Sada je: sub apr 27, 2024 7:36 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 249 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sub jan 18, 2014 12:53 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Dr Newton je mogao (a i jest) na sadržaj knjige utjecati onime što se naziva "eksperimentator efekt".

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: pon jan 20, 2014 3:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Razumem sta hoces kazati, malo sam bio nejasan a komentar koji sam ostavio bio je na post od M22 i stranicu koja kriticki pokusava nesto dokazati(http://www.udruga-trag.hr/index.php/tekstovi/hipnoza-i-regresija/34-kako-je-newton-zloupotrijebio-regresoterapiju). Nisam je celu procitao ali posle citanja nekoliko uvodnih pasusa odustao sam jer se ne pronalazim u tekstu (blogu) autora ili grupe autora koji stoje iza toga.

Prvo i osnovno pravilo je da svako ima pravo na svoje misljenje kao i to da niko nema pravo nametati svoj stav, svoje glediste-vidjenje-zakljucke, kao jedino ispravne i validne... Pravilo se odnosi i na one koji tako cine i po pravilu niko nema pravo to im osporiti. Mozda sam negde vec pomenuo da je jedino pravilo da nema pravila i da svako sebi definise te eticko-moralne granice...

Citiracu deo clanka koji stoji kao uvod naslovu 'Kako je Newton zloupotrebio regresoterapiju'

Citat:
U posljednje je vrijeme, veliku pažnju izazvao autor koji navodi da se nakon čitanja njegovih knjiga, nikada više nećemo bojati smrti! Kako bi nam ponudio mir – otkrio nam je što je smrt u svojoj biti. Točnije ona ne postoji, već je dio procesa unutar kojega se osim nje nalaze još i životi na Zemlji, koje živimo kroz procese reinkarnacije.

Cijeli taj postupak našeg postojanja, tako je prema njemu škola u kojoj učimo kako se vratiti našem Izvoru.


Kao prvo, Newton nije u pravom smislu autor svoje knjige, on je spisatelj i priredjivac... i svaka kritika na ono sto su iznosili njegovi klijenti vise govori o onome ko se nasao(ili nije) prozvanim da tako nesto kritikuje.
Ne branim dr. Newton-a jer on ne propoveda nesto nalik veri, mozda je svako prilikom citanja njegove(ih) knjige mogao pronaci i prepoznati neke svoje neklasirane slike - fragmente snova - uvide... i stvar je vise subjektivne nego objektivne prirode i po meni nema veze sa verom.

Druga stvar, autor 'kritickog teksta' citira-pominje kako je autor stava da se posle citanja njegove knjige necemo 'bojati smrti'...
Nekoliko puta sam u snovima proziveo(preziveo) svoju smrt izazvanu vatrenim oruzjem i to od strane nekoga ko nije neprijatelj. Smrt sam doziveo kao bezbolnu i kao veeooomaa olaksavajuci trenutak. Jedini problem je bio nemogucnost da saopstim (probusena pluca i ukus baruta u ustima) toj osobi da joj ni najmanje ne zameram. Ali, uvek je bilo teze onima koji ostaju...

Treca stvar; presao sam okvire ove teme a i nisam do kraja procitao 'kriticki tekst' koji sam sada citirao(mnogo dugacak)... sto ce reci da ove zakljucke iznosim kao predrasude i lupetanje na prazno... ipak je sve stvar tacke gledista (sto bi rekli kastanedijanci - sve je u polozaju skupne tacke)...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: pon jan 20, 2014 6:25 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
glock je napisao/la:
Procitao sam knjigu 'Putovanje dusa' i pronasao mnoge odgovore... zapravo, jedan odgovor. Podsecanje na ustrojstvo duhovnog sveta velika je pomoc, zapravo to je ono sto sam (verovatno podsvesno) ocekivao od hipnoze-regresije. Ostalo cu morati sam...


http://ivantic.net/Ostale_knjiige/NewtonMichael_Putovanje_dusa.pdf


Hvala svima... :D
:occasion5:


Moj se prijašnji odgovor odnosio ustvari na ovaj post.

Nakon čitanja Newtonove knjige možda bi bilo dobro pročitati i knjige i tekstove nekih drugih istraživača s ovog područja regresije i hipnoze. Dosta njih je prevedeno i od strane članova našeg foruma pa bi i zbog njihovog truda to bilo pošteno, a možda se pronađu i još pokoji odgovori i sitne pomoći pri podsjećanju ustrojstava duhovnog svijeta, a i da te ne ponesu previše (vjerojatno podsvjesna) očekivanja.

Evo par imena s linkovima

Dr. William Baldwin

dr Karla Tarner i opet dr Karla Tarner

Dr Corrado Malanga :
Najnovije o vanzemaljskim otmicama
Opšta slika vanzemaljskog uplitanja
Fizika vanzemaljskih otmica
Kopiranje/kloniranje
SIMBAD
Flaš-mentalna simulacija
Test svijesti uz pomoć boja
Geneza, prvi dio
Primjer SIMBAD seanse
DINAMIČNI TEST TRIJADE UZ POMOĆ BOJA - dopuna

Eve Lorgen i ovdje-intervju od cca 3 sata s čovjekom čiju si knjigu linkao prije dva posta, koju je prevela grupa ljudi iz udruge Trag.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: uto jan 21, 2014 1:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Sad sam skontao... zapravo, kritikovao sam odgovorne za prevode knjiga... iskreno se izvinjavam svima... :D
Dobra lekcija :oops:

Ima i 'Mala studija o nevidljivim ljudskim i neljudskim entitetima i utjecajima'
http://www.oslobadjanje.com/mala-studija.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: uto jan 21, 2014 8:57 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
A možda je problem u tome što Newton nije znao šta je to “paravan memorija,” niti kako se ona probija, te da tako postoji i mogućnost da je plasirao materijale koji su bili “uploadirani” u njegove klijente s ciljem rasturanja dezinformacija koje lijepo zvuče ali nemaju mnogo veze s istinom?!



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: uto jan 21, 2014 10:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Što se Newtona tiče, obzirom da sam ja autor tog teksta - osvrt na njjegov rad rađen je iskjučivo na osnovu sugeriranja tokom hipnoze, dakle tehnike hipnoze i rada u hipnozi.

Govorila sam o sugeriranju koje je nedopustivo, jer je klijent u hipnozi podložan sugestiji i programiranju uma, a to zna svaki hipnotizer.

I kada se na to - doda i ovo što Galaksija spominje - a to je "paravan memorija" - Newtonov rad postaje i više nego upitan. No, dakako, ovdje je rijče o slobodi odabira kako će tko gledati na stvari, pa ako netko želi vjerovati Newtonu, ja nemam ništa protiv, ali obzirom da se bavim hipnozom, dajem svoje mišljenje o radu tom tehnikom.

Tako da i danas "stojim" iza svega što sam napisala tada - s jednim dodatkom - naime - u tom sam tekstu pogrešno interpretirala nešto što je Newton govorio, nešto što se odnosilo na "prizemljene duše". Obzirom da sam od tada do danas i ja učila i učim i dalje kroz rad, pogrešno sam shvaćala termin "prizemljene duše".

On je rekao da to ne postoji zaista - te da duše ne mogu opsjedati druge duše. I danas bih se s time složila - nisu duše te koje opsjedaju - ali je moguće (ako pričamo o ljudskom nakačenju) i takvo "opsjednuće" no riječ je o komponenti Duha. Dakle, događa se, neke ljude to ometa, ali nije riječ o "prizemljenoj duši"....Međutim, Newton je kategorički odbio da u tome sudjeluje čak i duh, pa eto - ponovno se razlikujemo :mrgreen:

Duše su predragocijene i ekipa koja se njima bavi - ne ispušta niti jednu iz svojih ruku. Tako da izraz "prizemljene duše" treba razlučivati.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: uto jan 21, 2014 1:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Alf, rado bih odradio jednu seansu sa tobom međutim nije mi jos na cisto. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: pet jan 24, 2014 11:59 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 24, 2014 11:44 am
Postovi: 12
Lokacija: Jug
Radio sam par ovih regresija, odnosno navođenih meditacija/hipnoza kako god. Prva koju sam radio bila je verujem ova iz prvog posta koju je Jack okačio. Nju preporučujem onima koji nisu imali prilike da iskuse stanje makar i blagog transa, jer to može da im pruži. NU, u sećanju mi je kao najintenzivnija ostala "Dick Sutphen - Past Life Regression" ima je po torentima vamo-namo.

Na stranu priča šta zapravo vidimo pri ovim regresijama, stvarno može početnicima u meditaciji da pokaže kako to iskustvo treba da izgleda. Osim toga nakon par regresija počeo sam sam sebe da navodim, a kasnije bio i kreativan pa smišljao svoje sugestije i načine uvođenja u dublja stanja hipnoze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sri maj 28, 2014 11:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 11, 2014 5:54 pm
Postovi: 11
Pozdrav svima!

Da li neko zna ko se u Beogradu bavi regresoterapijom kao i oslobadjanjem od nakacenja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 249 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 105 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz