Sada je: ned apr 28, 2024 12:59 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto aug 15, 2006 3:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Citat:
Upravo mi pade na pamet da bismo bili jedno bice,sastavljeno od mnogo bica, koje prozivljava sve to u jednom jedinom trenutku koji se ne zavrsava.


E, da. Grupa bica spojena u grupnu svijest.
Nesto kao BORG kolektiv. Naravno, bez zelje da asimiliramo. :mrgreen:


E, sada zamisli koliki bi morali imati kapacitet kolicine informacija i protoka informacija u nasim "jedinkama svijesti" da smo u stanju da "obradjujemo" sve te utiske i funkcioniramo na taj nacin bez "otpora"?

Koliki stupanj "otvorenost" i oslobodjenosti od lazi, zelja za manipulacijama, skrivenih namjera bi morali imati da mozemo funkcionirati kao superprovodnicka jedinica svijesti, dio grupe, a opet posjedovati individualnost u njenom maksimalno mogucem izrazu i sve to s nekakvim ciljem maksimalne koristi za svih, odnosno s ciljem nekakvog "impacta" na evoluciju svemira?



Uff. :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 15, 2006 3:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Tina je napisao/la:

E, sada zamisli koliki bi morali imati kapacitet kolicine informacija i protoka informacija u nasim "jedinkama svijesti" da smo u stanju da "obradjujemo" sve te utiske i funkcioniramo na taj nacin bez "otpora"?


Uf, kad god čujem riječ kolektiv prođu me nekakvi trnci :shock:
mislim da je nemoguće stvoriti kolektiv u kojem bi svaka jedinka zadržala svoje jastvo. Kolektiv da bi funkcionirao kao jedinka mora imati jednu i samo jednu svijest, istu za sve koji su njen dio
slika

iako, čini mi se da Arbitrium nije govorio o takvom kolektivu, ono - borgovskom :shock: nego više o nekakvom naprednom u kojemu je prisutna slobodna volja i osobni izbor svake jedinke u čemu želi sudjelovati :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 16, 2006 1:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
iako, čini mi se da Arbitrium nije govorio o takvom kolektivu, ono - borgovskom nego više o nekakvom naprednom u kojemu je prisutna slobodna volja i osobni izbor svake jedinke u čemu želi sudjelovati


Mdaaa,otprilike..ono malo sto mi palo na pamet o tome :shock:



Citat:
Koliki stupanj "otvorenost" i oslobodjenosti od lazi, zelja za manipulacijama, skrivenih namjera bi morali imati da mozemo funkcionirati kao superprovodnicka jedinica svijesti, dio grupe, a opet posjedovati individualnost u njenom maksimalno mogucem izrazu i sve to s nekakvim ciljem maksimalne koristi za svih, odnosno s ciljem nekakvog "impacta" na evoluciju svemira?



Zasto da ne,mislim da bismo to mogli odmah sada da izvedemo,naravno ne tehnicki,ali psiholoski,zasto da ne.

Sta su lazi,manipulacije,skrivene namere i slicna sr... uopste,samo razlicite manifestacije straha.Zasto jedemo,pijemo,zatvaramo se,lazemo?

Postoje razna objasnjenja ali na kraju se opet dodje do straha,straha za svoje dupe (pardon my french :mrgreen: )
E sad,zamislite da se vise ne bojite nicega,ali nicega,ni za sebe ni za svoje bliznje,da znate da ce sve biti u redu i da nema nikakvog razloga ni za kakvu zebnju i strahove,pa zar onda ne bismo bili spremni na sve i bili apsolutno otvoreni?

Zamislite da svi ljudi na planeti pocnu tako da se osecaju,pade mi na pamet,da je taj "astral" (hastral za bosance :mrgreen: ) ili taj 4. denzitet o kome pricaju oni kasiopejci moguc na Zemlji,bukvalno u ovom trenutku,fizicki ostvarljiv..e samo kad ne bi bilo strahova i gluposti.

Ne vidim ni da bi psihopate ili organski portali bili neki problem,jendostavno bez strahova vise ne bi imali materijal na kome rade.E samo kad bi se htelo i kad bi se razmisljalo svojom glavom,nista vise...nikakve tantristicke vezbe disanja,transcendentalna meditacija,ljubicasti baloni i slicne gluposti,nema potrebe za bilo cim,samo kad bi se htelo.

Kakvi crni cipovi,implanti,vanzemaljske tehnologije,ma ko im j... mater dzukelacku.Neko bi rekao "mogu na svasta da te nateraju,da ti uzmu energiju,da ti zatvore dusu u kutiju,da te pojedu".Ma nek uzmu,nek jedu,neka im ako misle da imaju koristi od toga,koji ce i meni sve to ako treba toliko da se bojim i da se non stop grcevito branim,sta imam od toga,lakse mi je da im dam nego da se branim u konstantnom strahu i uzasu,nek jede stoka ako oce bas.

A sve bi moglo da bude lepo i super.Samo kad bi se htelo....

Al' sta cete ko sto rekose kud idijoti "glupost je neunistiva"


Eto nisam otvorio dugin kisobran na vreme i svasta mi palo na pamet :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 17, 2006 3:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Uf, kad god čujem riječ kolektiv prođu me nekakvi trnci Shocked
mislim da je nemoguće stvoriti kolektiv u kojem bi svaka jedinka zadržala svoje jastvo. Kolektiv da bi funkcionirao kao jedinka mora imati jednu i samo jednu svijest, istu za sve koji su njen dio


Pa, meni i nije tako lose poredjenje sa borg “kolektivom”, i tu pre svega mislim na tu posebnu “vezu” izmedju individualnih clanova tzv. kolektiva, naravno sa prisustvom slobodne volje i bez piramidalne hijerarhije sa “maticom” na vrhu koja u ovom OPS borg slucaju predstavlja i jedinu individualnu svest.

To bih objasnio, na primer, kao kada bi sva moja memorija, osecanja, kao i tenutna razmisljanja sa svim mojim “pozitivnim i negativnim” osobinama bila apsolutno dostupna nekome drugom ko je sposoban da postigne isti stepen apsolutne otvorenosti, odnosno istu frekvenciju, a da se ne oseca ni najmanje ugrozen zato sto neko drugi zna apsolutno sve o njemu pa cak i ono o cemu razmisljamo u tom trenutku, jer ni jedna informacija nece biti zloupotrebljena, kao sto niko nema sta da krije i nece ni razmisljati nista sto je lose za druge clanove ili celu “grupu”, jer da nije tako ne bi ni mogli da se usinhronizuju sa grupom i drugim clanovima.

Kada se ovoj vrsti “otvorene veze” prikljuce i druge individualne svesti, nastaje mreza koja se mozda moze smatrati nekom vrstom kolektivne svesti preko koje sve individualne svesti “otvorene” na mrezi imaju uvid u apsolutno sve sto poseduje bilo koja individualna svest prikljucena na mrezu. Pritom svako zadrzava svoju individualnost ali sa ogromnim protokom informacija i naravno neizmerno bogatiji

Mozda se to moze nazvati OPD koncept 4D. Ili mozda 6D? Za nas trenutno to i nije toliko vazno ali ja sam siguran da taj koncept egzistira na nekom visem denzitetu.

Mislim da je neka vrsta te, nazovimo je “otvorene veze” moguca i ovde u 3D, na primitivnijem nivou naravno sa svim 3D ogranicenjima.
Da bi jedna individualna svest 3D bila uopste sposobna da postigne neki visi stepen otvorenosti, najpre mora biti u psihickom tj. dusevnom balansu, odnosno mora biti svesna svih delova svoje licnosti, narocito onih suprotnih, i mora biti svesna mehanizma interakcije svakog delica svoje licnosti sa svim ostalim delovima. Bez frustracija, kompleksa, strahova i svega onoga sto nas distancira od nas samih, od nase sustine, bez svega onoga sto nam ne dozvoljva da se otvorimo prema sebi, i prema drugima.

Drugim recima, moramo u celosti biti svesni sebe, svesni nacina funkcionisanja svog ega i 3D strahova, da bi smo razumeli nekog drugog bez ikakvih predrasuda, i prihvatili ga sa svim onim sto neko nosi u sebi bez skrivenih namera. Naravno i u ovom 3D slucaju je osnovni uslov OPD koncept kao “temelj” takve imaginarne mreze.

A mozda sam i “promasio” sustinu.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 17, 2006 5:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Aragorn je napisao/la:
A mozda sam i “promasio” sustinu.


A mozda i nisi. :D
Savrseno si do najsitnijih detalja objasnio ono sto sam htjela reci sa "nesto kao BORG kolektiv".

Dakle, da: otvorenost prema "davanju" Sebe/Informacija/Iskustava u najvecoj mogucoj mjeri, naravno i jedino pod uslovom "pristupanja" tom kolektivu odlukom (ne-izmanipulirane) Slobodne Volje.

I u svakom slucaju: zadrzavanja individualne svijesti.

I kad se na takav nacin daje/prima, onda to davanje/primanje ide "u krug" i umnozava se tim "dijeljenjem" i svi postaju "bogatiji".

Sa takvim osvjestavanjem SEBE I SVEGA OKO SEBE postajes za pocetak sve manja i manja hrana za 4D OPS jer ne vibriras vise na frekvencijama kojima se oni hrane.

Usput: neutraliziras implantate, jer ne reagiras vise na nacin na koji oni od tebe ocekuju, pa implantati za kontroliranje i "pojacavanje" emocionalnih reakcija postanu beskorisni.


Mada se sve ovo cini jako tesko, sve ovo je moj ideal.


I sad samo treba da budem heroj i pored sveg otimanja, implantiranja, programiranja svime i svacime, krivnjom, strahovima, sramovima, kompleksima, frustracijama, manipulacijama, kontroliranjima, lazima, i pored postojanja u cistom OPS denzitetu, pored OPSa svuda oko mene i u meni, pored svih reptilskih gena i reptilskog mozga, treba da zivim svjesna svega toga svakog i jednog trenutka, da budem svjesna da reptili mogu da ubacuju svoje misli i ideje u moju svijest i pritiscu na moje "gumbice" za emocije kad god to hoce, a da ja naucim da prepoznajem reptilske OPS utjecaje i ignoriram ih, da znam da su totalno izmanipulirali moju slobodnu volju, tako da vise ne znam sta je njihova, a sta moja iskonska slobodna volja, te da nastojim da se povezujem sa svojim visim centrima, prepoznavajuci tako vise i vise impulse moje vlastite slobodne volje, da treba da zaboravim na sebicnost i na svjesnu/podsvjesnu zelju da manipuliram tudju slobodnu volju i tako dobijem ono sto zelim i da manipuliranjem i kontroliranjem drugih iskoristavam druge i dobijam "energiju", da jednostavno svaki put kad na to pomislim - takav impuls u sebi zaboravim cim ga skuzim, da radim upravo suprotno: da postujem tudju slobodnu volju i da se okanem namjera da manipuliram, stovise, ako mogu nesto dati da dajem kad me se pita, i da svega toga svjesna ZIVIM OPD koliko god mogu - i istovremeno: NAJTEZE od svega: da NE OCEKUJEM da ce moje akcije ili moje djelovanje imati neki efekt, jer "ocekivanje" djelovanja i efekta mojih akcija je opet OPS.
I da recimo, zivim to sve skupa, kao da sada vec zivim OPD na 4D.


A ako k svemu tome i pored kometa, katastrofa i invazije Nefilima i ostale "simpaticne svemirske 3D brace" koja hoce da nas zauzmu i porobe i ovaj put izvucem zivu glavu, prije neg se nadjem licem u lice s reptilima na 4D, dignut cu si transdenzitetni spomenik. :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 17, 2006 6:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Aragorn je napisao/la:

Pa, meni i nije tako lose poredjenje sa borg “kolektivom”, i tu pre svega mislim na tu posebnu “vezu” izmedju individualnih clanova tzv. kolektiva, naravno sa prisustvom slobodne volje i bez piramidalne hijerarhije sa “maticom” na vrhu koja u ovom OPS borg slucaju predstavlja i jedinu individualnu svest.



Da, ali prisustvo slobodne volje i jednakost među članovima kolektiva odnosno nepostojanje JEDNE matice koja guši svaku individualnost nikako nije slično borgovima. Jedino što je nalik borgovima u ovoj "raspravi" jest pojam kolektiva. Zato su me prošli trnci i svaki put me prođu kad čujem riječ kolektiv u tom smislu. Kolektiv u onom smislu o kojem ti govoriš, idealan je i trebao bi biti 4. denzitet, barem je tvoj opis najsličniji onome što ja mislilim da je 4. denzitet.
:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 100 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz