Sada je: uto apr 23, 2024 12:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ovo bi vas trebalo zabrinuti
PostPostano: čet mar 26, 2009 7:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
Rokfeleri, Bil Gejts i ostali su svojim parama napravili veliko skladiste sjemena, stotinama metara pod zemljom. Tu ce biti skladisteno sjeme svih biljnih vrsta na zemlji!!?
http://www.youtube.com/watch?v=vUlToC4lxX8
http://www.youtube.com/watch?v=GbBhqSNj_xs

Dodatak
Pogledajte i ovaj treci video
http://www.youtube.com/watch?v=hujQg2E_fDw
citava ekipa zaposlenih u fox-u je dobila otkaz kad su objavili ovo


Zadnja izmjena: miodragm2; pet mar 27, 2009 8:54 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 7:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Dodao bih tu i genetskog materijala svih vrsta na zemlji. Mada ne znam da li je u pitanju isti objekat,ali je u svakom sluchaju vlasnik isti.

Zna se za to odavno.. potencira se taj projekat kroz sve medije vec duze vreme.

Samo shta smeraju ne znam - mozhda neko josh jache trovanje biljnog i zivotinjskog sveta, pa da im ostane normalnog semena "za licnu upotrebu"? I konzumacija ove hrane ima dovoljno negativnih efekata.. Ako im je to motiv bar bi smo znali da je svet blize istini nego pre, pa da su ustrtarili :-)

Dovoljan je neverovatno mali procenat polena neke GM biljke pa da se kontaminira cela njiva. I ovo "nekontaminirano" je odavno kontaminirano.

A na koji nacin doci do "normalnog" semena - ne znam, i izgleda da nema nachina da se sazna. Tu informaciju trazim vec duze vreme preko Interneta i svega sto mi je dostupno medjutim pronasao sam samo neke skroz neodredjene. Ako neko nesto zna molim ga da mi javi.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ovo bi vas trebalo zabrinuti
PostPostano: čet mar 26, 2009 8:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
miodragm2 je napisao/la:
Rokfeleri, Bil Gejts i ostali su svojim parama napravili veliko skladiste sjemena, stotinama metara pod zemljom. Tu ce biti skladisteno sjeme svih biljnih vrsta na zemlji!!?
http://www.youtube.com/watch?v=vUlToC4lxX8
http://www.youtube.com/watch?v=GbBhqSNj_xs


E to je bas lepo. Valjda nameravaju da otvore neku makrobioticku radnju. A zasto bi nas to brinulo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 9:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Ni meni jos nije jasno zasto bi nas ovo trebalo brinuti...

Nesto kao biljna nojeva barka, no ne znam hoce li bas izdrzati 'potop' ili ti nuklearni rat...

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ovo bi vas trebalo zabrinuti
PostPostano: čet mar 26, 2009 9:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Arbitrium Liberum je napisao/la:
A zasto bi nas to brinulo?


Da, zasto bi smo se "brinuli" oko toga?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 11:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
Valjda? je napisao/la:
A na koji nacin doci do "normalnog" semena - ne znam, i izgleda da nema nachina da se sazna. Tu informaciju trazim vec duze vreme preko Interneta i svega sto mi je dostupno medjutim pronasao sam samo neke skroz neodredjene. Ako neko nesto zna molim ga da mi javi.


Mislim da bi se takvo blago moglo naći u zaboravljenim tj. starim selima odvojenim od civilizacije.
Koristit ću ovu metodu kada dođem do zemlje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 28, 2009 10:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 31, 2006 5:14 pm
Postovi: 37
Posljednju banku prirodnog sjemena svih biljnih vrsta imao je Sadam u Iraku , što je bio također jedan od razloga zašto je napadnut Irak.

Ovu informaciju na svojim predavanjima ističe Davor Domazet Lošo.


Možda je to upravo to sjeme kojim sad raspolažu vladari zemlje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 28, 2009 11:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
I.O.R. je napisao/la:
Posljednju banku prirodnog sjemena svih biljnih vrsta imao je Sadam u Iraku , što je bio također jedan od razloga zašto je napadnut Irak.


Zanimljiva informacija! Vrlo moguće i to.

Ja sam uvjerenja (i ne samo ja) da je jedan od glavnih bilo i blago te vrijednosti pohranjene u Bagdadskim muzejima s neprocjenjivim informacijama civilizacije Sumera i Babilona. A koje su prve počeli odnositi (navodno - "pljačkati") američki vojnici. To, pa onda naftu.
Eto, izgleda i sjemenje?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 28, 2009 11:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Plitki je napisao/la:

Mislim da bi se takvo blago moglo naći u zaboravljenim tj. starim selima odvojenim od civilizacije.
Koristit ću ovu metodu kada dođem do zemlje


To je skroz dzabe trud, zato sto se kontaminacija vrshi i iz vazduha, izmedju ostalog. Sve je zatrovano, po mom misljenju. Jedine prave stvari se nalaze u rukama onih kojih ne bi trebalo .To je jedino objasnjenje za ovo sto se desava..inache shta drugo bi moglo da nas sprechi da budemo ono shto jesmo?

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 28, 2009 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Valjda? je napisao/la:
Dodao bih tu i genetskog materijala svih vrsta na zemlji.

onda skupljaju i ljudsko sjeme.
ja ću im poslat jedan uzorak :mrgreen:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 29, 2009 2:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Radi se o tome da će zbog klimatskih promjena doći do propadanja biocenoza na planeti, pa da se sačuva śeme za neko novo doba kad se Zemlja vrati u normalu.Mada nijesam siguran što je zapravo normala. Sve se to vezuje 2012. godinom. Meni se čini da su mehanizmi promjena drugačiji. Ne bih rekao da se bave ćoravim poslom sigurno da će neko od svega toga imati koristi. Mnogo važnije je učiniti sve na napredovanju ljudi i ne praviti s***a kao što smo do sad.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 29, 2009 3:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
E pa rajo ako ne biste smak vetjeg dela sveta 2012 prekinite da potencirate to toliko ;-) tek sam se navikao na ovo mesto hahahaha

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 30, 2009 1:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Nisu li te klimatske promjene 'normalne' za zemlju?? :roll:

Po meni ovo sto se pokusava je upravo suprotno zakonima prirode - tj. pokusavamo da odrzimo zemlju onakvom kakvom je mi pamtimo/zelimo. #-o

Svi spominju zagrijavanje/hladjenje zemlje, a zaboravljaju da su se takve promjene desavale i bez naseg velikog udjela ranije na zemlji. Istina je da smo mi sve to ubrzali, no i to je valjda dio prirode i vjerovatno se ne desava prvi put da jedna vrsta ubrza/uspori process.

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 31, 2009 12:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 09, 2008 5:56 pm
Postovi: 205
evo josh nestho da proshiri sliku ;)

http://www.youtube.com/watch?v=uEDAE_9v4h0


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ovo bi vas trebalo zabrinuti
PostPostano: sri apr 01, 2009 10:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Citat:
Pogledajte i ovaj treci video
http://www.youtube.com/watch?v=hujQg2E_fDw
citava ekipa zaposlenih u fox-u je dobila otkaz kad su objavili ovo


FOX TV je jedna čudna biljka, zaista. No, nadajmo se da je Michio Kaku i dalje zaposlen :)
Naime, u posljednje vrijeme sve je više informacija (pa i dezinformacija) vezanih uz klimatske promjene. No, da je Sunce sve više u fokusu nema sumnje.
Jedan od značajnijih tekstova objavljenih posljednjih dana je i ovaj;
Solar Storm Could Cause Planetary Disaster i pokazuje samo koliko smo kao planet ranjivi a pogotovo s obzirom na premreženost žičnim i naročito bežičnim tehnologijama.
'Carrington event' iz 1859. ili magnetna oluja, čiji je udar stigao do Zemlje za manje od 15 minuta, uzrokovala je "tek" pad telegrafskih sistema u Evropi i Americi. NASA predviđa da bi sličan događaj sada bio katastrofalnih razmjera za planet. NASA, doduše, posjeduje sistem za rano otkrivanje magnetne oluje u roku od 15-45 minuta dok je energetskim kompanijama dovoljno 15 minuta da isključe vitalne sisteme prije udara (pitanje je i da li bi svi bili upozoreni i na vrijeme?!) U protivnom može doći do kvarova kakvi se ne bi mogli ubrzo popraviti. Problem je i što je sistem ACA već zastario a zamjena nije predviđena.
Sve to, uz oslabljenu magnetosferu čini ovo doba zaista uzbudljivim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 12:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 01, 2009 12:24 pm
Postovi: 2
poštovanje svima......

htio bih napisati samo jednu napomenu o nečemu što je srodno sa ovom temom;
imam veliko vrtlarsko iskustvo i na osnovu svojih i još nekih zapažanja mogu već izvući neke zabrinutosti....jednostavno,mi prof. vrtlari primjećujemo da se vegetacija povrtnih kultura u zadnjih godinu dana rapidno usporava,a sve je počelo već krajem prošlog ljeta....primjetili ste zasigurno i nenormalnu količinu oblačnih i tmurnih dana i to je također uzročno-posljedično vezano na to doslovno primjetno usporavanje vegetacije.nekada ste salatu mogli ubrati nakon 45-60 dana zavisno od vrste sada to traje min. 15-20 dana duže....kod rajčica,paprika,krastavaca se to pogotovo primjeti..uglavnom sve sjetvene rokove i rokove sadnje moramo lagano pomicati.
evidentno je da se nešto klimatski ubrzano događa i mjenja...
također treba nadodati da je to isto primjećeno i kod hidroponičkog uzgoja,znači bez utjecaja zemljišnih agrotehničkih mjera gdje je vegetacija također u zamjetnom usporenju....
a treba napomenuti da je razvoj gljivičnih oboljenja bez upotrebe kemikalija eksponencijalan i doslovno je skoro nemoguće izvući prinos i kvalitetu bez tretmana...
po mom mišljenju je glavni krivac drastična količina oblačno-tmurnih dana i izrazito povećana zračna vlaga a sve to bi moglo biti nagovještaj neke veće anomalije koja nam je pred vratima.......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Ovo je zapravo odlična informacija, iz prve ruke =D>

Na ovo bih nadodao ove grafikone koji pokazuju porast temperature unazad 120 godina i porast emisije "stakleničkih plinova" - ugljik-dioksida, metana, nitro-oksida,.. mada nisu presudni, već je to aktivnost Sunca i njegove "anomalije", ipak sudjeluju u pogoršanju klime onečišćenjem tla i zraka, pa samim time i onečišćenjem vegetacije.

slika

slika

Uz ovo ide i vijest kako je kod drugog najvećeg proizvođača pistacija u SAD otkrivena kontaminacija salmonelom. I uz to pitanje koliko je drugih proizvoda, u koje ide pistacio, "zaradilo" tu bakteriju?! Što sve samo ide u prilog tezi da voće i povrće (naročito industrijsko) nije pošteđeno zagađenja svake moguće - i nemoguće vrste.
Pa time postaje i opasno za ljudsko zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 10:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
E ovo jesu zabrinjavajuće vijesti :(

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 12:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
agarth je napisao/la:
također treba nadodati da je to isto primjećeno i kod hidroponičkog uzgoja,znači bez utjecaja zemljišnih agrotehničkih mjera gdje je vegetacija također u zamjetnom usporenju....


E ovo je zanimljivo. Jer hidroponicko uzgajanje ne bi trebalo da ima mnogo veze sa spoljasnjom temperaturom, suncem ili vlaznoscu vazduha. Otkud onda i tu usporenje, ako ne moze biti od spoljasnih faktora? Bar ne onih koje mi vidimo. Znaci ne od emisije ugljenika i zagadjenja (cista glupost).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Salmonela i u alfa-alfa izdancima!
PostPostano: čet apr 02, 2009 9:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Ne znam po čemu je utjecaj „stakleničkih plinova“ i zagađenje tla i zraka „čista glupost“ ?!? Prije će biti - prljava glupost! Kada se nešto tako izvali onda je uvijek dobro potkrijepiti svoj stav podacima ili iskustvima. Paušalne ocjene da je utjecaj zagađenja na okoliš glupost je isto tako – obična glupost!

Ponovit ću – ne smatram da su „staklenički plinovi“ presudni za utjecaj na klimu, ali svakako nisu zanemarivi. Možda mi na ovim našim prostorima još i nemamo takva zagađenja kakva imaju u jednom Pekingu, Seulu ili možda Los Angelesu gdje su takve koncentracije štetnih plinova da je maska za nos i lice postala modni detalj. A pojavu Sunca i vedrih dana tijekom godine se može brojati na prste.
No svejedno, ne znam kakva je rajčica iz vrta u blizini rafinerije Sisak, Rijeka ili Pančevo. No svakako znam da ona uzgojena i ubrana usred zime u stakleniku na sjeveru Evrope ne vrijedi ni pišljiva boba.

A sad, što se tiče hidroponičkog uzgoja – ima i tu svega. Prvenstveno se radi o umjetnom uzgoju biljaka pa shodno tome i dolazi do raznih problema. Svakako da je to budućnost poljoprivrede, jer uskoro neće biti tla koje će biti pogodno za daljnju sjetvu – što zbog istrošenosti, što zbog pesticida, herbicida i ostalih đinđa i svakako zbog zagađenja koje dolazi od ispušnih plinova – bilo tvornica, automobila ili aviona. Gradovi su sve napučeniji a građanima treba hrana. Dakle, uzgoj u relativno malim staklenicima/plastenicima bez upotrebe zemlje je neminovna budućnost.

Koliko je to problematična proizvodnja govori i ovaj podatak - The hydroponic conditions (presence of fertilizer and high humidity) create an environment that stimulates salmonella growth.
Alfalfa Sprouts Source Of Salmonella, Experts Say

Dakle, problem koji je bio “rezerviran” samo za meso postaje problem i u relativno “sterilnim” uvjetima uzgoja biljaka! A to nije mala stvar, pa čak i ako nema baš nikakve veze s klimom ili vremenskim uvjetima!

.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz