Sada je: pet mar 29, 2024 3:31 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned sep 14, 2008 3:51 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Upad hakera u CERN-ovu mrežu
14. septembar 2008. | 00:31 | Izvor: Tanjug
London -- Hakeri upali u kompjuter Evropske organizacije za nuklearna istraživanja i izazvali zabrinutost u pogledu bezbednosti eksperimenta.

Evropska organizacija za nuklearna istraživanja započela eksperiment veka u Velikom hadronskom kolajderu (Beta)
Evropska organizacija za nuklearna istraživanja započela eksperiment veka u Velikom hadronskom kolajderu (Beta)
Grupa koja sebe zove Grčki bezbednosni tim izvela je hakerski napad u sredu, kad je džinovska mašina i puštena u rad, ali time nije ugrožen rad naučnika, prenela je pisanje londonskih dnevnika Dejli Telegraf i Tajms britanska medijska kuća Bi-Bi-Si. Naučnici u CERN-u pustili su u sredu u pogon gigantski akcelerator, kojim će biti eksperimentalno izveden "Veliki prasak".

Time bi bilo omogućeno dostizanje konačnog cilja – objašnjenje nastanka svemira.

Eksperimenti u Velikom hadronskom sudaraču, koji će trajati mesec dana, mogli bi da razreše preostale tajne kvantne mehanike i odgovore na mnoga pitanja o poreklu svemira.

Članovi hakerske grupe, pak, kažu da su samo želeli da ukažu na slabosti u vezi s bezbednošću kompjuterske mreže velikog sudarača protona, a ne da nanesu štetu ovom multimilionskom projektu.

Tajms objašnjava da su hakeri uspeli da pronađu slabost u samo jednom javno dostupnom sajtu CERN-ove mreže, koji je odvojen od glavnog programa za zaštitu od upada, ali da su posledice ovog napada na program ipak zastrašujuće.

Naučnici uključeni u ovaj projekat već su dobili veliki broj pretećih poruka i telefonskih poziva ljudi uspaničenih mogućnošću stvaranja crnih rupa.

Izvor: B92.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 14, 2008 4:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
samo bez panike sve je u najboljem redu

http://www.cyriak.co.uk/lhc/lhc-webcams.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 14, 2008 7:16 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Sjajno. Ajde da napisemo jos koji post, dok ne stigne do nas. :lol: :lol: :lol:
=D> =D> =D>

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: offtopic
PostPostano: ned sep 14, 2008 10:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 03, 2008 12:11 pm
Postovi: 41
debeli offtopic, samo da odgovorim Sophii i Sundanceu.


@Sundance: mojem zdravorazumskom testu, nazalost tvoj ili neciji tudji mi nije dostupan. Jasno mi je da moj zdravorazumski test nemora nuzno biti najzdraviji, ali je jedini kojeg imam i mislim da je bolje primjenjivati i njega, nego samo bezkriticno , bez razvrstavanja prihvacati sve nebuloze koje drugi govore.
f
@Sophia: zapravo tokom svih mojih postova ces primjetiti da uvijek koristim izraze tipa: ja mislim, ili "ja sam uvjeren" neznam jesam li ikada dosad na ovom forumu rekao: "siguran sam da je tako"... zapravo vrlo rijetko sam siguran za ista da je istina, puno cesce i lakse mi je reci da sam uvjeren da nesto nije istina. Zapravo, bas to i je bila poanta mojih postova u ovoj temi - svi iznose izjavne recenice vrlo determinantnog sadrzaja: tipa "svi dobri fizicari su psihopati" , a ja se samo zgrazam kako netko tko nezna f od fizike i tko se nije nimalo potrudio izvesti neki logicki zakljucak moze biti toliko siguran u to sto tvrdi. Ja znam da sam slaba osoba, mrzim se vjerojatno koliko se i obozavam, znam da imam predrasude i komplekse i trudim se prevladati ih. I pokusavam naci tog pravoga sebe o kojem ti pricas. Medutim najbolje sto sam ga (se) uspio opisati do sada je da je uzasno racionalna i logicka osoba. Mogao bi prihvatiti prelazenje u druge dimenzije, lebdenje, iscjeljivanje i "magicne pokrete" ali vjeruje da za to postoji fizicko objasnjenje, vjerojatno ne za nase sadasnje shvacanje fizike (/filozofije), ali sam poprilicno uvjeren da postoji logicno i tocno fizicko objasnjenje. Prema tome mi je tesko reci gdje zapravo trazim istinu, jer da - trazim je i u nekom "napisanom tekstu" kojeg je napisao neki "davni mudrac" i koji se prenosi "eonima", trazim je i u knjigama i u zvijezdama, i liscu i u zemlji, u pogledima i putevima, ali sve to nastojim gledati JA. Ja toga svog 'onoga u nama koji gleda istinito" - smatram za racionalnost. Jer kao sto sam vec rekao - ta neka prava istina ako uopce postoji tako nesto - je ultimativno racionalna (samo mozda ne meni, jos). Sto je tvoje unutarnje ja? cime ti preispitujes informacije, ako ih preispitujes? Kako ti znas sto je pravo ja koje se javlja, a sto su samo bezvezne misli koje su ti doletile u glavu?
inace, odlican post!, slazem se za nase mentalne utiske i nashe cudne kuteve gledanja, filtere kroz koje promatramo svijet... ali najbolji nacin (molim te reci da poznajes neki bolji!!) za poboljsanje kuta gledanja i izostravanje slike koji sam ja dosad nasao jest - sagledavanje svih tudjih filtriranih slika i razlicitih kuteva, njihovo sudaranje i podvrgavanje vec spomenutom "zdravorazumskom testu" koji zasad jos nije pronasao grijesku u onim osnovnim zakonima logike.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 12:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Tražim Istinu
Citat:
SandraDi i Nat, jer vas smijem ja pitat sto ste vi po zanimanju?


Mislim da uopšte nije bitno čime se bavim. Kad bi ti rekla da gajim piliće i koke nosilje da li bi me shvatao ozbiljno ili bi moji postovi po tebi bili čista naglabanja jedne seljančiće? :wink:

Znas svako mišljenje cenim ako se ono ne drži striktno svojih uverenje i ako je podložno promenama koje se ostvaruju kroz samoistraživanje. Sve je i tačno a ujedno i netačno. Najjednostavnije da ti objasnim je da "svaka batina ima dva kraja" Moj način je da sve propustim kroz sebe a naročito stvari sa kojima se ne slažem. Nađi i ti svoj način da komuniciras sa neistomišljenicima pa će ti biti mnogo lakše da shvatiš put kojim ideš. Jer za mene način na koji misle moji neistomišljenici je način na koji ja učim i spoznajem.
:P :kiss:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 12:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Ajnštajnov teleskop“ posle Velikog praska
Autor: CDC/IB | Foto:afp | 15.09.2008. - 06:48



Tek što je prošle nedelje startovala simulacija Velikog praska u Evropskom institutu za nuklearna istraživanja (CERN), koja je mesecima izazivala strah neupućene javnosti od mogućeg smaka sveta, a fizičari već prave planove za još veću mašinu s namerom da reše pitanja za koja odgovore nije znao čak ni Albert Ajnštajn.

Internacionalni linearni kolajder (ILC) trebalo bi da bude titanska mašinerija dužine 50 kilometara, koja će sadržati dve „puške“ za ubrzavanje elektrona i čestica antimaterije, tipa materije koje u svemiru ima pet puta više nego materije kakvu poznajemo.
Rezultati tog eksperimenta mogli bi da otvore neke od gorućih tema u fizici, kao što je postojanje dodatnih dimenzija i poreklo gravitacije.
„ILC bi mogao da nastane na osnovama novog Velikog hadronskog kolajdera (LHC) u CERN“, smatra Brajan Foster, profesor eksperimentalne fizike na Univerzitetu Oksford i direktor projekta. Fizičari širom sveta potrošili su oko 190 miliona evra na crteže nove mašine, nazvane „Ajnštajnov teleskop“, od kako je projekat pokrenut pre tri godine.
Tokom vikenda 80 istraživača iz raznih zemalja okupili su se na koledžu „Emanuel“ u Kembridžu kako bi proučavali planirani projekar koji bi koštao pet milijardi evra i startovao 2012.
ILC bi morao da bude potpuno prav, sa dva velika linearna akceleratora usmerena jedan ka drugom.
Takva mašina mogla bi dati odgovore na neka od pitanja koja proizlaze iz Ajnštajnove teorije relativiteta.


MISLIM ŠTA REĆI? :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 17, 2008 4:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 26, 2007 10:58 pm
Postovi: 44
Lokacija: Galaksija
Ja stvarno neznam.. kako mogu svima nama ovako se mazat oci.. jesmo li stvarno degenerirana nacija.. pa cekajte jeste vi ljudi normalni a pa pustena je tek PRVA zraka i to PROTONA, tj TESTNA ZRAKA. druga protonska zraka JOS uopce NIJE pustena, DAKLE NIJE uopce BILO sudara cestica pod uvjetima koji mi moglu prouzrociti stogod rizicno.

Kuzite ljudi? Dakle .. do toga ce doc tek 21 ovoga tak da smak svjeta/ako ce ga bit je udaljen hmm... 4 dana? vidim da po postu prije ovoga i dosta ostalih kada jos nikome nije jasno da SUDARANJE se nije ni dogodilo.

A i medijima isto tako OCITO to nije jasno, jer vidim da pisu gluposti stalno... i mazu nam oci nazivajuci nas NEOBRAZOVANIMA i LAKOVJERNIMA.. jer eto vidite pokus je POCEO a nista se nije dogodilo, e pa da vam kazem pokus UOPCE NIJE POCEO vec su pustali samo TESTNU zraku protona da vide oce li sve proc u redu tj hoce li protoni UOPCE doci do svoga cilja.. uostalom razmislite malo.. protonska zraka je pustena kroz cijevi od 27 kilometara u 9 sati a dosla je do kraja tj presla CJELIH 27 kilometara tek oko 10 i 35 .. a CERN mora dovesti 21ga OBA dvije zrake do te brzine da one svaku sekundu skoro 12 tisuca puta prijedju tih 27km dakle do 99.9% brzine svjetlosti i onda se tek treaju sudarit PROTONI.. sta se PONAVLJAM jos NIJE dogodilo. Izvrsno je izmanipulirana cjela ova situacija i napravljen je posten NERED pre SAMI pocetak predstave oko samog UKLJUCENJA akceleratora koji sam po sebi... ne moze .. nista tako da se sad sve malo po malo prikrilo jer koriste ovaj ''Uspjesni'' eksperiment kao izliku za daljno nastavljanje i gradnju JOS VECEG akceleratora.. HA...
HA....
HA...
a tragicna istina je da.. jos nista UOPCE nije POCELO....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 17, 2008 10:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
entitet,

naravno da znamo da nije bilo sudaranja čestica. Ovde i iznosimo besmislice koje nam u javnosti prikazuju, i diskutujemo o tome ako nisi primetio?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 17, 2008 11:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
@trazim istinu

mislis li jos uvjek isto u vezi akceleratora ili si uvidio da postoje jos neke stvari koje bi se s njim mogle raditi a ovih dana isplivavaju lagano..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 17, 2008 12:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 26, 2007 10:58 pm
Postovi: 44
Lokacija: Galaksija
SandraDi je napisao/la:
entitet,

naravno da znamo da nije bilo sudaranja čestica. Ovde i iznosimo besmislice koje nam u javnosti prikazuju, i diskutujemo o tome ako nisi primetio?


znam te puško, kad si pištolj bila:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 18, 2008 10:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Novi text na sajtu Ivone Zivkovic obradjuje ovu temu. Vredi procitati. Novinarka, novinarski obradjuje temu, te ne zamerite na omaskama tipa - foton nema masu i terminologiji oko nukleonskih cestica za one koji je znaju (bar oficijelnu)... Veoma zanimljiv text - preporucujem.

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 21, 2008 7:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 05, 2008 1:56 pm
Postovi: 31
Međunarodni Radio Srbija
Najveći razbijač čestica na svetu, koji je trebalo da posluži za složeni naučni eksperiment simuliranja Velikog praska, već dva puta se teže kvario i po svemu sudeći neće moći da se koristi najmanje dva meseca, saopšteno je u Ženevi. Evropska organizacija za nuklearna istraživanja (CERN) je objavila je da je veća količina helijuma iscurila iz akceleratora u tunel dužine 27 kilometara. Mašina je međutim, morala da bude isključena samo 36 časova pošto je puštena u rad zbog kvara na transformatoru struje. Taj kvar je brzo popravljen, ali novi kvar dogodio se u petak po podne kada je iscurela veća količina helijuma u tunelu gde se izvode eksperimenti. Tunel se inače nalazi u blizini granice Francuske i Švajcarske.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 22, 2008 10:10 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 21, 2008 12:12 am
Postovi: 16
Lokacija: Northrend
Šta će se desiti u CERN_u kada se konačno izvede taj famozni sudar?

Ništa što bi na nas smrtnike imalo nekog vidljivog efekta, bar ne u skorijoj budućnosti! Priče i što kakve nazovi teorije o stvaranju crne rupe i prelasku čitave planete u neki drugi realitet, zaista nemaju u ovom slučaju nikakvog osnova.

Jer da bi nastalo nešto poput crne rupe, pa makar i tzv. mikro crne rupe, treba nepojmljivo velika količina energije, koju, kao što znamo (ili ne baš najbolje) može obezbediti masivna zvezda (makar 8 puta veće mase od mase našeg Sunca), u fazi crvenog diva. U ovoj fazi života zvezde njeno gorivo, (H + H = He) vodonik za fuzijsku reakciju je na izmaku, a upravo je ta energija sprečavala urušavanje masivnih slojeva zvezde pod dejstvom ogromne gravitacione sile. Kad nestane vodonika fuzijska reakcija se nastavlja dalje, pri čemu nastaju atomi težih elemenata, a svaka sledeća reakcija odvija se sve brže, pa tako preobražaj iz silicijuma u gvožđe se dešava za samo 1 dan! Ovo je smrt zvezde, a rađanje crne rupe. Jer kad od zvezde ostane samo super masivno gvozdeno jezgro ono IMPLODIRA, zato što atomi gvožđa pri fuziji više ne oslobađaju energiju (za razliku od lakših elemenata), nego je TROŠE i više nema dovoljno energije za održavanje spoljašnjih slojeva zvezde, tako da gravitacija na kraju UVEK pobedi. Rezultat ove implozije je crna rupa ili pak mnogo bezazlenija neutronska zvezda.

Kao zaključak ove pričice se nameće to, da ovi u CERN_u mogu samo da snjaju o tolikoj energiji koja je dovoljna da jedno gvozdeno jezgro veličine Zemlje sažme u crnu rupu, pa makar toj crnoj rupi tepali mikro crna rupa. Oni tamo sa svojim akceleratorima postižu energije reda veličine TeV (kako kažu tek 2010. će biti postignuto 14 TeV u sudaru dva snopa protona sa po 7 TeV) i sa tim se igraju.

Dalje, postvlja se pitanje ŽAŠTO je sve to izgrađeno i žašto su potrošene tolike pare (koje su po mom skromnom mišljenju i veće nego što se pominje na ovom forumu).
Odgovor je relativno jednostavan i ukratko glasi OSVAJANJE NANOTEHNOLOGIJE!

Naravno ovo nije jedini cilj, jer će još da isproveravaju što kakve teorije fizičara, ali mislim da je najvažniji cilj upravo ovladavanje nanotehnologijom. E sad ako se pitate kako to, onda ću morati da ispricam još jednu pričicu :)

Dosadašnja tehnologija (ova naša zemaljska ili hibridna, ako je neki pametnjaković skinuo optička vlakna i čipove sa prevoznog sredstva onih što su imali udes leta gospodnjeg 1947_og, pa inverzni inženering) maksimalno može da barata sa atomom kao celinom ili što kakvim molekulima, pri izradi specijalnih vrsta materijala ili kompjuterskih čipova, koji se izrađuju u 90 nm ili čak 45 nm procesu (što su uspeli za memorijske čipove, pa otuda memorijske kartice nikad manjih dimenzija, a nikad većeg kapaciteta). ALI kod nanotehnologije je filozofija totalno različita. Jer ako imaš mašineriju koja je sposobna da radi po ovom novom principu, to znači nema više uzmeš komad nečega, pa ga obrđuješ, sečeš, kuvaš, zamrzavaš i šta sve ne da bi dobio materijal željnih karakteristika, nego lepo iskoristiš BILO KAKVE ATOME i nateraš ih da se iskombinuju i udruže u molekule, čija će struktura biti baš takva kakv materijal ti treba. Sledeći korak i ništa manje složen je sklapanje uređaja u nanofabrici od više vrsta ovoako dobijenih materijala. Ti ueđaji mogu biti od nanorobota (za čije pretpostavljene mogućnosti smo uglavnom čuli), pa do predmeta za svakodnevnu upoterbu. Naravno, ovo sklapanje ne bi bilo puko mašinsko, nego bi se opet koristila mogućnost MAKSIMALNE manipulacije atomima, tako da se oni ponašaju baš onako kako mi hoćemo i da praktično rade za nas.

Da bi se sve ovo postiglo, od čega smo inače svetlosnim godinama daleko, MORA se za početak razbiti atom i neke subatomske čestice da bi se saznalo kakve su to sile i energije kojima treba ovladati u cilju maksimalne kontrole atoma, na čemu se u CERN_u upravo i radi.

Naučnici koji su se bavili ovom tematikom krajem XIX i početkom XX veka, u odnosu na današnja istraživanja u CERN_u, bili su kao deca koja razbijaju zvečku da vide šta to ima unutra. Ali ipak iz te njihove radoznalosti i radova proizašla je (između ostalog) tehnologija kontrolisane fisije (nuklearne elektrane), ali PRE tog ATOMSKA BOMBA.
Znači pre ZLOUPOTREBA, pa onda korisna upotreba.

Vrlo moguće da će i sada biti sličan slučaj. U svakom slučaju ko preživi potencijalnu zloupotrebu nečega ovakvog, posle može da uživa živeći 200+ godina, dok mu nanoroboti sređuju sve, od DNK do boje kose. A onih 3 milijarde manje srećnih (tj. manje potrebnih "eliti") koji su dobili jednu bezazlenu vakcinu sa tim istim nanorobotima, ali programiranim da omoguće "lepu smrt", više se neće niko ni sećati...

E pa pošto sam sad duboko zastranio u paranoju, vreme je da završim, a šta će iz ovog zaista da nastane videćemo, ali ako je za utehu 100% sam siguran da crna rupa neće. :mrgreen:




P.S. Toliko od mene za prvo javljanje na ovom cenjenom forumu i veliki pozdrav svim cenjenim članovima!

_________________
Death is not end for UNDEAD :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 23, 2008 9:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Upuvao im se prasak

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=58115

Kao što i rekoh, samo će malo da se uzmuvaju, promene film i niko ništa neće da primeti... osim onih koji logički razmišljaju da li mašinu od tuceta milijardi može da zadesi ovakav ili bilo kakav kvar.
To je kao kada bi najnovijem BMW-u procurelo ulje.
Jednostavno nemoguće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 24, 2008 1:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Pantelija

Citat:
To je kao kada bi najnovijem BMW-u procurelo ulje.
Jednostavno nemoguće.



Masmejao si me do suza!!!!!!! =D> :notworthy:

Divno su oni to smislili. Dali su sebi po prilično vremena da se igraju sa experimentom a da ih niko ništa ne pita. A nama ostaje samo da se igramo igrice intuicija. Stvarno ne znam šta bi mogla još da dodam na tu glupost od izjave da imaju manjih problema i da obustavljaju experiment. MISLIM STRAŠNOOOOOO!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 24, 2008 10:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 03, 2008 12:11 pm
Postovi: 41
@SandraDi- pa, da si uzgajivacica pilica, to bi objasnilo zasto smatras ovaj pokus nebitnim. a zanimalo me cisto zato sto neznam koje bih skole i koliko zivota ja trebao proci da se usudim cijelu svjetsku znanstvenu elitu nazvati psihopatima, iz rukava.

@neon - sto sad isplivava a da se nije znalo prije?

@ plantelija - kada naprave bmw dugacak 27km, par tisuca puta kompliciraniji od najboljeg modela kojeg su dotad ikad izgradili - curit ce im ulje.

@Mind of scourge - ali vec sada postoje 2 metode izrade nanosustava. dakle top-bottom i bottom-top. odnosno - vec postoji "pinceta" pomocu koje mozes postavljati atome gdje god zelis (bottom-top), i vec postoje nanotube i ti djelovi za izgradnju o kojima pricas, a takoder postoje i "nozevi" pomocu kojih odsjeces dio molekule koji ti netreba (za top-bottom pristup jel..).

ako se bas moramo kladit na smak svijeta, onda bih rekao da je veca vjerojatnost taljenja cijele zemlje (makar je i to nemoguce), radi temperatura koje ce se postizati pri sudarima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 25, 2008 2:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Šta će se desiti u CERN_u kada se konačno izvede taj famozni sudar?


Kako ja to vidim, najverovatnije nista. Nista vidljivo i nista spektakularno. Eksperiment ce biti proglasen uspesnim. Strucnim terminima ce biti objasnjeno sta je svasta nesto nauceno iz eksperimenta.
Naucnici ce opravdati pare koje su dobili. Oni koji su im dali pare ce ih zadovoljno tetositi po ledjima.

Nema potrebe za bilo kakvim cudom. Nano i tehnologiju kristala imaju odavno (malo dale gazde, malo sami naucili).

Pare opravdane. Paznja stocnog fonda fokusirana. Energija poznjevena. Jos jedna faza u uzgoju marve uspesno zavrsena.

Bice lepa zima, svinjokolj je svake godine sve uspesniji, a marva sve gluplja i ukusnija. Svaka cast vrednim domacinima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 25, 2008 6:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
TrazimIstinu je napisao/la:
...neznam koje bih skole i koliko zivota ja trebao proci da se usudim cijelu svjetsku znanstvenu elitu nazvati psihopatima, iz rukava.


Da imaš njihove škole i ti bi bio psihopata kao i oni, i tada, svakako, nikako se ne bi složio da ste psihopate i potpuno kontrolisani i manipulisani.
Jedino tolike psihopate niste da idete protiv sebe, budući da vam je jedina prava nauka čuvanje svoje guzice za račun tuđe.

Kad nađešistinu videćeš da se ona ne deli narodu kao bombone preko medija (ni stručnih ni laičkih) i da zato jedino možeš znati da ne znaš šta se zaista radi, a to znači da se ne radi baš u interesu ljudi jer bi se u tom slučaju znalo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 25, 2008 9:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Trazimistinu,

ti stvarno imaš problema sa čitanjem i razumevanjem onog što pročitaš. Naravno da mi je bitan experiment u cernu i zaista mislim da nije uopšte nebitan. Naprotiv smatram ga trenutno najbitnijim događajem koji se odigrava u istoriji!!!! A sa druge strane me užasava način na koji nam mediji predstavljaju exsperiment zavijen u šarenu lažu da bi se ljudi što manje pitali šta u stvari oni hoće time da postignu. Nadam se da ne veruješ da je sve ovo napravljeno da bi doživelo neuspeh? A što se tiče tvoje edukacije nije dovoljno samo čitati i učiti , nego je porebno razmišljati dok čitaš i učiš ali na jedan izuzetno otvoren način. Inače mogao bi da pročitaš celu biblioteku sveta a da ti i dalje ne bude ništa jasno. Malo promeni ugao svog razmišljanja veruj biće ti mnogo lakše. :wink: :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 25, 2008 10:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 14, 2008 2:26 pm
Postovi: 59
22.09. na RTS-u emitovana je emisija Kljuc, svojevrstan talk show, a tema je bila LHC. Ako nekog interesuje, moze pogledati preko podcasta.
Gosti emisije: Dragan Popovic, Mira Adanja Polak, djakon Nenad Ilic i Slobodan Bubnjevic

Evo ga link:http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/17988/Ključ%3A+Nauka+-+religija+21.+veka%3F.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz