Sada je: sub apr 27, 2024 10:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 12:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
angelspring,

na tako si fin nacin mi to objasnila :D da si me skoro ubjedila da je u redu da covjek svasta praktikuje u ovoj materijalnoj kreaciji dok dobro ne izlupa nos.
Onda bi trebali prestati se izrazavati u negativnom kontestu i o vanzemaljcima, reptilima, politicarima , iluminatima, svjetskim nekim zavjerama jer zaboga sve je to njihova karma pa neka je upraznjavaju kad im se pruzila sansa.
E sada posto njihova karma se odrazava i na nas zivot , to je nas problem jer nam je takva karma da ne budemo bas na najsretnijoj planeti po nekim aspektima.
Vidis, ipak mislim da je svakoj individui data neka unutarnja intuicija ili neki glas od onog istinskog djela sebe da razdvaja sto je potreba nekih sopstvenih elemenata a sto dolazi od raznih kosmickih sila i djelovanja u cijoj se zoni mi nalazimo.
Da li su sve potrebe u nama nase ili mnogo toga je vjestacki uticaj spoljnih elemenata kroz koje se mi nikada nismo ni zeljeli da izrazimo.
I tu pricu o karmi je netko smislio, ali kad si vec pomenula da je karma i da neki prakticiraju magiju, pitam se koliko ce biti jos karmi posle tog praktikovanja ili u kojoj zoni ce im dusa zavrsiti.
Da je mozda covjek svjestan vaznosti cuvanja svoje duse od raznih udara sila mraka koje ne mogu ovdje da se direktno ispolje nego bas kroz te sto "karmicki" praktikuju neke od njihovih tehnika i postaje njihove sluge i gube svoju volju, itekako bi se cuvao svim silama da ne podlegne nekim impulsima koji nikada ni nisu bili njegovi.
Svatko od nas ima svoja stremljenja i osjecaj odgovornosti, pa kako ti sto pisu takve knjige i uvlace covjeka u svoj lazni svijet tako imam i ja potrebu da kazem da to sto oni rade je jedna velika zabluda na zemaljskom putu ispastanja raznih karmi.
Ti djelujes fina osoba i sigurna sam da ti te knjige nisu ni bile potrebne da ispoljis ono u sebi sto je dobro ali jednog ces dana i sam to shvatiti. :D
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 1:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
angelspring je napisao/la:
sofija :D
gle, tu ima doista svakakvih tema i dobro je da ima, neka ih bude što više, što više izbora to je više mogućnosti da ljudi počnu istraživati ono nešto izvan vidljivog, ako pogledaš većina ljudi je zaglavljena u materijalnom toliko da vidi sve ove naslove bi samo odmahnula rukom i rekla - glupost, ali možda se u toj masi nađe neka osoba koju zaškaklja neki naslov taman da se radi o wicci uopće nije bitno, ja osobno imam doma wiccan knjigu koja je više nego pozitivna, u njoj nema spelova i crne magije u njoj ima opisana refleksologija, refleksoterapija, kako meditirati kako postaviti zaštitu, kako pronaći boginju u sebi, kako poći na astralno putovanje u zemlju iz snova- raj, ima opisa kristala, opis čakri i funkcije čakri, ima anatomije, ima svih stvari koje su više nego korisne svakom čovjeku, pa razmisli koliko je new age crap doista crap a koliko može prosvjetliti bar malo nekog čovjeka,šta ima loše u svim ovim temama koje si nabrojala, ja ne vidim problem, nek si svatko uzme što mu je potrebno, a razmisli kad već toliko te smeta ta new age ljubav- hoće li se uistinu čovjek zadovoljiti sa lažnom ljubavlju? mislim da neće, ako i bude takva kroz neko vrijeme osjećat će da nešto fali i da nije zadovoljan,krenut će drugim putem, ljudi su različiti putovi su različiti, pusti ih da biraju, pusti ih da žive, njihove duše znaju zašto su odabrale ikarnirati se baš u tim tijelima ...zato draga, opusti se i uživaj, imaš svoj put i ne veži se za tuđe, taman da se radilo o sotonizmi i crnoj magiji, nema veze, svi imaju jednako pravo na život, karma se ionako izbalansira uvijek, nema greške ;)
:D


AngelSpring, prvo kako se zove knjiga o wicca-ma, gdje si je kupila?

Drugo, potpisujem sve što si rekla: ljudi su različiti, kao i njihove staze, i trebamo ih pustiti da biraju a ne osuđivati ih zato što si izabrali nešto različito od nas...Koliko je ljudi na planeti, toliko je i duhovnih puteva...
Ja radije preferiram onu: I have no complaints, what so ever...
Probati prihvatati sve što dolazi, onako kako dolazi i samo razumjevati, cijelo vrijeme samo razumijevati - zašto nam nešto dolazi u život, čime smo to privukli i tako redom... Lijep niz stvari,čini mi se. Ne opirati se, jer "what you resist, it persists!"

Andjela


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
jep :D opiranje me koštalo energije i mnogo entiteta koji su se tako fino kačili na plodno tlo da nisam bila u stanju izići iz kreveta, tako da moje riječi nisu samo produkt razmišljanja i stavova oni su uglavnom bazirani na iskustvu ;)
knjigu sam dobila na poklon od jedne prijateljice davno je to bilo... ona je bila kupila u Londonu, na engleskom je a zove se: Llewellyn's Women's Spirituality Series: Falcon Feather & Valkyrie Sword; Feminine Shamanism, Witchcraft & Magic, autorica D.J.Conway, nadam se da sam pomogla, mislim da je nema kod nas pogotovo na hrvatskom ali bi možda moglo biti u Algoritmu, oni znaju imati svašta, no ima jedna izvrsna knjiga koje ima kod nas a zove se : Spiralni ples, samo neznam autora, davno sam je imala u rukama, upravo me woman's magic privukla najviše u svijet duhovnosti a sada sam u nekim sasvim drugim vodama ali ne vidim ništa loše u proučavanju magije :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 4:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
angelspring je napisao/la:
jep :D opiranje me koštalo energije i mnogo entiteta koji su se tako fino kačili na plodno tlo da nisam bila u stanju izići iz kreveta, tako da moje riječi nisu samo produkt razmišljanja i stavova oni su uglavnom bazirani na iskustvu ;)
knjigu sam dobila na poklon od jedne prijateljice davno je to bilo... ona je bila kupila u Londonu, na engleskom je a zove se: Llewellyn's Women's Spirituality Series: Falcon Feather & Valkyrie Sword; Feminine Shamanism, Witchcraft & Magic, autorica D.J.Conway, nadam se da sam pomogla, mislim da je nema kod nas pogotovo na hrvatskom ali bi možda moglo biti u Algoritmu, oni znaju imati svašta, no ima jedna izvrsna knjiga koje ima kod nas a zove se : Spiralni ples, samo neznam autora, davno sam je imala u rukama, upravo me woman's magic privukla najviše u svijet duhovnosti a sada sam u nekim sasvim drugim vodama ali ne vidim ništa loše u proučavanju magije :)


Hvala za informacije o knjizi. Mene uopće ne interesuje magija. No, sa transcendiranjem mnogih sličnih "disciplina" u ovo novo vrijeme, neke knjige o klasičnoj magiji prezentiraju i temeljne duhovne stvari. Valjda je i u ovoj oblasti nastupila neophodna transformacija ili barem kreće.
Kad smo kod entiteta koji su se "zavukli" kod tebe, možeš li šta detaljnije o tome - vrste entiteta, "šta su htjeli od tebe" (ha,ha,ha) i kako si ih se riješila? Ako ne želiš ovdje, možeš i na PM.
Hvala
A. :kiss:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 6:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 05, 2006 8:46 pm
Postovi: 31
Sophia :
Da li su sve potrebe u nama nase ili mnogo toga je vjestacki uticaj spoljnih elemenata kroz koje se mi nikada nismo ni zeljeli da izrazimo.
I tu pricu o karmi je netko smislio, ali kad si vec pomenula da je karma i da neki prakticiraju magiju, pitam se koliko ce biti jos karmi posle tog praktikovanja ili u kojoj zoni ce im dusa zavrsiti.
Da je mozda covjek svjestan vaznosti cuvanja svoje duse od raznih udara sila mraka koje ne mogu ovdje da se direktno ispolje nego bas kroz te sto "karmicki" praktikuju neke od njihovih tehnika i postaje njihove sluge i gube svoju volju, itekako bi se cuvao svim silama da ne podlegne nekim impulsima koji nikada ni nisu bili njegovi.
Svatko od nas ima svoja stremljenja i osjecaj odgovornosti, pa kako ti sto pisu takve knjige i uvlace covjeka u svoj lazni svijet tako imam i ja potrebu da kazem da to sto oni rade je jedna velika zabluda na zemaljskom putu ispastanja raznih karmi.
Ti djelujes fina osoba i sigurna sam da ti te knjige nisu ni bile potrebne da ispoljis ono u sebi sto je dobro ali jednog ces dana i sam to shvatiti.



Potpuno se slažem sa ovim.Takvo nazovi spiritualno prakticiranje je kontraproduktivno i vodi u potpuno slijepu ulicu.Dobro i korisno je to reci bez obzira na reakcije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 20, 2006 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
:D bilo je entiteta svakakvih kod mene, na pm ću ti o tome ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 12:26 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Andjela,

Nadam se da si pročitala nešto od Gurđijeva, prije nego što si “potpisala”?!

Na primjer, u Hrvatskoj je prevedena knjiga U Potrazi za Čudesnim od Uspenskog gdje je on prilično dobro predstavio Gurđijeva. Nadam se da si bar to pročitala?! Naravno, ovo kažem zbog toga što ljudi na žalost imaju tendenciju da potpisuju stvari prije nego što malo mućnu glavom, odnosno, istraže stvar malo dublje.

Čak se i na osnovu materijala o Gurđijevu koji je iznesen na ovom vebsajtu može vidjeti da kod njega nije bilo ničega što je u vezi sa new-age pokretom, bez obzira na to što ga je Vatikan stavio na neku listu. Što se tiče Vatikana, kao izvora relevantnih i istinitih informacija, to ne bih da komentarišem.


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 12:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Galaksija, citao sam o Gurdjievu samo ono sto si ti postavio na vebsajt/forum i mogu apsolutno da kazem da tamo nema ni N od new age-a, sta vise preporucio bih svima da 'obavezno' procitaju, a narocito onima koji ne praktikuju nikakve tehnike ili bilo sta slicno u samospoznaji nego se koriste "obicnom" introspekcijom tj. razmisljanjem. U takve ubrajam i sebe. Meni u sustini najvise "pase" tzv gnostika.

Naravno, svi mi imamo nas put u procesu samospoznaje pa je tako neko vise okrenut "energijama" i nekim tehnikama, sto je meni potpuno ok, samo mi je nekako bliskiji put bez toga.

Ono sa Vatikanom, kao izvorom nekih zakljucaka je smesno. Pa valjda bi bar mi ovde trebali da se ne obaziremo na tako nesto.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 13, 2006 5:38 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
New age je u svom benignom obliku vasar duhovnosti. U malignom pokusaj da se svi razliciti i autenticni putevi potrage za sobom i svojom duhovnoscu globalizuju i stave pod kontrolu. A kada procitam onaj spisak na pocetku topica, potpuno sam sigurna u to.
Böhme, Majstor Ekhart, Gurdjejev, Steiner, Jung u istom kosu i njuejdzeri. E, svasta ce covek da cuje citajuci zvanicna saopstenja raznih institucija.

Ima jos a to izgleda ovako:
Mukom se probijate kroz mrak, skupljate delice znanja i svetla i uklapate ih polako. Postepeno ucite da prepoznate znake. Pa onda naucite da sami u punoj meri preuzmete odgovornost za svoj zivot i svoj duhovni napredak. Sve, i lose i dobro, zavisilo od vas ili ne, posmatrate kao “lekciju” koja vam omogucava da nastavite. Nazrete neki delic “velike slike”, sve-jedno, sebe kao manifestaciju pra-stvoritelja. I to je veliki korak, napredak je ogroman.
Medjutim, ubrzo pocinje da deluje program u vasoj glavi koji upravo ovu istinu koristi da vas uspava. Jer iz vaseg saznanja proizilazi da je Univerzum na vasoj strani, sve bas kako treba da bude i vi bas tamo gde treba da budete. I zato, spavaj mirno darling. To vise nije spoznaja, vec nacin da racionalizujete stvari koje program u vasoj glavi ne zeli da vidite. Prestanete da napredujete i ne vidite stvari koje su vam pred nosom. Ne zato sto ste uspeli da prihvatite i “lose” i “dobro”, vec zato sto odbijate da vidite “lose”. A posto je napredovanje prirodno stanje u Univerzumu, onda ovo kocenje jeste posledica izmanipulisanosti. Sto naravno JESTE lekcija, ali ja trenutno nameravam da tu lekciju savladam a ne da je ponavljam jos ne znam koliko puta.
Trenutno sam doduse dovoljno besna na sebe da mislim da to i nije tako losa ideja.
Ali cu do popodne sebi valjda oprostiti i otici da se druzim sa EM-om i fingolfilom na onom topicu
“kanibalizam-svetsko prvenstvo u fudbalu”, sto je Jack, spoznavsi fundamentalnu isprepletanost svih stvari, ostavio kao :ontopic:
Eto, to je new age. Manipulacija istinom.
Sirom otvorite oci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 9:03 pm 
Offline
pod moderacijom

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 5:52 pm
Postovi: 24
Lokacija: Banjaluka
Uopste mi nije jasno zasto se uzimaju nabrajanja Vatikana kao nesto ozbiljno......nisam do sada puno komentarisao jer vise uzivam u citanju kvalitetnih clanaka na ovom sajtu.New age je samo jedan izraz koji moze otvarati bezbroj klasifikacija i samo umarati , a mislim da je pravi kvalitet ovog sajta znanje bez nadriucitelja, uclanjivanja, donacija, krstenja , obrezivanja itd...... mada bez ljutnje neki moraju jos puno da uce sta da ne rade , pa tek onda sta da rade.....i to se mora proci i sretno.........


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 24, 2006 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
hmmm ako ne New Age doba Aquariusa ... zar to nechini da je New Age doba Lucifera ? citao sam negdje da su doba aquariusa vremenski periodi u kojima ce se lucifer tj djavo sotona itd itd sve cesce pojavljivat na zemlji?

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 24, 2006 11:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
doba aquariusa vremenski periodi u kojima ce se lucifer tj djavo sotona itd itd sve cesce pojavljivat na zemlji?


Pa brijem da Lucifer nije isto što i đavo ili sotona... Lucifer - pali anđeo - on SIMBOLIZIRA ljudsku vrstu !!!

No... nije sad to bitno... New Age je samo jedna nova "religija".

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 25, 2006 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
otvorio si mi nove prozore :D hvala, i imas neki lik sto se tiche lucifera posto sam ja odgojen da mislim da je lucifer sotona :D

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 25, 2006 10:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
i imas neki lik sto se tiche lucifera


? Ne razumijem... ( možda je ovo "lik" trebalo biti - "link" ? )

#-o

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 26, 2006 8:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
link,literatura i to...

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 26, 2006 10:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ah... to... hehe... evo, mislim da ti engleski nije stran...

http://www.val.hr/znanje/literatura/-EN ... cripts.zip

Prevodim ovdje na forumu koliko stignem, tema Kasiopejske transkripte u Metafizici.

Originalna web stranica: http://www.cassiopaea.org/

Evo malo...

Q: (L) So, you are saying that the original creators or genetic engineers were Orions?
A: Close. The original engineers but not inhabitants.
Q: (L) Where did the souls come from that entered into the bodies on the planet earth? Were they in bodies
on other planets before they came here?
A: Not this group.
Q: (L) Were they just floating around in the universe somewhere?
A: In union with the One. Have you heard the Super ancient legend of Lucifer, the Fallen Angel?
Q: (L) Who is Lucifer?
A: You. The human race.
Q: (L) Are the souls of individual humans the parts of a larger soul?
A: Yes. Close. The One. All who have fallen must learn "the hard way."


Q: (L) I heard one theory that the Lizzies originally evolved on planet earth, is this true?
A: No. Neither did you.
Q: (L) Do you mean us in the sense of the early human prototypes?
A: All prototypes.
Q: (L) When these prototypes were evolved on another planet, did they have souls at that time?
A: Were added.
Q: (L) What souls occupied those prototypes on that other planet?
A: Same.
Q: (L) So, the legend of the Fall of Lucifer as the origin of the souls incarnating into physical life was an
event that actually took place on this other planet?
A: Yes.


Q: (L) Does it hurt a plant when we eat it?
A: Does it hurt you when a "Lizzie" eats you?
Q: (T) Yes, you see, on 4th density... we are on 3rd density and we eat 1st and 2nd density, the 4th density
eats us. (D) If we hurt plants by eating them like the Lizzies hurt us when they eat us, how are we to survive
without eating?
A: When you no longer crave physicality, you no longer need to "eat."
Q: (L) So part of the "fall" into the physical existence and part of the Edenic story of the whole business,
"you shall eat by the sweat of your brow," has to do with being physical and needing to eat?
A: Lucifer, "The fallen Angel." This is you.
Q: (L) So, "falling" means going into physical existence wherein you must feed on other life, other beings, is
that it?
A: Yes.


Q: (J) Go back to what they said before: "Free will could not be abridged if you had not obliged." (T) We,
as the human race, used our free will to switch from STO to STS. (L) So, at some level we have chosen the
mess we are in and that is the Super Ancient Legend of the Fallen Angel, Lucifer. That is us. We fell by
falling into that door, so to speak, going after the pot of gold, and when we fell through the door, the serpent
bit us!
A: But this is a repeating syndrome.
Q: (L) Is it a repeating syndrome just for the human race or is it a repeating syndrome throughout all of
creation?
A: It is the latter.
Q: (L) Is this a repeating syndrome throughout all of creation simply because it is the cyclic nature of things?
Or is it as the Indians call it, Maya?
A: Either or.


A: What do your instincts tell you???
Q: (RC) It was about the fallen angels - Lucifer??? (L) have you read who the C's say Lucifer is? (RC) One
of the fallen angels? The angel of light? It is a LOT to go through...
A: Before we can answer some things, you must ask other things.
Q: (RC) Will there be another war in heaven between the angels?
A: Assumptions are fun to deal with.
Q: (L) You are assuming that there are angels and that they are fighting a war. (RC) Well, in a metaphorical
sense.
A: And you are assuming there is a "heaven."


Q: Then this David Icke says: "The imbalanced consciousness that I will call Lucifer is not an essential part
of the positive/negative balance. He is a disrupting, disharmonious aspect of consciousness, which is not
necessary for human evolution. More than that, Lucifer's efforts to close off the channels that link humanity
to its higher understanding have blocked, not advanced, our evolution." Is this a correct assessment of this
Luciferian Consciousness, that it is not part of the positive/negative balance of the universe, and that it has
blocked our evolution?
A: No.
Q: Can you comment on the Luciferian consciousness and what part it may play in our evolution and reality?
A: It is part of the lesson plan.
Q: That was my thought as well, but he says that because of this problem with the Luciferian consciousness,
the "higher levels of creation began to intervene because Lucifer was imposing its misunderstandings on
others and breaking the universal law of free will. Is this true?
A: No.


Q: Next question, or series of questions; this correspondent wrote on our Discussion Page: "If the
Cassiopeans are correct in that Humans came from the 7th density via Lucifer/the fall, why did they choose
this? If we came from 7th density we would be aware of the knowledge of the Cassiopeans and more, and
as time has no meaning above the 3rd density, then we would have known what would happen to us,
including the takeover by the STS group. This can be explained by the Grand Cycle, as we would have
known that we would need to do this, but then where is free will? It would seem as though we are caught in
an endless loop, which is ultimately futile. On the other hand, if there is free will then, as time does not exist,
we should not even be here as all would have happened in an instant as everything progressed to 7th density
in a single moment of thought! Since this does not appear to have happened, then everything must in fact be
changing continuously. 7th density is union with the One, as stated by the Cassiopaeans. This would equate
to the ultimate expression of our existence, as we were, are and will be there. Why leave? As this requires
an orientation to STO, then our decision to leave could only be a benefit to all, as opposed to being "cast
out" for the desire for physicality. To me, this can express an attempt to go beyond 7th density! Why leave
unless there was an something more to be learned in this existence! But what could that possibly be! The
Cassiopeans, who claim to be what we were/are/will be, perhaps could shed some light on this subject.
Another possibility is that we are attempting to change the Lizzies by letting them change us! As much as
they have given us their brain, they are taking samples of us to incorporate into the Greys and possibly
themselves. Hard to get more Machiavellian than that! Last thought. If we at 7th density did make a mistake
by coming down to 3rd density, then couldn't the Cassiopeans, at 6th, be just as prone to error? The
reasons I have gone into these lines of thought are that I want to understand a bit of the BIG picture.
Understanding motives goes a long way to understanding our world/reality. I would like to try to understand
our motives for being here, as has been pointed out, knowledge is all and we are ultimately in charge of our
own destinies regardless of whatever influences there are. I admit I would like to ascribe some higher
motives to our presence here out of ego, but wouldn't it make more sense as well?" I suppose you want me
to break this down into questions?
A: Yes we do.

Peri majstoreeeeee !!!


:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 13, 2006 11:51 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 11, 2006 12:58 pm
Postovi: 8
Lokacija: Knin
Nedavno kad smo mi učili u školi o tome...o new age
naš bivši svečenik nam je bio srao svaša o tome neije nam dozvoljavao da pričamo što piše u knjizi jer je kao to neka laž....
Taj svečenik je mojoj prijateljici rekao da je kurava pred cijelim razredom...
taj svečenik je moju ispovjed nekome rekao....
taj svečenik je nedavno spavao sa ženom...

ja znam da nisu takvi svi svečenici....
i vjerujte mi sve što sam sad ovdje pročitala kosilo se njegovim pravilima...
i stvarno mi je drago da bar sad znam što je new age u potpunosti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 13, 2006 3:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Narcisa je napisao/la:
Nedavno kad smo mi učili u školi o tome...o new age


Ako ste to učili iz vjeronauka, vjerojatno niste mogli puno naučiti...

Narcisa je napisao/la:
naš bivši svečenik nam je bio srao svaša o tome neije nam dozvoljavao da pričamo što piše u knjizi jer je kao to neka laž....


Nemojte čitati knjige, slušajte NJEGA :mrgreen:. Dobro se zna da je tiskarski stroj još od Gutenbergovih vremena, mašina iz pakla!!! hehe


Narcisa je napisao/la:
Taj svečenik je mojoj prijateljici rekao da je kurava pred cijelim razredom...
taj svečenik je moju ispovjed nekome rekao....


Sto ljudi sto ćudi hehe... BTW, baš je upotrijebio riječ "kurva" pred cijelim razredom? Ako je, onda ne pazi dobro na svoj zanat, tj. nije profesionalan. To bi ga moglo koštati crkvenih prihoda jednog dana... hehe


Narcisa je napisao/la:
taj svečenik je nedavno spavao sa ženom...


Onda još ima nade za njega hehe, bolje to nego da je dječicu dirao potiskujući svoje ljudske nagone koje očito još nije prerasao. Bjednik. :mrgreen:

Narcisa je napisao/la:
i stvarno mi je drago da bar sad znam što je new age u potpunosti


New age je splet raznih učenja, jedna od glavnih ideja mu je sinkretizam - spajanje glavnih nauka i doktrina iz svih religija (što je uglavnom nemoguće, no za globalne svrhe i površnost sve je moguće). U njemu možeš puno toga pametno naučiti ako si otvorena za proučavanje povijesti, raznih kultura, utjecaja ovo ono, ali poistovjećivati se sa takvim stvarima je uglavnom odlika ljudi koji danas u nekom svom očaju dekadentne suvremene civilizacije posežu za guruima iz raznih područja težeći tako za nekim instant-prosvjetljenjem itd. itd.
Čitaj uvijek iz raznih izvora, ako hoćeš dobiti ili nazrijeti makar trunku Istine o nekom fenomenu...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 13, 2006 8:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 11, 2006 12:58 pm
Postovi: 8
Lokacija: Knin
Pantagruel
Da baš je upotrijebio riječ kurva pred cijelim razredom i nije se htijeo nikako ispričati dok nije došao nadbiskup...i onda je rekao da nije to mislio i što ja znam

taj svečenik je nedavno spavao sa ženom...


Onda još ima nade za njega hehe, bolje to nego da je dječicu dirao potiskujući svoje ljudske nagone koje očito još nije prerasao. Bjednik.
hehehe....crni humor....
new age
U njemu možeš puno toga pametno naučiti ako si otvorena za proučavanje povijesti, raznih kultura, utjecaja ovo ono, ali poistovjećivati se sa takvim stvarima je uglavnom odlika ljudi koji danas u nekom svom očaju dekadentne suvremene civilizacije posežu za guruima iz raznih područja težeći tako za nekim instant-prosvjetljenjem itd. itd.

Mislim da sam otovrena za proučavanje povjesti i drugih religija iako mi je tek 15 godina znam sve o pravoslavnoj religiji i o muslimanskoj
bila sam i u đamiji a i u pravoslavnoj crkvi...
Iskreno nikad negledam ljude po nacionalnosti,religiji i rasi...
samo nek je čovjek dobar i nek je svoj nek ne glumi da je neka druga osoba....
:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 14, 2006 10:21 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Narcisa, dobrodošla!

Hvala na iznesenom primjeru. Da, nažalost, danas je ovakvo programiranje ljudi u školama već uobičajena pojava. Djecu se programira od malena, nastavlja u školama, a kasnije preko TV-a i novina - dalje u životu.

Bitno je da što prije uočiš njihove gluposti i nepodudaranja sa zdravim razumom - i onda počneš razmišljati svojom glavom i kritički se osvrnuti prema bilo kojim novim "učenjima". Što ti osjećaš u sebi da je dobro za tebe - to ti je pravi znak prema kuda trebaš ići.

Uglavnom, new-age je dobar za početi "drugačije" gledati na stvari, ali treba biti oprezan i profiltrirati dobro te nove podatke i informacije, jer u new-ageu imaš također dosta ubačenih "programa" kako ljude skrenuti kad su već sami saznali da konvencionalne vjere nemaju temelje...

Nadam se da će ti forum i stranice pomoći kod saznanja. Ako što treba, samo pitaj.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 103 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz