Sada je: ned apr 28, 2024 12:53 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet apr 07, 2006 3:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 05, 2006 11:34 am
Postovi: 41
Lokacija: deep in your mind
evo prijevod mali

Da dragi moji ljudi koji ste rodjeni na ovoj planeti bas kao i ja. Zanimljivo je kako ljudi ne koriste svoj um danas, lakse im je da drugi misle za njih, ali otkrit cu vam jednu tajnu. Veoma je vazno da koristite svoj mozak, jer tada cete vi donositi neke odluke i necete imati bojazni prema ikome.Strah, bijes, mrznja i ljubomora, to sui samo trikovi kojima vas cine slabima i beznadnima da budete robovi sistema, da primite naredbe i bez protivljenja iste izvrsite. Osvijestite se, osvijestite svoje umove, nemojte se nikom klanjat, nemojte se bojati, nasa je sudbina da se probudimo jednog dana i oslobodimo snagu naših umova :D

_________________
it is nice to be important, but it is more important to be nice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 08, 2006 3:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 12, 2006 5:56 pm
Postovi: 22
Lokacija: Kragujevac
Citat:
Zanimljivo je kako ljudi ne koriste svoj um danas, lakse im je da drugi misle za njih


Uvaspitani samo da se ponasamo na taj nacin. Od malih nogu nam govore sta je ispravan nacin razmisljanja i ponasanja, svako odstupanje od ustaljenih normi se suptilno kaznjava, pa je pojedincu "lakse" da se uklopi u opste prihvacena pravila zivljenja, nego da razmislja o njima i opire se svima u svom okruzenju. Na primer: obucite dve razlicite cipele ili jednu papucu i jednu cizmu, i posmatrajte reakciju okoline na vas postupak, koji ne ugrozava ama bas nikog.


Citat:
Osvijestite se, osvijestite svoje umove, nemojte se nikom klanjat, nemojte se bojati, nasa je sudbina da se probudimo jednog dana i oslobodimo snagu naših umova


Sudbina svih nas jeste da se probudimo i osvestimo, ali tim putem malo ko krece, jer to znaci plivati uzvodno. No, neki od nas (a svakako svi koji smo ovde, na ovom sajtu) osecamo neki duboki, unutrasnji poriv da istrazimo prezentovanu stvarnost i svi vremenom pocinjemo da oslobadjamo svoj um. A da bi smo oslobodili um pre svega je neophodno suociti se sa sopstvenim ubedjenjima i preispitati koliko su ta ubedjenja korisna, a koliko stetna, odnosno koja su ubedjenja licno nasa a koja su tudja, a smi smo ih usvojili jer su u datom trenutku izgledala kao susta istina.

_________________
Samo pozvani ce uci


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 09, 2006 3:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 21, 2006 2:55 am
Postovi: 37
Vrlo cesto cujem komentar tipa:"Blago glupim ljudima, njima je super, oni ni o cemu ne brinu i uvek se nekako provuku". Oni koji ne zele da idu linijom manjeg otpora i koji prihvataju izazove su ludi... To je nas svet. Ljudi su uhvaceni u kolosek, ponasaju se kao upregnuti konji. Ako i malo skrenu s puta dobiju bicem po ledjima.
Ali... ja sam veciti optimista i imam nade. Za sve postoji razlog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 29, 2006 10:22 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned feb 06, 2005 5:23 am
Postovi: 10
It is quite disturbing when people live their lives in ignorance and stupidity, without even trying to understand the huge black mass over their heads called "Space". Is it the place where we came from, is it the place where we're gonna go, so many questions and so many people die without a single thought about that question, which is placed on us in the first steps we make on this earth. So, people act as if they know everything, they know how to buy best product from TV commercial or vote for their President who is going to run wars in the name of justice... Every day we see Human greed for power and the weapon of human manipulation "Money", so we are falling every day deeper into our stupidity, without seeing the beauty of our birth cave "Space". Is it really the final frontier or just the beginning of a journey we never began...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 31, 2006 8:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Nisam neki prevodilac ali je to otprilike ovo:

Veoma je zabrinjavajuce kada ljudi zive u ignoranciji i gluposti, cak ni ne pokusavajuci da shvate ogromnu crnu masu iznad svojih glava koja se zove "Svemir".Da li je to mesto odakle smo dosli, da li je to mesto kuda cemo otici, tako mnogo pitanja i tako mnogo ljudi umire bez i jedne misli o tom pitanju, koje se nama postavlja jos prvim koracima na ovoj planeti.
I tako, ljudi se ponasaju kao da sve znaju, oni znaju kako da kupe najbolji proizvod sa TV reklama ili da glasaju za svog Predsednika koji ce voditi ratove u ime pravde...
Svaki dan vidimo ljudsku pohlepu za moci i oruzje manipulacije ljudima - "Novac", tako da svakim danom padamo sve dublje u svoju glupost, ne videci lepotu nase pecine rodjenja - "Svemira". Da li je on zaista konacna granica ili je to samo pocetak putovanja koje nikada nismo zapoceli...

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 31, 2006 9:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 12, 2006 5:56 pm
Postovi: 22
Lokacija: Kragujevac
:D Hvala na trudu. U svakom slucaju si bolji prevodilac od mene. A potpuno se slazem sa prethodnim prevodom, i prethodnim citatom. No, na svakome od nas je da odabere svoj put.

_________________
Samo pozvani ce uci


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Theta iscjeljivanje - DNK aktivacija ;)
PostPostano: ned jun 04, 2006 9:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
zanimljivi clanci na sajtu: http://www.grombol.com/index.asp

http://www.grombol.com/pregled1.asp?kat ... jeljivanje

Theta iscjeljivanje

Theta tehnika
Što je DNA aktiviranje
Kako izgleda theta tretman
Primjeri ozdravljenja

Postoji pet različitih frekvencija moždanih valova koje reguliraju sve ono što govorimo i radimo: Beta, Alfa, Theta, Delta i Gama. Ovi valovi su u stalnom kretanju. Theta moždane valove koristimo dominantno u theta tehnici.

Theta stanje uma postiže se kad pošaljemo svoju svjesnot da se poveže sa Stvoriteljem kroz krunsku čakru i izdamo zapovijed svom nesvjesom umu i Višoj Svijesti, kao na primjer da se izvrši intuitivno očitavanje ili iscjeljivanje. Zatim praktičar svjedoči kako Božja energija vrši iscjeljivanje i na taj način dovodi iscjeljenje u stvarnost. Prilikom intuitivnog očitavanja praktičar proicira svoju svjesnost u prostor osobe i “gleda”, očitava unutrašnje organe. To je osnovni postupak od kojeg se sastoji Theta tehnika. Veoma sličan metod se koristi za gledanje budućnosti, kontaktiranje anđela čuvara, otvaranje čakri, čišćenje radijacije iz tijela, zamjene gena, promjenu podsvjesnih vjerovanja, čiščenje aure od negativih energija i entiteta,manifestiranje događaja i stvari u životu,rad na životinjama itd.

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 30, 2006 12:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Probajte ovo poslušat , pa da čujem mišljenja !

http://gnomad.info/Boxed-Nirvana-II.zip ( 68 MB) !!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 12, 2009 8:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Meni je mnogo vise zabrinjavajuce to sto oni koji pokusaju uglavnom polude.
Krenuo sam da trazim odgovore, taman kad pomislim da sam nesto shvatio shvatim da ne shvatam i da ponovo treba shvatiti nesto drugo. Ludost.
Nisam siguran sta mi se desava, u glavnom, imam jako nagle oscilacije raspolozenja,uspone i padove energije...Uglavnom se osecam iscrpljeno,psihicki (duhovno?). Sa druge strane - za ljude koji me "poznaju" sam olichenje optimizma,iako se osecam bitno drugacije.

Da li neko ima pojma sta je u pitanju?

Depresija nije , depresivne osobe ne mogu da kod sebe prepoznaju
"promene stanja" a ni da se,kada do njih dodje,tada kontrolishu.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 12, 2009 9:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 4:04 pm
Postovi: 10
Lokacija: zagreb
...promatraj prolaznost tih stanja i budi ih svjestan kao što jesi sad...biti će sve kratkotrajnija...

_________________
"kad pomisliš da si završio znači da počinješ"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 13, 2009 2:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Valjda? je napisao/la:
Depresija nije , depresivne osobe ne mogu da kod sebe prepoznaju
"promene stanja" a ni da se,kada do njih dodje,tada kontrolishu.



Mogu, vremenom.

Ako imaju zelje , snage i volje da to stanje prevazidju.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 14, 2009 7:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Hahaha, Zeko, svojim potpisom si predivno rekao ono sto sam u prethodnom postu hteo da kazem. :D

Sigma, ako depresivna osoba ima volje/snage/zelje, odnosno moze da prevazidje to, ili bilo sta drugo, kako je to depresija?

To sa posmatranjem je izuzetno tesko, i to , i konstatacija, a bogami i prisutnost... Mislim da, dok ne uspem da ta stanja trajno postignem, treba josh prilicno dugo da "bildujem" mozak(svest?) :)

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 14, 2009 10:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Sigma, ako depresivna osoba ima volje/snage/zelje, odnosno moze da prevazidje to, ili bilo sta drugo, kako je to depresija?

Nisam Sigma,ali ako sam recimo u depresiji i znam da sam u depresiji,to je depresija,a ako izađem iz tog stanja to više nije depresija.Ili ako sam u podrumu i znam da sam u podrumu,ako ne želim ostati u podrumu,.....
:lol: :thumbup:
Citat:
To sa posmatranjem je izuzetno tesko, i to , i konstatacija, a bogami i prisutnost...

Pa zapravo i nije teško koliko izgleda,samo počni s malim stvarima.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 14, 2009 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
He, he... Kolos, bas tako!

Jedini problem moze biti pocetni korak ka izlasku iz depresivnog stanja.
Kada treba stati, napraviti retrospekciju, odluciti kako dalje i to i uraditi. Malo, po malo. Polako ali sigurno isterati do kraja.

Retrospekcija je nesto sto vecina ljudi ne radi. Samopreispitivanje. Sto siri pogled na svoj zivot. I sto je moguce objektivniji. Sa sto manje emotivnog uplitanja. Dozvoliti sebi i drugima pravo na greske ili "greske".

Sve je to zivot. Rastemo, razvijamo se, idemo napred. Dobar je pokazatelj da smo na pravom putu, kada primetimo da smo cesce u miru sa sobom i sa drugima.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 14, 2009 11:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Nisam bas siguran da sam te razumeo ovde .. ili to ili nisi ti mene .. ili se nisam dobro izrazio ;p aj sad - budi popo pametan haha

Ne razumem ni kako to mislis - pocni sa manjim stvarima? Zar se ne radi o prisutnosti u SEBI, znaci, stalna svest o onome sto radis i jos pri tome mogucnost pracenja svega sto se dogadja van onoga sto trenutno obavljas?

Kako tu mogu da pocnem od neceg manjeg, ili veceg?

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 14, 2009 11:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
I ja sam bila olicenje optimizma, jednom, u nekom, iz ove perspektive gledano, proslom zivotu. Bilo je to pre par godina. Ali, sam "sagorela" od ugadjanja. I uletela u tesku depresiju. Nisam ni znala sta me je snaslo, "pukla" sto bi rekli.

Kada sam rekla, pocni s malim stvarima, podrazumevala sam osobu u depresiji. Tada, jedino tako mozes da se izvuces. Lista prioriteta, TI na prvom mestu, pa polako...Sto ti se ne radi, ne radis; sto bi i ne bi- pokusaj, pa ako ti se ne da - odustani, ako ti se da- ok. Na to sam mislila.


A sto se tice ovoga:
stalna svest o onome sto radis i jos pri tome mogucnost pracenja svega sto se dogadja van onoga sto trenutno obavljas?
Kada je neko u depresiji, nema sanse da se to gore navedeno izvede.
Svest je tada s u z e n a. Covek p o g u b lj e n. Ne zna ni sta hoce, ni sta nece.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 15, 2009 12:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Olichenje optimizma po meni nekako ne podrazumeva ugadjanje drugima :)
A pucanje sam prosao... jedan totalni unutrasnji psihicki i emotivni kolaps, i to u ovom zivotu , a o proslim bas ne znam nista... A ovo stanje u kome se trenutno nalazim me malo podseca na bledu sliku te preopterecenosti pred pucanje.
Nesto mi je cudna ta prica sa reinkarnacijama - ako smo svi mi zemljani koji samo menjaju tela - odakle onda porast populacije?
Cak i ako se nadje neko objasnjenje za to (tipa "ova planeta je u sustini KP zavod za intergalakticke delikvente")- sto je po meni apsurdno - nekako ne mogu u to da poverujem. Kada dobijem ili chujem neku informaciju ona mora da dodje u "rezonancu" sa nechim u meni, ako ne .. ne verujem joj bas previse.

Pa to, za osobu u depresiji ... Mislim da je to za svakoga tesko, da nije , svi mi bi vec bili prosvetljeni i ovo bi bio raj na zemlji. Cak i kad mislis da shvatas, postoji jos nesto. Isto tako, cak i kad mislis da si svestan, uvek mozes biti vise svestan. Sebe, neke stvari, objasnjenja, dogadjaja, bilo cega. Bar ja tako mislim.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 15, 2009 12:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Ne razumem ni kako to mislis - pocni sa manjim stvarima? Zar se ne radi o prisutnosti u SEBI, znaci, stalna svest o onome sto radis i jos pri tome mogucnost pracenja svega sto se dogadja van onoga sto trenutno obavljas?

Kako tu mogu da pocnem od neceg manjeg, ili veceg?

he he he da,to o čemu govoriš je "veliki zalogaj".
Recimo kao velika pizza,teško da ćeš cijelu progutati s jednim zalogajem ili u komadu,osim ako nisi zmija :wink: :lol:
Pametnije je razrezati na manje komadiće.
Znači nemoj se opteričivati s time-"stalna svest o onome sto radis i jos pri tome mogucnost pracenja svega sto se dogadja van onoga sto trenutno obavljas?"-ostavi to za kasnije.Ja sam u takvim slučajevima,u trenutku kad sam nečeg postao svjestan,pokušao zapamtiti taj osjećaj,doživljaj, ili slično.Ti se trenuci događaju sve češče,"pamćenje" na prošle "bljeskove" ostaje i pojeo sam cijelu pizzu i još sam gladan!!!


Citat:
Nisam siguran sta mi se desava, u glavnom, imam jako nagle oscilacije raspolozenja,uspone i padove energije...Uglavnom se osecam iscrpljeno,psihicki (duhovno?). Sa druge strane - za ljude koji me "poznaju" sam olichenje optimizma,iako se osecam bitno drugacije.

Ako mogu,tvoje bih stanje opisao kao #the great pretender# pjesma od grupe Queen.Boriš se(bojiš se) da te drugi ne vide onakvog kakav jesi jer bi mogao izgubiti prijatelje i sve do kojih ti je stalo.Naravno ovo je samo predpostavka,a kako majstor nat kaže ;predpostavka je majka zajeba,nemoj da te moje mišljenje uvrijedi nego ga samo uzmi u obzir,pošto si već postavio pitanje.
S ovom pjesmom ne aludiram na seksualnu orjentaciju,tek toliko da me nebi krivo razumio. :thumbup:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 15, 2009 12:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Kontam sta pricas, Kolos, ali si me pogresno procenio. Sa obzirom da je to pretvaranje i bilo uzrok depresije i pucanja ne pada mi na pamet da to radim ponovo. Nego bre - od kako sam napunio 4 godine i cuo da tamo neki cika moze da savije kashiku snagom misli istrazivanje tih marginalizovanih fenomena mi je postalo blago receno prioritet... sto se prijatelja tice oni pravi ce biti uz mene kakav god ja bio jer im je jasno da ni oni nisu mnogo bolji. Chak i to "pucanje" mi je dobro doslo, umesto filtera hahaha. Stvarno, prestao sam da patim od toga. Sam sebi nisam u stanju da objasnim o chemu je rech, a uvek sam mogao da pronadjem neki psiholoski koren vecini problema kroz koje prolazim. Nemam pojma, ono sa distanciranjem od i posmatranjem toga mi zvuci kao dobra ideja, probacu to, pa ako ne upali opet cu da vicem upomoc ;p

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 108 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz