Sada je: sub apr 27, 2024 9:48 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sjeverna Koreja
PostPostano: pon sep 13, 2004 8:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Jel zna netko nesto sto se nije objavilo javnosti?

Mislite da su to testovi nuklearnog oruzja?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 19, 2004 1:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Bas je skoro bila jos jedna eksplozija al' kao ne od nuklearke vec zbog gradnje hidroelektrane?!
A da,bila je i izjava nekoga od Korejaca kako nece zaustaviti proizvodnju nuklearnog naoruzanja sve dok se ameri ne zaustave sa porobljavanjem.Izgleda da su oni na redu za napad.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 20, 2006 8:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Nejasno oko korejskog projektila
20. jun 2006. | 19:39 | Izvor: Beta
Ženeva -- Nije jasno da li je Severna Koreja projektil dugog dometa, koji se nalazi na lansirnoj rampi, napunila gorivom.

Šef diplomatije Južne Koreje Ban Ki-Mun izjavio je da još uvek nije jasno da li je Pjongjang natočio gorivo, ali da se projektil nalazi na rampi za lansiranje, prenele su agencije. Američki zvaničnici tvrde da dokazi poput satelitskih slika ukazuju da je Severna Koreja možda napunila gorivom projektil čiji domet iznosti do 15.000 kilometara i da je spremna za test lansiranje.

ŽENEVA, 20. juna 2006. (Beta) -

Za to lansiranje Vašington, Seul i Tokio tvrde da će predstavljati veliku pretnju regionalnoj bezbednosti.

Ban je u Ženevi pozvao Severnu Koreju da ne sprovede svoje planove i da se vrati šestočlanim razgovorima o prekidu njenog nuklearnog programa. Ban je ocenio da bi motiv Severne Koreje mogao da bude taj da pokaže da može da razvije nuklearno oružje i da taj argument koristi kao "džoker" u razgovorima, naročito sa SAD.

U kasnijem govoru Ban je na Konferenciji UN o razoružanju rekao da je njegova vlada duboko zabrinuta zbog lanrisanja koje bi moglo da ima "ozbiljne negativne posledice za stabilnost korejskog poluostrva i severoistočne Azije, kao i po međunarodne pokušaje uklanjanja oružja za masovno uništenje".

Pjongjang mora da se vrati šestočlanim pregovorima bez postavljanja uslova, rekao je Ban, koji je kandidat za mesto generalnog sekretara UN. Kofi Anan će krajem godine napustiti svoj položaj.

Inače, poslednja runda nuklearnih pregovora dve Koreje, Kine, Japana, Rusije i SAD održana je u novembru 2005.

Delegacija Severne Koreje odbacila je Banov govor kao "iznenađujuće agresivan i neočekivan", posebno posle pozitivnog razvoja odnosa dve zemlje i zajedničke deklaracije potpisane pre šest godina. "Ako je sadržaj njegove izjave odraz promene stava vlade, to je kršenje, pa čak i izdaja, zajedničke deklaracije Severne i Južne Koreje, koja je usvojena 15. juna 2000. godine", rekao je diplomata Severne Koreje An Mjong Hun.

An je dodao i da je vrlo zabrinjavajuće ako je Ban iskoristio razgovore o razoružavanju i novom Savetu UN za ljudska prava u Ženevi kako bi postao novi generalni sekretar UN.

Generalni sekretar UN Kofi Anan pozvao je danas lidere Severne Koreje da smire zabrinutost međunarodne zajednice zbog planova Pjongjanga da lansira projektil dugog dometa.

Francuski premijer Dominik de Vilpen rekao je, posle razgovora sa Ananom u Parizu, da Francuska deli stav Kofija Anana. "Nadam se da će lideri Severne Koreje saslušati i čuti šta svet govori. Mi smo svi zabrinuti", rekao je Anan i dodao da Pjongjang mora da bude "veoma oprezan da ne bi stvorio još komplikovaniju situaciju na korejskom poluostrvu".

Australijski ministar spoljnih poslova Aleksander Dauner ocenio bi da bi test lansiranje bilo "vrlo provokativno, naročito u severnoj Aziji gde postoji velika zabrinutost". Dauner je upozorio da bi test mogao veoma da škodi Pjongjangu i njegovim odnosima sa međunarodnom zajednicom.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Sjeverna Koreja zaprijetila nuklearnim ratom protiv SAD
PostPostano: pon jul 03, 2006 8:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Sjeverna Koreja će odgovoriti na preventivni američki vojni napad "uništavanjem udara i nuklearnim ratom", javili su u ponedjeljak državni mediji te zemlje pojačavajući svoju ratobornu retoriku.
Korejska Centralna novinska agencija, pozivajući se na neimenovanog "analitičara" novina Rodong Sinmun, optužila je Sjedinjene Države za povećani vojni pritisak na izoliranu komunističku zemlju.

Sjevernokorejska prijetnja odmazdom, koju obično prenose mediji pod državnom kontrolom, došla je u vrijeme američkih zvaničnih izvještaja da Pjongjang pokazuje znakove priprema za testiranje dugometnog projektila.

"Vojska i narod DPRK-a sada su u potpunosti spremni da odgovore na preventivni napad nemilosrdnim poništavajućim udarom i nukleranim ratom kao moćnim stredstvom nuklearnog odvraćanja", navodi se u izvještaju. DPRK je akronim zvaničnog imena Sjeverne Koreje - Demokratske Narodne Republike Koreje.

U izvještaju se optužuje Washington za jačanje vojnog pritiska na tu zemlju vojnim vježbama, masivnim gomilanjem oružja i zračnom špijunažom - razmještanjem novih špijunskih aviona u Južnoj Koreji.

http://sarajevo-x.com/clanak/060703042

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 03, 2006 11:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Lako je njima da prete kada iza njih stoji Kina:


Kina pretekla Veliku Britaniju

Njujork -- Kina izbila na četvrto mesto liste najvećih svetskih ekonomija, pokazuju najnovije računice Svetske banke.

Kineska proizvodnja u 2005. vredela je 2.200 milijardi dolara, odnosno 0,004 odsto više od britanske. SAD, Japan i Nemačka drže prva tri mesta liste najvećih ekonomija u svetu.

Izvor:Beta

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 05, 2006 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Severnokorejsko probno lansiranje

Sedam projektila do sada

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 06, 2006 9:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Moje subjektivno misljenje je da je Pyong Yang samo jedno prepotentno razmazeno deriste koje prijeti nuklearnim holokaustom radi svog malog reproduktivnog organa ,i da se pomochu tog osjeca kao musko... al bez tog... on je samo debeli cetverooki geek...

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 08, 2006 7:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Cartman je napisao/la:
Moje subjektivno misljenje je da je Pyong Yang samo jedno prepotentno razmazeno deriste koje prijeti nuklearnim holokaustom radi svog malog reproduktivnog organa ,i da se pomochu tog osjeca kao musko... al bez tog... on je samo debeli cetverooki geek...

Eh ta danasnja omladina. Ni vesti vise ne zele da procitaju kako treba. Pjongjang je grad Cartmane. Malo si se zabunio. :mrgreen:


Ni odnos izmedju Kine i Tajvana nije nista bolji:

http://www.spacewar.com/reports/Taiwan_ ... a_999.html

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 09, 2006 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Indija lansirala raketu

9. jul 2006. Izvor: Beta
Nju Delhi -- Indija je danas prvi put probno lansirala balističku raketu "agni 3", koja može da nosi nuklearno punjenje.

"Agni 3" ima domet od 4.000 kilometara, što je dovoljno da dosegne na primer Šangaj ili Peking. Raketa je lansirana iz centra u istočnoj indijskoj državi Orisa, rekao je portparol ministarstva odbrane Sitašu Kar i dodao da je lansiranje uspešno obavljeno.

Proba indijske rakete sa najvećim dometom smatra se rutinskim testom, a ne izazivanjem susednog nuklearnog rivala, Pakistana.

Nju Delhi i Islamabad redovno sprovode probna lansiranja, ali obično prethodno o tome obaveste jedan drugog. Ne zna se, međutim, da li je Indija obavestila Pakistan o današnjem lansiranju. Lansirana raketa "agni 3" pala je nedaleko od Nikobarskih ostrva u Bengalskom zalivu.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 10, 2006 4:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Japan razmatra preventivni napad na Sjevernu Koreju


SLUŽBENI izvori potvrdili su u ponedjeljak da japanske vlasti razmatraju opciju preventivnog vojnog udarca na sjevernokorejske raketne baze, javljaju svjetske agencije.

Japanska vlada trenutno se bavi pitanjem bi li takav eventualni napad nužno značio i kršenje japanskog ustava. Analitičari takve najave tumače kao zaoštravanje politike prema Sjevernoj Koreji, koja je prošlog tjedna izvela nekoliko pokusnih ispaljivanja dalekometnih raketa.

"Ukoliko prihvatimo činjenicu da ne postoji druga opcija sprječavanja napada, tada postoji mišljenje da bi napad na raketne baze bio u skladu s našim ustavnim pravom na samoobranu." - kazao je glavni tajnik Vlade, Shinzo Abe.

Japanski ustav brani upotrebu vojske u rješavanju međunarodnih sporova, kao i postojanje vojnih snaga namijenjenih ratovanju. U Tokiju to shvaćaju kao pravo na vojne postrojbe čija je isključiva namjena samoobrana. Japanska vojska broji oko 240,000 ljudi.

Glasnogovornica japanskog Ministarstva obrane kazala je kako Japan ne posjeduje dalekometno oružje poput balističkih projektila kojima bi mogao napasti sjevernokorejske raketne baze.

"Nema nikakve sumnje da su sjevernokorejski raketni testovi prijetnja Japanu, kao i cijeloj regiji. Prirodno je da Japan poduzima mjere protiv takvih prijetnji." - kazao je Abe.

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=321721

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 11, 2006 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
...American officials fear Iran is negotiating to buy plutonium from North Korea in a move that would confound the international effort to stop Tehran’s nuclear weapons programme.

...North Korea’s aggressive behaviour and a record of kidnapping Japanese citizens have created new willpower among politicians in Tokyo to strengthen their military forces. To China, Japan’s wartime adversary, that signals a worrying change in the strategic equation. Nationalism in both countries is on the rise. Relations between the two are at their worst for decades.

...One scenario is that Japan abandons its pacifist doctrine and becomes a nuclear weapons power. “The Japanese people are very angry and very worried and, right now, they will accept any government plan for the military,” said Tetsuo Maeda, professor of defence studies at Tokyo International University.

http://www.informationclearinghouse.inf ... e13934.htm

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 13, 2006 4:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Esperio Max je napisao/la:
Cartman je napisao/la:
Moje subjektivno misljenje je da je Pyong Yang samo jedno prepotentno razmazeno deriste koje prijeti nuklearnim holokaustom radi svog malog reproduktivnog organa ,i da se pomochu tog osjeca kao musko... al bez tog... on je samo debeli cetverooki geek...

Eh ta danasnja omladina. Ni vesti vise ne zele da procitaju kako treba. Pjongjang je grad Cartmane. Malo si se zabunio. :mrgreen:


Ni odnos izmedju Kine i Tajvana nije nista bolji:

http://www.spacewar.com/reports/Taiwan_ ... a_999.html




ma nemoj zamjerit, ja sam adolescent...young n restless :D

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 13, 2006 2:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
ma nemoj zamjerit, ja sam adolescent...young n restless

Pre bih rekao delikvent. :D

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 13, 2006 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Esperio Max je napisao/la:
Citat:
ma nemoj zamjerit, ja sam adolescent...young n restless

Pre bih rekao delikvent. :D



davno, davno :mrgreen:

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 43 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz