Sada je: čet apr 18, 2024 9:46 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub jul 09, 2005 6:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
СВЕ НАМ УЗЕТ МОГУ АЛ ДУШУ НЕ МОГУ


Da, ali ju mogu "skenirati" i replicirati... pa tko zna, možda i postoje kopije naših duša negdje...

No, nije tema ove rasprave o Londonu...

NWO iliti Svjetska Vlada ionako vuče konce svojim rukama... radi razne stvari i ovo im je bio još samo jedan detalj u nizu. Tko zna što još slijedi...

No, ako otvorimo oči i uši, možda vidimo poneki znak kraj puta...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 12, 2005 9:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Оживљен Устав ЕУ

Најзад добра веста за Европску унију. После серије драматичних удара: одбијања бирача у Француској и Холандији да прихвате Устав ЕУ и неуспешног самита, Луксембург је, у недељу, оживео наду да идеја о уједињеној Европи није мртва.

На недељном референдуму убедљива већина Луксембуржана прихватила је Устав ЕУ. Према званичним резултатима за такву одлуку гласало је 56,52 одсто грађана који су изашли на биралишта, против је било 43,48 одсто.

Победа присталица устава није била очекивана. Четири недеље уочи гласања било је забрањено објављивање процена о исходу референдума што је изазивало додатну неизвесност.

У централи ЕУ у Бриселу и државама чланицама Уније резултат референдума у Луксембургу дочекан је са олакшањем. Луксембуршко „да” је у Паризу оцењено као „значајан сигнал целој Европи”.

Izglega da su eksplozije u Londonu imale brz efekat na gradjane EU. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 12, 2005 10:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Izglega da su eksplozije u Londonu imale brz efekat na gradjane EU.


Da, ovce su se malo preplašile i podržale njihovo tjeranje u jedinstveni tor. Zajedno su kao jače... misle. Ali ovce nisu baš prepametne, i ne vide da im to NIJE dobro za njih. Evropska zajednica je samo 1/3 svjetske vlade koja jednako vlada SVIM dijelovima svijeta ionako. No, ovce vole to, pa ipak glasaju za, pa kako im bude...

Uskoro će malo beeeee-kati kad vide što su si odobrile s time... :twisted:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 13, 2005 11:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 15, 2005 1:34 pm
Postovi: 45
Lokacija: Sad i ovdje
Svaka cast kirilici ali ja nažalost ne znam čitati pa ako moze neko prevesti bio bih zahvalan. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 13, 2005 6:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
JOE je napisao/la:
Svaka cast kirilici ali ja nažalost ne znam čitati pa ako moze neko prevesti bio bih zahvalan. :oops:


Sorry,ovo je bio copy-paste.Evo prevoda:

Ozivljen Ustav EU

Najzad dobra vest za Evropsku uniju.posle serije dramaticnih udara:odbijanje biraca u Francuskoj i Holandiji da prihvate ustav EU i neuspesnog samita,Luksemburg je,u nedelju,oziveo nadu da ideja o ujedinjenoj Evropi nije mrtva.
Na nedeljnom referendumu ubedljiva vecina Luksemburzana prihvatila je Ustav EU.Prema zvanicnim rezultatima za takvu odluku glasalo je 56,52 odsto gradjana koji su izasli na biralista,protiv je bilo 43,48 odsto.
Pobeda pristalica ustava nije bila ocekivana.Cetiri nedelje uoci glasanja bilo je zabranjeno objavljivanje procena o ishodu referenduma sto je izazivalo dodatnu neizvesnost.
U centrali EU u Briselu i drzavama clanicama Unije rezultat referenduma u luksemburgu docekan je sa olaksanjem.Luksembursko "da" je u Parizu ocenjeno kao "znacajan signal celoj Evropi".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 13, 2005 6:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
JOE je napisao/la:
Svaka cast kirilici ali ja nažalost ne znam čitati pa ako moze neko prevesti bio bih zahvalan. :oops:


Probaj s ovim ubuduce, nadam se da ce pomoci :wink:
http://www.uni-bonn.de/~manfear/cyrlatencoder.php

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 13, 2005 7:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
T-1000 je napisao/la:
JOE je napisao/la:

Probaj s ovim ubuduce, nadam se da ce pomoci :wink:
http://www.uni-bonn.de/~manfear/cyrlatencoder.php


Skoro pa savrsen.Nista bez rucnog prevoda. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: London part II
PostPostano: čet jul 21, 2005 5:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri maj 25, 2005 12:55 pm
Postovi: 69
Četiri nove eksplozije u Londonu, jedna osoba ozlijeđena

LONDON je u četvrtak u 13:28, samo dva tjedna nakon napada koji su odnijeli 56 života, ponovo došao na udar terorista. Manje su eksplozije potresle tri stanice metroa, Warren Street (uži centar Londona), Oval i Shepherd´s Bush, a jedna je eksplozija odjeknula u autobusu u četvrti Hackney.

BBC piše o očevicima koji javljaju da su vidjeli dim kako izbija iz dvije od tri stanice metroa koje su evakuirane.

Zasad je poznato da je u eksplozijama ozlijeđena najmanje jedna osoba, i to na stanici u ulici Warren. Glasnogovornik londonske podzemne željeznice kazao je BBC-u da su eksplozije uzrokovala "tri manje eksplozivne naprave".

Policija je rekla novinarima okupljenim oko stanice Shepherds Bush kako je nepoznata osoba prijetila da će se dići u zrak, a potom je pobjegla.

U istočnom Londonu, u Hackneyu, zabilježena je manja eksplozija u autobusu na kat (doubledeckeru) koji vozi na liniji 26, a hitne službe su na licu mjesta, potvrdila je policija.

Glasnogovornik londonske autobusne službe kazao je BBC-u da je vozač dotičnog autobusa čuo eksploziju na katu autobusa. Vozač je potom zaustavio autobus, otišao na kat i vidio da je dobar dio prozora razbijen. U autobusu nije bilo ozlijeđenih.

Sky TV javio je da su naoružani policijski djelatnici ušli u bolnicu u blizini stanice Warren. BBC je oko 17:10 javio da se jedna osoba pokušala probiti kroz policijski kordon koji je orkužio bolnicu, ali je svladana i uhićena.

Nagađa se da je jedan od napadača pobjegao u bolnicu, ali još uvijek nije jasno je li to osoba koji je policija uhitila oko 17h. No, policija je kazala okupljenim novinarima da je situacija u bolnici "razriješena".

Sky je ranije javio da je djelatnicima bolnice podijeljen letak s opisom visokog crnca ili azijata, iz čije su odjeće navodno virile žice.

Jedna je svjedokinja, koja je evakuirana iz metroa u ulici Warren, kazala kako je vidjela dim u vagonu. "Bila sam u vagonu i osjetila sam dim, kao da nešto gori. Svi su paničarili, ljudi su vrištali." - kazala je 35-godišnja Sosiane Mohellavi.

Drugi je svjedok u razgovoru za Sky TV izjavio da je eksplodirao ruksak jednog od putnika, ali ova informacija još uvijek nije potvrđena.

"Sreo sam mladog Talijana koji je tješio svoju sunarodnjakinju, on mi je rekao da je vidio čovjeka s ruksakom, koji je odjednom eksplodirao. Bila je to manja eksplozija, ali dovoljna da raznese ruksak." - kazao je svjedok.

Uprava londonskog metroa zaustavila je sav promet podzemnom željeznicom.

Šef londonske policije Ian Blair ocijenio je da su eksplozije koje su u četvrtak pogodile londonski gradski prijevoz "vrlo ozbiljan incident", istaknuvši kako je riječ o četiri puno manje eksplozije od onih u kojima je prije točno dva tjedna poginulo više od 50 osoba.

Blair je isto tako pozvao stanovnike Londona da "ostanu tamo gdje jesu".

Očevidac iz ulice Oval kazao je BBC-u da je čuo slabu eksploziju, a potom je vidio čovjeka kako bježi.

BBC je javio kako su incidente najvjerojatnije uzrokovale eksplozije detonatora, a ne većih bombi. Na sva četiri mjesta eksplozije brzo su došlo djelatnici antiterorističke postrojbe londonske policije s psima obučenim za njušenje eksploziva.

Prema svemu sudeći, radi se o novom napadu terorista, ali čini se da ovaj put nisu išli na ubojstvo što većeg broja civila, nego na širenje panike.

Današnji napad dogodio se točno dva tjedna nakon terorističkih napada na britansku prijestolnicu, u kojima je poginulo 56 ljudi, uključujući četvoricu bombaša samoubojica.

Britanski premijer Tony Blair otkazao je dogovoreni sastanak s australskim premijerom Johnom Howardom, a u 16:45 obratio se javnosti.

Blair je pozvao na smirenost nakon novih napada te pohvalio londonsku policiju za brzinu reakcije.

"Hvala bogu, nije bilo mrtvih, moramo reagirati smireno i nastaviti sa svojim svakodnevnim životima. Policija je reagirala sjajno, nadam se da ćemo uskoro opet uspostaviti normalno funkcioniranje gradskog prometa." - kazao je Blair komentirajući najnovije napade na London, dodajući kako je cilj današnjih napada bio sijanje panike u Londonu.

BBC je javio da je oko 16:25 policija uhitila neidentificiranog muškarca ispred ureda premijera Tonya Blaira, u ulici Downing broj 10.

Nešto prije 18h BBC je objavio da su u vezi s današnjim eksplozijama uhićena dva muškarca, čiji identitet nije objavljen. Policijski izvor dodao je da policija i dalje traga za nepoznatim brojem sumnjivaca povezanih s današnjim eksplozijama.

Izvor: http://www.index.hr/clanak.aspx?id=275555


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
odmah smo sumljicavi, tajne sluzbe, udruzenja, mi6...
tko pali dalmatinsku obali???

glupi ljudi koji zive dan i komad, a misle da sve rade to za bolje sutra. koje nazalost necemo docekati..

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 10:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ne, pa zašto bi bili sumnjičavi ako se par bombi istovremeno aktivira u nekom gradu?!? Pa što je to "normalno", svaki dan?!?

Stari moj, mislim da si ti - ili jako slijep, ili jako naivan. Oprosti na pridjevima, ali daj si zbroji 2 i 2, pa vidi što ćeš dobiti... Nemoj da drugi manipuliraju tobom, a da ti uopće to ne shvatiš, a što je najgore - i to zagovaraš!!!

Katastrofa. No, to je tvoj izbor i to cjenim jer imaš svoj stav i to je to. Smo ga nemoj nameteti tu drugima jer ćeš prouzrokovati širenju mnogo negativne energije jer ljudi ovdje ne rezoniraju s tobom. Tada im radiš štetu, a ne zajednički napor za napredak. No, to je tvoja slobodna volja, pa kako želiš... provociraj dalje i puni svoj ego, ili pomogni drugima i podijeli zajednička iskustva u životu kao jedno sredstvo zajedničkog podizanja znanja i svijesti. Pozitivno je pomoći ljudima, a ne ih "pikati" kad god se pruži prilika.
Sad se dogovori sam sa sobom što želiš i hoćeš postići, pa vidi jel ti je gušt pomagati ili provocirati. Tvoj izbor. Oba izbora su ISPRAVNA !!! Čini što hoćeš, snosiš posljedice za bilo koje odluke. Mir i pozitivno... eto toliko od mene prema tebi.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 11:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
Organski portal osobno je napisao/la:
tom je napisao/la:
Mozeli ko prevesti ovo, nazalost slab sam sa engleskim.


Poanta je da je tip dosao na Tv i izjavio da je taj napad u Londonu istovjetan kao i vjezbe koje je on radio tjednima ili kolko vec na tim identicnim mjestima i u identicno doba dana.


AAAAAJMEEEE SLUCAJNOOOOSTIIIIII!!!!
Uostalom Tuzlak, zašto bi tko bio sumnjičav? Sve nam piše u onoj knjizi koju sam dobio na dar od jednog fratra.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 12:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
balkan je teroriziran gotovo 10 godina, dnevno je znalo padati na stotine granata, bombi, istovremenih explozija. tih 90tih sam boravio u zapadnoj eu i znate koliko se ljudi tamo brinulo, zbog nasih bombi, pogotovo mladih, malo vise od 0%, na uvazenim tv kanalima nakon sto prikazu scene rata/terorizma na balkanu slijede vesele teme i istog trenutka se zaboravi balkan.

Za nijemce, engleze, skote, francuze, smo bili obicni divljaci, mi sa balkana. danas kada odes na zapad i kazes da si iz cro, bih scg, mac, obicno misle da su to neke zemlje u africi ili na dalekom istoku u rusiji...

opet cu se pozvati na bibliju(oprostite) gdje ima jedna ziva istina zapisana, kakvo sjeme sijes takve tikve/bundave beres.

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 8:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
dnevno je znalo padati na stotine granata, bombi, istovremenih explozija. tih 90tih sam boravio u zapadnoj eu i znate koliko se ljudi tamo brinulo, zbog nasih bombi, pogotovo mladih, malo vise od 0%,


Istina, samo stvar doživiš malo drugačije na prvoj crti ( sad nema veze s koje strane ratišta )... i mogu ti reći da je "feeling" malo drugačiji... i te stvari malo drugačije shvaćaš nego što to na tv objasne... i mogu ti reći da sam osobno bio užasnut prvi put kad sam čuo da na naše mjesto gdje smo trenutno bili stacionirani, da su rekli da je bilo puno više ranjenih ili poginulih nego što nas je uopće i na početku bilo... počeli su sistematski dezinformirat namjerno da se ljudima diže kosa na glavi...
Ali na polju - sve "uobičajeno"... nekog raznese mina, nekog pogode, netko nema sreće i skupljš mu crijeva koja su razbacana naokolo, rastrgnuti komadi tijela kao kod otmice vanzemaljaca - ista stvar - samo si mi ovo sami radimo... smrad raspadnutih već do kojih ne možeš jer su pali u minsko polje, jauci onih koji umiru... eto, i nije nešto... kad to sve prođeš i iskusiš to, poslije ti je skoro sve ravno. No, ako si shvatio neke stvari, nastavljaš dalje, pokušavajući normalizirati sve u sebi i oko sebe i ako imaš dovoljno snage - uspiješ. Vratiš se u "normalu".

Heh, da... i ratno stanje je nešto drugo nego bombe u gradu gdje inače žive normalno ljudi u miru... Jes da njih je bolila ona stvar za nas... ali pitam se da li recimo sada tebe brinu djeca u Africi ili negdje na Bliskom istoku gdje ih tko zna koliko gine dnevno??? I ako da, što si poduzeo u vezi toga? Samo reći žao mi je - to ti je isto kao i da ne učiniš ništa...

Tako da ne možeš rat opisivati istim slučajem kao i podmetanjem bombi za "vrijeme mira"... hehe.

:wink:

Naravno, sve ti se kad - tad vraća u nekom obliku. Da naučiš lekciju. Zato je točna ona priča o bundevama... slažem se. A i ona je postojala i prije nego što je biblija uopće napisana prvi put...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 12:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
rekao sam da je u bibliji zapisana prica o bundevama :) a ne da je prica potekla iz biblije.

Op prvoj borbenoj liniji nemoras mi objasnjavati, imam iskustvo po tom pitanju.

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 2:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Tuzlak je napisao/la:

opet cu se pozvati na bibliju(oprostite) gdje ima jedna ziva istina zapisana, kakvo sjeme sijes takve tikve/bundave beres.


Ti mora sa si zasijo sjeme neznanja.

Kad smo vec kod te recenice reci mi sta mislis o hinduizmu. Dal se covjek moze spasiti moleci se recimo..ne znam napamet govorim...Krisni?

Ako ne ..zasto?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 3:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
Organski portal osobno je napisao/la:
Tuzlak je napisao/la:

opet cu se pozvati na bibliju(oprostite) gdje ima jedna ziva istina zapisana, kakvo sjeme sijes takve tikve/bundave beres.


Ti mora sa si zasijo sjeme neznanja.

Kad smo vec kod te recenice reci mi sta mislis o hinduizmu. Dal se covjek moze spasiti moleci se recimo..ne znam napamet govorim...Krisni?

Ako ne ..zasto?

Ti ocito podcjenjujes i omalovazavas sugovornika u ovom slucaju mene, a neznas tko je u stvari sa ove strane. Mozda je netko tko tebe poznaje :) pa ti zeli malo nauditi, nogu ti podmetnuti.

Vidje Bog da ljudima dobro krenu, .. ostatak znas

Sto se tice hinduizma i hindusi traze smiraj duse kod boga, a bog je jedan. Razlicite religije razlicito intrepetiraju stvoritelja, a cilj je jedan sjediniti se sa bogom.
Eto ti svog stvoritelja vidis kao nekog vanzemaljca sto je istina, bog jeste vanzemaljac, ali ti ne postujes zakone koje propisa tvoj stvoritelj, pokusvas biti slobodan, i onda kada mislis da si se oslobodio, otrgnuo se od stvoriteljeva zakona, ti si samo presao na drugu stranu i nista vise. imas svjetlo i tamu, imas toplo i hladno, izmedju nema nista niti moze biti...

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 3:59 pm 
svrsenstvo lezi u balansu- ravnotezi. Covjek bi "trebao" bas i biti izmedju da bi bio slobodan, hodati po granici :)


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 4:16 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
svrsenstvo lezi u balansu- ravnotezi


Tako je, u potpunosti se slažem !

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 4:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
rekao sam da je u bibliji zapisana prica o bundevama a ne da je prica potekla iz biblije.

Op prvoj borbenoj liniji nemoras mi objasnjavati, imam iskustvo po tom pitanju.


Dobro, to i nije poanta ovdje. Rat sam spomenuo samo kao "nenormalne" uvjete.
Znači, "normalno" je da istovremeno bombe pucaju po podzemnim željeznicama i gradskom prijevozu?!? Mislim da je to bila poanta onog posta... ?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Tuzlak je napisao/la:
Eto ti svog stvoritelja vidis kao nekog vanzemaljca sto je istina, bog jeste vanzemaljac, ali ti ne postujes zakone koje propisa tvoj stvoritelj, pokusvas biti slobodan, i onda kada mislis da si se oslobodio, otrgnuo se od stvoriteljeva zakona, ti si samo presao na drugu stranu i nista vise. imas svjetlo i tamu, imas toplo i hladno, izmedju nema nista niti moze biti...


Ja kazem da je dobro i zlo forma bas kao i toplo i hladno a da je egzistencija sustina koja je iznad dvojnosti. Pokusaj razmisljati na razini apstrakcije bar nekakve a ne svojim osjetilima dopustati da oblikuju tvoju viziju boga.
Kako objasnjavas da je jedan od stupova hinduizma astrologija. Zapravo vedska astrologija je jedna od dijelova njihove duhovnosti.

I molim te prekini sa time kog ja vidim ko svog Boga jer si naporan u 3pm. Trubis isto sta god da ti covjek kaze.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz