Sada je: čet mar 28, 2024 11:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Damir Pavuna
PostPostano: ned mar 15, 2009 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
naime, u ovoj emisiji je gostovao hrvatski fizičar koji je nedavno ušao u obamin tim za energetiku - damir pavuna.

trebali ste gledati, lik je pričao o znansoti, duhovnosti, energetskim točkama, stanjima svijesti, isusu kristu - kojeg shvaća kao stanje svijesti, zenu, istočnjačkoj mistici, kvantnoj fizici, newtonu, okrivio illuminate i masone za sva nedjela u svijetu :mrgreen: kćer mu želi biti arheolog i otkriti istinu o atlantidi i lemuriji, govorio je o zelenoj planeti, o naftanom lobiju koji kontrolira svijet, o snazi misli u životu, o krizi....ma o svemu šta je mogo, lik samo što nije eksplodirao koliko je toga želio reći :mrgreen:

uglavnom, meni je lik pregenijalan i mislim da će znanstvenicima koji znaju za ove alternativne poglede na svijet a ismijavaju ih pasti mrak na oči i da će popizditi.

liku dajem palac gore,a ko iskrsne video na youtubeu kačim link, vjerojatno će biti na hrt-ovoj stranici :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 15, 2009 3:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
čim ga stave na hrt stranice odmah skidam i stavljam na rapidshare.

samo se nadam da neće doći do cenzure, što mi je dosta izgledno s obzirom na izneseno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 15, 2009 4:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Uglavnom počeo sam to gledati i baš stanem na dijelu gdje priča o duhovnosti,pričao je da je bio 3 tjedna na zenu i radio zazen,da je proučio cijelu istočnjačku litraturu što se tiče duhovnosti i na kraju ako se nevaram zaključio da to nije to i odjednom je otkrio isusa i to je njemu cijela istina što se tiče duhovnog razvoja,samo isus,moram samo dodati da se s njim slažem u nekim stvarima,ali on da je shvatio zen u 3 tjedna sa ovakvim egom kakav je prikazao u emisiji,baš se i neslažem,lako je proučavati duhovne discipline i zaključivati šta je šta kada to on nije sam iskusio,a u to sam siguran.Podsjeća me na onu od Osho-a ja ću to malo drugačije citirati "pokušaj da nešto postigneš svojim umom i umovanjem je kao pokušaj da utoliš žeđ ponavljanjem H2O, H2O".


Jako puno voli pričati,ali to su samo riječi,nevjreujem uopće da je on doznao šta je prava duhovnost,misli da je pokupio svu pamet ovog svijeta i naravno tu je isus koji mu daje snagu.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 15, 2009 5:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
ali ako se pogleda kada počinje emisija i kome je namijenjena tj. tko je gleda, onda je lik taman po mjeri da malo uzburka "vodu", taman to bila voda u lavoru.


Zadnja izmjena: Plitki; ned mar 15, 2009 11:07 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 15, 2009 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Ja se slazem sa dacom, izneo je neke ideje, ali sve to je jos previse pokriveno drugim programima, kod njega "nacijom" dosta, koliko sam shvatio. Par dobrih ideja ali uz americku prezentaciju (covek tamo radi?) tako da je i shvatanje toga americko, odnosno povrsno i dvodimenzionalno.

Naprimer, njegovo objasnjenje razloga prelaska sa sadasnjih izvora energije, nafte, na "zelene". Onako dosta decije shvatanje, pa bio on i Ajnstajn. Nekako mi je bas new agerish . . . :mrgreen:

Ali kao sto rece plitki, u koje vreme se daje i za koga je, moze biti i korisno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: nedeljom u dva - damir pavuna
PostPostano: ned mar 15, 2009 8:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 26, 2008 7:51 pm
Postovi: 49
demiurge je napisao/la:
naime, u ovoj emisiji je gostovao hrvatski fizičar koji je nedavno ušao u obamin tim za energetiku - damir pavuna.



Ovim je sve rečeno :mrgreen: .

Nisam gledala ali ću svakako ako mi se ukaže prilika.
A mora da je full bistar kad je u cigla tri tjedan skontao zen :D , funny, funny skroz!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 15, 2009 9:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Morati ću pogledati od početka čim bude stavljeno na net,meni je eto zanimljivo ono što je pričao o Obami,naravno rekao je da je pročitao Obaminu knjigu Odvažnost nade,ono što je on rekao o Obami mi malo smrdi,jel naravno on vjeruje toj knjizi,ali zašto? Obama ju je napisao i to je sasvim ok,ali tko kaže da je to što je on iznjeo u svojoj knjizi istina,to mu nije palo na pamet.
Ali najbolji dio je kada je počeo tražiti "Boga",duhovnu istinu,meni se dogodilo to da sam ja pukom slučajnošću upalio tv i u tome trenutku je on počeo pričati o potrazi za duhovnošću-istinom (slučajnost hm)nakon potrage je sve vidio i zaključio je da je sve uzalud i da je Isusov put jedini pravi.
Najbolji dio je onaj o zenu,kao prvo čovjek kao on naravno da to neće shvatiti kad upotrebljava ono što se u zenu kaže da je potpuno nepotrebno,a to je logika,um.Imam dojam da voli pričati,ali pošto je toliko inteligentan,pa nek napravi nešta revolucionarno,caka je u tome što nemože jel nije toliki genijalac,jel da je već bi on izmislio nešta,načitan je sigurno,ali toliko znanja da se apsorbira treba vremena dugi je to proces.
Viditi će se za 2-3 godine tko je koga,pošto je u Obaminom timu koji će "promijeniti svijet do temelja" čudno je što nije objasnio zašto je predsjednička kampanja od Obame bila najskuplja u povijesti,nekako mi ne zvuči logično to da ga korporacije financiraju koje žele ovaj svijet uglavnom porobiti,da je Obama onaj pravi,nebi bio toliko financiran,zašto nije pričao o ljudima koje je Obama stavio u administrativni tima kao npr.Zbigniew Brzezinski #-o .
Vrijeme će pokazati svoje.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 15, 2009 11:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
meni sve smrdi da je on u timu za projekt Venus, Zeitgeist II


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 16, 2009 12:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
http://rapidshare.com/files/209678079/H ... Pavuna.flv


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 16, 2009 12:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Meni smrdi da je u Americi radilo u zadnje vreme programiranje sve u 16. Pa su onda te "entuzijasticne" (ali sa kredibilitetom, molim vas ipak je on naucnik, fizicar :mrgreen: ) otposlali u maticne zemlje da "sire rec".

Da nije jezivo bilo bi smesno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 17, 2009 12:42 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Plitki, hvala na linku!

Ima dosta ljudi koji bi to željeli pogledati, a nisu dok je bilo na TV-u!

Općenito - super je što se uopće nešto takvo pojavi na tv-u i da nije oko ponoći kad većina ljudi ne gleda više tv... Vidjet ćemo kako će to "odzvoniti".

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 17, 2009 11:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ej pa ja ga znam iz JNA :)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Katica za sve
PostPostano: ned mar 22, 2009 5:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 07, 2005 4:32 pm
Postovi: 63
Uh, odgledao sam i to jedva.

Moje je mišljenje da se Davor Pavuna pokušava sprdati sa još tih par ljudi koji su koliko toliko pri sebi i za razliku od njega (od mladosti programiranog, genijalnog, he,he,) vide širu sliku. Emisija je totalna glupost i nema toga kojih sve gluposti se Pavuna pokušavao dotaknuti u toj emisiji, da se dodvori ama baš svima, joj pa ovi što su ga angažirali misle da smo stvarno svi mi budale.

Nakon emisije morao sam trgnuti jednu ljutu jer mi je stvarno bilo loše u želucu, svima kojima nije zamislite se malo i gledajte emisiju ponovno sve dok vam ne dođe iz guz**e u glavu.

E moj Pavuna (Obama politolog, Brzezinski, Pavuna genije, Isus, Hrvati, čista energija, Iluminati i masoni - pi*ka im materina, Pavuna, Sanader i Primorac legende, Pavuna niš pametniji od bilo koje babe sa placa, Hrvatska sa svojim čistim zrakom i puna resursa he,he u stranom vlasništvu, Bog i Hrvati, Kostelići, .... nadodajte sami još toga po želji, ali nakon toga odite si trgnuti jednu ljutu, jer ovo ni moj mali kad je gledao nije mogao probaviti.

Uh, stvarno je hebeno u Americi kad su nam Pavunu poslali na HRT, he,he

_________________
axor


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 24, 2009 4:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Tja, pa po mom mišljenju tip je ako niš drugo uspio smotati Stankovića da ne postavlja previše pitanja ili je isti po default-u bio impresioniran s gostom i njegovim curiculum vitae.
Cjelokupno Pavuna ostavlja dojam neprofiliranog križanca smušenog profesora (ala Einstein kako ga prikazuju u Hollywood-skim filmićima) i Davida Ickea te još ponekog opskurnog lika...
Šteta što u NU2 nema mogućnosti dubljeg ulaska u teme koje su u biti samo ovlaš načete i spomenute...tu ima dosta materijala za kroničnog pobornika teorija urote. Npr.; propast financijskog sustava, sadašnja civilizacija kao "upgrade" Rimskog carstva, free energy i sl. ...
A što se tiće opetovanog i pomalo iritantnog zazivanja Isusa, nemam utisak da je kod istog to u maniri kumice s placa, u smislu; skupljanja i dodirivanja svetih sličica & cerebralne onanije molitvom svete krunice, već da ima sasvim drugaćje zanačenje iako pod istim imenom....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 1:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 15, 2005 7:40 pm
Postovi: 147
Upravo se to i željelo postići da on ispadne budala i njegove price, u tome smjeru ga je vodio voditelj, a nije zelio u smjeru neceg pametnog , a nije ni cudo kad je ta emisija šrot, karikatura i ismijavanje ljudi.

_________________
Jedino je Bog svemoguć


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Još jedan u nizu hipokritika...
PostPostano: pon apr 06, 2009 9:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
Intrigantnih tema se je dotaknuo spomenuti gost u emisiji,no,u svakom slučaju,teme su bile u totalnoj koliziji(nepodudaranju)kao što je i on sam uostalom bio u potpunom proturječju :roll:

Govoriti o Isusu Kristu sa pozicije zaposlenika administracije zemlje odakle je i potekla ova aktualna kriza,ili recesija,kako Vam drago,i koja sebi uzima za pravo vec desetljećima "krojiti" svijet po njenim uzusima i pravilima ne konzultirajući se s drugim alternativnim viđenjima rješavanja aktualnih problema već djelujući unisono :evil: ,a da ne govorim o blasfemiji valute te zemlje koja često spominje i poziva se na Boga,a na toj istoj novčanici i sa lijeve i sa desne strane stoji oznaka američkog dolara,dakle asirskog božanstva novca mamona :twisted: ,a ne Boga Oca Isusa Krista. :!:

A,kad se tome pridoda hvaljenje trenutne hrvatske vlade čiji postupke već duži niz godina na sebi osjećaju tzv.obični građani koji masovno ostaju bez posla i prekapaju po kontejnerima za skupit boce za preživiti :shock: (dok njihov "glavni čoban u vučjem ogrtaču" skuplja zlatne rolexe :twisted: ) kao i za,hrvatske nazovi nezavisne :evil: intelektualce nezaobilazne(pogotovo pred svibanjske "domjenke" :mrgreen: ) teme spominjanje i blaćenja Tita,osobe koja je mrtva već 30 godina i u čiji (ne)krivnju ovdje neću ni ulazit(jer nije tema diskusije :| )a, kad se uzme u obzir da su Amerikanci bili u mnogobrojnim ratovima nakon 1945.nebrojeno mnogo puta,i to,"gle čuda" #-o ,sa nesvrstanim i socijalističkim zemljama čiji je utemeljitelj bio baš taj spomenuti Tito,nije teško zaključiti da je spomenuti gospodin(čija je fizika očito samo jedan paravan) jedan izrazito vješt manipulator :evil: i licemjer do boli. :twisted:

Dobri stari Shakespeare je bio potpuno u pravu kad je rekao da je život kazalište,a ljudi samo glumci u njemu.

U konkretnom slučaju,gledatelji su predstavljali to kazalište,a spomenuti gospodin glumca. #-o

No,taj isti glumac se grdno vara,ako misli da je kazališna publika njegovu rolu,bolje rečeno performans,prihvatila kao "zdravo-za gotovo",napamet naučen tekst kojeg "šaptači misli" preko raznih medija šapću u uši svekolike tzv.svjetske znanstvene elite. :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 07, 2009 2:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
nat
Citat:
vidi bogati ,registrovao se Hrkljush na forumu

he he he
Evo baš mi se da pričati o tome a tad neka admin obriše.

nemirna duša
Citat:
,a da ne govorim o blasfemiji valute te zemlje koja često spominje i poziva se na Boga,a na toj istoj novčanici i sa lijeve i sa desne strane stoji oznaka američkog dolara,dakle asirskog božanstva novca mamona Twisted Evil ,a ne Boga Oca Isusa Krista. Exclamation

U pravu si Nemirna dušo,ali ako to već znaš,zašto neideš u daljnje istraživanje.Recimo gle ovo :
http://www.val.hr/index.php?option=com_ ... &Itemid=93
http://www.avesta.org/
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=2290
itd. ...
Gle recimo kako neki tragaju: http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... ght=#42418
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... sc&start=0
itd... itd....
Ako već nisi obavezno pročitaj ovo http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=815

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 07, 2009 3:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
Citat:
Evo baš mi se da pričati o tome a tad neka admin obriše.


Pa pitaj,pričaj,šta te muči(može i preko PP) i šta te zanima. :wink:


Citat:


Zahvaljujem se na linkovima,budem pogledao. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 07, 2009 6:28 pm 
Tip je full okay. Doduse na jedan apsurdan nacin uspio je povezat isusa sa svime sto jest no eto to je njegov nacin manifestacije toga tj. dobio je bio dobro pitanje tipa Dali je to povezivanje sa isusom nacin putem kojeg si uspio sprijecit da poludis ili tako nesto.

No ajde, great neka je to rekao samo malo je cudan u smislu ega. Kao da ga ima a i nema i vidi se da voli pricat samo on jer valjda je od citavog ovog svijeta uspio dobit bug u sebe a to je da ne dozvoljava drugima da pricaju nesto vec samo on on sto ne znaci da ima ega vec mozda da se boji tj. sigurno da se boji lol.

No ajde ima smisla donekle to sto je rekao samo sto previse je disbalansiran u smislu materijalnog i duhovnog. Previse se oslanja na tehnologiju i kako je netko napisao da taj covijek definitivno brije na Zeitgeist i The Venus Project.

No neka, da je malo vise dozvolio da drugi pricaju bio bi perfektan za stadij unutar percepcije di su sada ljudi.

p.s. nisam pogledao sve jer mi se vise nije dalo. 30ak minuta jesam.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Nedeljom u dva - Damir Pavuna
PostPostano: čet dec 10, 2009 8:28 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Citat:
...D.P.: Moja baka Terezija Matasović rodila je jedanaestero djece. Svi (pra)djedovi bili su Katolici (u vecini naroda) i da nismo Kristovi, ne bi nas ni bilo. Najveće je čudo što smo uopće tu mi Hrvati nakon tolikih stoljeća nakon što su nas naši razni susjedi napadali sa svih strana. Dakle, predsjednik, napokon, mora biti iskreno Kristov - osoba koja je doživjela Susret sa Živim Bogom !

Uostalom, pokojni Sveti Otac želio je da mi katoličkom vjerom ojačamo EU, kao i Poljaci, a ne da nama dominiraju londonski MI6 i razni masoni te EUSSSR birokrati i njihovi poltroni!...
izvor

Citat:
"Većina ljudi cijeli svoj život proživi u snu. Naki se u tom snu bave i naukom a neki čak pišu i knjige."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz