Sada je: pet apr 26, 2024 11:51 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Neredi u Grckoj
PostPostano: uto dec 09, 2008 7:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Svaka medalja ima 2 strane http://www.zamirzine.net/spip.php?article7170

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Jeste jeste
PostPostano: sub dec 13, 2008 7:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 36
E pa mislim da je krajnje vreme.Imam dosta dobrih drugova koji su Grci i
znam kakva je situacija trenutno u Grckoj.Njima je kapitalizam usao na
velika vrata(isto kao sto se trudi da udje i nama).Mogu nas zavarati velicine
njihovih plata koje su negde oko 1000evra ali su cene svega toliko visoke da
to jednostavno nije normalno.Ljudi vrlo tesko zive a mnogi Grci su prebegli
na Zapad sto se kaze trbuhom za kruhom...
Ubistvo ovog decaka je samo okidac za nesto sto je vec trebalo da se desi a
nije.Ljudi se bore protiv kapitalizma koji je ustvari drugi naziv za ropstvo.
Ja sam kao i vecina naseh naroda (ex-yu) smatrao da moramo u Evropu po
svaku cenu,da je kapitalizam prava stvar,smatrao da Ameri,Svabe i drugi
zapadnjaci zive extra i to je manje vise tacno ali neke druge zemlje kao sto
je recimo Poljska,koja je usla u Eu,zive nista bolje nego sto su zivele pre
ulaska u EU.
Da skratim,poenta moje price je da je globalizacija (kapitalizacija) najvece zlo koje moze da
nam se desi a Grcima je izgleda previse istog....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 5:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Proglas južnoatenskih anarhista

Sljedeću izjavu izdala je 13.12. grupa grčkih anarhista i anti-autoritaraca iz južnih predgrađa Atene. Radi se o području (Ag.Dimitrios) gdje se dogodila okupacija lokalne gradske vijećnice. Preuzimanje, koje traje već dva dana, uživa značajnu lokalnu potporu. Sinoć je na narodnom skupu prisustvovalo preko tristo ljudi. Preuzimanje je službenom izjavom također podržao i Savez zaposlenika Gradske vijećnice Ag.Dimitriosa i mnogi od njih pomažu braniti zgradu od napada policije. (Engleski prevoditelj ispričava se za greške iz brzine, a hrvatski za greške zbog posrednog prevođenja.)

DRŽAVNI UBOJICE

Navečer 6.prosinca 2008. ubojica je izvukao pištolj i hladnokrvno ubio građanina, Alexandrosa. Najtragičnije je kod ovog umorstva to što je ubojica, profesionalni policajac, ubio šesnaestogodišnjeg klinca.

Incident se dogodio u Exarhiji, na križanju ulica Tzavella i Mesologgi. Na mjestu gdje je mogao biti bilo tko od nas. A mjesto je moglo biti bilo koji kvart. Očevici tvrde da je ubojstvu prethodio običan verbalni incident. Ali, grčki mačo ubojica nije mogao podnijeti uvredu i povukao je pištolj. I ubio je, hladnokrvno.

Ovo ubojstvo nije ni slučajna nesreća ni izolirani incident. To je još jedan u nizu ubilačkih napada različitih odjela policije. Nemojmo zaboraviti ubojstvo pakistanskog imigranta na ulici Petrou Ralli (1), dok je čekao u redu da aplicira za azil (u redu u kojem su mu sami državni organi rekli da čeka). Nemojmo zaboraviti da je nedavno žena ubijena u Leukimmiju (2), uslijed djelovanja MAT-a (3) protiv podružnice XYTA (4) u tom području. Lista je, na nesreću, beskrajna. Nemojmo zaboraviti mučenja koju policija provodi u svojim postajama i zatvorima. Ne zaboravimo policijsko ubilačko ponašanje kada koriste opasne kemikalije poput suzavca, zasljepljujuće i omamljujuće granate, pucnjavu i premlaćivanje, u svakoj situaciji kada ljudi izađu na ulice – za štrajkova ili studentskih i lokalnih prosvjeda (nije bilo tako davno kada je policija preplavila čitavo područje oko KYT (5) u Argiroupulija i nemilosrdno tukla naše susjede). To je njihova funkcija. Ne zavaravajmo se. Njihova je funkcija premlaćivanjem i umorstvom pronijeti poruku „Mi i šefovi smo Zakon. Tko god se opire bit će bez milosti, za početak, pretučen.“

A tko su njihovi šefovi? Nisu li to suvlasnici banaka? Nisu li to dioničari kupovnih lanaca? Nije li to predsjednik EBAE(6)? Nisu li to možda svi oni koji traže od nas da više radimo, a za manje novca i manje sigurnosti? Nisu li to oni koji se bogate kamatareći tisuće očajnih? Nisu li to oni koji profitiraju na račun kako nas tako i proizvođača, s cijenama osnovnih namirnica u supermarketima? Nisu li to oni koji za godina „debelih krava“ ostvaruju goleme profite, a za vrijeme krize dijele otkaze i smanjuju plaće?

Pa onda, logično je da je bijes javnosti okrenut spram njih. Nakon što se zbila još jedna smrt, oni govore o materijalnoj šteti. Ako je privatna imovina sve što im je važno, onda oni koji se bune se bune opravdano. Moramo shvatiti da kada onakav užasan događaj ne probudi savjesti, smrad paljevine nažalost postaje nužan.

Usred svega ovoga, dok se ustanak razvija, zar je moguće ne izjasniti se? Možemo li se svrstati uz one koji uvijek traže „red i mir“? Koji su i za vrijeme nacističke okupacije i za vrijeme vojne diktature samo htjeli „paziti svoja posla i živjeti svoje živote“? Koji uvijek u svemu vide „provokaciju“ i „one koji dobro znamo tko su“ (7)? Koji vide zavjeru u svakom društvenom poketu kojeg oni ne kontroliraju, naviknuti da budu „lideri“ iza zatvorenih vrata?

Nemojmo se zavaravati da se ovi događaji tiču „štrajkača“, „studenata“ ili „omladine“. Ovih dana na ulici su LJUDI – bez „centralne uprave“, „instruktora“ ili „prosvijećene avangarde“. O sredstvima koja se koriste odlučuje svaki sudionik ustanka za sebe.

Ovo nas se tiče jednako koliko i stanovnike Exarhije koji su, suočeni s tzv. „mačje-mišjim osvećivanjima između anarhista i policije“, zauzeli stav. Ovog vikenda su bacali lonce s cvijećem sa svojih balkona i zahtijevali povlačenje MAT odreda i da se prestane s kemikalijama. Odlučno su ustali, nisu se pritajili. Ustali su protiv policijske represije. Svi mi stoga moramo ustati. Moramo se akcijom suprotstaviti instaliranju režima terora i policijske države.

NIJEDNO DRŽAVNO UMORSTVO BEZ ODGOVORA!
SLOBODA SVIM UHIĆENIMA!
ŠUTNJA JE POKORAVANJE!

Inicijativa anarhista i anti-autoritaraca iz južnih atenskih predgrađa

1. Na Uredu za imigraciju. Policija je napala tražitelje azila koji su stajali u redu pod objašnjenjem da „održavaju red i mir“. Najmanje 14-ero je ozlijeđeno, a za 24-godišnjeg Pakistanca ozljede su bile fatalne.
2. Za vrijeme prosvjeda protiv lokalnog odlagališta otpada, policija je udarila šesnaestogodišnjaka dok je vozio motocikl. Ovaj se zabio u 43-godišnju trudnicu koja je nekoliko dana poslije preminula od ozljeda glave.
3. Μονάδες Αποκαταστασης Ταξης , doslovno „Jedninice za uspostavljanje reda“, grčki odredi interventne policije.
4. Χώροι Υγειονομικής Ταφής, doslovno „Mjesta sanitarnog zakapanja“, ili odlagalište otpada.
5. Κέντρο Υπερυψηλής Τάσης, Super High Voltage Station, trafo-stanica.
6. Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Αθηνών, Trgovačka i industrijska komora Atene
7. "γνωστοί άγνωστοι" doslovno „poznati nepoznati“, izraz kojima mediji, država i policija nazivaju anarhiste i druge borbene prosvjednike. Time žele implicirati da su poznati policiji ali još, eto, nisu uhićeni, iz nepoznatih razloga. Slično frazama poput „dobro nam poznati elementi“ i sl. ali se odnosi specifično i konspirativno na anarhiste.

Engleski prijevod preuzet s http://www.ainfos.ca/ainfos11701.html

Izvor: http://www.masa-hr.org/content/proglas- ... -anarhista

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jeste jeste
PostPostano: ned dec 14, 2008 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Vremenski Putnik je napisao/la:
Da skratim,poenta moje price je da je globalizacija (kapitalizacija) najvece zlo koje moze da
nam se desi a Grcima je izgleda previse istog....


ne koje nam se moze desiti. mi smo wec duboko zasli u kapitalizam. do grla smo u njemu... :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 5:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
A standard u grčkoj je daleko volji nego u nas...

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 5:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 09, 2008 5:56 pm
Postovi: 205
zen999 je napisao/la:
A standard u grčkoj je daleko volji nego u nas...


ne bih se bash slozhio s tim. proshle sam godine negdje u maju bio u grchkoj. nisam primjetio da je ishta skuplje ili jeftinije nego u nas. proshao sam sjeverni dio, zadrzaho se u thessalonikiju par dana, kod domatjih ljudi. nisu bash ostavili dojam da u grchkoj teku med i mlijeko. naprotiv.

nije na odmet prochitati i ovaj chlanak...

http://www.infowars.com/?p=6505


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 6:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
strangelove je napisao/la:
zen999 je napisao/la:
A standard u grèkoj je daleko volji nego u nas...


ne bih se bash slozhio s tim. proshle sam godine negdje u maju bio u grchkoj. nisam primjetio da je ishta skuplje ili jeftinije nego u nas. proshao sam sjeverni dio, zadrzaho se u thessalonikiju par dana, kod domatjih ljudi. nisu bash ostavili dojam da u grchkoj teku med i mlijeko. naprotiv.

nije na odmet prochitati i ovaj chlanak...

http://www.infowars.com/?p=6505


Možda sam se krivo izrazio. Čitao sam da je njigov BDP dvostruko veći od hrvatskog.

Što se tiče podmetanja policije ovdje ima više informacija http://www.zamirzine.net/spip.php?article7176

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 6:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
zen999 je napisao/la:
A standard u grčkoj je daleko volji nego u nas...


ma kakwi. primjera radi i grke su sutali amo-tamo prilikom ulaska u eu. uopce nisu znali sta ce sa njima (kao sada sa rumunjima i bugarima, iako je to dio "wece" igre. znaju oni dobro sta zele)). oni mozda jesu wec godinama ispred nas u eu, ali sumnjam da im je standard bolji...

a sto se tice nas u hrwatskoj, swake godine prednjacimo po broju nowih kupljenih auta i po tome su hrwati no#1 u ewropi. a to sta ce doma kenjati u bacwu, nema weze... :wink: :blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 10:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Pitam se koliko duboko bi morali mi (u Hrvatskoj) morali biti u govnima da nam se dogodi NAROD???
Da li uopće vjerujete u OVAKAV (grčki) način rjršavanja situacija???
Ako i nije trajno riješenje , a onda možda promjena da se na vlasti štogod zatalasa???!!! Ili je to opet način manipulacije - idovede se nešto do apsurda, dogode se ove situacije, reakecije i onda će se moći opravdati uvođenje 'POSEBNIH MJERA' (poput ovog silnog preseravanja na Zgb-om nivou - kupnja ovih antiterorističkih naprava !!!)???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 10:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
space oddity je napisao/la:
Pitam se koliko duboko bi morali mi (u Hrvatskoj) morali biti u govnima da nam se dogodi NAROD???
Da li uopće vjerujete u OVAKAV (grčki) način rjršavanja situacija???
Ako i nije trajno riješenje , a onda možda promjena da se na vlasti štogod zatalasa???!!! Ili je to opet način manipulacije - idovede se nešto do apsurda, dogode se ove situacije, reakecije i onda će se moći opravdati uvođenje 'POSEBNIH MJERA' (poput ovog silnog preseravanja na Zgb-om nivou - kupnja ovih antiterorističkih naprava !!!)???


mi smo wec jako duboko u g******? problem je jedino sto smo jedan uzasno pasiwan narod i tesko da cemo pokrenuti guzicu, izaci na trg i boriti (al ne nasiljem!!!) za swoja prawa. prije da cemo se naguzit (kao i uwik)... :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 10:36 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Ja bih rekao da se u Srbiji mnogi ne bi slozili da su u Hrvatskoj pasivni, a i obrnuto. Ipak mi se vise cini da se NAROD ne desava dok ih neko dobro ne izmanipulise i pokrene. Nikad oni sami ne krecu. Treba se dobro zapitati za sta smo spremni izaci na ulicu, sami.
Jeste li nekad razmisljali o tome?

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 10:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Prava "mjera" za ne davanje onima koji manipuliraju na vlasti je jedino - "ne davanje benzina mašini koja te sagorjeva".

Trebali bi svi odlučiti ne dati im niti lipe, ništa. Neka sami financiraju svoja "nova vozila", helikoptere i sve što NARODU ne treba. Dakle, svi odlučno reći: nećemo vam davati niti 1/9, niti 1/10, niti 22%... ili koliko to bilo...

E, pa da vidimo onda... jer... novac je energija u 3. denzitetu!

Nasiljem samo pojačavaš nasilje, negativu, itd... već staro naučeno pravilo... i oni koji manipuliraju - znaju to kako ide! Veeeeeečeraaaa!!! ( povikaše gušteri uglas... ) :twisted: :twisted: :twisted:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 11:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Cezar je napisao/la:
Ja bih rekao da se u Srbiji mnogi ne bi slozili da su u Hrvatskoj pasivni, a i obrnuto. Ipak mi se vise cini da se NAROD ne desava dok ih neko dobro ne izmanipulise i pokrene. Nikad oni sami ne krecu. Treba se dobro zapitati za sta smo spremni izaci na ulicu, sami.
Jeste li nekad razmisljali o tome?


pa narawno, ako mislis na owaj rat, tu nisu bili pasiwni - bili su ka sta kazes izmanipulirani. s jedne i druge strane, ali goworim o onoj pasiwnosti kada se boris za swoja osnowna prawa - e tu smo zaqrac. ja prwi... :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 11:17 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
A jel stvarno mislis da ces izlaskom na ulicu ostvariti neka svoja prava?
I to je manipulacija kao i onaj rat koji su nam nametnuli. Ako im treba neko na ulici, oni ce NAROD izvesti.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 11:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
gle. proswjed(i) kakwe mi znamo nemaju funkciju iako sjecam se kada je radio 101 tamo krajem 90-ih izwjestawao o korupciji (jos je tudjman bi ziw) u wladi i toj ekipi, tili su mu oduzeti koncesiju. swe je bilo gotowo, a onda proswjed u zagrebu. jaaako welik - i pomoglo je. dakle pomaze. a sad je li i to bila manipulacija - neznam. radio je jos ziw :wink:

dakle goworim o proswjedima gdje ce ljudi biti upuceni u pozadinu owe price/problema. kada bi swi na proswjedu znali tko/sta/kako - onu srz problema i kada bi pokazali njima da znamo tko su, sto su i da necemo wise tolerirati njihowe lazi, da je dosta swega i da SADA zelimo promjene. ne sutra, ne uskoro nego SADA. onda bi se (mozda) nesto pozitiwno rodilo. owako, tesko je s ljudima. ima jaaaako owaca koje tesko da mogu spojiti dwa i dwa... :mrgreen: :blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 15, 2008 12:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
Meni nikako ovo nije jasno.
Ova tema je postavljena na forumu, na kojem, reklo bi se, 100% ljudi zna da je 9/11 bio organiziran od strane "svjetske vlade" e da bi se ostvarili ciljevi gospodara.
I sad, ovdje neko u svom misaonom horizontu ima ideju kako su "anarhizam", "komunizam" , "antiglobalizam", "neonacizam" ... i tako dalje, nešto drugo do programi koje gospodari uključuju, već prema trenutnim potrebama i trenutnom odnosu , nama nevidljivih, sila, kroz čiju igru se oblikuje ovo što mi zovemo istorija.
Kako je to moguće?
Koji članak meni promiče?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 15, 2008 10:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
felix je napisao/la:
Kako je to moguće?
Koji članak meni promiče?


neznam... :roll:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 15, 2008 7:26 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
bad.ass je napisao/la:
gle. proswjed(i) kakwe mi znamo nemaju funkciju iako sjecam se kada je radio 101 tamo krajem 90-ih izwjestawao o korupciji (jos je tudjman bi ziw) u wladi i toj ekipi, tili su mu oduzeti koncesiju. swe je bilo gotowo, a onda proswjed u zagrebu. jaaako welik - i pomoglo je. dakle pomaze. a sad je li i to bila manipulacija - neznam. radio je jos ziw :wink:

dakle goworim o proswjedima gdje ce ljudi biti upuceni u pozadinu owe price/problema. kada bi swi na proswjedu znali tko/sta/kako - onu srz problema i kada bi pokazali njima da znamo tko su, sto su i da necemo wise tolerirati njihowe lazi, da je dosta swega i da SADA zelimo promjene. ne sutra, ne uskoro nego SADA. onda bi se (mozda) nesto pozitiwno rodilo. owako, tesko je s ljudima. ima jaaaako owaca koje tesko da mogu spojiti dwa i dwa... :mrgreen: :blob:


Ja nikad nisam bio pesimista, ali ne verujem da ovakvi izlasci na ulice, koje gledamo poslednjih 20 godina donose narodu ono sto traze. Smatram da je narod uvek izmanipulisan za neke durge interese.
I ja sam bio na ulici 5. oktobra, ali sam rekao sebi: nikad vise. Ni za koga.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 15, 2008 7:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 27, 2007 11:23 pm
Postovi: 138
Da bi se moglo nešto sa strane Naroda, prvo je potrebno taj Narod dovesti u jednu kompaktnu cjelinu... što i nije moderno kod nas... svak se prema 'njima' odnosi ponaosob, a ne shvaćaju da organizirana masa može reć, a oni ne mogu ništa napravit...

pitanje je samo- kako organizirati.

_________________
Γνωθι σεαυτόν!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 15, 2008 9:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Cezar je napisao/la:
Ja nikad nisam bio pesimista, ali ne verujem da ovakvi izlasci na ulice, koje gledamo poslednjih 20 godina donose narodu ono sto traze. Smatram da je narod uvek izmanipulisan za neke durge interese.
I ja sam bio na ulici 5. oktobra, ali sam rekao sebi: nikad vise. Ni za koga.


zato sam i spomenuo drugu warijantu "proswjeda" - swjesni narod... :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz