Sada je: sub apr 20, 2024 1:07 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nestao avion air france sa 228 putnika
PostPostano: uto jun 02, 2009 9:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 36
http://www.blic.rs/svet.php?id=95231


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 9:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
i?

u čemu je to od značaja za ovaj forum :!: :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 9:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
Sve to nekako podsjeca na Lost. :mrgreen:

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 12:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Ha, kazu udar groma... Kakve veze ima udar groma ? E to je nesto sto meni ne pije vodu. 1982 sa leteo kroz uzasnu oluju na relaciji Beograd - Ljubljana. Leteli smo starim krsem zvanim Karavela, koji se ne koristi vec 25 godina najmanje... Tada sam video bar 20 munja koje su udarile u avion , a narocito u nos aviona jer su vrata pilotske kabine bila otvorena... Sem sto su putnici besomucno povracali zbog cestih propadanja aviona, nista se strasno nije zbilo... Sad neka me neko ubedi da je Karavela bila izdrzljivija na gromove od Boinga najsavrenmenije generacije...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 3:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
"Patricia Coakley, supruga jednog od 216 putnika kazala je kako vjeruje da je njen suprug živ. Svoju vjeru temelji na tome što mobitel njezinog supruga zazvoni svaki puta kada ga pokuša nazvati.

Kako je rekla, otkako je čula za nesreću francuskog Airbusa A-330 često pokušava zvati svog supruga na mobitel koji zvoni, ali nema odgovora. Patricia Coakley ipak vjeruje da joj je suprug živ, jer smatra da njegov mobitel "na morskom dnu ne bi zvonio".

Također je rekla da se sa suprugom posljednji puta čula kad je čekao poziv za let, odnosno nekoliko minuta prije ukrcaja u zrakoplov."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 7:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 36
Iako je „Er Frans” prvobitno saopštio da je najverovatniji uzrok pada letelice udar groma, Erve Moren, francuski ministar odbrane, izjavio je juče da i dalje ne isključuje mogućnost terorističkog napada.
Teorija o nevremenu kao jedinom uzroku pada ostala je pod znakom pitanja nakon saznanja da su dva aviona nemačke kompanije „Lufthanza”, koja su letela u zoni bliskoj putanji „Er Fransove” letelice, prošla to područje bez posledica.

Ono sto mene interesuje da li savremeni avion moze da izgubi svu mogucu
komunikaciju u sekundi,recimo od udara groma(da li konstruktori nisu
predvideli takvu mogucnost?!)?I ja sam sam upucen u elektroniku ali nisam
upucen u elektroniku koja se nalazi u sadasnjim modernim avionima ali
mislim da postoje "backup" generatori i baterije koje napajaju avion u
ovakvim slucajevima,da piloti bar mogu da jave sta im se desava...
i koliko znam takvi rezervni generatori su odvojeni od regularnih strujnih
kola aviona bas iz razloga jer sluze za podrsku ako ovi prvi otkazu.
Ako neko zna nesto vise o elektronici u avionima,neka se javi da prokomentarisemo.
A druga stvar koja je mozda zabrinjavajuca je da ako ponovo napakuju
neki "teroristicki napad" to moze da bude odskocna daska za neke nove
planove invazije NWO na neke od "teroristickih zemalja".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 3:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Slaba je mogucnost da izgubi svu elektroniku, pogotovo ne od udara groma. Ceo avion moze da se posmatra kao gromobran, sa razlikom sto privlaci ali ne uzemljuje pa zato valjda nije ni toliko opasno kao kada grom udari u nesto na zemlji.

Zanimljivo je da je prvo sve bilo u redu, pa je avion nestao sa radara, pa je tek onda transponder sa aviona javio da elektronika nije u redu. Takodje je zanimljivo da su krhotine rasute na 50 kilometara, sto bi znacilo da se rasturio na velikoj visini. E sad, jedino da je eksplodirao, raspao se, sta li, a onaj transponder u slobodnom padu javlja da nesto nije u redu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 4:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 09, 2009 11:40 am
Postovi: 41
Lokacija: Nadolazece
Dok sam slusao raznorazne vijesti,promaklo mi je kroz usi ,ko je sve bio u avionu od putnika.Spominju se nekoliko direktora miselina,zatim neki ,dali pomocnik ili nesto slicno,nekog gradonacelnika,pa jos neki direktor necega.
Ko zna ,ko je jos bio u avionu a mozd aje smetao nekome ili nesto slicno.Znate da za elitu vrijedi pravilo da cilj opravdava sredstvo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 12:24 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto okt 16, 2007 1:02 am
Postovi: 27
astrolozi su na mnogim web-ovima,još početkom godine najavili ogroman broj padova aviona , te svega što se nalazi "gore",pod utjecajem-urana,saturna...svaki tjedan barem jedan avion ili helikopter.
plus utjecaj magnetnih sila,u atlanskom oceanu-jel ima netko da ne vjeruje u atlantidu i kristale pod morem.največi komadi iskopavaju se u/pod brazilom, te mexicom.dva kraka koja su potonula i zabila se pod kontinent.vidio sam na nekoj web stranici u mex. 20 -30 metarske gorske kristale u nekoj ogromnoj pečini.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 12:44 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub maj 16, 2009 11:30 pm
Postovi: 15
Danas sam cuo da zbog dubine okeana i marskih struja,verovatno nece uspeti da pronadju crnu kutiju.Veoma interesantno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 8:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Ha, ha, ako vam se izgubi auto ili telefon ili bilo sta gde ste stavili mali GPRS predajnik , lako ga je nacin - no u A330 jet ili kako da se vec zove , niko se nije setio da postavi iste.... Ali zato su se setili da crna kutija bude vece gustine od vode i da obavezno potone... ne daj Boze da ima neke plovke ili automatsko naduvavanje jastuka...

Ljudi, meni ovde nesto stvarno ne pije vodu (sem crne kutije koja se napila)... Jedan avion te vrednosti moze u sebi da ima na stotine nezavisnih samonapajajucih GPRS uredjaja... zasto se niko toga ne seti... i svi oni mogu biti plutajuci... !?

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 8:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Da, i nemoj neko da mi ukrade ideju! OVO je sad moj PATENT...

:D

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 2:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
FerdinandTheBull je napisao/la:
Da, i nemoj neko da mi ukrade ideju! OVO je sad moj PATENT...

:D


Ma ne brini, neeeceeemoooo . . . . . nego, jel bi mogao nesto sad detaljnije da ispricas o tome :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 3:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
tahuti je napisao/la:
astrolozi su na mnogim web-ovima,još početkom godine najavili ogroman broj padova aviona , te svega što se nalazi "gore",pod utjecajem-urana,saturna...svaki tjedan barem jedan avion ili helikopter.
plus utjecaj magnetnih sila,u atlanskom oceanu-jel ima netko da ne vjeruje u atlantidu i kristale pod morem.največi komadi iskopavaju se u/pod brazilom, te mexicom.dva kraka koja su potonula i zabila se pod kontinent.vidio sam na nekoj web stranici u mex. 20 -30 metarske gorske kristale u nekoj ogromnoj pečini.


OK, necu letjeti ove godine... :D

No, kad bi jos podjelio taj URL za stranicu sa tim kristalima...

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 6:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 28, 2009 7:33 pm
Postovi: 224
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
http://www.blic.rs/svet.php?id=95534 Strasno...

_________________
^_^


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 6:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
FerdinandTheBull je napisao/la:
Ha, ha, ako vam se izgubi auto ili telefon ili bilo sta gde ste stavili mali GPRS predajnik , lako ga je nacin - no u A330 jet ili kako da se vec zove , niko se nije setio da postavi iste.... Ali zato su se setili da crna kutija bude vece gustine od vode i da obavezno potone... ne daj Boze da ima neke plovke ili automatsko naduvavanje jastuka...

Ljudi, meni ovde nesto stvarno ne pije vodu (sem crne kutije koja se napila)... Jedan avion te vrednosti moze u sebi da ima na stotine nezavisnih samonapajajucih GPRS uredjaja... zasto se niko toga ne seti... i svi oni mogu biti plutajuci... !?


A možda to nekome nije u interesu ...

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 8:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Arbitrium Liberum je napisao/la:
FerdinandTheBull je napisao/la:
Da, i nemoj neko da mi ukrade ideju! OVO je sad moj PATENT...

:D


Ma ne brini, neeeceeemoooo . . . . . nego, jel bi mogao nesto sad detaljnije da ispricas o tome :mrgreen:


He, he, evo zapisi detalje: Prvo uzmeš dva jaja i kašiku putera i umesiš sa 200 grama šećera... Ček nešto nije u redu... Jbg, zaturilo se negde, nije ovo... ček... #-o

Stvarno ljudi, razmislite malo o ovome i za mene je novo zaprepašćenje!!! Kako je moguće da avion takvih performansi i besomučne cene bude predmet traganja po sistemu malo levo - malo desno pa ko nabode gde je taj je imao sreće. Ja znam da se tako traže pečurke i gljive po šumi. 2/3 zemljine povrsine je voda. Mnogi su avioni padali u vodu. Kolika je verovatnoća da se danas koristi crna kutija koja ce potonuti 6000 metara pod vodu i nestati bestragom. Svaki zanatlija u radionici moze da napravi sistem samoaktivirajućeg balona napunjenog iz ampule komprimovanog vazduha koji bi se aktivirao recimo na dubini 20, 30 ili 50 metara. To je nesto sto bi crnoj kutiji podilo cenu za 50 evra recimo... Ovo je meni sve nebulozno, a nikada ranije nisam razmisljao na ovu temu... Besmislica za besmislicom... Sad rone specijalnim podmornicama da nadju kutiju koju nece naci jer je zapala za neki cuveni strasni greben :? ... Imaju li oni uši da čuju sebe o čemu pričaju ??? I narod brate sve proguta zdravo za gotovo. To je još veće čudo... Ajd zdravo, dosadan sam već... :?

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 9:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Pa ne bih rekao da je bas kostao vise od npr. jednog SpaceShuttle, a kad se ovaj rasuop, kupili ga u nekoliko drzava. (i opet pitanje jesu li sve pokupili)

Zasto avioni imaju samo jednu crnu kutiju, to ne znam, znam samo da ih prave da budu izdrzljive, no problem je u kompromisu da budu izdrzljive na razlicite nepogode: vatra, voda, udar, elektromagnetni talas,... ili u ovom slucaju na vise od jedne nepogode.

Ne znam koliki pritisak vlada na 5km dubine, ali nedavno cini mi se da sam procitao da je na 11km negdje oko 5000 puta veci pritisak nego li na povrsini, sto bi u svakom slucaju znacilo da ce doci do implozije ukoliko se kutija kojim slucajem nadje na dnu okeana.

Ne znam da li bi taj plovak koji je si ranije pominjao mnogo pomogao ako je prvo bila jaka eksplozija/visoka temperatura.

Vrijeme ce najbolje pokazati...

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 10:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
Citat:
Sve to nekako podsjeca na Lost.


indeed :D =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 05, 2009 12:22 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 21, 2008 12:12 am
Postovi: 16
Lokacija: Northrend
"Tata, tata, a zašto se ne prave avioni od crnih kutija i onda se nikada ne bi razbili kad padnu!?"
:mrgreen:

*"Pa vidiš sine to bi bilo mnogo SKUPO i sve avio-kompanije bi kupovale obične jeftinije avione, a ti specijalni skupi avioni se nebi nikome ISPLATILI."

"A zašto?"

*"Zato što većina ljudi ne bi imala dovoljno para za kartu u skupom avionu, nego bi se i dalje vozili u jeftinom."

"Ali tako mogu da poginu kada se avion razbije!"

*"Istina, ali svi se NADAJU da se avion neće razbiti i da će sve biti u redu dok se voze avionom."

"Ne razumem..."

*"Razumećeš kad porasteš..." :twisted:
Tako tipična rečenica :roll: a klinac očigledno 300% bolje rezonuje nego ćale, al' šta vredi kad će i njemu "dok poraste" zaglupljivački mediji, škola i ostali faktori ugraditi šablonski vizir za "realnost", baš kao i njegovom ćaletu...
Tako da kakav god da je neobičan događaj u pitanju, sigurno će moći da se ukalupi u ovaj šablon i eto (dobrim delom) odgovora na ovu konstataciju:

Citat:
Besmislica za besmislicom... Sad rone specijalnim podmornicama da nadju kutiju koju nece naci jer je zapala za neki cuveni strasni greben Confused ... Imaju li oni uši da čuju sebe o čemu pričaju ??? I narod brate sve proguta zdravo za gotovo. To je još veće čudo...

_________________
Death is not end for UNDEAD :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz