Sada je: sub apr 27, 2024 7:01 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned aug 17, 2008 12:22 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub aug 09, 2008 9:30 am
Postovi: 15
Sinkronizacija na LHC-u i beam transfer sustav accelerator je uspješno testiran proteklog vikenda. Test je počeo u petak 8 kolovoza kada je jedna hrpa od nekoliko čestica skinuta s transfer linije iz SPS accelerator na LHC.

Nakon razdoblja optimizacije, jedna hrpa cestica je ispaljena iz transfer linije u LHC beam cijevi i izasla je oko 3 km van LHC-a u prvom pokušaju. U subotu, test se ponovio nekoliko puta da bi se optimizirao prijenos prije operacije. Sikronizacija hardware-a nastaviti će se danas.
Od 22 kolovoza provesti ce se testiranja za ispaljivanje cestica u anti-clockwise sistemu!


Odbrojavanje prvog paljenja VELIKOG PROTONSKOG SUSRETAČA je......
:roll: 23 dana :roll:


ako se mene pita sto ce biti nakon paljenja LHC-a, onda mogu reci da nece biti nista doli samo hrpa podataka na LCD monitorima!

Ali nadam se posljedicama za koje necemo znati sve dok nas netko ne upozori - mislim na pomoc nasih malih zelenih aktivista iz svemira :?

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 21, 2008 3:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 10:25 am
Postovi: 35
Pohlepa je napisao/la:
Sinkronizacija na LHC-u i beam transfer sustav accelerator je uspješno testiran proteklog vikenda. Test je počeo u petak 8 kolovoza kada je jedna hrpa od nekoliko čestica skinuta s transfer linije iz SPS accelerator na LHC.

Nakon razdoblja optimizacije, jedna hrpa cestica je ispaljena iz transfer linije u LHC beam cijevi i izasla je oko 3 km van LHC-a u prvom pokušaju. U subotu, test se ponovio nekoliko puta da bi se optimizirao prijenos prije operacije. Sikronizacija hardware-a nastaviti će se danas.
Od 22 kolovoza provesti ce se testiranja za ispaljivanje cestica u anti-clockwise sistemu!


Odbrojavanje prvog paljenja VELIKOG PROTONSKOG SUSRETAČA je......
:roll: 23 dana :roll:



ako se mene pita sto ce biti nakon paljenja LHC-a, onda mogu reci da nece biti nista doli samo hrpa podataka na LCD monitorima!

Ali nadam se posljedicama za koje necemo znati sve dok nas netko ne upozori - mislim na pomoc nasih malih zelenih aktivista iz svemira :?


Znaci 9.9.2008 ce zapoceti. Joj sto bi se smijo da nebi nista otkrili nakon toliko uzbudenja i potrosenih para. :mrgreen:

_________________
Neke stvari se ne mogu dokazati i opisati, nego se mogu samo osijetit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 21, 2008 9:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Pohlepni, mnogo si naivan.
Znaš koliko su milijardi uložili u sve to (ne znaš, sigurno) a ti misliš da će te lepo obaveštavati o svemu što rade, i to suvu istinu, naravno. Tebe i ceo svet preko medija, u direktnom prenosu.
To je verovatno najtajnije istraživanje koje se trenutno radi i sve što iznose u javnost je mazanje očiju idiotima.
A stvar je očigledno idiotska, jer se cela priča za javnost zasniva na teoriji 'velikog praska' koja je pukla odavno i još samo mali Mujo koji čita Hokinga veruje u nju zato što je nekako najjednostavnija, ostale su mnooooogo komplikovane, a i nebuloza 'velikog praska' zgodno podgreva iluziju o linearnom vremenu - neophodnom za sve ostale iluzije u kojima živimo.
Ali mislim da je suviše glupo tebi pričati o iluzijama :mrgreen:

I neće nam pomoći 'mali zeleni', oni su zauzeti jedenjem male dece i pripremanjem obroka od njihove krvi za svoje gazde.
Pomoći će nam oni bledunjavi, vitki i visoki oko 2,5 m, bez dlaka na telu sa lepim krupnim očima.
Ali oni imaju takvu tehnologiju da kad rade nećeš ništa da primetiš, samo će da izostanu spektakularne informacije koje si tako očekivao, nešto će da se uzmuvaju, promene priču i pustiće ti neki drugi film da gledaš. Brzo ćeš da zaboraviš na sve ovo. I pošto imaš puno poverenje u gazde, bićeš ubeđen da tako treba da bude.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 10:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 10, 2008 7:19 pm
Postovi: 39
Lokacija: My mind somwhere on the universe
Nema šanse da ljudi još naprave crnu rupu. Ipak to je nešto jako ozbiljno.

_________________
Sve se plaši Vremena a Vrijeme se plaši Piramida!
!UT SEMENTEM FECERIS, ITA METES!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 31, 2008 5:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 17, 2007 10:45 pm
Postovi: 62
Lokacija: Svajcarska
ja sam u Ge tog dana , imam neka posla tako da ako me nema onda sam u crnoj rupi :)

_________________
Night Watch


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 4:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 7:40 pm
Postovi: 78
Lokacija: Bijeljina
Pariz, 02.09.2008., 08:10 | The Sun

Dio znanstvenika pokušava zaustaviti nešto što će biti najmoćniji, najveći, a možda i najvažniji eksperiment do sada. Naime crne rupe koje će se kreirati tijekom njega mogle bi progutati Zemlju.


Eksperiment koji bi se trebao dogoditi slijedeći tjedan u laboratoriju CERN, oko 100 metara ispod zemlje blizu francusko-švicarske granice, neki već nazivaju 'eksperimentom sudnjeg dana'.

Stroj, akcelerator čestica, uz čiju pomoć će se eksperiment izvesti dugačak je gotovo 30 kilometara i košta 4,4 milijarde funti.

U trenutku kada bude pokrenut, a to bi se trebalo dogoditi 10. rujna, ovaj 'apokaliptični' stroj za razbijanje atoma postat će doslovce vremenska mašina koja bi znanstvenicima trebala otkriti kako je nastao svemir i što se događalo odmah nakon Velikog praska, prije otprilike 14 milijardi godina.

Očekuje se da će u trenutku kada znanstvenici stvore uvjete nakon Velikog praska, pojaviti tražene i pretpostavljene čestice koje tvore materiju i nove dimenzije.

Stručnjaci vjeruju da će pritom biti stvoreno mnogo malih crnih rupa, malenih verzija 'čudovišta' iz dalekog svemira koja upijaju svu materiju oko sebe, pa čak i svjetlost, koja im, iako putuje najvećom mogućom brzinom uopće, ne može pobjeći.

Zbog toga neki od znanstvenika pokušavaju zaustaviti ovaj projekt posljednjim pokušajima putem suda.

Strahuju da se eksperimentom zadire u potpuno nepoznato područje čime bi se mogla ugroziti sigurnost cijele planete.

Grupa koja stoji iza cijelog projekta, Europski centar za nuklearna istraživanja, tvrdi da će male crne rupe nestati čim budu stvorene.

Ali njihovi oponenti upozoravaju da nitko ne može 100% garantirati kako crne rupe neće opstati, postepeno rastući do veličine koja bi mogla progutati cijeli Zemlju.

Iz Centra pak tvrde da je ovaj eksperiment od ključne važnosti za otkrivanje vječne misterije postanka svemira i svega u njemu.

U eksperimentu bi čestice atoma trebale biti usmjerene u suprotnim smjerovima njihovih praveih putanja kroz 30 kilometarski podzemni stroj, što je skoro veličina londonske podzemne željeznice.

Čestice će putovati toliko brzo da će svake sekunde obići cijelu duljinu 11 245 puta.

Kao krajnji rezultat, znanstvenici očekuju da će otkriti fundamentalni dio atoma, koji se zove Higgsov bozon, za koji se smatra da postoji, ali nikad nije znanstveno dokazan.

Profesor Otto Rossler, koji predvodi oponentsku stranu podigao je na Europskom sudu za ljudska prava tužbu protiv 20 zemalja koje financiraju ovaj projekt.
'Vrlo je vjerojatno da će te male crne rupe preživjeti, narasti i pojesti cijelu planetu iznutra,' tvrdi profesor.

Glasogovornik Centra navodi da se 'eksperimentom neće stvoriti ništa što se već rutniski ne događa u prirodi.'

_________________
Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 4:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
vrlo mi je teško povjerovati da bi se utuklo 4,4 milijardi funti samo radi znanstvene znatiželje i potrage za nekom virtualnom česticom...
tu je ziher i neka vojna primjena...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 4:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Meni izgleda da prave vremenski stroj. :-k
Šta Kasiopejci kažu o projektu, ako se uopće spominje u transkriptima?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 4:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Citat:
Grupa koja stoji iza cijelog projekta, Europski centar za nuklearna istraživanja, tvrdi da će male crne rupe nestati čim budu stvorene.

ta tvrdnja je zasnovana na verovanju,"bice tako,majke mi" :mrgreen:
Citat:
Iz Centra pak tvrde da je ovaj eksperiment od ključne važnosti za otkrivanje vječne misterije postanka svemira i svega u njemu.

4.400.000.000 funti #-o ,a mogli su da se logiraju ovde na forum i sve to saznaju besplatno :mrgreen:
Citat:
Glasogovornik Centra navodi da se 'eksperimentom neće stvoriti ništa što se već rutinski ne događa u prirodi.'

ovakve rechenice su spin-majstorima najomiljenije :twisted:
oslanjaju se na to da ce ljudi pomisliti,aha,ako se to vec rutinski dogadja u prirodi onda je ok,
i tako trankvilizovani,
se nece setiti da se u Prirodi/Svemiru svakodnevno,rutinski :mrgreen: dogadjaju bogtepitakolko nuklearnih eksplozija jachine Hiroshima x 1000 i jache
ali taj Svemir je daleko,a Shvica je na pljucometu,ovde,na trecem kamenu od Sunca
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 5:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 9:25 pm
Postovi: 127
Fala Care!!
:love5:

Pusica.
:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 5:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
metuzalem je napisao/la:
tu je ziher i neka vojna primjena...

ofkors
sve je vojna primena,
nazalost,nauku to pokrece josh od Teslinog vremena,zato su ga i sjebali,nije hteo da igra tango
:evil:
i Zepter lonci i sherpe su derivat vojno/NASA primene :lol:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 5:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
haha! evo jedan citat komentara na netu "I gotta feeling that this is gonna end up like Black Mesa from Half Life! :)"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 09, 2008 5:56 pm
Postovi: 205
Top_Secret je napisao/la:
"I gotta feeling that this is gonna end up like Black Mesa from Half Life! :)"


palo mi to na pamet odma. idem sad u shupu pajser iskopat :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 10:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo i zanimljive reportažice sa tv-a, kao i krajnju "brigu" uobičajene svijesti ljudi:

http://ifile.it/kbw15gj/omg.rar

( Thanx to -00- )

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 03, 2008 2:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Eto pošto se Half Life spomeno, pala mi na pmaet zadnja stvar u Poral ;-)
Citat:
This was a triumph!
I'm making a note here:
"HUGE SUCCESS!!"

It's hard to overstate
my satisfaction.

Aperture Science:
We do what we must
because we can.

For the good of all of us.
Except the ones who are dead.

But there's no sense crying
over every mistake.
You just keep on trying
till you run out of cake.
And the science gets done.
And you make a neat gun
for the people who are
still alive.

I'm not even angry...
I'm being so sincere right now-
Even though you broke my heart,
and killed me.

And tore me to pieces.
And threw every piece into a fire.
As they burned it hurt because
I was so happy for you!

Now, these points of data
make a beautiful line.
And we're out of beta.
We're releasing on time!
So I'm GLaD I got burned-
Think of all the things we learned-
for the people who are
still alive.

Go ahead and leave me...
I think I'd prefer to stay inside...
Maybe you'll find someone else
to help you?
Maybe Black Mesa?
That was a joke! *HAHA- Fat Chance!*

Anyway this cake is great!
It's so delicious and moist!

Look at me: still talking
when there's science to do!
When I look out there,
it makes me GLaD I'm not you.

I've experiments to run.
There is research to be done.
On the people who are
still alive.
And believe me I am
still alive.
I'm doing science and I'm
still alive.
I feel fantastic and I'm
still alive.
While you're dying I'll be
still alive.
And when you're dead I will be
still alive.


A ako je doalzak velikog vala, dozak horizonta događanja crne rupe. Onda je to ocito to ;-) Ali, uzmi te u obzor oda ovo. Napokon cemo svi postat jedno!

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 03, 2008 2:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Nećemo mi još duugo postati (vratiti se u) jedno (po našem mjerenju vremena).

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 03, 2008 2:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Hehehe... vrijeme je relativno. ;-) Kako god ono funkcioniralo unutar crne rupe. Dok se ne sustretnemo sa samim singularitetom -- -wooo... e to je nešto što me zanima kako izgleda. Nekako... I wanna feel it!

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 03, 2008 2:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
en1di0n je napisao/la:
Hehehe... vrijeme je relativno. ;-) Kako god ono funkcioniralo unutar crne rupe. Dok se ne sustretnemo sa samim singularitetom -- -wooo... e to je nešto što me zanima kako izgleda. Nekako... I wanna feel it!


I mene zanima. Ponekad sam znala maštati o tome da se ubijem samo da to osjetim (iako ne znam ni dal ću to tada osjetiti, vjerojatno ne). Ali neću se ubiti, nema smisla, smrt treba čuvati za kraj, a ovaj život u matrixu treba iskoristiti što je bolje moguće za proučavanje svega i svačega, za pomaganje ljudima i za humor. :)

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 05, 2008 1:11 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub aug 09, 2008 9:30 am
Postovi: 15
evo i meen nakon dugo vimena ... uglavnom da bacim poneku mudru pa evo...

prvo kritika : daj sa ovim slicicama ste razvukli forum (optimize please)

drugo ideja : sto se tice CERN-a siguran sam da ovakvo masivno ulaganje u nesto sto se nama malim ljudima cini kao promasena investicija zapravo meni cini kao da ta stoka od ljudi/znastvenika upravo znaju sto rade i mislim da se ovdje radi o proizvodnji oruzja ili nekakvog Zemljinog stita !!

dosad najveca ulaganja u povjesti covjecanstva upravo su izvedena zbog dobivanja rata ili dobivanja novih oruzja

da odmah sto sva moje rijeci asociraju jest project star wars iz '83 kojeg je porenuo ronald regan i nikada nije bio ukinut niti pauziran!
slika

saga o osvajanju svemira se nastavlja
mozda je ipak doslo vrijeme za ionske topove koje cedu uskoro po zavrsetku CERN-a biti zasadene u stratosferi .....
slika

veselim se buducnosti :twisted:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 05, 2008 1:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 12:13 am
Postovi: 113
Posto u 4 D vrjeme ne postoji, oni znaju sta hoce i sta ce se dogoditi sa ovim akceleratorom!! Takodjer znaju sta je bilo na pocetku, tj mogu se ljepo vratit i pogledat u orginalu veliki prasak, djelic po djelic!!

Bojim se da nas zele, preko te mozebitne crne rupe, prebacit u neki drugi realitet!! Mozda iz toga realitete mogu lakse crpit zemaljske resurse tj nas!!

Sto god da se desilo, bit cemo svjedoci iz prve ruke, nazalost!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 46 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz