Sada je: pet mar 29, 2024 6:34 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ponavlja li se istorija nakon 27 godina ?
PostPostano: sri maj 25, 2005 1:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri maj 25, 2005 12:55 pm
Postovi: 69
Zdravo svima.
Pratim neko vrijeme ovaj forum i mogu reci da mi se svidjaju teme i samo tako nastavite. Surfajuci po netu naisao sam na jednu zanimljiost u vezi SLUCAJNOSTI. Moje je misljenje da u zivotu nista nije slucajno pa i ovo.

Evo teksta iz Hrvatskog Vecernjeg lista:

"Praznovjerje u sportaša nije rijetka pojava, sjetite se samo svih moguih rituala Gorana Ivaniševia i brojnih drugih. Prije finala Lige prvaka ve je poznata pri
a o bijelim (Milanovim) i crvenim (Liverpoolovim) majicama, no postoji i jedna zgodna podudarnost s 1978. i 2005. godinom.

Naime, 1978. godine Karol Wojtyla ustoli
en je za papu Ivana Pavla Drugog, a ragbijaši Walesa suvereno su, bez poraza, osvojili Kup pet nacija, prestižno ragbijsko natjecanje, i otišli u povijest. Baš je tih dana i princ Charles zaprosio, a vrlo brzo nakon toga i oženio Lady Dianu, voljenu englesku princezu, koja je, nažalost, preminula. Baš te je godine Liverpool u Londonu, na slavnom stadionu Wembley, koji je poslije srušen, a na
ijem mjestu ni
e novi prekrasni stadion, pobjedom protiv Cluba Bruggea sa 1:0 po drugi put postao europskim prvakom.

Zanimljivo, nakon 27 godina Katoli
ka crkva dobila je novog poglavara, preminulog papu Ivana Pavla Drugog zamijenio je Josef Ratzinger, koji je uzeo ime Benedikt Šesnaesti, ragbijaši Walesa prvi su put nakon 27 godina osvojili Kup šest nacija (isto natjecanje, samo je dodana još jedna reprezentacija), a princ Charles po drugi put uplovio u bra
nu luku, s dugogodišnjom ljubavnicom Camillom. Je li podudarnost nevjerojatna, vidjet emo u srijedu nave
er, kada Liverpool ima ponovno priliku postati novim vladarom nogometne Europe. Pri
a je, priznat ete, posebno zanimljiva, bez obzira na to hoe li mom
ad Rafaela Beniteza na kraju uspjeti i peti put veliki pehar odnijeti na Anfield. (if)
1978-Liverpul je porazen u finalu liga kupa od Notingem foresta koji je kasnije postao prvak engleske...
2005-Liverpul je porazen u finalu liga kupa od Celzija koji je kasnije postao prvak Engleske...

Jos zanimljivosti

1978 sampioni zemalja su:

Spanija:Barselona
Italija:Juventus (Kup je tada uzeo Inter)
Holandija: PSV
Belgija:Briz
Jugoslavija: Partizan
Poljska:Visla Krakov
Turska:Fenerbahce

a 2005 sampioni zemalja su:

Spanija:Barselona
Italija:Juventus (sada Inter igra u finalu)
Holandija: PSV
Belgija:Briz
Srbija i Crna Gora: Partizan
Poljska:Visla Krakov
Turska:Fenerbahce

Koje postao sampion Skotske 1978?Tesko pitanje...Rendzers.A koje postao sampion ove sezone?Rendzers,i to u poslednjem kolu kada je Seltik vodio do 88 minuta i tada primio 2 misteriozna gola od Madervela i na taj nacin je Rendzers osvojio titulu.Liga Kup 1978 je osvojila ista ekipa kao i ove sezone,a to je ponovo Rendzers!

1978=1+9+7+8=25
a 2005=kad se oduzmu nule=25

Po ovim informacijama Liverpul bi trebao da osvoji LS a oni koji se klade bi mogli i da zarade nesto love.
Zanima me misljenje drugih ljudi sa foruma o ovoj temi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 25, 2005 2:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Ako je vrijeme linearno, to jest da ne postoji i da se sve samo vrti u krug, onda je vrlo lahko moguce da se stvari ponavljaju, to jest da se sve radi pod jednim odredjenim zakonom koji nas samo vrti u krug, to jest igra se sa nama.
Razmisljao sam o tome u zadnje vrijeme, i ono mozda je bez veze, ali ako covjek pokusa da ne razmislja o vremenu, i da na dan i noc ne gleda sa jedne vremenske distance, onda dolazi do toga da se sve samo ponavlja. Samo se vrtimo u krug.
Koliko puta ste se zapitali i stali negdje na nekom mjestu, i ono kontate: "hej ja kao da sam bio ovdje, ovo kao da se desilo".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 25, 2005 4:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
Baron je napisao/la:
Koliko puta ste se zapitali i stali negdje na nekom mjestu, i ono kontate: "hej ja kao da sam bio ovdje, ovo kao da se desilo".


A ako se opet bolje razmisli,to je samo iluzija. Jer ovaj internet klub,gdje sam sada(gdje mi se i desilo to da me svaki detalj i svaki pokret potsjeca na nesto od ranije) nije ni bio prije 24 godina,posto toliko i imam.
A i ne moguce je da zivim potpuno isti zivot 2 puta,znaci skroz isti. Jer,ko sto sam reko,svaki pokret i svaki detalj me potsjecao.

Citat iz knjige "PARALELNI SVET fantazija ili stvarnost" (B.d Benedikt)

-ZAKON KARME

"Gotovo svi koji se bave slucajevima regresije,slazu se da postoji samo jedno logicno objasnenje,a to je reinkarnacija pojedinih dusa iz jednog zivota i drugi.Na pitanje zasto,daju vam jedno ovjasnenje: svi oni koji su se na bilo koji nacin "zaduzili" u toku svog zemaljskog zivota,moraju se u njega vratiti ili konstantno vracati,sve dok "otplati" svoja r'dzava ili gresna dela.Smatra da se od prilike deset od stotine nas mora vratiti da otplati ili oduzi svoju karmu,jer inace moramo "zauvjek umrjeti."


Koja glupost.
Ako nema stvoritelj,onda sam ja sam sebi gospodar i bog.Zasto moram otplacati i ponavljati isti zivot,kad necu odgovarati pred nikoga ? I cuj,ako to ne ispunim "zauvjek cu umrjeti" Zar ne zvuci grublje od ono sto vi smatrate za grubo kad Bog kaze: "Ceka vas vatra" Ukoliko ne cinite dobra djela i pravedni budete. ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 25, 2005 5:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Opet jedno polarno razmišljanje... Da se ne vrtite u krug i budete u zabludama:

Ako imamo A i B, npr. A je drugačije od B, i A je laž. Onda NE ZNAČI da je B istina!!! Polarno razmišljanje često dovodi u grešku, predrasudu i krivi zaključak jer se bazira obično na iluziji, što je osnovna karakteristika našeg 3. denziteta.

Dakle, ako nije točno iz knjige A ( Benedikt ili bilo koji drugi ), onda je točno u knjizi B ( Kuran, Biblija, bla..., bla... ) ??? NIJEEEE ! Ne mora biti ni knjiga A ni knjiga B tada točna. Pazite se ovakvih zamki...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 25, 2005 7:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Zaaakon tekst covjece.

JA SAM UVJEREN DA CE LIVERPOOL...

Za 10 minuta pocinje pakao, LIVERPOOL SVAKAKO 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 25, 2005 8:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
Jack987 je napisao/la:
Opet jedno polarno razmišljanje... Da se ne vrtite u krug i budete u zabludama:

Ako imamo A i B, npr. A je drugačije od B, i A je laž. Onda NE ZNAČI da je B istina!!! Polarno razmišljanje često dovodi u grešku, predrasudu i krivi zaključak jer se bazira obično na iluziji, što je osnovna karakteristika našeg 3. denziteta.

Dakle, ako nije točno iz knjige A ( Benedikt ili bilo koji drugi ), onda je točno u knjizi B ( Kuran, Biblija, bla..., bla... ) ??? NIJEEEE ! Ne mora biti ni knjiga A ni knjiga B tada točna. Pazite se ovakvih zamki...

:wink:


Mora da postoji Jedna istina.
Ako je zedj,dokaz za vodu... zelja za pravedno dokaz je za pravdu.Medjutim,ako ne postoji apsolutna pravda,sada,onda ce sigurno doci cas,kad se budu racuni polagali.
Ako trazimo istinu,znanje,predrasude se ne trebamo boiti,zar ne ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 25, 2005 9:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Mora da postoji Jedna istina.


Zašto, pa može ih biti i beskonačno...?!? Istina je da je ovo forum Galaksije i da se mi tu dopisujemo. I da smo na internetu. Ovo su već 3 istine. Imaš ih beskonačno mnogo.

Citat:
Ako je zedj,dokaz za vodu...


Opet polarno razmišljanje - vidi, relacija žeđ - ne mora nužno biti voda, može pivo, sok, vino... razne istine. Vidiš da nije sve polarno. ( ako me razumiješ što time hoću reći - ne mora imati nešto DVA kraja, pola ili bilo kojih apsolutnih točaka )

Citat:
Medjutim,ako ne postoji apsolutna pravda,sada,onda ce sigurno doci cas,kad se budu racuni polagali.


Što je apsolutna pravda? Molim konkretan odgovor ( kao npr: To je stanje u kojem osoba X radi radnju Y... )

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 25, 2005 9:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Beskonačan broj svemira, i beskonačan broj istina i laži.
Istina je relativna u učima pojedinca......
Izgleda da se mome počeo zapitkivati pametne stvari.......

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 25, 2005 11:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
Jack987 je napisao/la:
Citat:

Zašto, pa može ih biti i beskonačno...?!? Istina je da je ovo forum Galaksije i da se mi tu dopisujemo. I da smo na internetu. Ovo su već 3 istine. Imaš ih beskonačno mnogo.



Hvala BOGU,da postoje bezbroj istine.Te bezbroj istine nose nas na jednu istinu,u kojoj sada raspravljamo tj. da nije sve slucajno nastalo,da postoji veca sila tj. BOG dz.s.


Citat:
Opet polarno razmišljanje - vidi, relacija žeđ - ne mora nužno biti voda, može pivo, sok, vino... razne istine. Vidiš da nije sve polarno. ( ako me razumiješ što time hoću reći - ne mora imati nešto DVA kraja, pola ili bilo kojih apsolutnih točaka )


Neznam ko tako razmislja.Pivo,vino,coca cola... nisu od pamtivjek.
I opet bolje ako razmislis,voda je voda :)
Neznam dali me ti razumijes.

Citat:
Što je apsolutna pravda? Molim konkretan odgovor ( kao npr: To je stanje u kojem osoba X radi radnju Y... )

:wink:


Da ce se jednom zauvjek suditi. Inace,hoces li ga Yahva nazvati,hoces li Bog,hoces Allah... Bitno da postoji neko ko ce ti suditi i ko ce odluciti,hoces li u raju ili paklu. ;)

Citat:
Izgleda da se mome počeo zapitkivati pametne stvari.......


Pa mogli ste i vi,konkretno,na glupa pitanja i mislenja da odgovorite ili objasnite... umjesto da me nazivate agent ili sta ja znam ;)

Pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 26, 2005 6:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Nisam gledao cijelu utakmicu, ali istorija se jednostavno...ponovila...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 26, 2005 6:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
Liverpool dobi.

Imal jos kakvih informacija il kako sta, da se idem kladit sljedeci put :D

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 26, 2005 7:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Paklena utakmica.
Za one koji nisu gledali, ovo je bilo najpaklenije finale Lige prvaka u povijeti.

To samo moze LIVERPOOL.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 26, 2005 7:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Vec se prica o tome koliko je bilo srcanih udara na tribinama.
Zar nije fudbal jedno od najmocnijih oruzja :?: :!:
90 minuta su milioni ljudi (govorim i za one pored malih ekrana) pod strahom i ceznjom i kojim vec osjecajima gledali i gledaju razvoj dogadjaja, a to naravno onim sto crpe nasu energiju odgovara.
Plus produzeci, pa penali... jao kako im to godi, koji su tu tek otkucaji srca samo, o ostalom da ne govorim.
Zadnjih nekoliko mjeseci ne dopustam uopste sebi da me ponese navijacki val, i mogu vam reci da se dobro osjecam, na kladionice ne idem,....ma znam da je ovo sve OFF sto pisem ali je jednostavno dobro kad nisam zarobljen takvim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 26, 2005 3:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Iz mene tako nesto nemogu izvuc :D Jer mislim da je nogomet po defaultu bezveze :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 26, 2005 3:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
A ako se opet bolje razmisli,to je samo iluzija. Jer ovaj internet klub,gdje sam sada(gdje mi se i desilo to da me svaki detalj i svaki pokret potsjeca na nesto od ranije) nije ni bio prije 24 godina,posto toliko i imam.


A tko kaze da si morao biti tu u istom vremenu i kao ista osoba :?:
Znam da je ovo sa tvog gledista velika glupost ali za mene ima smisla.



Citat:
Koja glupost.
Ako nema stvoritelj,onda sam ja sam sebi gospodar i bog.Zasto moram otplacati i ponavljati isti zivot,kad necu odgovarati pred nikoga ? I cuj,ako to ne ispunim "zauvjek cu umrjeti" Zar ne zvuci grublje od ono sto vi smatrate za grubo kad Bog kaze: "Ceka vas vatra" Ukoliko ne cinite dobra djela i pravedni budete. ?


Naravno i ovo ima smisla Mome, ali pazi ovo.
Nikada mi nece uci u glavu kako covjek moze zivjeti samo jedan zivot na cijem ce kraju umrijeti predati dusu Bogu koji ce sa njom da radi sta ga volja, da li ce joj dati desetine cistih zena za nagradu, ili ce je nataknuti na kolac i okretati kako on hoce.
Shvati ovo kako hoces ali je bolje i da me nema vise nikada nego da me jednostavno peku.
Ti vjerujes da se od kazne ne moze pobjeci, a za mene je to samo iluzija isto kao i za tebe iluzija o vremenu i prostoru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 26, 2005 3:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Citat:
Da ce se jednom zauvjek suditi. Inace,hoces li ga Yahva nazvati,hoces li Bog,hoces Allah... Bitno da postoji neko ko ce ti suditi i ko ce odluciti,hoces li u raju ili paklu.


Mome, ovo još nismo provarili, nema ni pakla ni raja, pakao i raj je izmišljen da bi lokalno stanovništvo bilo pokorno i slušalo......
Ne postoji taj koji će ti suditi, sudiš sam sebi, jer ti si bog, bog je ti, sve je jedna te ista energija.
Zbog toga, bog ne sudi, i ne ometa ništa, planet zemlja je jedan atom u beskonačnom svemiru, stoga.....on nije nikada bio na zemlji.....ma dalje već znaš.....

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 26, 2005 5:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Bitno da postoji neko ko ce ti suditi i ko ce odluciti,hoces li u raju ili paklu.


Opet polarno razmišljanje - zašto ima samo raj i pakao? Možda ima beskonačno mnogo mjesta kao što bi trebala biti ova? Recimo raj u paklu ili pakao u raju... ili mješavina oba... pa malo manje jednog a više drugog... opet nemamo samo 2 mjesta. Evo vidite kako je mnogim ljudima vrlo teško izaći iz polarnog načina razmišljanja. To koči. Napredak zahtjeva multidimenzionalno razmišljanje...

Inače, nogomet mi je tako postao glup - kao i većina gluposti na TV. A nekad sam ga igrao s veseljem, danas - bezveze. Postao je naporan. Jedna omiljena manipulacija masama je i nažalost sport ( barem većina ).

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 26, 2005 6:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Da, da, nogomet je jedna od najvećih manipulacija masama.
Sistem je jako star......kruha i igara.....i masa zaboravi na sve ostale probleme i zavjere......kruha i igara.....

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 26, 2005 8:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Pa šta? Napravljeni smo tako. Osmišljeni na način da nas neko modelira i manipulira s nama. Ne želimo imati svoje ideje, svoj mozak, svoju volju. Ne znamo šta bi sa sobom. Čast izuzecima, naravno. Vjerujem da na ovom i sličnim forumima ima takvih izuzetaka :D . Vjerujem da je ovo stanica koju treba proći da bi išli dalje, ali ne mijenja se stanica, nego mi. Ovo će uvijek biti dimenzija ovaca i krivih puteva. Mi se mijenjamo. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 26, 2005 9:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Citat:
Pa šta? Napravljeni smo tako. Osmišljeni na način da nas neko modelira i manipulira s nama.


Vidim da nisi dobro čita pojedino štivo, naprotiv nismo osmišljeni niti stvoreni da netko nama manipulira, već smo stvoreni od 13 rasa da budemo jedna od najjaprednijih bića u ovoj galaksiji, ali puno toga je otišlo krivo.
Očito neki ovdje nisu svjesni koliko smo mi zapravo snažni......i to je i njihov cilj......

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz