad smo sami sa sobom a ne kad pišemo postove o svijesti na forumima ili na blogovima ili negdje...i sebe pogledati kakvi smo i dali smo onakvi kakvim se predstavljamo okolini kad smo sami sa sobom
Postoji pisani primjer sa majmunima koji jedu nekakve kokose na nekom otoku tako da ih najprije operu od pjeska pa najprije to radi jedan pa 5 pa 10 pa 100 i nakon stotog majmuna svi majmuni na otioku počeli su prati kokos koga jedu (ako se dobro sjećam) znači postoji broj ljudi koji će svojom sviješću utjecati na svijest drugih ljudi.
Zemlja je nasilno mjesto- nije gandijevsko niti će još dugo vremena biti.U nasilnoj okolini biti gandi je smiješno i glupo -u nasilnoj okolini samo nasiljem možeš postići cilj-jer oni drugi jezik ne razumiju,..ali
nako toga kad te počnu slušati jer si JAČI , možeš im ugraditi i izrecitirati višu svijestt objasnivši im da to nasilje nema smisla, jer onda će te slušati- jer moraju.Pobjedio si ih njihovim načinom.sad im pokaži svoj nivo svijesti koji je viši ili ga ti tako zoveš tu nema preskakanja stepenica ne možeš iz ovakvog svijeta skočiti u platonski svijet mislioca koji će se boriti mislima i argumentima.Da je to tako ova vlas u Hrvatskoj bi sama sišla sa vlasti i prepustila to sposobnim ljudima, no ova vlast izvršila je nasilje nas ljudima sa svojim činovima pa se sasvim izgledno da će i nasilno biti svrgnuta promijenjena.Ali onog momenta kad svaki čovjek skuži da se izborima(bar ne u Hrvatskoj) neće ništa promjeniti , onda će se početi nešto mijenjati ta sada imamo ovaj nizHDZ-HDZ -SDP-HDZ-HDZ- SDP(2011/2012)
Jeste li primjetili matrix mattricu 2-1-2-1 20 godina se nismo makli zbog izbora sa mjesta da smo barem ostali na istoj razinii i učmalosti-ali nismo tonemo nsvake godine sve više i više i čekamo od istih krivaca da učine nešto drugačije .zato pitbullu priđeš u železnom oklopu sa čeličnom omčom ili palicom za baseball ili puskom za uspavljivanje, na riječ di si mali pesek podivljao je još više.I upravo tu dolazi do pada u vodu vaše miroljubive politike.
Kriminalac ne mora ubijati da bi bio kriminalac.Toje osoba van zakona koja stječe dobra protupravnim načinom. kad mu stanneš na put često puta te i ubiju, no stani državi na put -ubiti ćete i to na više načina dovoljno da ti uskrati da zarađuješ, ako te ubije nitko je neće nazvati kriminalcem, jersama sebe opravdava - zakonom koga je donesla i koga su ljudi prihvatili neznajući da iza tih zakona stoje interesi kriminalaca koje štiti zakon bankarstvo, prikriveni zločin protiv čovjeka i čovječnosti i da bi to uvidio trebaš imat svijest po ničemu se ne razlikuju od klasičnih kriminalaca.

_________________
www.igor-kostelac.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sub mar 19, 2011 9:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Igor Kostelac je napisao/la:
Kriminalac ne mora ubijati da bi bio kriminalac.

Tako je,a po tvome sve kriminalce treba potamaniti?
Dakle ako je tako,a ja i ti uživamo u području dobrobiti monetarnog sistema,mi smo također kriminalci.I ako je tvoja teorija istinita,ljudi iz siromašnih područja IMAJU SVA MORALNA prava sve nas potamaniti.Jer dakako mi shvaćamo što smo kotačići matriksa kojima on ne dopušta normalan život.
Igor Kostelac je napisao/la:
Zemlja je nasilno mjesto- nije gandijevsko niti će još dugo vremena biti.U nasilnoj okolini biti gandi je smiješno i glupo -u nasilnoj okolini samo nasiljem možeš postići cilj-jer oni drugi jezik ne razumiju,..ali
nako toga kad te počnu slušati jer si JAČI , možeš im ugraditi i izrecitirati višu svijestt objasnivši im da to nasilje nema smisla, jer onda će te slušati- jer moraju.Pobjedio si ih njihovim načinom.

Dakako da imaš pravo nazvati Ghandija glupanom koji svojim načinom neće postiči ništa,ali ti sve što nudiš su riječi,a on je to provodio u praksi i dokazi njegovog djelovanja se danas nalaze svuda oko nas.
Igor Kostelac je napisao/la:
zato pitbullu priđeš u železnom oklopu sa čeličnom omčom ili palicom za baseball ili puskom za uspavljivanje,

Ovakvim zaključivanjem samo ograničavaš svoju percepciju.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sub mar 19, 2011 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 11, 2009 10:09 pm
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka, Croatia
Gdje sam ja napisao da sve kriminalce treba potamaniti? Zašto stalno vadite riječi iz mojeg konteksta?
Gandi nije postigao ništa, sa ničim - pa znamo ko rihta politiku i izmišlja Staljina i Hitlera, pa zašto ne bi i Gandija, u čemu je razlika' .. misliš li da je Indija nezavisna zemlja od Velike Britanije,... je kao i što je i Južnoafrička Republika ne-rasistička zemlja, u kojoj je ukinut aparhejd.Prestanimo pričati o politici, jer je ona umetnuta upravo zato, da se ne bi nikako postigao konsenzus. I glupo je uspoređivati mene sa Gandijem, ili povlačiti ikakve paralele, jer ja nikada nisam imao afiniteta prema politici, odnosno prema političkoj karijeri. To bi bilo usporedivo samo da jesam pa da sam onda zasro stvar. Dvadeset godina idemo tim gandijevskim putem mirno i gutamo govna i gdje smo mi sada stigli sa tim klimanjem glave? Što smo postigli sa gledanjem i ne reagiranjem ? To, da smo na korak od modernog fašizma i fali nam još samo 2%. I sad se ja pitam, ko nam je uvalio takav način života - oni koji su se bojali da ih narod ne zapali na lomači, ili da ne završe kao Čaušesku....a ti i dalje budi Gandi i glasaj... za koga ? Za neku stranku...ma daj molim te... i na kraju kakve veze imaju siromašni sa nama koji nešto jedva imaju, zašto bi mi bili kriminalci,..kakva je to usporedba, to je usporedba samo ako želiš meni raditi kontru iz nečega,... dišpeta, nije baš Gandijevski i višesvijesno jel tako?

_________________
www.igor-kostelac.com


Zadnja izmjena: Igor Kostelac; ned mar 20, 2011 3:19 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sub mar 19, 2011 11:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 28, 2006 2:43 am
Postovi: 79
Lokacija: Svemir
Ajde se opustite! Stvarno, to nije ljudska namjerna greška.

Politički sustav se temelji na gospodarskom sustavu.

Gospodarski sustav se temelji na čovjeku.

Čovjek treba nešto pojesti.

Da bi čovjek nešto pojeo, danas, mora imati novac da to plati.

Novac proizlazi iz konačne količine zlata.

Zamisli da na svijetu žive tri čovjeka.

Imaju jednaku količinu novca nakon što je nastala država.

Da bi je dan imao prihod, drugi mora imati rashod.

Znači, da bi netko bio novčano bogat, drugi mora biti novčano siromašan.

Opusti se.

Taj problem rješava biće koje se zove Apsolut.

To biće je pozvano da dođe na ovaj forum kao biće koje predstavlja prosvjećenog lidera.


Do tada možeš proučavati prehranu i permakulturu, to je tak i tak praktično.


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: ned mar 20, 2011 8:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Igor Kostelac je napisao/la:
Prestanimo pričati o politici...

Ja ne govorim o politici,a nisam primjetio da bilo tko osim tebe to forsira.
Kad sam napisao da se posljedice Gandijevog djelovanja vide svuda oko nas,pokušao sam reći da je baš svijest/način djelovanja koje je on širio ,jedan od nenasilnih djelovanja koje meni pružaju mogućnost da "ostanem svoj".
Igor Kostelac je napisao/la:
Što smo postigli sa gledanjem i ne reagiranjem ?

Hm,mislim da si totalno krivo shvatio pristup mirnog djelovanja.

Igor Kostelac je napisao/la:
Gdje sam ja napisao da sve kriminalce treba potamaniti?Zašto stalno vadite riječi iz mojeg konteksta?

Pa zagovaraš način da se nasilje može poništiti samo nasiljem,tj. kako si ti rekao "njihovim oružjem".
Zanimljivo jest da se paralelno s ovom tematikom ovdje,vode zanimljivi razgovori na temi psihopatije viewtopic.php?f=5&t=419

P.S.-
MissLove je napisao/la:
Opusti se.

Taj problem rješava biće koje se zove Apsolut.

MissLove......,a da se ti malo opustiš,pa nek Apsolut malo umjesto tebe tipka po tipkovnici,jer ovo što ti radiš jest spamanje.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: ned mar 20, 2011 9:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Igor Kostelac je napisao/la:
Gdje sam ja napisao da sve kriminalce treba potamaniti? Zašto stalno vadite riječi iz mojeg konteksta?
Gandi nije postigao ništa, sa ničim - pa znamo ko rihta politiku i izmišlja Staljina i Hitlera, pa zašto ne bi i Gandija, u čemu je razlika' .. misliš li da je Indija nezavisna zemlja od Velike Britanije,... je kao i što je i Južnoafrička Republika ne-rasistička zemlja, u kojoj je ukinut aparhejd.Prestanimo pričati o politici, jer je ona umetnuta upravo zato, da se ne bi nikako postigao konsenzus. I glupo je uspoređivati mene sa Gandijem, ili povlačiti ikakve paralele, jer ja nikada nisam imao afiniteta prema politici, odnosno prema političkoj karijeri. To bi bilo usporedivo samo da jesam pa da sam onda zasro stvar. Dvadeset godina idemo tim gandijevskim putem mirno i gutamo govna i gdje smo mi sada stigli sa tim klimanjem glave? Što smo postigli sa gledanjem i ne reagiranjem ? To, da smo na korak od modernog fašizma i fali nam još samo 2%. I sad se ja pitam, ko nam je uvalio takav način života - oni koji su se bojali da ih narod ne zapali na lomači, ili da ne završe kao Čaušesku....a ti i dalje budi Gandi i glasaj... za koga ? Za neku stranku...ma daj molim te... i na kraju kakve veze imaju siromašni sa nama koji nešto jedva imaju, zašto bi mi bili kriminalci,..kakva je to usporedba, to je usporedba samo ako želiš meni raditi kontru iz nečega,... dišpeta, nije baš Gandijevski i višesvijesno jel tako?



Ima jedna izreka koja kaže da ne može pametan popustiti koliko budala može zategnuti, pa evo malo šlaga: http://www.vecernji.hr/vijesti/za-fus-k ... nak-266141

Biti pasivan je jednako ko i prešutno odobravati, ljudi misle ako ne čine zlo da samim tim čine dobro na jedan pasivan način što je apsolutno pogrešno.
Ljudi su u strahu i točka, ne znaju ni sami napraviti razliku između dobra i zla.
Gledam sinoć u slavoniji seljake koji su blokirali ceste, ponašaju se (Bože mi oprosti) ko stoka bez ulara, nema nitko pametan da ih posavjetuje.
Zaustavila policija tešku poljoprivrednu mašineriju od nekoliko tisuća konjskih snaga sa jednim kombijem i golfom 4 ](*,) za popi..., sad budu lijepo popili nekoliko kazni za remećenje javnog reda i mira, kao i nekoliko prometnih prekršaja, gdje je sad borbeni duh iz devedesetih? Sve je to brate moj kukavelj i nejač kojoj treba pastir i ular.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: ned mar 20, 2011 9:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
David Icke on Deadline Live -18/3/2011

Citat:
Jack Blood interview with David Icke on Deadline Live talking about the manipulated war with Libya and the disaster in Japan and the urgency for humanity to come together and unite.


http://www.youtube.com/watch?v=dsVemp73jUA prvi deo
http://www.youtube.com/watch?v=Rt_wLr1t-_c drugi deo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: čet mar 24, 2011 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
evo nešto prilično zanimljivo u duhu aktuelnih dešavanja na svijetu:

----------------------
DODATAK II

ALBERT PIKE I TRI SVJETSKA RATA


Albert Pike primio je viziju koju je kasnije opisao u svom pismu Mazziniju, 15.8.1871. U pismu je naveo planove za tri svjetska rata koji bi služili kao sredstva za konačno provođenje „jednog svjetskog poretka“. Danas svjedočimo kako je precizno predvidio događaje koje su se već odvili.

Pikeova pisma Mazziniju

Opća je zabluda da su njegova pisma bila nakratko izložena u knjižnici British Museum-a u Londonu te da su kopirana od strane William Guy Carr-a, bivšeg obavještajca iz „Royal Canadian Navy“. Britanski muzej je potvrdio da nisu nikad imali ta pisma u posjedu. Također, u Carrovoj knjizi: “Satan, Prince of this World”, Carr uključuje slijedeću fusnotu:

“Čuvari rukopisa su nedavno obavijestili autora da to pismo NIJE katalogizirano u knjižnici muzeja. Čini se čudnim da je čovjek od znanja, kao što je Cardnial Rodriguez, rekao da je pismo BILO u knjižnici 1925. g.” Izgleda da je Carr saznao za to pismo od kardinala Caro y Rodrigueza iz Santiaga, Čile, koji je napisao „The Mystery of Freemasonry Unveiled“.

Ni danas ne postoji uvjerljiv dokaz da je ovo pismo ikad napisano. Svejedno, ono je često citirano i predmet je mnogih diskusija. Slijede isječci iz pisma koji pokazuju kako su tri svjetska rata planirana već generacijama unaprijed.

Prvi Svjetski rat mora biti ostvaren kako bi omogućio Iluminatima da zbace s položaja moći ruske careve i time Rusiju učine tvrđavom ateističkog komunizma. Razilaženje i neslaganje između britanskog i njemačkog carstva, uzrokovano agentima Iluminata, bit će uzeto kao poticaj za taj rat. Na kraju rata uspostavit će se komunizam kako bi se preko njega uništilo i druge vlade te oslabili utjecaji religija.“

Poznavatelji povijesti mogu prepoznati da su politički savezi Engleske s jedne strane i Njemačke s druge strane (skovani između 1871. i 1898. g. od Otta von Bismarcka, su-zavjernika Alberta Pikea), bili instrument uspostave prvog svjetskog rata…

Drugi Svjetski Rat treba biti potaknut iskorištavanjem razlika između fašista i političkih cionista. Taj rat treba biti uspostavljen na takav način da za posljedicu ima uništenje nacizma te jačanje cionizma u toj mjeri da omogući uspostavljanje suverene države Izrael u Palestini. Tijekom drugog svjetskog rata međunarodni komunizam mora postati toliko jak da bude protuteža kršćanstvu, koje će biti obuzdano i držano u pozadini sve do momenta kada će biti potrebno za konačnu socijalnu kataklizmu.“

Nakon drugog svjetskog rata komunizam je načinjen dovoljno jakim da počne preuzimati slabije vlade. Na potsdamskoj konferenciji 1945.godine, Trumann, Churchill i Staljin su jednostavno predali velik dio Europe Rusiji, dok je na drugoj strani svijeta ostavština rata s Japanom pomogla da val komunizma prodre u Kinu.

(Čitatelji koji prigovaraju da termini Nacizam i Cionizam nisu bili poznati 1871. godine trebaju zapamtiti kako su Illuminati izumili oba ta pokreta. Također, komunizam kao ideologija i pojam potječe iz doba Francuske revolucije; iskovao ga je Restif 1785., četiri godine prije negoli je izbila revolucija. Restif i Babeuf su pak bili pod utjecajem Rousseaua, jednako kao i najpoznatiji konspirator Adam Weishaupt, osnivač modernih Iluminata.)

Treći Svjetski Rat mora biti potaknut iskorištavanjem različitosti (uzrokovanih i potpaljenih od strane agenata Iluminata) između političkih cionista i vođa islamskog svijeta. Rat treba biti provođen na takav način da se Islam (muslimanski arapski svijet) i politički Cionizam (država Izrael) međusobno unište. U međuvremenu, ostalim će nacijama po tom pitanju (podijeljenosti i sukoba) ruke biti zavezane te će biti dovedene do potpune fizičke, moralne, spiritualne i ekonomske iscrpljenosti…

Pustit ćemo s lanca nihiliste i ateiste; isprovocirat ćemo zastrašujuću socijalnu kataklizmu koja će u svojoj strahotnoj veličini nacijama jasno pokazati efekt potpunog ateizma te ishodište divljaštva i najkrvavijeg meteža. Tada će građani širom svijeta, obvezani da se obrane od revolucionarnih svjetskih manjina, istrijebiti te uništavače civilizacije. To mnoštvo građana, razočarano kršćanstvom, čiji će deistički duh od tog trenutka biti bez smjera i cilja, žudeći za idealom, ali ne znajući gdje da usmjere svoje obožavanje, primiti će istinsko svjetlo kroz univerzalnu manifestaciju čistog Luciferovog nauka koji će napokon bit iznesen na svjetlo javnosti. Ova objava će ishoditi iz općeg reakcionarnog pokreta koji će uslijediti nakon uništenja i kršćanstva i ateizma, oba istovremeno pobijeđena i iskorijenjena.“
----------------------


prvotno našao o tome vamo: http://www.tomislavbudak.com/hr/napredn ... i-dio.html

a na toj istoj stranici upućuje na izvor toga: http://www.threeworldwars.com/albert-pike.htm

što biste rekli o tome?

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: ned mar 27, 2011 12:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri mar 23, 2011 12:16 am
Postovi: 13
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/ ... tml?pos=n1


Dolazi do obnove! :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: uto mar 29, 2011 12:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
o nenasilju... podmetanje i od kuda to ide..

http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=144

Ekskluzivno - Interview s Mladenom Lojkićem najpoznatijim autorom o masonima u HR -Teme: Novi svjetski poredak, Vatikan, Balkanska unija, Josipović, BIH, Ante Starčević, Mesić, Sotonizam u Varaždinu, New Age, Na Rubu znanosti, David Icke...

http://www.srpska-dijaspora.org/index.p ... Itemid=138

Pitamo se zasto su se srbski i hrvatski vrhovnic sastali bas u tom gradu bajnom...
http://www.youtube.com/watch?v=6_Nh7hS6_z0

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 224 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz