Sada je: čet apr 18, 2024 9:32 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Deep Impact
PostPostano: pon jul 04, 2005 7:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Da li neko zna zašto NASA nije prenosila uživo sudar sa kometom Tempel 1, već je samo prikazivala jednu po jednu sliku, i to sa zakašnjenjem? Da li se nešto sakriva od javnosti?

_________________
"When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. Sometimes there's a moment as you are awaking, when you become aware of the real world around you. But you are still dreaming."
http://ufos.tk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Deep Impact
PostPostano: pon jul 04, 2005 8:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
A cuj sve je moguce no sa druge strane nije da se to bas sve odvijalo na Rhode Islandu pa da to prenose tek tako vec u svemiru a signal od tamo putuje i ko zna kako su to uopce snimali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 9:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
A jeste li pomislili na to da ta kometa ide prema nama?
Neki se slažu sa teorijom da su je alieni iz kuperskog pojasa poslali ka nama....time zvanično je počela invazija......ja imam osječaj da bi to zaista moglo biti tako.

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 11:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 24, 2004 10:39 pm
Postovi: 40
joj molim vas, zbilja ne vjerujem koje vi tu teorije bacate, zbilja ne vjerujem, pa jel vama bas sve zavjera??!?? vjerojatno je pokvareno mlijeko koje sam neki dan kupio pocetak invazije isto, pokusavaju nas potrovat novim vrstama bakterija!!!!! :idea:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 12:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Adis
Kometa se u vreme udara nalazi na 134 miliona km od Zemlje, sto znaci da mora postojati zakasnjenje jer signal putuje brzinom svetlosti
(300 000km/s).
Evo ti odgovor zasto NASA nemoze prenositi live video
http://deepimpact.jpl.nasa.gov/faq.html#q10

Q: I gather we'll see the collision in full-motion video (televised) because the event will be near enough. At what point is full-motion video no longer possible, i.e. at what distance from Earth?

We will not be able to observe the impact in "full motion video" (ie., at a rate of 30 frames/sec) because of data rate limitations both in the imaging cameras and in the data link from the spacecraft to Earth. The cameras are designed to make accurate scientific measurements, not primarily to produce video. As such, the imaging detectors are read out relatively slowly in order to keep the noise levels low, and the data are encoded to 14 bits to make the most accurate measurements possible. At their full frame format (1024x1024 pixels), the cameras will output only one frame every 1.7s. At impact and for the following few seconds, we plan to use subframe imaging modes (64x64 pixels in the Medium Resolution Instrument and 256x256 pixels in the High Resolution Instrument). With these formats, the cameras can produce frames at rates of about 20/sec for the MRI and 5/s for the HRI. So we will be able to reconstruct the impact itself with pretty good time resolution. Even if the cameras could produce frames at 30/sec, the data link to Earth at the range of the comet at impact would not allow the data to be returned to Earth fast enough to support full-motion video in real time. The maximum data rate that we expect to use given the spacecraft telecommunications system capabilities and the receiving capabilities of the Deep Space Network stations on Earth is about 300,000 bits/s, which is about 200 times slower than needed for full-motion digital video. The data link could support full-motion video only at ranges less than about 10 million km.


GameDeveloper
Zasto bi nas vanzemaljci tako zbrisali? Mislio sam da smo im hrana. I sta ce njima razorena planeta koje ce biti u postnuklearnoj zimi sledecih nekoliko stoleca.
Zasto uvek u svemu vidite neke skrivene agende, urote, skrivanja. To vise nije opreznost i svesnot i postaje simptomaticno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 12:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 26, 2005 2:45 pm
Postovi: 9
potpuno se slazem sa hawkingom... neke stvari vec izgledaju smjesno
treba biti realan koliko je to god moguce, ovako se skrece u krajnosti!

takodjer smatram, kao i Dado, da je 250 milijardi baksa pun kurac love, i mozda bi trebali neke stvari srediti prije kod kuce(planeti) pa onda gledati prema gore...naravno podrzavam sva istrazivanja koja ce na neki nacin pridonjeti boljitku covjecanstva i boljemu razmujevanju samih nas.
no treba se novac bolje rasporedjivati, lako je nama pricati...nismo se rodili u satoru sa AIDS-om...pa na to ni negledamo kao nas problem...a ciji je drugi nego nas!

_________________
Visoku maštu izda tu umijeæe;
al pogna Ĺľelju i volju da jezde,
kao što kotaè jednako se kreæe,

ljubav što giba sunce i sve zvijezde.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 12:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
takodjer smatram, kao i Dado, da je 250 milijardi baksa pun kurac love, i mozda bi trebali neke stvari srediti prije kod kuce(planeti) pa onda gledati prema gore


Da, to bi bilo logično... lijepa realnost, a?

Ali nije u pitanju lova... već MOĆ !

Da ih je briga za gladne, nebi radili dobrotvorne koncerte, već direktno donijeli hranu jadnicima. Ali opet, da li im je i potrebno pomoći? Jel oni to hoće? Ima tu jako puno popratnih pitanja koje treba uzeti u obzir. Većinom svatko radi ono što je NJEMU najbitnije ili što smatra da TREBA učiniti i slično. Ne laje pas radi sela, već radi sebe. ( OPS u nedogled i vidite kuda taj smjer vodi... )

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 1:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Tih 250 milijardi je procentualno za americki budzet nista. NASA postoji da bi istrazivala svemir i meni je drago sto su te pare tako potrosene jer cilj misije je istrazivati komete ne samo zbog uvida u stvaranju solarnog sistema vec zbog sticanja znanja o kometi kao potencijalnoj pretnji Zemlji. A to sto djeca umiru je zbog prenaseljenosti. Otac klepa desetoro dece, a nemoze prehraniti ni tri. I u hrvatskoj bi bilo gladi da ste ne 4 nego 14 miliona stanovnika. Recimo da americka vlada potrosi tih 250 milijardi i prehrani tu djecu sirom svjeta, to nece resiti problem dugorocno. "Savesni" roditelji bi onda jos vise klepali potomstvo znajuci da ce ih amerika izdrzavati i tako u nedogled sve dok svetska ekonomija ne krahira i ponestane hrane i za same amerikance. Zasto? Jer nekog tamo somalijca boli uvo za svoje potomstvo. Oni su tako naviknuti. Od desetoro dece umrjet ce 6-7, sto od bolesti, sto od gladi. Tako rade sada, tako su radili pre 300 i pre 2000 godina.
Neznam dali imas djece, ali znam da ih neces moci prehraniti sa prosenom placom ako su deset. I zasto je duzan amerikanac da placa tvoju nemarnost. U ovom slucaju nehumanost dolazi od tebe.

"Mnozite se i ispunite Zemlju" kazu religije...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Ziggy je napisao/la:
Adis
Kometa se u vreme udara nalazi na 134 miliona km od Zemlje, sto znaci da mora postojati zakasnjenje jer signal putuje brzinom svetlosti
(300 000km/s).
We will not be able to observe the impact in "full motion video" (ie., at a rate of 30 frames/sec) because of data rate limitations both in the imaging cameras and in the data link from the spacecraft to Earth. The cameras are designed to make accurate scientific measurements, not primarily to produce video.


Nije važna udaljenost: signal kada se jednom počne kontinuirao slati, on će stići bez prekida, samo sa zakašnjenjem. Tako Sunčeva svjetlost stigne do Zemlje za nekih 8 minuta, ali koliko znam nije isprekidana :)
Gore je naveden razlog taj da su kamere prilagođene primarno naučnim ispitivanjima, a ne emitovanju videa. Samo me čudi zbog čega nisu stavili 2 kamere: jednu za naučno posmatranje, a drugu za snimanje videa...Zašto bi štedili na toj jednoj kameri ako su već uložili toliki novac u projekt? Mislim da je tehnologija otišla daleko i da to nije opravdanje.
Inače, koliko ja znam, NASA je saopštila da nakon slijetanja na Mjesec više neće direktno prenositi nikakve događaje u svemiru, jer su tada, zbog pojave NLOa, nastali brojni komentari i teorije...

_________________
"When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. Sometimes there's a moment as you are awaking, when you become aware of the real world around you. But you are still dreaming."
http://ufos.tk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 2:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 26, 2005 2:45 pm
Postovi: 9
malo je poznato no USA je u velikim dugovima. to se nevidi jer opcenita slika je idealna. no to bas i nije tako, oni koji su u ekonomskim krugovima znaju to. dolar pada cijena nafte vrtoglavo raste kao sto rapidno rastu potrebe njihova stanovnistva, koji trose 1/3 resursa zemlje, zato se i dogadnjaju naftni ratovi jer apsolutno nemogu snabdjevati svoje potrebe.
znam da cete me sada uhvatiti za ovo "dugove", po americkom proracunu mada se jako probija to se nevidi, jer je sve crno na bijelo...zato rade drasticne mjere koje bi ocuvalo neiscrpne potrebe njihovog gospodarstva koje se urusava. te naravno vode politiku agresivne obrane prikrivajuci vazna pitanja...slicno se je moglo vidjeti za Rimskog Carstva koje je iz svoje neunistive velicanstvenosti propalo zbog pohlepe i moci!

e sada onih 250 milijardi dolara...nisam ja rekao da bi se trebala utrositi u hranu, to nebi imalo nikakav ucinka...nego da se ulozi u obrazovanje, gospodarstvo, zdravstvo...te opcenito educiranje stanovnistva.
neke mjere se moraju napraviti!
Ziggy lako je tebi sjediti u foteljici i tipkati sto treba a sto ne treba, kao i meni. no neznamo mi kako je onima koji nikada racunalo nisu vidjeli, koji se neznaju zbriniti sami za sebe...njima treba pomoc...ili cemo ih ostaviti da umiru jer eto...oni su glupi, nerazmisljaju...sto me briga.
i ti si mogao biti jedan od tih 10 sinova, znas...vidio bi te sto bi onda pisao! naravno nista jer vjerovatno nebi znao!

i dalje napominjem...meni je takodjer drago zbog takvih misija...i ne kazem da se nebi trebalo ulagati. no kada smo vec toliko "razvijeni" i "pametni" nehumano je gledati druge ljude kako umiru i neraditi nista!

znam da cete me sada ispljuvati zbog kontradikcija i dokazivanja no samo kazem novac se treba ravnomjerno rasporedjivati i ako se vec ima za projekte od 250 milijardi $ ...nebi nista rekao da se npr. toliko ulozi u spasavanje covjeka. jer covjekov zivot je neprocjenjiv!
pozdrav

_________________
Visoku maštu izda tu umijeæe;
al pogna Ĺľelju i volju da jezde,
kao što kotaè jednako se kreæe,

ljubav što giba sunce i sve zvijezde.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 2:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 26, 2005 2:45 pm
Postovi: 9
osim slika sto je jos sluzbeno izaslo?

_________________
Visoku maštu izda tu umijeæe;
al pogna Ĺľelju i volju da jezde,
kao što kotaè jednako se kreæe,

ljubav što giba sunce i sve zvijezde.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 3:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Adis
Refresh rate je 5 sek. sto je vrlo dobro. Sa adsl konekcijom na netu frame rate u proseku je 2 sek na jacim serverima. U svemiru ima vrlo mnogo smetnji, pa jednom frejmu treba znatno vise vremena da se procisti od pozadinskog zracenja i kosmickih zraka. To kosmicko zracenje je tako jako da moze ubiti coveka bez jake zastite. Uostalom sta tebi znaci sto je refresh rate slab i kako time podupires teoriju zavjere. Oni su poslali sondu da prikupe uzorke (ejecta) a ne da nama pruze direktan prenos!

Matorius
Mozda sam zvucao malo nehumano. Slazem se sa tobom o edukaciji stanovnista treceg sveta i ulaganju u ekonomski razvitak nerazvijenih. To se koliko toliko radi. UNICEF je poznat kao peralna novca, ali takodje rade svoj posao, zato i postoje. Ali nemozes ocekivati da bilo koja svetska sila odvoji trecinu svog godisnjeg vojnog budzeta za razvitak nerazvijenih, posebno kada znaju da ce vise od pola te svote zavrsiti u dzepove korumpiranih drzavnika i gerilaca. Isto vazi i o edukaciji. Educira se koliko moze i gde moze. Idi ti i educiraj one talibance da se ne trebaju toliko mnoziti i da trebaju uciti informatiku. Secas li se onih UN humanitaraca u Iranu i Avganistanu koji su jedva izvukli zivu glavu? Osim Juzne Amerike u vecini zemalja treceg sveta vladaju sherijatski zakoni.

Nijedna imperija u istoriji nije postala imperija zbog humanosti. Uvek je bilo tako, tako je i sada. A covek nije bio humaniji u nijednom razdoblju istorije


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 5:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Citat:
Zasto bi nas vanzemaljci tako zbrisali? Mislio sam da smo im hrana. I sta ce njima razorena planeta koje ce biti u postnuklearnoj zimi sledecih nekoliko stoleca.
Zasto uvek u svemu vidite neke skrivene agende, urote, skrivanja. To vise nije opreznost i svesnot i postaje simptomaticno


E gle, nepratite izgleda malo razvoj događaja, ovdje se ne radi sada o reptilima već o drugoj rasi iz druge galaksije, neznaju odakle su ovi došli, ali ovi čekaju šta će se dogodit između nas i reptila.
Čovjek koji je radio na mountalku kaže da je ovo vrlo vjerojatno pokušaj da iluminati skrenu komet i da stvore priču u koju će većina povjerovat, jer zar nebi bilo neobično kad bi taj komet odjednom sam od sebe eksplodirao?
Daj malo razmislite, lagali su vam o kometi NEAT 1 2003 god, i to je potvrđeno od strane ljudi koji su radili na tome.
Morate razumjeti da smo mi laka meta te da je mnogo rasa zainteresirano u osvajanje ove planete....

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 04, 2005 10:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Najbolje je kupit dobar teleskop (ili konstruisat :) ), pa svojim očima sve posmatrat.

_________________
"When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. Sometimes there's a moment as you are awaking, when you become aware of the real world around you. But you are still dreaming."
http://ufos.tk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 06, 2005 3:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 15, 2005 1:34 pm
Postovi: 45
Lokacija: Sad i ovdje
a meni je baka rekla da su vanzemaljci 1925 skrenuli jedan komet da ne udari u zemlju . Zna zna moja baka imala je počasno mjesto u loži . :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 06, 2005 3:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
"NE TREBA NIKOME DAVATI RIBU VEC GA TREBA NAUCITI LOVITI RIBU!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 06, 2005 7:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 24, 2004 10:39 pm
Postovi: 40
250 milijardi dolara, odakle vam ta informacija... nemoguce da je tolika cijena, nemoguce!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 06, 2005 8:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
e jeste znali da za fuzioni reaktor treba oko 10milijardi $ ? :)

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 06, 2005 8:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Krajem prosle godine cifra je bila 330 milijuna http://www.iskon.hr/znanost/page/2004/1 ... 49006.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 06, 2005 10:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Cifra je objavljena u 'Dnevniku' HTV-a i na teletextu(250 milijardi).
Čudno je to što su u vrijeme početka projekta objavili da će misija koštati 330-350 miliona dolara.E sad,je li u pitanju zabuna ili pranje love,tko zna?Pozdrav


Haha! Tehnologija pojeftinjuje vremenom... koliko ste platili vaše kompjutere, a koliko sada vrijede???

Hehe, možda je i koji dolar "zalutao" u nečiji džep, ali to se ionako radi sa svim projektima... bilo američkim ili bilo koje druge države na svijetu.
Pa treba kupiti novu vilu, jahtu ili golf-teren... joj, ona djeca koja umiru u Africi... da li da im pomognemo ili ne... ma nećemo, ionako nemamo nikakve koristi od njih. Ne zarađujemo takvom pomoći pa to nećemo raditi...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz