Sada je: čet apr 18, 2024 2:02 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Cezar je napisao/la:
Ako se osvrnem na onu moju recenicu: Sve sto jeste, ispravno ja tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo. Dobro pitanje je sta je ispravno?


mozda samim time sto sam wec odabrao neku opciju od te dwije, to jeste ono "isprawno"? narawno, mozda za nekoga sa strane nije, ali, recimo, za moj put mozda jeste isprawno. malo filozofiranja :mrgreen: :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
kolos je napisao/la:
Mislim da je u pitanju unutarnji osjećaj kod čovjeka u tom trenutku.Recimo ako vidim kako četvorica tuče tipa i tad iz egoizma(očekujući nakon bitke od tog tipa neku nagradu ili radi vlastitog osjećaja JA sam nešto)mu idem pomoći,to je OPS.Ako neidem pomoći tipu iz glupog straha to je OPS.Tek toliko,postoji i "pametan"pozitivan strah.Recimo koja korist da budemo obojica na mrtvo pretučeni?Možda bi mogli skrenuti pažnju na neki način ovoj četvorici.


ja uopce nebih ocekiwao ikakwu "nagradu" radi wlastitog osjecaja, hranjenjem ega. nebih, hwala... :mrgreen:

no onda jeste, na OPS smo planeti i tesko je neke stwari skontati. recimo dwoje od njih ima nozewe. sta onda? zajebano. ali mozda nebi tribali razmisljati o tome sada. nego onda ako se desi (nedaj boze) sta god da uradimo (pomognemo/pobjegnemo) - jeste i tako je trebalo da bude. zar ne? :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 9:27 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
bad.ass je napisao/la:
Cezar je napisao/la:
Ako se osvrnem na onu moju recenicu: Sve sto jeste, ispravno ja tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo. Dobro pitanje je sta je ispravno?


mozda samim time sto sam wec odabrao neku opciju od te dwije, to jeste ono "isprawno"? narawno, mozda za nekoga sa strane nije, ali, recimo, za moj put mozda jeste isprawno. malo filozofiranja :mrgreen: :wink:


Pa zar to filozofiranje i nije svrha ovog foruma? Tu smo da filozofiramo i iz toga ucimo. Naravno da svako moze imati svoje glediste, a ni jedno ne mora biti ispravno. U tom trenutku nam se cini kao ispravno.

:occasion5:

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 11:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Cezar je napisao/la:
Pa dobro, reci mi sta bi ti onda radio kad vidis da cetvorica tuku jednoga?
Sta uradis kad vidis neku napravdu koju pravi drzava?
Sta si poslednje uradio kao primer onoga sto nije pasivnost?

Nemoj samo da mislis da te napadam sad.

iskreno, mislim da mu ne bih pomogao.
ali ne zato što on ima takvu karmu da mora biti pretučen, nego zato što su ova četvorica jača od nas dvojice.
ustvari ne znam...možda bi se ipak umiješao. zapravo je nebitno bi li se umiješao ili ne.
bitno je da ne odobravam nasilje. da se to ne događa (i) u moje ime. ako već nisam Superman, mogu se bar duhom suprotstaviti zlima.
pomoći ću kad god mogu (tj. onda kad moja volja nadjača moj ego).

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 11:45 pm 
extranoize je napisao/la:
Cezar je napisao/la:
Pa dobro, reci mi sta bi ti onda radio kad vidis da cetvorica tuku jednoga?
Sta uradis kad vidis neku napravdu koju pravi drzava?
Sta si poslednje uradio kao primer onoga sto nije pasivnost?

Nemoj samo da mislis da te napadam sad.

iskreno, mislim da mu ne bih pomogao.
ali ne zato što on ima takvu karmu da mora biti pretuèen, nego zato što su ova èetvorica jaèa od nas dvojice.
ustvari ne znam...možda bi se ipak umiješao. zapravo je nebitno bi li se umiješao ili ne.
bitno je da ne odobravam nasilje. da se to ne dogaða (i) u moje ime. ako veæ nisam Superman, mogu se bar duhom suprotstaviti zlima.
pomoæi æu kad god mogu (tj. onda kad moja volja nadjaèa moj ego).


i strah :D


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 21, 2009 11:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
Marduk je napisao/la:
Koliko god sam protiv takvih stvari, mislim da se nikome (ne) dešava nešto bez razloga... sve mora biti nekeko povezano... Karma (pa cak ni te silne životinje nisu nevine, niti ce svi ti ubojici bolje proći.... Kotač se mora nekako okretati (zašto nekog sažaljevati))

Ovo vrijedi pogledati:
http://www.youtube.com/watch?v=p-wGIbes ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=1fyjcjWX ... re=related
I to je samo što su dali u javnost....
Vjerujem da taj pas na snimci umre vec kad mu odrube glavu i da su ovo samo nekakve refleksne radnje....
:(


...karma ne vrijedi za životinje,nego samo za čovjeka,koliko god to okrutno bilo...karma je zapravo ništa drugo nego negativna energija koja se nakuplja u nama,a gotovo nijedan čovjek ju nezna kontrolirati,onda se na kraju to grizodušje i misli o tom događaju akumuliraju u nama i ta negativna energija se okrene protiv nas,pošto ju neznamo kontrolirati,i događaju nam se loše stvari...to je karma,ali postoje ljudi koji su ovladali tom tehnikom i mogu izbjeći karmu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 21, 2009 4:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
syon
...karma ne vrijedi za životinje,nego samo za čovjeka,koliko god to okrutno bilo...karma je zapravo ništa drugo nego negativna energija koja se nakuplja u nama,a gotovo nijedan čovjek ju nezna kontrolirati,onda se na kraju to grizodušje i misli o tom događaju akumuliraju u nama i ta negativna energija se okrene protiv nas,pošto ju neznamo kontrolirati,i događaju nam se loše stvari...to je karma,ali postoje ljudi koji su ovladali tom tehnikom i mogu izbjeći karmu.[/quote]
Zanimljivo,možeš li malo to objasniti?Koja je uloga životinja tu u 3d?
Mislim da shvaćam,ali volio bih čuti tvoje razmišljanje :-k
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 21, 2009 4:08 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
extranoize je napisao/la:
Cezar je napisao/la:
Pa dobro, reci mi sta bi ti onda radio kad vidis da cetvorica tuku jednoga?
Sta uradis kad vidis neku napravdu koju pravi drzava?
Sta si poslednje uradio kao primer onoga sto nije pasivnost?

Nemoj samo da mislis da te napadam sad.

iskreno, mislim da mu ne bih pomogao.
ali ne zato što on ima takvu karmu da mora biti pretučen, nego zato što su ova četvorica jača od nas dvojice.
ustvari ne znam...možda bi se ipak umiješao. zapravo je nebitno bi li se umiješao ili ne.
bitno je da ne odobravam nasilje. da se to ne događa (i) u moje ime. ako već nisam Superman, mogu se bar duhom suprotstaviti zlima.
pomoći ću kad god mogu (tj. onda kad moja volja nadjača moj ego).


Pa verujem da tako misli vecina, kao i ja. Ako vidis da mozes pomoci, pomoci ces, ali ima i situacija kad jednostavno ne mozes. Ali i samo to sto zelis pomoci je mozda dovoljno. Kad iskreno zelis. Ni milionima gladnih ne mozes pomoci, ali da mozes, sigurno bi to uradio.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 21, 2009 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
kolos je napisao/la:
syon
...karma ne vrijedi za životinje,nego samo za čovjeka,koliko god to okrutno bilo...karma je zapravo ništa drugo nego negativna energija koja se nakuplja u nama,a gotovo nijedan čovjek ju nezna kontrolirati,onda se na kraju to grizodušje i misli o tom događaju akumuliraju u nama i ta negativna energija se okrene protiv nas,pošto ju neznamo kontrolirati,i događaju nam se loše stvari...to je karma,ali postoje ljudi koji su ovladali tom tehnikom i mogu izbjeći karmu.

Zanimljivo,možeš li malo to objasniti?Koja je uloga životinja tu u 3d?
Mislim da shvaćam,ali volio bih čuti tvoje razmišljanje :-k
:occasion5:[/quote]

neznam kak da ti objasnim...sve sam napisao u prošlom postu...životinje kao bića nemaju um i dušu (ako vjeruješ da ljudska bića imaju dušu,odnosno nešto iznutra što nas čini nečim višim od samo fizičkog oblika postojanja) i kao takve na njih taj karmički zakon ne utječe,ne spominjem da ako čovjek učini nešto nažao životinje nemože osjećati grizodušje,može,ali taj karmički zakon onda nemora nužno doći u upotrebu...ako se čovjek povrijedi fizički ili psihički taj zakon u 99% slučajeva bude ostvaren,bilo to sutra ili za 60 godina,baš zbog toga jer većina ljudi nemože kontrolirati svoju unutarnju energiju,strah,svoje misli ili emocije,a jako je malo ljudi koji to uopće mogu,za to su potrebne godine rada,ne isključivo magijskog,nego više rada na sebi kao osobi...zašto životinje postoje u našoj dimenziji neznam...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 21, 2009 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
.zašto životinje postoje u našoj dimenziji neznam..

Zapravo nije riječ o dimenziji nego denzitetu,i sad uviđam svoju pogrešku.
Ali pitanje je na mjestu.Ako su nam ovi OPS iz 4d "smjestili",jesmo li mi smjestili životinjama tj. 2d?
Zašto misliš da nemaju dušu?

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 5:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
kolos je napisao/la:
Citat:
.zašto životinje postoje u našoj dimenziji neznam..

Zapravo nije riječ o dimenziji nego denzitetu,i sad uviđam svoju pogrešku.
Ali pitanje je na mjestu.Ako su nam ovi OPS iz 4d "smjestili",jesmo li mi smjestili životinjama tj. 2d?
Zašto misliš da nemaju dušu?


zato jer nemaju...nemaju um,nemogu razmišljati,postupaju nagonski,nemogu sami na sebe dići ruku...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 7:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
zato jer nemaju...nemaju um,nemogu razmišljati,postupaju nagonski,nemogu sami na sebe dići ruku...

Zapravo mogu razmišljati.Nedugo sam gledao neki dokumentarac u kojem je pas na izgovorenu riječ donio gazdi predmet.Ha ha ništa novo ili?Pazi sad,bilo je oko 200 predmeta koje poznaje!Naredbe nije davao gazda nego televizijski voditelj.Pokus je isproban više puta i uvjek je pas donio zadani predmet.
Ovaj pokus samo pokazuje vrhunsko pamćenje psa,dresuru ne razmišljanje.
Ali tad su mu zadali predmet koji ne poznaje.Pas je prošao krug dva puta,prolazeći predmete koje poznaje i tad je izdvojio predmet za koji je zaključio da je vjerojatno to taj predmet koji mora odnjeti.
To je razmišljanje.Ovo nije bio jedini pokus ali je zato najupečatljiviji.
Citat:
postupaju nagonski

Hm,mogu ti reći da i ja postupam nagonski. :wink:
Citat:
nemogu sami na sebe dići ruku...

Tu si u pravu,osim nas jedino majmuni imaju ruke. :mrgreen: šala
:occasion5: :thumbup:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 8:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
ja mislim da životinje imaju dušu, ali ne pojedinačnu nego da jedna vrsta ima svoju kolektivnu dušu.
ta kolektivna duša sadrži znanje koje je dostupno svakoj jedinki vrste bez da ga je izravno primila.
npr. onaj fenomen 100-tog majmuna se može tako objasniti...

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 23, 2009 6:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Kako objasnjavate papagaje koji sami sebi pocupaju perje, zbog toga sto vlasnik ne obraca dovoljno paznje na njih.

Mislim da zivotinje imaju vise svesti, nego sto mi to i mozemo da predpostavimo, ali nas je egoizam totalno zaslepio, pa nevidimo dalje od nosa, mislimo da smo bogom dani da se bahato ponasamo sa svim i svacim sto je "ispod nas".

A sto se tice pomaganja drugima, e pa mislim da tu nebi trebalo da bude oklevanja, sama sam se nasla u situaciji kad sam morala brzo da delam i pomognem, nisam znala sta me ceka i bila sam spremna na najgore. Pa sam eto ostala ziva. Nemamo vremena vise da cekamo da se stvari popravljaju same od sebe, mnogo smo zaglibili i puni smo mrznje i straha ( svaka cast izuzecima), ti ljudi koji su u opasnosti su necija deca, necija braca, sestre, supruznici. Zamislite da dvoje tuku vasu majku, ili sestru, nebitno i povrede je ozbiljno, nedaj boze, zar nebiste psovali te ljude koji su se nasli tu i nista nisu uradili, ili bi ste rekli da je to karma, pa i ako se desilo, sigurno su sazluzili. E . daleko smo svi mi od duhovnosti i nemamo ni R od ratnika...Zato i pustamo da nam se desavaju takve stvari, politicari nas jebavaju, poslodavci takodje, na svakom koraku nepravda, ali nema veze, vazno da je nama dobro, da su nasa dupeta sita i boli nas uvo kako je drugima, sve dok se sranja ne dese nama, e kada se dese onda mozemo samo da zevamo, jer smo tako zevali i kad su se drugima nepravde desavale.

Sorry ako sam nekog uvredila, nije mi bila namera, ali uvek ovako burno reagujem, kad su u pitanju ovakve stvari. I na kraju da citiram reci iz filma "Zona Zanfirova", : " Ako treba da se tepamo, ce se tepamo".

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 23, 2009 10:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 05, 2008 1:56 pm
Postovi: 31
o kojim to zivotinjama pricate o Srbima Iracanima Avganistancima ,Afrikancima ili ovim Palestincima


pozdrav REAL SUNDANCE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 24, 2009 5:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
mislim da će Syon morati potražiti nove činjenice za svoje mišljenje
:) :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se to radi sa ovim zivotinjama?
PostPostano: čet jul 30, 2009 12:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Evo šta te životinje rade nama nakon svega što mi radimo njima
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... -life.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se to radi sa ovim zivotinjama?
PostPostano: čet jul 30, 2009 9:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Top_Secret je napisao/la:
Evo šta te životinje rade nama nakon svega što mi radimo njima
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... -life.html

prediwno... :love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se to radi sa ovim zivotinjama?
PostPostano: čet aug 20, 2009 2:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
To sto ljudi rade zivotinjama radi sopstvenog profita a ne radi prirodne ishrane postoji lako resenje. Metak u glavu. Jeste da vi ga tu sada svirajte koliko vam je volja sa idejama o dobrom i zlu. Onaj koji u medju vremenu deluje te eliminise stoku da ne nastavlja dalje sa svojim zlom je jedini koji je zapravo ucinio nesto. To smece od ljudi nece vise delovati jer im je delovanje prakinuto. Ako cekamo vas new age intelektualce da nesto ucinite ode svet u kurac. Nemate vi pojma kao se resavaju problemi.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se to radi sa ovim zivotinjama?
PostPostano: čet aug 20, 2009 2:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Danmagorez je napisao/la:
Metak u glavu.

eh, kako ti lako rijesis problem... :angel4:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz