Sada je: sri apr 24, 2024 6:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Recept!?!
PostPostano: uto nov 16, 2010 12:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: uto nov 16, 2010 12:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Da li to vazi i za one koji su u minusu na tekucem racunu? :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: uto nov 16, 2010 1:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Pa, dobro, ti možeš reći da si već povukao sve svoje pare, tako da spadaš u - avangardu. =D> Doduše, to što si malo prekoračio, već si im sigurno prije namirio plaćajući im kojekave naknade i dadžbine. Uostalom, kusur im možeš i kasnije vratiti.


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 11:21 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Evo samo da mi se ego nahrani: već, cca tri godine sve što privređujem isključivo je u kešu - s čim imam, s tim klimam -, od veza s banksterima ostao mi je još jedino (čista lijenost) otvoren žiro račun, no i taj planiram zatvoriti obzirom da mi vođenje istog (na kojem se također već godinama ništa ne događa) naplačuju 10kn mjesečno.
Tako da iz vlastitog iskustva znam da se može i tako.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 12:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 13, 2010 4:13 pm
Postovi: 7
Lokacija: Earth
Neko je negde na ovom forumu napisao ovo:

Citat:
bankarski sistem se zasniva na povjerenju...moguce je srusiti neku banku nepovjerenjem i masivnim povlacenjem novca...ali mislim da taj scenario neko drugi drzi kao adut u ruci...kako bi ga primjenio da izazove problem (rusenje monetarnog sistema)...nakon cega bi svi trazili soluciju za kreirani problem....sto bi sve rezurtiralo rjesenjem, tj. uvodjenjem elektronskog novca kojeg javnost ne moze kontrolirati, niti povlaciti...rjesenje u kome bankari izlaze kao pobjednici...


zanimljivo... mozda je Eric "njihov" ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 4:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 26, 2010 7:37 pm
Postovi: 67
VRLO ZANIMLJIVO -- Pozdravljam povlacenje svih novcanih sredstava pojedinaca iz banaka. Nakon toga, to bi trebale uraditi i firme, pa makar po stetu u poslovanju !!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 6:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 19, 2006 7:06 pm
Postovi: 35
Lokacija: Vojvodina
Pozdravljam i ja, iako ne mogu učestvovati u akciji... jer ni ja nemam račun, poslednjih 15 godina ( i ne nameravam, dok budem mogao ovako)
Šta Erik savetuje i da li zna da je na ovim našim prostorima većina sa ručunima u dozvoljenom ili maksimalnom minusu! Kako oni da podrže akciju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 6:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Ako se samo prisjetim da 20% svjetskog pučanstva posjeduje 80% novca,nekako mi se to čini jalovim poslom.A ako još k tome zbrojim da od tih 80% svjetskog stanovništva,optimistično 50% u pozitivi na tekućem računu,optimistično dođem do toga da će iz banaka biti povućeno svega 10% svjetskog novca.Što znaći da će pozatvarati regionalne banke,a centralne će ostati diktirati svjetsku politiku tipa citata koji je iznio zexy.
Moje je mišljenje da nije problem u bankama niti u novcu već u ljudima koji daju snagu tim institucijama.
Evo pokušajte razgovarati sa nekim,o tome dal bi štedio npr. 7 godina kako bi kupio novi slika

:glasses7: :glasses7: ili bi rađe uzeo kredit sada odmah,pa ko ga hebe za kasnije ili bi reakcija bila tipa :"Pa tko može uštediti toliko novaca u tih 7 god.,uzmi kredit i morat ćeš uštedjeti."
U rvackoj ima puno primjera pohlepe ljudi koji zaista sad žive na rubu egzistencije,zbog nerazmišljanja unaprijed ni 11 minuta.
Ovime ne branim banke,i mislim da imaju preveliku moć,ali ljudi,barem u nazovimo "razvijenim" zemljama imaju veći izbor mogućnosti,ali ipak velika većina neželi ili je toliko izmanipulirana materijalnim da smo u situaciji da jedino nekakav meteor može pomoći u tome da se bankarski sustav sruši.(Naravno ima puno primjera gdje su sada već i djeca dužna bankama radi nerazumnog ponašanja svojih roditelja ili rođaka.Što je jako žalosno,ali ako se prisjetimo tko je pravi vlasnik banaka i koji mu je cilj tad je i razumljivo zašto je tako.Bilo bi dobro prvo promisliti 666 puta o tome dal idemo u posao s bankom ili ne i imati na uzdi svoj ego.Mislim da bi na taj način banke prije propale nego na Ericov način.)

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 6:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 19, 2006 7:06 pm
Postovi: 35
Lokacija: Vojvodina
kolos je napisao/la:
Ako se samo prisjetim da 20% svjetskog pučanstva posjeduje 80% novca,nekako mi se to čini jalovim poslom.A ako još k tome zbrojim da od tih 80% svjetskog stanovništva,optimistično 50% u pozitivi na tekućem računu,optimistično dođem do toga da će iz banaka biti povućeno svega 10% svjetskog novca.Što znaći da će pozatvarati regionalne banke,a centralne će ostati diktirati svjetsku politiku tipa citata koji je iznio zexy.
Moje je mišljenje da nije problem u bankama niti u novcu već u ljudima koji daju snagu tim institucijama.
Evo pokušajte razgovarati sa nekim,o tome dal bi štedio npr. 7 godina kako bi kupio novi slika

:glasses7: :glasses7: ili bi rađe uzeo kredit sada odmah,pa ko ga hebe za kasnije ili bi reakcija bila tipa :"Pa tko može uštediti toliko novaca u tih 7 god.,uzmi kredit i morat ćeš uštedjeti."
U rvackoj ima puno primjera pohlepe ljudi koji zaista sad žive na rubu egzistencije,zbog nerazmišljanja unaprijed ni 11 minuta.
Ovime ne branim banke,i mislim da imaju preveliku moć,ali ljudi,barem u nazovimo "razvijenim" zemljama imaju veći izbor mogućnosti,ali ipak velika većina neželi ili je toliko izmanipulirana materijalnim da smo u situaciji da jedino nekakav meteor može pomoći u tome da se bankarski sustav sruši.(Naravno ima puno primjera gdje su sada već i djeca dužna bankama radi nerazumnog ponašanja svojih roditelja ili rođaka.Što je jako žalosno,ali ako se prisjetimo tko je pravi vlasnik banaka i koji mu je cilj tad je i razumljivo zašto je tako.Bilo bi dobro prvo promisliti 666 puta o tome dal idemo u posao s bankom ili ne i imati na uzdi svoj ego.Mislim da bi na taj način banke prije propale nego na Ericov način.)

Slažem se u potpunosti....ali postoji verovanje da je stvarni novac čini oko 10% ,a ostalo je virtuelni ili nepostojeći...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 6:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Sun je napisao/la:
ali postoji verovanje da je stvarni novac čini oko 10% ,a ostalo je virtuelni ili nepostojeći...

Ups,dakle zaista sam napisao optimističan tekst ](*,) :D .
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 6:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Mislim da su banke samo obicno sredstvo tlacenja, kao uglavnom i svaka druga organizacija. Tako da ih uopste ne bih odvajao od "drzave, institucija, trgovine, crkve, obdanista" i bilo cega u tom smislu. Opsti bojkot svega toga.

Imam i ja ziro racun i nikad nista na njemu. Kad sam radio u drzavnoj instituciji primao sam platu u kesu na ruke (tada je moglo), bolje je, znas koliko imas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 7:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Zaista nemate tekuće račune?Niti štedne?Ni osiguranja?Ni neke tete iz amerike sa pozamašnim novčanikom?Ja bih volio da nemoram imati nikakav posao s bankom,ali kako mislim da jedino što mogu pružiti djeci znanje,djelovanje matrixa i kako se snalaziti u njemu,trebaju proći i školu u tom matrixu(Što će vjerovatno s vremenom biti sve skuplje),imam i štednju u banci.Kako radim dosta rizičan posao imam i osiguranje.Ako dođe do propasti valute,tak mi je svejedno dal mi novac propadne kod kuće ili negdje drugdje.Tako da se mi dosta toga temelji na materijalnome.Neovisno o novcu,djecu ću svjejedno poučavati "pravim " vrijednostima postojanja.
Pa me zanima,ako vam se piše,kako uspijevate povezati nekakvo razumno/realno razmišljanje unaprijed,sa time da nemate nikakve veze sa bilokakvim financijskim ustanovama?
P.S.:
Ovo nije ironično pitanje i ako netko neželi javno o tome može mi pisati na pm.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Preseli se u Srbiju? :D

Mada, ja bih voleo tetku u Americi sa pozamasnim novcanikom, pa da ponekad i imam nesto na tom racunu.

Mislim da to "odricanje, bojkot" ide nazalost mnogo teze sa decom. Nisu deca kriva, ali eto i to se koristi da se covek ucenjuje, tlaci i maltretira. Da ne pominjem zasto nam ustvari trebaju pare i racuni, da bismo se borili za ono sto nam je rodjenjem zagarantovano, za pravo na zivot.

Svaki "obican" covek se svaki dan bori da ne umre od gladi, da ga ne ubije "drzava", da mu ne pobiju decu . . . Racuni i banke su samo mali deo celog tog prljavog posla.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 9:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Druga opomena Angeli Merker od Karme Singha

Angela Merkel zweite Abmahnung.mpg - Karma Singh



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sri nov 17, 2010 11:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 19, 2006 7:06 pm
Postovi: 35
Lokacija: Vojvodina
Preseli se u Srbiju:)
Nemam ni ja tetku :)
A na pitanje kako uspevam povezati... pa eto možda poštujući zakone Univerzuma, principe davanja i primanja i toga da uvek ima dovoljno i da postoji način.
Nemam konstantna primanja , niti sigurnost kakvu većina želi, ali imam zato svoju sigurnost i mnogo toga što oni u "sistemu" nemaju. 20 godina funkcioniše ... (3 puta sam koristio račun, kad sam imao 18 god.da primim stipendiju od kluba, i pre 10 god. za jedan posao, podigao odmah sve osim 100 din koji su morali ostati na računu:) .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sub nov 20, 2010 2:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 7:44 pm
Postovi: 646
Evo i prevedenog videa:



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sub nov 20, 2010 1:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Hvala na prevodu!

Mislim da Erik gađa u centar. Banke uglavnom prosperiraju na novcu kojeg u njima drži srednja klasa i nju najviše i cijede. Srednja klasa koja plaća i najvećio dio poreza se zbog toga sve više i gubi, dok bogati postaju sve bogatiji. To mora ići na nečiji račun. Bogati skoro da i ne drže pare u bankama. Oni stalno obrću novac investirajući uglavnom u dionice i nekretnine. Istovremeno, banke na osnovu "zdravog" novca kojeg imaju "proizvode" novac iz vazduha (u odnosu 1:10!?) kojeg pozajmljuju u obliku kredita na koje naplaćaju velike kamate, što se opet svodi na pravljenje para iz vazduha. Nakon što bankari steknu ogroman kapital na taj način, političari postaju marionete u njihovim rukama.


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sub nov 20, 2010 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
"Bogati skoro da i ne drže pare u bankama."
Slažem se,rekao bih da su i vlasnici.Ali zar tad nebi nekakvom opstrukcijom banaka,dobili samo isto sranje samo malo drugo pakovanje od istih vlasnika.
Uostalom ako bi se ljudi i organizirali i pokušali na taj način srušiti sustav,mislim da s obzirom na zakonsku podršku država,jednostavan bunt nije dovoljan.
Čisto da spomenem.Nedugo u rvackoj se je čak u saboru raspravljalo o nemoralnosti zarade banaka u ovim kriznim vremenima.Ako se me sjećanje ne vara,čak su i vladajući govorili o tome kako je to nemoralno.Zanimljivo ali očekivano,drugi ili treći dan ti isti (lijevi i desni) su se ispričavali HNB-u i ostalim bankama.I od tada nema ni riječi o nemoralnosti banaka.
Možda se sjećate onog,tj.aktualnog štrajka u francuskoj koji traje već više od mjesec dana,a radi se samo o produženju radnog staža.
Zaista pitam,jeli realno očekivati da financijske ustanove prestanu postojati nakon blokade od možda čak i 12 ili 24 mjeseca?
I sami smo bili svjedoci da banke koje su "propadale" dobivale "pomoć" od drugih banaka u većim iznosima od više miljarda eura.
Što mislite,u borbi materijalnog protiv materijalnog tko će pobijediti,moj ego ili MMF?Iluzija može nestati ako nesudjelujemo u njoj,ali u ovu iluziju smo zagrebli već toliko da se samo mali broj induvidua usudi trgnuti iz nje,a da je spreman trpjeti posljedice.
Lako ako nemam nikakve velike ugovorne obveze,ali dal sam spreman ostati bez svega materijalnog za što sam radio cijeli život ili još gore ako sam mladić od 30 god,jesam li spreman nakon uzimanja kredita na 20-30 godina ne plaćati kredit???
:love3:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: pet nov 26, 2010 7:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
uz svo poshtovanje akcija kao shto je ova
kao i poshtovanje Erika K.
i da odmah naglasim,da ne bi bilo nesporazuma,
ni malo ne sumnjam u Erikovu dobronamernost
u njegovu srchanost i reshenost da uradi to shto kaze josh manje =D> :thumbup:

problem je sho ovakve akcije nemaju nekog veceg efekta
zashto?
chini mi je da je jasno,dovoljno je prochitati kvalitetna vidjenja u postovima iznad ovog,kao i po ostalim temama sa ovog podforuma,vezanim tematski za banke ,novac i sl.

udarac kopachkom u glavu bankarskom sistemu chiju tezinu sa ove strane treba da ponese najzaduzenija kod banaka,tzv 'srednja klasa',
zavrshice negde na sredini,u debelom mesu,gde najmanje boli(za one koji se zale da ne razumeju moje postove=na dupetu) bankarskog sistema,
dakle,najebace manje banke i ekspoziture i tanka creva vecih banaka,bankarski sluzbenici po shalterima filijala,koji ce ostati bez posla,dakle opet ta ista 'srednja klasa'
shto se 'glave' tiche(za one gorenavedene :mrgreen: velike banke i savezi banaka )
glava ce to osetiti kao svrab po dupetu,mozda chak i ugodno cheshkanje sledi u vidu preuzimanja srednjih banaka po ceni manjih a manjih banaka za shaku kokica,
dakle josh jedna zarada u nizu :evil: ,
josh jedno ukrupnjavanje u nizu ka totalnoj globalizaciji :twisted:

onima koji prate na ovom forumu teme o chipovanju je svakako jasno da
ma kakav bio ishod ove akcije,kad se svi rachuni svedu
ovo ce biti samo josh jedan korak ka chipovanju,novca,rachuna,itd......... :evil: :twisted:

kako god se igralo
autogol je ziher
u jednom prastarom postu prichah o onoj utakmici u kojoj Gazdi nije bitno koji tim pobedjuje jer su oba tima takisto njegovi momci
a utakmica? tekma je tu da se stado zabavlja,pa josh i kladi koji ce tim pobediti,a navijanje? auuuuuuuu,koja je tek to shampita :blob:
tako da
:occasion5:

shto se banaka tiche,shto dalje od banaka i dugova,to bolje,za to bar ne treba puno chitanja i mudrosti da se skonta

P.S. da podsetim,
reche mi jednom,ona moja baba shamanka-Zmijolovka,Jelena se zvala,kad sam prvi put u planini sreo poskoka,da se Zmija ubija samo "u'glavu"
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Recept!?!
PostPostano: sub nov 27, 2010 10:13 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ne vjerujem da će elektronski novac biti uveden u nekoj skoroj budućnosti. S obzirom na aktuelno stanje na terenu, čini mi se da na nekim mjestima, kao na primjer u Bosni, ne može biti uveden bar u idućih 100 godina!? Što se elektronskih transakcija tiče, i to slabo funkcioniše. Na primjer, ovih dana milioni Australijanca koji imaju račune u banci National Australia Bank (NAB) mogu samo da se slikaju i gledaju odakle se vedri jer je došlo do nekog kuršlusa u kompjuterskom sistemu banke i niko ne može podići niti jedan dolar, platiti nešto preko kartice a čak ni plate ljudima ne mogu biti uplaćene na račune. Navodno, problem će biti riješen u toku iduće sedmice, a do tada ko živ ko mrtav.

S čipom ili bez njega, elektronske transakcije novca nisu baš pouzdane. Dovoljno je da samo nestane struje. S druge strane, ukoliko patokratija nastavi da na ovoj planeti širi svoju entropiju ovim tempom, prije da ćemo se uskoro vratiti na robnu razmjenu!?

...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz