Sada je: ned apr 28, 2024 11:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned dec 02, 2007 12:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Arbitriume, mislim da to sad i nije toliko bitno.

Čini mi se da je Jack bio najbliže rješenju.

Možda je to samo Nibiru koji "stiže", neupitno dolazi...

Juri...!!! Prema nama.

Mene to podsjeća na pješčani sat...

Vrijeme nam izmiče...

I uskoro ga neće bit...

:D

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 02, 2007 1:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Nisam siguran da je to Nibiru ili neki planet... Ovaj komet je poznat vise od 100 godina, medjutim pravo je pitanje zasto je doslo do tako nagle ekspanzije pocetkom proslog mjeseca. Moze biti interni razlog unutar kometa, sto bi definitivno promijenilo teorije o ponasanju kometa, ili eksterni razlog kao npr. poremecaju u gravitacijskom polju, sudar s nekim drugim tijelom (asteroidom), ulazak u podrucje neke guste plazme sto je djelovalo velikim pritiskom na osjetljivu jezgru kometa (kometi su vrlo male gustoce, manje cak i od leda) ili cak neki umjetni podrazaj. Poremcaji u gravitacijskom polju mogu biti uzrokovani planetom ili nekom zvijezdom. Tu se mozda krije Nibiru...

Ali, objekt koji bi tako snazno gravitacijski djelovao na komet bi trebao biti dosta masivan, sto bi znacilo da bi ga astronomi amateri otkriali diljem svijeta, a to nije slucaj. Nadalje, osim ako nema kakvo "zastitno polje" nemoguce je "sakriti" objekt takve velicine na nocnom nebu, svakako bi reflektirao odedjenu kolicinu sunceve svjetlosti. Jedino je rjesenje, ako Nibiru dolazi da je njegova putanja pod takvim kutem da ga je nemoguce vidjeti sa Zemlje (osim s juznog pola), pa bi mozda pocetkom 11. mjeseca bio u takvoj poziciji da utjece na Holmes komet i dovede do ovakvog iznenadjujuceg ponasanja...

Uglavnom, ako Nibiru dolazi, uskoro cemo to i otkriti, tesko da tako nesto masivno i znacajno moze proci neprimjeceno..

Lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 02, 2007 3:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
na NOAA-nim stranicama za vrijeme zvanicnog otkrica "povecanja sjajnosti" i prije toga Arbitrium Liberum zapazanja ima zanimljivih "space weather" aktivnosti :
http://www.swpc.noaa.gov/alerts/archive ... p2007.html
http://www.swpc.noaa.gov/alerts/archive ... v2007.html
mozda je podudarnost, a mozda uzrocno-posljedicna veza....
Nesto se desava to je ziher....

Ono sto ja ne mogu smetnuti s uma je :
http://en.wikipedia.org/wiki/Deep_Impact_(space_mission)
dakle NASA je vec prije 2005 petljala s kometama i logicno je za upitati se sto je sljedece nakon Deep Impact misije.
S obzirom na USA paranoju i bojazan da njihov "nacin zivota" ne zbrise neka kometa ili asteroid, i cinjenicu da se sve mora testirati logicni nastavak Deep Impacta bi bio "real thing" s manjim nukleranim punjenjem....
....pretpostvka za metu bi bilo: relativno manji komet, na odlaznoj putanji (pogodak od pozada bi objasnio pravilni sfericni "oblak" prasine), relativno daleko, duza vremenska putanja (ako sto ode krivo da se ima vemena za ispravku) te s obzirom da se mora sve negirati (da se ne optocne nova nuklearna utrka u svemiru jer nikad nitko nije zvanicno postavio A-bombu u svemir i slicno...) neka kometa koja je vec ranije imala erupcije, za poznatom putanjom radi proucavanja ucinka....
Teorijski moguce, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 02, 2007 6:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
E sad metuzaleme ako bi mogao malo i da nam pojasnis te dijagrame. Meni je samo jasno povecanje geomagnetizma. (valjda?)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 02, 2007 7:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
NOAA je kratica za "National Oceanic and Atmospheric Administration" sto je federalna agencija USA i oni daju dnevnu vremeske prognoze ukljucujuci i za "svemirsko vrijeme", zasto i za to ?..nemam pojma, valjda imaju svoje razloge.... mene zanima prognoza samo kad nekud putujem...ovo bi mi valjda trebalo samo ako idem do Marsa ili nesto slicno :? ....

Evo kako sam ja shvatio grafikone: izdali su warning/upozorenje za Electron flux i Geomagnetic sudden inpulse....
Prema NOAA-i:
"A Geomagnetic Sudden Impulse WARNING is issued based primarily on solar wind data available from the ACE satellite. ... high confidence indication of an expected Geomagnetic Sudden Impulse, and possible onset of subsequent geomagnetic storming." i "precipitation flux of energetic electrons onto the upper atmosphere"...

Dakle koliko sam shvatio u vrijeme dok je Arbitrium Liberum "prvi" vidio 17p/Holmes kao i na njegovo "sluzbeno" otkrice tzv.solarni vjetrovi su bili u znacajnom pojacanju kao i pojacani dotok nabijenih cestica u atmosferu..... i sve u tolikoj kolicini da je izdano sluzbeno upozorenje....

Kao sto rekoh "mozda je podudarnost, a mozda uzrocno-posljedicna veza...."

Nego, mene zanima ima li tko kakvo misljenje u svezi (ili kritiku) Deep impact 2 teorije?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 02, 2007 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Ovdje nedostaje jedan velik dio da bi razumjeli veću sliku.


Ako je čovjećanstvo izvor hrane, energetski govoreći, zašto bi 4D OPS dozvolio da velik dio hrane nestane zbog neke skupine prašine i kometa???

Čak i mi u 3D imamo tehnologiju da se takva prijetnja uništi (nuklearne bombe) pa ne možemo ni zamisliti što oni imaju na raspolaganju

Moguć odgovor je da bi oni imali dovoljno hrane usprkos tako velikim gubicima.

Isto tako moguće je da će takva kataklizma uzrokovati ogromnu količinu emocionalne energije od nas ( samo zamisli kako padaju kometi sa neba i uništavaju cijeli grad u kojem živiš ) za njih da popapaju.

Ako ne razmišljamo linearno možemo razumjeti da Lizzi ne percipiraju vrijeme linearno kao mi se oni mogu prebaciti u vrijeme kad emocionalne energije za njihove ishranu ima dovoljno pretpostavljam #-o

To objašnjava i dio Kasaiopejskih transkripata o tome da velik dio ovih negatvnih ( u odnosu na nas) entiteta dolazi na Valu da bi se nahranio!

Citat:
Q: (L) Do the aliens know about the upcoming comets and all that sort of thing?
A: Yes.
Q: (L) And they have the idea that what they are doing, this race they are creating, is going to survive this cataclysmic activity?
A: Of course.
Q: (L) Is that 'of course' as in they ARE going to survive, or that they BELIEVE they are going to survive?
A: Both.


Još jedna koju treba uzeti u obir je da pridošlice u 4D bi bili kao pečinski čovjek u usporedbi sa bićima koja su tamo već duži period. Bili bi dezorijentirani, ne bi još mogli snaći sa svojim novim mogućnostima i proširenom percepcijom a ne bi imali apsolutno nikakvu tehnologiju.
Zaključujem da su Lizzii pokrili sve baze odnosno mogućnosti onako kako njim odgovara, tj. da izvuku max dobit uz najmanje rada (OPS)

Ali svejedno bi imali bolje izglede nego u sadašnjem stanju matrixa.

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 05, 2007 9:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Scorpio 22,
posto je kometa 17P/Holmes " bljesnula " na tvoj rođendan , možda
imaš i dalje neke nove informacije o njoj ?
Pozdrav, Semjase .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 06, 2007 12:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Pozdrav Semjase

Pa čini se da kometa i dalje "raste" , nema nekih senzacionalnih novosti,ova slika je takodjer preuzeta sa www.spaceweather.com i slikana je običnim digitalcem Nikon D70 sa 85mm lećom postavljenim na obični kučni teleskop - znači da digitalac fotografira sliku sa teleskopa (običnog).

slika

Inače smatram ovaj komet znakom , poput golemog neonskog natpisa na nebu.
Kasiopejci su lijepo rekli da pazimo na znakove na "putu" i mislim da je ovo jedan takav znak. Pokazatelj stvari koje će se dogoditi u bliskoj budućnosti.
Inače komet nije na kursu sudara sa Zemljom što se vidi iz prethodnih slike

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 06, 2007 12:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Hvala Scorpio 22,


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 06, 2007 6:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Haj svima!

Ne znam da li znate, ali:

"Comet Holmes Is Not Alone"


http://www.youtube.com/watch?v=esj9vsshxB4

sa strane u opisu filma stoji nešto o Hopi indijancima, plavome suncu, itd.

:wink:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 06, 2007 10:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Pozdrav svima! :D


Moze li mi neko reci, u koliko sati, odprilike bi kometa bila vidljiva sa nasih prostora? Predpostavljam negde pred zoru ili mozda jos ranije?

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 06, 2007 11:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
U kom je astrološkom znaku?
Ako je u Biku ili Blizancima onda je uveče, oko 17 h na severoistoku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 06, 2007 11:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Trenutno se nalazi u zviježđu Perzeja, Pantelija koji je to horoskopski znak jel znaš?

Približno na sjeveroistoku nakon zalaska Sunca i ako nema puno oblaka.

Najlakše ga je naći ako se prvo nađeš Cassiopeia koja izgleda kao veliki W, zatim pogledaš dolje i malo desno i naći ćeš Perzej.
Sad nađi najsvjetliju zvijezdu u Perzej konstelaciji i mrvicu lijevo je 17P/Holmes

Evo slike da kad nadješ Perzej nadješ i komet

slika

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 2:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Ala sam omanula! Nema veze. #-o

Pantelija i Scorpio, HVALA vam!

:D

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 2:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Scorpio,

a odakle su ti podaci da se predvece vidi kometa, zanimljivo ja je do pre par dana gledao pred svitanje, a i sto se tice sjajnosti i polozaja u odnosu na horizont vise odgovara ta zvezda jos dole levo a ne ta uokvirena, tako je bar na nasem podneblju . . . ne znam . . . .

Kometa je takva da uopste ne mora da se trazi, po jacini sjaja odmah znas gde je, iako je u zadnje vreme malo utanjila i kasnije izlazi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 8:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ova slika nije tačna, na njoj je zalazak sunca, ili izlazak, a Perzej je trenutno na suprotnoj strani od sunca, dakle, kada ono zađe na zapadu, on je na istoku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 2:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Citat:
Ova slika nije tačna, na njoj je zalazak sunca, ili izlazak, a Perzej je trenutno na suprotnoj strani od sunca, dakle, kada ono zađe na zapadu, on je na istoku.



Pa rekao sam da je komet na sjeveroistoku, sunce zalazi na zapadu.
Na slici se vidi Perzej a ne sunce, sunce je na suprotnoj strani i ne vidi se na slici.
Komet je malo promjenio svoju poziciju od kad je slika slikana ali kad se nađe Perzej kako je Arbitrum rekao nije teško naći komet jer je najsvjetliji objekt lijevo Perzeja.

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 5:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Koliko ja vidim na ovoj slici je sunce tek malo zdesna, a ne na suprotnoj strani.
I zvezde ne bi mogle da se vide pre zalaska sunca.
Ovo je montaža.


Zadnja izmjena: Pantelija; pet dec 07, 2007 11:27 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 10:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Montaža kažeš?
:D

Sorry Pantelija ali ova slika služi samo zato da ljudi kad nađu Perzej nađu i komet Holmes a da li su zvijezde presvjetle na slici ili nisu nema veze sa tim
kako nači komet na nočnom nebu ili odakle sija sunce.

Evo još jedne slike da svi budu zadovoljni

:D

slika

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 11:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Sad smo zadovoljni.
Ona slika zbunjuje jer kometa treba da se traži suprotno od sunca.
Ona je na 21 stepenu Blizanca.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz