Sada je: čet mar 28, 2024 7:39 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pozar i tragedija na Kornatima
PostPostano: uto sep 18, 2007 7:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
zasigurno ste culi za tragican pozar koji se dogodio na otoku Kornatu u Hrvatskoj gdje je stradalo 13tero vatrogasaca od kojih nazolost jos samo jedan vodi borbu za zivot dok su ostalih 12 umrli.
Do takve je tragedije doslo nizom nevjerojatnih okolnosti kakve se vrlo rijetko dogadaju...

Navodno je nastao "eruptivni pozar" koji je brzinom od cetiri metra po sekundi s jednog kraja otoka naletio na dio gdje su se iskrcali vatrogasci..

naizgled bezopasan pozar (kakav je i u pocetku bio) je kroz nekakvih 15ak sekundi odnio zivote 12tero ljudi...po njima, jos tezu okolnost je izazvalo to sto su sa saobom imali jos i 25 L benzina kojim su morali napunit motor kako bi uzeli vodu iz kruske 500m od njihovog iskrcavanja...

E sad.. mene bi zanimalo vase misljenje dogadaja..dakle da li prihvacate da se priroda poigrala na taj nacin ili se nesto drugo dogodilo...jer iako je teren apsolutano neravan (stijene) sto pridonosi tom pozaru da se na tako cudan nacin "poigra", ostaje pitanje kako je to moguce da se takav bezazlen pozar prosiri u ovu tragediju (4m/sec ?!).

zanimljivo je i to sto se rodbina poginulih jako buni jer misle da im se ne zeli reci prava istina. ono sto dolijeva dodatnu sumnju je to sto su odbijeni svi strani istrazivaci kako bi pomogli u odgonetavanju istine sto se potrage tice, kao i npr da pozar nije zapalio papire na tom dijelu otoka dok su npr aluminij i slicne stvari izgorjele....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 18, 2007 7:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, vidiš, i ja sam nešto razmišljao kad je to bilo aktualno tih dana na Dnevniku... sumnjivo do boli.

Prvo, tko bi mogao biti toliko glup da ljude spusti unutar, a ne IZVAN kruga požara. Drugo, pusti ljude u vatreni obruč i OTIĐI ( helikopterom )??? Zašto helikopter nije nadletavao područje, pa ako se zna da se takve stvari mogu dešavati, da jednostavno dođe niže i pokupi ljude??? Treće, zašto bi se kruška s vodom ostavljala na drugo mjesto, zašto se ne istovari isto gdje i ljudi? I šta, 500 litara vode na to čitavo područje??? Pa jel netko samo zaljevao vrt pa da vidi koliko bačvi vode od 200 litara treba da bi se zalilo povrće kad je suha zemlja??? A kamoli kad sve gori... I naravno, glupost nad glupostima, nošenje benzina?!? Pa kaj nisu spustili helikopterom rezervar kod kruške s vodom?!? Sve mi smrdi na debelu namještaljku...

Ljudska glupost neograničena pa eto... uz to da je tamo bilo samo rastlinje, nema kuća... "goli otok", bar na tom području koje su prikazali na TV-u gdje su stradali ljudi... i tu se baš trebalo intervenirati tako "riskantno"...

Nekako mi se čini da su neki faktori iz viših/drugih denziteta još malo dodatno utjecali na tok događaja... vole oni to...

Ali i da je sve prirodno, požar... zašto nebi i 1. denzitet bio u pravu da nam vrati samo jedan mali djelić onog što mi njemu radimo... odnosno "prirodi"? Sve ti se vrati na neki način...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 20, 2007 3:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 15, 2007 11:37 am
Postovi: 22
Lokacija: Čardak ni na nebu ni na zemlji
Publication Information

Title: Laser Ignition Device and Its Application to Forestry, Fire and Land Management

Author: Waterworth, Michael D.

Date: 1987

Source: In: Davis, James B.; Martin, Robert E., technical coordinators. 1987. Proceedings of the Symposium on Wildland Fire 2000, April 27-30, 1987, South Lake Tahoe, California. Gen. Tech. Rep. PSW-GTR-101. Berkeley, CA: Pacific Southwest Forest and Range Experiment Station, Forest Service, U.S. Department of Agriculture; p. 182-186



Station ID: GTR-PSW-101

Description: A laser ignition device for controlled burning of forest logging slash has been developed and successfully tested. The device, which uses a kilowatt class carbon dioxide laser, operates at distances of 50 to 1500 meters. Acquisition and focus control are achieved by the use of a laser rangefinder and acquisition telescope. Additional uses for the device include back burning, selected undergrowth removal, safe ignition of oil spills, and deicing. A truck mounted version will be operational by fall 1987 and an airborne version by summer 1988.



Citation

Waterworth, Michael D. 1987. Laser Ignition Device and Its Application to Forestry, Fire and Land Management In: Davis, James B.; Martin, Robert E., technical coordinators. 1987. Proceedings of the Symposium on Wildland Fire 2000, April 27-30, 1987, South Lake Tahoe, California. Gen. Tech. Rep. PSW-GTR-101. Berkeley, CA: Pacific Southwest Forest and Range Experiment Station, Forest Service, U.S. Department of Agriculture; p. 182-186.

http://www.treesearch.fs.fed.us/pubs/28116


Dakle ako je vjerovati priloženom momci su još 1987 imali lasersku tehnologiju za spaljivanje šuma.
Možda su se nesretnici na Kornatima našli na putu upravo jednoj takvoj zraci.
No kao i uvijek kod teorija zavjere možda su u šumi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 23, 2007 7:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 22, 2007 1:55 pm
Postovi: 20
Lokacija: cistina
Jack987 je napisao/la:
Nekako mi se čini da su neki faktori iz viših/drugih denziteta još malo dodatno utjecali na tok događaja... vole oni to...
Ali i da je sve prirodno, požar


Poz Jack.Ovo mi pomalo nalikuje bas na to sta si kazao.Cini mi se da ovdje nije bilo neke slucajnosti vec svjesno isprovociran akt vatrene stihije na jedan potpuno drugaciji nacin.Naime decke je na neobican i do sada neistrazen nacin napala vatra..to mi lici na namjeran atack od neke nepoznate vrste sile.Zalosno je to sto je akcija dovodjenja ljudi u taj naoko nepotreban prostor bila suluda svjesna reakcija zapovjednika,kao i frapantan pokusaj da se sa 500 litara vode ucini lokalizacija pozara.Ovo o vracanju od strane nizeg dentitea mislim da nema veze s vezom,prije bi moglo biti djelovanje neke OPS reakcije ili experiment!!!!.

_________________
liberty dany


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 23, 2007 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
svima to izgleda vrlo cudno..a na drugu stranu, prebrzo se doslo do zakljucka sto se dogodilo da bi sve to odjednom utihlo..

jedini prezivjeli,zasad..nadam se da ce prezivjet. ne znam koliko mu jos predstoji do oporavka; recimo oko godinu dana, ne znam kolko je potrebno organizmu i koži novoj da se pocnu "usuglašavat", jer je sad glavna opasnost neka infekcija..sepsa itd

Uglavnom, njega posjecuje psihijatar i jos mu nisu rekli razmjer te tragedije, dakle jos ne zna da je jedini prezivio..a i zanimljivo je kako je premjer Sanader bio u posjeti o kojoj se i nije bas pricalo previse u novinama (u biti - uopce) i kako je navodno sam on opisao dogadaj kao brzi "Huk" vatre itd. te da je to jedino ceg se sijeca...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 24, 2007 7:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet dec 29, 2006 10:43 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
:shock:
Čemu čuđenje? Pa tome što ovdje piše ono o čemu razmišljam već duže vrijeme.

Sve ovo što se dogodilo na Kornatima se jako dobro uklapa u neke druge nesreće koje su bile "slučajne", "neobjašnjive" i vrlo tragične, nikad do kraja razjašnjene.
Ovdje, također, smrdi do neba. Laže se od početka, javljaju se "stručnjaci" i šproizvodi se ogromna količina emocija.
Kome to treba? Kome trebaju žrtvovani (nije neobično niti bi bilo prvi put) ljudi?

Najveću sumnju (gotovo sigurnost) da su i te kako upleteni faktori iz drugih denziteta je kod mene izazvalo baš samoubojstvo. Bila je to trinaesta osoba.
Samim tim, možemo biti sigurni da će se mladić u Splitu izvući jer je trinaesta žrtva tu.

Meni sve ovo ne zvuči nimalo ludo niti nemoguće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 24, 2007 11:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
ehm...a da niste malo zabrijali!? šta je tu čudno? nesretnici su poginuli u požaru, dešava se svakodnevno negdje u svijetu. čudno ponašanje vatre?..vatra se ponaša na bezbroj načina u raznim uvijetima...samoubojstvo?...svakih par sekundi u svijetu.
Gadno je kad se u svemu pronalaze zavjere.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 25, 2007 10:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Svaka osoba koja i malo razmislja svojom glavom razvija svoja razmisljanja o dogadajima koja istu okruzuju. Sve se dogada s razlogom pa je tako meni sasvim logicno i jasno da se i iza ove 'neserece' kriju neciji interesi. Osoba koja razmislja svojom glavom vec je svjesna da zivi u lazima i logicno je da nece prihvatiti 'strucne zakljucke ekspertnih vladinih skupina' i ne vidim zasto bi to automatski bile teorije zavjera??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 05, 2007 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
Odvjetnici obitelji poginulih i obrana Dražena Slavice tražit će da se najveća katastrofa u povijesti hrvatskog vatrogastva rekonstruira na terenu, sa svim preživjelim sudionicima.


"Obitelji ne vjeruju da je riječ o eruptivnom požaru i smatraju da istinu mogu pronaći u ovom kaznenom postupku", rekao je odvjetnik Maro Mihočević, nakon što je na zagrebačkom Županijskom sudu u ime tri obitelji prisustvovao gotovo sedmosatnom saslušanju trojice svjedoka tragedije na otoku Kornatu.

...Inače, dio obitelju stradalih vjeruje da je upravo taj helikopter skrivio nesreću jer je iz njega, navodno, iscurilo gorivo koje je prije nadolazaćeg požara zalilo vatrogasce...

http://www.net.hr/vijesti/page/2007/10/05/0877006.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 05, 2007 10:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 17, 2006 9:41 am
Postovi: 380
Lokacija: --- / nl
mislim da svi pratite moju Igru brojevima... gdje objavljujem informaciju o astralima i monadama gdje se nalaze OTISCI Sudbinskih zapisa po kojim će se ostvarivati događaji... a gdje se nalaze svakako i OTISCI Zapisa ljudi koji će se naći "unutar" tog Zapisanog događaja.
Dakle, po meni, ova tragedija se je Morala dogoditi - u kojoj su izgubili živote oni koji su Morali da stradaju.
Svakako, moja teza "Moranja" mora da bude vezana za neki od brojeva, koje sam objavio na "svom" topiku.
Među tim brojevima se nalazi i broj 23.

I sad ću objaviti diskus jednog forumaša koji je na "mom topiku" Igra... na Monitoru forum.hr napisao ovo:
ljudi, možda više nitko ne čita ovu temu, pošto je prošlo nešto vremena, ali moram samo dodati da mi je pao na pamet datum kad se dogodila ona tragedija na Kornatima sa vatrogascima, i kad sam zbrojio brojeve datuma i broj žrtava (12) dobio sam broj 23!!
Dogodilo se 30.8.2007, 12 žrtava, dakle 3+8+2+7+1+2=23.
Slučajnost?!?


I ja bi još dodao da nije slučajno to što je bio ukupan broja stradalih vatrogasaca 13 - koji broj je broj Prvog astrala koji obavija planetu Zemlju.

_________________
ZNATE LI da je Priroda CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara/Ponistava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 16, 2007 9:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
ne znam da li je itko bio informiran u zadnje vrijeme o ovom dogadaju, no iznio bi jos neke podatke koji nisu bili peistupacne javnosti dulje vrijeme

dakle, vec je znano da nakon tragedije pomoc nije dolazaila 3 sata i da su tek nakon toga dosla vozila hitne i dalje se sve odigralo po vec poznatom dogadaju. no, sto se zapravo dogodilo u ta 3 sata.

netom poslje "nesrece" vojska i specijalna policija su bili prvi na mjestu "zlocina" te vec izgorena tijela prebacili u vojnu bazu u zemunik da bi potom (neznam sto su tamo radili) opet ih vratili na isto mjesto na kornatima!!

eto zato pomoc nije ni mogla a vjerujem niti smjela doc u prva tri sata!!

NEciji interesi su bili iznad pomoci izgorjelima???
Zar su se prvo trebali ocistit dokazi??
I onda prodavat prica o eruptivnom pozaru!!

dakle ono sto se tamo odigralo je bilo nesto od vrlo velike vaznosti i nadasve nesmije doc u javnost.... #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Latinica
PostPostano: uto okt 16, 2007 10:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Citat:
NEciji interesi su bili iznad pomoci izgorjelima???
Zar su se prvo trebali ocistit dokazi??
I onda prodavat prica o eruptivnom pozaru!!

dakle ono sto se tamo odigralo je bilo nesto od vrlo velike vaznosti i nadasve nesmije doc u javnost....


Jučer , gledajući Latinicu, nekak mi je ( bez obzira kaj sam od prvog trena znala da nisu čista posla po verbalnoj agresiji vlasti kojom se MORALO naći krivce) bilo užasno BAD koju količinu govana i manipulacija MORAMO svakog dana gutati!!!
Negdje u sebi znam da puno stvari u životu određujemo sami - ako je puno toga negdje zapisano - valjda i puno toga ne možemo izbjeći...ali ne mogu se oteti dojmu da je OVO SLUČAJ čistog pokusa NEKOGA ILI NEČEGA u NEKE SAMO NJIMA ZNANE CILJEVE!!!!

P.S. Jedino me žalosti da 90% ljudi koji me okružuju DOISTA misli i vjeruje da je onaj lik recepcionera KRIV ZA SVE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 16, 2007 11:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Uvijek su interesi. Moć, novac, piramida. Krivac se izmisli i to je to.
Savjetovao bih ti da se ne opterecujes "svjetskim dogadajima" jer su isti kreirani da ti obacas paznju na njiih i da se njima bavis. Borba na koju trebaš usmjeriti pažnju je na osobnoj razini. Duse koje vladaju ovom OPS zonom ovdje vjecno inkarniraju one ne napreduju, tebi bi trebao biti cilj da ti ova zona bude prolazni nivo u tvom razvoju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 16, 2007 12:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
ma zgodno je i baciti oko na dogadaje, jer opet ne mogu svi tako pojmiti..neki nikako, i prihvacaju sve kako je servirano..naravno da je u suvstini najbitnije poradit na osobnoj razini :wink:

inace
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrva ... 61727.aspx

sad je Jack, vrlo lako objasniti ona tvoja pitanja "kako je moguce (da su spusteni u krug di je bio pozar itd...)" vrlo jednostavno..nisu bili spusteni i sl. nego nam serviraju takve sulude odgovore i mazu oci :shock: :shock: :!: :!:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 17, 2007 8:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Grunfer je napisao/la:
tebi bi trebao biti cilj da ti ova zona bude prolazni nivo u tvom razvoju.


A što bi mu trebao biti cilj ( osim što mu kao ova zona ne bi trebala biti cilj ) ?

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 28, 2007 4:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
"gori gora,gori borovina"-mate BULLić- :evil: =; :oops: [-o< ](*,) :offtopic:
:love5: :notworthy: :help: :ontopic:
:evil3: :love9:

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 04, 2007 9:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Slažem se sa onima koji u slučaju Kornata vide čudne stvari.
Neću ponavljati već poznato nego ću pisati ono što su mnogi vjerovatno čuli ali nisu obratili pažnju na to. Naime radi se o ovcama. 50-ak ovaca se samo spasilo, a bile su vrlo blizu poginulih vatrogasaca. Valjda su instiktom pronašle sigurniji put ili njihov predvodni-k-ca nije prima-o-la ničije sugestije. Ili ovce nisu bile nekom zanimljive.

Vatrogasci u Dalmaciji imaju iskustva sa požarima.To svi znamo jer svakog ljeta glavne vjesti u medijima su oglavnom požari uz more. Na Kornatu su bili i profesionalci i amateri i bez obzira na njihovu mladost siguran sam da su bili iskusni gasitelji. Teren na Kornatu je užasan i zbog toga su mlađi gasitelji bili u prednosti. I vjerujem da su baš zbog iskustva i krenuli tim pravcem, a ne prema kruški sa vodom. I onda erupcija!!!!

Gore sam spomenuo ovce i njihov instikt. Ali i ljudi imaju instikt. U svakom poslu koji čovjek radi razvija se stanoviti radni instikt. Siguran sam da su ga imali i tragično preminuli vatrogasci I siguran sam da je u toj tragediji učestvovao netko sa strane. Da li vojska ili netko odozgo ne znam ali je.

Sam način na koji je reagirala vlast sličan je onom od pred nekoliko godina kad su spektakularno uhitili tkz. " zločinačku organizaciju " u Zagrebu. Svi znamo kako je to završilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 05, 2007 2:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 13, 2007 9:36 am
Postovi: 12
Lokacija: Negdje...
Slažem se da su tu debelo upleteni MORH i cijela vlast.zato što ima stara poslovica - gdje ima dima ima i vatre...odvratno simbolično
naravno da se nesreće događaju i požari su opasni i ljudi griješe,ali ovo na Kornatima je ipak malo previše - vrlo vješto se sve zataškava i ako se vratimo na sve - ništa nije objašnjeno niti argumentirano niti dokazano!!
i razapeli su čovjeka po medijima,uništili mu život jer gamad s vrha nije ni pomislila da možda iz njihovog lopovluka dolazi to da nam ne funkcioniraju neke stvari u državi...ali mi smo glupe ovce i dalje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 12, 2007 10:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 12, 2007 12:18 am
Postovi: 18
Lokacija: Zagreb
postoji samo jedna teorija o poginulima s Kornata...pošto od trave nisu mogli izgoriti nikako, jer su svi bili iskusni profesionalci
kad su počeli gasiti,vjerojatno su došli do napalm bombe a kad je ona eksplodirala izgorili su skroz i bili odbačeni da stranu otoka gdje nije bilo izgorenih stabala...otkud napalm na Kornatu?
pa,kad je nato bombarditao srbiju,naravno,išli su iz nato baze u italiji,prek jadrana i višak su izbacili kod nas,eto


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 1:57 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 12, 2007 12:18 am
Postovi: 18
Lokacija: Zagreb
ne mogu vjerovati da netko od vas nema nikakav komentar ili bar neku drugu teoriju koja se mogla odigrati na Kornatu...:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz