Sada je: čet mar 28, 2024 8:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon dec 15, 2008 9:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2007 9:51 pm
Postovi: 32
Lokacija: beograd
Citat:
I ja sam bio na ulici 5. oktobra, ali sam rekao sebi: nikad vise. Ni za koga.


i ja, a dodajem: nikada vise na izbore.

Znam da nije moguce ali bi bilo zanimljivo da jednog dana sva biracka mesta budu prazna. ](*,)

_________________
ponekad je sve nista, a ponekad nista je sve


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 15, 2008 9:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
felix je napisao/la:
I sad, ovdje neko u svom misaonom horizontu ima ideju kako su "anarhizam", "komunizam" , "antiglobalizam", "neonacizam" ...


Glupo je stavljati anarhisam i neonacizam u isti koš? Anarhija funkcionira na osnovi svjesnog naroda. Sloboda kroz ogovornost, a ustroj je postavljen u obliku obrnute piramide. Oni na vrhu (uprava) piramide imaju najmanje ovlasti, dok oni na dnu (radnici u tvornicama) ima njaveće, a odluke se donose direktnom demokracijom.

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 15, 2008 10:49 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
bad.ass je napisao/la:
Cezar je napisao/la:
Ja nikad nisam bio pesimista, ali ne verujem da ovakvi izlasci na ulice, koje gledamo poslednjih 20 godina donose narodu ono sto traze. Smatram da je narod uvek izmanipulisan za neke durge interese.
I ja sam bio na ulici 5. oktobra, ali sam rekao sebi: nikad vise. Ni za koga.


zato sam i spomenuo drugu warijantu "proswjeda" - swjesni narod... :wink:


Verujes li da do toga moze doci?


agno
Citat:
i ja, a dodajem: nikada vise na izbore.


Naravno. Nema tog razloga da opet odem na izbore.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 15, 2008 11:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Cezar je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:
zato sam i spomenuo drugu warijantu "proswjeda" - swjesni narod... :wink:


Verujes li da do toga moze doci?


neznam, tesko owakwim tempom... #-o

agno je napisao/la:
i ja, a dodajem: nikada vise na izbore.


takodjer :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 12:07 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
I sad, ovdje neko u svom misaonom horizontu ima ideju kako su "anarhizam", "komunizam" , "antiglobalizam", "neonacizam" ... i tako dalje, nešto drugo do programi koje gospodari uključuju, već prema trenutnim potrebama i trenutnom odnosu , nama nevidljivih, sila,


=D> Jako dobro zapažanje!!!

Sve na "... izam" je OGRANIČENJE! A ovdje baš širimo neke ideje o tome da ne budemo ograničeni.

Svijest ljudi je ključ. Znanjem se postiže svjesnost. I onda ti ne trebaju nikavi "...izmi" da egzistiraš u svojoj trenutnoj formi!

Sve su to - samo lekcije.

I još nešto...

ŽELJA za promjenama ( kakve mi svi priželjkujemo ) samo POJAČAVAJU OPS frekvencije - pročitajte kako i zašto u Val seriji Kasiopejaca.

Dakle, ništa ne treba mijenjati. Ljudi će biti spremni za podizanje svoje svijesti baš onda kad će biti i spremni. Svaki pojedinac ima neki svoj trenutak i točku svijesti kad "počinje transformaciju"! Nikog ne treba prisiljavati na to. Doduše, i "sranja" koja se dešavaju - obično su POTICAJ NEKIM ljudima da počnu ovu transformaciju svoje svijesti, da krenu ka višoj svijesti i vibracijskim frekvencijama.

Iskreno - većina ljudi ( svih nas ) da nam je uvijek super, dobro, itd... vjerojatno nikad nebi počeli ova istraživanja i puteve, jer nebi bilo "inicijacije" u obliku nekog nezadovoljstva situacijom. I tako se obično krene na ove puteve...

Dakle - mislim da je super da se ljudi malo "pobude", s vremena na vrijeme... da im se da neki "poticaj"... jes da neki krenu na razvoj, a drugi na destrukciju i uništavanje... no, izbor je na pojedincu. Ja sam se odlučio za razvoj, svijest i znanje. No, ako se netko odluči za ubijanja, histerije i razbijanja - to je njegov izbor, njegova slobodna volja. I svatko ima neke svoje karmičke posljedice svojih odluka.

Na nama je.

Eto.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 6:49 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Nikog ne treba prisiljavati na to. Doduše, i "sranja" koja se dešavaju - obično su POTICAJ NEKIM ljudima da počnu ovu transformaciju svoje svijesti, da krenu ka višoj svijesti i vibracijskim frekvencijama.

Iskreno - većina ljudi ( svih nas ) da nam je uvijek super, dobro, itd... vjerojatno nikad nebi počeli ova istraživanja i puteve, jer nebi bilo "inicijacije" u obliku nekog nezadovoljstva situacijom. I tako se obično krene na ove puteve...


Ovo je veoma tačno. Bez podsticaja, katalizatora, mali bi se broj uputio u istraživanje nepoznatih oblasti i onoga što leži iza zavese.
Generalno bi se kao pozitivno možda moglo okarakterisati ono što nas podstiče u razvoju – što ne percipiramo obavezno kao prijatno. Negativno ono što nas uspavljuje. Kako bi se Sidarta probudio da nije izašao iz palate? :wink:
Na ličnom nivou, uz svestan rast i svesno učenje lekcije postanu i znatno prijatnije.

No, svidela mi se priča sa radio stanicom.
Gandi je otac nenasilnog pružanja otpora i sigurna sam da kontrolni sistem baš i nije bio sretan što je zapatio njega, M. L. Kinga ili Simon de Buvuar. I šta bi bilo od Isusove poruke da je prošao mirno pored mesta za kamenovanje i tapšao filistre po ramenu?
Mislim da je reakcija na društveno nasilje ok i za nju postoji veoma mnogo izuzetno kreativnih načina.

Ali mi se istovremeno čini da bi delovanje postepeno trebalo da pređe put od Protiv ka Za. Drugim rečima, delovati ka tome da Zemlja bude zelena, a ne anti-braon 8)

Mislim da nije problem u samom pružanju otpora, već u tome što ljudi po pravilu traže neke nove druge koji će nastaviti da umesto njih donose odluke, uređuju njihov život i brinu za njihov prijatan boravak u inkarnisanom stanju :? . Zašto očekivati da to neko neće iskoristiti za realizaciju nekih svojih ciljeva ostvarenja moći nad drugima :wink:

U romanu Putnik (knjiga je bolja nego što opis nagoveštava) se govori o Tabuli, tajnoj vladi, koja kontroliše sve pore života i Putnicima koje proganja. I tu je opis jedne veoma uspele zajednice, koja je bazirana ne na borbi protiv, već na stvaranju okruženja koje tim ljudima odgovara :wink: .

Jednu takvu sam nedavno i sanjala, sa mnogo ljudi koji su zajedno ali istovremeno i svako za sebe i koji se svi bave nečim kreativnim. Lep san.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 10:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2007 9:51 pm
Postovi: 32
Lokacija: beograd
Citat:
Mislim da nije problem u samom pružanju otpora, već u tome što ljudi po pravilu traže neke nove druge koji će nastaviti da umesto njih donose odluke, uređuju njihov život i brinu za njihov prijatan boravak u inkarnisanom stanju . Zašto očekivati da to neko neće iskoristiti za realizaciju nekih svojih ciljeva ostvarenja moći nad drugima


Moj motiv ucestvovanja u protestima jeste zaustavljanje bezumlja i ipak bar mala nada da ce doci do nekog pomaka u svesti onih koji su na vlasti da nisu bogom dani, te da ce postepeno koliko toliko dolaziti do nekakvog reda. Cini mi se da je to bilo ocekivanje vecine ljudi jer ipak je nerealno da se preko noci sve dovede u red. U meni izaziva gadjenje ponasanje ljudi koji sve rade za “dobrobit naroda”, a pritom su toliko bezocni, vulgarni i bez elementarnog osecanja pristojnosti da covek sa imalo skrupula zbilja nema sta da trazi u takvom drustvu, a svedoci smo da se i nekoliko “don Kihota” naslo na stubu srama.

Davno je receno da siromasan covek nije nesrecan zato sto je siromasan nego je nesrecan zato sto nisu svi siromasni, moje misljenje je i da bogati ljudi nisu srecni sto su bogati nego su srecni sto drugi nisu bogati, a mislim da je srecan onaj ko tako ne razmislja. Naravno da treba obezbediti koliko toliko pristojan zivot bez preterivanja i iskljucivo svojim radom i trudom, medjutim drzava (mislim na ljude od krvi i mesa koji je predstavljaju) koja bi trebalo da podstice ljude u tom pravcu i promovise pozitivne vrednosti, cini upravo suprotno jer se i kroz zakone i delovanje dogadja da se uvek nagrade oni koji koji ih ne postuju (zakone). Ljudi koji se drze reda najcesce budu ismevani i smatrani budalama.

Fascinira me kako se ljudi menjaju kad dobiju makar i najmanju vlast. Posmatrajte politicare kada su negde gde su glavni, koja oholost, koji pogledi, i suprotnost kada se nadju u drustvu vaznijih od njih e tu je vec snishodljivost, podilazenje, divljenje i tome slicno. Doduse da ne budem nepravedna nije to odlika samo politicara vidja se to i inace. Gadno jako gadno.

_________________
ponekad je sve nista, a ponekad nista je sve


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 4:39 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Moj motiv ucestvovanja u protestima jeste zaustavljanje bezumlja i ipak bar mala nada da ce doci do nekog pomaka u svesti onih koji su na vlasti da nisu bogom dani, te da ce postepeno koliko toliko dolaziti do nekakvog reda. Cini mi se da je to bilo ocekivanje vecine ljudi jer ipak je nerealno da se preko noci sve dovede u red. U meni izaziva gadjenje ponasanje ljudi koji sve rade za “dobrobit naroda”, a pritom su toliko bezocni, vulgarni i bez elementarnog osecanja pristojnosti da covek sa imalo skrupula zbilja nema sta da trazi u takvom drustvu, a svedoci smo da se i nekoliko “don Kihota” naslo na stubu srama.


Have I sad something wrong?
Imam utisak da jesam... 8)

Ja sam isto dosta vremena potrošila na protestima sa istim motivom i istim uverenjem da će biti bolje. I uz veoma malo razumevanja tadašnje situacije.
Ali to nikada ne bih menjala. :wink:

Ali mislim da reakcija treba postepeno da postane akcija, da pređe sa delovanja Protiv na delovanje Za. Na stvaranje okruženja kakvo pogoduje čovekovom biću uz istinsku kreativnost – jer to jeste naša priroda. Prvo na ličnom nivou, kasnije možda povezujući se sa sličnim sebi.
Steiner je napravio Goetheanum – bila sam tamo – sa agrikulutrnim dobrima u blizini, prirodnom medicinom (Veleda), Osho svoje komune.

Dve izuzetno snažne ličnosti. Možda će doći vreme da jedna grupa običnih ljudi nauči da poveže svoja znanja, jer obično poseduje skup pojedinačnih znanja, sasvim dovoljnih za ovako nešto.

Takvo delovanje na kraju ispadne najveće pružanje otpora i onda postane vidljivo da cilj sistema nije da traje za sebe, a ti neki koji protestuju mu smetaju, jer pružaju otpor, već da okupi što više tih pojedinačnih jedinica svesti oko sebe. Neke mu se priklanjaju, neke pružaju otpor, svi ulažu energiju u njega :wink: .

Deo koji si citirala iz mog posta je po mom mišljenju opšte-ljudska težnja, svima nam je duboko prirođena. Jedino je možda vreme da počnemo da se pomeramo sa te pozicije :wink: .

Mislim da ovaj pasus Lobačevskog to izuzetno dobro ilustruje.
Vredi pročitati njegovu
„Političku ponerologiju“

III POGLAVLJE
HISTEROIDNI CIKLUS


Otkad postoje ljudske zajednice i otkad je civilizacija stvorena na našem globusu, ljudi su čeznuli za srećnim vremenima, ispunjenim spokojem i pravdom u kojima bi svakome bilo dopušteno da uzgaja svoje stado, traga za bogatim dolinama, obrađuje zemlju, iskopava blago ili gradi kuće i palate. Čovek žudi za mirom, žudi da uživa u blagodetima dobara, koja su prikupile prethodne generacije i da ponosno posmatra razvoj budućnosti koju je stvorio. Bilo bi lepo u međuvremenu točiti vino ili medovinu. On bi voleo da luta okolo, da upoznaje druge zemlje i ljude ili uživa u nebu posutom zvezdama na istoku, u bojama prirode, licima i odeći žena. On bi takođe želeo da pokrene svoju imaginaciju i učini svoje ime besmrtnim u delima umetnosti, bilo izvajanim u mermeru ili ovekovečenim u mitu i poeziji.

Od pamtiveka čovek je sanjao o životu u kome bi naprezanje uma ili mišića bilo prekinuto zasluženim odmorom. On bi želeo da nauči zakone prirode, tako da može da ovlada njome i iskoristi njena blaga. Čovek je koristio prirodnu snagu životinja da bi učinio da se ostvare njegovi snovi, a kada to ne bi zadovoljilo njegove potrebe, okretao bi se u tu svrhu svojoj sopstvenoj vrsti, lišavajuči druge ljude njihove ljudskosti, jednostavno jer je bio moćniji.

Snovi o srećnom i mirnom životu tako daju podsticaj da sa vlada nad drugima: sila koja izopačuje um čoveka. To je razlog zašto se ljudski snovi o sreći nisu ostvarivali tokom istorije. Hedonistički pogled na „sreću“ sadrži seme nesreće i hrani čitav ciklus, tako da dobra vremena rađaju loša, što povratno uzrokuje patnju i mentalni napor, koji proizvodi dobro opažanje, moderaciju i izvesnu količinu psiholoških znanja, sve one moći koje služe da ponovo izgrade srećnije uslove za život.

Tokom srećnih vremena ljudi progresivno gube uvid u potrebu za refleksijom, introspekcijom, znanjima o drugima i razumevanju složenih zakona života. Da li je vredno razmišljanje o ljudskim karakteristikama i slabostima, bilo sopstvenim ili nekog drugog? Možemo li razumeti kreativni smisao patnje koju nismo sami podneli, umesto da krenemo lakšim putem i optužimo žrtvu? Svaki suvišan mentalni napor izgleda kao besmislena borba, ako su radosti života lako dostupne. Pametan, liberalan i veseo pojedinac je dobar igrač; dalekovida osoba, koja predviđa užasne ishode, postaje kvarilac raspoloženja i mutljivac.

Opažanje istine o realnom okruženju, posebno razumevanje ljudske prirode i njenih vrednosti prestaje da bude vrlina tokom takozvanih srećnih vremena; misaoni ljudi, koji sumnjaju, bivaju proglašeni nametljivcima koji ne mogu dopustiti da dobro traje. Povratno, ovo vodi do osiromašenja u pogledu psiholoških znanja, sposobnosti da se napravi razlika između karakteristika ljudske prirode i ličnosti i sposobnosti da se um kreativno oblikuje. Kult moći potkopava te mentalne vrednosti tako suštinski važne za održanje reda i zakona na nenasilan način. Bogaćenje nacije ili ograničavanje njenog psihološkog sveta se može posmatrati kao indikator da li će budućnost biti dobra ili ne.

Tokom „dobrih“ vremena potraga za istinom postaje neugodna, jer otkriva neprijatne činjenice. Bolje je misliti o lakšim i prijatnijim stvarima. Nesvesno uklanjanje podataka, koji jesu ili izgledaju nepodesni, postepeno prerasta u naviku i postaje običaj, masovno prihvaćen od društva. Problem je da svaki proces mišljenja, baziran na tako okrnjenim informacijama, nikako ne može voditi do tačnih zaključaka; on pre vodi do podsvesnog zamenjivanja neprijatnih sudova prijatnijim, približavajući se na taj način granicama psihopatologije.

Takvi periodi puni zadovoljstva za jednu grupu ljudi – često utemeljeni na nepravdi nad nekom drugim ljudima ili nacijama – počinju da guše sposobnost za individualnu i društvenu svest; podsvesni faktori preuzimaju presudnu ulogu u životu. Takva zajednica, već inficirana histeroidnim stanjem, posmatra svako opažanje neprijatne istine kao znak „širenja zla“. J.G. Herderov ledeni breg je potopljen u moru krivotvorenog nesvesnog; samo vrh brega je vidljiv iznad talasa života. Katastrofa čeka iza kulisa. U takvim vremenima sposobnost za logičko i disciplinovano mišljenje počinje da bledi. Kada zajednica izgubi sposobnost za psihološku razboritost i moralnu kritičnost, proces generiranja zla je pojačan u svakom segmentu društva, bilo individualan ili socijalan, dok se sve ne vrati na „loša“ vremena.

Mi već znamo da u svakoj zajednici živi izvestan procenat ljudi sa psihološkim devijacijama, izazvanim različitim urođenim ili stečenim faktorima, koji proizvode anomalije u percepciji, mišljenju i karakteru. Mnogi takvi ljudi pokušavaju da ispolje smisao svojih devijantnih života socijalnom hiperaktivnošću. Oni kreiraju svoje sopstvene mitove i ideologije kompenzacije i pokazuju tendenciju da egoistično insinuiraju drugima da je njihova sopstvena devijantna percepcija i ciljevi, koji iz nje proizilaze, superiorna.

Ukoliko vrednosti bezbrižnosti „dobrog života“ kroz nekoliko generacija rezultiraju socijalnim nedostatkom u pogledu psiholoških veština i moralne kritičnosti, to utire put patološkim smutljivcima, podmuklim šarmerima i primitivnim varalicama da deluju i podstaknu proces stvaranja zla. Oni su suštinski faktor u njegovoj sintezi. U sledećem poglavlju nameravam da uverim čitaoce da je učešće patoloških faktora, toliko potcenjeno u društvenim naukama, zajednički faktor u začetku zla.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 1:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
zen999 je napisao/la:
felix je napisao/la:
I sad, ovdje neko u svom misaonom horizontu ima ideju kako su "anarhizam", "komunizam" , "antiglobalizam", "neonacizam" ...


Glupo je stavljati anarhisam i neonacizam u isti koš? Anarhija funkcionira na osnovi svjesnog naroda. Sloboda kroz ogovornost, a ustroj je postavljen u obliku obrnute piramide. Oni na vrhu (uprava) piramide imaju najmanje ovlasti, dok oni na dnu (radnici u tvornicama) ima njaveće, a odluke se donose direktnom demokracijom.


Osim u mašti, gdje toga ima?
Inače, kad se na Prvi maj anarhisti i nacisti potuku, ja (za razliku od policije) uvijek navijam za anarhiste.
Ali na obje strane vidim mlade, gnijevne ljude, koji su se skupili da odigraju zadatu ulogu.
Ako ništa , da opravdaju masovni izlazak policije na ulice, i podsjete gradjanstvo da kad ne bi bilo policije... i demokratije...

E, da!
Jednom, davno, imao sam prijstelja Grka.Bio anarhista, kad smo se upoznali.
Poslije revidirao i postao komunista.
Ali NIKAD nije trpio da se pominje Makedonija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 2:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
Da i ja malo da copy- pastam.
Mogu?
Evo , pa neću više.

GURDŽIJEV, Georgije Ivanovič
SVE I SVJA ili BELZEBUBOVI RAZGOVORI S UNUKOM

- BELZEBUB U RUSIJI -

Dakle, moj dječače, došao je pravi trenutak da ti ukratko objasnim na koji način i kojim
redom su tvoji ljubimci počeli automatski da se dijele na razne poznate "klase", kao i kako su
kasnije i sami počeli da se dijele na "kaste".
Kada bi se u različitim slučajnim okolnostima neka značajna grupa ljudi koncentrirala na
bilo kom mjestu da bi na njemu zajedno živjela, neki članovi grupe - kod kojih su iz bilo
kojeg razloga posljedice mogućnosti organa kundabufera bile u potpunosti kristalizirane, što
je njihovoj prirodi davalo impuls takozvanog "lukavstva" - u čijim rukama bi se u to vrijeme
našla takozvana "sredstva zastrašivanja" ili ono što oni sami nazivaju "oružjem", ta grupa bi
se ubrzo odvojila od ostalih i stavši na čelo svojih suplemenika, osnovala "vladajuću klasu".
A kasnije, pošto kod svih tricentričnih stanovnika Zemlje, posebno u posljednjoj epohi,
sveti impuls "Savjesti" ne sudjeluje u radu njihove svijesti - zbog čega su oni izgubili čak i
želju da sebe izlažu bilo kakvom naporu povezanom sa savješću - ljudi koji su se na taj način
izdvojili u vladajuću klasu, koristeći spomenuta "sredstva zastrašivanja", prisilili su druge
ljude svoje grupe da čine za njih čak i ono što bi trebalo da svaki čovjek bez izuzetka sam čini
u svom svakodnevnom životu.
I drugi ljudi te grupe su iz istih razloga, to jest, ne želeći da sami ulažu bilo kakve napore,
utoliko prije ne za nekog drugog, bojeći se istovremeno sredstava zastrašivanja predstavnika
vladajuće klase, počeli da pribjegavaju svim mogućim lukavstvima kako bi s vlastite grbače
zbacili veliki teret koji im je natovarila vladajuća klasa.
Obično su se kasnije ljudi svake takve grupe postepeno dijelili na razne kategorije, u skladu
s nivoom svoga umijeća i lukavstva. A podjela na kategorije toga tipa upravo i dovodi do
daljih podjela u slijedećima generacijama i na razvrstavanje ljudi u famozne "kaste".
Ta klasifikacija na razne kaste neizbježno je dovela do toga da se u prirodi svakog od njih
prema drugim kastama kristalizirao odnos koji se naziva "mržnjom", a to osjećanje ne postoji
ni na jednom drugom mjestu u čitavom Velikom Svemiru; ono, opet, u suštini tvojih
ljubimaca radja impulse koji su za tricentrična bića "sramni", kao što su oni koje nazivaju
"zavišću", "nepovjerljivošću", "neistinitošću", kao i mnogi drugi te vrste.
Dakle, ti užasavajući procesi medjusobnog istrebljenja i uništavanja svega što su postigli,
nastaje djelomično iz ovog razloga: u odredjenim periodima, kada osjećaju utjecaj kozmičkog
zakona Soliunensiusa, što izaziva spomenutu potrebu za "slobodom", kod njih se intenzitet
djelovanja podataka koji su im već svojstveni i koji stalno ranaju impuls "straha" od
vlastodržaca, s jedne strane, automatski smanjuje, dok s druge strane, intenzitet djelovanja
onog neobičnog faktora koji izaziva "mržnju" prema predstavnicima drugih kasti, počinje da
raste.
Eto zašto sam rekao da se ta podjela ljudi na kaste - koja dovodi do tih unikalnih i čudnih
suštinskih podataka koji se kod njih sve snažnije manifestiraju, a potiču, kao što si se
nesumnjivo i sam uvjerio na osnovu onoga što si saznao, iz njihovog nenormalnog načina
života - može smatrati drugim faktorom za nastanak tih užasnih procesa.
Ti strašni procesi obično nastaju i protječu prema odredjenom redoslijedu.
Uvijek počinju ovako.
Pod utjecajem Soliunensiusa, nekoliko ljudi odredjene grupe, kod
kojih su podloge za radjanje tog čudnog impulsa prema ljudima drugih kasti, posebno
vladajuće klase, kristalizirane više nego kod ostalih - vide i osjećaju realnost snažnije nego
drugi i počinju, što se kaže, da "negoduju"; ti "govornici što negoduju" postaju za druge ono
što se sada obično naziva "vodjom".
A zatim, zbog tog "negodovanja" i utjecaja kozmičkog zakona Soliunensiusa, koji se u
njihovoj suštini uvijek kombinira posebno, i ostali takodjer počinju da negoduju.
Kada ti nemiri medju običnim grananima počnu da djeluju suviše razdražujuće na takozvane
"slabe nerve" nekih vlastodržaca u njihovoj zemlji, i oni izdaju zapovijed onima čiji je posao
da opominju i rastjeruju posebno glasne smutljivce, tada ti ekscesi počnu progresivno da rastu
i - na nesreću tvojih ljubimaca - nikada, na kraju krajeva, ne vode ničemu dobrom.
Kada bi ti procesi makar malo poboljšavali život ljudi budućih generacija, može biti da, s
gledišta strogo nepristranog promatrača, u tom slučaju ne bi izgledali toliko užasno. Ali, na
nesreću svih tricentričnih bića našega Velikog Svemira, čim prestane "veličanstveno djelovanje"
tog zakonomjernog fenomena i ti užasni procesi dodju do svoga kraja, ljudi se
ponovno prihvate starog, i svakodnevni život postane još čemerniji nego što je bio, a
usporedo s tim, potpuno iščezne takozvano "zdravo shvaćanje smisla i cilja života".
Do tog pogoršanja dolazi, kako ja mislim, uglavnom zato što poslije tih procesa, lidere
nekadašnjih vladajućih klasa zamjenjuju ljudi drugih kasti, u kojima nije bilo niti će biti
ličnosti koja bi svjesno ili nesvjesno posjedovala iskustvo koje omogućuje upravljanje
procesom vanjske, a ponekad čak i unutrašnje egzistencije ljudi iz svog okruženja, koji, iako
su im slični, još nisu dostigli isti nivo Uma.
Istine radi, treba reći da iako u prirodi tricentričnih bića nekadašnjih vladajućih klasa podaci
koji su u njihovoj "podsvijesti" postojali za radjanje realne Savjesti, takodjer ne učestvuju u
funkcioniranju takozvane "budne svijesti", ti ljudi, u najmanju ruku, imaju iskustvo u
vladanju, stečeno nasljedstvom i automatski poboljšavano iz generacije u generaciju.
S druge strane, u prirodi bića koja su tek nedavno osvojila vlast, ne samo da nema prave
Savjesti, isto kao ni kod predstavnika starih vladajućih klasa, već se, uz to, odredjena
"svojstva" kod njih posebno burno manifestiraju i daju potpuno neočekivane i užasavajuće
rezultate. Ta "svojstva" se uglavnom kristaliziraju u prirodi tricentričnih Zemljana, posebno u
posljednje vrijeme, i predstavljaju posljedice djelovanja organa kundabufera; u njih spadaju
"sujeta", "gordost", "uobraženost", "samoljublje" i druge, pri čemu su svi kvaliteti potrebni za
vladanje kod njih sasvim svježi i ne mogu da odgovaraju potrebnom nivou.
Onim tricentričnim bićima što su postala "improvizirani vlastodršci" i nemaju nasljedne
podatke koji omogućuju vladanje, odlično odgovara jedna izreka našeg dragog učitelja: "Još
nisam sreo budalu koja bi se osjećala udobno u novim kicoškim cipelama, ako je navikla da
šljapka u svojim starim kućnim papučama."
I zaista, moj dječače, uvijek kada djelovanje Soliunensiusa dodje svome kraju i ponovno se
uspostavi "relativno normalan" život, "novopečeni" vlastodršci organiziraju takav "kulturan
život", zbog kojeg neprestano raste broj takozvanih "mekušaca", "puževa", "ušiju",
"bubašvaba" i drugih sličnih parazita koji uništavaju sva blaga na planeti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 5:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 4:38 pm
Postovi: 1
Lokacija: Pula
space oddity je napisao/la:
Pitam se koliko duboko bi morali mi (u Hrvatskoj) morali biti u govnima da nam se dogodi NAROD???

.... dogodio se narod, 90-tih, ali je kasnije ta ista generacija shvatila da su ih izigrali... da se ponovo dogodi narod, mora se promjeniti čitava generacija koja je vjerovala u nešto,narod,slobodu.. ljudi su se razočarali i ne žele biti uvučeni u ništa... strah ih je... "najbolje gledaj sebe i šuti" ... ali bit će bolje... sva sreća dolaze i nove generacije, a to znači promjene... kakve... e pa, vidjet ćemo.. :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 20, 2008 9:58 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Da i ja malo da copy- pastam.
Mogu?
Evo , pa neću više.


A zašto ne bi.
Odličan tekst, dobro osvetljava problematiku, ali po mome mišljenju i nagoveštava put napolje :wink: .

Vidiš, za razliku od situacije u Gurđejevljevom tekstu, internet je baš zbog toga dobar: možeš da ideš kamo ti duša ište, niko ne crpi tvoje resurse, ne traži tvoju energiju, ne zahteva da budeš tamo gde ti se ne dopada i da radiš ono što ne želiš. Nema nikoga ko je zakupio kompletan internet prostor i ucenjuje druge, niti preti da svojim neodgovornim ponašanjem digne ceo internet-planetu u vazduh, zajedno sa svim virtuelnim česticama svesti koje plutaju po njemu. Njih ima napolju.

Naprotiv, stavlja ti svoje resurse na raspolaganje: Gomile materijala, gomile stranica, najrazličitiji pogledi na svet: možeš da čitaš, ne ono što ti neko propisuje, već ono što te zanima, možeš da istražuješ, ne ono što neko zahteva, već ono što sam smatraš istraživanja vrednim, možeš da kreiraš ono što želiš i odeš kada ti se više ne dopada i boraviš na više mesta odjednom. Nema nikoga da vlada nad tobom, niti da te kontroliše, niko ne traži tvoje verovanje, pokoravanje, niti tvoje resurse.

Želeo bi da uz to i razmeniš svoje misli sa drugima i eto, ...
Na internetu su i neke druge autonomne čestice svesti koje ulaze jedne sa drugima u interakciju. Najzad, apsolut se i jeste podelio da bi iskusio odnos. Ali gle, mnoge od njih nam ne prijaju baš sasvim. Prođemo pored nekog sajta, sadržaj nas ne privlači, pored nekog foruma, vode se razgovori koji nas ne zanimaju. Na trećem nam ostale autonomne jedinice svesti deluju zanimljivo, ali bi bilo fino usmeriti ih u istom pravcu u kojem i ja idem. Samo kada bi se još zanimale za isto što i ja na potpuno isti način kao i ja, imale isto razumevanje kao i ja, kada bi im se dopadale iste stvari kao i meni, kada bi se igrale baš kao i ja, tolerisale ono što ja tolerišem, usprotivile se onom što ja ne volim. Ali one to ne mogu, poenta upravo i jeste u tome da su autonomne. Pa, kada se suočimo sa ovom strašnom činjenicom, malo im pripretimo da će trpeti sankcije (božiju kaznu) ili ponavljati igru do besvesti ako se ne igraju onako kako se mi igramo. Ako smo Jedno (onaj podeljeni Apsolut), valjda znamo kako treba da se misli/oseća/igra.
Ne vredi. Autonomne čestice svesti ostadoše autonomne.

Na internetu, ako ta pojedinačna, autonomna manifestacija Apsoluta nije u skladu sa našim sopstvenim vibracijama, nismo prinuđeni da se mučimo. Možemo poželeti sretan dalji put i razdvojiti se. Jednostavno nisi u interakciji. Niko nas ni na šta ne primorava. A možemo i vređati, pretiti i provocirati. Već prema afinitetima :wink: .

Uz određeni trud, posle određenih pokušaja, možda nađemo one sa kojima možemo zajedno tragati, a da pri tome niko ne bude prosvetljivan/podučavan/ pomagan/primoravan. A i kada nađemo te druge, čija nam frekvencija odgovara i sa kojima možemo zajedno tragati, neće uvek biti lako da se ta pojedinačna manifestacija drugog prihvati u svim njenim fasetama i da se dođe do stepena kada se individualne razlike izgovaraju da bi se harmonizovale koncenzusom grupe.

Gurdjijev – kada smo već kod njega - je rekao da znanje mora da se vrati (ne plati; ne obavezno direktno vrati onom ko ga je dao). Ne zato što to neko sa strane traži, već zbog prirodnih zakona. Zaista je razumeo stvari.
Moramo davati da bismo mogli da primamo. Možemo dati samo ono što imamo. Nemamo mnogo. Za sada nam i dalje daju onoliko koliko možemo da primimo s obzirom na mali kapacitet onoga što možemo dati.

Ja sam svesna da podsećanje da nismo u stanju da činimo nije prijatno. Ali ćemo u jednom trenutku morati da donesemo odluku o tome da li ćemo davati/primati ili uzimati ili biti u stalnoj poziciji da se žalimo kako nas eto drugi taker-i eksploatišu i ograničavaju našu slobodu. Bilo bi dobro da se ne žuri na neki put, dok se ovo dobro ne razmotri.

A onda, kada sve to razmotrimo, možda i udruživanje na internetu ili RL uspe a da se ne završi kao u Belzebubovoj priči. 8)

Pod davanjem se ne podrazumeva da se učlanimo na vegetarijanski forum i počnemo da “dajemo” recepte za pripremu jagnjetine ili objašnjavamo ljudima na katoličkom forumu da su u teškoj zabludi, šireći svoju istinu i koristeći tuđe morfo-polje za promociju sebe i sopstvenih pogleda na svet. Pod davanjem se ne podrazumeva crpljenje energije iz tuđeg morfo-polja. To je uzimanje.
Nije valjda da je neko odmah za nama postao recept za čorbu od kopriva. :roll:
Pod davanjem se podrazumeva deljenje plodova sopstvene potrage sa drugima.

A kada naučimo da dajemo, onda dajemo i onima, sa kojima nismo sasvim na istim frekvencijama, i sa kojima za sada možda ne možemo zajedno tragati. Možda ćemo jednom moći, kada stepen svesnosti/razumevanja sa obe strane poraste. Do tada možemo davati/primati ono što jedni drugima možemo da damo/primimo.

Toliko o “udruživanju”, povezivanju i odnosima.

Još nešto o ovom određenom “udruživanju”. Moguće je da sam pogrešno interpretirala intenciju, ali za slučaj da nisam :wink: :

Da ne bi došlo do toga, da neko u ovaj forum ulaže energiju i zatim pomisli kako ga neko obmanjuje, crpi njegove resurse i pokušava da nad njime vlada, dobro je znati: pored stalne razmene misli i pogleda na svet, koja meni lično zaista prija, ovde je sada tako, a i dalje će biti tako, da postoji raznolikost pogleda na svet , da se sasvim slobodno iznosi svoje mišljenje, postaju linkovi ili izlažu stavovi, čak i ako se oni veoma razlikuju od nekog osnovnog pristupa na ovom forumu. Najmanje 50% postova se ne poklapa na primer sa mojim pogledom na svet. Možda će se doduše na to čuti drugačije mišljenje/možda će vam neko postati recept za čorbu od kopriva :wink: , no, to i jeste diskusija.

Za ispunjavanje misija, nacionalističke kampanje, organizovanje kurseva, prosvećivanje forumaša i širenje “istine” bi bilo dobro potražiti/kreirati drugo mesto na netu.

Kompulzivno ponašanje ima velike izglede da rezultira uskraćivanjem mogućnosti da se na ovom forumu dalje piše. Verovatno je to posledica mog ograničenog razumevanja, ali dopuštanje da vam se neko popne na glavu ne podvodim pod poštovanjem tuđe slobodne volje.

Dakle, odgovor na gornje pitanje je “da” :wink: . Lično više volim otvorenost, ali razumem da nije opšte omiljena.
Sorry za dugi post.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 21, 2008 1:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
Arja je napisao/la:

...Sorry za dugi post.


Arja, evo tri puta sam ga pročitao.
Pročitao sam i sve što sam ja pisao posljednjih dana.
Vjerujem da sam te razumio, i pokušaću da sa tim nešto uradim.
Iskreno zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 21, 2008 4:58 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Arja, evo tri puta sam ga pročitao.
Pročitao sam i sve što sam ja pisao posljednjih dana.
Vjerujem da sam te razumio, i pokušaću da sa tim nešto uradim.


Hvala, jer to je zaista pretpostavka da se razume tuđa perspektiva i razreše eventualni nesporazumi.
Tekst se ne bavi ničim što si ti pisao poslednjih dana, već opisuje neke opšte principe, onako kako ih ja vidim, nadovezujući se na ovu Belzebubovu priču. Zato što mislim da oni pokazuju put napolje.
Nema ničega između redova, niti je bilo šta od toga upućeno tebi.

***
Drugi deo ima veze sa mojom interpretacijom intencije, koja je – kao što rekoh – sasvim moguće pogrešna.
Takvo pogrešno interpretiranje se događa, deli nas debela zavesa. Ja zato pitam, da usled pogrešnih pretpostavki ne bi došlo do kočenja energije.

Istovremeno mi ta perspektiva ne smeta, zaista, ali želim da generalno (dakle, nezavisno od tvog posta) predupredim nesporazume, da se ne bi dogodilo da neko ulaže svoju energiju u ovaj forum i zatim se oseti izigranim jer on nije onakav kakav mu se činio. Pa onda pomisli da ga ovde neko kontroliše, crpi njegovu energiju ili mu ograničava slobodu, jer upravo je takvih primedbi bilo.
To se zaista ne događa, niko nije zarobljen na ovom forumu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 21, 2008 7:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2007 9:51 pm
Postovi: 32
Lokacija: beograd
Cini mi se da sam pogresno shvacena.
U svakom slucaju veliko izvinjenje :oops: :oops:
Sa zadovoljstvom cu i dalje pratiti galaksiju. :love9: :love12:

_________________
ponekad je sve nista, a ponekad nista je sve


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 21, 2008 8:19 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
:oops:
I ja sa zadovoljstvom čitati tvoje tekstove. :love12:

Valjda to međusobno pogrešno shvatanje zato i jeste tu da bismo naučili kako da ga prevaziđemo a pri tome izbegnemo konflikt. Mislim da otvorenost zaista može da otvori prolaz za zakočenu energiju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 21, 2008 5:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
felix je napisao/la:
zen999 je napisao/la:
felix je napisao/la:
I sad, ovdje neko u svom misaonom horizontu ima ideju kako su "anarhizam", "komunizam" , "antiglobalizam", "neonacizam" ...


Glupo je stavljati anarhisam i neonacizam u isti koš? Anarhija funkcionira na osnovi svjesnog naroda. Sloboda kroz ogovornost, a ustroj je postavljen u obliku obrnute piramide. Oni na vrhu (uprava) piramide imaju najmanje ovlasti, dok oni na dnu (radnici u tvornicama) ima njaveæe, a odluke se donose direktnom demokracijom.


Osim u mašti, gdje toga ima?
Inaèe, kad se na Prvi maj anarhisti i nacisti potuku, ja (za razliku od policije) uvijek navijam za anarhiste.
Ali na obje strane vidim mlade, gnijevne ljude, koji su se skupili da odigraju zadatu ulogu.
Ako ništa , da opravdaju masovni izlazak policije na ulice, i podsjete gradjanstvo da kad ne bi bilo policije... i demokratije...

E, da!
Jednom, davno, imao sam prijstelja Grka.Bio anarhista, kad smo se upoznali.
Poslije revidirao i postao komunista.
Ali NIKAD nije trpio da se pominje Makedonija.


Policija u grčkoj je većinom desničarska i članovi su neonacističke organizacije "Zlatna zora", a anarhisti su ljevičari koji zagovaraju slobodarski komunizam i direktnu demokraciju.

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 12, 2009 11:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Grčki anarhisti starici platili zapaljeni kiosk

Dva mjeseca nakon što je u Solunu zapaljen kiosk u vlasništvu Harikleie Ananiadou, anarhisti su skupili novac i platili joj nastalu štetu kako bi obnovila kisok i opet započela s radom.

http://www.zamirzine.net/spip.php?article7315

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 02, 2009 10:08 am 
Ja sam htjeo ici pa sam odustao bas iz tog gore razloga sto si bad.ass rekao. Mislim da je to nepotrebno te da je jedina i najveca logika u koliko se iskljucis iz ovog svijeta i stvoris svoj svijet. Tad ti nista nece biti lose.
Treba postat svoj i shvatit da je greska kako se kaze u nama a ne u vladi. Ko njih hebe.


Vrh
  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz