Sada je: pet mar 29, 2024 12:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 4:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
FerdinandTheBull je napisao/la:
_Dario_ je napisao/la:
amerikanci su poznati po svom licemjerju odavno i netreba ga uopce spominjat,dok se Hrvatska gusila u krvi i dok su nam svima granate letjele nad glavom,ta svevisnja amerika nije prstom pomaknula,tek kad smo se digli na noge i oduprijeli okupatoru,onda su ameri uvidjeli priliku da dokazu kolki su spasioci svakog i svega,ustadose i pomogse nam...stvarno su licemjeri. gade mi se


Ja se ne bi bas toliko ponosio time sto su mi licemeri pomagali, no dobro je da bar neko prizna da je imao takvu vrstu pomoci. S ove strane Drine i Dunava ta se "pomoc" ne oseca i ne desava. Voleo bih da iz Dariovog pera saznam kakav je njegov odnos prema invaziji na Srbiju i da napravi komparaciju Gruzija-Srbija, Osetija-Kosovo, jer ukoliko nema licemerja sa njegove strane, rezultanta bi bila: "Stop invaziji na Srbiju" ili "Stop invaziji na Irak, Iran, Somaliju....Avganistan..... "


apsolutno mislim da je kosovo trebalo ostat u sastavu srbije ,kao i crna gora,ova odcjepljenja su samo spearatisticke ideje nekih pojedinih ljudi kojima ionako nije bitna ta sloboda ,nego ipak nesto drugo,a koliko znas ameri su i tu imali svoje prste...ali isto koliko mislim da ste trebali zadrzat kosovo,isto toliko mislim da treba ukinuti kvazi "republiku" srpsku

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 7:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 10, 2008 7:19 pm
Postovi: 39
Lokacija: My mind somwhere on the universe
Upravo tako želio se veći interes...

Ali kako da znam,o da nije ta knjiga podmetnuta...
Kojim medijima da vjerujemo(mislim ni jednim).

Kako da znamo šta je prava istina?

Ko zna đe je prava istina?

Kako da znamo da li je baš rat u Gruziji isceniran od strane Rusa, Amerikanaca, Gruzijca ili možda nekih drugih?

Da li je uopšte isceniran?

Kako da znamo šta je u pitanju?

_________________
Sve se plaši Vremena a Vrijeme se plaši Piramida!
!UT SEMENTEM FECERIS, ITA METES!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 8:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
FerdinandTheBull je napisao/la:
Narodu je sudjeno da pati , pod jednom ili pod drugom cizmom, no bilo bi dobro da se sami o tome izjasne. Znate li da oni nisu imali nikakav referendum niti su pitani u kojoj i kakvoj bi drzavi da zive OSETINI.


Vjerujem da nam je nametnuta patnja ne sudbina! Imali smo nesto u ex ali to ej nekome smetalo.

Postoji poslovica: "sto magare vise tuces vise se nauci na batine"
Problem je i druge prirode... sto i ako regoramo ispravno i na istinu na jedini i ispravcan nacim moze se dogoditi lose po nas same. (ismijavani, klaznjeni itd tid)

Da se mene pita ja nebi dozvolio nikakva ocepljenja.
Zajdno smo jaci.
Dok amerika svoje drzeve drzi ujedinjenje... siri se ujedinjeno kvazi kononijalno (nato savez)
Ne cini li vam se da su sve jaci?
malo osvrta... Ju je bila trn u oku amerikancima... rusima mnogo manje...
Ne radi se o nafti... mozda prije voda a "voda je ZIVOT"

Ova teme poprima politiski shtih... dajte da se vise primicemo ognju.

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 9:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
znam da je malo off topic, ali ne mogu odoljeti, mozete me zvati Jugonostalgičarom ali to nisam.
Duboko sam svjestan svih nedostataka bivše države i nepravdi i nesavršenosti ali tek sam po raspadu iste počeo viđatati ljude kako kopaju po smeću tražeći hranu.
Navodili su mi opravdanje da je to zbog rata ali taj isti rat je nekima omogučio basnoslovna bogatstva i to u par godina; tvornice, helikoptere, nekretnine....
Jugovina je bila dužna 14 milijardi $ samo Hrvatska je danas 30 milijardi $...
Domovinski rat je kao dobiven ali sva državna imovina je rasprodana, banke su u stranim rukama kao i ono malo tvornica što je ostalo...

On topic.. mislim da je isto tako i u Gruziji... tu je u interesu samo profit.
Situacija je dosta slicna jer i tu je varka da se radi o nacijama i nacionalnim državama a u biti tu se radi o profitu i ničem više.
Briga ruse za Osete njih interesira utjecaj na nestabilnu Gruziju i kontrola naftovoda. Baš riga USA za Gruziju njih zanima naftovod i uznemiravanje Rusije. Briga Izrael za Gruziju njih zanima prodaja oružja i usluga te kontrola naftovoda koji njima doprema naftu...

Gruzijci i Oseti te Abhazi su samo pijuni uvučeni u igru oko profita i geostrateških interesa a prodanu njima kao njihovo nacionalno pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 9:39 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
A sto se tice gledista da je rat dobijen, i u Srbiji se smatra da je dobijen i sa Hrvatskom i sa Kosovom i NATO-om. Verujte mi.
Tako bar ONI kazu. Sve te ratove smo "dobili".
Je li to cinizam ili budalizam ili napravicemo jos jednom budale od naroda?

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 9:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Mozda ovom tvom obracanju nije mjesto ovdje.. OT

Ponavljanje nti put, nacini i alati - istrumenti protiv oslobadanja uma.
fiktivno imaginarne vrijedonsti -proriteti, lazna stvarnost...

Postoji kniiga o aboridjinima koju je napisala engleskinja u kojom mozemo dosta nauciti.

"Vise se ne zele razmnozavati iz razloga sto im je imaginarni svijet nanio velieke stete.."

Vise o toj knjizi kasnije.

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 10:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa svaki rat je izazvan poznatim David Ickeovim opisom:

Problem - Reakcija - Solucija...

I "oni" dobiju UVIJEK ono što i žele... dakle, samo pročitati gornje teme u "Manipulacijama" i sve će nam biti ubrzo jasno.

Tako je i sa ratom u Gruziji... kao i svim "prošlim" ratovima... ma gdjegod oni bili...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 12, 2008 10:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Citat:
apsolutno mislim da je kosovo trebalo ostat u sastavu srbije ,kao i crna gora,ova odcjepljenja su samo spearatisticke ideje nekih pojedinih ljudi kojima ionako nije bitna ta sloboda ,nego ipak nesto drugo,a koliko znas ameri su i tu imali svoje prste...ali isto koliko mislim da ste trebali zadrzat kosovo,isto toliko mislim da treba ukinuti kvazi "republiku" srpsku


NIje me bilo neko vreme... pa da odgovorim.
Slazem se Dario o svemu gore napisanom. Zeleo bi da stvar osvetlim sa jos jednog aspekta, vezano za Republiku Srpsku.

Zamisli da sada zivis u nekoj Tunguziji i da si istorijski prisutan na tom podrucju oko 400 godina, da si se za Tunguziju borio, da si je sejao i orao, voleo od srca. No pre nekih pedesetak godina jedan je vecinski narod druge vere pokusao da satre i zatre tvoje dedove i da vas se resi po sistemu 1/3 ubiti, 1/3 iseliti, 1/3 verski preobratiti. Posle velikih stradanja i prezivljenog pakla ipak opstajes na tom prostoru, prastas iako si pobednik u tom ratu, ponovo stvaras, ores, zanjes, gradis, miorno zivis... Zatim se sile koje su te 3x1/3 htele istrebiti opet pojavljuju.... Strepis za zivot, decu, njihova vera peva Tunguzane na vrbe, smo je mrtav tunguzanin dobar tunguzanin, teraju te da potpisujes pokornost i lojalnost nekoj novoj vladi Tunguzije u kojoj te ne vide kao ravnopravnog i konstitutivnog u toj drzavi. Shvatas da su te neke zlice zajebale tamo nekim ustavom jos 1974... u ocaju si i u strahu ... ponovo se osecas uplaseno i izigrano... Neki od tvojih sunarodnika dobijaju otkaze na poslu iako su potpisali lojalnost... panika... mnogima se preti... pevaju se ratnicke pesme o satiranju tvog naroda... uzas. Velecasni u hramu tungo-katolicke crkve drzi propoved kako iz velike ljubavi prema Domu tebe i tvoje treba izopstiti iz zivota... Znas da si OPET definitivno najebao u futuru....

Pitanje je - kada bi se nasao u takvoj situaciji, nebi li pokusao da potrazis zastitu tako sto bi na teritoriji gde su tvoji saplemenici u velikoj vecini stvorio drzavu kao zastitnu organizacionu celinu koja ti garantuje zivot i dostojanstvo?

E sad kada bi se ti na tako sto odlucio, to bi moglo kroz interesne medije da se izokrene u kakvu gogd oces pricu tipa da si velikotungarski hegemonista, da si odvratni bradati tungetnik... itd... bez kraja... Mogli bi onda da kolju pripadnike tvog naroda javno, recimo na mostovima, njivama, ulicama... jer ti si zao sto si pokusao da se zastitis od onih koji bi da te roknu bez otpora... Kada bi te proterali na kraju iz tebi mile Tunguzije i dalje bi nastavili da te mrze i da ti psuju majku tungetnicku i nikada nebi dopustili da se u njima probudi osecaj istinske krivice ili da im se ne daj Boze probudi griza savesti...

I tako to ide ... A onaj sto ima korist i finansira - grohotom se slatko smeje, nasladjuje i uziva u svojoj lucidnosti...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 12, 2008 11:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
:shock: jao ovo ce prerast u flame....

ovaj samo jedan pogled koji si propustio iz sve price - jeli Tunguzijalac "NAUCIO" o svojoj povjesti Ili je prozivio 400 g. da zaista zna sto je dogadjalo (namjerno izbjegavam rijec ISTINA posto je tako subjektivan pojam)

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 12, 2008 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
@FerdinandTheBull

zanimljiv scenario za tvoju fantasticnu priču, nego tko je bio na tim prostorima prije 400 g.. i što su ti koji su došli prije 400 g učinili domicilnom stanovnistvu.. i zašto oni koji su došli nisu ostali tamo gdje su bili....i kako utjecati na nečiji iracionalni osjećaj i doživljaj straha?
I što su ti koje je dohvatilo 3x1/3 prvi put radili onima koji su to njima uradili pa da oni to naprave njima?

Scenario ti ima puno rupa... ali ipak daje zanimljivo naravoučenje, kojem je na tragu sjemenka; povijest se ciklicki ponavlja dok protagonisti ne nauce nesto i razbiju circulus vitiosus...

....Vi ste nama, mi smo vama, Vi ste ovo mi smo ovo, moj tata je jaci od tvog tate.... i slicne djetinjarije... dosta toga, odrasti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 12, 2008 9:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Licno mislim da je jedan od vecih problema naroda na ovim prostorima taj sto razlike medju sobom zasnivaju na krajnje artificijalnim stvarima tipa nacija, religija ili jezicka pravila dogovorena konvencijom. Razumljivo je sto neka prosecna osoba koja se bavi samo dnevno politicko-sportskim desavanjima pada na gluposti, ali me cudi kada neko ko svoju mentalnu energiju posvecuje alternativnim i apstraktnim temama, kao sto su ovde na forumu, takodje prepoznaje te "razlike" kao realne.

Zamolio bih sve clanove da 'batale' srpsko-hrvatsko-bosansku pricu, jer ce u protivnom ceo topic biti obrisan, isto kao sto je iz istih razloga obrisano dva topika: poreklo srba i podrijetlo hrvata.

Dakle, rat u Gruziji :ontopic:


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 12, 2008 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
=D> =D> =D> =D> =D> :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: SVAKA CAST!!!

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 13, 2008 2:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Aragorn je napisao/la:
Licno mislim da je jedan od vecih problema naroda na ovim prostorima taj sto razlike medju sobom zasnivaju na krajnje artificijalnim stvarima tipa nacija, religija ili jezicka pravila dogovorena konvencijom. Razumljivo je sto neka prosecna osoba koja se bavi samo dnevno politicko-sportskim desavanjima pada na gluposti, ali me cudi kada neko ko svoju mentalnu energiju posvecuje alternativnim i apstraktnim temama, kao sto su ovde na forumu, takodje prepoznaje te "razlike" kao realne.

Zamolio bih sve clanove da 'batale' srpsko-hrvatsko-bosansku pricu, jer ce u protivnom ceo topic biti obrisan, isto kao sto je iz istih razloga obrisano dva topika: poreklo srba i podrijetlo hrvata.


:thumbup: =D> =D> =D> =D> =D> :thumbup:
svaka rech na svom mestu.

Citat:
Razumljivo je sto neka prosecna osoba koja se bavi samo dnevno politicko-sportskim desavanjima pada na gluposti,

razumljivo jeste,shto ne znachi da ih treba pustiti da se popnu na q.... i pishu postove o svim dnevno-politichkim/medijumskim zamajavanjima pokazujuci koji se sve klero-nacional-fashistichki programi aktiviraju u njima reaktivno na ta propagandna zamajavanja :twisted:

jedna od najlepshih stvari u vezi ovog foruma,
\govorim chisto subjektivno,moj utisak,dakle,meni najlepsha stvar ,i ono shto je izmedju ostalog odluchilo da upravo na ovom a ne na nekom drugom forumu chitam i pishem i komuniciram sa ljudima,/
je to shto se na ovom forumu okupljaju/gravitiraju/pishu/chitaju/komuniciraju ljudi oslobodjeni :love3: uticaja verskih,nacionalnih,fashistichkih,shovinistichkih i slichnih ksenofobichnih programa

dodushe,povremeno zaluta poneki navijach,
neki se i odomace na izvesno vreme,
ali,nema beda,kao shto sam vec jednom rekao,ja sam protiv brisanja postova,jer su takvi postovi idealni za prochavanje kako koji programi i na shta deluju 8)
ali kada pochne da se preteruje,kao u ovim temama:
Citat:
Zamolio bih sve clanove da 'batale' srpsko-hrvatsko-bosansku pricu, jer ce u protivnom ceo topic biti obrisan, isto kao sto je iz istih razloga obrisano dva topika: poreklo srba i podrijetlo hrvata.

onda je brisanje jedini nachin,jer programi deluju vrlo zarazno,i privlache sve vishe muva....pa se pochelo prichati o toj srpsko/hrvatskoj prichi i na temama koje potpuno nemaju veze kao onomad na temi NLO :evil:
chini mi se da je i ova tema zrela da se pridruzi bratskim temama u risajkl binu :twisted:
Citat:
ali me cudi kada neko ko svoju mentalnu energiju posvecuje alternativnim i apstraktnim temama, kao sto su ovde na forumu, takodje prepoznaje te "razlike" kao realne.

e ovo i mene chudi #-o ,
bash me onako iznenadi :shock: kad vidim da u nekome ti programi ,pritajeno i s vremena na vreme ,josh uvek shtekcu :(
POzdrav
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 11:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Sjemenka, metuzalem, nat, Aragon... Selektivni ste, nacionalno selektivni, a to se ogleda u tome da nikome od vas nisu zasmetali Dariovi postovi na koje sam ja reagovao. Zasto? Zato sto na odredjene stvari zelite da gledate kroz ruzicasti filter i jer vam tako odgovara. No, vase je pravo da mislite kako mislite. Da je sve ono sto sam ja napisao obicna laz, sigurno da ne bi izazvalo ovakvu reakciju. Negde iz dubine duse vam se javlja nesto sa potrebom negiranja mojih reci. Probajte da shvatite sta je to. Cemu mrznja i zajedljiuvost? Sta vam vasa savrsena podsvest saopstava, a vi joj se protivite...

OK. necu vise da vas jedim.Trazili ste da se vratim na on topic. Ubuduce samo Gruzija bez Tunguzije... inace bi sad na red dosli M.Terezija...M.Gubec... zastita od turaka ... desetine kontradiktornih istorijskih podataka u zavisnosti od interesnih istorijskih izvora.... Na kraju se ne bi makli dalje od pocetka jer je svako vec unapred odredio kakvu "istinu" na kraju zeli da zna i sve vreme da je zastupa. Dakle, uvidjam besmislenost ovakvih konverzacija. Prava istina postoji negde u obliku nekog energetskog zapisa i uskladu sa njenim nemustim principima, energetska ravnoteza ce biti uspostavljana shodno "zaslugama" bilo da mi znamo ili ne znamo o tome....

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 1:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
netko od nas koje si nabrojio je ocito OGLEDALO u mayanskom :mrgreen:

nego ovako ispricat cu ti ja jednu pricu, imam ti ja susjeda koji je njemac. Kad smo se doselili i poceli gradit kucu taj susjed je tako zavistan bio da nam je stalno stao inspekciju i pravio probleme iako smo sve radili po planu. Nama je to bilo glupo, al sta ces nemozes nekoga natjerat da te vidi isto kao covjeka kao sebe kad se sam doselio tu (znaci ni on ni mi nismo sa tih prostora). Mi smo napravili ogradu da se nemoramo gledat kad je vec takav. tad je susjed puko i dosao nam kuci i htio istuci mog tatu jer je tvrdio da smo sa ogradom usli 10!!! cm u njegovo podrucje!?
Moj tata je dosta razuman covjek i uspio ga je nekako smirit. Nakon nekog vremena, susjed nam je pregazio i biciklic djeciji koji je stajao ispred dvorista. Nismo i dalje reagirali nego zivjeli svoj zivot,a on nek zivi u svojoj mrznju... nakon par godina, susjedova zena nam je pokucala na vrata i donesla tikvice iz svog vrta. Mi smo ostali u cudu ali eto to je bio pocetak da sad svi zivimo u miru i ne gledamo sto je bila proslost.

Zelim ti reci da je moj tata bio isti kao susjed i uzvracao mu na svaku podlost izbio bi RAT .... pa se ti malo zamisli ... isto tako zamisli se zasto bi isao u rat i ubijao BILO KOGA ZA BILO STA. sta to govori o tebi? kakvo bice moze ubiti drugo radi NICEGA? nije to ni samoobrana jer Tebi narod nije nastetio nego samo neki kreten koji ce se kad tad opametit... ako ne sad onda kad bude umirao i nalazio se pred Bogom -SIGURNO

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 3:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
O :D Sjemenka... slazemo se sad u svemu izrecenome

Covek je ludo-cudo. kako sam poceo da citam tvoju pricu o nemcu-zlocku, prva misao mi bese da ti napisem :"Pa, zasto mu niste otpevali onu Danke Deutschland? " , no kako je text odmicao uvideo sam da stvarno nastupas iskreno i ljudski i shvatio da bi bilo neuljudno i nerazumno. Te ovo sada spominjem samo kao ogled o tome u kojim sablonima i predrasudama su ljudi (pa i ja) skloni sablonskom razmisljanju i reagovanju.

Pozdravljam te i ne zameri. Zakopajmo bar ovde na forumu ex-Yu temu. :wink:

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 4:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
:mrgreen: eto vidis ljudi pricaju istim jezikom a ne razumiju se...


e a sad zamisli ovaj scenarij.

Zamisli da je moj tata nakon svega gledao tog susjeda sa mrznjom zasto mu ovaj pravi probleme bez ikakvog razloga, i zamisli da je meni i svojoj unucadi pricao kako je taj susjed njemac grozan pridodavajuci mu svakakve ruzne epitete a i susjed isto tako odgajao svoju djecu. Nakon 100 god nakon sto su umrli obojica, iza njih bi ostala NERAZUMNA mrznja ( a kad li je mrznja razumna?! :shock: ), koju su posijali u svojoj djeci i unucadi, mrzili bi jedno drugo bez ikakvog povoda, nepoznavajuci jedno drugo. Povod bi bio sto je neki tamo CUKUNDEDA istukao mog CUKUNDEDU jer mu je usao 10cm u njegovu zemlju :lol:, nakon 150 god bi se sa oboje strane nadodalo jos kako je susjed silovao našu kravicu, ubio mačku i sve zato jer je druge vjere, druge zemlje, druge boje koze...
e sad povezi ti ovu pricu sa svojom pricom o tunguziji :mrgreen:

Covjek bi svoja uvjerenja trebao temeljiti na VLASTITOM ISKUSTVU, a cak i kad ih utemelji treba ih preispitivati JER CESTO RADI VELIKOG DRVETA ISPRED NOSA NE VIDIMO CIJELU SUMU.

glavna i kljucna rijec je komunikacija bez samovaznosti.

npr.
da ti meni kazes kako sam ja glupa, ruzna, debela, drolja, neuka..., ja se nebi trebala osvrnuti na to - jer znam kakva sam. To sto ti imas iskrivljenu percepciju o meni je tvoj nedostakak.
Tako da i tebi da ja ili bilo tko kaze svasta ruzno - ti se mozes samo nasmijat jer covjek ocito ne vidi dobro (TOG TRENUTKA) ako si cistog srca i ne sumnjas u sebe nista te nemoze niti poljuljat niti naljutit.

Tako se rijesavas i predrasuda i samovaznosti - :mrgreen:

POZZ :wink:



P.S.- KAD CE VEC JEDNOM POCET UCITI OVO U SKOLAMA :mrgreen: ??

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 6:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
FerdinandTheBull je napisao/la:
Sjemenka, metuzalem, nat, Aragon... Selektivni ste, nacionalno selektivni, a to se ogleda u tome da nikome od vas nisu zasmetali Dariovi postovi na koje sam ja reagovao. Zasto? ...

@ferdinande,
molim te da u razumnom roku,
dok sredish emocije i izadjesh iz stanja suzene percepcije,prochitash josh jednom pazljivo moj post,
uporedi ga sa bilo kojim mojim prethodnim postom,uvericesh se u neselektivnost mog stava prema osobama koje deluju iz klero-nacionalnih programa,chak shtavishe,chesto uzimam kao primer takvih programa upravo Daria i njegove postove jer su idealni primeri takvih programa,
zatim obrishi moj nik iz ove tvoje rechenice koju sam citirao,
ja sam svoju nacionalnu i versku neselektivnost vrlo skupo platio,"krvavo stekao",da bih dozvolio da je ti pljuvash da bi zadovoljio svoje frustracije,
mene bi bilo sramota da tebi objashnjavam tvoje slepilo,zamisli tek kako bi tebi bilo?nemoj to da dozvolish,ko brata te molim
pozdrav

\
P.S. sjemenka,lepa ilustracija =D> :mrgreen:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 7:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
rat u gruziji je gotov...nema se vise tu sta pisat.

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 8:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 7:40 pm
Postovi: 78
Lokacija: Bijeljina
Mislim da situacija u Gruziji jos nije ni blizu kraja,nego se tek sprema na zakuhavanje.Obratite paznju na izjave USA politicara a tek danas vijest o krahu 2 banke i desavanja na berzi...

Kad se to malo sabere i oduzme,ocekujte veoma brzo jos jedno novo zariste,da bi se dolar malo podigao....

Gruzija tek treba da pocne uvertiru u nova dogadjanja...

_________________
Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz