Sada je: pet mar 29, 2024 12:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 3:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
http://www.ivantic.net/ostale_knjige.htm

Ovde je moj predlog šta da se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 3:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Pantelija je napisao/la:
http://www.ivantic.net/ostale_knjige.htm

Ovde je moj predlog šta da se radi.


Ne vidim tu nigdje upustva , šta da se radi u slučaju da nam "padne kometa na glavu".

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 3:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
spyro je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:
http://www.ivantic.net/ostale_knjige.htm

Ovde je moj predlog šta da se radi.


Ne vidim tu nigdje upustva , šta da se radi u slučaju da nam "padne kometa na glavu".


izgleda, moj spyro, da moramo čitat "između redova" :roll:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 4:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
U slučaju da nam kometa padne na glavu odlazimo u 5. denzitet, isto gdje bi išao da te pregazi tramvaj dok prelaziš ulicu, stradaš u prometnoj, umreš od srčanog udara ili da umreš zbog prirodnih razloga u 86. godini života.

Ista stvar - drugo pakovanje

Pantelija vidim da primjenjuješ Šok terapiju da bi se ljudi probudili, i to je dobar pristup - mislim jedan od mnogih ali nema potrebe za panikom.

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 11:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Evo jednog teksta možda za utehu ? Navedeni tekst je iz razgovora sa bićima sa Sirijus A :

Virdžinija: Da li je to oruđe borbena planeta?

Vašta: Da, to je bilo rešenje. Ta borbena planeta bila je skoro četiri puta veća od prečnika Zemlje, odnosno njen presek iznosi 29.000 milja.

Virdžinija: U redu. I pošto je uništila Maldek (koji se pretvorio u asteroidni pojas) šta se dogodilo sa borbenom planetom? Koliko shvatam ona danas još uvek postoji.

Vašta: Da, ona još uvek postoji. Ona je smeštena u orbitu velikog opsega udaljenu oko 6.8 milijardi milja od najudaljenije tačke od Sunca. Ona se vraća ciklično svakih 3.600 godina, kada bezmalo preseca orbitu Merkura i potom odlazi. Tome se pribeglo da bi se osigurala buduća zaštita vaše planete i sunčevog sistema od kasnijih pogubnih invazija dinoida i drugih zajednica koje su u potpunosti uništile vaše kolonije na Marsu i Veneri. Zbog razaranja do kojih je kasnije došlo u vašem sunčevom sistemu, Galaktička Federacija je bila prinuđena da uloži veliki napor da bi vratila kolonije ljudi u vaš sunčev sistem. To je uređaj za bezbednost. Patrole borbene planete tamo napolju su stalna opomena mogućim ubicama da zaista postoji zaštita za ovaj sunčev sistem.

Virdžinija: Da, u Svetom Pismu se govori o Patamu i naravno drugi narodi su pisali o dvanaestoj planeti. Da li je o istom vozilu reč?

Vašta: To je isto vozilo.

Virdžinija: Koliko vidim na našoj planeti svakih 3.600 godina dolazi do značajnih oštećenja i promena u geologiji Zemlje.
Vašta: To je zbog gravitacionih obrazaca, a isto tako i zbog činjenice da su posle razaranja koja je prouzrokovala Atlantida vlast imale razne zajednice sa Plejada. Međutim, to se menja budući da je vaša planeta sada pod potpunom jurisdikcijom Sirijusa i mi smo sprečili svako ponavljanje tih nedaća. Planetu smo premestili u posebno izmenjenu orbitu tako da kad uđe unutar sunčevog sistema, više ne utiče u tako velikoj meri na planete kao što su Mars, Zemlja, Venera i Merkur.

Virdžinija: Da li to znači da više neće biti obrtanja polova?

Vašta: Do obrtanja polova više neće dolaziti kao što je to ranije bio slučaj. Budući da će se Planeta Zemlja u potpunosti preobraziti u posebnu vrstu višedimenzionalnog kristala sazdanog od silikonskih i karbonskih materija, koje će joj omogućiti da postane ono što joj je bilo suđeno, divna i slavna planeta, izlog.

Virdžinija: Šta da kažemo ljudima koji istrajavaju na tome da je blago nagnuta i da će tako biti i ubuduće?

Vašta: Nagib će biti izmenjen u vreme približavanja fotonskog pojasa, budući da moramo da izmenimo položaj ose i da je ispravimo pre nego Nebeski svod povrati svoj prvobitni izgled. Kada su Atlantiđani izazvali urušavanje divnog Nebeskog svoda, doprinoseći tako obrušavanju ogromne količine vode na površinu Zemlje, došlo je do pomeranja za 23, 1/2 stepeni.




Virdžinija: Želim da vam se zahvalim na vašim tumačenjima. Sigurna sam da mi nastavljamo da učinio i rastemo. Da li imate potrebu da danas još nešto kažete pre nego odete?

Vašta: Želeo bih da spomenem samo još dve poslednje stvari. Prvo, povest vaše planete biće uskoro poznata svim ljudima. Ova istorija se prilično razlikuje čak i od najslobodnijih maštanja većine istoričara. Drugo, vaša planeta u svojoj povesti čuva plan smišljen da omogući Zemljanima da shvate ko su bili i šta će uskoro postati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 12:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
aaah cuveni "NABS" :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 3:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 08, 2007 1:18 am
Postovi: 303
Lokacija: Unimatrix One
Arbitrium Liberum je napisao/la:
aaah cuveni "NABS" :mrgreen:

Da li bi, molim te, htio pojasniti o čemu je riječ? :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 3:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Naravno

New Age Bull Shit.

Poruke je otprilike jasna i univerzalna ali eto ima kao neke osobenosti, skupljeni podaci sa raznih strana, to se zove i cointelpro, otprilike. Znaci to je to ali na kraju vodi na drugu stranu.

Naravno uvek ima i gorih stvari:

http://www.globalorgasm.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 8:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Virdžinija Esen je jedan od najvećih dezinformatora.
Još se samo najnaivniji pale na njene tekstove

http://www.joschua.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 9:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Pantelijo, moze li jedan; popis pravovjernih i popis krivovjernih autora? ...pa da se znamo ravnati....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 10:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
metuzalem je napisao/la:
Pantelijo, moze li jedan; popis pravovjernih i popis krivovjernih autora? ...pa da se znamo ravnati....


Ajde papa Štrumpf, reci nam! :D :D :D

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 11:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Lista je dugačka, ne bih mogao svih da se setim, ali lako ih je prepoznati po sledećem:

1. Kanalisanje
Svi koji kanališu poruke s kojima nas ubeđuju da smo uzvišena bića i da nas čeka raj, sa blagim osvrtima na 'loše momke' koji nas malo zezaju - tek da bude ubedljivije.

2. Organizovanje pokreta, sekti i veliki tiraž knjiga.

3. Ponavljanje detalja u beskraj, često kontradiktornih o istoj temi.

4. Kanlizator najčešće žena, široko iskežena kao da je upravo došla sa orgija u Plejadanskom raju.

5. Zajedničko svim dezinformatorima je da propagiraju kolektivno spasenje, ne obraćaju se pojedincima i njihovom ličnom radu nego podstiču kolektivna ubeđenja, (čitaj - hipnozu) uvek pozitivna jer to bolje deluje na ljude, više ih prvlači.
Čak i kada govore o ličnom radu na sebi to je opet u duhu navođenja na neki oblik kolektivizma. I nikada ne govore o pravom radu na sebi.

Shvatite jednom za svagda:
Nema kolektivnog spasenja.
Cela bitka na ovoj planeti se vodi oko ličnosti čovekove, a ne oko ljudi kao zajednice.
Kolektivno stradanje ljudi je samo kolateralna šteta u tom ratu oko čovekovog Sopstva, i energije (kundalini) koju svako sam za sebe mora osvešćenjem da probudi i aktivira.
To je sve u vezi sa SAP (Jačim antropičkim principom) po kome kosmos postoji baš ovakav kakav je sa svrhom stvaranja svesnog subjekta. Da je bilo koja fundamentalna konstanta kosmosa malo drugačija ništa ne bi postojalo što postoji, pa ni mi. Stoga ishod kosmosa se rešava i dovršava u svesnom (čitaj - prosvetljenom) subjektu.
Da bi se taj proces sproveo čovek mora da ima spoljni pritisak i prinudu. Ona je obezbeđena od strane Sirijusa i njihovih gazda, transparentrnih bića, koji su, pored čoveka, stvorili i Reptile i demone, za tu svrhu zbog čoveka, da nam budu paraziti i kontraši i da stvaraju pritisak na svest da bi se brže kristalisala.

Svi koji vam govore nešto drugo od ovoga što sam vam ja rekao su dezinformatori. 8)


Zadnja izmjena: Pantelija; uto dec 11, 2007 12:34 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 12:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Aha!

Dobro, jasnije je sada, i iskreno priznam da se potpuno slažemo!

Vidiš, to volim: otvoreno i jasno iznošenje viđenja realnosti.

Pantelija, hvala ti! :wink:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 1:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo malo meteora...

http://news.yahoo.com/s/space/20071207/ ... peaksdec13

Hmmm...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 2:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Pantelija je napisao/la:
To je sve u vezi sa SAP (Jačim antropičkim principom) po kome kosmos postoji baš ovakav kakav je sa svrhom stvaranja svesnog subjekta. Da je bilo koja fundamentalna konstanta kosmosa malo drugačija ništa ne bi postojalo što postoji, pa ni mi. Stoga ishod kosmosa se rešava i dovršava u svesnom (čitaj - prosvetljenom) subjektu.
Da bi se taj proces sproveo čovek mora da ima spoljni pritisak i prinudu. Ona je obezbeđena od strane Sirijusa i njihovih gazda, transparentrnih bića, koji su, pored čoveka, stvorili i Reptile i demone, za tu svrhu zbog čoveka, da nam budu paraziti i kontraši i da stvaraju pritisak na svest da bi se brže kristalisala.

Svi koji vam govore nešto drugo od ovoga što sam vam ja rekao su dezinformatori. 8)


Sve je to divno i krasno , samo šta ja ne vidim kako se HAARP tu uklapa u sve to.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 3:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Pantelija je napisao/la:
Ne, to je veštačka tvorevina. Napravila su je bića iz Kuiperovog pojasa koja su došla ovde da srede stvari sa hibridima i reptilima. Da ih počiste. Polako se približavaju i ovo je njihova tehnika s kojom stvaraju karantin oko solarnog sistema. Invazija je sledeće godine.


Hm, nije li gornji citat u svezi 17p/Holmsa malo u koliziji s postulatima pravovjernih autora....
kakva je to uloga 17p/Holmes u osobnom radu, i osobnosti individue?

Nego mene zanima i nesto drugo, ok pocnem raditi na sebi i svojoj osobnosti, trudim se i odjednom: bum (iz ovog ili onog razloga) .... i postanem "kolateralna steta u kolektivnom stradanju radi pritiska od strane Sirijusa i njihovih gazda", kao sto to navodi Pantelija....
Koja je svrha ako je sve determinirano?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 3:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Hm HAARP je još jedna prepreka na putu, nitko nije rekao da je ovo što mi radimo lagano, naprotiv ne mogu zamisliti teži posao nego buditi se i jačati svijest u vrijeme globalne nesvijesti i sljepoće ljudi, ne radi se o grupnom radu nego o pojedinačnom tim više što 99% nas ne može razgovarati o ovim bitnim temama sa nikim iz svoje najbliže okoline niti može očekivati da će njegov rad na sebi biti prepoznat i nagrađen, nema šanse prije ćeš biti neshvaćen i postati malo outsajder u društvu nego će ti netko čestitati.

Nije ništa 100% predeterminirano Metuzalem, budućnost nastaje u sadašnjem trenutku i ne postoje kolektivni spasitelji, pa i koga bi spasili mislim 50% ljudi su organski portali - jedan mali korak iznad životinje,
jedino ljudi sa dušom, sviješću i neprogramirani sistemom u kojem živimo se možda mogu nadati da će na kraju biti happy end.

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 3:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
ja se bas i ne slazem sa Pantelijom, narocito oko tih sirijanaca, ali nije to ni vazno vaznije je da otprilike sve sto postoji, sva ta desavanja, ratovi sluze ustvari da nam skrenu paznju sa nas samih, da zaboravimo na sami sebe. Ne mislim to na onaj sebicni nacin kad kazem "sami sebe" nego sa naseg sopstvenog duhovnog razvoja, a sto bi verovatno trebalo da bude nekakva evolucija.

Citat:
jedino ljudi sa dušom, sviješću i neprogramirani sistemom u kojem živimo se možda mogu nadati da će na kraju biti happy end.


A koliko takvih ima? Da li mogu da se izbroje na prste jedne ili dve ruke? Mislim da je zato potreban taj "rad na sebi" (ovo ni meni nije omiljen izraz) da bi ti ljudi sa potencijalom poceli da primecuju stvari oko sebe, da bi poceli da uvidjaju da nije sve bas onako kao im se predstavlja.

Mislim da je greska sto ljudi taj "rad na sebi" predstavljaju kao nesto ezotericno, misticno, nema potrebe, rad na sebi je i obicno razmisljanje o sebi, svom ponasanju, unutrasnjim i spoljasnjim impulsima, odnosima sa drugim ljudima.

Naprimer knjiga "Polje" od Lin Mektagart, odlicno povezuje nauku i to misticno, odnosno ono sto mi mislimo da je misticno, etericno. Pa cak i ako nema direktne veze sa radom na sebi, nekakvom psihologijom ili ezotericnim, jako je korisna za lakse shvatanje svega toga. Prevedena je na hrvatski i pisana laickim jezikom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 4:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Arbitrium Liberum je napisao/la:
A koliko takvih ima? Da li mogu da se izbroje na prste jedne ili dve ruke? Mislim da je zato potreban taj "rad na sebi" (ovo ni meni nije omiljen izraz) da bi ti ljudi sa potencijalom poceli da primecuju stvari oko sebe, da bi poceli da uvidjaju da nije sve bas onako kao im se predstavlja.


Jako ih je malo, to nije ni čudno kad se sjetiš da je naša povijest, društvo, norme i sve ostalo manipulirano zadnih 309000 godina radi nečijih (4D) OPS ciljeva.Fora je tome da se probudiš se i vidiš ovaj svijet onakav kakav je - objektivno - a to nije ugodna slika i onda svjesno odlučiti da ne želiš i ti biti
dio problema ovog svijeta jer zahvaljujući svojem znanju ti znaš i možeš se ponašati i razmišljati bolje od "večine".

Arbitrium Liberum je napisao/la:
Mislim da je greska sto ljudi taj "rad na sebi" predstavljaju kao nesto ezotericno, misticno, nema potrebe, rad na sebi je i obicno razmisljanje o sebi, svom ponasanju, unutrasnjim i spoljasnjim impulsima, odnosima sa drugim ljudima.


Da nema tu ništa mistično jednostavno je , samo treba objektivno razmisliti o sebi, čovjek je odraz svojih misli.

Jel imaš možda link na tu knjigu?

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 4:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Arbitrium Liberum; mozemo li onda i za 17p/Holmes smatrati da sluzi skretanju paznje!? Na mene je djelovalo suprotno, Holmi me natjerao/potaknuo da malo bolje proucim dostupne podatke i odveo me na zanimljivo internetsko putovanje....

Scorpio22, ni meni nije 100 % sjela ideja o 100% determiniranost ali razmisljajuci dolazim do kolizije... jer na ovom forumu postoji topic "Maye i 2012"; dakle prorocanstva, postoji topic o "Time machine" ( i zanimljiva analogija o vremenu kao "stripu" za one koji imaju mogucnost putovanja kroz vrijeme) i u konacnici dosta uvjerljivih postova u svezi ciklusa i determiniranosti.... tako da sam malko zbunjen.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz