Sada je: pet mar 29, 2024 3:10 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: da...
PostPostano: pet dec 05, 2008 1:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Siguran sam dakle da je navijanje jako bitno i korisno, ali samo za Los Voloderose...

Nije mi jasno kako navijanje za plave ili crvene kapice moze imati bilo kakav pozitivan ucinak za coveka... Sve su to tekovine iz rimskih arena, samo sto bi oni ponekad publici katapultom bacili pecene prepelice, a ponekad i zmije otrovnice - sto je izazivalo salve smeha i odusevljenja na tribinama koje nisu bile zasute zmijama. Takve scene bi se onda danima prepricavale kao vrhunac lucidne domisljatosti organizatora igara...

Ista ekipa lucidno-domisljatih je danas u obliku Olimpijskog Komiteta. Cilj je slanje potrebne energije svojim gospodarima-zastitnicima. Zato su stadioni izgradjeni u takvom obliku da podsecaju na izvrnute satelitske antene - odasiljace euforicne mentalne energije...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 8:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
ewo citam owu temu i razmisljam o tome da se 2012 (znamo zasto je owo "magican" broj) olimpijske igre odrzawaju u - londonu, centru swjetske kontrole (tako kazu :mrgreen: ). sta mislite, izmisljam li toplu wodu ili ima tu nesto. kako swe wise citam neke stwari, swe mi se manje cini da je nesto slucajno.

LP :blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 9:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
e vidiš to mi nije palo na pamet,dobro da si napisao,zanimljivo je to i mislim da ima tu neke veze,a sada šta bi moglo biti...

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 10:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
znas, a onda se pitam da li zato sto pretpostawljam(o) da nista nije slucajno, swe sto bi moglo biti slucajno ne bude takwo? odnosno da od buhe prawim(o) slona? zisku? #-o

p.s. iako london tesko da moze biti buha :mrgreen:

prije slonchina :wink: :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 06, 2008 3:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
David back come - David se vraća , dolazi... A ko je glavni promoter OI u Londonu ... Pogadjajte 3 puta? I zasto je u njega ulozeno toliko medijske kampanje, paznje, izforsiranog idolopoklonstva? Belezi se i prezentuje malte ne koliko puta dnevno gospodja Viktorija prdne (s oprostenjem)...

Dugogodisnji sam sportski radnik, koji se najzad povukao iz te fele. Nekako mi je laknulo kada sam pre tri godine izasao iz profesionalnog sporta i posvetio se samo umerenoj i zdravoj rekreaciji. Pouzdano znam da ne postoji ni jedna bitna faca u OK bilo koje zemlje a da nije clan neke od bratskih loza. To vazi i za vrh uprava Crvene Zvezde i Partizana ovde u Beogradu...

U Olimpijskom Komitetu se bas nista slucajno ne desava, a London ponajmanje... U Londonu oni zaokruzuju neki svoj veliki ciklus i daju neke nove poruke ... videcemo koje i sa kojim ciljem...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Sport i Olimpijske Igre - Velika Prevara
PostPostano: ned feb 15, 2009 3:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 26, 2009 10:47 am
Postovi: 22
Interesuje me sta znate o manipulacijama sirokih narodnih masa kroz sport, i Olimpjske igre (kao vrhunac profesionalnog bavljenja sportom)?

Na ovu temu je dosta dobrih radova napravio proslavljeni kosarkas koji je neslavno zavrsio, Ljubodrag Duci Simonovic, pa ako neko ima njegove knjige u pdf-u nek postavi linkove.
Inace sam bio na par njegovih tribina, i ono sto sam tamo cuo me je potpuno otreznilo kada je u pitanju profesionalni sport, O.I. , navijacke aktivnosti (huligani, navijaci itd.)...
Inace sam dosta dugo (15 godina) bio u sportu, i mogao sam da napravim i neku solidnu profesionalnu karijeru, ali mi je sad drago sto nisam, jer sam cuo sta se sve radi (doping, suplementi, kokteli itd) od Ducija i par drugara koji su profesionalni kosarkasi (kod kojih su zglobovi, ligamenti i misici u gorem stanju nego kod mog osamdesetogodisnjeg dede).

Inace, sada se ni rekreativno ne bavim sportom, osim sto se svako jutro razgibavam, pazim na ishranu (presna hrana - Ernst Gunther), po koji sklek, cucanj i zgib i to je to. I sto je najbolje, sto manje obracam paznju na svoj izgled sve sam vise zadovoljniji njime. I ne samo ja, vec i moja zena, jer ona je lepsi a ja nisam jaci pol... :D
Kompletna svest o tome kako (moderan) covek mora da izgleda je proizvod medijske masine u Hollywood-u, gde se kroz serije, filmove, casopise itd. protura da muskarac mora da bude misicav (ne zilav, nego nabildovan, dakle u pitanju je pederisticki pristup telu sto vodi u samoobozavanje), a devojka mrsava (a u isto vreme sisata i guzata), da odmah afektira seksualni nagon kod muskaraca, gde se zanemaruje veza na visem emotivnom nivou i majcinska ljubav, kao pocetna spoznaja bezuslovne ljubavi (tj. boga u krajnjoj liniji).
Da bi se ovi postulati lepog izgleda postigli u realnosti, muskarcima i zenama ne ostaje nista drugo nego da vise po teretanama, kozmetickim salonima, kupuju glupe modne i kozmeticke casopise, idu na liposukcije, plasticne operacije itd., sto neminovno vodi do potrosnje energije, vremena i novca na nesto sto ce u svakom slucaju proci i sto je inicirano iz nekog medijsko-modnog centra moci (New York, London, Paris, Tokyo...).

Na redu ste vi sa vasim komentarima i linkovima (ako neko ima neku zanimljivu literaturu)!

Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 10:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... sc&start=0

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 10:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
FerdinandTheBull je napisao/la:
Gospodo, svima nam je jasna sentenca - Hleba i igara ... i po koja hispano-amerikanska serija = narod hipnotisan...


ewo malo (opet) listam stare teme i moram da dam jedan aplauz owoj recenici... =D> :mrgreen:

samo primjecujem swe je manje kruha...

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sport i Olimpijske Igre - Velika Prevara
PostPostano: pon feb 16, 2009 6:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 455
peconi83 je napisao/la:
Kompletna svest o tome kako (moderan) covek mora da izgleda je proizvod medijske masine u Hollywood-u, gde se kroz serije, filmove, casopise itd. protura da muskarac mora da bude misicav (ne zilav, nego nabildovan, dakle u pitanju je pederisticki pristup telu sto vodi u samoobozavanje), a devojka mrsava (a u isto vreme sisata i guzata), da odmah afektira seksualni nagon kod muskaraca, gde se zanemaruje veza na visem emotivnom nivou i majcinska ljubav, kao pocetna spoznaja bezuslovne ljubavi (tj. boga u krajnjoj liniji).
Da bi se ovi postulati lepog izgleda postigli u realnosti, muskarcima i zenama ne ostaje nista drugo nego da vise po teretanama, kozmetickim salonima, kupuju glupe modne i kozmeticke casopise, idu na liposukcije, plasticne operacije itd., sto neminovno vodi do potrosnje energije, vremena i novca na nesto sto ce u svakom slucaju proci i sto je inicirano iz nekog medijsko-modnog centra moci (New York, London, Paris, Tokyo...).

Na redu ste vi sa vasim komentarima i linkovima (ako neko ima neku zanimljivu literaturu)!

Pozdrav!!!


Niko covjeka ne tjera da se uljepsava po Holivudskim receptima do njegov sopstveni Ego jer nema za sto da se uhvati u sebi , mada istina zalosno je da se praznina popunjava po nechijem receptu.
Jedno je vjezbati zbog onog sklada tijela , Uma i Duha a drugo za spoljno pokazivanje ali sto da se radi kad smo u takvom mraku.
Ne moze se ochekivati ni u sportu velika svjesnost i neka pozitiva koje nema na globalnom planu , sve sfere drustva ochitavaju to generalno stanje ljudske svijesti , tako da mozes naci literature i dokaza o tome koliko hoces ali pitanje je "Da li je to neko i chudo" ako se uzme u obzir na kom stupnju duhovnog razvoja je ljudska rasa.
Za jednu individualnost i sopstveni izbor popunjavanja praznina trebala bi jedna duhovna zrelost, kad je nema covjek se hvata mase jer se boji ako ostane sam u nechemu da ce totalno biti izgubljen.
Znachi stanje u sportu je samo posljedica i nista vishe.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz