Sada je: čet mar 28, 2024 8:35 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto aug 12, 2008 6:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 09, 2008 5:56 pm
Postovi: 205
Pohlepa je napisao/la:
...kad asi tako inteligentan desifriraj ovo;...
slika


evo prijatelju, mozhda ovo pomogne ;)

uvod...

slika

In 1974, the SETI project (Search for Extra-Terrestrial Intelligence) decided to create a message that would be beamed out into space from Earth. Frank Drake and Carl Sagan designed a message using binary information, the language of computers. This is a series of 1's and 0's / Yes and No's / On and Offs. The design was a rectangular shape, about three times as tall as it was wide, and when all the 1's and 0's were in place it created a crude schematic diagram. It was made up of 1679 bits of information, which was the unique sum of two prime numbers multiplied. These numbers were 23 and 73. ie. 23 x 73 = 1679. The reason for this approach was to ensure that the message could only be arranged one way. The signal was beamed out into space from the famous Arecibo radio telescope towards the star cluster M13 on November 16th 1974. Why this area was chosen is not known.

The message of our original transmission, when assembled, means as follows, running from top to bottom:

ROW 1:

Numbers 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 to establish that we work in base 10.

LINE 2:

Number Labels.

ROW 2:

Atomic Numbers for the elements = 1, 6, 7, 8, 15: Hydrogen, Carbon, Nitrogen, Oxygen & Phosphorus. (These were specifically chosen, as they are the elements required for life.)

ROWS 3 & 4:

The formulas for sugars and bases for the nucleotides of DNA (on the assumption that other life would be similar to our own, and they could compare our DNA with theirs, and learn something about us).

VERTICAL LINE IN THE MIDDLE:

The number of nuclear tides in our DNA.

CURVED LINES EITHER SIDE OF THE VERTICAL LINE:

Representing the double helix of DNA.

HOMINID FIGURE:

Representing us.

TO THE RIGHT OF THIS HOMINID FIGURE: A code representing the size of us, in terms of the 1-10 at the top, and in comparison to the size of the transmitter.

LEFT OF THE HOMINID:

A binary code for the amount of people on Earth in November 1974 (Approx 4 billion).

OUR SOLAR SYSTEM (SQUARES):

The Sun, Mercury, Venus, Earth (offset towards the hominid to indicate our planet), Mars, Jupiter, Saturn, Uranus, Neptune, Pluto.

BOTTOM SECTION:

Curved line over an 'M', this represents the Arecibo dish, where the 'M' is the reflected and beamed out radio signal, which is still the most powerful signal sent from this planet to date (20 trillion watts of power).

BOTTOM LINE:

Binary code indicating the size of the dish used to send the message.




i objashnjenje za prethodno postani pattern...

slika

i objashnjenje za prethodno postani pattern...

The crop glyph varies from the original Arecibo message in a number of ways; some of them are as follows.

ROW 1: Replicated.

LINE 1: Replicated.

ROW 2:

Contains the original elements, but has a further element added:

SILICON. It was inserted in the correct numerical order. We now know that silicon plays an important role in life. We didn't know this in 1974!

CURVED LINES EITHER SIDE OF THE VERTICAL LINE:

The DNA information is unchanged, except for the left hand side, which is suggestive of genetic modification of either 'their' (ET) genes or OURS!

HOMINID FIGURE:

The head is much larger, and the body much shorter. This is confirmed by the coded size beside it. Again, this could either be a representation of their (ET) physical attributes, OR OURS - after we were genetically upgraded, to have more intelligence?

LEFT OF THE HOMINID:

Message (planetary population) = over 4 billion. Reply = over 21 Billion.

OUR SOLAR SYSTEM (SQUARES):

The reply has three planets offset towards the hominid. One of them appears to be surrounded by four moons. There will be much more to say about this in the future.

BOTTOM LINE:

The diagram of the Arecibo dish has been changed dramatically. At this stage I feel it is impossible to correctly decode this part of the message. However, a year earlier, in the same field, and almost on the same spot, there was a formation that is clearly a detailed diagram of the transmitter section of the reply. It could be a physical machine, or something totally different. Some people are suggesting that it represents the power of thought/consciousness, and that this method of communication is instantaneous regardless of distance, and is even capable of creating the formations. I just wonder how many of the other similar looking designs represent machines / inventions / unimaginable gifts, including (I have no doubt on this one) FREE ENERGY!


nadam se da je vashoj znatizhelji udovoljeno ;)

p.s. izvinite na ot


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 15, 2008 6:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub aug 09, 2008 9:30 am
Postovi: 15
hihiihi #-o ma nije ovo meni tribalo ali svejedno drago mi je da si svatio ovu poruku ozbiljno :)))))))

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 16, 2008 10:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 05, 2008 1:56 pm
Postovi: 31
Je li pismeni covece,sta ti radis ,po treci put te pitam , na MOJOJ TEMI ,ako sam los, banovace me moderatori.Moje licno misljenje je da nemas ni minimum znanja niti bilo cega da mi zvrljas po postu.Znaci ja kao autor ovog posta te nazivam naznalicom i isfrustriranom dusom koja bije neke pogresne bitke ,, NA POGRESNOM FRONTU ( zapamti "pogresnom") . Tvoje anomalije nemoj ispravljati na temi OLIMPIJSKE IGRE ,ima tema humor pa cemo tamo da se smejemo MENI na VICEVIMA ,ostalo sto imas samnom da pricas licno ( DJECACE) pisi mi na PM .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 16, 2008 11:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Smirite se i nastavite sa temom...

Dakle, Olimpijada... 2008... Kina...

:ontopic:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 16, 2008 11:32 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub aug 09, 2008 9:30 am
Postovi: 15
sundance je napisao/la:
Je li pismeni covece,sta ti radis ,po treci put te pitam , na MOJOJ TEMI ,ako sam los, banovace me moderatori.Moje licno misljenje je da nemas ni minimum znanja niti bilo cega da mi zvrljas po postu.Znaci ja kao autor ovog posta te nazivam naznalicom i isfrustriranom dusom koja bije neke pogresne bitke ,, NA POGRESNOM FRONTU ( zapamti "pogresnom") . Tvoje anomalije nemoj ispravljati na temi OLIMPIJSKE IGRE ,ima tema humor pa cemo tamo da se smejemo MENI na VICEVIMA ,ostalo sto imas samnom da pricas licno ( DJECACE) pisi mi na PM .


suncev ples .... letimicnom analizom tvog texsta zakljucio sam da prolazis kroz tesko razdoblje u svojoj obitelji te da vjerovatno drustvo u kojem obitavas nije najsretnije te da to drustvo na neki fizicki nacin lose utjece na tebe !
Pitam se da li su ti radili stvari koje ti nisi htio?
Suncev ples nebrini imas mene za prijatelja i ja sam spreman ti pomoci koliko god ti zelis!
vjerujem da imas traume od nasilnih momaka i vjerovatno roditelja sto su ti naudili i vjerujem ti da je to jedno bolno iskustvo..
ali sve je ok ,suncev ples mi smo tvoji prijatelji

pricaj nam o svojim iskustvima i mi cemo ti pomoci :P

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 17, 2008 1:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 05, 2008 1:56 pm
Postovi: 31
Znam da si mi prijatelj i to me veseli. Ja sam jos davno pomagao tvojoj sestri i znao sam da to neces zaboraviti. Zato sam te i uljudno zamolio da mi se obracas na pm, da ne davimo druge forumase nasom porodicnom intimom. Stoga, nema razloga da uvecavas slova niti iznosis pojedinosti iz mog privatnog zivota, jer, moram priznati, u pravu si glede drustva koje me sad fizickii okruzuje, nista ne moze zamijeniti tvoju obitelj. Ipak, nisi u pravu da je bilo protiv moje volje. Stvari koje smo radili ja i tvoja sestra su bile obostranom voljom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 17, 2008 2:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
inace nisam ljubitelj kosarke,al americki dream team izgleda brutalno...jeste gledali?

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 17, 2008 4:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 26, 2006 4:24 pm
Postovi: 19
_Dario_ je napisao/la:
inace nisam ljubitelj kosarke,al americki dream team izgleda brutalno...jeste gledali?


samo je jedan dream team :D i to onaj originalni iz barcelone 92...

ova americka momcad cak nije niti najjaca moguca, ali je zato odlicno poslozena za razliku od velike vecine prijasnjih. "coach k" zna sta radi :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 17, 2008 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 24, 2006 12:38 pm
Postovi: 62
Comrade je napisao/la:
_Dario_ je napisao/la:
inace nisam ljubitelj kosarke,al americki dream team izgleda brutalno...jeste gledali?


samo je jedan dream team :D i to onaj originalni iz barcelone 92...

ova americka momcad cak nije niti najjaca moguca, ali je zato odlicno poslozena za razliku od velike vecine prijasnjih. "coach k" zna sta radi :P


Vide ameri odnio vrag salu, pa su se na ovim OI uozbiljili

_________________
The Truth Is Out There


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 17, 2008 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
Comrade je napisao/la:
_Dario_ je napisao/la:
inace nisam ljubitelj kosarke,al americki dream team izgleda brutalno...jeste gledali?


samo je jedan dream team :D i to onaj originalni iz barcelone 92...

ova americka momcad cak nije niti najjaca moguca, ali je zato odlicno poslozena za razliku od velike vecine prijasnjih. "coach k" zna sta radi :P


istina,al i ovakvi su prejaki za bilo koga....

filip ude srebro...svaka cast decku!

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 19, 2008 12:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
http://www.001ofasecond.com/

http://www.blic.co.yu/sport.php?id=53488


vjerujem da nisam jedini koji sumnja jako jako u ovo..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 19, 2008 9:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet apr 28, 2006 1:57 pm
Postovi: 76
Lokacija: Prijedor, BiH
Zar ne vidis da nam pokusaju skrenuti paznju sa necega mnogo vaznijeg.

Sad cijeli svijet bruji o toj trci i lako nam mogu mnoge stvari promaci.
Zapamtite da je to obicna trka i ne uznemiravajte se, tebi ni u dzep ni iz dzepa ta medalja od Phelpsa :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 19, 2008 11:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
a nitko ne komentira magicnog bolta?? covjeka koji je nevjervoatan! ili simbaevu koja je preskocila jucer 5.05...za ne povjerovat!

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 19, 2008 11:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
bolt je stvarno nenormalan..al sigurno i dopingiran..samo mu ne mogu nac..ko i phelps..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 20, 2008 12:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
reptili vec dva dana (mozda i vise) na (olimpijskom) logou googlea?

slika

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 20, 2008 9:25 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub aug 09, 2008 9:30 am
Postovi: 15
koji kralj :D

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 20, 2008 10:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
da skuzio sam simpaticne slicice,svaki dan skoro ima neka druga...evo danas je ova

slika

ali nema ti to veze s reptilima ovaj zmaj ti je kineksa tradiocionala tako da nema to bas veze s reptilima,a ova simpaticna zmijica je tu zato sto je voda....malo se ljudi oslobodite tih pritisaka....to zarobljuje....opterecenje je to veliko,lajat na svaku slicicu zmaja ili zmijice....oprostit cete djetinjasto totalno :wink:

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 20, 2008 3:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
FearLess je napisao/la:
Zar ne vidis da nam pokusaju skrenuti paznju sa necega mnogo vaznijeg.


Kao i uvek. :wink:

U stvari mislim da 99% toga iz naseg okruzenja na sta trosimo nasu dragocenu energiju jesu trivijalnosti kao sto je ova da li je Felps pobedio Cavica.

_Dario_ je napisao/la:
ali nema ti to veze s reptilima ovaj zmaj ti je kineksa tradiocionala tako da nema to bas veze s reptilima,a ova simpaticna zmijica je tu zato sto je voda....malo se ljudi oslobodite tih pritisaka....to zarobljuje....opterecenje je to veliko,lajat na svaku slicicu zmaja ili zmijice....oprostit cete djetinjasto totalno :wink:


Sto jes' jes', zmaj je kineska tradicionala mada je i reptil, ali je logicno zasto je tu. Nego zasto je bas ova "simaticna zmijica" stavljena kao plivac, kud nije delfin ili vidra ili neka druga simpaticnija zivotinja? Slazem se sa tobom da ne teba preterivati i lajati na svaku slicicu, zato i mislim da na to treba gledati cisto kao na zanimljivost, zasto je neko odabrao da stavi zmiju umesto neke objektivno prijatnije zivotinje. Ili zasto nego odabira da stavi neki trougao ili piramidu umesto kruga ili sunca. Ako uzmemo u obzir da se navodno energija i njena frekvencija u nasem 3D realitetu cesto manifestuje kroz simbole, onda je svakako zabavno i zanimljivo posmatrati stvari kao sto su te slicice, cisto onako opazajno. Ali svako preterano ili emotivno posvecivanje paznje takvim pitanjima je nepotrebno trosenje energije isto kao i na to ko je pobedio od one dvojice.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 20, 2008 4:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
_Dario_ je napisao/la:
da skuzio sam simpaticne slicice,svaki dan skoro ima neka druga...evo danas je ova

slika

ali nema ti to veze s reptilima ovaj zmaj ti je kineksa tradiocionala tako da nema to bas veze s reptilima,a ova simpaticna zmijica je tu zato sto je voda....malo se ljudi oslobodite tih pritisaka....to zarobljuje....opterecenje je to veliko,lajat na svaku slicicu zmaja ili zmijice....oprostit cete djetinjasto totalno :wink:


Ja skupljam te sličice :) Svaki put kad naiđem na neku, sejvam.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 01, 2008 8:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
* "Navijati za nekoga samo sto je rodjen u istoj drzavi je ratno stanje dok je prividni mir."

Normalno da nije, ako to nije pravi razlog za navijanje, što bi bio? Kakav rat? To je šport!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz