Sada je: sub apr 27, 2024 6:49 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet jun 03, 2005 4:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Jack987 je napisao/la:
Da, to je OK kada se radi o kablovima, ali što ćeš učiniti kad se radi recimo o matičnoj ploči u kompjuteru...? Pa poluvodički elementi crkavaju, ne spojni vodovi. Čipovi i takve komponente.



Bas kad sam bio download-ovao jedan film o vanzemaljcima(link sam nasao u jednom od topic-a)pokusao sam da ga pokrenem , ali prosto nije islo.I odjednom,rikno mi hard disk pa sam morao da rusim sistem :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 03, 2005 2:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Eto, pa već ima ovakvih primjera na stotine... pa malo je prečesto za "slučajno" !!!

Kontrolni sistem - matrica - radi svoje !!!

Nedajte se ljudi, borite se protiv takvih stvari. Sad je prilika za izlazak iz toga svega... iduća će možda biti tek za 309000 godina.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 04, 2005 9:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jun 04, 2005 9:19 pm
Postovi: 1
Lokacija: 6 feet above
smrt nije kraj
jer smrti zapravo i nema i nema kraja
smrću jesamo obasjana
staza uspona
od gnijezda do zvijezda.
M.D.

nema kraja... kraj ne bi imao smisla...

_________________
what have they done to the earth? what have they done to our fair sister?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Duša i duh - zašto i kako
PostPostano: uto aug 23, 2005 10:10 pm 
zanima me ima li tko kakvu ideju... kako dusa izlazi iz tjela kad umiremo i zasto? Te kako ulazi u tijelo? npr..kad se se spoje jajasce i spermic kako nastane covijek? znam da rep odpadne ali kako to da se stanica djeli - nema mi smisla. Kako nesto zna da se djeli ako nema inteligenciju neke vrste... cak i najmanja bica?! dali dusa ikada napusta materiju???? ili samo se pretvara kao i energija, iz jedne forme u drugu. Ako je tako koja je razlika izmedju svjesti i nagona?


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 11:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Duša je eterički oblik svijesti i egzistencije, dakle, nema veze sa fizičkim tijelom sve dok se ne inkarnira u njega ( obično je kod rođenja, a ne kod oplođivanja jajašca ). Duša napušta tijelo u trenutku umiranja ( stare narodne kažu da netko umre kad "ispusti dušu"... pa sad kolko istine ima u tome... ), odnosno još je i Tesla davno otkrio da stanovitih 16 - 21 grama napusti tijelo kod umiranja... znači ta energija možda i ima svoju masu u našem 3. denzitetu. to možda ništa ne znači u 4. 5. ili 6. Tko zna, saznat ćemo kad dođemo do tog nivoa.

Duša ( to smo u stvari mi, a ne tijelo ), ima svoju karmu i ona nosi njen pravac razvoja. Kad si u eteru ( obično 5. denzitet ), biraš tijelo kroz koje ćeš iskusiti zadane si lekcije i biraš u kojem bi mogla ostvariti svoje učenje. Kad se poklope tvoji "parametri", uđeš kroz "tunel" u tijelo i u tom procesu više nemaš svoju svijest 5. denziteta, već si vraćena na 3. u smislu kruženja u malim ciklusima. Tada si kao dijete najmanje svijesna i krećeš iz početka u tom tijelu. Učiš zadane lekcije i radiš to što radiš. Na kraju, tijelo umire, i duša više nema razloga ostati u njemu, pa se opet tunelom nekakvim vraćaš na 5. denzitet. Sva iskustva tamo sagledavaš i tražiš novi ciklus gdje ćeš naučiti nove lekcije koje još nisi prošla.

Inače, kad se stanice dijele, tu postoji svijest - ali na nivou DNA. Ona regulira diobe, množenja, oblike i ostalo. Ne zaboravimo da imamo 4 VRSTE naše SVIJESTI. Već sam to naveo negdje nedavno na forumu. Skup tih 4 svijesti čini našu ukupnu svijest na ovom nivou.

Duša je uvijek ENERGIJA. Nikako materija.

Razlika između svijesti i nagona? Jabuke i kruške, eto razlike. Nagon je ono na što se kemijski tjeramo ( izazivamo kemijske reakcije u mozgu, pa činimo stvari koje su posljedice tih kemijskih reakcija u mozgu ). Svijest je nivo na kojem jesmo u našem razvoju. Kamenje ima svijest, a nema nagon. Svijest, ako je veća, može i kontrolirati nagon. Ali što imamo veću svijest, manji je nagon. Nagon je pokretačka snaga življenja u nižim denzitetima ( u 2. životinjskom najviše ), jer tamo to tako funkcionira. Kod 3. nivoa tu ima i drugih pokretačkih "pogona" razvoja... možda i duhovni počinje igrati ovdje ulogu. No, sve u svoje "vrijeme"...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 11:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 28, 2004 4:56 pm
Postovi: 62
Jack987 je napisao/la:
Duša je eterički oblik svijesti i egzistencije, dakle, nema veze sa fizičkim tijelom sve dok se ne inkarnira u njega ( obično je kod rođenja, a ne kod oplođivanja jajašca ). Duša napušta tijelo u trenutku umiranja ( stare narodne kažu da netko umre kad "ispusti dušu"... pa sad kolko istine ima u tome... ), odnosno još je i Tesla davno otkrio da stanovitih 16 - 21 grama napusti tijelo kod umiranja... znači ta energija možda i ima svoju masu u našem 3. denzitetu. to možda ništa ne znači u 4. 5. ili 6. Tko zna, saznat ćemo kad dođemo do tog nivoa.

Duša ( to smo u stvari mi, a ne tijelo ), ima svoju karmu i ona nosi njen pravac razvoja. Kad si u eteru ( obično 5. denzitet ), biraš tijelo kroz koje ćeš iskusiti zadane si lekcije i biraš u kojem bi mogla ostvariti svoje učenje. Kad se poklope tvoji "parametri", uđeš kroz "tunel" u tijelo i u tom procesu više nemaš svoju svijest 5. denziteta, već si vraćena na 3. u smislu kruženja u malim ciklusima. Tada si kao dijete najmanje svijesna i krećeš iz početka u tom tijelu. Učiš zadane lekcije i radiš to što radiš. Na kraju, tijelo umire, i duša više nema razloga ostati u njemu, pa se opet tunelom nekakvim vraćaš na 5. denzitet. Sva iskustva tamo sagledavaš i tražiš novi ciklus gdje ćeš naučiti nove lekcije koje još nisi prošla.

Inače, kad se stanice dijele, tu postoji svijest - ali na nivou DNA. Ona regulira diobe, množenja, oblike i ostalo. Ne zaboravimo da imamo 4 VRSTE naše SVIJESTI. Već sam to naveo negdje nedavno na forumu. Skup tih 4 svijesti čini našu ukupnu svijest na ovom nivou.

Duša je uvijek ENERGIJA. Nikako materija.


:wink:




Sa prvim pasusom se slazem.

U drugom bih dodala da se od 1754 godine, broj stanovnika ove planete povecao sa nekih milijradu( manje), na pet milijardi (vise).




Kako onda objasnjavas inkarnacije u skladu sa potrebama da prodjes iskustvo i evoluiras u skaladu sa tradicijom i kultom predaka, npr....?

Ja mislim da ima mnogo mutanata, pardon Laughing , putnika, koji su zbog nemarnosti kontrolnog sistema, jednostavno videli meku za svoja trenutna boravista.

Ako cemo bas i gomila kvazi sekti i duhovnih skoli se naglo pojavilo nakon 1800 g.
Pre toga smo imali uglavnom tradicionalne skole.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 7:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
da.
mozemo reci da nas je mnogo doslo da gledamo film iz prvih redova :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 10:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
assa je napisao/la:
Sa prvim pasusom se slazem.

U drugom bih dodala da se od 1754 godine, broj stanovnika ove planete povecao sa nekih milijradu( manje), na pet milijardi (vise).

Kako onda objasnjavas inkarnacije u skladu sa potrebama da prodjes iskustvo i evoluiras u skaladu sa tradicijom i kultom predaka, npr....?

Ja mislim da ima mnogo mutanata, pardon Laughing , putnika, koji su zbog nemarnosti kontrolnog sistema, jednostavno videli meku za svoja trenutna boravista.

Ako cemo bas i gomila kvazi sekti i duhovnih skoli se naglo pojavilo nakon 1800 g.
Pre toga smo imali uglavnom tradicionalne skole.....


U evoluciji ove planete Zemlje bilo je dosta civilizacija... koliko je iznosio točan broj tih ega nije nikom osim samoj božanskoj inteligenciji poznat.

Ograničavanja i mišljenja naših ega mogu nas kao i uvijek zavaravati, pogotovo kod rasuđivanja poput inkarnacija duše.
Samo božanska inteligencija zna svoju refleksiju, a na našim ego-ima je da dostignemo to svijetlo.Napredujemo svakog dana u svakom pogledu :wink:

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 11:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
To što mi ne zapažamo odnosno ne znamo za sve što je oko nas, ne odražava naše stvarne granice, već samo pokazuje da se između naše sadašnje svijesti i onoga što možemo postići nalaze još mnoge brane, mnoge kočnice i ograničenja.
Što više razgrađujemo te prepreke, to više dolazimo u odnos s svojom esencijom.Tj Božanskom inteligencijom.

Da bi tijelo moglo nastati, božanska inteligencija (duša) mora svoju snagu ograditi.
To se zove rođenje ega.Ego je u stanovitom smislu barijera pred dušom(B.I.), da bi tijelo uopće moglo egzistirati u svojem materijalnom obliku i u svojim ostalim tjelima-oblicima (osobno im zovem snopovi svjetla).
Mi te barijere ne trebamo od danas do sutra prevazilaziti,odnosno naglo odbaciti ego, već ga naprotiv trebaš ojačati, kako bi mogli dosegnuti svjesnost božanske inteligencije i izdržati njegovu snagu.
Ako naš ego kroz razne inkarnacije i denzintete ne dosegne izuzetnu snagu, mi nemamo dovoljno iskustva da budemo spremni ga kao takvog odbaciti i biti u potpunosti svjesni njega.
Kad to steknemo prelazimo u čistu spoznaju duše tj. same božanske inteligencije.

Mi svi smo jedna duša.Mi smo svi besmrtna, vječna duša. Cijela svrha i smisao naših tijela sastoji se u tome da steknemo samospoznaju, samosvijest.Neku sekundarnu svrhu ona nemaju. Samo mi kao duša možemo postići blaženstvo 7. denziteta. Suprotno tome , tijelo je samo odsjaj.
Varaju se oni koji imaju želju da solo ulete u 7. denzitet, to ih samo njihov privat ego zavarava. Božansku inteligenciju dostižemo svi zajedno.
Možda toga niste trenutno svjesni, ali osobno u 3. denzitetu sve više imam intinkt i intuiciju susreta s sve svjesnijim "ljudima ili oblicima".Polako ali sigurno napreduje se,to strpljenje me iz dana u dan čini sve radosnijom i sretnijom osobom.
Uh ne mogu vam opisati to kad svoj ego ismijavam kroz odličan humor s prijateljima.
Iskrena šala je nerijetko izraz oštrine duha.Postoji temeljna razlika između vica i humora.

Vic je nerijetko pokazatelj duhovne snage, dok je humor izraz duševne snage.Zato je humor važan cilj koji bi svatko od nas trebao doseći.

Što je humor? Humor je sposobnost da se smijemo situaciji, svojim stavovima, mislima i posebno! - svojim pogreškama.Ali općenito onome što je smješno.

Platonu su već u antici predbacivali njegovu ozbiljnost.
Legenda govori da je Platon bio toliko ozbiljan, da je zabranio smijeh na svojoj akademiji.
Sve dok je Sokrat živio, koji je volio šalu, anegdote i igre riječi te se naravno i rado smijao, moglo bi se reći da je vjerojatno imao fin, ljubazan smiješak na licu, sve dok je Sokrat živio, Platon se smijao.
Nakon njegove smrti Platon je ostao ozbiljan.Ova ozbiljnost je bila znak žalosti za svojim voljenim, čudesnim učiteljem.
Gledajući s neutralne točke... veeeliki čin.

Moramo se što je moguće bezbrižnije odnositi prema šalama koje se nas tiću, ali pritom ne bi trebali sebe zanijekati.
Ne moramo nikad nikog preopteretiti "preoštrim" vicevima. Budimo ljubazni
i dajmo svom sugovorniku uvijek na znanje da ga priznajemo i poštujemo onakvog kakav jest.
U tom je slučaju između nas postoji savršena "podjela rada"; jedno se šali, a drugo svojim humorom prihvaća šalu.

Što iz toga proizlazi? Čudestan, radostan, ljubazan, opuštajući smijeh!!!

:lol: :lol: :lol:

God is nowhere - God is now here ... :wink:

Što više možemo postići s nekoliko rijeći? Tome se mora nasmijati čak i onaj koji ne stremi putem božanske inteligencije... zar ne :D !!!

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 12:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
kwizac je napisao/la:
da.
mozemo reci da nas je mnogo doslo da gledamo film iz prvih redova :wink:

:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 1:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Kako onda objasnjavas inkarnacije u skladu sa potrebama da prodjes iskustvo i evoluiras u skaladu sa tradicijom i kultom predaka, npr....?


Osobno neznam tko sam bio u "prošlim životima", ali me nimalo ne zanimaju moji preci. Jesu li bili ovi ili oni, svejedno mi je, svi smo ionako tu zajedno. Skupljajte ljude, ne razdvajajte ih. Ljudska rasa na nivou ima svoju odluku koja predstoji... od kuda ti trenutno tijelo potječe, nije zaista bitno.

A svi smo kupili karte za veliku nadolazeću predstavu... hehe. Kod švercera sam kupio kartu za "prvi red"... Dobar stari klošar iz 5. denziteta... Dao mi je popust... hehehe !!!

Vidim da se granica realiteta jako napinje... sve je više ljudi svjesnije... granica se toliko time napinje da će uskoro "puknut" hehehe... biće zanimljivo... čekajmo i vidimo... hehe.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 25, 2005 11:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 04, 2005 2:36 pm
Postovi: 57
Lokacija: Zagreb
samo da se ne oduzi ta predstava :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 25, 2005 11:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Vidim da se granica realiteta jako napinje... sve je više ljudi svjesnije... granica se toliko time napinje da će uskoro "puknut" hehehe... biće zanimljivo... čekajmo i vidimo... hehe.
:wink:


Samo se nadam se da neće "preživjeli zavidjeti mrtvima".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 26, 2005 9:27 am 
Sofija je napisao/la:
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Vidim da se granica realiteta jako napinje... sve je više ljudi svjesnije... granica se toliko time napinje da će uskoro "puknut" hehehe... biće zanimljivo... čekajmo i vidimo... hehe.
:wink:


Samo se nadam se da neće "preživjeli zavidjeti mrtvima".


pametno ;)


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 26, 2005 6:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
"preživjeli zavidjeti mrtvima"


Zašto bi uopće ikime nešto zavidio??? Pa zavist je proizašla iz čvora u našim kralježnicama, preije ulaska u mozak... da nas se malo "prepravi"... i nadoda zavist, ljubomora i slične stvari... hehe.

Ne zavidim nikome ništa, kakav je - takav je. I ne ŽELIM biti kao netko drugi, imati kao drugi ili išta sličnog... ovdje se kriju mnoge OPS smicalice.

Otvorite umove i srca. Zavist vam zbilja nije potrebna.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 27, 2005 10:56 am 
Jack987 je napisao/la:
Citat:
"preživjeli zavidjeti mrtvima"


Zašto bi uopće ikime nešto zavidio??? Pa zavist je proizašla iz čvora u našim kralježnicama, preije ulaska u mozak... da nas se malo "prepravi"... i nadoda zavist, ljubomora i slične stvari... hehe.

Ne zavidim nikome ništa, kakav je - takav je. I ne ŽELIM biti kao netko drugi, imati kao drugi ili išta sličnog... ovdje se kriju mnoge OPS smicalice.

Otvorite umove i srca. Zavist vam zbilja nije potrebna.

:wink:


ma ne.... to ti je ono u stilu..bit ce vraga bolje da nas niti nema ;)


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 27, 2005 3:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 17, 2005 10:05 pm
Postovi: 69
Dusa ulazi u tijelo dijeteta onog momenta kroz pupcanu vrpcu kad se ona odsijece.

Slabo tko zna a vecinom je sve jednostavno, a sada protumacite sami koliko je jednostavno: najvazniji zakon za covijecanstvo je brak i porodica, brak je svetinja i naj veci problemi odtuda proizlaze.
Kada bi sedam koljena zaredom u jednoj porodici zivilo pravim bracnim zivotom, znaci prava ljubav itd.... Znaci nika prevara nedolazi u obzir.
Sad probajte zamisliti sta bi se desilo osmi puta.

Ovo mozete ubaciti u gornji prvi tekst od Jack987 jer je u redu.
Izgleda da mi na ovom nivou treba da odradimo neke pozitivne stvari da bi mogli popraviti stanje u petom nivou.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 27, 2005 3:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Sant55 je napisao/la:
Dusa ulazi u tijelo dijeteta onog momenta kroz pupcanu vrpcu kad se ona odsijece.

Slabo tko zna a vecinom je sve jednostavno, a sada protumacite sami koliko je jednostavno: najvazniji zakon za covijecanstvo je brak i porodica, brak je svetinja i naj veci problemi odtuda proizlaze.
Kada bi sedam koljena zaredom u jednoj porodici zivilo pravim bracnim zivotom, znaci prava ljubav itd.... Znaci nika prevara nedolazi u obzir.
Sad probajte zamisliti sta bi se desilo osmi puta.

Ovo mozete ubaciti u gornji prvi tekst od Jack987 jer je u redu.
Izgleda da mi na ovom nivou treba da odradimo neke pozitivne stvari da bi mogli popraviti stanje u petom nivou.


Nije tocno.

Dusa ulazi u tijelo za vrijeme prvog udaha nakon rodenja. Slikovito ti to pise u bibliji da je bog udahnuo zivot kroz nosnice i bla bla bla tako i tvrtka - Crkva d.d. tumaci.
Dusa napusta FIZICKO TJELO za vrijeme posljednjeg izdaha. Prvi udah je pocetak ciklusa a posljednji izdah je kraj ciklusa. Jack987 je dobro opisao tunel i ostalo ali ima jos tu puno bitnih medu radnji ali uglavnom to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 28, 2005 9:57 pm 
mislim da baljezgate guposti... kao mama mogu reci da vec u trbuhi ima dusu posto reagira i na moje emocije (trzajima)... a i postoji znastvena studija koju su snimali kad su vrsili abortus.. i gledala sam ju... vidi se osjecaj straha (ubrzani otkucaji srca), te doslovno borba za zivot (kako se mice da se udalji od one zlice koja im kida dio po dio)! :x


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 28, 2005 10:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Kako fizicko tjelo biva zivo za vrijeme sna, astralne projekcije, vantjelesnih iskustava? Sta to fizicko tjelo drzi na zivotu? Sta to fizickom tjelu govori da dise? Sta to fizicko tjelo budi nakon dubokog sna?

Ti sa svojim emocijama moze ubiti osobu koja je 1000000000 km daleko od tebe.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 72 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz