Sada je: sub apr 27, 2024 9:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned aug 27, 2006 7:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
sta ako sam ja oprijedeljen prema Svemu a to ukljucuje i mene samoga i ostale i Sve i vidim sve jednakim ocima? sta onda?


To što si upravo napisao JEST OPD!!!

Opredjeljenjem prema drugima - pomažeš i sebi! Možda to sad u OPS svijetu u kojem živimo, ne izgleda tako... ali nekako osjećam da je to istina. Probam to postizati uvijek, dnevno, kad god mogu. U zadnje vrijeme "dobivam" slične odgovore drugih prema meni. Pomažu, dešavaju mi se "lijepa iznenađenja", i mogu reći - skoro sve POZITIVNE stvari.

Jel to "odgovor" na moje vibracije prema okolini - sad još trenutno neznam. Samo primjećujem.

Hashaman, ako tako zbilja gledaš - =D> !!!

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 27, 2006 8:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 28, 2006 11:40 pm
Postovi: 30
Lokacija: 10 000 HIGHINHEAVEN
ponovio bih sto sam rekao!

ukljucuje mene, ostale i Sve!
ono sto zelim reci opredijeljenjem prema Svemu a to je Apsolut! ako sve vidim jednakim ocima u to spada i DRACO i ovca i Jack i HASHAMAN, razumijete li me?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 28, 2006 10:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Nedostaje nam ključna stvar za približavanje ka slobodi. Besplatna energija!

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 28, 2006 11:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 17, 2006 9:00 pm
Postovi: 59
Lokacija: Zadar
zen999 je napisao/la:
Nedostaje nam ključna stvar za približavanje ka slobodi. Besplatna energija!

Kako to misliš?
Nije stvar u posjedovanju,već u neposjedovanju.
Atlantiđani su bili eksperti u sakupljanju besplatne energije,pa ih je polepa uništila.

_________________
Ima li što tamo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 28, 2006 11:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Besplatnu energiju nitko ne bi posjedovao... Ona bi samo tekla i tekla...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 28, 2006 4:33 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 25, 2006 9:47 pm
Postovi: 5
Lokacija: Suncev sistem
Marin kaže:MI SMO BORG!

VI ĆETE BITI ASIMILIRANI!

OTPOR JE UZALUDAN!!!!!!


BI li se vi opirali???????????

Ja bih rekla :" DI STE DOSAD BILI ?!"[quote]



Da li bi ih to pitala radi kolektivne svijesti? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 28, 2006 7:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 17, 2006 9:00 pm
Postovi: 59
Lokacija: Zadar
Da sviđa mi se kolektivna svjest.

_________________
Ima li što tamo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 28, 2006 9:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Parsifal je napisao/la:
Jack

mi iz 3D stanja svesti - ukljucujuci pri tome sva nasa znanja i pretpostavke o tome kako Visi Nivoi funkcionisu, pokusavamo da shvatimo kako ce nam biti kada budemo na 4,5,6,7-oj ili jos nekoj visoj dimenziji svesti, stoga i ovaj moj post treba shvatiti u stilu "kako mali Perica zamislja..."

Izgleda da je glavna zabuna vezana za Slobodu, shvatanje da ona znaci da mozemo da radimo sta god hocemo, tj. da nam niko "spolja" ne namece svoju volju ili propisuje nacin razmisljanja, ponasanja i sl.
Samo u razmisljanju Ega postoji gradacija na manji ili veci stepen Slobode, jer on nikako ne moze da shvati da neko moze da bude Potpuno Slobodan ("Pa sta bi bilo sa svetom, kada bi svako radio ono sto hoce"?). To je razmisljanje i strah Ega, te Sloboda predstavlja stanje oslobodjenosti od kontrole i upravljanja Ega nad nama, jer je on taj koji nas sprecava da spoznamo da nismo odvojeni, da nismo napusteni i i da nismo po kazni poslani na ovu 3D planetu da patimo i da se mucimo "do kraja sveta".

Samim Prosvetljenjem dolazi do njegovog potpunog nestanka, a time nestaju i sva ona ogranicenja, zabrane i strahovi nametnuti od strane Ega. Njegovim nestankom, mi se nalazimo tacno u onoj dimenziji kojoj nasa svest svojim razvojem pripada, radimo tacno ono sto osecamo da treba da radimo, jer smo spojeni sa Svim, osecamo Sve i jesmo Sve.
U tom stanju Jedinstva tacno znamo sta smo, dokle smo razvili nasu Svest i sta treba dalje da ucinimo kako bi nastavili sa razvojem.

Nema sukoba, nema svadja, nema sumnji, nema strahova, nema lazi, nema lukavosti, nema takmicenja, nema Ogranicenja,...nema Ega.

Sloboda


Samo da čestitam na jezgrovitom i tačnom objašnjenju onog što stvarna sloboda jest...oslobođenje od ega jest krajnja faza koja vodi prosvjetljenju, a potom i oslobođenju duše iz okova rađanja. Sve nakon toga jest - slobodna volja duše - da li će se ponovo inkarnirati radi pomoći drugima na Zemlji ili negdje drugdje u svemiru ili će odlučiti da se ponovno stopi sa Vrhovnim Apsolutom ili Jednotom (kolektivnom sviješću Tvorca).

No, kako već jednom pomenuh, prije nego postaneš "jivan mukta" - dotle si "živa muka".

Pusa.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 28, 2006 9:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 17, 2006 9:00 pm
Postovi: 59
Lokacija: Zadar
Pantagruel je napisao/la:
Besplatnu energiju nitko ne bi posjedovao... Ona bi samo tekla i tekla...

Meni se čini da su Atlantiđani sakupljali energiju u piramidama , pa pošto je nisu dobro usmjerili ona ih je uništila.

_________________
Ima li što tamo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 28, 2006 10:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Marin je napisao/la:
zen999 je napisao/la:
Nedostaje nam kljuèna stvar za približavanje ka slobodi. Besplatna energija!

Kako to misliš?
Nije stvar u posjedovanju,veæ u neposjedovanju.
Atlantiðani su bili eksperti u sakupljanju besplatne energije,pa ih je polepa uništila.


Kad bi imali besplatni izvor energije promjenio bi se cijeli sustav vrijednosti. Štogod da se proizvodi/prevozi potrebno je utrošiti energiju koja nije jeftina. Zamisli samo koliko se energije utroši na proizvodnju nekog prekoocenaskog broda te koliko taj brod goriva mora utrošiti za put od europe do amerike...

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 28, 2006 10:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Kad bi imali besplatni izvor energije promjenio bi se cijeli sustav vrijednosti.

Zamislite samo tenkove i avione koji bi imali besplatan izvor energije. Onaj ko bi to imao osvojio bi ceo svet...

...i ode nasa sloboda.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 29, 2006 8:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 17, 2006 9:00 pm
Postovi: 59
Lokacija: Zadar
Kako su Atlantiđani putovali na druge planete?

S kojom tehnologijom?

Kako su pravili piramide?Koliko tehnologije bi današnjem čovjeku bilo potrebno ba napravi piramidu?
Što su oni radili? Fokusirali zvučne valove?

Nebi se htjela puno praviti pametna , ali mi se čini kako je čovječanstvo zabrazdilo duboko u materijalnosti i stoga niti ne možemo shvatiti moč duhovnosti. Nisam sigurna ,ali što će nam brod ako možemo putovati
snagom misli.

_________________
Ima li što tamo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 29, 2006 9:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Esperio Max je napisao/la:
Citat:
Kad bi imali besplatni izvor energije promjenio bi se cijeli sustav vrijednosti.

Zamislite samo tenkove i avione koji bi imali besplatan izvor energije. Onaj ko bi to imao osvojio bi ceo svet...

...i ode nasa sloboda.


Besplatna energija podrazumijeva energiju za sve i energiju koja se ne plaća sredstvima kao što je novac. Dakle nema računa za struju, nema nafte, svi se krećemo kako želimo i kamo želimo... Samim time nema ni toliko frustracija, nema ratova oko nafte, nema ovog nema onog. Je, utopija, ali moguć svijet. Takvi svjetovi sasvim sigurno postoje, ali mi smo ovdje maloumni i retardirani, i kako je netko primjetio, skroz zabrazdili u sirovi materijalizam. Ljudi ne mogu skužiti neke apstraktne pojmove, gotovo se panično boje nekih duhovnih koncepcija, apstrakcija itd. itd. Dobar dokaz je i tome da nitko ne zna filozofirati, nitko nema moć kreativnog razmisljanja itd. itd. Pod nitko mislim, malo ih ima.

Marin, ovo što govoriš za piramide ima smisla, ali kako je Nikola Tesla zamislio HAARP malo drugačije funkcionira... Isto tako postoji mali milijun alternativa fosilnim gorivima, ali je dobro poznato da je nekome u interesu da se krecemo u misjim koracima i gazimo jedan preko drugoga. Ma gadi mi se sve to :D.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 29, 2006 9:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Marin je napisao/la:
Da sviđa mi se kolektivna svjest.


Što misliš pod kolektivnom sviješću? Koji ti se aspekti nje sviđaju?

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 29, 2006 3:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Besplatna energija podrazumijeva energiju za sve i energiju koja se ne plaća sredstvima kao što je novac. Dakle nema računa za struju, nema nafte, svi se krećemo kako želimo i kamo želimo... Samim time nema ni toliko frustracija, nema ratova oko nafte, nema ovog nema onog. Je, utopija, ali moguć svijet.

Ratovi su se vodili i mnogo pre nego sto su otkriveni struja i nafta. Dok mi sacekamo da se otkrije besplatna energija pocece rat oko hrane, vode, rudnih bogatstava, tehnologije i ko zna cega sve ne.

Cak i sa trenutnom tehnologijom bi se mogao stvoriti mnogo bolji svet. Ali ja problem ne vidim prvenstveno u znanju, vec u mentalitetu. :?
Citat:
Ljudi ne mogu skužiti neke apstraktne pojmove, gotovo se panično boje nekih duhovnih koncepcija, apstrakcija itd. itd. Dobar dokaz je i tome da nitko ne zna filozofirati, nitko nema moć kreativnog razmisljanja itd. itd. Pod nitko mislim, malo ih ima.

Slazem se. Tesko je danas naci nekoga sa kim mozes pricati o vanzemaljcima, naprimer. :)
Citat:
Isto tako postoji mali milijun alternativa fosilnim gorivima, ali je dobro poznato da je nekome u interesu da se krecemo u misjim koracima i gazimo jedan preko drugoga.

"It is a big idea: a new world order . . . only the United States has both the moral standing and the means to back it up," said George Bush the First on 29 January 1991.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 29, 2006 10:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 17, 2006 9:00 pm
Postovi: 59
Lokacija: Zadar
Što misliš pod kolektivnom sviješću? Koji ti se aspekti nje sviđaju?[/quote]

Sviđa mi se što nikad nisi sam ,uvijek imaš neku sigurnost.Čuješ sve misli u kolektivu i oni tebe čuju.
Svi su jedno ,jedno je sve.
Ja se osječam kao da su me izbacili iz kolektiva.

_________________
Ima li što tamo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 29, 2006 11:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 28, 2006 11:40 pm
Postovi: 30
Lokacija: 10 000 HIGHINHEAVEN
its just a feeling my dear :idea:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 27, 2006 8:26 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 9:11 pm
Postovi: 6
Lokacija: MOJ DOBOJ, Bosnia & Herzegovina
Marin je napisao/la:
Ja se osječam kao da su me izbacili iz kolektiva.


S tim se slažem i mislim da je i bolje tako

_________________
slika
------------------------->BosRap<-------------------------


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 28, 2006 12:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
^^ shta je ba McEldine osjecas se izbachenim? :D ne znam a to za kolektiv svijesnosti, gledao sam jednu Star Track epizodu o tom, ako je mozda neko gledao kada su zarobili onog borga i onda se i on totalno promjenio, stekao je svoje misli i osjecanja i svjesnost i onda su ga na kraju vratili u matricu kao "bug" u tom borgovskom sistemu... da li je to i kljuc za nas ? mozda da mozda ne--

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 29, 2006 11:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Ima smisla ,ima smisla,

izbace te iz kolektiva ,pa se ti stari snalazi.

A kolektiv te neprestano zove .

U Star Treku Borg je prikazan kao največi negativac jer briše individualnost jedinki koje asimilira.

Međutim nitko ne želi iz kolektiva van,i oni koji su slučajno istrgnuti žele se vratiti očajnički!

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 92 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz