Sada je: čet mar 28, 2024 11:29 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Štrajkovi i prosvjedi mase
PostPostano: pon mar 15, 2010 10:51 pm 
Ako mene oci ne varaju, ako ja vidim to sto ja vidim ovo DEFINITIVNO nije dobro!!!
Razumijem da to treba uzet sa nesigurnoscu takodjer ali stvarno, nesto se gadno pocelo zakuhavat.

Prvo. Pazite ovu vijest...
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/spli ... dnika.html

Ka tome, na Kosovu se desio potres sto je relativno blizu nas

Desio se globalan prosvijed sto se tice poljoprivrednika...

Poceli smo se pomalo zakuhavat cini mi se...

Neznam zasto al definitivno mi ne smrdi na dobro. Ovaj puta mislim da ce radnici otici mrvicu dalje od poljoprivrednika. Poljoprivrednici su vec bili hmm... Vrlo ljuti!


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: pet mar 26, 2010 8:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Dobro si to primjetio. Ja ti mogu reći, jer živim u Splitu da je ovdje stanje jako loše. U dućanima je sve više ljudi koji donose nekakve papire sa potvrdama i pomoću njih kupuju hranu. Očito tako dobivaju plaću - priznanicama. Nisam zapamtila koje su to firme ali više ih je. Druga stvar, nad Splitom se jako u zadnje vrijeme zaprašuje iz zraka, chemtrails. Ovih dana je bilo tako loše vrijeme magla, ustajao zrak, ja to ne pamtim, to nije vrijeme kakvo je inače u ovom području ikada bilo uobičajeno. U Splitu i okolici od škvera živi gotovo svaka familija posredno ili neposredno. Škver je pokradan godinama imam neke informacije iz prve ruke i to je katastrofa šta se radi tamo i to iz vrha države. EU hoće da se zatvore škverovi jer ćemo tako stvarno pasti na prosjački štap a oni nas kupiti u bescjenje. Znate da bi mnogi na svijetu kupili koju nekretninicu ovdje ili na Braču, Hvaru i okolici. Ako padnemo šutke, neka nam nismo ni zaslužili bolje. Ovdje je puno običnih ljudi koji su se borili u domovinskom ratu i koji nisu u penziji nego rade u škveru ili gdje drugdje i koliko ja znam opet će uzeti oružje ako im se oduzme gola egzistencija. Prošli rat je također bio dirigiran ali sada izlazi na vidjelo tko ga je dirigirao. Srbi su žrtve kao i mi (malo krivlje žrtve). Sada nije vrijeme da pravimo razlike purger, istrijan, bodul, splićanin jer svi smo u istim i to duuuubokim gov..ima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: pet mar 26, 2010 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
nioivo je napisao/la:
Srbi su žrtve kao i mi (malo krivlje žrtve).


Taman covek pomisli da moze da se opusti na metafizickom forumu, da pobegne od politickih manipulacija, kad ono... sipak. Opet politika, opet isprani mozgici...

Nema odmora dok traje obnova.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: pet mar 26, 2010 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
sigma je napisao/la:
Nema odmora dok traje obnova.

Zapisano je tako u zvjezdama! :mrgreen:

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: pet mar 26, 2010 10:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
[quote]Srbi su žrtve kao i mi (malo krivlje žrtve). Sada nije vrijeme da pravimo razlike purger, istrijan, bodul, splićanin jer svi smo u istim i to duuuubokim gov..ima.



A u istima su i ti Srbi koje spominješ - i oni su dio iste Igre kao i Hrvati! Žrtva je žrtva - nema krivlje!
Bilo bi lijepo da razmisliš što si napisala - ovdje će svi to shvatiti i oprostiti - takva je ekipa: sve sami srbi, hrvati, bosanci, makedonci, crnogorci, slovenci i svi nam dragi ostali da ne nabrajam......


Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: uto mar 30, 2010 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Pa to sam i rekla da su žrtve kao i mi. Malo krivlje jer nismo mi napali tuđi teritorij kao oni. Činjenice su takve.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: uto mar 30, 2010 3:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
nioivo je napisao/la:
Malo krivlje jer nismo mi napali tuđi teritorij kao oni. Činjenice su takve.

Činjenica je ta da ti tako to vidiš.Sa malo više informacija i drugačijim pogledom na stvar vidjela bi da je stanje uopće nije takvo kakvo ti se ćini.
Prolistaj malo glavne teme foruma i stranicu Galaksije.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: uto mar 30, 2010 7:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 16, 2009 9:35 pm
Postovi: 47
nioivo je napisao/la:
Pa to sam i rekla da su žrtve kao i mi. Malo krivlje jer nismo mi napali tuđi teritorij kao oni. Činjenice su takve.

:shock: Mislim da bi se ovakve "izjave" trebale izbjegavati, zbog nesporazuma i okolnosti kad su napisane. (Dobronamjerna sugestija)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: uto mar 30, 2010 9:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
code je napisao/la:
nioivo je napisao/la:
Pa to sam i rekla da su žrtve kao i mi. Malo krivlje jer nismo mi napali tuđi teritorij kao oni. Činjenice su takve.

:shock: Mislim da bi se ovakve "izjave" trebale izbjegavati, zbog nesporazuma i okolnosti kad su napisane. (Dobronamjerna sugestija)


Slazem se. Vec smo obrisali vise tema koje su "krenule" u tom pravcu, tako da i ova vrlo lako moze biti obrisana ako bude potrebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: sri mar 31, 2010 8:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Oprostite oni koji ste se našli uvrijeđeni, nisam nikoga osuđivala, čak sam mislila da sam napisala nešto pomirljivo. Možete vi brisati što god vam ne paše kao i oni manipulatori koji drže sve u šaci. To mi se čini licemjerno, slobodoumni ljudi a cenzura kao rješenje. Ja želim mir a ne rat i nitko se ovdje nije posvađao ni širio mržnju, ni ja ni oni koji su komentirali moje izjave. Kad govorim o Srbiji mislim na njene političare koji su kao i hrvatski. Zajedno su dozvolili i uvalili nas u probleme. Narod malo ima veze s tim osim mase koja se ponaša kao ovce u stadu. I za kraj najdraža internetska adresa, koju najradije čitam je srpska od Ivone Živković. No što se ja tu pravdam cenzura opali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: sri mar 31, 2010 10:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
nioivo je napisao/la:
Oprostite oni koji ste se našli uvrijeđeni...


Nioivo, mislim da se niko, ko je procitao tvoj post, nije nasao uvredjenim. :) Ja sam samo primetila, da se jos uvek, nazalost, mogu sresti ljudi koji nisu u sebi do kraja osvestili i sagledali u pravom svetlu, celu sliku manipulacije. Radi se o tome, da dokle god to ne uradimo, svaki sledeci pokusaj manipulacije ce biti podjednako uspesan.



nioivo je napisao/la:
Možete vi brisati što god vam ne paše kao i oni manipulatori koji drže sve u šaci. To mi se čini licemjerno, slobodoumni ljudi a cenzura kao rješenje.


Sto se tice zatvaranja tema ili banovanja nekih clanova foruma, moderatori tu imaju (recimo) poslednju rec. I verujem da odluke ne donose na precac. I ja, pre recimo, 2 godine, nisam mogla da razumem zbog cega su neki clanovi banovani, ali sada mi je sve mnogo jasnije. Ipak se neki osnovni principi moraju postovati. Sta mislis, u kojem pravcu bi se razvijale diskusije kada ne bi moderatori reagovali? Na sta bi licio ovaj forum? izgubio bi na kvalitetu, i od silnih prepucavanja kako bismo ista mogli postici? Nesto sasvim drugo su konstruktivne diskusije, gde se sagovornici uvazavaju. Razlicitosti ce uvek postojati, ali jako je vazno, da covek, pre nego sto nesto kaze, dobro razmisli i da bude potpuno svestan svojih reci.

Ovde smo da bismo se razvijali, a ne nazadovali, ili tapsali jedni druge po ledjima kako bi i dalje tapkali u mestu.

Puno pozdrava, Sigma
:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: sri mar 31, 2010 1:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Da sigurno je uredu to učiniti ako netko prostači, psuje, vrijeđa grubim riječima, poziva na mržnju, rat i da ne nabrajam sve. No ako netko iznese svoje mišljenje na civiliziran način... Nisam sudjelovala u tom ratu niti sam izgubila nekog bližnjeg, govorim o tome kao što bi govorila o ratu u Vijetnamu ili nekom drugom. Bila sam prošlo ljeto na Hvaru u Starigradu gdje je bilo puno gostiju iz Srbije. Često bi porazgovarala s njima na obostranu inicijativu ali razgovor bi nakon druge rečenice prestajao. Mislim da je između nas nastajao jaz jer postoje teme o kojima nismo mogli govoriti zbog tog rata. Mislim da je uredu ako o tome govorimo na civiliziran način. Vjerujem da nitko od nas nije stajao iza pušaka i tapšao rukama kada se to odvijalo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: sri mar 31, 2010 3:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
nioivo je napisao/la:
Oprostite oni koji ste se našli uvrijeđeni, nisam nikoga osuđivala, čak sam mislila da sam napisala nešto pomirljivo. Možete vi brisati što god vam ne paše kao i oni manipulatori koji drže sve u šaci. To mi se čini licemjerno, slobodoumni ljudi a cenzura kao rješenje. Ja želim mir a ne rat i nitko se ovdje nije posvađao ni širio mržnju, ni ja ni oni koji su komentirali moje izjave. Kad govorim o Srbiji mislim na njene političare koji su kao i hrvatski. Zajedno su dozvolili i uvalili nas u probleme. Narod malo ima veze s tim osim mase koja se ponaša kao ovce u stadu. I za kraj najdraža internetska adresa, koju najradije čitam je srpska od Ivone Živković. No što se ja tu pravdam cenzura opali.


nioivo, ne radi se ovde o cenzuri ili o tome da je nesto nedozvoljeno iz nekog iracionalnog ili politickog razloga. Evo pokusacu to da objasnim. Uopste ne ulazim u to da li si ti u pravu za to sto si rekla, nego je princip sledeci. Ako kazes da su svi podjednake zrtve ali neke krivlje, posle toga mozes ocekivati da ce se javiti clanovi koji ce to isto reci sa podjednako "validnim" argumentima, ali sa suprotne strane. I to se gotovo uvek po pravilu desava nakon takvih komentara. Sledece sto bi sledilo je beskonacna rasprava o tome sta je ko kome uradio i koliko, kao sto je to slucaj na velikom broju drugih sajtova na internetu. Ili receno drugim recima, pocela bi beskonacna jalova rasprava cija je "ponerogizacija" u drustvu veca. Takve rasprave su besmislene i uvek jalove sa puno nepotrebno potrosene energije.

Sa druge strane, ako se obrati paznja na materijale koji cine sustinu foruma, moze se uociti da sustina problema nije u tome "ko je kome sta uradio" nego sta mi svi zajedno radimo i zasto. Predlazem za citanje knjigu Politicka Ponerologija, kao i malo vise istrazivanja o temi psihopatije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: sri mar 31, 2010 6:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 16, 2009 9:35 pm
Postovi: 47
nioivo je napisao/la:
Oprostite oni koji ste se našli uvrijeđeni, nisam nikoga osuđivala, čak sam mislila da sam napisala nešto pomirljivo. Možete vi brisati što god vam ne paše kao i oni manipulatori koji drže sve u šaci. To mi se čini licemjerno, slobodoumni ljudi a cenzura kao rješenje. Ja želim mir a ne rat i nitko se ovdje nije posvađao ni širio mržnju, ni ja ni oni koji su komentirali moje izjave. Kad govorim o Srbiji mislim na njene političare koji su kao i hrvatski. Zajedno su dozvolili i uvalili nas u probleme. Narod malo ima veze s tim osim mase koja se ponaša kao ovce u stadu. I za kraj najdraža internetska adresa, koju najradije čitam je srpska od Ivone Živković. No što se ja tu pravdam cenzura opali.


U najmanju ruku pretjerana reakcija, koju si zakljucila na osnovu postova koji nikako nisu osudjivali slobodu misljenja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: čet apr 01, 2010 7:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Ok shvatila sam iako nisam shvatila.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: čet apr 01, 2010 7:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Mislim, shvatila sam Aragona.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: čet apr 01, 2010 7:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Oprosti , Aragorna


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: pet apr 02, 2010 5:34 pm 
@nioivo

Biti razuman u danasnjem svijetu je apsurd no ipak postoje neke stvari a zovu se klasifikacije. Srbin je ista stvar kao to si i ti. Covijek, od krvi i mesa isprepleten sa svojim visim bicem. Ne klasificiraj jer tko si ti da sudis drugome. Ti nemos znat sta je tko, ti mozes znat jedino tko si ti. Znanjem tko si ti znat ces i tko su ostali a tada ti ni na kraj pameti nece biti da klasificiras nekoga. Za rat nitko nije kriv jer sve je to kako bi trebalo biti. Nikad se nista nije desilo a da se nije trebalo desit s toga trazit krivce u ratu nema smisla vec treba uzet onu bitnu cinjenicu i shvatit da je covijek covijek i da ga treba postivat i cijenit.

Tko je kriv u ratu vise, manje to mi nikada necemo sazat jer takva informacija nece biti pustena u javnost. Mozda je Tudjman pokrenuo sve. Tko ce ga znat. Nebitno. Proslo, povijest. Nesto sto je bilo iza nas, nesto od cega smo naucili jako puno toga i vrijeme je da se krene dalje.

Sto se tice moderatora i brisanja gledaj to ovako. Par ljudi se naslo, shvatilo neke stvari i odlucilo dignut forum o toj temi. Sastavili su ideju foruma i krenuli. Sta mislis kako bi bilo kad bi svi pisali sta bi htjeli? Prvobitna ideja koja im je u glavi citavo vrijeme nikad ne bi bila realizirana. Zato i postoji vise foruma, razlicitih foruma kako bi ljudi mogli na odgovarajucem forumu pisat njihove misli. Galaksija nije cenzurirana niti manipulatorska vec jednostavno drze do prvobitne ideje.

Tako ja to barem vidim :)

:kiss: :love3:


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: pet apr 02, 2010 5:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
noxten je napisao/la:
ti mozes znat jedino tko si ti.

Da znamo odgovor na to pitanje, mislim da nam onda ovaj forum ne bi trebao...

LP :love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nadam se da me oci varaju!
PostPostano: pet apr 02, 2010 7:17 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
bad.ass je napisao/la:
noxten je napisao/la:
ti mozes znat jedino tko si ti.

Da znamo odgovor na to pitanje, mislim da nam onda ovaj forum ne bi trebao...

LP :love3:


Kako trenutno vidim stvari (a imam plus osam dioptriju), čini mi se da ovo tko si ti nikad ustvari ne dostiže svoj konačan odgovor.
Svaki dostignuti konačni to sam ja je ustvari zbog same prirode pojma propitivanje koji je po vokaciji nikad svršen proces,
privid osuđen na propast i to od samog sebe (OPS) tj. neminovno je, bar iz percepcije iskrenog tragaoca (wanderer), kratkog vijeka i prolazan.

Tako da bih se samo nadovezao sa laganom izmjenom u izjavi

Da znamo odgovor na to pitanje, mislim da v/nas onda ovaj forum ne bi trebao...

:love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz