Sada je: čet apr 18, 2024 4:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: "Samuobojstva" dviju 14-godisnjakinja i jos...
PostPostano: čet nov 29, 2007 11:10 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 13, 2007 9:36 am
Postovi: 12
Lokacija: Negdje...
Svi ste zasigurno pratili novine - crna kronika Hrvatske - dvije djevojcice koje su bile vedre i vesele naravi su se bacile sa zvonika...ZASTO?u praksi se pokazalo da bila kakva zajednicka samoubojstva ili kolektivna imaju oprostajna pisma ili bilo kakvu poveznicu (religija,sekta,sudnji dan,nezadovoljstvo poretkom i slicno--njih dvije nisu niti ostavile pisma,samo svoju "najavu" koju nitko nije shvatio ozbiljno.Je li to problem naseg drustva koje je potpuno otudjeno od svojih clanova i za nikog ama bas nikog vise ne mari ili je slucaj mozda individualne psiholoske naravi?
mozda ih je netko ubio?Zar nije cudno da se toliko tragedija dogadja ove godine..kornati,njih dvije, Pula itd.da ne nabrajam ruzne stvari...i mali djecak od 10 godina Danijel koji je u skoli napisao zadacnicu o svojim snovima u kojima opisuje kako njega i njegovu obitelj otimaju duhovi...i onda pogine u automobilskoj nesreci...WTF?!
strucnjaci u kroejsi birokrejsi sute...mediji samo izvjeste i onda im je i dalje zanimljivije hoce li mesic dat sanaderu ili milanovicu mandat (koje ako malo poblize pogledate uistinu izgledaju zlo i neljudski - tupi pogledi, uvjerenje da samo oni znaju sto je dobro i istina,potpuno su izgubili "ljudski" stih)..ovo nije iedaltipsko razmisljanje-ovo je pitanje proslosti sadasnjosti i buducnosti...kako smo zivjeli,kako zivimo i kako cemo prezivjeti? :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Samuobojstva" dviju 14-godisnjakinja i jos...
PostPostano: čet nov 29, 2007 12:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
Lutalica je napisao/la:
.Je li to problem naseg drustva koje je potpuno otudjeno od svojih clanova i za nikog ama bas nikog vise ne mari ili je slucaj mozda individualne psiholoske naravi?


i jedno i drugo..stim da kod ovog slucaja ne mozemo zakljuciti nista sto se tice psiholoske naravi..bar mi gledatelji..a bliska familija sumnjam da ima snage to sad razmatrati..dakle u ovom slucaju ovo prvo izbija!

a sto se tice onog danijela to se nesjecam tog detalja...

nego..sta sad, u takvom svijetu zivimo,treba se stim pomiriti te ssami pokusati biti onaj pozitivan dio ili trenutak u ovoj negativnoj stvarnosti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 29, 2007 11:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Vjerojatno su imale su zajednički karmički ugovor. I njihova odluka.

A da to objasne u dnevnim novinama... mislim da već znamo da neće nitko ići u "paranormalne" teme iz već znanih nam razloga.

Politiku neću ni komentirati, pa zašto bi joj davao svoju energiju?!?

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Samuobojstva" dviju 14-godisnjakinja i jos...
PostPostano: pet nov 30, 2007 1:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 08, 2007 1:18 am
Postovi: 303
Lokacija: Unimatrix One
beLIEve je napisao/la:
a sto se tice onog danijela to se nesjecam tog detalja...

To piše u Jutarnjem listu od 28. 11. na strani 17. Baš sam večeras čitao o tome.
Lutalici se pak potkrala mala greška. Danijel je ime dječakovog oca, koji je takođe poginuo, a dječakovo ime je Kristijan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 30, 2007 10:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 13, 2007 9:36 am
Postovi: 12
Lokacija: Negdje...
sorry na greski, ok-Kristijan...bas steta za djecaka (mozda je tamo gdje je sad puno bolje).zaboravimo politiku i ostalo...djecak je napisao da je SANJAO kako ih otimaju duhovi...pretpostavimo da je uistinu netko djelovao na taj nacin u njegovoj obitelji (neku duh,alien,tkogod) - zar je djecak uistinu mogao predstavljati takvu prijetnju da su ga na ovaj nacin "uklonili"?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: ...
PostPostano: pon dec 03, 2007 9:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Nezahvalno je uopće štogod komentirati...ali me vuče!!!
Jasno mi je da imamo karmičke zadatke, ali se u ovakvim situacijama pitam...KOLIKO JE DOISTA KARMIČKA ODLUKA, a koliko manipulacija od nekog i nekih...
...u dobu kad je sve toliko ubrzano, znanje školsko nagomilano, 10-godišnjaci se MORAJU služiti enciklopedijama, rječnicima, Internetom, sve je dostupno, do 12 godina valjda saznaju (mentalno) sve što se može, počnu se IGRATI odraslog svijeta - jer eto bitno JE ŠTO VIŠE, emotivno gotovo potpune TABULE RASE, sve je tak ubrzano, ko da smo svi skupa ubacili u 5. i pičimo...
...tak da mi se čini da ne stoji komentar nekih psihijatara o Werterovom sindromu - prije bi rekla da je to sindrom današnjice - sve novo je zanimljivo, jer se dosad sve saznalo i otkrilo i djeca žele stalno nove i nove stvari - eto tek toliko da ih iskuse ...nešto poput drogiranja...ali si navučen na novo, drugačije, neobično - sa željom da se i TO proba, iskusi...bez upuštanja u emotivne veze, odnose, promišljanja...
...sviđa mi se kak je nedugo jedan lik komentirao školski sustav i djecu u njemu i u sadašnjem svijetu - poput Interneta - hrpa površnih informacija koje prolaze kroz glavu bez dugotrajnog zadržavanja - ALI TO NI NIJE KRAJNJI CILJ (da se dugotrajno zadrže!)!!!
...ali ako je to dio nekog većeg karmičkog plana, teško da išta možemo mijenjati, osim u svojim malim privatnim svemirima....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 1:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Mislim da je mali Kristijan tipičan primjer "indigo" djeteta;
imao j jasnoviđenje kako će ga uskoro uklonit i hvala bogu o tome nam je ostavio jasan trag.

Hvala Kristijanu na hrabrosti!

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 20, 2008 7:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub nov 08, 2008 8:57 pm
Postovi: 58
aamon je napisao/la:
Mislim da je mali Kristijan tipičan primjer "indigo" djeteta;
imao j jasnoviđenje kako će ga uskoro uklonit i hvala bogu o tome nam je ostavio jasan trag.

Hvala Kristijanu na hrabrosti!
nisam siguran da je on it 555 dimenzije. Al opet tko zns :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Samuobojstva" dviju 14-godisnjakinja i jos...
PostPostano: čet maj 14, 2009 3:00 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet maj 14, 2009 2:26 pm
Postovi: 7
Lutalica je napisao/la:
Svi ste zasigurno pratili novine - crna kronika Hrvatske - dvije djevojcice koje su bile vedre i vesele naravi su se bacile sa zvonika...ZASTO? :?


jezivo je kada se netko od 14 godina ubije. jednostavno ne vjeruješ u to. svi smo sa 14 godina ono željni života, ženske, motori, nogomet, pa cuga, pa prvi izlasci. puca te pubertet i imaš samo tih par stvari u glavi,. ovo što si spomenuo da ih je netko možda ubio, a čuj, možda, ali i dalje ima slučajeva gdje djeca počine samoubojstva i biće toga i dalje.

sjećam se prije par mjeseci ili godinu dana bio je članak o tome kako se momak ubio jer je slupao tatin auto. e da.... nije se on ubio zbog toga, to je samo bila zadnja kap koja je prelila čašu. pitanje je između ostalog i kakav mu je otac bio i kakav je to odnos bio. nije razlupan auto razlog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Samuobojstva" dviju 14-godisnjakinja i jos...
PostPostano: čet aug 20, 2009 3:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Samoubistvo u danasnjem periodu je postao sveprisutni pojam. To sto se neke mladje osobe ubiju je zato sto im je ta mogucnost kao resenje otvorena. Oni zapravo ne zele ubiti sebe ali je zelja za ostavljenim utiskom veca od shvatanja stvarnosti smrti.
Ljudi su odgajani od malena u sintetickom svetu koji im stvara neverovatan kompleks inferjornosti. Na razne nacine se nadoknadjuje kasnije taj vid sebe.
Ako pogledate ljude oko sebe oni su sastavljeni psihicki od nadoknada prema svom kompleksu inferjornosti. Traze uzaludno ubedjenja da su nesto posebno, uvelicavajuci svoje dozivljajel, lagajuci sebe i druge, pumpajuci svoj ugled.. itd. To je nadmetnuta borba coveka ovog vremena.
Samoubistvo ili pokusaj kao danasnji pojam znaci.. "Obratite paznju na mene, ja sam nesto posebno, zelim to da budem jer ne mogu vise da podnesem ideju da sam nista". Postoje i razni drugi pritisci koji teraju nekoga da sebi oduzme zivot.Krivica prema necemu, stanje neresenosti ili beg od kazne. Pod ovakvim okolnostima osoba nije svesna da u stvari nije niko i nista nego osoba puna potencijala ali samo drustvo i izmanipulisani ljudi oko nje joj potvrdjuju da njen potencijal ne postoji te da je samo jos jedno beznacajna pojava u ovom svetu.Psihopatsko drustvo koje je krojilo psihopate daju ideju iskrenoj osobi sa zaljom prema necim dobrim da je usmerena u put nistavila i beznacajnosti. Ta osoba je zapravo odabrala pravi put. Ali bez podrske drugih, ostavljena sama sebi stvara ideju u odnosu na standardna misljena sistema da je u praznom. U to spada i prica o "Egu" koja je vesto iskrivljena.
Pojam podrske i pomoci je zamenjen sa idejom "pumpanjem necijeg ega" te se time vesto ljudi odstranjuju jedni od drugih da ne bi stvorili zajednicki otpor. Nova religija koja nadolazi je cudo!!! Skidam kapu dezajnerima.
Kako ga god okrenemo osobe koje su se dovele do samoubistva su osobe koje su dozivele nultu tacku razumevanja od strane svih trenutno prisutnih oko sebe.
A pri samom isvrsenju samoubistva tu se nije pojavio ni jedan "andjeo" (osoba) da to spreci, sto bi u stvari veoma sa lakocom izveo samo da nije produkt ovakvog drustva.
.......
Ja sam recimo cekao voz na sinama da pridje sto blize te onda da skocim sa strane, ili vozio sam kola u suprotnom smeru i doveo se u razne situacije gde sam mogao lako poginuti jer mi je taj momenat pred samu smrt jedino davao ideju da sam ziv.
To sto nisam u medjuvremenu poginuo negde je vas problem sto sada nalazite moje zapise unaokolo. Koliko je to dobro ne znam.. to je zivot.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Samuobojstva" dviju 14-godisnjakinja i jos...
PostPostano: čet aug 20, 2009 5:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Samoubojstva su čisti primjer i dokaz o tome kako je cijeli svijet baziran na krivim idejama pollitika,države,rase,tvoje-moje itd.
Zbog sustava postoje samoubojstva,a religije su dale NADU ljudima inače bi većina ljudi počinili samoubojstvo,da čovjek zna uzaludnost života koji živi,neznajući gdje uopće ide,neznajući zašto je ovdje,koji je cilj i svrha njegova postojanja odavno bi ljudi počinjavali samoubojstva u masovnom broju,ali štos je u tome što ne postavljaju pitanja,sustav ih drži na životu jel bez njega bi ljudi uvidjeli da su već "mrtvi" (suština) i samim time bi bila masovna pojava samoubojstava na svijetu.
Zanimljivo je to što se u zadnjih 100-njak godina u svijetu sve više ima slučajeva samoubojstava,dok prije uopće nije bio takav trend.
Citat:
To sto se neke mladje osobe ubiju je zato sto im je ta mogucnost kao resenje otvorena. Oni zapravo ne zele ubiti sebe ali je zelja za ostavljenim utiskom veca od shvatanja stvarnosti smrti.

Ako sam dobro shvatio kažeš da se oni ubiju samo zato što žele ostaviti utisak na svoju okolinu?

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Samuobojstva" dviju 14-godisnjakinja i jos...
PostPostano: pet aug 21, 2009 8:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
daco je napisao/la:
Ako sam dobro shvatio kažeš da se oni ubiju samo zato što žele ostaviti utisak na svoju okolinu?

Daco nisam ti ja savrsen da ti sada objasnjavam sve razloge Samoubistvo. Ima ih mnogo, neki su pojedinacni neki obuhvataju veci deo ljudi. Jedan od vodecih mislim da je bas taj. Biti Primeceni. Zadnji poziv za pomoc.
U glavnom to sto u zadnjih 100 godina je povecan znantno broj samoubistva govori o tome koliko je to povezano za stanje naseg modernog drustva, koje stvara medjusobnu otudjenost i prazninu.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz