Sada je: čet apr 25, 2024 8:25 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ionizacijska zarulja
PostPostano: uto mar 06, 2007 11:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Smrad cigareta i pasivno pušenje su prošlost
Apsolutna novost na hrvatskom tržištu je ionizacijska žarulja koja upija dim cigareta, uništava smrad i štedi energiju. Zahvaljujući negativnim ionima žarulje, u vrlo kratkom vremenu nestaju dim i smrad cigareta, kao i neugodni mirisi nastali kuhanjem i pečenjem. Odstranjuje bakterije i čestice prašine koje uzrokuju alergije i bolesti dišnih putova. To je ujedno i štedna žarulja koja za svjetlost žarulje od 130 W troši samo 26 W. Ljuti li vas smard cigareta, priuštite si žarulju koja će mnogima spasiti zdravlje i sačuvati živce. Pogodno za dom, ugostiteljske objekte, radne prostore, zanimljiva kao poklon. Zadišite napokon zdravo i punim plućima čuvajući svoje i zdravlje ljudi oko sebe.

http://www.medinal.si/




Planinski čist zrak u vašem vozilu
Zrak iznad gradskih prometnica i autoputeva spada među najzagađenija mjesta na Zemlji. Kanadska tvrtka Heaven Fresh nudi rješenje kako na prirodan način osigurati svjež, čist i zdrav zrak u vozilu pomoću ionizatora-pročistača zraka XJ - 600. Ovaj iznimno učinkovit uređaj malih dimenzija smanjit će umor i stres, ujedno povećavajući koncentraciju vozača i putnika u vozilu. Tih i bez zamjenskih filtera efikasno odstranjuje iz zraka miris, pa čak i dim cigareta, ispušne plinove automobila, prašinu i pelud, te bakterije i spore plijesni. Uz to, Heaven Fresh XJ - 600 ispunjava zrak u vozilu zdravim negativnim ionima kisika, koji povećavaju budnost, koncentraciju i dobro raspoloženje, uklanjanju „bolest vožnje“ te smanjuju agresivnost vozača. Ergonomski dizajniran, radi na standardni 12-voltni priključak za upaljač cigareta čime ga je moguće jednostavno koristiti u svim vozilima. Lako se postavlja na konzolu vozila pomoću isporučene ljepljive trake na čičak.

http://www.ema.hr/





Pregled koji je mnogima spasio život
Za rano otkrivanje bolesti [u nastajanju], koja dugoročno može ugroziti vaše zdravlje i život, važno je pravovremeno postaviti indikaciju da su jedan ili više organa u tijelu počeli raditi nepravilno. Riječ je o brizi za vlastito zdravlje dok ste subjektivno uvjereni da bolest još ne postoji, ne postoje niti simptomi, dakle niti dijagnoza. Osjećate se zdravima, premda ne znate je li to zaista tako. Amsat omogućava otkrivanje funkcionalnih poremećaja u organizmu [na svih 49 organa odjednom, kralježnici, vegetativnom i živčanom sustavu te određuje stupanj stresa...] i do šest mjeseci prije pojave prvih simptoma bolesti. Pregled se preporuča svima [naročito zdravima], a osobito ljudima dnevno izloženim jakom stresu. Bezbolno, ne štetno, bez čekanja u redu, nalaze i preporuke liječnika dobivate odmah...

http://www.amsat.hr/hrvatski/susa.asp



Ovo nisu reklame premda tako djeluje, vijesti su sa:
http://www.monitor.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 15, 2007 12:56 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 08, 2007 3:49 am
Postovi: 3
Lokacija: Split
:mrgreen: Bemu misa,dosli smo,u vrime kad je sve na botune :P Eto nas u vrime,zvizdanih staza,kada je to samo bila serija,a sada realnost.Jos malo necemo tribat u kupovinu,nego cemo reciplirat,tj.stvorit spizu na stol :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 15, 2007 2:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
morat cu ubost ovu zarulju =D> :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: O CEMU TI,DARIO?
PostPostano: čet mar 15, 2007 9:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 08, 2007 3:49 am
Postovi: 3
Lokacija: Split
:mrgreen: Pao sa marsa :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 17, 2007 10:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Čitao sam o tim žaruljama jer me interesira ionizator zraka. Izgleda da emitiraju blago UV svijetlo kojim ubijaju mikrobe i rastavljaju teške atome u zraku. Tako nešto, ali prilično jačem obliku, se koristi za dezinfekciju operacijskih dvorana u bolnicama. Meni se više sviđa ionizator na principu visokog napona jer mi izgleda prirodnije, manje troši, pokriva veće područje i, praktično, je neuništivo, a, koliko vidim, cijena je tu negdje (do 500 kn).
Ovaj drugi ionizator koji si naveo za auto radi na tom principu i razmišljam da li kupiti gotovi ili da napravim nešto sam, pošto mi elektronika nije strana.

Za te preglede u otkrivanju bolesti u vrlo ranoj fazi znam da je bio neki Rus sa malim aparatom priključenim na običan PC te bi ti skenirao oko i rekao kompletno stanje organizma, bolje nego bilo koji sistematski pregled. Tip je to naplaćivao 200 kn i sutra bih otišao da me pregleda, ali se više ne pojavljuje (mora da ga je oficijelna medicina sklonila sa lica zemlje). Uglavnom, to je dobra stvar. Ne kaže stari svijet uzalud da su oči ogledalo duše.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Jeftino rjesenje je živina lampa. Koje se koriste za ulicnu rasvjetu. Doduse za ulicnu rasvjetu se koriste i natrijeve, ali ono sto treba ztazit je živina. Živina je sastavljena od 2 dijela. Valjskog balona prevucenog nekom vrstom fosfora koji UV dio spektra pretvara u vidljivi. Nutarnjeg balona, zapravo cijevi od kvarcnog stakla koja sadrzava živine pare. Taj dio zraci u uva i uvb i plavom djelu spektra, cak sam primjetio da i u zelenom.

I oko njega se taokđer stvara ozon. Koji ubija bakterije i ostalu mikroskopsku i makroskopsku gamad (zavisno o koncentraciji).

Što vam još treba je prigušnica ..pošto živina lampa ima negativni otpor

Tako da jedna živina lampa od 125W i prigušnica za istu dođu nešto manje od 100kn :)

Prije svega preporucujem nosenje bilo kakvih polikarbonatnih naocala, moze i zaštitna maska kod zavarivanja ili naocale. Tako da vam UV svijetlo ne ošteti oci. Znam kako to je i nije ni malo ugodno.

Naravno. Organski materijali koji su obojani imaju tendenciju izbljedit .. usljed djelovanja ozona na boju.

... uštedite cak 5x :) and it twice more fun!
and it can kill you
how great is that? :)

..
just kidding (or?)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 13, 2007 10:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
IQS - I Quit Smoking

Metoda “I Quit Smoking” (IQS”) rezultat je dugogodišnjih znanstvenih i medicinskih istraživanja u području aurikuloterapije, koja su dovela do patentiranog sustava koji primjenjuje tehnologiju R.I.S.E.

Tehnologija R.I.S.E., odobrena od strane CE-a i UL-a, prilagođena je tako da odgovara svakom pušaču, a primjenjuje bezbolnu elektrostimulaciju vanjskog uha (aurikula = ušna školjka).

Stimulacijom refleksnih točaka na uhu pušač se rješava želje za pušenjem.
Metoda IQS pacijentima omogućava lakše disanje, povećava osjete, usporava znakove starenja i daje više energije.

http://www.iqscroatia.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 13, 2007 1:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Hehe... debeli lol na IQS. Previše podsjeća na epizodu Brainiacs u kojoj naprave upravo nešto slicno/isto. Sve su to sistemi brze zarade... ništa konkretno. Mlacenje slame...

Ali i dalje moram rec da mi je žarulja koja upija sranja favorit. :lol:


Samo te istina može osobodit!
Samo ti možes osobodit istinu! :-)
Istina može oslobodit samu sebe
Ti možeš oslobodit samog sebe...

heh...

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz