Sada je: pet apr 19, 2024 11:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 224 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: uto mar 15, 2011 11:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Da, to jeste tako, samo zato sto misaoni proces ovce i njena imaginacija stvarnosti nije u stanju da je ucini neprijemcivom za vuka ... Zato je ovca jos uvek ovca i njeni misaoni procesi je odredjuju da bas to i bude ... Tako nekako ...

Nego, imam jednu zanimljivu pricu oi jednom petlu - koji to izgleda zapravo i nije :) ... Elem ... Prosle godine je u moje malo naselje koje broji 9 imanja na periferiji Beograda dosetao petao ( iz roda kokosaka) ... Drcan, ponosit, obilazi sve nase kuce i dvorista , ne hajuci za mojih 5 pasa i isto toliko macaka.... Ne samo da preleti ogradu kada god hoce i kukurice na sav glas i sve nas jutrom izbudi ... vec , kako mu se koji pas primakne on mu zaskoci na glavu i ledja , te ga iskljuca dobro ... Kad uzjse na psa ili macku , to traje po par minuta i batinanje je neverovatno ... Ajde sto mi bije zlatne retrivere (koji su uzgred valjda pricari po poreklu:) , ali kada je zaskocio na zenku americke akite koja izgleda kao od stene isklesana i kao krupna vucina - tada sam ostao bez teksta... Elem, svi komsijski i moji psi i macke trenutno jako postuju i respektuju petla ... Komsije kazu da je petao lud i da je vec nekima od njih zaskocio na grbacu ... Da cudo bude vece , sada mu je najbolji drugar terijer komsijski i celu zimu je petao prespavao sa njim u istoj kucici ... Druze se, skacu jedan preko drugog i rekao bi covek biju se do iznemoglosti, a najbolji su drugari ... itd...

Razmisljao sam dugo o ovom petlu i njegovom liku i delu :) ... Njemu je negde u glavi nesto kvrcnulo i ko zna sta je jadan umislio u svojoj glavi ( dakle Mislima ) ... Da li je on sebi utripovao da je nepobediv, neunistiv i neustrasiv i da mu ni od cega ne preti opasnost .... U svakom slucaju se ponasa tako i tako zivi ne hajuci sto je kao vrsta predodredjen da ga izjedu lasice, lisice, psi, macke i ostali mesojedi ukljucujuci i coveka... Neverovatno je i koliko je postovanje zasluzio od celog komsiluka i koliko se svi utrkuju da mu bacaju zrnevlja razna - tako da je sada i debelo otezao ... Sad se i moji psi vec igraju sa njim , ali vrlo pazljivo da ih ne zaskoci :) ...

Nisam bas siguran kakve veze ima ovaj petao sa trenutnom situacijom u svetu , pa jeste off topic , ali se jako dobro uklapa u prethodnu pricu o kreativnoj energiji nasih misli ... Misaona energija ovog petla , koji je negde nekada slucajno " kvrcnuo u mozgu " - je ucinila da ga i ljudi i predatori postuju, cene i zavole ... Jednostavno , petlic ima stav i ne postavlja se kao ovca ili kao plen ... Tako nekako ... cak je zasluzio i na veliki forum da se uturi , kao dobar pokazatelj ljudima koliko je stav i misao bitna !

:love9:

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: uto mar 15, 2011 12:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Čist primjer da nema ništa bez - muda i samopouzdanja!





Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: uto mar 15, 2011 2:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Zao mi je sto mi je ovde na poslu ukinut youtube, pa ne mogu da vidim pomenuti materijal - filmcic ... pogledacu od kuce veceras ...

Ne sumnjam da ima neko bitno naravoucenije - cim se spominju muda :) ...

Medjutim, taziste sve vreme bacam na energiju misli i njihov kreativan rad koji stvara uslove za neku bolju i drugaciju manifestaciju stvarnosti ... a ne na muda , koja su najcesce odraz gluposti, narocito ukoliko rec "muda" , proizilazi iz naseg straha, gluposti, pohlepe, sujete, nadmenosti ... a ne iz nase udruzene emocionalno-razumske odluke da postoje visi ciljevi za koje se vredi boriti te nase Vere da imamo Pravo da budemo ravnopravni ucesnici svekolike Kreacije ... ( Jer ako tu i takvu Veru nemamo, onda je stvarno bolje da ni ne zivimo )

I to je odluka koju donosimo, svako za sebe na nivou bica ... hocemo li biti plen i dozivljavamo li sebe u Mislima kao plen ... ili nismo plen i ne pristajemo cak ni u mislima da budemo plen ! Pristajanje u mislima je ipak Pristajanje , te mu dodje na kraju kao izrazena slobodna volja i Univerzalni zakon je postuje ... Misao o tome da smo plen = mi jesmo plen ! zamislite da sa ovakvim mislima koje sada nosimo predjemo na 4d , gde se misli trenutno materijalizuju ... He, he , pa ni deset sekundi ne bi smo opstali ... To bi bio masakar, sa obzirom sta mi o sebi sve mislimo i kako smo programirani da mislimo ( na primeru ovce ) ...

U krajnjem slucaju, svako zivi realnost koju je izabrao i koju je svojim Mislima prihvatio kao realnost ... Slobodna volja na delu... A svi mi kao kolektiv pocinjemo da kusamo celu misaonu masineriju koju smo KO-Stvarali godinama (vesto vodjeni) vezano za 2012. i nema sad vise - puj-pike ne vazi - Stvarali ste - zivite ! i uzgred naucimo neke lekcije - hehe , za sledecu egzistenciju :) ... Mic po mic ... pec po pec ... lekcije se mnoze a mi polako rastemo ...

To je sto se tice nasih licnih misli o nama ... Ali covek nije izolovana jedinka i kupa se uvek i u mislima drugih ... Misao mu dodje kao molitva i isto toliko je i delatna ... Ako vas 50 svakog dana mene zamisli kao pametnog, lepog, uspesnog , zdravog, veselog coveka i tu sliku o meni zadrzi u nekom periodu - to ce biti isceljujuce misli za mene i moje bice i stvroricete mi polje da se lakse manifestujem stvarno u tom obliku .... Ako me zamisleite suprotno ovome - najverovatnije ce te me ometati u svim aspektima zivota (kaciti mi etericne terete proizisle iz vasih misli, te emocionalnim telom odaslane) ... Dakle, mozete me i leciti i razboljevati ... Tako mi delujemo uvek, a da nismo svesni sta cinimo kada svoje misli pustimo da se bave drugima ... Cas ih unistavamo , cas ih modifikujemo , jedino sto tesko mozemo da pojmimo koliko smo sposobni da narusavamo necije energije , bilo pozvani bilo nepozvani ... Slika danasnjeg svete je upravo onaj cuveni koncenzus - jednacina iz koje proizilazi trenutno stanje stvari i energija u svetu i sad tu smo gde smo ... Misao - za njom sledi rec i konacno se desava delo , bilo na etericnom planu bilo kao materijalni rad ... Sve sabrano je nas sadasnji svet ... Mozemo ga menjati samo ako pocnemo od Misli !

Ako sam vas smorio - oprostite ... Neplanirano premasih svoju godisnju forumsku kvotu slova :)

:love9:

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: uto mar 15, 2011 2:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
FerdinandTheBull- slažem se u potpunosti - misli su snaga, imaju nevjerovatnu moć.
Trebali bi samo biti svjesniji kada mislimo. Ako mislimo. Odnosno... treba očistiti misli, vjerovatno smo zato i zatrpani sve više i više sa trash informacijama - da nas udalje od biti (je li Britni Spirs pijana, jeli karleuša ima gačice, jel jaca ima novi broš, big brader, brdo reklama i nepostojećih problema...) i u svemu tom smeću čovjek ne stigne ... produktivno razmišljati - da bi mu bilo bolje, da bi privukao bolje, nego vrti smeće po glavi ...
Bolje da se fokusiramo na.... val dolazi, prijelaz će biti lagan i žetva obilna... a ovi "drugi" OPD - imaju sve manje vremena i snage i zato su na ajmo reći vrhuncu. Tako ja vrtim u glavi.
A divim se i ovom pjetlu.... svaka mu čast, trebao bi biti primjer svima nama.
baš je pravi :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: uto mar 15, 2011 4:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
E pa dragi FerdinandTheBulle bio ti nama i ostao pametan, lep, uspesan , zdrav i veseo!

I misao je početak svega!

Živio!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sri mar 16, 2011 11:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
FerdinandTheBull je napisao/la:
Zao mi je sto mi je ovde na poslu ukinut youtube, pa ne mogu da vidim pomenuti materijal - filmcic ... pogledacu od kuce veceras ...

Ne sumnjam da ima neko bitno naravoucenije - cim se spominju muda :) ...

Medjutim, taziste sve vreme bacam na energiju misli i njihov kreativan rad koji stvara uslove za neku bolju i drugaciju manifestaciju stvarnosti ... a ne na muda , koja su najcesce odraz gluposti, narocito ukoliko rec "muda" , proizilazi iz naseg straha, gluposti, pohlepe, sujete, nadmenosti ... a ne iz nase udruzene emocionalno-razumske odluke da postoje visi ciljevi za koje se vredi boriti te nase Vere da imamo Pravo da budemo ravnopravni ucesnici svekolike Kreacije ... ( Jer ako tu i takvu Veru nemamo, onda je stvarno bolje da ni ne zivimo )

I to je odluka koju donosimo, svako za sebe na nivou bica ... hocemo li biti plen i dozivljavamo li sebe u Mislima kao plen ... ili nismo plen i ne pristajemo cak ni u mislima da budemo plen ! Pristajanje u mislima je ipak Pristajanje , te mu dodje na kraju kao izrazena slobodna volja i Univerzalni zakon je postuje ... Misao o tome da smo plen = mi jesmo plen ! zamislite da sa ovakvim mislima koje sada nosimo predjemo na 4d , gde se misli trenutno materijalizuju ... He, he , pa ni deset sekundi ne bi smo opstali ... To bi bio masakar, sa obzirom sta mi o sebi sve mislimo i kako smo programirani da mislimo ( na primeru ovce ) ...

U krajnjem slucaju, svako zivi realnost koju je izabrao i koju je svojim Mislima prihvatio kao realnost ... Slobodna volja na delu... A svi mi kao kolektiv pocinjemo da kusamo celu misaonu masineriju koju smo KO-Stvarali godinama (vesto vodjeni) vezano za 2012. i nema sad vise - puj-pike ne vazi - Stvarali ste - zivite ! i uzgred naucimo neke lekcije - hehe , za sledecu egzistenciju :) ... Mic po mic ... pec po pec ... lekcije se mnoze a mi polako rastemo ...

To je sto se tice nasih licnih misli o nama ... Ali covek nije izolovana jedinka i kupa se uvek i u mislima drugih ... Misao mu dodje kao molitva i isto toliko je i delatna ... Ako vas 50 svakog dana mene zamisli kao pametnog, lepog, uspesnog , zdravog, veselog coveka i tu sliku o meni zadrzi u nekom periodu - to ce biti isceljujuce misli za mene i moje bice i stvroricete mi polje da se lakse manifestujem stvarno u tom obliku .... Ako me zamisleite suprotno ovome - najverovatnije ce te me ometati u svim aspektima zivota (kaciti mi etericne terete proizisle iz vasih misli, te emocionalnim telom odaslane) ... Dakle, mozete me i leciti i razboljevati ... Tako mi delujemo uvek, a da nismo svesni sta cinimo kada svoje misli pustimo da se bave drugima ... Cas ih unistavamo , cas ih modifikujemo , jedino sto tesko mozemo da pojmimo koliko smo sposobni da narusavamo necije energije , bilo pozvani bilo nepozvani ... Slika danasnjeg svete je upravo onaj cuveni koncenzus - jednacina iz koje proizilazi trenutno stanje stvari i energija u svetu i sad tu smo gde smo ... Misao - za njom sledi rec i konacno se desava delo , bilo na etericnom planu bilo kao materijalni rad ... Sve sabrano je nas sadasnji svet ... Mozemo ga menjati samo ako pocnemo od Misli !

Ako sam vas smorio - oprostite ... Neplanirano premasih svoju godisnju forumsku kvotu slova :)

:love9:


Svašta si ti ovdje iznio. Pa probajmo to elaborirati na primjeru Japana. Mora da među svim tim Japancima koji su nastradili (ili tek hoće) ima mnogo onih koji su razmišljali kao ti.

Kao i onih koji ne dijele tvoje mišljenje. Svejedno i jedne i druge odnio je Val.

Zanimljivo bi bilo saznati koju su realnost svi oni živjeli u tom trenu. Neki sigurno nisu mislili da su plijen, a drugi sigurno nisu očekivali ovakav Val. A i nije još 2012.-ta, ma tko zna koja je uopće godina.

Neki su možda pogledali film "Potonuće Japana" iz 2006. godine i ozbiljno ga shvatili, imali muda za reakciju, pa se iselili.


Nisu "razmišljali", pratili su znakove i na osnovu toga regairali. Možda su i pokušali upozoriti svoje susjede, ali odustali su nakon što su ih ovi proglasili čudnima.

Kad su čudni otišli, ostali su oni s lijepim mislima, oni s ne lijepim mislima i svi ostali - različiti. Dok nije došao Val. U tom su trenu bili ujedinjeni.

Možda im je posljednja misao bila, ah, to su energije onih koji su otišli napravile, bit će da je tako......ili su sve samo lekcije....

Ono što ne možemo saznati, to je, gdje je tko završio nakon što ga je Val odnio.

Nekome je on samo lekcija, a nekome okrutna namještaljka....a nekome, nasilan prekid života u ovom obliku!

Oni s mudima, žive negdje drugdje, ne razmišljaju puno, bar ne o svemu ovome što si napisao, nemaju vremena niti potrebe za to, oni samo prate znakove. Možda nisu ništa naučili, možda gube vrijeme, a možda "kradu" vrijeme dajući si priliku, jer nekako ne vjeruju u lekcije.....

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sri mar 16, 2011 12:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Mnogi jos nisu u stanju da shvate da ono o cemu je Ferdinand govorio, itekako ima realnu osnovu.

I u pravu je Galaksija kada kaze, da bez muda i samopouzdanja nema nista. Medjutim, kada pogledamo malo oko sebe, danas ni jednom, npr. kriminalcu ne nedostaje nista od ta dva, ali svakako ne mozemo reci da su krenuli pravim putem, a gde ce stici, ako tako nastave, nema potrebe naglasavati. Znaci, izgleda da je potrebno i nesto vise od toga imati u sebi? Cisto srce, pravilno usmerenje, ...?

Resenost, zelim li zaista da se oslobodim svih nametnutih ogranicenja ili juce sam zeleo, a danas cu malo da predahnem od ovog iscrpljujuceg samopromatranja, retro i introspekcije, pa cu sutra opet malo nesto uciniti za sebe po tom pitanju... ali danas bih se bas malo zezao sa onima koji su utripovali da se rukovode viteskim idealima...

Za one kojima Ferdinandova prica zvuci kao new age, pa se sprdaju sa tim, preporuka da razmisle malo o tome cime mere, cime su u stanju da naprave jasnu razliku izmedju onoga koji se samara pozajmljenim frazama i onoga na osnovu cijih reci se moze doneti zakljucak da covek zivi ono sto prica, da je iskustveno spoznao taj aspekt svoga postojanja, odn. da je ipak uspeo da pohvata neke bitne konce, i da ne prica napamet.

Dok se ne potrudimo da sami sebi skinemo one granicnike oko glave sto nam suzavaju opseg vidnog polja, dzaba nam drugi pricaju svoje spoznaje. A ono sto ce svakako dobiti, barem povremeno, to je sarkastican komentar, na to treba da racuna, kada se vec drznuo da iznosi svoje misljenje koje se, jasno je, razlikuje od naseg.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: sri mar 16, 2011 8:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
sigma je napisao/la:
Citat:
presuptilno za izraziti rechima,jer rechi ko rechi,uvek se mogu protumachiti razlichito,zavisno od subjekta koji tumachi
al' evo da probam,
mozda je prava stvar
zaboraviti veshticu (i raditi na sebi Sada i Ovde)
a ipak je biti svestan; njenog postojanja i delovanja
(ne u smislu usmeravanja kreativne energije na 'mashtanje' i vishful t'inking shta ce i kako ce biti sutra,vec na obracanje paznje na to delovanje veshtice samo u kontekstu onog prvog,shto chinimo dok smo je zaboravili,dakle kako se to delovanje odrazava pa i determinira nash rad na Sebi


Hvala Nat-u sto je pokusao da objasni neobjasnjivo. ...

Jer, ignorisati delovanje i postojanje demonskih/ entropicnih entiteta, u ovom slucaju, bilo bi ravno propustenoj prilici da se te iste sile pobede (prvenstveno u sebi).


Upravo Tako! Ali ne i samo to. Pored toga ignorisanje tih sila zapravo im daje jos veceg "manevarskog prostora" za manipulaciju nad nama. Mislim da je ignorisanje "tamne strane" nase realnosti podjednako stetno kao i biti stalno preokupljen time. Mislim da se upravo u tome vidi puna snaga nasih misli i njhovih uticaja nad nasim zivotom. Ako o necemu ne razmisljamo uopste ne znaci da ce to nesto prestati da postoji, nego ga samo mi necemo imati u nasoj "percepciji" pa samim tim necemo biti ni svesni opasnosti koja nam iz tog pravca moze doci. Sa druge strane ukoliko smo optereceni razmisljanjem tog uticaja tamnih sila na nas, istovremeno se fokusiramo samo na njih i suzavamo nasu percepciju na ustrb mogucih pozitivnih resenja/delovanja.

Mislim da je manje-vise skoro svakome na ovom forumu jasno koliko je bitno ono o cemu razmisljamo i cemu posvecujemo nasu zivotnu energiju na taj nacin, ali tu ipak treba imati na umu da "nivo svesnosti" sa kojim trenutno raspolazemo nije jedini koji oblikuje tu nasu realnost. Ukoliko bi uzeli kao tacno da postoje "negativna bica" koja su "svesnija" od nas, onda bi po tome bilo logicno da je uticaj njihovih "misli" podjednako znacajan kada je u pitanju kreiranje ove nase realnosti. Otprilike mi smo samo "jedna polovina jednacine" i mislim da ne treba imati zablude da ce sve biti pozitivno ukoliko razmisljamo samo "pozitivno". Tako na primer kada je u pitanju ova kometa Elenin, dobro je biti svestan da tako nesto postoji, i da se moze desiti da ce imati neki znacajan uticaj na nas, ali tim saznanjem se ne treba opterecivati, isto kao sto ga ne treba ni ignorisati, jer ako mi ne razmisljamo o tome, to ne znaci da se nece desiti.

Citat:
I to je odluka koju donosimo, svako za sebe na nivou bica ... hocemo li biti plen i dozivljavamo li sebe u Mislima kao plen ... ili nismo plen i ne pristajemo cak ni u mislima da budemo plen ! Pristajanje u mislima je ipak Pristajanje , te mu dodje na kraju kao izrazena slobodna volja i Univerzalni zakon je postuje ... Misao o tome da smo plen = mi jesmo plen !


Mislim da stvari ipak nisu tako jednostavne, iako se ponekad cini da jesu. Ili da budem precizniji, onaj ko misli da je plen verovatno i jeste, ali da bi se izvukao iz "ralja predatora" on prvo mora biti svestan da je plen da bi uopste mogao znati kako da prestane da bude plen. Isto tako onaj ko misli da sigurno nije plen, takodje i pored toga moze biti plen ali usled svog negiranja toga on ne radi na tome da prestane da bude plen, jer zasto bi radio na tome ako mislii da bas nikako nije plen. Situacija je retko kada jasna i nedvosmislena, i ponekada je jako tesko povuci crtu izmedju "pozitivnog razmisljanja" i "zeljnog razmisljanja". Pozitivno razmisljanje nam daje snage i optimizma da se suocimo sa negativnim aspektivma nase realnosti koji evidentno postoje, dok zeljno razmisljanje samo cini da ignorisemo i produzavamo iluziju, praveci se da "negativno" nema uticaja na nas.

Sto se mene licno tice, mislim da je "srednje resenje" najbolji pristup. Ne ignorisati nista, a istovremeno i ne ocekivati nista. Razmisljati o svim aspektima nase realnosti, ukljucujuci i one pozitivne i negativne. Mislim da je "ne-ocekivati" vrlo znacajno jer nam omogucuje da vidimo/dozivimo objektivniju realnost, koja ne zavisi od naseg subjektivnog ocekivanja, svejedno bilo to ocekivanje pozitivno ili negativno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: čet mar 17, 2011 8:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Pa upravo to - srednje rješenje. neko je več spomenuo primjer prelaska ceste:
1. Moram preko ceste susjedi na kavu. Toliko je autiju, brzi su, jučer je u crnoj kronici bio slučaj poginulog pješaka, pa kakvi su to luđaci, pa svijet je poludio, jel ono kamion, ma neću ja kavu popit, idem nazad ili ne ....
2. Idem susjedi na kavu, kako lijep svjež dan, jedva čekam da se našalim sa susjedom, evo samo da pređem cestu, malo sam stala da vidim jel ide koji auto... o baš je slatki ovaj autić. Prolazim sigurno cestu, gledam u lijepe kišne kapi i veselim se kavici.
3. Idem susjedi na kavi.... prelazim neki put, ma cestu zapravo .... BUUM

Broj 2 je srednje rješenje, svjesna sam brzih autiju ali sam oprezna - no glavnina misli je na ljepote - na kavicu, na šetnji, pa čak i u kiši...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: čet mar 17, 2011 9:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 11, 2009 10:09 pm
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka, Croatia
U svezi kriminalaca koje je spomenuo netko gore više, pa po čemu se kriminalci razlikuju od zakona i uređenog društva - pa samo po tome što mu uzimaju a ne daju mu ništa i neprijatelji su banaka , možda da počnemo o njima razmišljati kao o ne tako lošim momcima koji su samo loše prikazani kako se svi tako ne bi počeli ponašati - uzimati iz banaka i od banke - banci i državi ne plaćati porez i slično. Istina je da ubijaju- ali ubija i država i to legalno, nitko joj za to ne sudi.Trebalo bi napraviti novu studiju o kriminalcima jer kad sve zbrojiš i oduzmeš baš bi se tako trebalo i ponašati da totalno uništiš ovaj sistem koji znamo kuda vodi, na kraju krajeva oni u matrixu se nalaze ispod zemlje u podzemlju-hm,..kako simbolično šta je pisac sa time želio reći...

_________________
www.igor-kostelac.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 2:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Igor Kostelac je napisao/la:
U svezi kriminalaca koje je spomenuo netko gore više, pa po čemu se kriminalci razlikuju od zakona i uređenog društva - pa samo po tome što mu uzimaju a ne daju mu ništa i neprijatelji su banaka , možda da počnemo o njima razmišljati kao o ne tako lošim momcima koji su samo loše prikazani kako se svi tako ne bi počeli ponašati - uzimati iz banaka i od banke - banci i državi ne plaćati porez i slično. Istina je da ubijaju- ali ubija i država i to legalno, nitko joj za to ne sudi.Trebalo bi napraviti novu studiju o kriminalcima jer kad sve zbrojiš i oduzmeš baš bi se tako trebalo i ponašati da totalno uništiš ovaj sistem koji znamo kuda vodi, na kraju krajeva oni u matrixu se nalaze ispod zemlje u podzemlju-hm,..kako simbolično šta je pisac sa time želio reći...



Hm, ne znam što je pisac time htio reći, ali niti što ti želiš reći. Zato sam posjetila i tvoj blog koji se našao kao ponuda i na ovim stranicama.

Na svom blogu imaš "pregled" svih ovih nesretnih događanja s Japanom.

Međutim, meni je "zapelo" za oko da spominješ kako među nama već sada postoje oni neki "dobri", koji nam ne mogu pomoći ako mi prije toga ne osvijestimo ovo što nam se događa.

Kada osvijestimo događaje poput Japana, manipulacija, chemtrailsa, HAARP-a - oni će odraditi drugi dio zadatka i izvući nas iz "ove" situacije.

Pa preporučaš da ljudi ove istine o događanjima i matrixu šire među sobom.

Međutim vrlo upitno, barem meni, postaje sve zajedno što iznosiš - kad napišeš nešto poput ovoga što si ovdje napisao u ovom postu.

Nikakva osviještenost koju zazivaš, ako je zaista riječ o osviještenosti - ne može opravdati kriminalce koji ubijaju.

Jer, koliko znam prilikom pljački banaka ubijani su samo ljudi koji su došli na posao kao službenici banke, zaštitari ili klijenti. Čak i da su ubijani direktori iste, ovo je vrlo grub način promišljanja. Uvijek su ubijeni ljudi!

Sad, da li je to ono što "dobri" traže od nas ili ne, nije mi baš jasno.

Ili sam nešto pogrešno zaključila?

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 2:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
Meni je Igorov blog super, odlična perspektiva čovjeka koji si je dao truda... zanimljivo za čitati.
Ali mislim da je "širenje informacija" dalo svoje.
Što se širilo-širilo se. Tko hoće znati, potražiti će i naći, vrlo lako, Svemir će mu dati sve što mu treba.
Da sutra svi zajedno stanemo i kažemo DOSTA vojske, oružja, novca, politike, vođa, gladi... to bi bilo nešto.
Ovako širenje i propagiranje bilo kakvog scenarija samo donosi stah i paniku mađu "nepripremljenim pukom" odnosno ljudima koji nisu obračali pažnju na svijet oko sebe.
Čak i kada "im" budu (nedao Bog, ali ipak) predlagali čipiranje, većina jednostavno neće biti upoznata i prihvatit će to rješenje.
Mislim da nismo u većini, niti čemo biti, niti trebamo biti.
Na kraju krajeva, svatko će odgovarati samo za sebe.
Želim nam što bezbolniju tranziciju i uzdizanje.
:occasion5: :toothy2: :love3:

_________________
"The problem with quotes on the internet is that you never know if they are real or not." -Julius Caesar


Zadnja izmjena: mrktrb; pet mar 18, 2011 3:23 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 3:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
alf je napisao/la:
...
Jer, koliko znam prilikom pljački banaka ubijani su samo ljudi koji su došli na posao kao službenici banke, zaštitari ...

skrećem pažnju da su banke zapravo udruženi zločinački pothvat kojeg sačinjavaju suučesnici različitog profila, od vođe bande pa do nižih vojnika...
Službenci i zaštitari dobro znaju za koga rade i koga štite i što svi oni zajedno rade drugim ljudskim bićima i u čemu aktivno i svjesno učestvuju.

Još na Adolfu Eichmannu je propala teorija, "ja sam samo mali kotačić, da nisam ja to bi neko drugi, ja samo radim svoj posao, moram hranit djecu" i slične floskule.

Manipulacija je od prostitucije načinila nemoral a od banka uglednu profesiju iako je u prvom slučaju najčešće uzrok nepovoljne životne okolnosti a u drugom čista pohlepa.

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 3:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Metuzalem, pitanje je da li znaju, neki ne znaju, znači li to da je dopušteno ubijati ih?

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 4:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
alf je napisao/la:
Metuzalem, pitanje je da li znaju, neki ne znaju, znači li to da je dopušteno ubijati ih?

Alf :blob:

Da ti netko napadne dijete s namjerom da ga ubije, da li bi se dvoumila u svezi glede dopuštenosti?

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 8:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 10, 2011 9:32 pm
Postovi: 46
Igor Kostelac je napisao/la:
U svezi kriminalaca koje je spomenuo netko gore više, pa po čemu se kriminalci razlikuju od zakona i uređenog društva - pa samo po tome što mu uzimaju a ne daju mu ništa i neprijatelji su banaka , možda da počnemo o njima razmišljati kao o ne tako lošim momcima koji su samo loše prikazani kako se svi tako ne bi počeli ponašati - uzimati iz banaka i od banke - banci i državi ne plaćati porez i slično. Istina je da ubijaju- ali ubija i država i to legalno, nitko joj za to ne sudi.Trebalo bi napraviti novu studiju o kriminalcima jer kad sve zbrojiš i oduzmeš baš bi se tako trebalo i ponašati da totalno uništiš ovaj sistem koji znamo kuda vodi, na kraju krajeva oni u matrixu se nalaze ispod zemlje u podzemlju-hm,..kako simbolično šta je pisac sa time želio reći...


mislim da ovakvo razmisljanje vodi u totalni kaos.Kad bi svi bili kriminalci i kad bi svi isli rusiti ovakvu vlast kakvu znamo opet bi doslo do podjele,dakle,ne bi vise billo banaka kao lihvarski udruženja ali bi opet neki sebi pridali važnost velicine i oni bi sebi dali vlast i tako u kurg...dakle totalni kaos...ne kažem ni da je ova lažna demokracija dobra ali sa ovakvim stavovima se ne mogu složiti jel vode u destrukciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 11, 2009 10:09 pm
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka, Croatia
Hm, vidim nekima još nije jasno i još uvijek su na nivou razmišljanja Peace Brothers, ..pa ovako nađeš se u šumi oći u oči sa nekim tko ima namjeru pucati u tebe i ubiti te - a ti imaš pušku ili možda nož, ..da vidimo razriješilicu
1.na bilo koji način ćeš se pokušati izvući iz toga ukljućujući da ga ubiješ
2.reći ćeš mu pucaj ti prvi ja tebe neću ubiti( that what Jesus would say)
3.Nisu uvijek svi naoružani puškom kad ubijaju,..bar ne banke, zar ne.
Esada, šta radi pas kad čuva stado ovaca pa uvijek jednu ili dvije ugrize kako bi se ove vratile natrag.
Ako je običan čovjek koji radi u banci nedužan time što svojom radnjom direktbo podržava bankovni lihvarski sistem , je li on dio kotača ili nije...ili zašto taj službenik se nije usato kad je skužio dio je nečega što ne valja i rekao NE ŽELIM U TOME SUDJELOVATI i otišao kući, ..vjerovatno zato što bi vjerovatno umro od gladi ili možda ne bi.
Tko je izmislio lopove - banke i lihvari, ..zašto ,..zato da se ljudi preplaše i donesu im novac na čuvanje.
Prilično komplicirano za objasniti.
No da skratim Možemo li mi u današnjoj kolotečini postupati sa višom sviješću od one koja je uhodana
Možeš li pit bullu koji je sav podivaljao na lancu i pun je bjele sline prići poput isusa i reći ja tebe volim i pogladiti ga- možeš li to napraviti? Ima li taj pas svijest i kavu svijest ima
zato draga ALF nemoj sumnjati u ono što sam ja napisao ili tražiti zašto ja tako razmišljam
nego kreni od sebe , koliko se meni čini još te život nije zviznuo dovoljno pa se pališ na gandijevske fore.sorry ali živimo u jako gadno vrijeme suviše je kasno za takav način razmišljanja .žrtve će biti ogromne i nažalost tek nakon toga moći ćemo ugraditi gandija u svijest ljudi i okoliša. ja ne opravdavam kriminalce, ne opravdavam ni psa ovčara, samo sam rekao da su kriminalci jedini pravi protivnici ovog ušlifanog sistema , ne smetaju oni ljudima - već bankovnom sistemu i državi koja je isto tako zločinački aparat koji se pokriva zakonima.Ako mi ne vjeruješ pogledaj demonstracije u hrvatskoj gdje policija(država) mlati nenaoružane ljude u opremi do zuba jesu li onii kriminalci ili što?

_________________
www.igor-kostelac.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 10:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Igore, postajes opasan za clanove foruma koji su skloniji programiranju...mogli bi te i ozbiljno shvatiti, pa da nebi sutrasnja crna kronika bila puna banaka!!!

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 10:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 07, 2010 11:42 am
Postovi: 193
@Igor

Zanima me da li bi isto razmisljao kad bi recimo u toj "banci" od ruke kriminalca stradala neka tebi draga osoba brat , sestra , zena , djete (naravno osvijestena do bola i na putu ka 75 denzitetu) ? Bez obzira u kojoj funkciji se nasla tamo u tom trenutku ?
Dalje ! Tko ce prvi pucati ? Svaki djelatnik banke koji je po ovoj tezi optuzen za saucesnistvo ne radi nista drugo doli isto to samo sa druge strane "nisana" i na drugi nacin odnosno drugim oruzjem. I zasto im onda zamijeras kada rade ono sto bi i ti njima radio .
Mislim da zbog "borbe" na vise frontova se pomalo gubis .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet mar 18, 2011 10:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Gdje si MissLove da ovom Kostelcu objasniš šta je ljubav. Ti o ljubavi, a on o uništavanju i ubijanju. Šta je istina od te ,,razboritosti,, kojom se tvrdi da je odgovarajuća teorija rješenje za spas čovječanstva? Dokle će postojati hiljade teorija i hiljade ubjeđivanja kako je odgovarajući stav istina? Ovaj se forum ne bavi ,,reklamiranjem istina,, već informacijama da ta rješenja koja se nude tim ,,istinama,, guraju čovječanstvo u sve veću krizu.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 224 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz