Sada je: pet mar 29, 2024 1:01 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: 6 zanimljivosti koje znanost ne može objasniti
PostPostano: pon mar 02, 2009 5:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 24, 2008 9:12 am
Postovi: 18
Lokacija: varaždin,hrvatska
pozdrav svima!
danas sam pročitao neke članke na dnevni.hr.
evo i linka http://dnevnik.hr/showbizz/zanimljivost ... sniti.html
pa me zanimaju vaša mišljenja, saznanja koje bi podjelili samnom.
hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 02, 2009 11:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
"Znanstvenici" si postave OGRANIČENJA ( preko kojih ne mogu proći radi svoje nesvjesti ), pa su im onda mnoge stvari "neobjašnjive".

Recimo da svoje poglede na svijet gradiš na PRETPOSTAVCI da je sve linearno, materijalno ili objašnjivo... nakon par saznanja - uvidiš da si sam sebe strpao u jedan misaoni kontejner iz kojeg ne možeš van ako ne srušis sve svoje PRETPOSTAVKE.

Otvori svoj um i ništa ti neće biti "neobjašnjivo".

Rješenja je, naravno, mnogo... na svaku ovu točku koju opisuju - ima podosta objašnjenja. Neka čak možeš i naći na ovom forumu!

Znanje pomaže, štiti... pretpostavke obično odvode na dulji put... ( neću reći krivi, jer to nije ).

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: zanimljivosti
PostPostano: uto mar 03, 2009 9:12 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 24, 2008 9:12 am
Postovi: 18
Lokacija: varaždin,hrvatska
slažem se jack s tobom :D
moje osobno mišljenje ,odnosno nisam uopće iznenađen iznesenim u
tekstu.
jednostavno znam na koji način sve funkcionira odnosno osobno sam
zadovoljan kako mogu sagledati stvari iz drugog ugla i ne praviti neki
veliki događaj od svega kao prije.
više sam promatrač svega što se događa sve više i više oko nas ili bolje rečeno sve više VIDIMO=svjesni smo događaja oko nas
hvala ti na javljanju
pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zanimljivosti
PostPostano: sri mar 04, 2009 10:56 am 
menadel je napisao/la:
slažem se jack s tobom :D
moje osobno mišljenje ,odnosno nisam uopæe iznenaðen iznesenim u
tekstu.
jednostavno znam na koji naèin sve funkcionira odnosno osobno sam
zadovoljan kako mogu sagledati stvari iz drugog ugla i ne praviti neki
veliki dogaðaj od svega kao prije.
više sam promatraè svega što se dogaða sve više i više oko nas ili bolje reèeno sve više VIDIMO=svjesni smo dogaðaja oko nas
hvala ti na javljanju
pozdrav!


To i je poanta.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 04, 2009 6:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 24, 2008 9:12 am
Postovi: 18
Lokacija: varaždin,hrvatska
hvala, noxten :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 09, 2009 12:47 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 10:43 pm
Postovi: 14
Jack987 je napisao/la:
"Znanstvenici" si postave OGRANIČENJA ( preko kojih ne mogu proći radi svoje nesvjesti ), pa su im onda mnoge stvari "neobjašnjive".

Recimo da svoje poglede na svijet gradiš na PRETPOSTAVCI da je sve linearno, materijalno ili objašnjivo... nakon par saznanja - uvidiš da si sam sebe strpao u jedan misaoni kontejner iz kojeg ne možeš van ako ne srušis sve svoje PRETPOSTAVKE.

Otvori svoj um i ništa ti neće biti "neobjašnjivo".

Rješenja je, naravno, mnogo... na svaku ovu točku koju opisuju - ima podosta objašnjenja. Neka čak možeš i naći na ovom forumu!

Znanje pomaže, štiti... pretpostavke obično odvode na dulji put... ( neću reći krivi, jer to nije ).

:mrgreen: :wink:

Svako dobro majstore,kakvu si samo pozitivu lansirao sa ovim textom kraljuuuu :notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 09, 2009 7:40 am 
Jack987 je napisao/la:
"Znanstvenici" si postave OGRANIÈENJA ( preko kojih ne mogu proæi radi svoje nesvjesti ), pa su im onda mnoge stvari "neobjašnjive".

Recimo da svoje poglede na svijet gradiš na PRETPOSTAVCI da je sve linearno, materijalno ili objašnjivo... nakon par saznanja - uvidiš da si sam sebe strpao u jedan misaoni kontejner iz kojeg ne možeš van ako ne srušis sve svoje PRETPOSTAVKE.

Otvori svoj um i ništa ti neæe biti "neobjašnjivo".

Rješenja je, naravno, mnogo... na svaku ovu toèku koju opisuju - ima podosta objašnjenja. Neka èak možeš i naæi na ovom forumu!

Znanje pomaže, štiti... pretpostavke obièno odvode na dulji put... ( neæu reæi krivi, jer to nije ).

:mrgreen: :wink:


Jack premda ja sve vise i vise mislim da si znanstvenici ne postavljaju tolika ogranicenja vec da je medij taj koji iskrivljuje i radi bauk od svega. Radim u znanstvenoj firmi, jesu ne svijesni ali poprilicno open minded pa mi zato smrdi nesto tu oko znanstvenika. A i kad pogledas kvantnu fiziku u koju znanost vjeruje, govore i oni samo sto mediji sakrivaju i rade blamazu oko "otkrica" iz proslosti. Tako mi barem izgleda. Ne znam kamo da njih vise strpam no izgleda kao da se pomalo svi skupa generalno bude.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 09, 2009 4:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 24, 2008 9:12 am
Postovi: 18
Lokacija: varaždin,hrvatska
slažem se s tobom, Noxten :notworthy: :notworthy: :notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 3:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:43 pm
Postovi: 17
Jack987 je napisao/la:
"Znanstvenici" si postave OGRANIČENJA ( preko kojih ne mogu proći radi svoje nesvjesti ), pa su im onda mnoge stvari "neobjašnjive".

Recimo da svoje poglede na svijet gradiš na PRETPOSTAVCI da je sve linearno, materijalno ili objašnjivo... nakon par saznanja - uvidiš da si sam sebe strpao u jedan misaoni kontejner iz kojeg ne možeš van ako ne srušis sve svoje PRETPOSTAVKE.

Otvori svoj um i ništa ti neće biti "neobjašnjivo".

Rješenja je, naravno, mnogo... na svaku ovu točku koju opisuju - ima podosta objašnjenja. Neka čak možeš i naći na ovom forumu!

Znanje pomaže, štiti... pretpostavke obično odvode na dulji put... ( neću reći krivi, jer to nije ).

:mrgreen: :wink:


Ni ja se ne slazem sa ovim... cak je stav naucnika i suprotan od ovoga... U nauci se stalno probijaju "barijere" krenuvsi kroz istoriju od teorije "zemlja, vazduh, voda i vatra" pa do kvantne teorije... Teorija relativnosti, vrijeme kao cetvrta dimenzija, kvantna teorija itd. su koncepti koji prevazilaze nase poimanje svijeta oko sebe... Ne bi me cudio ni naslov "1006 zanimljivosti koje znanost ne može objasniti" toliko toga ima nerazjasnjenog...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 7:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 10, 2005 6:34 pm
Postovi: 34
Generalno ima 2 tipa naucnika-oni koji pokusavaju da objasne prirodu i oni koji pokusavaju da odrze status quo. Ovi prvi su ti koji prave prodore u nauci i koji izlaze sa novim idejama, ne robuju tradicionalnoj nauci i pragmaticni su. Ovi drugi su prica za sebe. Neki su nesposobni za bavljenje pravom naukom pa sprecavaju i druge da se njome bave, neki su prosto glupi i misle da je u nauci sve vazno receno i da ostaju samo jos neke sitnice a neki su i placeni da odrzavaju status quo. Nazalost, vlasnicima kapitala odgovaraju ovi idioti birokrate u nauci i zato su oni i dominantna grupa, imaju para za svoje uzaludne eksperimentei i iskopavanja, pisu radove i organizuju simpozijume i seminare gde ne kazu nista novo, okupe se da potvrdjuju neke prevazidjene hipoteze a to s naukom nema nikakve veze. S druge strane ima i onih koji su ozbiljni ali oni nemaju sredstva nego se bave svojim poslovima dok ne nagaze nekog od ovih glavonja, onda zavrse karijeru ismejani. Mainstream nauka je danas farsa, samo je problem sto je prosecnom coveku cesto dosta da ispred nekog imena vidi akademsku titulu pa da mu jede iz ruke. Bice bolje kad se unapredi obrazovni sistem i podigne nivo svesti populacije a ja sam uvek optimista pa se nadam da cu doziveti i to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 9:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
Evo jedan dobar film bas vezan za znanstvenike.

The document film "Expelled: Just Intelligence Allowed" he propels the controversial problem of the evolution and tells about this, some university teachers (doctors, professors and different scientists) become as devoid the work at universities, because advocated by them theories are conflicting with the theory of the evolution of Darwina.

Kod:
http://rapidshare.com/files/154044052/Expelled.No.Intelligence.Allowed.DVDRip.XviD-NeDiVx.part1.rar
http://rapidshare.com/files/154042443/Expelled.No.Intelligence.Allowed.DVDRip.XviD-NeDiVx.part2.rar
http://rapidshare.com/files/154043607/Expelled.No.Intelligence.Allowed.DVDRip.XviD-NeDiVx.part3.rar
http://rapidshare.com/files/154046765/Expelled.No.Intelligence.Allowed.DVDRip.XviD-NeDiVx.part4.rar


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 9:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
Ja sam dojma da se znanstvenici u znanstvenim institutima boje za svoj posao, pa su zato i dalje okrenuti Darwinu itd. i poprilicno narrow- minded. Cim netko kaze protiv nekih uvjerenja, bye bye.

Dobar primjer je i ona arheologinja koja je pricala, cini mi se, u Na rubu znanosti. Otkriva je neke covjecje kosti koje se krse sa Darwinovom teorijom evolucije, znanstveni instituti su joj zabranili da govori o tome, ona nije htjela presutiti i bye bye. Danas se bavi uzgojem povrca.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 9:56 am 
Da ja sam primjer lol. Zavucen medju 2 dosta open minded znanstvenika koji su mi sefovi inace i moram rec da sve ovisi kakvim principom ides ka njima. Ako pocnes sa nebulozama odma pocnu im oci iskakat ali ako krenes pomalo sve je just fine. Kuze i nije im za odbacit teorija. Kad zmiksas Vr-ov i Jack987 prvi post dobijes o cemu se tocno radi otprilike :D


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 10:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
noxten je napisao/la:
Da ja sam primjer lol. Zavucen medju 2 dosta open minded znanstvenika koji su mi sefovi inace i moram rec da sve ovisi kakvim principom ides ka njima. Ako pocnes sa nebulozama odma pocnu im oci iskakat ali ako krenes pomalo sve je just fine. Kuze i nije im za odbacit teorija.

Drago mi je da imas takve sefove. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 6 zanimljivosti koje znanost ne može objasniti
PostPostano: sri nov 24, 2010 10:36 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 24, 2010 9:12 pm
Postovi: 7
Lokacija: Uzice
Kako su sagradjene piramide u Egiptu? Sta su Naska linije i zasto ih je neko nacrtao tako da jedino kada se gledaju iz vazduha imaju smisao? Kako su maje napravile tako precizan kalendar? Sta se desilo u Tunguski?.....sve su to naucnici "objasnili",ali se svako to objasnjenje zavrsava sa ALI, a pocinje sa MOZDA.

_________________
I WANT TO BELIEVE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 6 zanimljivosti koje znanost ne može objasniti
PostPostano: čet nov 25, 2010 5:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Da osvježimo malo temu.Nije 6 već ih ima više.
http://www.superknjizara.hr/index.php?p ... jiga=50411

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 6 zanimljivosti koje znanost ne može objasniti
PostPostano: čet nov 25, 2010 6:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
http://www.index.hr/xmag/clanak/pet-sla ... 24989.aspx

obično znanstvenike koji stvarno i rade svoj posao, odbace u startu njihove kolege kojima je poljujan ego i status takvim istupom
to se ponavlja kroz povijest

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz