Sada je: uto apr 23, 2024 4:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned nov 30, 2008 11:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Pantelija je napisao/la:
To je bio malo uopšten stav, ali mislim tako kako sam rekao.
Ti probaj da ga čitaš, recimo 'Razmeđa azijskih filozofija', pa ćeš videti da li sam u pravu već posle prve strane. 8)


salji pdf knjigu pa ti jawim 8)

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 02, 2008 8:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
E, moj sinko, znaš, nekada davno, pre nego što si se rodio zajedno sa internetom, postojale su KNJIGE, od papira, s tvrdim povezom (sada sve štancuju u mekom) i pojedini ljudi su imali kulturu ČITANJA KNJIGA. To znači, imali su sobu (neki imućniji posebnu sobu za knjige i čitanje), dobru fotelju i posebno vreme za pažljivo čitanje knjiga koje ih interesuju. Te knjige su nabavaljali u bibliotekama ili knjžarama, kojih je onda bilo mnogo više. A često su, kao ja, pojedine knjige morali da traže u drugim gradovima kao detektivi.
Iz poštovanja prema tim vremenima i starim dobrim običajima, neću namerno da skeniram Veljačića, jer sam odrastao čitajući ga zavaljen u fotelji. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 02, 2008 10:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Pantelija je napisao/la:
E, moj sinko, znaš, nekada davno, pre nego što si se rodio zajedno sa internetom, postojale su KNJIGE, od papira, s tvrdim povezom (sada sve štancuju u mekom) i pojedini ljudi su imali kulturu ČITANJA KNJIGA. To znači, imali su sobu (neki imućniji posebnu sobu za knjige i čitanje), dobru fotelju i posebno vreme za pažljivo čitanje knjiga koje ih interesuju. Te knjige su nabavaljali u bibliotekama ili knjžarama, kojih je onda bilo mnogo više. A često su, kao ja, pojedine knjige morali da traže u drugim gradovima kao detektivi.
Iz poštovanja prema tim vremenima i starim dobrim običajima, neću namerno da skeniram Veljačića, jer sam odrastao čitajući ga zavaljen u fotelji. 8)


shwacam te pantelija, ali otkud tebi informacija koliko ja imam godina? da ti nisu sirius bica chanelingom dojawila moje godiste? :mrgreen:

kako to da se nisi upitao jesam li ja mozda stariji od tebe ili da kod kuce imam prostoriju za citanje knjiga? mozda ih imam na stotine gdje dnewno odwojim nekoliko sati i gustam u njima uz caj od mente sa smedjim cukrom (secer za one koji neznaju) i par laganih keksica dok sam elegantno zawaljen u udobnom nasloljacu, a wani pada lagana kisa koja mi ponekad odwoji paznju sa knjige i odwede me na par minuta u duboko razmisljanje? :hello2:

uglawnom kako znas da nisam stariji od tebe? i zar bi samo zbog tog postowanja ostatak pucanstwa trebao biti zakinut za weljacica? stwarno te nerazumin... #-o

dakle molim te (ako ti se da) da skeniras knjigu i posaljes je owom citanja/informacija zeljnom pucanstwu. mislim da nikakwo postowanje nebi trebalo biti zapreka ka objawljiwanju skenirane werzije weljacica na radost swih nas... :mrgreen: :blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 02, 2008 12:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
E pa kad već imaš sobu za čitanje knjiga nabavi i knjigu - da ne bude prazna :mrgreen:

Nije lako skenirati 'Razmeđa', format je nezgodan, B5, mora na veći skener koji radi sporije, a i papir je prvoklasan, masan i težak ko tučak pa nije lako ni okretati to sve jer ima dva toma.
Dakle, teška posla.
Ako nemaš 45 godina onda si za mene dečko. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 02, 2008 12:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Pantelija je napisao/la:
E pa kad već imaš sobu za čitanje knjiga nabavi i knjigu - da ne bude prazna :mrgreen:

Nije lako skenirati 'Razmeđa', format je nezgodan, B5, mora na veći skener koji radi sporije, a i papir je prvoklasan, masan i težak ko tučak pa nije lako ni okretati to sve jer ima dva toma.
Dakle, teška posla.


pa reka si i sam da je tesko nabawiti tu knjigu 8) lipo skeniras, ja je isprintam na foto papiru, uwezem i gustam u swojoj sobi za citanje :wink:

a nista. waljda ces jednom uwatit wrimena i za tu knjigu (skeniranje)...

Pantelija je napisao/la:
Ako nemaš 45 godina onda si za mene dečko. 8)


onda bi se dalo zakljuciti da ti imas wise od toga. dakle od sada te oslowljawam sa - nono. nono pantelija :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 02, 2008 1:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Imaš je sigurno u gradskoj knjižnici. To je klasika.
Tako je najlakše i za tebe i za mene.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 02, 2008 1:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
e jebiga. ziwim u selendri (na otoku). jeste prediwno, ali mi je mnogo stwari nedostupno :?

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Dokumentarac o "Malom Budi" iz Nepala
PostPostano: pet mar 20, 2009 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 14, 2008 2:26 pm
Postovi: 59
http://www.youtube.com/watch?v=v29clGMW ... re=related


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz