Sada je: pet apr 19, 2024 1:59 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Izazivači kriza
PostPostano: sub maj 31, 2008 12:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
http://www.srpskapolitika.com/
http://www.srpskapolitika.com/Tekstovi/ ... 8/067.html

Pogrešna kineska računica

Ovih dana pokreće se medijska kampanja protivu Kine zbog Tibeta i separatističkih namera dela Tibetanaca. Sve je to zaogrnuto plaštom i „velikom brigom zapada“ zbog navodnog ugrožavanja ljudskih prava u Kini. Kada mi Srbi koji sve to na svojoj koži doživeli prevedemo na praktični jezik to izgleda ovako. Počeo je medijski rat protivu Kine kao priprema terena za destabilizaciju Kina i eventualno njeno urušavanje. Iza svega ne stoji nikakva briga za ljudska prav već jasna namera zapada da razori ili bar uspori kinesku privredu kao konkurentsku. Kineska privreda je već postala najsnažnija privreda sveta koja iz temelja drma i tržišnom konkurencijom gasi zapadne kompanije, pa zapad ovakvim metodama unutrašnje destabilizacije pokušava da svoje kompanije odbrani. Ta kampanja neće prestati sve dok Kina odlučno ne uzvrati. Ali ne medijskom kampanjom jer danas na svetu ne postoji ni jedna zemlja koja bi mogla da dobije medijski rat protivi globalnih zapadnih medija u na tom polju ne treba trošiti energiju. To oružje poseduje samo zapad i od njega trenutno odbrane nema ali srećom direktno ne ubija već samo dezavujiše sopstvenu javnost.

Kina na taj medijski rat koji je ipak samo pripremni, treba da odgovori mnogo težom artiljerijom a to je udar na finansijsko-privrednom polju koji neuporedivo razorniji i mnogo više boli. Samo tada će Francuska kao američka prethodnica ućutkati svoje medije a Amerikanci biti prinuđeni da se okrenu svojoj do temelja uzdrmanoj ekonomiji.

Bankari su bili pokretači svih svetskih ratova jer je to za njih samo biznis. Napadnute države se zadužuju da bi kupile oružje i ostalo… kako bi se od napadača odbranile a napadač se takođe zadužuje da bi se za napade pripremio. Mnogi na zapadu u kontekstu tih posmatranja danas smatraju da je novi rat neizbežan jer je recesija zapadnih privreda toliko duboka da se iz nje drugačije neće moći izaći.
Ja se takvim konstatacijama ne bih složio da je rat neizbežan.
Vrlo ga je lako izbeći ako se zmija udari u glavu, a ta glava je bez sumnje bankarski sektor.

On je zbog svoje gramzivosti i destabilizovao zapadne privrede, prezadužio građane koji sad te hipotekarne ili potrošačke kredite ne mogu da vrate. Prezaduženi su i budžeti pojedinih upravo zapadnih država kod „svojih“ centralnih banaka. A ovo svojih je pod navodnicima jer su „FED - Federal Reserve System“ (američke federalne rezerve) u privatnom vlasništvu i nemaju nikakve veze osim imena sa Amerikom, kao što ni Centralna banka „Banc of England“ nije državna banka Engleske. Ne zovu bez razloga EU i „Bankarska Unija“ čija je jedina privlačnost obilje novca i raznih kreditnih povoljnosti. S obzirom da je i Dolar i Evro bez zlatne podloge i realne garancije, cela ta finansijska piramida se može dosta lako srušiti, pa će nam se u džepovima naći bezvredni papiri. Bezvredni jer iza njih nema zlatne podloge, ali nema ni nafte, gasa, sirovina, hrane, a ni roba široke potrošnje koje dolaze iz Kine. Kada taj papirnati, elektronski kartični…novac bez pokrića svedemo na realnu vrednost neće se više moći da finansiraju aktivnosti CIA koje sam gore navodio kao ni ostale fondacije za uterivanje kvazi demokratije i instaliranje Vlada. Bez para nema ni ratnih pohoda jer američki plaćenici rasuti po svetu neće ratovati ako ih dobro ne platite. Razni ratovi su se vodili ali se još nije vodio rat protivu bankarsko-finansijskih parazita. Neka Kina a i Rusija o takvom „ratu“ bez pucanja razmisle jer samo on može umiriti ekspanzionistički zapad koji je naučio da svoj visoki standard gradi na pljačkanju drugih.

Kina je dugo bila u zavetrini čak i pomagana od strane zapada kako bi zapadnim kompanijama otvorila svoje ogromno tržište. Kinezi su sve od Drugog svetskog rata smatrali da je SSSR odnosno Rusija na prvoj liniji fronta. Misle da je to i danas, ali ne bih rekao da su u pravu, računica je danas malo drugačija. Rusija zapadu daje energente i sirovine koje zapad nema a Kina mu ugurava robu koju i oni mogu da proizvedu. Prema tome u Kini moraju da shvate dve suštinske stvari. Da su sada oni na prvoj liniji fronta i da rat protivu njih neće prestati sve dok oni zapadu ne uzvrate punom snagom. Tamo gde zapad izgleda najjači a u stvari je tu i najslabiji.
Zmiju treba gađati pravo u glavu.

ne znam koliko je ovo moguce ali svidelo mi se sta covek kaze... Zmiju treba gađati pravo u glavu. :twisted:
kazem ja... zemlju ce sjebati kamate i marketing :twisted:

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 31, 2008 1:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
sadašnja svjetska ekonomija mi više liči na domino, sruši jednu i odoše sve u .....manevarski prostor je drastično sužen za sve igrače...
Slažem se da je SAD u gabuli zbog prezaduženosti ALI ... što će se desiti ak oni bankrotiraju... tko će kupovati kineske proizvode, što će kinezi onda sa svim onim $ koji onda postaju bezvrijedni...
kako smo nekada govrili za atomski rat "zajamčeno uzajamno uništenje" tako i sada za ekonomiju padne jedna ekonomija odoše sve...
Čini se da će prije ili kasnije doči do svjetskog reseta ,.. ono ko u Hrvatistanu s starom deviznom štednjom... štedjeli ste, e pa sad nemate ništa... ajd štedite marvo ponovno.....

Sada izgleda da se više vode tzv. proxi ratovi ( čitaj mali padnu na foru)...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 02, 2008 11:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Naravno, Kina je prijetnja u ocima Zapada. Kina jeste jedno od najvecih gospodarstava, prije svega zahvaljujuci dobroj monetarnoj politici fiksnog tecaja koji je vrlo nizak. No Zapad zna da Kina grabi samo naprijed, i da ce za 10,15 ili 20 godina biti jednako i vojno razvijena. Da ce imati rakete koje ce bez problema moci dokuciti Sjevernu Ameriku i izbjeci proturaketni stit. Samo je pitanje vremena. Zato Amerika radi na tome da im sto vise oteza opskrbljivanje naftom. Zato je takva situacija oko Irana, Venezuele i Nigerije. Bolje sprijeciti nego lijeciti. A ako do toga i dodje, SAD ce se zatvoriti, uvesti izvanredno stanje, narod ce patiti, vjerojatno ce milijuni poginuti od strane vlastite vlade, ali ce se ocuvati. Dok ce ostatak svijeta biti taj koji ce najvise ispastati. Uostalom, cijela infrastruktura za provodjenje takvog nauma vec postoji, FEMA koncentracijski logori, podzemne baze i podzemni super-brzi zeljeznicki sustav, napredna oruzja tipa HAARP-a i jos stosta. Neke stvari se nikada ne mijenjaju, jaci uvijek zatiru slabije. Najgore je sto ce svi ti drzavnici, bankari i ostali kontrolori ovog svijeta biti daleko od smrti i devastacije, u podzemnim bunkerima. A mi smo ti s milijardama drugih koji ce biti na otvorenom, koji ce biti izlozeni radijaciji i koji ce umirati. Nije vise tako lako provesti revoluciju, ne znas ni protiv koga, a niti nemas sredstva za to.

Lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 02, 2008 2:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
johnny je napisao/la:
Naravno, Kina je prijetnja u ocima Zapada. Kina jeste jedno od najvecih gospodarstava, prije svega zahvaljujuci dobroj monetarnoj politici fiksnog tecaja koji je vrlo nizak. No Zapad zna da Kina grabi samo naprijed, i da ce za 10,15 ili 20 godina biti jednako i vojno razvijena. Da ce imati rakete koje ce bez problema moci dokuciti Sjevernu Ameriku i izbjeci proturaketni stit. Samo je pitanje vremena. Zato Amerika radi na tome da im sto vise oteza opskrbljivanje naftom. Zato je takva situacija oko Irana, Venezuele i Nigerije. Bolje sprijeciti nego lijeciti. A ako do toga i dodje, SAD ce se zatvoriti, uvesti izvanredno stanje, narod ce patiti, vjerojatno ce milijuni poginuti od strane vlastite vlade, ali ce se ocuvati. Dok ce ostatak svijeta biti taj koji ce najvise ispastati. Uostalom, cijela infrastruktura za provodjenje takvog nauma vec postoji, FEMA koncentracijski logori, podzemne baze i podzemni super-brzi zeljeznicki sustav, napredna oruzja tipa HAARP-a i jos stosta. Neke stvari se nikada ne mijenjaju, jaci uvijek zatiru slabije. Najgore je sto ce svi ti drzavnici, bankari i ostali kontrolori ovog svijeta biti daleko od smrti i devastacije, u podzemnim bunkerima. A mi smo ti s milijardama drugih koji ce biti na otvorenom, koji ce biti izlozeni radijaciji i koji ce umirati. Nije vise tako lako provesti revoluciju, ne znas ni protiv koga, a niti nemas sredstva za to.

Lijep pozdrav!


Hej Jo!

Inače, rado čitam tvoje postove jer kažeš nešto jasno kao zagrebačka šnicla, znaš ono, sir i šunka.

Ne kažem da su stvari lijepe itd... ali, stvarno mislim da bar dio nas neće biti u takvoj gabuli kakvu ti opisuješ.... od kud takav pesimizam...
samo nemoj reći nešto u stilu "od ovog svijeta"...

...više nebi bio zagrebački....već možda bečki, a on nije jasan i nema sir-šunku...razumiješ?

Nastavi sa dobrim postovima....

Vladimir


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 02, 2008 5:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
V je napisao/la:

Hej Jo!

Inače, rado čitam tvoje postove jer kažeš nešto jasno kao zagrebačka šnicla, znaš ono, sir i šunka.

Ne kažem da su stvari lijepe itd... ali, stvarno mislim da bar dio nas neće biti u takvoj gabuli kakvu ti opisuješ.... od kud takav pesimizam...
samo nemoj reći nešto u stilu "od ovog svijeta"...

...više nebi bio zagrebački....već možda bečki, a on nije jasan i nema sir-šunku...razumiješ?

Nastavi sa dobrim postovima....

Vladimir


Ma znam i sam da sam ponekad mozda i previse pesimistican. Al jednostavno volim se pripremiti na najgore, a nadati se najboljemu. Kao sto je Tito rekao: "Radite kao da cete zivjeti vjecno, a pripremajte se kao da ce sutra izbiti treci svjetski", ili nesto tako. Ne kazem naravno da je to dobro, mozemo samo pogledati oko sebe kud nas je to dovelo (pretjerano naoruzavanje je dovelo do katastrofalnih posljedica - rat u RH i BiH). Opet smo svjedoci svjetske utrke u naoruzanju, ona nikad nije ni stala, ali se u posljednjih nekoliko godina intenzivirala. Ono sto ja govorim, dosta ljudi krivo shvati, kazem; ne bi me iznenadio treci svjetski rat, ali nadam se da do njega nece doci. Jer SAD prigovara Kini zbog nedavno otkrivene podzemne baze za najnoviju klasu kineskih podmornica, dok istodobno oni imaju na desetke takvih baza. Ista je prica i oko Kosova, pa onda Zidovi i Thompson, Israel i Palestina. Imaju dvostruke standarde, same lazi i licemjerje. Ti ljudi su spremni odraditi moje najpesimisticnije ishode. Ali nadam se da nece biti tako.

U svojim postovima pokusavam iznijeti prije svega cinjenice, a onda i poneku spekulaciju. Volim ovaj forum zbog toga sto se iste cinjenice mogu protumaciti na mnogo razlicitih nacina, a upravo ljudi ovdje te perspektive i iznose, bez opterecenja zasto netko drugi ne misli kao i oni. Volim konstruktivne rasprave, a ne dogmaticna tumacenja bez temelja. Jer netko je jednom rekao da pravi savjetnik nije onaj koji misli kao ja, nego onaj koji misli drugacije. Jedino tako cemo naci manu svakoji teoriji (stavu, tvrdnji, (dez)informaciji) i onda je prilagoditi.

Eto, hvala na podrsci i zelim vam lijep pozdrav! :)

Do citanja!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 02, 2008 6:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Evo da se nadovezem na post vijescu koju sam upravo procitao, ali nije novost. Ovakvim izjavama smo vec svjedocili.

Citat:
"I must announce that the Zionist regime (Israel), with a 60-year record of genocide, plunder, invasion and betrayal is about to die and will soon be erased from the geographical scene," he said.

"Today, the time for the fall of the satanic power of the United States has come and the countdown to the annihilation of the emperor of power and wealth has started."

Ahmadinejad also again expressed his apocalyptic vision that tyranny in the world be abolished by the return to earth of the Mahdi, the 12th imam of Shiite Islam, alongside great religious figures including Jesus Christ.

"With the appearance of the promised saviour... and his companions such as Jesus Christ, tyranny will be soon be eradicated in the world."

http://news.yahoo.com/s/afp/20080602/wl ... 0602124328


Ako se mene pita, uopce ne sumnjam da Iran razvija nuklearno oruzje. To je jedini nacin da se odupru hegemoniji SAD-a i Izraela. Ovu izjavu mozemo protumaciti; bomba je skoro gotova, a vi cete prvi saznati kad bude. Naravno, ne mora biti tako. Moguce je da je Iran samo katalizator globalnih promjena, u smislu da su u dosluhu s Washingtonom. Medjutim, to je mala vjerojatnost. Izraelu se priblizava deadline vojne intervencije, ako u slijedecih nekoliko mjeseci ne uniste iranska nuklearna postrojenja, Iran ce razviti bombu i onda je gotovo. Medjutim, ako vojno interveniraju, onda tek pocinje prava borba. Iran ce vjerojatno odgovoriti otvorenim sukobom u Iraku. To ce im nanijeti mnogo stete, ali ce SAD-u Vijetnam izgledati kao djecja igra nakon toga.

Opet pesimizam, ali i surova realnost.

Lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 02, 2008 9:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Danas samo pesimisticne vijesti... Pogledajte ovo:

http://rawstory.com/news/2008/60_Minute ... _0602.html

Sto da covjek misli kad pogleda ovo?

Lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 02, 2008 11:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Ne strahujte ljudi previse,oni zele da se bojimo.


Sjetimo se one Krlezine "Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo.Pak ni vazda nebu da nam nekak nebu." :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 03, 2008 9:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
johnny je napisao/la:
Evo da se nadovezem na post vijescu koju sam upravo procitao, ali nije novost. Ovakvim izjavama smo vec svjedocili.

Citat:
"I must announce that the Zionist regime (Israel), with a 60-year record of genocide, plunder, invasion and betrayal is about to die and will soon be erased from the geographical scene," he said.

"Today, the time for the fall of the satanic power of the United States has come and the countdown to the annihilation of the emperor of power and wealth has started."

Ahmadinejad also again expressed his apocalyptic vision that tyranny in the world be abolished by the return to earth of the Mahdi, the 12th imam of Shiite Islam, alongside great religious figures including Jesus Christ.

"With the appearance of the promised saviour... and his companions such as Jesus Christ, tyranny will be soon be eradicated in the world."

http://news.yahoo.com/s/afp/20080602/wl ... 0602124328


Ako se mene pita, uopce ne sumnjam da Iran razvija nuklearno oruzje. To je jedini nacin da se odupru hegemoniji SAD-a i Izraela. Ovu izjavu mozemo protumaciti; bomba je skoro gotova, a vi cete prvi saznati kad bude. Naravno, ne mora biti tako. Moguce je da je Iran samo katalizator globalnih promjena, u smislu da su u dosluhu s Washingtonom. Medjutim, to je mala vjerojatnost. Izraelu se priblizava deadline vojne intervencije, ako u slijedecih nekoliko mjeseci ne uniste iranska nuklearna postrojenja, Iran ce razviti bombu i onda je gotovo. Medjutim, ako vojno interveniraju, onda tek pocinje prava borba. Iran ce vjerojatno odgovoriti otvorenim sukobom u Iraku. To ce im nanijeti mnogo stete, ali ce SAD-u Vijetnam izgledati kao djecja igra nakon toga.

Opet pesimizam, ali i surova realnost.

Lijep pozdrav!


Ovakve vijesti treba uzet s velikom dozom opreza. Zasto?
Pogledaj slijedeca dva linka

http://www.huffingtonpost.com/sam-sedae ... 70248.html

Bliskošću SAD-a i Izraela do bržeg Sudnjeg dana

Cornerstone je jedna od mega-crkava iz Teksasa čiji je pastor John Hagee jedan od najutjecajnijih evangeličkih propovjednika u državi s oko 4,5 milijuna gledatelja nedjeljnih misa. Ono što Hageea izdvaja od ostalih je to što zagovara kršćanski cionizam. Ovaj koncept propagira ideju približavanja SAD-a Izraelu kako bi se "požurilo boga" u donošenju Armagedona. Hagee, naime, smatra kako će se Krist ponovno pojaviti samo nakon što Izrael bude uključen u konačni obračun sa sotonskom vojskom, a to bi bili Arapi predvođeni Rusima. Tog sretnog dana Hagee i njegovi "Istinski vjernici" završit će u raju. Rolling Stoneov novinar proveo je neko vrijeme s njima i opisao svoje impresije.

http://www.rollingstone.com/politics/st ... de_me_puke


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 13, 2008 9:53 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned maj 27, 2007 2:47 pm
Postovi: 7
Lokacija: Zagreb
Pomalo mi je čudno čitati o kineskoj prijetnji jer Kina kao zemlja osim jeftine radne snage nema ništa. Ekonomija koja se vrtoglavo uzdiže je posljedica ulaganja "zapadnih" bankara. Postavlja se pitanje tko tu najviše zarađuje?! Zar mislite da su to Kinezi? Kina je izvrsno mjesto za ulaganje jer je to zemlja koja razvija kapitalistički sistem, ali bez ljudskih prava što je savršena podloga za mega profit. Novac nema nacionalnosti, a još manje humanosti tako da je kineska prijetnja totalni privid. Probajte se zapitati tko je pokrenuo Kinu i tko zarađuje na doslovno robovskom radu.

_________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa s ludošću većine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 15, 2008 2:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
http://video.google.com/videoplay?docid ... 4607&hl=en
http://video.google.com/videosearch?q=E ... on+Treaty#
http://www.srpskapolitika.com/

Preporučujem dokumentarni film – “EU Takeover & The Lisbon Treaty” - svakom ko želi da zna koja je struktura EU i kako ona funkcioniše. Posle toga će vam se zaista otvoriti oči," kaže FWB.

"Evropska Unija je zamišljena kao zajednica nezavisnih regiona koji vode svoju sopstvenu politiku i zastupaju interes svoga naroda u Evropskoj kući.
Umesto toga u današnjoj EU imenovani komesari i njihove armije birokrata koji vode različite komitete, nisu odgovorni nikome. Evropski Parlament je lutkarska predstava bez ikakvog uticaja i vlasti.
Mnogi ne znaju kako je EU organizovana, kako radi i ko njome rukovodi.

"EU je propao koncept a Evro je propala valuta. Nemačka, Finska, Austrija i zemlje Beneluksa (Holandija, Belgija, Luksemburg) su jedine članice EU koje imaju višak evra.
Tim zemljama Evropska centralna banka uzima taj višak i prebacuje ga u deficitarne zemlje kao sto je Francuska, Irska, Španija, Portugal, Italija, Grčka itd.
Dakle, zemlje koje pozitivno posluju ne raspolažu svojim viškom preko potrebnim za investicije u svoju infrastrukturu i druge potrebe.
Njih iscrpljuju i osiromašuju, jer deficitarne zemlje žive na njihov račun.
Nemačka danas ima istu kupovnu moć koju je imala 1983. godine (strašan pad koji je neprihvatljiv bez obzira sa koje strane se posmatra) zato što Evropska centralna banka iz nemačkog budžeta svake godine zvanično "ukrade" 120 milijardi evra i prebaci ih deficitarnim zemljama koje kupuju nemačku imovinu (banke, građevinske i industrijske kompanije itd.).
To čine jer znaju da će pre ili kasnije biti izbačene iz centralne Evro zone.
Kad se to desi njihov novac će biti bezvredan dok će se njihova imovina nalaziti u zemljama koje pozitivno posluju, tj. u centralnoj Evro zoni i zadržaće svoju vrednost.
Koliko dugo takvo stanje može da se održi?
Mislim da neće dugo," kaže FWB.

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 17, 2008 7:24 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
http://www.javno.com/hr/svijet/clanak.php?id=193435

CRNA PREDVIĐANJA

Metropolit Amfilohije: Rat na Balkanu neizbježan

Čelnik Srpske pravoslavne crkve gotovo poziva na rat smatrajući kako će nezadovoljstvo kosovskih Srba dovesti do novih sukoba na Balkanu.

A vidi ga a i vidi simolične slike na "svetoj" stolici iza njega:

slika

Prijeti ratom i uništava ekonomiju već u korjenu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz