Sada je: pet mar 29, 2024 11:39 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ortorexia- healthy eating disorder
PostPostano: uto nov 09, 2010 7:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
http://www.naturalnews.com/029098_orthorexia_mental_disorder.html


Dakle, prema ovom poimanju, svi koji se hrane zdravom hranom imaju mentalni poremecaj :shock:
Da ovo nije zbilja, objavila bih ovo pod topicom - vicevi.
O ovom "mentalnom poremecaju" iscrpnije mozete doznati ako ukucate "Ortorexia Nervosa" i trazite u googelu...
primjer...http://www.mirror-mirror.org/orthorexia-nervosa.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ortorexia- healthy eating disorder
PostPostano: uto nov 09, 2010 9:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
A šta reći,današnja psihologija,to me niti ne čudi.Mislim si oni traže bolest kod ljudi koji drže do zdravlja,a niti sami se nisu nikad zapitali šta je bolesnije to što oni kažu ili okoliš koji sadrži kemikalije zbog kojih ljudi boluju,a da ne govorim o hrani i industriji,pa tako traže poremećaj kod ljudi koji se zdravo hrane,tu dakako može biti poremećaj,ali naspram drugih problema ovo nije niti problem,to je puka anomalija,oni iz anomalija izvlače nemoguće.
Može ih biti sramota.Rade egzibicije samo da se njihova imena koja su to izmislila zapamte u povijesti.

Šta je iduće.

Sigurno su se vodili onoj "umjerenost u svemu",pa su došli do zaključka da ljudi koji se zdravo hrane i drže do prehrane mogu biti poremećeni,ako stalno misle o tome,ako se stalno brinu o tome šta su pojeli.
Ako ćemo tako onda bi se ama baš sve moglo nazvati poremećajem,pa tako i ljude koji su se posvetili radu na sebi,svakodnevna meditacija po nekoliko sati kao primjer.Kad-tad će im pasti na pamet i to,pa će od toga napraviti poremećaj.
Štoviše potpuno sam siguran u to.

A ono što je najsmiješnije je upravo to da će oni raditi poremećaje iz pukih anomalija,a nikada se neće zapitati koji je problem u školstvu koji truje ljude do neprepoznatljivosti,koji je problem u politici,koji je problem u autoritetima itd.
Jedno školstvo je među najvećim problemima koje postoji,jel održava status quo,održava sistem,održava čovječanstvo u ropstvu,održava njihov intelekt zakržljalim itd.
Oni bi rekli da tamo nema poremećaja već samo anomalija,da treba reforma,dok u ljudima koji se zdravo hrane nema anomalija već postoji samo poremećaj.

A dijagnoza će biti tipa dati će vam tekst i vi ćete zaokruživati odgovore,pa će preko pukog teksta odlučiti jel ste poremećeni.Tragikomično.
Blaga riječ bi bila katastrofa,ovo je čisti primjer školstva i kakve ljude ono daje.

I još nešta oni će "znati" tko je poremećen,a sa druge strane oni niti same sebe ne znaju,ne upravljaju sami sobom i tako će slijepac određivati šta je pravilno,a šta nije,šta je poremećeno,a šta nije,a da niti sam sebe nije doveo u red.Mislim da bi trebali dovesti nekog zen učitelja kod ljudi koji su izmislili novi poremećaj,možda bi im oni pomogli :mrgreen:

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ortorexia- healthy eating disorder
PostPostano: sri nov 10, 2010 8:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz