Sada je: čet apr 18, 2024 12:26 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vratio se 'Mali Buda'!
PostPostano: sri dec 27, 2006 11:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Vest iz 'Blica'

Vratio se mali Buda

Misteriozni tinejdžer, za koga mnogi veruju da je reinkarnacija Bude, ponovo se pojavio u istočnom Nepalu nakon što je pre devet meseci nestao bez traga.

Šesnaestogodišnji Ram Bagadur Bamdžon primećen je u nedelju u udaljenim i gustim šumama u blizini sela Piluva u oblasti Bara, 150 kilometara istočno od Katmandua, izjavio je novinar Rojtersa Radžu Šrešta, koji je posetio dečaka. Bamdžon je nestao u martu iz sela Ratanpuri, gde je navodno meditirao bez hrane i vode gotovo deset meseci.

Na stotine hiljade radoznalaca, uključujući mnoge budiste, došli su da vide dečaka koji sedi u pozi za meditaciju. Mediji su objavili da se ljudi sklopljenih ruku i pognutih glava mole pred Bamdžonom.

„Ne mislim da je on Buda. Ali, ima neku neverovatnu snagu da bi meditirao. Hrani se travama“, rekao je Šrešta.

Procenjuje se da je sto hiljada stanovnika Nepala, pripadnika većinske hinduističke religije, kao i iz susedne Indije, došlo da vidi Bamdžona pre nego što je nestao. Šrešta, koji je video dečaka iz blizine, kaže da ima kosu do ramena i da sedi prekrštenih nogu ispod jednog drveta.

Buda je rođen kao princ u Lumbiniju, u Nepalu, oko 350 kilometara zapadno od glavnog grada Katmandua, pre više od 2.600 godina.


slika


Ranija rasprava o njemu

http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... c&start=20


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 27, 2006 2:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Baš san ja tija otvorit' topic e. Znači nisu ga oteli ipak, izgubija se dečko.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 27, 2006 3:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Pre bih rekao da smo mi izgubljeni a ne on.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 27, 2006 4:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Pantelija je napisao/la:
Pre bih rekao da smo mi izgubljeni a ne on.


Možemo i tako.
Ali nisan ja mislija tako, mislija san da se izgubija u šumi, nije moga naći put, navodno je i sam dečko reka da dobro da su ga našli. Možda lažu, ali nema razloga da ne virujen, pa nije to sad neka vanjska politika SAD-a da su potrebne laži e. Znaš kakve su velike šume tamo doli, to je veće nego ove slavonske u nas. A slavonska šuma je vel'ka šuma.

A lako je njemu, on ne živi u šumi od betona, on ne mora da plaća porez, skače tamo i priča sa vjevericama, lipo je njemu, a i ja bi tako, al ne mogu. Mog'o bi, ali imam ja ovdje posla u ovoj civilizaciji, nisam bezveze tu. Ne mislin samo na poso tipa "radi, vrat'se kuci, odi u birtiju" nego pravi poso, ljudski poso. Ne valjda bježat od problema. Blago budi malom Budi, al čovjek treba da se sam potrudi.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 27, 2006 10:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Nije se izgubio ni u šumi, zna taj šta radi. Verovatno se sklonio od gomile. Neko ko može tako da meditira sigurno ne želi da pravi cirkus oko sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 12, 2008 9:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
I konačno se vratio

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=65187

Dobar komentar na kraju teksta:
'Ako neko meditira bez hrane i vode to ne znači da je Buda'.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 12, 2008 11:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Podržite akciju.... Dajmo mu da meditira u miru! Nazovite 0800MALIBUDA sada... i svojim pozivom dajete Malom Budi priliku da meditira u miru...


..pere mene... LOL

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 25, 2008 11:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Sta mislite kad ce se "mali Buda" pojavit kod Oprah?

Ja svoje pare stavljam na mart mjesec 2009 :D najbolja kvota

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 26, 2008 4:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
ajme koje frustracije kod vas ljudi. dječak meditira sam u šumi, novine se dočepaju priče i olešinare ju i sad vi svoje sudove donosite na temelju vlastite prenapuhane ličnosti. budha znači probuđeni a ne određena osoba koja će doći i spasiti svijet. budha je u svima nama. tražiti ga u određenim osobama je po meni jednako banalno kao i oderđivanje pravo podrijetlo krista, ima bezbroj teorija u koje ljudi vjeruju, čija je jedina poveznica da baš svatko misli da je njegova točna (isus je bog, sin božji, reptil, pokemon, kurac od ovce). šta, klinac ima sljedbenike i sad vi na temelju toga sudite o nečemu. nitko od vas nije valjda čuo za pojam agnosticizma pretpostavljam. svi sve znaju o svemu i svakome...možda se netko od vas kandidira za budu kad to očito ne može biti nitko drugi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 27, 2008 11:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
demiurge je napisao/la:
ajme koje frustracije kod vas ljudi. dječak meditira sam u šumi, novine se dočepaju priče i olešinare ju i sad vi svoje sudove donosite na temelju vlastite prenapuhane ličnosti. budha znači probuđeni a ne određena osoba koja će doći i spasiti svijet. budha je u svima nama. tražiti ga u određenim osobama je po meni jednako banalno kao i oderđivanje pravo podrijetlo krista, ima bezbroj teorija u koje ljudi vjeruju, čija je jedina poveznica da baš svatko misli da je njegova točna (isus je bog, sin božji, reptil, pokemon, kurac od ovce). šta, klinac ima sljedbenike i sad vi na temelju toga sudite o nečemu. nitko od vas nije valjda čuo za pojam agnosticizma pretpostavljam. svi sve znaju o svemu i svakome...možda se netko od vas kandidira za budu kad to očito ne može biti nitko drugi.


=D> e ovo se zove "ocitat nekome lekciju" :rotfl: :love12:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 27, 2008 3:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
sjemenka je napisao/la:
demiurge je napisao/la:
ajme koje frustracije kod vas ljudi. dječak meditira sam u šumi, novine se dočepaju priče i olešinare ju i sad vi svoje sudove donosite na temelju vlastite prenapuhane ličnosti. budha znači probuđeni a ne određena osoba koja će doći i spasiti svijet. budha je u svima nama. tražiti ga u određenim osobama je po meni jednako banalno kao i oderđivanje pravo podrijetlo krista, ima bezbroj teorija u koje ljudi vjeruju, čija je jedina poveznica da baš svatko misli da je njegova točna (isus je bog, sin božji, reptil, pokemon, kurac od ovce). šta, klinac ima sljedbenike i sad vi na temelju toga sudite o nečemu. nitko od vas nije valjda čuo za pojam agnosticizma pretpostavljam. svi sve znaju o svemu i svakome...možda se netko od vas kandidira za budu kad to očito ne može biti nitko drugi.


=D> e ovo se zove "ocitat nekome lekciju" :rotfl: :love12:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nee, to se zove tipichna manifestacija "DISKO-LOPTA" faze
o chemu ne bih sad pisao ovde
jer bi to bilo meshanje u slobodnu volju nashem mladom prijatelju demijurgu
koji je u zadnje vreme u eruptivnoj etapi gorenavedene faze :wink: 8)

da ne bi opet bilo nesporazuma,
slazem se sa svim sto je u tom postu deklarativno napisano
osim sa frustracijama :P
ako se pogleda prethodnih 8 postova pre tog posta,
moze se uochiti lako da je kolichina frustracija u njima (na skali od 0 -10) negde od 1 do 3,dakle u proseku solidna dvojka :)
u ovom devetom postu,
sve prshti od frustracija,rekao bih chista devetka,
koja zajedno sa lekcijom o agnosticizmu,inicirane pretpostavkom
i suptilno najavljenoj kandidaturi za Budu t.j. Betmena za sledece izbore(lokalne ili parlamentarne :?: ),
dobija josh jedan bonus -poen
pa se tako index moze ukrasiti i jednom
10(deset) -kom iz Predmeta Frustracije

i da, Disko-ritam je vrlo zarazan :mrgreen:
chak i kad je ta faza u Umu daleko iza nas,
guza spontano pochne da se mrducka u ritmu \:D/
zar ne, sjemenka? :wink: :mrgreen:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 27, 2008 11:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Diii jeee bijaaa? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 28, 2008 12:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
nat frende, ti imaš odgovor na sve :D , a usporedbe su toliko smiješne i banalne koliko su nerazumljive :lol: . ali nema, veze začinit ćemo to sa mnogo smajlija i sh-a, ch-a, žnj-a i obaveznim sunčekom na kraju. meni je disko kugla super, nekako zrači ko i one ukrajinke. ja sam disko kugla a ti si trecha bradavica reptiloidnog greya :tongue:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 28, 2008 12:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Ovo vise spada u domen "Manipulacije ljudskim bicima "........


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 28, 2008 4:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Sophia je napisao/la:
Ovo vise spada u domen "Manipulacije ljudskim bicima "........

svakako,
manipulacija je josh od kad je medijska frka krenula,
chini mi se da smo u josh jednoj starijoj temi prichali o pojavljivanju malog bude,evo sr'ch radi:
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... ight=#7666
od ove priche ne muzu mleko samo mediji vec i siromashni okrug koji od "duhovnjachkog turizma" ochekuje preporod :D
zato je Cartmanova opaska sasvim na mestu,
ovde je sve naopako,
pa se i legitimitet bude krunishe kod opre :twisted:
i svakako u Banci :twisted: ,
jer kapacitet ekonomske eksploatacije Spasitelja :angel4: :notworthy: :toothy2: je vrlo bitan
{eto ,chak i u holivudu;takvi filmovi,kao "betmen" ,"matrix" i sl. recimo vishe zarade dugorochno od bedzeva,majica,kostima,lutkica u svim velichinama i debljinama,ima i na baterije :mrgreen: ,nego od prikazivanja u kino-salama
(postoje i NEO - vibratori do XXXL velichine u plavoj i crvenoj varijanti sa 5 brzina + rikverc i sa solarnim ozon- frendli baterijama
uz njih ide i nju ejdz ulje za podmazivanje na bazi GMO-izirane soje,takodje u plavo - crvenoj varijanti zavisno od NAMERE da li se zeli da vibrator-SPASITELJ Budi ili Uspavljuje ,obe varijante su jednako eksploatisane,mada istrazivanja trzishta ukazuju da je klijentela zadovoljnija od crvene varijante, pa se ubrzo sprema i AShTAR -zuta varijanta) }

kako bi inache ovce saznale radosnu vest da je stigao josh jedan u nizu Spasitelja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dal' je Betmen il' je Neo :?:
Neo nije garant
a ni Betmen nije,nema teorije
da je Betmen vec bi ih pobio
da je Neo vec bi nas Izbavio
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 29, 2008 1:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Nat nije mi nesto jasno u tom tvom izlaganju, sto se desilo sa ljubicastom i ruzicastom bojom ??? :D :D :)
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 29, 2008 8:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 1:52 am
Postovi: 16
pantelija,da te pitam,sta mislis o otvaranju teme o cedomilu veljacicu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 30, 2008 12:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Nema šta da se mnogo o njemu priča: filozof koji je sebe unapredio u budistu, ali je zadržao staru filozofsku terminologiju i mentalitet s kojim je unazadio budizam - kako ga je predstavljao.
Komaparativnom metodom pokušavao je da uporedi nespojivo. Ipak je imao dobar kritički duh.
Potpuno je omanuo s pojmom svesti (cittam) u budizmu, uopšte nije razlikovao individualnu svesnost, tj. um, od svesti same, kao onoga što sve omogućava i na osnovu koje je budnost uopšte moguća. On je to sve zajedno oterao u ništavilo. Tako je budizam predstavio kao nihilizam, iako je na drugim mestima ispravno dokazivao da budizam nije nihilizam. Bio je sam sebi kontradiktoran po tom pitanju, a toga nije ni bio svestan.
Možemo samo da mu zahvalimo što nam je prenosio izvorni budizam u prevodima mnogih bitnih tekstova, i mnogih dobrih prikaza i tumačenja, osim gore spomenutog.

Mislim da nije od koristi ovde pokretati diskusiju o njemu jer ga nove generacije, koje čine većinu učesnika na ovom forumu, nisu ni čitale niti imaju kapaciteta da ga čitaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 30, 2008 9:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Pantelija je napisao/la:
Mislim da nije od koristi ovde pokretati diskusiju o njemu jer ga nove generacije, koje čine većinu učesnika na ovom forumu, nisu ni čitale niti imaju kapaciteta da ga čitaju.


kako mislis - nemaju kapaciteta da ga citaju?

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 30, 2008 10:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
To je bio malo uopšten stav, ali mislim tako kako sam rekao.
Ti probaj da ga čitaš, recimo 'Razmeđa azijskih filozofija', pa ćeš videti da li sam u pravu već posle prve strane. 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz