Sada je: pon apr 29, 2024 5:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 6:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
arwen dor je napisao/la:
Galaksija, u sve to što si napisao stoji. ali si izostavio bitne dijelove i iznio si samo jednu stranu priče.
Svakome tko je imalo bistar jasno je da će uvijek biti ljudi koji će trgvati i pokušavati zaraditi na svemu, od sličica svetaca do sličica nogometaša.

Međutim, kao da zaboravljamo na činjenicu da nisu si ljudi glupi, da ne padaju svi na komercijalne štoseve, da nisu svi zaglupljeni, i da ne pripadaju nikakvim masvnim pokretima, da misle svojom glavom, da su odgovornost za sebe preuzeli na sebe itd..ono što već piše na home-page glaksije.

Zašto smo tako uvjereni da su BAŠ svi oko nas tek glupave ovce koje nemaju pojma što se s njima zbiva?


BTW..kako to da nismo primijetili da je i Gurđijev u popisu utemeljitelja new-agea? I Gurđijev je njuejdžer, i to ne bilo koji marginalac, nego utemeljitelj, duhovni začetnik. Ako ćemo se držati definicije iz Vatikana, onda budimo dosljedni, ne?

Kad smo već tako otvoreni i kad smo progledali, kako to da ne primjećujemo da se mnogi ovdje držimo nekog svog svjetonazora kao za dogmu, negiramo sve ostalo što ne spada u naš vidokrug, ni ne pojušavajući sagledati cjelinu?
Raspravljati o nečemu što nisi na sebi isprobao i sam sebi dokazao, pitanje je osobne kulture i morala. Teško je tragati za istinom ako zaboravimo što znači istinoljublje i istraživanje.


Potpisujem sve od prvog do zadnjeg slova, Arwen Dor.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: New Age
PostPostano: sri maj 17, 2006 12:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Razmisljala sam o pokretu New Age koji je vec poceo zauzimati pola knjizare , gdje su zajedno sa svjetlosnim loptama, raznim tehnikama prosvjetljenja , ljubavi na hiljadu nacina , svoje mjesto nasle i knjige o vjesticarenju i raznim magicnim metodama kako sebi srediti zivot da je savrsen.
Ljubav koju New Age predstavlja je samo imitacija one istinske ljubavi za koju svaki covjek ima potencijal i koja bi imala sansu da se rodi u covjeku i takva ljubav bi mogla da mijenja ovaj svijet snagom svoje vibracije kad netko ne bi na pola puta popio pilulu za smirenje zvanu New Age Ljubav.
Kad se proguta ta pilula, svijet je odjednom divan , "ljubav" za sve i svakoga , sve je iskustvo, mi smo "Bogovi" u ljudskom tijelu pa sto se brinuti i tu se prestaje rad na sebi i pocinje rad na drugima ili po astralu ili sa kojekavim energijama iscjeljujucim.
Ovako ona istinska ljubav, ljubav vjecnog izvora Kreacija, ona koja se manifestuje u potpuno cistoj sredini gubi svoju sansu i to u trci sa svojom blijedom imitacijom New Age Ljubav.
Tko je smislio ovu zamku ? treba se zapitati.
Nek mi oproste svi New Age obozavatelji ali morala sam ovo napisati da se jos netko zamisli , kuda vodi pokret koji je na svojim policama ljubavi pomjesao i crnu magiju, tarot, citanje sudbine i ne znam ni ja sto sve ne, direktno iz podzemlja tame.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 7:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Iz vlastitog iskustva...
Pred 7 godina krenula u vode zvane 'duhovno' iz jednog jedinog razloga - tražila sam 'čaroban štapić' koji bi rješio zdrastvene probleme našeg djeteta. Naime, imamo djevojčicu koja samostalno ne hoda!
Možete misliti kakav je šok za nabrijani ego 30-godišnjaka bila spoznaja da baš naše dijete ima urođenih problema....Skupljali smo se po podu od šoka...Lutali bespućima hrvatske-medicinsko-predatorske zbiljnosti...I onda napravili okret za 360...
Počelo je bioenergijom, nastavilo Reiki-em, pa Tai-chi-em...S djetetom smo redovno odlazili na bioenergetske tretmane , a Reiki je PROMIJENIO mene...On je bio odskočna daska za sve iza toga... Dovede te u vode , ljude i iskustva koji su ti jednostavno potrebni na nekom stupnju razvoja...Mislim da mi je sav taj new-age-erski feeling bio potreban onda da preživim - kaže Sophia- New age PILULA!
S današnje pozicije gledajući...imam osjećaj da sam imala ružičaste naočale (često znam reći da kad sam prakticirala REIKI da sam bila 'bolji' čovjek) - 'ja' sam u suštini još uvijek ostala ona stara 'ja' ...čini mi se da neke stvari koje dobijemo rođenjem jednostavno ne možemo ignorirati...ne mogu biti MILA i FINA ak u sebi imam iskonski osjećaj da MORAM GLASNO I JASNO REĆI ISTINU (ne mogu je zamotavati u celofan!!!) - a onda je to daleko od sofisticiranog new-age ponašanja! Možda sam vrlo OPS, možda imam izražen reptilski mozak, ali osjećaj da moraš živjeti ONO ŠTO JESI je dublji od svih istina koje pokupiš na PUTU...
O blagodatima Rei-ki-ja nema spora (hvala ti Arwen door na topiću - čitala sam ga jedno 5 dana), ali to je toliko indivualno...To jednostavno ovisi o osobi na koji će ju način nešto zakačiti pa tako i duhovne discipline...I kakve će to promjene u njoj izazvati...I jel će je taknuti iznutra ili izvana...Ljudi su jednostavno krdo nagonskih OP koji samo vide ono gdje se nešto masovno zbiva pa bi onda i oni...Uvijek te masovke -samo da se ne bi STVARNO morali baviti sobom (i ja to radim u nekim stvarima) ...Tako je s new-age disciplinama...E, sad kaj nas to opet netko PROGRAMIRA...to je drugi par cipela....
S karmičkog stajališta ,mislila sam da je sve to negdje već odigrano i da ja sa svojim djetetom odrađujem nešto što MORAM, a danas s GALAKTIČKOG stajališta, pitam se nismo li samo nečiji pokusi??? I možda ipak sve to mogu promijeniti????
A kad recimo pogledam - sve te duhovne discipline -one su polaritet totalno fizičkom, materijalnom svijetu u kojem živimo (medicina, znanost, fizički izgled) - taj materijalni svijet je u takvom nabrijanom stanju da jednostavno prelazi u svoju kranju suprotnost - nabrijanu duhovnost! Dok sve ne PUKNE....
Pozdrav
p.s. Ništ zamjeriti kaj sam nadrobila štošta!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 7:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Pojam New Age smislio je i lansirao Henri Kisindžer.
To su zapravo pokrenuli Iluminati kojima je on dupelizac.
To je pokret koji ima za cilj da potkopa stara verovanja koja više ne pale, i uskladi ideogiju masa sa novim dobom i ujedini ih na globalnom nivou.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 8:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Mislim da je galaksija ovu temu bas ljepo opisao na naslovnici portala

Inace nakon lutanja bespucima new agea mogu se jedino sloziti da tu zaista ima kojecega i svakojakih lovaca u mutnom

medjutim moze se tu naci i dobrih stvari, na kraju krajeva ako ti new age pomogne da prebrodis neku krizu u zivout kao sto se to dogodilo space odity a na neki nacin i meni onda mu samo mozes biti zahvalan sta god da se iza tog istog new age zaista krije

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 8:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
mislim, sve je to u redu sve dok ne motamo svoje istinske osjećaje u celofan, jer jedino što iz toga može izroditi jest da popucamo po šavovima i da puknemo, zamrzimo sve i svakog i u biti to što se zamotava u celofan i to što se glumi da se voli svog bližnjeg je totalno loše a događa se u new ageu, možda pravi smisao nije u tome da glumimo i motamo u celofan nego istinski dopremo do tih svojih emocija koje će spontano izvirati iz nas kako radimo na sebi, ali to je već individualna stvar, zašto mnogi pokušavaju biti ono što nisu to neka sami sebe upitaju, ja nemogu ne reći što mislim i ne mogu glumiti nešto što nisam jer i ako pokušam isti tren mi bude slabo, ne mogu održavati odnose s ljudima ako nisu u potpunosti otvoreni i iskreni, radije se družim sama sa sobom ako ne mogu ostvariti iskren odnos, bježim od glume bježim od laganja i takve mi stvari smetaju i ne trebaju u životu...pa ako sam i ja poput space oddity reptilski nastrojena, neka sam baš me briga, šta je u tome loše :D :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 9:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Ja sam se u svom traganju za istinom kroz izmaglicu New age-a susreo sa mnogim tzv. "Masterima". Jogini, Tai Chi masteri, Love Gurui, Pratioci Melkizedeka, universal energy masteri, i tako dalje i tako blize, svega i svacega tu ima.
Na zalost za rijetko kojeg od njih mogu reci da je zaista master iz prostog razloga sto se svi oni unatoc izvjesnom stupnju prosvijetljenosti i dalje ne rukovode nicim drugim nego svojim egom.

Ja se definitivno slazem sa ovdje izlozenim teorijama da je ego jedan od osnovnih zastitnih mehanizama predatorovog uma.
Dakle po meni bi to bila osnovna smjernica u odvajanju zrna od kukolja,
ako metoda promovira vas ego onda svakako prema njoj treba biti sumnjicav.

Ovo je naravno i najtezi dio za prosjecno ljudsko bice. Npr. ako u tai chi-ju ovladate odredjenim energijama vrlo je tesko kultivirati te energije na pravi nacin.
Time dolazimo do onog esencijalnog pitanja- koliko je nas zaista u stanju dozivjeti pravo prosvjetljenje.

Cak i citava ova teorija koja se provlaci od Donosioca svitanja pa do Kasiopejaca puna je humusa na kojem se moze gajiti ego.
Stavise ta prica o mjenjaju genetskog koda, organskim portalima i od njih superiornijim ( u duhovnom smislu) adamicnim ljudima potencijalno moze biti jako opasna.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 9:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
Pantelija je napisao/la:
Pojam New Age smislio je i lansirao Henri Kisindžer.
To su zapravo pokrenuli Iluminati kojima je on dupelizac.
To je pokret koji ima za cilj da potkopa stara verovanja koja više ne pale, i uskladi ideogiju masa sa novim dobom i ujedini ih na globalnom nivou.

Pojam novog doba ili novog eona se još vuče od Alistera C.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 11:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
kad gledaš, nema tu ništa negativno, mi zaista jesmo jedni drugima učitelji svidjela se nama ta teorija ili ne, oni neki koji sebe nazivaju masterima stvarno to i jesu, zašto nebi bili, svi smo mi i masteri i učenici i svašta nešto smo mi...da svašta trkeljaju i to je istina, no zato imamo svoje dragocjeno srce i dozu sumnjičavosti da procjenimo koliko nam je doista potrebno učiti od neke osobe, da nema ega to je nemoguće jer ne živimo u nefizičkom svijetu, samo je pitanje koliko je osoba razvila svoj ego a koliko je on još u okovima nižih nagona i koliko mi imamo razumjevanja za tuđi ego, ali najbolji su mi oni koji zabriju da je njihova istina univerzalna istina pa sve maltretiraju svojim wooow uvidima i pokušavaju ih navesti na ''pravi'' (svoj) put ili još gore učiniti ih svojim vjernim sljedbenicima (robovima) a da ovi uopće ne kuže kako ih je lik smotao :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 11:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Prije nego kazem sta mislim o ovoj temi samo da napomenem da je to stajaliste nekog tko uopce nema lose misljenje o New Age-u.

Takoder, cinjenicu da je pola knjiznice preplavljeno knjigama o New Age-u smatram podjednako alarmantim kao da su tamo knjige od Gurdijeva, Kasiopejske transkripte, ili prirucnici za vrtlarstvo.

Dakle, manje vise smatram to irelevantnim. Ne smatram da je broj realiziranih ljudi kroz povijest na bilo koji nacin proporcionalan broju i opsegu knjiga koje su bile izdavane na tu istu temu. Ne vjerujem da se itko ikad prosvjetlio zbog prisutnosti ili neprisutnosti pojava kao sta je danasnji New Age ili manje ili vece rasprostranjenosti knjiznica sa ovim ili onim knjigama.

U ovom svemiru u kojem zivimo, kojeg dozivljavamo kroz linearno vrijeme i uzrocno posljedicnu paradigmu mozda je i logicno misliti da smo procitali neku knjigu ili postali dijelom nekog pokreta zato sta se tamo on nasao ili zato sta je ta knjiga bila prije izdata i prodavana bas u tom gradu i bas u toj knjiznici. Sa naseg svakidasnjeg stajalista mozda tako izgleda ali pravi razlog postojanja New Age pokreta je taj sta se u jednom trenu na Zemlji nasao dovoljan broj ljudi koji su rezonirali sa takvom filozofijom.
Zapravo, oni su tamo zbog nje koliko i ona zbog njih. To je medusobni odnos. To da li je taj pokret osnovao Crowley, Kissinger ili Tito je cisto stvar tehnikalija koje ne mijenjaju sustinu problema. Taj problem je da nas ego kojeg zamijenjujemo za sebe gotovo nikad nema neki ozbiljniji utjecaj na nas zivot dugorocno. Jedna veca sila koja nas vodi i koja stoji iza nasih akcija usmjerava nase glavne zivotne tokove pa tako i prema ili od New Age. U toj velikoj i savrsenoj kozmickoj slagalici sve se pojavljuje sinhrono. Pa tako i New Age i ljudi koji su mu bliski. Nema tu nista lose samo po sebi.

Garantiram da kad bi se na Zemlji rodio kritican broj ljudi koji imaju potrebu stovati Mickey Mousa kao spasitelja da bi se "spontano" javio cijeli niz organizacija, ljudi i okolnosti koje bi rodile takvu filozofiju i njenu infrastrukturu, od knjiga pa na dalje. Doduse onda bi bilo krivo povezati sirenje te filozofije sa tim organizacijama ili knjigama. Te organizacije, ljudi i knjige su samo tehnicka izvedba manifestacije-materijalizacije jedne namjere koje su te duse ovdje donesle. Dakle ocigledno su iz nekog razloga trebali stovati Mickeya kao spasitelja. Ako su oni to odlucili tko sam ja da se mijesam ili smatram njhovo iskustvo negativnim ili dovodim u pitanje njihove razloge???

Uostalom svaki ucenik ce naci ucitelja kakvog trazi, bilo da mu govori neistinu bilo da mu kaze istinu. Dakle razlicite vrste ucenika traze razlicite vrste ucitelja...Tako je i sa knjigama i zivotnim iskustvima. A covjek uci gotovo iskljucivo preko iskustva pa je onda red da na "trzistu" bude cijeli profil ucitelja vec po rasprostranjenosti neke vrste ucenika...to smatram vrlo pozitivnim!

Mozemo rec da New Age ne vodi nekim visim ciljevima - navodno. Pa ne vodi ni internet forum pa ipak pisemo ovdje. Ne koriste ni pecnice pa ipak ne jedemo sirovu hranu. Mnogo sta ovdje gdje zivimo ne koristi a opet zivimo na taj nacin. Put od Zemlje ka nebu vodi preko cijelog niza malih stepenica od kojih je jedna zasigurno New Age - ako nam je takvo iskustvo potrebno naravno. Osobno ja mislim da svatko od nas je ili prosao ili ce proci kroz neko slicno iskustvo.

Sta se tice samog "New Age-a"...
Kad bi predvidanje buducnosti bio najveci problem to bi bilo odlicno! Nema apsolutno nista lose u predvidanju tendencija kojima se situacija rasplice. Cak stavise tu sposobnost smatram apsolutno prirodnom kako covjek napreduje a svako znanje koje mu moze pomoci da sazna vise o ritmovima ovog svemira i stvarnosti u kojoj zivimo u najmanju ruku pozitivnom da ne kazem nuznom.
U kojem kontekstu je to stavljeno u prvom postu u New Age zbilja je van mog trenutnog dosega, vjerojatno se mislilo na povrsnost obrade teme u nekim novijim knjigama.

Dalje vidim da je tarot stavljen u kontekst New Age. Tarot je jedna drevna tehnika samospoznaje i introspekcije preko nekih cisto metafizickih simbola i objasnjenja. Stara je koliko i civilizacija na Zemlji. Odakle ona u New Age u "predvorju tame" ne znam. Nadam se ponovo da je rijec samo o kontekstu u kojem se danas obraduje tema mada moram priznat nisam to nesto previse zapazio.

Ocekujem sad da ce se i upotreba kristala i astrologija takoder po gornjim kriterijima uvrstiti u New Age???

Slicno je i sa "magijom". Meni jos nitko nije uspio objasniti sta to magija jeste i zasto se njome ne treba sluziti.
Ako prihvatimo da je nasa stvarnost "zgusnuta misao" tada je jasno da magija kao pojam predvida mijenjanje okoline na ustrb mijenjanja samog sebe (ovo zadnje ne nuzno). Kako? Pa projiciranjem misli i namjere na neki dogadaj ili osobu.

Pa ja ne vidim sta neka kucanica radi dok ogovara susjedu svojoj prijateljici. Po meni...ona se bavi magijom. Kao sta se i ja bavim kad opsujem vozaca koji mi je uzeo prednost na ulici. Projiciram negativnu misao prema njemu, koja ce mi se naravno prije ili kasnije vratiti ali to je druga stvar.

To sta nasu namjeru ne koristimo dovoljno fokusirano, snazno i cisto da se ona ispolji odmah na nama vidljiv nacin to ne mijenja stvar. Nije poanta magiju koristiti slabo i neusmjereno pa da se ne vidi i onda misliti kako se ne bavimo magijom. Poanta bi bila valjda se njome ne sluziti uopce. U tom slucaju predlazem svima koji to zele da odmah prestanu misliti jer svaka pa i najmanja misao o nekom u nekom kontekstu je cin magije. Magija je iskljucivo niz stvari koje ce materijalizaciju nase namjere ubrzati, ne joj promijeniti smjer i namjeru. Magija je proces inteziviranja naseg odnosa sa svojom i tudom stvarnoscu. Odnos sa stvarnoscu kakav god bio vec imamo svi mi ovdje.
Dakle?

Ako vec ne mozemo prestat misliti 24/7 mozda da primjenimo nesto slicno onome sta se u vedskoj filozofiji zove Karma-Yoga koju je odlicno opisao Vivekananda. Dakle biti u stanju potpune odvojenosti od posljedica nasih akcija. Ne mijenjati akcije vec iskljucivo namjeru i stav prema akcijama. Medutim opet i sama misao koja nas zamislja u tom stanju je cin magije i projiciranja...


Da rezimiram ukratko...
Ono sta nas vodi je namjera. Mi tu namjeru mozemo racionalizirati i izanalizirati dok dode kao vanjski materijal do naseg uma. Medutim poanta je da ona nastaje puno "prije" i puno dublje gdje um nema niti pritupa niti alate koji mu mogu pomoci shvatiti osnovne mehanizme izvan ovog nivoa gdje trenutno obitavamo.

Zanimljiv je podatak na kojeg sam naisao da mozak donosi odluke puno prije nego mu neki elektricni impuls teoretski moze doci do mozga i dati mu informaciju koja je potrebna za tu istu odluku. Dakle pitanje je tko je to tko tu donosi odluku.
Na taj mozemo rec da ce netko srest New Age literaturu ili bog zna kakvu literaturu i promijeniti svoje stavove. Medutim ne slazem se sa tim.

Netko se rodi ovdje sa svrhom i namjerom duboku u njemu koja ga do te svrhe vodi. Na tom putu moze onda biti usmjeren prema New Age-u, procitat materijal i analizirat ga u umu te ga na taj nacin postati "svjestan". Medutim na dubljoj razini bio ga je svjestan oduvijek.

Sad bi netko mogao rec da sam u krivu jer da su New Age osnovali iluminati. Medutim ja kazem da su iluminati, reptili, insektoidi i cijela bratija samo infrastruktura postavljena od nas samih da nam omoguci boravak u ovakvoj stvarnosti sa ovakvim izazovima koja ce nam pojacat volju i ucinit nas svjesnijim nase prave prirode.
Na koncu, namjera koja je stvorila taj cijeli NWO, namjera koja nam omogucuje da postanemo zrtve tog istog i namjera koja nas moze izvuc iz cijele situacije je jedna te ista. Njeno granjanje na ove ili one prema nizim dijelovima stvarnosti je isto stvar tehnikalije a ne sustine.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 12:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Veliko je pitanje da li se pojavila kriticna masa koja zeli nesto ili je toj masi uticaj donesen spolja pa je ispalo da masa to zeli.
U zapadnim knjiznicama ne mozes naci normalnu knjigu za dijete , sad je naravno ovo moje subjektivno misljenje "normalnosti" ali ne mogu da progutam tu pilulu da je kriticna masa djece nasla potrebu da cita knjige o raznim magijskim tehnikama, monstrumima i cudovistima , koje koliko god netko bio vezan za njih dolaze iz podzemlja.
Da li je kriticna masa prizvala Harry Potera ili je on prizvao sam sebe.
Nije problem sa tehnikama koje su stare i drevne a kao sto je poznato, stara je i drevna glupost na ovoj zemlji koja je proizasla iz tih tehnika i sad smo u 21 vijeku pa od tolike nauke jos nista ne znamo dublje o samom Univerzumu u kome zivimo.
Naravno da bi se to neznanje zataskalo , svatko nudi svoje vidjenje kako probiti taj veo neznanja i sebe proglasava za Masterom, uciteljom...itd...
Dobro je poznato da postoji neka vrsta kolektivne svjesti/nesvjesti gdje se ideje mogu nevidljivo lansirati pa ce izgledati da je netko imao takvu potrebu .
U svijetu u kome mi trenutacno zivimo , morala se smisliti neka zlatna pilula da narod proguta kolicinu gluposti koja se igra na ovoj planeti a New Age ljubav je dusu dala za to.
Uvijek su neki novi pokreti profitirali na onima kojima je potrebna lazna utjeha , ne da su stari nesto bolji , sve organizacije racunaju da masu razocaranih koje treba smiriti da bi bili radno sposobni.
Mozda ce doci vrijeme ako nije jos doslo, posto ne gledam tv pa ne znam, da se poslije svakih vijesti o ubijanju sa ovog ili onog kriznog podrucja pusti jedno 10 minuta New Age Slogan "Ljubav za sve i svakoga" .
Ako cemo vec pricati o prastarim vjerovanjima , gdje ima neke istine zavijene u simbolici , ljubav kao Univerzalna sila Kreatora spava u svatkome od nas a okole nje su slojevi nasih raznih licnosti , blokada, vjerovanja i skidanje tog laznog pojasa zahtjeva jedan iskren i temeljan rad na sebi da bi bilo moguce da povjerujem da ce me neki New Age Master prosvjetliti svojom teorijom ili tehnikom.
Za mene je New Age ljubav jedna zamka da se ne trazi ona prava , tu je zamku netko smisljeno postavio.
Razlika je gledati svijet pozitivno kao mogucnost izlaska iz zatvora mentalnih okvira cemu bi trebao biti posvecen jedan cio zivot a razlika je gledati svijet pozitivno jer smo mi "vjecni" i sve sto radimo , nema veze, sve je to na putu vjecnosti i ako smo saucesnici u promovisanju tame nema veze.
Ovo je naravno moje subjektivno misljenje , nije mi namjera da mijenjam nicije, mozda nekome nesto klikne slicno, netkome ce biti potpuno strano, sve je to u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 2:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
OP da ne bude da sam samo iz tvog posta izvukla ono sto mi nije odgovaralo, mislim da si napisao i dosta pametnih stvari kad su u pitanju "namjere".
Mozemo New Age i staviti u poredjenje sa opojnim sredstvima koji nista ne donose dobro covjeku i njih je netko izmislio sa nekom namjerom.
Da li je potrebno probati alkohol , drogu , pusenje na putu uspinjanja da bi se shvatilo da je to bilo lose.
Neki ljudi i to koriste da bi pobjegli od stvarnosti i suocavanja sa samim sobom.
Sto se tice lijecenja ljudi bioenergijom , to je bilo poznato oduvijek i nekim vrlo neukim ljudima jer i nema veze sa pismenoscu nego sa boljom percepcijom energija i to ne smatram za New Age, mada New Age to izgleda prisvaja da bi sliku o sebi predstavio sto boljom.
Prastare vrste lijecenja i bolje iskoristavanje zivotne energije (prana , chi ili kako je tko zove) svakako nemaju veze sa nekim od metoda koje New Age koristi.
Ima mnogo anonimnih ljudi koji odavno lijece ljude bioenergijom i mnogo su strucniji od novokomponovanih mastera sa kojima treba po mom subjektivnom misljenju biti oprezan.
To ne znaci da su svi lose i da nema iskrenih ljudi koji imaju sposobnost da nekome pomognu.
E sad ako netko hoce da proba sve sto se nudi na nekom svom putu , to je stvar njegove volje i njegovog/njenog zivotnog opredjeljenja na koje sigurno ja ne mislim uticati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 3:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Razlika je gledati svijet pozitivno kao mogucnost izlaska iz zatvora mentalnih okvira cemu bi trebao biti posvecen jedan cio zivot a razlika je gledati svijet pozitivno jer smo mi "vjecni" i sve sto radimo , nema veze, sve je to na putu vjecnosti i ako smo saucesnici u promovisanju tame nema veze.

Pametna ova nasa Sophia. :)
Citat:
mozda nekome nesto klikne slicno

Meni klikce bas to sto ti kazes. :)
Citat:
Magija je iskljucivo niz stvari koje ce materijalizaciju nase namjere ubrzati, ne joj promijeniti smjer i namjeru.Magija je proces inteziviranja naseg odnosa sa svojom i tudom stvarnoscu. Odnos sa stvarnoscu kakav god bio vec imamo svi mi ovdje.
Dakle?

Isto kao sto kad udaris nekoga to je intenziviranje odnosa sa tudjom stvarnoscu.Ali umesto toga ti istreses svoj bes na bokserskom dzaku i nema povredjenih.
Mi ne mozemo da prekinemo svoj negativan uticaj na druge ljude ali mozemo bar da smanjimo intenzitet tih uticaja.E sad intenzitet kojih namera ces ti da pojacavas je osobna stvar.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
ma ja uopće ne kužim ta zabrijavanja na New age ili na neznam šta, ja nemam pojma šta je New age nit me zanima, uzmem si ono šta me zanima, tehniku koja me zanima, dođem do učitelja koji me zanima, pritom mislim da nije ništa važniji ni bolji od mene jer smo jednako važni i jednako bitni svi, učim od onog prema kome osjetim neki klik, prolazim kroz život i ne svaljujem krivnju na nikakve pokrete za svoje osobne frustracije, i nije mi jasno čemu ta trpanja, ovi su ovakvi oni su onakvi ovo je smeće ovo je crap, mislim, ljudi, uđite u sebe unutra i vidite što uzrokuje taj vaš bijes, radite na sebi ne okrivljujte svijet za svoje probleme...upoznajte svoje emocije, svoja tijela upoznajte sebe upoznajte ono što jeste djelić po djelić...najbolje je da svi pljujemo jedni po drugima i sigurno će nam bit super, svi nas hoće, urote ovakve i onakve, širimo paranoju a optužujemo druge da je šire dok ti isti hodaju neopterećeno, pa mislim šta?
došli smo ovdje da nešto naučimo, pa bi se trebali tako i ponašat ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 10:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Draga angelspring,

ovdje niko ne pljuje ni po kome nego izrazavamo nasa subjektivna misljenja o pokretu zvanom New Age.
Ako cemo ici i lijeciti svoje unutrasnje frustracije ,bijes i nezadovoljstvo i ne razmjenjivati misljenje onda trebamo zatvoriti ovu stranicu i ici to raditi.
Pa onda koja je svrha ovakvog mjesta ako ne smjemo reci sto nam se dopada ili ne dopada.
Jedan napise nesto, drugi odgovoraju , moze se nauciti i o sebi i o svijetu oko sebe u ovoj razmjeni ideja, misljenja i pogleda.
Ja sam mnoge stvari prvi put cula ovdje jer ne moze covjek sve saznati pa sam se osvrnula oko sebe da to i potvrdim ili ne potvrdim.
Recimo meni se dopada sto je space oddity napisala, bez obzira kog je to sadrzaja, odrazava se jedna iskrenost jedne osobe prema sebi, vidjela ona sebe pozitivno ili negativno.
Ja bih se zabrinula ako se licno osjecam pogodjena pricom o nekoj organizaciji jer zasto bi se covjek vezao za bilo sto.
Zar covjek nije u stanju upoznavati sebe, svoju unutrasnjost, svoje mane bez nekog mastera?
Istorija ove planete nas je naucila da su nam uvijek nudili ucenja i dogme, moje subjektivno misljenje je da je vrijeme doslo da svatko sam sebe uci sa onim potencijalom koji ima unutra.
A svatko ga ima, samo treba vjerovati u njega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 10:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Organski portal - =D> =D> =D>
Sophia #-o #-o #-o

Dakle, ono što bih i sama napisala o ovoj tematici, uradio je Organski Portal. Čestitam.
Sophia, dušo, imam osjećaj da ti baš nisi ni zašla mnogo u vode New Age-a! Jer, ti si baš kao što reče O.P. pomiješala "babe i žabe". Mnogo toga zaista ne spada pod New Age, iako bi neki njegovi pripadnici željeli da spada. Drugo, iz mase i mase channelinga, tekstova, pod-pokreta u okviru New Age-a ja sam dobar dio odbacila, ali sam dobar dio i uzela. Profiltrirala sam autore, izvore i sad idem na samo par stranica kanaliziranih poruka od autpra za koje sam se uvjerila da su zaista pravi, a ostalo - ne zanima me uopće kako reče AngelSpring. Ne znam zašto si ti Sophia toliko nabrijana protiv New Age-a-? Meni je to simpatično, ali ti cijelo vrijeme sipaš svoju negativu protiv nečeg za što mislim (oprosti, ali to je moj utisak cijelo vrijeme) da nisi dovoljno proučila. I šta ti zaboga znači sintagma "New Age Ljubav"? Ljubav je ljubav i ne može je svojatati nitko. No, ako misliš na onu sladunjavost koje ima dosta u new age tekstovima, onda je O.K. NO, prava, univerzalna, iliti Neuvjetovana ljubav ne poznaje nikakve pokrete, ona se širi preko i izvan njih i obuhvaća doslovno SVE.

Napose, s malo više ljubavi u sebi samima možda bismo drugačije pisali i postove na ovom forumu.

Pozdrav.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 11:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Profiltrirala sam autore, izvore i sad idem na samo par stranica kanaliziranih poruka od autpra za koje sam se uvjerila da su zaista pravi,


A ja idem na sve stranice, profiltriram SADRŽAJ, ( boli me tko je to napisao ili rekao ili kanalizirao... bilo to baba Sai, Marica Pepa, ili neki entitet viših denziteta... )!

Dakle, filter = DA! Ima mnogo smeća na netu, kao i svugdje drugdje.

Bazirati sadržaj na tome tko je to napisao, prenio ili zapisao = NE! Ne postoji IZVOR koji je 100% točan.

SADRŽAJ svega je najbitniji. Naravno, poslije filtrirate vašim istraživanjima...


+ VOLJA
+ UVJERENJE da ćete uspjeti
+ UPOTREBA VEĆ STEČENOG ZNANJA

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 12:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Ajme, da sam znala da ce ovakve emotivne reakcije izazvati moje vidjenje New Age-a , doista bih se suzdrzala od komentara, jer vidim da vam je ta ljubav krhka i da je srusio povjetarac mog misljenja i okrenuo u ironicne komentare i vaganje moje licnosti.
Kazu da ona prava , ljubav, je sila koja sagorijeva svu negativnost i nista ne dopire do onoga koje posjeduje.
Dok god nas uznemiravaju energije drugih ljudi, vidimo negativnsti u ljudima koji ne misle kao mi, vidimo tudji Ego a svoj smo sakrili, to su upozoravajuci znaci da se treba raditi jos na sebi prije nego sto od drugih se trazi savrsenstvo.
Ja jos ni od koga nisam osjetila negativnu energiju na ovom forumu a nekada sam je osjecala u tonama po raznim forumima kad sa mnom nije bilo mnogo sto u redu.
Sad vidim da svi bolujemo od neke ideje za koju smo sebe ubjediii da je ispravna pa ne vidim sebe ni boljom ni gorom od drugih.
Daleko od toga da sam ja kod sebe probudila tu istinsku ljubav, samo vjerujem da postoji i da joj nije izvor u New Age slatkorjecivosti niti moju unutrasnju osobenosot moze zadovoljiti taj put.
Ako je neko sebe nasao u tom pokretu, sretno mu bilo, ja tome nemam sto ni dodati ni oduzeti.
Moram priznati da ja ponekad znam biti iskljuciva, eto to je nesto sto imam kod sebe popraviti a nadam se da ce svako iz ove diskusije nauciti sto mu je lomljivo jos u dusi , pa da imamo ipak neke koristi i da se nismo uzalud gadjali rijecima.
Pozdrav :D

P.S Ako mozemo nastaviti u miru , Galaksija je vec dosta crvenih kartona podijelio, nek se covjek malo odmori. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 4:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Kad sam pocela ovu diskusiju vodila sam se sa: sto je dostupno jednom obicnom gradjaninu kad ode u neku od knjiznica u zapadnom svijetu na policima koje su oznacene kao NEW AGE.
Nije mi bila namjera da osudjujem cime se pojedini diskutanti zanimaju jer nisam ni analizirala cime se ko bavi i koja su mu interesovanja,
prema tome svaka slicnost je slucajna.
Pa da nastavim , sto bi to "bode oci" sa New Age Pokretom koji se nudi na nekim obicnim i dostpunim mjestima jer nije svatko master u istrazivanju Internata.
Ako odes na amazon.com i otvoris new age sekciju , dobice se sljedeci rezultati :
Browse New Age

Astrology
Chakras
Channeling
Divination
Dreams
General
Goddesses
Meditation
Mental & Spiritual Healing
Mysticism
New Thought
Reference
Reincarnation
Self-Help
Theosophy
Urantia
Visionary Fiction


U Goddesses section sam izmedju ostalog nasla sljedece knjige:
The Wiccan Path: A Guide for the Solitary Practitioner (Us) -za mene je ovo vjesticarenje
Be a Goddess: A Guide to Magical Celtic Spells for Self-Healing, Prosperity and Great Sex - u ovu knjigu su ukljuceni raznorazni rituali za magicno poboljsanje zivota

pa onda recimo ovakve stvari :
Lucid Dreams in 30 Days : The Creative Sleep Program -ovo je slicno kao i smrsati u 30 dana

itd...da ne nabrajam .
Naravno ima i "interesantnih" knjiga kao :
Poppy's Tarot Cards: Instant Answers to Your Future -ovdje su svi odgovori o nasoj buducnosti i to odmah -no worries :D

The Oracle of Rama: A Diviniation Deck with Book(s)-valjda su i ovdje nekakvi brzi odgovori

Archangel Oracle Cards--naslov sve govori

------------------------

U self-help sekciji ima interesantnih knjiga za koje ne mogu da se izrazim kao negativnim jedino je pitanje do koje mjere pomaze a do koje zamagljuju istinu.


I da ne listam sad cio amazon.com , moze svatko otici i vidjeti, ono sto sam htjela reci da je cio pokret vrlo kontraverzan i da pokusava u lijepo zamotanom papiru prodati i nesto cemu nije mjesto sa univerzalnom i bezuvjetnoj ljubavi.
Po logici razmisljanja ako netko u sebi probudi u sebi tu bezuvjetnu ljubav, trebala bi mu snaga te sile donijeti sve sto mu treba da ne mora da jos proucava, mistiku, koristi tarot kao instant rjesenje a oracle i da ne pominjem.
Ima dosta mladih ljudi koji su obicno skloni nekim brzim rijesenjima, pa da li je ovaj cio pokret i bio namjenjen njima, kao sto su im svojevremeno,i ubacili LSD pa su od revolucije otvorili eru narkomanije.
Naravno da i u ovoj organizaciji mogu da se nadju i iskreni i cisti ljudi i da postoje knjige koje su dobre , samo treba paziti da se u potrazi za pozitivnim ne proguta cio paket.
Moze netko da me naziva negativnom koliko hoce ali ja stvarno pod pozitivnoscu ne smatram obmanjivanje sebe i drugih nego smatram da treba svakodnevno odvajati zito od kukolja koliko se moze , pa kad se sav kukolj skine mozda postanemo entiteti sposobni za nesto vise.
Ako ovaj kukolj obojim nekim laznim bojama i svjetloscu, ispod te tanke povrsine je ono sto je originalno bilo, kukolj.
Ja bih bila svatkome zahvalna ako bi napisao da li mu je neka unutrasnja intuicija ukazala na opasnosti od nekih proizvoda na marketu spiritualnosti jer bi i meni to licno pomoglo da se zapitam da se nisam negdje pogresno zaputila.
Mislim da je i namjera onih koji vode ovaj sajt bila da se izrazi jedno drugacije vidjenje svijeta od onog koga vec imamo na dohvat ruke gdje god da se maknemo.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 10:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
sofija :D
gle, tu ima doista svakakvih tema i dobro je da ima, neka ih bude što više, što više izbora to je više mogućnosti da ljudi počnu istraživati ono nešto izvan vidljivog, ako pogledaš većina ljudi je zaglavljena u materijalnom toliko da vidi sve ove naslove bi samo odmahnula rukom i rekla - glupost, ali možda se u toj masi nađe neka osoba koju zaškaklja neki naslov taman da se radi o wicci uopće nije bitno, ja osobno imam doma wiccan knjigu koja je više nego pozitivna, u njoj nema spelova i crne magije u njoj ima opisana refleksologija, refleksoterapija, kako meditirati kako postaviti zaštitu, kako pronaći boginju u sebi, kako poći na astralno putovanje u zemlju iz snova- raj, ima opisa kristala, opis čakri i funkcije čakri, ima anatomije, ima svih stvari koje su više nego korisne svakom čovjeku, pa razmisli koliko je new age crap doista crap a koliko može prosvjetliti bar malo nekog čovjeka,šta ima loše u svim ovim temama koje si nabrojala, ja ne vidim problem, nek si svatko uzme što mu je potrebno, a razmisli kad već toliko te smeta ta new age ljubav- hoće li se uistinu čovjek zadovoljiti sa lažnom ljubavlju? mislim da neće, ako i bude takva kroz neko vrijeme osjećat će da nešto fali i da nije zadovoljan,krenut će drugim putem, ljudi su različiti putovi su različiti, pusti ih da biraju, pusti ih da žive, njihove duše znaju zašto su odabrale ikarnirati se baš u tim tijelima ...zato draga, opusti se i uživaj, imaš svoj put i ne veži se za tuđe, taman da se radilo o sotonizmi i crnoj magiji, nema veze, svi imaju jednako pravo na život, karma se ionako izbalansira uvijek, nema greške ;)
:D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz