Sada je: čet apr 18, 2024 4:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: "Sunce krivo za otopljavanje"
PostPostano: čet jan 25, 2007 1:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Moskva -- Sunce je odgovorno za globalno otopljenje klime na Zemlji, ugljendioksid praktično nema uticaja, smatra ruski naučnik.

Šef ruske laboratorije za kosmička istraživanja pri Opservatoriji Pulkovo Habibulo Abdusamatov tvrdi da globalno otopljenje klime na Zemlji apsolutno nije uslovljeno ispuštanjem toplotnih gasova u atmosferu, iako se sa njim ne slaže većina naučnika koji se bave tom problematikom.

Prema njegovim rečima, do globalnog otopljavanja je došlo usled konstantnog rasta jačine zračenja Sunca tokom čitavog 20. veka.

Abdulsamatov je rekao da su naučnici uzeli uzorke leda iz bušotina na Antarktiku i Grenlandu, sa dubine koje premašuju tri kilometra. Kada su proučili uzorke, zaključili su da je do značajnih oscilacija nivoa ugljendioksida u atmosferi i otopljenja klime dolazilo i u predindustrijskoj eri.

"Ustanovljeno je da čak ni značajnije povećanje količine ugljendioksida u atmosferi nikada nije prethodilo otopljenju klime na Zemlji, već obrnuto, uvek je dolazilo posle povećanja temperature", rekao je on.

Čak i značajno akumuliranje ugljendioksida u atmosferi praktično ne dovodi do porasta temperature na Zemlji, kaže Abdulsamatov. On smatra da to dokazuje da je povećanje koncentracije ugljendioksida u atmosferi uglavnom posledica povećanja temperature okeana, uslovljeno porastom intenziteta Sunčevog zračenja.

"Poznato je da povećanje temperature svetskih okeana uslovljava izbacivanje u atmosferu velikih količina ugljendioksida. Prema tome, uvreženo mišljenje o ključnoj ulozi čovekove industrijske delatnosti u globalnom otopljenju klime je pogrešno", smatra on.

"Ljudi nisu u stanju da daju bilo kakav doprinos globalnom otopljenju klime i značajno zahlađenje na Zemlji neizostavno će uslediti posle otopljenja", i predvideo da će se to dogoditi između 2012. i 2015. godine.


Izvor: Beta


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 25, 2007 7:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
U jučerašnjoj emisiji "Znanstvena petica" se pojavio Vladimir Paar sa tvrdnjom da do sljedećeg ledenog doba imamo 50 do 100 godina.
Kao argument je koristio grafikone slične onima na ovoj Wikipedijinoj stranici koji pokazuju da nakon perioda zatopljenja dolazi obično do naglog pada temperature odnosno do ledenog doba. Istaknuo je da se sada prvi put u povijesti pojavljuje kašnjenje u zahlađenju koje se objašnjava emisijama stakleničkih plinova od strane čovjeka.
No po njemu je ledeno doba ipak iminentno zbog Milankovićevog ciklusa zemljine orbite, koji čini da se ona periodično deformira i udaljava od sunca.

Zanima me da li je ta ideja o iminentnom ledenom dobu (50-100g) koncenzus među klimatolozima?
Što pokazuju proračuni. Mogu li naši staklenički plinovi potpuno kompenzirati zahlađenje zbog varijacije zemljine putanje?
__________________

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 25, 2007 7:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Vladimir Paar (popularan uvijek) kaže da je zbog periodičkog udaljavanja i približavanje Zemlje Suncu već trebalo nastupiti ledeno doba (= prosječna temperatura niža 13 °C). Međutim, mi globalnim zatopljavanjem postponiramo početak ledenog doba.

On se poziva na "najkompleksnije simulacije" obavljene do sada i navodi da je to razlog zašto Ameri nisu potpisali onaj Kijoto ugovor.

Zanimljivo je da sam našao i neki tekstić o tome da neki Rusi predviđaju slično: zatopljenje tijekom nekog vremena, potom novo ledeno doba.

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 25, 2007 8:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Hmmm... da...moram reci da je to nadasve zanimljiva vijest. Ali jos ped nekih 5-6 god sam cito da smo na rubu ledenog doba. Sto se nebi cudio bas... kako je vrijeme malo poludilo.

Mozda bude kao u Dan poslje sutra :) heheh... Ice Age ...aaa :)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 02, 2007 8:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
2 Monika... "Kondezator" djelomicno logicno objasnjenje... its..


NEvjerujem svojim usima.. Danas na TV slusam da su objavili vijest da smo mi krivi za zatopljenje 90% #-o :lol: =D>

Notorna Glupost...
Koliko saznajem a u to sam poprilicno uvjeren da je tocno..
Najnovija saznanja govore da slabi magnetno polje zemlje te da se pribliza suncu drasticno nego u svim eram prije..
Slabi i jezgro palaneta
Ukratko Planeta Zemlja vise se ne krece po "njutnovom" zakonu...
Prijeti nam jos vece oslabljenje magnetnog polja;
a ja vam nisam kompetentan da sve objasnim strucno;
da skratim... potencijalno promjena polariteta zemlje.. pa mozda i smjera vrtnje..

To je Globalno zatopljnje i zato mi ljudi tu nemozemo nista... kakvi ugljici freoni i sva sranja ovoga "modernog" doba..

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 02, 2007 11:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 15, 2005 7:40 pm
Postovi: 147
Postoji film u vezi svega toga odlican dokumentarac tko zeli neka pogleda

An Inconvenient Truth

_________________
Jedino je Bog svemoguć


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 02, 2007 11:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Kako mogu doci do njega?
8)

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 04, 2007 12:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Budući da sam na poslu vezan sa praćenjem stanja na velikim vodenim površinama, prije nekoliko godina sam primjetio ubrzano isparavanje vode sa deponije otpada iz fabrike. Potražio sam u dokumentaciji projekat u kojem sam naišao na proračun ponašanja vode. Pošto su svi parametri isti morao sam provjeriti količinu koja dolazi od sunca. Nemam specijalne instrumente pa sam provjeru obavio priručnim sredstvima. Naparavio sam posudu 10X10cm dubine 5cm napunio je vode i postavio na mjesto sa kojeg isparava voda. Izračunao sam da je izgleda energija koja dolazi od sunca bila veća za 20% od one date u projekti. Tek poslije su počele priče o otopljavanju. I ja mislim da je uzrok tome pojačana aktivnost Sunca, a čovjek sa svojim malim snagama može samo da pogorša i onako tešku situaciju. :(

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 04, 2007 8:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Ljepo je da ima ljudi kao sto si ti pa i jos mnogo drugi...
Mi tu nemozemo nista..
Vjerojatno postoji opcija kada dodje "dan" da smo spremni. (znati sto ciniti)

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 04, 2007 9:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ako se ne varam, na nekim novim snimcima Marsa sam primjetio da se u marsovim kraterima pojavljuju izvori vode. Tvrdi se da je voda ispod površine Marsa zamrznuta. Znači i tamo je otopljavanje. Kako će nam biti bolje da ti ne pričam :(

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 7:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1193
Izvaci iz članka Energy Shift (negdje s http://www.awakening-healing.com )

[...]
Naše Sunce nije nuklearna "pećnica"
Istraživanja pokazuju da je Sunce poput rupe koja se pojavila u energetskom polju Galaksije, dozvoljavajući energiji da istječe u dato područje; stoga ga i vidimo kao blještavu svijetleću kuglu.
Već je dokazano da se "tamo gore" ne odvija nikakva nuklearna reakcija. Količina neutrina koja dolazi sa sunca je preniska a da bi bila nusproizvod neke nuklearne reakcije. Postoje nedostajuća neutrina. To se zna već preko 30 godina, i problem još nije riješen – neutrina nedostaju jednostavno (op.prev.: stoga što) ne postoje!
Znači, Sunce nije nuklearni reaktor. Sunce, temeljno, predstavlja kozmičku energiju, istinsku energiju Stvaranja.
To jednostavno znači da je Sunce poput rupe u prostoru iz koje istječe energija.
I pri višim razinama vibracije, vidite puno više od ove rupe Sunca; vidite sve vibracije koje ga okružuju. One se pojavljuju kao koncentrični krugovi (kugle) energije, poput mreškanja na površini vode (kad u nju bacimo kamen, op.prev.), koje povezuje spiralna zavojnica/namotaj energije koja se širi prema van i poganja (služi kao pogon, op.prev.) orbite i rotacije planeta i mjeseca. Sve se vrlo precizno međusobno prožima poput nekog gigantskog uređaja. Ova spiralna zavojnica sa Sunca proučavana je i mjerena. NASA ju spominje pod nazivom "Parkerova spirala".
Ova polja možemo sada detektirati instrumentima kao oblik magnetske energije.
"Kada se poveća energija koju Sunce proizvodi, zapravo se proširi i val spiralne zavojnice, gurajući planete u sfere energije koje održavaju veću frekvenciju vibracije.
"Kako se galaksija razvija (evoluira), šireće sfere energije nastavljaju obujmljivati zvijezde u toj galaksiji sve višim i višim razinama vibracije. To sada uzrokuje da intergalaktički prostor oko našeg sunčevog sustava/sistema postaje sve više i više nabijen. Taj naboj upija Sunce i ono ga isijava "natrag" kroz cijeli sunčev sustav. Ovaj "pomak" je zaista jedinstveni događaj za sve oblike vibracijskog života u našem području galaksije, ne samo za one na Zemlji.
"Svjedočimo sunčevoj aktivnosti koja nikad prije nije bila uočena — bar ne u zapisanoj povijesti. Aktivnost sunčevih pjega je intenzivnija nego ikad prije. Prisutne su emisije zračenja (radijacije), emisije protona i drugi anomalni izljevi energije. Svi oni se pojavljuju s frekventnošću koja nikad prije nije bila viđena.
"Prostor između planeta zapravo bolje provodi energiju.
Značenje ovoga je, zapravo, posve jednostavno: Sunce otpušta nabijene, radioaktivne čestice, kao što su energizirani protoni. NASA je imala vrlo prikladne znanstvene modele koji pokazuju koliko će dugo trebati takvim protonima da doputuju do Zemlje. Sada, u nekim od slučajeva, ovi protoni putuju i do 400 posto brže nego što su ti modeli očekivali.
Događa se to da se, zapravo, samo Sunce mijenja. Njegovo magnetsko polje postaje veće. Njegova energija se mijenja. Mijenja se energija među planetama, brže provodeši sunčevu energiju. Čestice se brže kreću kroz prostor. Vidljiva energija plazme u svemiru – prostoru između planeta, postaje svijetlija.
"Same planete se mijenjaju. Prisutne su promjene u njihovim atmosferama. Na primjer, Marsova atmosfera postaje vidljivo gušća nego što je bila prije. Marsova promatračka sonda (probe) je 1997. godine izgubila jedno od svojih ogledala, zbog čega se srušila jer je atmosfera bila duplo gušća nego što su pokazali proračuni i vjetrovi su toliko snažno puhali na malo ogledalo da su ga doslovce otkinuli s uređaja.
Također, na Mjesecu se stvara atmosfera načinjena od sastojka koji Dmitriev naziva "natrij". Dmitriev kaže da se oko Mjeseca nalazi 6000 kilometara debeo sloj Natrija kojega tamo prije nije bilo. (Dr. Alexey Dmitriev iz Ruske Nacionalne Akademije Znanosti.)
Na višim razinama Zemljine atmosfere također su prisutne promjene: stvara se plin HO koji prije tamo nije bio; jednostavno ga nije bilo u količinama u kojima je sada prisutan. To nije ni u kakvoj vezi s globalnim zagrijavanjem i nije povezanos emisijama CFC ili klorofluorougljika, niti bilo koje druge takve stvari. Jednostavno se pojavljuje.
Magnetna polja i svjetlina planeta se mijenjaju.
Uočljive su promjene ukupne svjetline planeta. Venera, na primjer, pokazuje naglašeno povećanje ukupne osvjetljenosti. Jupiter je zadobio toliko snažan (visoki) energetski naboj, da se može uočiti vidljiva tuba ionizirajućeg zračenja koja se oblikovala između Jupitera i njegovog mjeseca, Ia. Na nedavnijim fotografija možete zaista i vidjeti tu debelu zraku blještave energije.

Mijenjaju se i magnetska polja planeta.
Magnetska polja postaju snažnija. Magnetno polje Jupitera i više se nego udvostručilo. Magnetno polje Urana se mijenja. Neptunovo magnetno polje se povećava. Te planete postaju svjetlije.Snaga njihovih magnetnih polja se povećava. Njihove atmosferske odlike se mijenjaju.
Izgleda da su Uran i Neptun nedavno "doživjeli" promjenu polova.
Kada je svemirska sonda Voyager 2 prošla pored Urana i Neptuna, sjeverni i južni magnetski polovi su bili poprilično pomaknuti od rotacijskih polova tih planeta. U jednom slučaju, odmak je bio 50 stupnjeva, a u drugom oko 40 stupnjeva, što su prilično velike promjene.

Općenito, promjene se mogu podijeliti na tri kategorije: Promjene energetskog polja, promjene osvjetljenosti, i atmosferske promjene.

Ukupna vulkanska aktivnost povećala se za 500 % od 1975. godine.
Na Zemlji promjene vidimo potpunije. Na primjer, Michael Mandeville je svojem istraživanju pokazao da je ukupna vulkanska aktivnost na Zemlji od 1875. godine povećana oko 500 %. Ukupan broj zemljotresa povećan je za 400 % samo od 1973.

Broj prirodnih katastrofa je povećan za 410 % u razdoblju od 1963. do 1993.
Dr.Dmitriev je napravio vrlo opsežnu kalkulaciju prirodnih katastrofa koja je pokazala da ako usporedite godine od 1963 do 1993, ukupan broj prirodnih katastrofa raznoraznih vrsta – bilo da je riječ o uraganima, tajfunima, klizanjima blata, plimnih valova, bilo čega – se povećao za 410 % (op.prev. koliko li je tek to povećanje ako se uzme u obzir i razdoblje od 1993. do 2007.)

Sunčevo magnetsko polje se povećalo za 230 % od 1901.
Dr. Mike Lockwood, znanstvenik iz Rutherford Appleton Nacionalog Laboratorija u Kaliforniji, istraživao je Sunce. U svojoj je studiji predočio da je od 1901. godine, ukupno magnetsko polje Sunca postalo 230 % snažnije nego što je bilo prije.

U pitanju je više od "samo" Zemljinih Promjena
Sve u svemu, u pitanju je puno više od "pukih" promjena koje možemo nazvati Zemaljske Promjene. Određeni pojedinci su došli do ideje da je ovdje riječ i o međudjelovanju između Zemlje i Sunca. Vrlo, vrlo malo ljudi je upoznato s radom Ruske Nacionalne Akademije Znanosti u Sibiru, točnije u Novosibirsku, gdje se obavljaju istraživanja. Ti znanstvenici su došli do zaključka da je jedini mogući uzrok ovih energetskih promjena koje se javljaju unutar cijelog Sunčevog sustava njegov ulazak u područje drukčije energije – više (op.prev. nabijenije) energije.

Volumen sjajne plazme na prednjem rubu našeg Sunčevog sustava nedavno se povećao za 1000%.
Samo sunce posjeduje svoje magnetsko polje /op.prev. kao i Zemlja/ i to magnetsko polje stvara jajoliki oblik oko sunčevog sustava, poznat pod nazivom heliosfera. Heliosfera, zapravo, ima oblik kapljice suze, čiji je duži i kraći kraj usmjeren suprotno od smjera u kojemu putujemo. Nalikuje na kometu čiji rep uvijek pokazuje suprotno od Sunca.
Ruski znanstvenici su promatrali zaobljeni rub ove heliosfere i uočili su postojanje sjajne uzburkane energije plazme. Ta energija plazme bila je debljine 10AJ (astronomskih jedinica) – 1 astronomska jedinica je udaljenost od Zemlje do Sunca, oko 148 800 000 kilometara. Deset astronomskih jedinica predstavlja normalnu debljinu ove blještave energije koja se mogla vidjeti na prednjem kraju Sunčevog sustava.
Danas je ta sjajna plazma narsla na 100 astronomskih jedinica. Iako Dmitrievov tekst ne naznačava točan vremenski period, možemo pretpostaviti da se ovo povećanje dogodilo u istom razdoblju od 1963 do 1993 u kojemu je otkrio i povećanje broja prirodnih katastrofa (disasters). Kad god da se to zbilo, u pitanju je tisuću-postotno povećanje cjelokupne svjetline energije na prednjem rubu Sunčevog sustava.
To znači da se Sunčev sustav kreće prema području više nabijene energije. Ta visoko-nabijena energija pobuđuje plazmu i uzrokuje stvaranje više plazme, a posljedica svega je više luminiscencije, više svjetlosti. Ta energija utječe i u Sunce, koje tada isijava energiju i rasprostire ju duž svoje ekvatorijalne ravni (ekliptike). Posljedično, javlja se zasićenje međuplanetarnog prostora energijom, što uzrokuje da solarne emisije (isijavanja) putuju brže i povećavaju naboj energije na planetama.

[...]
:shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 10:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
iju... to nebu dobro.. kao sto se prosto kaze kada ja casa puna i zaprljana.. novi pocetak je tek onda kada se isprazni i nalije nova i cista ...


#-o :D

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 10:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Meni nikad nije jasno i ne znam sto da mislim, ako netko ima sluha da mi objasni: priblizavamo se mi to globalnom zahladjenju ili zatopljivanju?

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 11:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Najmanje bitno... Zar je bitno... ?
Trbas se pripemiti, zimnica.. nekretnine na moru?

Shala..
nisam kometentan za strucno objasnjenje.. ali transformacija dolazi..
bilo bi dobro da nabavis filmic o mayama u njmu imas dio odgovora...

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 19, 2007 6:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Bilo bi dobro znat sta nas ceka, meni je osobno zatopljenje simpaticnije od zahladjenja, snijega i leda, bez obzira na bolesti koje bi se namnozile...Fino u hlad, cuga s ledom, svi polugoli...
Ni ja nikad nisam uzela pretjerano zaozbiljno te price o freonima i slicno. Ako do zatopljenja dolazi, odgovornost je na velikoj indstriji, tvornicama, nuklearnim pokusima...a ne na tome sto se sitna raja sprica dezodorantima i koristi klima uredjaje..
Nabacuje se ljudima osjecaj krivnje, tipa "svi smo mi..." dok zapravo njih nekolicina radi sranja...
Ista logika i s pusenjem, al dobro, nije sad to tema...

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 19, 2007 11:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Bilo bi dobro znat sta nas ceka,


Možda nešto u vezi tema: Talas ( val ) - granica denziteta, Transformacija u 4. denzitet... svejedno hoće li biti "hladno" ili "toplo"... to je veća promjena poslije koje ovo neće biti ni važno jer će vrijediti malo drugačiji zakoni prirode ( vrijede i sada, ali ih mi nemožemo detektirati sa sigurnošću jer živimo još uvijek u okruženju 3. denziteta svijesti ).

Ima tu dosta tema u kojima smo govorili o tim "promjenama", kakve god one bile... ili kako god ih zvali.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 7:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Ah, sad sve kuzim, Jack, hoces zapravo rec "To je tako, a kako tocno ne mozemo sad jos sa sigurnoscu znati, jednog dana hocemo..."
Ne znam otkud mi je to vec poznato...kao da mi se cini da su mi tako odgovarali na vjeronauku kad bi postavila neka pitanja...

Ja se samo pitam, ponekad, dal cu mi do tog dana kada cu znat sve odgovore biti strasno zima il strasno vruce?

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 13, 2007 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Ako je OUT neki novi topic napravite

Evo mozda je sve ovo povezano i sa ovime..
Da li tko moze nesto vise reci o ovome jer kao sto znamo insekti pa i druge zivotnije kao sto su ptice, misevi mogu osjetit nesto sto nadolazi?

Hvala

http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/zn ... _15366.php

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 14, 2007 1:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
KAKO KAŽU DA JE VRIJEME "APOKALIPSE" ODAVNA POĆELO ,
ZAVRŠIT ĆE NAVODNO 2012,
MOŽE BITI DA SU PČELE PRVE NA REDU ZA TRANSFORMACIJU I TO
OPD PČELE,JER NISU SVE NESTALE.
ŽETVA JE POĆELA ,HA HA HA !

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 14, 2007 1:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Da li ima jos slicnih pojava?
Ako je tako onda se prica po medijima da nestaje veliki dio zivotinjske populacije... znaci da ti dezniteti prelaze u 3 nivo... manje zivotinja vise ljudi... :?:

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz