Sada je: sub apr 27, 2024 11:17 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet sep 05, 2008 4:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Ili na srecu.... just don't lose your mind

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 09, 2008 11:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Citat:
"I gotta feeling that this is gonna end up like Black Mesa from Half Life!"

slika
scary :shock: :D


Zadnja izmjena: Top_Secret; uto sep 09, 2008 11:47 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 09, 2008 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
haha kaj ti tu vidiš neku sličnost? :shock:

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 09, 2008 11:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
tamna_shuma je napisao/la:
haha kaj ti tu vidiš neku sličnost? :shock:

ma daj, pa moraš priznat da je gospodin pljuniti Dr. Gordon Freeman lo :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 7:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
bar znaš da si u dobrim rukama, ali da je pljunuti, nije. bradica i naočale čine svoje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 8:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
izgleda da je danas dan D. ako pocnu razno-razni entiteti "ispadat" iz nepoznatih denziteta, ne berite brigu. spajser u ruku i navalite na proklete reptile :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 10:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
demiurge je napisao/la:
bar znaš da si u dobrim rukama, ali da je pljunuti, nije. bradica i naočale čine svoje

pa dobro nije baš pljunuti, ali kao što kažeš, bradica i naočale čine svoje hehehe...
Nego, slušam radio na poslu i voditeljica me toliko iritira jer se javlja svakih 10tak minuta i sarkastičnom tonom obavještava slušatelje kako još ništa od smaka svijeta, da ne vidi crne rupe itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 10:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 7:40 pm
Postovi: 78
Lokacija: Bijeljina
Veliki prasak uživo na Internetu!
Evropska organizacija za nuklearna istraživanja (CERN) započela je eksperiment veka u Velikom hadronskom kolajderu (LHC) -simulaciju Velikog praska kao što je i planirano.

Eksperiment, koji se prenosi putem interneta, započeo je u 9.30 časova sinhronizovanjem rada svih komponenti Velikog hadronskog kolajdera (LHC).

CERN je saopštio da je postojao "mali električni problem" tokom noći, međutim, da naučnici zbog toga ne nameravaju da odlože eksperiment.


Vođa projekta Lin Evan nije dala nikakve detalje u vezi ovih problema, ali je naglasila da neće menjati početak eksperimenta.

Kako je navedeno, ceo istraživački postupak, koji bi trebalo da otkrije tajne nastanka kosmosa i njegove budućnosti, trajaće oko 15 godina.

Projekat izgradnje Hadronskog kolajdera je do sada koštao oko devet milijardi dolara.

Cilj eksperimenta je simuliranje Velikog praska, u uslovima sličnim onima koji su postojali milijarditi deo sekunde posle postanja svemira.

Kako je predviđeno, merenja u kolajderu bi trebalo da daju šansu naučnicima da predvide dalji tok razvoja kosmosa i pronađu Higsov bozon, česticu koja je ključ za objašnjenje mase i suštine univerzuma.

Ako sve bude u redu, prvi sudari protona u najvećem akceleratoru čestica na svetu, Velikom hardonskom kolajderu dugom 27 kilometara, mogu se očekivati najranije 21. oktobra.

Eksperiment veka je u poslednje vreme postao predmet žestokih rasprava, pošto postoji strah da bi iz njega mogle da se izrode crne rupe, koje će rasti i na kraju progutati Zemlju.


http://webcast.cern.ch/index.html

_________________
Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 10:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
http://www.youtube.com/watch?v=f6aU-wFSqt0

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 11:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima,

da li ste možda gledali emisiju Mire Adanje Polak, koja je pravila reportažu prošle godine u Cernu? U jednom trenutku pored nje prolazi nobelovac fizike i jedan od glavnih "mozgova" i ona ga moli za intervju. On joj u prolazu odgovara citiram "ja sam više biće i nemam šta sa vama da pričam". Pokušala sam da na netu pronađem celu emisiju ali nisam uspela taj deo je naravno "nestao".
Po meni cela priča oko kolajdera i velikog praska je samo mazanje očiju javnosti. Sumanuto je misliti da su tolike pare date za nešto što je "nepoznato" i sigurna sam da je cilj ovakve "expedicije" izuzetno poznat nekolicini ljudskih bića. Na žalost sve što je ovo čovečanstvo stvorilo u ime poboljšanja kvaliteta života ljudi na planeti , donelo nam je mnogo loših stvari i gomilu problema. Sigurna sam da će nam i ovo doneti mnogo briga i problema, polazim od toga da i najsavršenija mašina može da se pokvari i šta onda? Koga ćemo onda da okrivimo za posledice? I da li ćemo ikako moći da ih saniramo? Postavlja se i pitanje. Šta će se desiti ako neko zloupotrebi kolajder? Gomila SUJETNIH "velikih" mozgova na jednom mestu. Mene to zaista plši. A VAS?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 12:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
terranet je napisao/la:
Ako sve bude u redu, prvi sudari protona u najvećem akceleratoru čestica na svetu, Velikom hardonskom kolajderu dugom 27 kilometara, mogu se očekivati najranije 21. oktobra.


cek, cek. tek ce tada doci do sudara cestica, odnosno "stvaranja svemira"?

znaci cestice ce se do 21.09. ubrzavati i tek ce se onda sudariti ili?

poz

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 12:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 17, 2007 10:45 pm
Postovi: 62
Lokacija: Svajcarska
prvo naspamovali su gore stranicu tako da bi bilo lepo to da se ocisti

drugo gledao sam tu emisiju mire adanje polak sitcajem okolnosti sam bio kuci , te recenice se bas nesto i ne secam jer mira se vise orijentisala na nase ljude koji su tamo kroz intervju

no danas se nista ne desava dok je kolajder radio ja sam lepo popio kafu .

u Ge nista neobicno dan kao i svaki drugi :)

_________________
Night Watch


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 2:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Goran je napisao/la:
i kako rekose Topalovici za Djenku

=Ala ga je opravio , svaka mu cast=

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
da ne bude samo i ona rechenica pre ove koju si naveo:
vidi(od Djenke) ostali samo dugmici :mrgreen:

kao shto reche Ford Perfekt,nositi peshkir sa sobom uvek,za svaki sluchaj :wink:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 3:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Citat:
Veliki prasak uživo na Internetu!
Evropska organizacija za nuklearna istraživanja (CERN) započela je eksperiment veka u Velikom hadronskom kolajderu (LHC) -simulaciju Velikog praska kao što je i planirano.

Eksperiment, koji se prenosi putem interneta, započeo je u 9.30 časova sinhronizovanjem rada svih komponenti Velikog hadronskog kolajdera (LHC).

CERN je saopštio da je postojao "mali električni problem" tokom noći, međutim, da naučnici zbog toga ne nameravaju da odlože eksperiment.


Vođa projekta Lin Evan nije dala nikakve detalje u vezi ovih problema, ali je naglasila da neće menjati početak eksperimenta.

Kako je navedeno, ceo istraživački postupak, koji bi trebalo da otkrije tajne nastanka kosmosa i njegove budućnosti, trajaće oko 15 godina.

Projekat izgradnje Hadronskog kolajdera je do sada koštao oko devet milijardi dolara.

Cilj eksperimenta je simuliranje Velikog praska, u uslovima sličnim onima koji su postojali milijarditi deo sekunde posle postanja svemira.

Kako je predviđeno, merenja u kolajderu bi trebalo da daju šansu naučnicima da predvide dalji tok razvoja kosmosa i pronađu Higsov bozon, česticu koja je ključ za objašnjenje mase i suštine univerzuma.

Ako sve bude u redu, prvi sudari protona u najvećem akceleratoru čestica na svetu, Velikom hardonskom kolajderu dugom 27 kilometara, mogu se očekivati najranije 21. oktobra.

Eksperiment veka je u poslednje vreme postao predmet žestokih rasprava, pošto postoji strah da bi iz njega mogle da se izrode crne rupe, koje će rasti i na kraju progutati Zemlju.


Ovo je stvarno velika ironija, simuliraju "veliki prasak" #-o .......
"koji bi trebalo da otkrije tajne nastanka kosmosa i njegove budućnosti, trajaće oko 15 godina. " ....
da se otkriju tajne kosmosa i njegove buducnosti-ovo vec ide u kategoriju Vica......i zato su potrosili

"Projekat izgradnje Hadronskog kolajdera je do sada koštao oko devet milijardi dolara. "

a vecina ljudi na ovoj planeti nema zivot dostojanstven covjeka u smislu da ima dovoljno hrane , vode i osnovnih sredstava da odrzava tijelo u granicama nekih normalnih uvjeta da bi prozivjeli iskustvo zbog kog su dosli na ovu planetu al dobro, nadam se kad se otkrije tajna kosmosa ......svi ce biti siti i zadovoljni i rata vise nece biti.

A svaka akcija se

"Eksperiment veka je u poslednje vreme postao predmet žestokih rasprava, pošto postoji strah da bi iz njega mogle da se izrode crne rupe, koje će rasti i na kraju progutati Zemlju. "

moze uvijek iskoristiti da se malo izvuce straha i slicnih energija iz masa.

Duhovno probudjeni ljudi su znali tajnu Kosmosa kroz svoj unutarnje znanje , bice, potencijal tj vidjeli su ono sto uzrokuje efekte koje mi ovdje vidimo materijalnim ocima a naucnicima good luck , moje misljenje da samo remete balans u materijalnoj kreaciji svojim eksperimentima kao sto su i oduvijek....i da li je ikad i bilo tog velikog praska nekog pocetka ili je oduvijek postojalo bez pocetka i kraja.
I odakle im je dosla ideja ... #-o...i koja je krajnja namjera to je vec drugo pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 4:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 10:25 am
Postovi: 35
I ako ga otkriju. Opet nastane novo pitanje kako je taj Higgsov bozon nasto.

Ja opet nevjerujem da ce uspjeti sudariti dva protona zajedno jer svjetlost je intelegentna uvijek ide prema bliznici ako me razumijete. :roll:

_________________
Neke stvari se ne mogu dokazati i opisati, nego se mogu samo osijetit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 4:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 10:25 am
Postovi: 35
Top_Secret je napisao/la:
Citat:
"I gotta feeling that this is gonna end up like Black Mesa from Half Life!"

slika
scary :shock: :D


:mrgreen: :rofl :rofl

_________________
Neke stvari se ne mogu dokazati i opisati, nego se mogu samo osijetit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 5:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
SandraDi je napisao/la:
U jednom trenutku pored nje prolazi nobelovac fizike i jedan od glavnih "mozgova" i ona ga moli za intervju. On joj u prolazu odgovara citiram "ja sam više biće i nemam šta sa vama da pričam".

wow :shock: :mrgreen:
kako li je uopshte ovaj trenutak iskrenosti stigao do TV =D>

SandraDi je napisao/la:
Gomila SUJETNIH "velikih" mozgova na jednom mestu. Mene to zaista plši. A VAS?

kad vec pitash,da i ja tebe neshto pitam,onako ko plavusha plavushu 8)

- shta je to shto te zaista plashi?
- plashi li te zaista to shto sada znash da neko neshto loshe radi?
- plashi li te zaista to shto ranije nisi znala da neko neshto loshe radi?
- plashi li te zaista to shto sad shvatash da je neko neshto loshe radio oduvek,samo to dosad nisi znala?
- plashi li te zaista to shto sada kada to znash, se plashish vishe/ili manje/ nego kad nisi znala?
- plashi li te zaista to shto osecash da se bolje osecash kada svoj strah podelish sa okolinom(ova tema:http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=147&start=0 je idealan psihoterapijski kutak za ispoljavanje takvih impulsa koji su idealno gorivo samozvanim pastirima koji na takvim impulsima straha u stadu surfaju ko perpetummobile :twisted: , zato na toj temi i ima najvishe proroka,pchela ide na cvet a muva na govno :wink: )
- plashi li te zaista to shto sada shvatash; ,da kada bi ,u nekoj nashminkanoj verziji tog intervjua,onaj nobelovac umesto one gorenavedene iskrenosti , izjavio u stilu svojih PR spin-majstora,da je sve ok,da se nece desiti neshto shto se u Prirodi rutinski ne dogadja i da ce Zepter sherpe posle ovog experimenta biti josh lepshe i josh dugovechnije,recimo cirka 666god. i da ce zauvek ostati najidealniji poklon za svadbu :mrgreen: ;plashi li te zaista saznanje da bi se u tom sluchaju manje plashila?
- plashi li te zaista to shto sada shvatash da je ljudski rod na ovakav i slichne nachine manipulisan od pamtiveka :evil:
- plashi li te zaista to shto pomishljash da bi se manje/vishe plashila kada nikad nishta od toga losheg shto se oduvek deshava ne bi znala?
- plashi li te zaista to shto ponekad pomislish da bi se manje plashila kada bi neko ljudima koji glasno i jasno govore shta nam se deshava(evo uzecu Ajka za primer jer je populistichan) zachepio gubicu i ostavio dobrodushne ljude da uzivaju u mirisu poljskog cveca ne obracajuci paznju na sve ta sranja i negativnosti svuda okolo :roll:
zaista,shta je to shto tebe zaista plashi?

ako dodjesh do odgovora da se najvishe same sebe zaista plashish,
nemoj da se odmah uplashish,zaista 8) :)
\
i josh jedno pitanje:
Mira A.P. je autentichna plavusha ili josh jedan shejp/kolor/shifter? :mrgreen:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 5:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
ej likovi..

jel ima kakav live streaming (da radi)
di se moze pratit kao napreduje ta kakica od cernovog projekta??

jab to malo pratio uzivo ako je moguce, a mozda im proleti kroz kadar neka vrijedna informacija, pa da i mi laici malo omastimo brk :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: THC
PostPostano: sri sep 10, 2008 5:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 03, 2008 12:11 pm
Postovi: 41
zasto znanstvenik koji je nobelovac(!!) nesmije reci novinarki(!!) da je ona manje vrijedna od njega? ako je stvarno istina da je lik tako reagirao - onda gg - lik je car!


Ako vecina fizicara svijeta, ma da samo fizicara - vecina akademske nacije svrsava i strepi i iscekuje rezultate ovog pokusa kao -definitivno najveceg i vjerojatno najbitnijeg pokusa za covjecanstvo ikada - ne razumijem kako se VI (a pretpostavljam da vas vecina ovdje nije odslusala sat fizike u zivotu, a kamoli diplomirala, doktorirala ili dobila nobelovu nagradu iz iste) usudujete rec da je nesto poput "nalazenja higgsovog bozona" (a LHCova svrha cak niti nije samo to) potpuno besmisleno i "mazanje ociju". Jel vi razumijete da je tocno ovaj pokus to sto ima najvecu vjerojatnost odgonetnuti nam misterij Grand Unified teorije? ili laicki receno - najvaznijeg postojeceg nerijesenog problema moderne fizike. to je nevazno? lol.

a i kako to tocno vi mislite da izgleda studiranje fizike?na fakultetu je sve super, vecina su neki alternativci/cudaci/zakon pametni ljudi, ali kada diplomiraju im svima brzopoteznom metodom brisu mozak? jasno vam je da od tih par tisuca znanstvenika na LHC-u, su apsolutno svi sa poznatih fakulteta, sa poznatim radovima, nagradjivani postivani znanstvenici sa familijama, prijateljima itd..? takoder vam je valjda jasno da je ovo najpraceniji eksperiment u povijesti covjecanstva - i pored tih par tisuca najboljih svjetskih znanstvenika koji su tamo - ih je jos par milijuna koji od doma/sa instituta prate ovo istrazivanje poznavajuci puno vise fizike (dakle ljudi su tome svoj zivot posvetili jel,...) nego svi mi ovdje skupa zajedno? ne mislite li da bi netko vec spomenuo teoriju - "to uopce nije bitno, oni rade nesto drugo". osim toga, ako su toliko mocni da manipuliraju cijelom znanstvenom nacijom na zemlji - zasto onda uopce raditi javni eksperiment? radili su i prije tajne pokuse, zasto bi nam (ma jebes nas, zasto bi tisucama drugih znanstvenika) uopce skretali pogled na nesto gdje zele apsolutnu tajnost?

p.s. Lyn Evans je musko a ne zensko kako je netko vec vise puta napisao ovdje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 6:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
nebi li te bas to trebalo zabrinjavati sto su tamo bas te probrane face..

ne sere niko po tom projektu.
ako meni konkretno govoris izrazio sam se s "kakica" vise zbog toga sto je nepoznanica sta oni tocno s time zele postic. a ne sto smatram da to ne vrijedi, bajo moj 8milijardi, naravno da vrijedi, samo cemu??


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz