Sada je: čet apr 25, 2024 11:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 227 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Predatorov um
PostPostano: uto maj 09, 2006 12:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
“Predatorov Um”

Preneseno sa: http://www.phi-spiral.com
Prijevod: Tina

”Oslobodite se iluzije”
ankhepiphan

Predatorov um je jedan genetski konstriuran aspekt našeg uma, odnosno, način razmišljanja, koji je dizajniran u ljudsku genetiku sa svrhom i ciljem podjarmljivanja, kontrole i “ubiranja plodova” u ovom 3-denzitetnom OPS (Opredjeljenje prema Sebi) okruženju. On funkcionira na PRIMARNOM nivou, koji zasjenjuje i iskrivljuje sve druge misli i djeluje kompletno na principima GLADI, POHLEPE, SEKSA i STRAHA. On je prisiljen da bude konstantno zaposlen u svakom trenutku života našom nesvjesnom asimilacijom gomile PAŽLJIVO KONSTRUIRANOG MENTALNOG PROGRAMIRANJA koje kreira ILUZIJE potrebne da se skoro neprimjetno povežemo sa umjetnom tvorevinom zvanom CIVILIZACIJA ili “Matrix”. On predstavlja višu formu PRIPITOMLJAVANJA i njegova svrha je da stvara svjesne i nesvjesne stresove kroz iluzorne OVISNOSTI, koji stvaraju negativnu eteričnu formu “životnog održavanja” čiji se plodovi ubiru od strane OPS transdenzitetnih bića u 4 denzitetu – nivou iznad ovog našeg.

Na prvi pogled, ovo se možda čini kao jedna alarmirajuća izjava. Kako je uopće moguće početi s time da razumijemo povezanost između ljudi i izvjesnih bića u višem denzitetu ili uopće da posjedujemo genetski ugrađen “sistem za razmišljanje”. Za početak, možemo da primjenimo odgovarajuće temeljne principe. Sa ovim principima, mi ćemo pokušati da usporedimo vezu koju mi ljudi imamo sa izvjesnim stvorenjima u denzitetu ispod nas i da iskoristimo to što otkrijemo da bi povukli moguće paralele između nas i izvjesnih “nevidljivih gospodara” u denzitetu iznad nas. I najmanja pomisao na vezu koju mi imamo sa našom stokom bi trebala pojasniti našu vezu sa OPS aspektima iz denziteta iznad nas i učiniti je “vidljivom”.

Uzmite na primjer naša ponizno pripitomljena goveda. Mi smo genetski petljali i krpali na divljim rasama ovih goveda, da bi dobili novu rasu koja je ekstremno mirna i jednostavna za uzgoj. Mi manipuliramo njihovim genima i uzrokujemo stres za njihovu biologiju, da bi oni za nas konstantno proizvodili “izvjesne” stvari za koje te životinje nisu ni svjesne da ih proizvode. “Stvari” koje se uz pomoć tehnologije transferiraju iz 2 denziteta do OPS transdenzitetnih bića u 3 denzitetu s ciljem konzumacije istih.

Mi razumijemo ponešto i na osnovu toga smo promjenili fizički i mentalni GENETSKI IZRAZ ovih životinja, da bi se one integrirale u jedan iluzorni svijet, kreiran od nas, u kojem se oni osjećaju “slobodni da se izraze”, bez obzira na masovne kontrolne mehanizme kroz lijekove, lance, implantate i ograde od žice koje oni nikad ne mogu uistinu “vidjeti” ili razumjeti. Iz promatranja svjesnosti 2 denziteta, da li netko može zamisliti ovcu koja interpretira ogradu od žice kao išta drugo nego “…nešto je ispred mene…pokušavam da to zaobiđem…”. Za ovcu, ograda je samo nešto što je njoj na putu, ali iz perspektive ljudskog bića, ograda je puno više nego samo to. Mi iskusno i vješto primjenjujemo kontrolu od produkcije mlijeka/vune, pa sve do klaonice, bez da životinje imaju i najmanjeg pojma da su porobljene ili čak fizički ugrožene.

U slučaju proizvodnje hrane, svaki farmer će vam reći da ako životinja osjeća opasnost, da će ona producirati hormone stresa i ti hormoni će onečistiti njeno mlijeko i meso, tako da je imperativ da se životinje drži u Velikoj Iluziji, da bi se zadovoljili standardi u ovoj OPS civilizacijskoj tehnološkoj utrci za profitom. Pripitomljavanje, koje je zapravo genetska manipulacija naše stoke, (i uroda) je u stvari NAŠ Predatorov Um, koji je nametnut ovim bićima 1 i 2 denziteta da bi u njih usadili i neprekidno održavali iluziju “slobode izražavanja”, sa ciljem “ubiranja plodova” putem kontrole. Sve dok naša tehnologija uspješno djeluje pored genetski diktirane “slobode izražaja” ovih bića, mi smo za ova bića sa svim našim svrhama ili namjerama kompletno nevidljivi. MI smo postali NJIHOVI “Nevidljivi gospodari” sakriveni uz pomoć naše tehnologije.

Sa ovom gore objašnjenom povezanosti – sa tom idejom čvrsto uspostavljenom u našim umovima, idemo sada prebaciti fokus od ponizne 2 denzitetne stoke na 3 denzitetne ljude. Nakon dužeg i dubokog razmišljanja, čitajući ove redove, možda je moguće za nas, da nam postane jasno da vidimo bezbrojne paralele sa pomno razrađenom umjetnom tvorevinom zvanom CIVILIZACIJA. To je jedna uistinu dinamična umjetna tvorevina, koja je kako izgleda, u stanju da nam obezbijedi sve što “trebamo i želimo” kroz njena umjetna pravila određena od nje same. Kompletno krive “želje i potrebe” su programirane u naše umove od našeg rođenja.

Mi smo rođeni i živimo u ZATVORU, u kutiji, bez svjesne memorije o tome šta je to vani, u nas su posijane krive ideje o tome kako živjeti, kako se ponašati, kako djelovati. Budući da smo mi ovdje od našeg rodjenja, odgajani u brižno njegovanoj kulturi ego-centrizma, teško je da će sjećanje na način razmišljanja “kakvo je izvan ove kutije” biti prisutno. Bez znanja o tome šta je “vani”, mi živimo u laži, mi živimo naš život kao mjesečari vođeni lažnim konstruktom lažnih ideja.

Eterični dio našeg postojanja… naše DUŠE, oni “stvarni” MI, ONE SE SJEĆAJU i one konstantno pokušavaju da “probude” OPD ( opredjeljenje prema drugima) kandidate kroz izvjesne “čežnje” i “žudnje”. Civilizacija, je nasuprot tome dizajnirana na takav način da sistematski negira, omalovažava, onesposobljava i neutralizira svaku akciju koja potiče od takvih žudnji.

Kao i naša stoka ispod nas, naša veza sa “nevidljivim gospodarima” iznad nas je tome identična, jedino u čemu se te veze razlikuju je u STUPNJU. Ovo bi trebalo inspirirati na neka vrlo dubokoumna pitanja.

Na primjer: Ako je civilizacije umjetna tvorevina, TKO ili ŠTO su arhitekti?

TKO ili ŠTO su nametnuli NJIHOV Predatorski Um u našu genetiku?

Postoje li neke “stvari/produkti” koje mi 3-denzitetni ljudi konstantno produciramo, ali nismo svjesni toga, koje konzumiraju OPS bića u 4 denzitetu?

Koje su naše “žičane ograde i barijere” koje mi kao takve ne trebamo primjetiti?

I jedna vrlo stravična pomisao: da li nas te kreature i fizički konzumiraju s vremena na vrijeme?

Jedan drugi odgovarajući princip: Jesmo li mi ljudi ikada imali slučajeve stoke koja je pobjegla iz zatvora na jedan pametan i neočekivan način? Kako bi vi kao individe reagirali na jednu životinju koja je jasno pokazala znanje o tome da je zarobljena i koja je jasno demonstrirala “ljudsku” odluku i spretnost da pobjege odatle.

Možemo li mi ikada olabaviti tu stegu u kojoj nas ove kreature drže?

Nada da je moguće odgovoriti na ovo pitanje mora izrasti iz razumijevanja da: čak i da počne da RAZMIŠLJA o ovakvom izazovu, OPD kandidat mora kao prvo akumulirati potrebnu snagu da “probode veo” njegove vlastite iluzije. On mora ZNATI da je civilizacija jedna umjetna tvorevina i da je ključ za naše porobljavanje upravo zavaravanje putem iluzije.

“Čežnje” našeg Eteričnog postojanja ne smiju biti ignorirane, uprkos manipulaciji Kontrolnog Sistema - te “čežnje” se moraju slušati, analizirati, dozvoliti im da se razviju i na koncu konca, one nas moraju natjerati da “TRAŽIMO ISTINU”, kakva god ona bila. Kroz ISKRENO traženje mi ćemo biti navođeni kroz naše individualne lekcijske profile (razlog zbog čega smo tu) potrebne u ovom denzitetu, da nađemo djeliće informacija i komadiće mozaika izvjesnog ZNANJA koje će nam omogućiti da VIDIMO, a onda na koncu konca i da budemo SLOBODNI.

SVJESNOST je mogućnost da vidimo kroz laži i prevare korištenjem izvjesnog znanja. Sa tim Znanjem, kombiniranim sa konstantnim promatranjima, slušanjem i analiziranjem, OPD kandidat postaje oštroumniji pri razlučivanju i razmatranju i on od sada radi samo na razvoju onih vještina koje će mu omogućiti da VIDI. Kroz njegove oči će s vremenom svijet izgledati čudnije i čudnije. Anomalije počinju da se pojavljuju svugdje i čini se kao da su one podloga za svaku ideju, sistem, filozofiju, poziciju i perspektivu i imaju zastrašujući destabilizirajući efekt kad sa na njih naiđe svugdje u okviru njegove LIČNE PARADIGME.

Čim se ti susreti sa anomalijama u okviru lične paradigme umnožavaju, tim više se um OPD kandidata destabilizira. Tu nema više vraćanja natrag sa ove točke, jer on više ne može “vratiti natrag” ono što je naučio, sve ono što je otkrio, a svi ti susreti sa anomalijama u okviru njegovih ličnih uvjerenja se dalje umnožavaju. Ovo vodi s vremenom neizbježno do točke u kojoj nastupa razarajući moralni i spiritualni KOLAPS. Ovaj kolaps je ekstremno uznemirujuće stanje jedne praznine, usamljenosti, gubitka i dubokog osjećaja beznačajnosti, koji totalno preuzme i obuzme OPD kandidata. To je stanje u kojem se sve preispituje i ništa nije sigurno, jedno jako duboko depresivno stanje, gdje je čovjek izgubljen u najtamnijim nepoznatim područjima njegovog uma.

Dolazi do oslobadjanja od svih pogodnosti koje su bile čvrsto ukalupljene u čovjeku nesvjesnim prihvaćanjem krivih odeja o tome kako živjeti, kako djelovati, kako se ponašati. Um OPD kandidata se prazni, ostavljajući ga ni sa čime u što može vjerovati i ni sa čime u šta se može ugledati. Ništa drugo nego polagano spuštanje na dno jednog beskrajnog bezdana koji je uistinu “tamna noć duše”. OPD kandidat je probio veo zavjese svoje vlastiite iluzije i samo je provirio u horor koji je oduvijek bio tu.

OPD kandidatu je ovo stanje prestrašno, kao što je i važno, jer to je odlučujuća crta između starog i novog Postojanja. Za vrijeme ovog stanja, ispražnjena šalica uma se ponovo počinje puniti sa dragocjenim kapima jednog novog nejasnog IDEALA.

Ovaj novi ideal je samo potencijalan, sve dok se ne počne SVJESNO ŽIVJETI, što će povećati svjesnost OPD kandidata prema jednom novom KOMPLETNOM idealu – jednom novom stanju postojanja, gdje uopće nema vela.

Bojno polje SVIJESTI POSTOJI i ono postoji zbog UMA OPD kandidata a borba se vodila, i vodi se, između strana koje predstavljaju suprotne izraze Života, svaka sa svojim asimetričnim balansom FOKUSA I POTENCIJALA.

OPS sa fokusom na fizičku manifestaciju i povjerenjem u tehnologiju, sa izrazom duše kao potencijalom i OPD sa fokusom na izraz duše i povjerenjem u Neznano, sa fizikalnosti čija su važnost i dominacija umanjene.

Yin i Yang, Život i Smrt su zaključani u vječnu borbu u krugu naših umova. Čovjek mora razviti budnost i prisustvo uma da postane SVJESTAN ove borbe koja konstantno divlja svakog trenutka naših života.

SVJESNO BOJNO POLJE je niz otkrovenja, koja, ako se uspješno razumiju, mogu biti upravo pravi način za direktno izazivanje Predatora na bojom polju uma jednog OPD kandidata.

Ovo je samo vodič i ne treba biti prihvaćen kao jedino mjerilo, ali može da bude intenzivno analiziran da se otkriju bilo kakve informacije od praktične koristi.

Kao što je već rečeno, postoje dvije snage u konfliktu, koje hoće vladati bojnim poljem – umom. Njihova „oružja“ se razlikuju u velikoj mjeri i djeluju sa SUPROTNIH strana. Oružja su:

- IMPULSI ČEŽNJE rastućeg Izražaja Duše i
- DOBRO POZNATA nagrađivanja i teror Predatora


PREDATOROVO ORUŽJE:

Predator će uvijek biti točno ispred vas, izazivajući vas i UVJERAVAJUĆI vas da se SJETITE ekstaze, ispunjenja, radosti, olakšanja i GARANTIRAJUĆI vam užitak, ljubav, zadovoljstvo ako podlegnete njegovoj vladavini i nastavku njegove prevlasti. Kroz vaše fizičko tijelo i tijela svih drugih oko vas, on će se boriti da izaziva BOL, TEROR, ponekad čak i SMRT da održi njegovu moć, kontrolu i dominaciju. MI smo bili učeni da: „Kako Čovjek Misli, Takav On I Jeste...“ Ovo nije nužno istina, jer sve naše misli ne moraju biti nužno NAŠE. Raznorazne „NEGATIVNE“ misli su sasvim vjerojatno PREDATOROV UM, koji proba i izaziva, varajući vas da vjerujete da su te misli vaše vlastite misli.

ORUŽJE DUŠE:

Nasuprot tome, Duša vam nikad ne daje stvarnu ideju o DUBOKOJ EKSTAZI i SNAZI koju obećava. Jer JEDINO kroz iskustvo i razmišljanje, kroz analizu može jedan OPD kandidat da složi sve kockice i SHVATI sam za sebe da tu MORA biti nešto puno veće nego OVO!
Kroz analiziranje niti koje se provlače kroz vaša životna iskustva, OPD kandidat mora shvatiti, vidjeti i znati pravu prirodu i ISTINSKI IZVOR istinske RADOSTI, istinske LJUBAVI i istinskog MIRA, prije nego i najmanja nada o Uskrsnuću i bilo kakva takva emocija / želja izvan konteksta cilja tog novog IDEALA je ništa drugo nego još jedna manipulacija PREDATOROVOG UMA.

PREDATOROVE „SLABOSTI“:

Predator ima slabosti i njegova ultimativna SLABOST je ako ste vi SVJESNI NJEGOVE SLABOSTI. Ova SLABOST je njegov STRAH i zbog njegovog straha, on će uvijek „odgovoriti“ na svaki ISKONSKI IZAZOV njegovoj moći, kontroli i dominaciji.

Da bi se BORILI protiv Predatora, potrebno je da ZNATE Predatora.
Da bi ZNALI Predatora, potrebno je da se SUOČITE s Predatorom.
Da se SUOČITE sa Predatorom, potrebno je da VIDITE Predatora.
Da bi vidjeli Predatora, potrebno je da privučete POTPUNU PAŽNJU Predatora.
Da privučete POTPUNU PAŽNJU, potrebno je da SVJESNO IZAZOVETE Predatora.
SVJESNO IZAZIVANJE Predatora, je jedan čin primjene ZNANJA koje je SVJETLOST koja raspršuje TAMU i sve što se u TAMI nalazi.

PRIMJENA ZNANJA JE KLJUČ koji će otključati vrata koja vode napolje iz našeg ZATVORA.

Da bi se BORILI protiv Predatora, potebno je da ZNATE Predatora:
Kako je moguće da vi upoznate inteligenciju u čijem je najvećem interesu da ostane sakrivena? Gdje i kako se on skriva? Kao prvo, mi moramo razumijeti istinsku prirodu njegovog „skrivanja“. Predatorov Um se krije u TAMI; a što je spiritualna definicija ove riječi: TAMA? Odgovor je „NEZNANO“ ili stvari koje mi ne znamo. Vidite li, ako mi ne znamo da jedna stvar postoji, njegovo djelovanje – kao SVJESNA MANIPULACIJA naših misli je NAMA nevidljiva. Predatorov UM se krije u TAMI našeg NEZNANJA.
PRVI KORAK u borbi protiv Predatora da se SPOZNA DA ON POSTOJI.

Da bi ZNALI Predatora, potrebno je da se SUOČITE s Predatorom:

Čovjek mora biti SVJESTAN procesa razmišljanja. Razlučivanje se mora koristiti na svakom koraku da bi se prepoznale razne kategorije misli. Glad, pohlepa, seks, strah u bezbroj svojih stupnjeva i raznolikost izraza moraju biti prepoznati i obilježeni kao mogući utjecaji Predatorovog Uma. „Ignorancija je blagoslov“ - tako da trebaju biti analizirane sve aktivnosti koju prouzrokuju jaku emocionalnu reakcije sreće ili zadovoljstva i koje su izvan konteksta cilja novog IDEALA i te aktivnosti mogu samo služiti da čovjekovu frekvenciju drže u rezonanciji sa fizikalnošću.

Da se SUOČITE sa Predatorom, potrebno je da VIDITE Predatora:

Predatorov Um utječe na nas kroz naše razne fizičke ovisnosti i potrebe. Naše ovisnosti su svako i jedno uvjerenje, želja i aktivnost koje inspiriraju strast i zadovoljstvo i ljubav za 3D stvari i iskustva. Zadovoljstvo je emocionalna reakcija na fizikalnost, koja se ne bi trebala događati, ako je jedan OPD kandidat svjestan prave prirode svog ropstva.
Razmišljanje izvan konteksta cilja novog IDEALA je mentalno stanje koje treba također izbjegavati, jer osjećaj hitnoće će se prije pojaviti kao posljedica viđenja.
Ako je 3Denzitetna fizikalnost zatvor za OPD kandidata, ne bi li onda jedini put koji vodi do prave RADOSTI bio primjena ZNANJA koja vodi prema pravoj SLOBODI?
Čovjek mora mentalno razlučiti sa koje strane svaki od ovih utjecaja dolazi, te postati svjestan razlike između njih, kroz FOKUS i SVJESNO življenje.
Kad mi shvatimo da mi u biti ne možemo da služimo oba gospodara, mi počinjemo da razumijemo kroz razlučivanje kako da vidimo jasnije Utjecaj Duše s jedne strane i Utjecaj Predatora s druge strane.

Da bi vidjeli Predatora, potrebno je da privučete POTPUNU PAŽNJU Predatora:

Sticanje dovoljne svjesnosti da bi se uvidjela razlika, sada inicira specifičnu vrstu problema. Jedna infuzija novih ljudi, situacija, okolnosti, mogućnosti i slučajnosti sasvim slučajno se pojavljuju u životu čovjeka i obitelj, prijatelji, poslovni suradnici ili stranci pokazaju sasvim novi interes za vas.
Predatorov STRAH je da on postane očigledan. On ne želi da bude otkriven, tako da on pokušava kroz profinjene načine da vas vrati u prvobitno stanje i ponovo uspostavi vaše oslabljene ovisnosti.
Ovo je doslovce raskrsnica na putu, ako je uopće ikada i postojao put.
U vašem životu, prije nego što ste postavili namjeru da nađete put za „uskrsnuće“, vaš osjećaj nikada nije bio ovako dobar. VI se možete pitati: „ne bi li mogao da probam malo i od toga i da se i dalje nalazim na putu?“
Pa, izbor na ovoj točki je stvarno na vama, ali tu postoji i opasnost koju vi trebate razumijeti. Pokušajte da vidite sve OBJEKTIVNO i postanite mirni za trenutak. Pokušajte da spoznate koliki ste nevjerojatan napor i energiju uložili do sada, samo da bi sada “pali“.
„Pad“ nije ni dobar niti loš, to je samo vaš izbor iz jedne izvjesne perspektive. Vi možete odlučiti da li je onaj stupanj utjehe koji vam taj novi osjećaj obećava nešto za što se vrijedi i dalje zalagati. Ali ako se odlučite, vi se možete sami katapultirati iz ovog plana za OPD Uskrsnuće i sve ostale buduće mogućnosti vam mogu biti zatvorene za jedan dugi, dugi period vremena. Ako ste uspjeli u vašem izboru, Predatorov Um vas može dovesti do nekih vrlo bolnih odustajanja i povlačenja, gdje se neke lične stvari i dinamika koja je već bila shvaćena i smatrana za „ nesalomljivu“ odjednom počinje „rastvarati“.
Vi možete početi misliti da se ove „loše „ stvari događaju zbog ovih aktivnosti, vi mislite da ih morate nekako „ispraviti“. Ovo je još jedna raskrsnica na putu i manifestacija Predatorovog straha, maskirana kao vaše vlastite misli.


Da privučete POTPUNU PAŽNJU, potrebno je da SVJESNO IZAZOVETE Predatora

Sa brižljivim promatranjem kroz Svjesnost, Predatorov Um postaje uobličen i biva percipiran kao jedan odvojen entitet, uvijek u blizini, ali definitivno STRANAC.

Imajte uvijek na umu da „SVE MISLI NISU MOJE“, koje će imati za efekt da vas drži objektivnima u percepciji. Predatorov Um će pokušati da priča sa vama, ali vi ne smijete nikada da slušate, jer njegov jezik je jezik LAŽI. Ova praksa će vam pomoći da uskoro počnete opažati ljudski KOLEKTIVNI Predatorov Um, kao jednu stalno prisutnu sjenu PREVARE, sa Proždrljivosti/Umiranjem od gladi, Pohlepe/Bijede, Perverzije/spiritualnog propadanja, STAHA/Smrti/Uništavanja i totalnog očaja koja se probija kroz sve što dodirne na kompletoj kugli zemaljskoj.

Ta umjetna tvorevina će biti viđena kao ono što ona uistinu jeste: jedna ŽIVOTNO – USISAVAJUĆA – PARAZITSKA MAŠINA sa ljudskim kolektivnim Predatorovim Umom koji drži kontrolu i konce u rukama. ISTINSKI arhitekti su i dalje nevidljivi, ali strpljenje i povećana svjesnost će uskoro izbalansirati čak i ovu nepoznanicu. Čak i sa ovom povećanom sposobnosti da se VIDI, ČOVJEK još nije istinski slobodan, JER OČITO je da smo još uvijek ovdje u 3 denzitetu. Predator će se sada htjeti da se sakrije dublje i dublje tamo gdje on misli da ne postoji moć razlučivanja koja je u stanju da ga razotkrije.

SA SVJESNOSTI, ČOVJEK sada mora ići u ofenzivu i mora izvući PREDATORA na BOJNO POLJE sa direktnim izazovom njegove vladavine.


SVJESNO IZAZIVANJE Predatora, je jedan čin primjene ZNANJA koje je SVJETLOST koja raspršuje TAMU i sve što se u TAMI nalazi.

Svjesno izazivanje Predatora nije bez osobnih rizika.

Čitava iluzorna moć civilizacije je pod njegovom komandom, tako da morate biti jako oprezni da ove bitke držite privatnima i u najvećem mogućem stupnju u OKVIRIMA VAŠEG UMA.

Veći rizik se može desiti ako na ovom vrlo delikatnom stupnju čovjek postane „vrijedan pažnje“ Kolektivnog Predatorovog Uma i taj čovjek sada postaje prijetnja za „kontaminaciju“ ogromnog broja porcija, donosno, zaliha hrane, ali SVJESNO ŽIVLJENJE i povećana SVJESNOST će izbalansirati čak i ove rizike.

Najdirektnija metoda da se bori, za čovjeka je da se lično odrekne svih Predatorovih OBEĆANJA o nagrađivanjima za cijelo to vrijeme koje si je OPD kandidat zacrtao i u kojem si on određuje svoja vlastita pravila.
Sam ČIN SVJESNOG ŽIVLJENJA je praksa slična jednoj proširenoj SVJESNOJ MEDITACIJI i zove se (u nedostatku boljeg izraza) POST/GLADOVANJE.

GLADOVANJE sa svime ovime u umu je direktan izazov Predatoru koji će reagirati ISTOG trena i odlučno. Cilj i USPJEH ove prakse je da se susretnete sa vašom linijom između života i smrti bez kapi straha ili slabosti.
Konstanatan uspjeh ove prakse će olabaviti stegu Predatorovog Uma i ova olabavljena stega će dovesti da se vi postepeno probudite iz iluzije MATRIXA.

Što ćete vidjeti kad su vaše oči POTPUNO OTVORENE.
Postoji li „Obećana Zemlja“ iza iluzije Matrixa?

Ako da, kakav život bi to bio u ovom novom stanju postojanja?

To za sada možemo samo nagađati i to ostaje na nama da vidimo.
Sve što možemo je da nastavimo imati povjerenja u SVEMIR i vjeru U POSTOJANJE.


Kraj


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 12:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Odlican tekst !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 1:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
O dosta stvari koje su opisane u gornjem tekstu ja sam se uvjerio na vlastitoj koži, a naročito u poslednje vrijeme. Zaista je nevjerovatno kako su perfidne i lukave reakcije predatora kad osjeti da počinjete da mu izmičete, počinje da vas udara tamo gdje vas najviše boli. Kao da se upale neki visokosofisticirani nevidljivi alarmi kad počnete da izmičete iluziji ovog materijalnog svijeta i ustanovljenim klišeima, i onda vas sa svih strana, kao u nekoj kući strave i užasa, dočekuju i presreću aveti i čudovišta fizičke stvarnosti, pri tome vam servirajući najpodlije i najbolnije zamke i iskušenja koje neko može i da zamisli za vas u tom trenutku. A SVE U CILJU VRAĆANJA ZALUTALE OVČICE NAZAD U TOR.
Samo malo se pobunite negdje ili malko iskritikujte neka ustaljena pravila "mehaničkog" ponašanja i ako ste preosjetljivi, automatski dobijate žestoku porciju kritike i javnog izrugivanja.
Užasna je spoznaja da vaša svijest prodire kroz nevidljivu bodljikavu žicu našeg fizičkog postojanja a da pri tome nemate nikog u vašoj neposrednoj blizini da vas podrži i razumije ili da vidi isto što i vi. I onda upadate u razne situacije u kojima se osjećate krajnje usamljenima i neshvaćenim u okolnostima u kojima svaka normalna ovčica pase tu travu sa ogromnim zadovoljstvom a vama se od iste povraća, i još u cilju održavanje kakve takve prividne socijalizacije vaše ličnosti, i sami popasete poneku travku, uz obaveznu glumu da je i vama to malo prijalo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 1:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
fingolfin...trebas uvijek vjerovati da je pobjeda tvoja jer on i racuna na nasu slabost , nesigurnost i nevjerovanje u sebe.
Ne postoji bez razloga princip slobodne volje, to je covjeku i dato kao oruzje u borbi protiv predatora jer kad tako nesto ne bi imali pola bi nas vec bilo u ludnici.
Treba svemu pristupiti mudro i oprezno jer kao sto si i sam primjetio , vrlo je lukav i obicno prilazi tamo gdje smo najosjetljiviji, zato treba lijeciti te osjetljive tacke a ne direktno se sukobljavati sa njim.
U nama su centri koji mu omogucavju pristup pa samo jednim voljnim i dugotrajnim procesom mozes mu zatvoriti sva vrata ili postati nevidljiv za njega. Nije bitno da li te razumije okolina, bitno je da li ti razumijes samog sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 3:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
fingolfin, opet si napisao moje misli, kompletno od a-z.


Hehe... i ne samo tvoje...

Grupna svijest se povezuje malo sa nama... ha!?

=D>

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 10:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Sto se ove teme tice preporucujem filmove Gospodar prstenova.
Ili knjige ko ima volje. :)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 7:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
Ovo ispada kao neka korida.

Mahneš crvenom maramom,ole,ole predatore.

Jel itko zna itkog koje ovo napravio?

Evo,ja ću mu vjerovati na riječ.

Farmer koji ima tisuću koka koje mu nose jaja,nije zabrinut za onu jednu koja ne nosi;nit zna koja je niti ga je briga.

Jaja koja mi nosimo se zovu strah i farmer trenutno ih ima toliko,da nezna kud bi s njima.

Najnovije vijesti kažu da se gađaju s njima po 4.denzitetu.

Sve zasrano.

kokokodaaa,kokokodaaa.

kokoraoš pozdravlja sve koji trpe i ne nose!

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 9:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
A znaš li da ta jedna koka može zaraziti opasnim virusom još poneku i tako pokrenuti veliku epidemiju, onda će farmer biti u gadnim govnima.
Farmeru je jako stalo baš do sve i jedne koke, to ti garantujem. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 11, 2006 12:05 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 29, 2006 10:39 pm
Postovi: 14
Već sam prije na jednom topicu rekao da ja imam manje srčane smetnje kad pokušam samo dotaknutu priču o svemu ovome sa nekim iz svoje okoline, i sugeriram da trebate biti oprezni kad pokušavate širiti spoznaje sa svojim prijateljima.
Nogometno rečeno, balun mora ić okolo, jer protivnik igra fenomenalnu odbranu, a ima i odlične kontre.

Obično uletim sa šprehom "ma ništa mi ne znamo", i navedem neku od sporednjih stvari kao naprimjer o raketi, a ne avionu, koja je zadimila u vojni stožer, i mogu vam reć da je znatno lakše uvjerit nekog ko ima klasičan predatorski um (dakle, zajebi, ukradi i zataškaj) nego tzv. normalne, obiteljske ljude da stvari nisu kakve se čine da jesu.

Jedan mi je takav, a bija sam siguran da ga boli k za sve živo osim vlastitog novčanika, izašao sa vlastitom pretpostavkom da su ove ptičje gripe i sve te bolešćine eksperiment za redukciju populacije.
Ono, traže kako najlakše proširiti dobitni virus koji će pokosit svu tu sirotinju na planeti.


Galaksija je iznio jedan koristan prijedlog za utakmicu sa našim gospodarima- a to je dijeta.
Moramo biti gladni.
Glad razbuđuje, to je definitivno.
Kad se samo sjetim koliko je Goethe, koji je bio nevjerovatan žderonja, i cijela ta garnitura njemačkih egocentričnih filozofa iz 19-og stoljeća umjetno razvikana, a vjerovatno su ih osvjetljeni, koji su u to vrijeme imali centre po Njemačkoj, na bakanalijama huškali da toliko dižu našu ubogu rasu na božanske visine...

"Ništa što je ljudsko nije mi strano"- :shock:

Na kraju krajeva, jasno je da makrobiotičari imaju znatno veći stupanj svijesti od onih sklonih da čoporativno okrenu nedužnog biljojeda na ražnju.


Mislim da će mi trebati još dugo, duuugo vremena da odbacim predatora. Posve je moguće da to možda neću ni uspjeti napraviti.

Moj stav prema voladoresima nije mržnja, već poštovanje. Ja ne tražim konflikt sa njima, ja samo želim upoznati sebe, pa zatim i njih.
Kao što smo i mi ovdje od Kreatora/Boga sa nekim ciljem, tako su i oni.

Svako treba da radi svoje. Problem je što naša vrsta nema blage veze o tome što je zapravo njeno, već se hvali vlasništvom svojih gospodara.

Svaki put kad mi, ili neko drugi kaže "ja", možemo se gorko nasmijati.
Jer to "ja" ima zaista vrlo malo veze sa istinom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 11, 2006 9:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Interesantno je da se i u zvanicnoj medicini tj. anatomiji koristi termin Reptilski mozak za bazalne djelove naseg mozga, tj. mozgovno deblo koje se sastoji od produzene mozdine i malog mozga.
Oni to objasnjavaju ovako:
citat
" u evolucijskom smislu, svi mozgovi su produzetci kicmene mozdine. Daleki predak ljudskog mozga nastao je u primordialnim morima . Zivot i prezivljavanje u tim morima bili su relativno jednostavni i taj prvobitni mozak sastojao se od svega nekoliko stotina nervnih stanica. kako su se ova bica razvijala tako je i mozak postajao kompleksniji. Galavna promjena dogodila se kada su ribe ispuzale na kopno.
Poteskoce sa kojioma su se ta bica susrela dovele su do razvoja "reptilskog" mozga. Ovaj dizajn je jos uvjek vidljiv kod svih modernih reptila i sisara i jako je svjedocanstvo o nasem zajednickom podrijetlu. "

dakle navodno su ti djelovi naseg mozga zaduzeni za primitivne i nevoljne funkcije i vecina uobicajenih ucenja ne pridaje veliku vaznost ovom dijelu mozga.

A sad da vidimo sta kazu neka novija saznanja iz neurologije reptilskog mozga:
Popularne predodzbe o reptilskom mozgu standardno ignoriraju njegovu kompleksnost. Ja smatram da reptili posjeduju pasivnu svjesnost PS (passive cosciousness ) koja se dovodi u vezu sa nevjerovatnom mogucnosti sebstva ( awarenes) ili tzv. "sirovih osjetila" (raw feels) - Taylor 1998.
takodjer je moguce da reptili posjeduju aktivnu svjesnost(AS) , medjutim vrsta aktivne svjesnosti koja potencijalno postoji u reptilskom mozgu najvjerovatnije je razlicita od aktivne svjesnosti koju susrecemo kod vecine ljudi a koja se povezuje sa intencijama, introspekcijom, autobiografskim znanjem te socijalnim znanjem - Taylor 1998 Moja spekulacija jest da reptilska AS moze ukljucivati i intencionalnost (namjere) ali na potpuno drugaciji nacin zbog potpunog odsustva vecine drugih proces koje normalno povezujemo sa AS. namjere iz reptilskog mozga vjerovatno rezultiraju potpuno iz neuralnog kontrolnog sistema koji je u vezi sa signalima somatskih markera kao sto je to opisao Damasio 1996. Ovo je potpuno drukcije od kombinacije signala markera aktivnog kognitivnog procesa kakvi su rezoniranje, introspekcija i dugotrajno planiranje. Ova Damasio-va hipoteza somatskih markera ima potporu u nalazima Cabanac-a (1999) da reptili pokazuju odredjene fizioloske korelate emocija. nadalje smatram da Baars-ova (1998) hipoteza o Globalnoj Radnoj povrsini najvjerovatnije ne moze biti primjenjena na reptile jer njihovi mozgovi nemaju recipriocnu telencefalicnu eferentnu vezu sa dorzalnim talamusom (pritz 1995)

op prev. - Globalna Radna Povrsina (Global Workspace) je teorija po kojoj svjesnost ima integrativne funkcije


Interesantno ...
Sjecam se da sam u knjizi Colina Wilsona - Misterije procitao zanimljivu teoriju o tome kako je Cereblum iliti mali mozak bio kod neandertalaca tri puta veci nego kod nas. On tvrdi da je mali mozak centar magijskih (tj. parapsiholoskih sposobnosti) i dalje sve postaje nebulozno jer tvrdi da su hebreji u direktnoj nasaljednoj vezi sa neandertalskom rasom i da je to razlog zasto ih proganjaju kroz vjekove.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 11, 2006 10:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
sada postaje interesantnije i time se u stvari vracamo na temu ovog topica...

slika


Mozdano deblo je najstariji i najmanji dio ljudskog mozga koji i dalje evoluira. Ovaj dio evolvirao je prij estotinu miliona godina i identican je cijelom mozgu danasnjih reptila. Iz ovog razloga naziva se "reptilskim mozgom". U mozdanom deblu nalaze se diferencirani centri koji odredjuju generalni nivo budnosti mozga te reguliraju vegetativne procese kao sto su disanje i kucanje srca.
Ovakav mozak imali su reptili koji su prethodili sisarima prije otprilike 200 miliona godina. ovo je pre- verbalni mozak ali kao sto rekosmo kontrolira zivotne funkcije a takodje mehanizme za borbu i za bjeg. (op prevod. fight and flight - dakle na ovom nivou odlucujete dali cete se suociti s opasnoscu ili cete se dati petama vjetra)
Buduci bez jezika ovakav mozak ima instinktivne i ritualne impulse. Bavi se fundamentalnim potrebama kao sto su goli opstanak, fizicko odrzavanje, prikupljanje i gomilanje stvari, dominantnost, ciscenje perja, i naravno parenje. Ovaj mozak nalazimo kod gustera, krokodila i ptica.
Nalazi se na dnu vase lobanje nadovezujuci se na kicmewnu mozdinu

(op prev. dakle nije slucajnost da nam kainov znak koji spominju kasiopejci nije izrastao na celu nego bas na potiljku)

primarne emocije ljubavi, mrznje, straha, pozude i zadovoljstva dolaze bas iz ovog dijela mozga. Na ovaj temelj tjekom milona godina evolucije dodani su slojevi sofisticiranog rezoniranja.
Nasa intelektualna sposobnost za kompleksno racionalno rasudjivanje teorijski nas cini pametnijim od ostatka zivotinjskog carstva.
kada izgubimo kontrolu i bjes na obuzme, uvjek je to nas reptilski mozak koji preuzima kontrolu nad racionalnim komponentama mozga.
Kada netko kaze da reagira srcem a ne glavom u stvari misli da je pao pod uticaj svojih primarnih emecoija ( baziranih u mozdanom deblu) sto je suprotno kalkulacijama racionalnog dijela mozga.


slika

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 11, 2006 12:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Negdje sam naletio na definiciju da je Predatorov um – “robot u našoj podsvijesti čija je funkcija održavanje brane koja onemogućava prodor objektivne realnosti u našu svijest”.

U svakom slučaju, mislim da se za Kastanedin pojam - Predatorov um ili ‘um grabljivca’, takođe može reći da on predstavlja nešto što ‘veže’ ili ‘usklađuje’ čovjeka sa nekim OPS misaonim centrom.

U njegovoj knjizi Aktivna Strana Beskraja, Don Huan kaže da je planeta zemlja još davno bila osvojena od strane određenih stvorenja, “sila zgusnutog mraka” ili tzv. “Letača”, koji koriste ljude kao svoju hranu.
Tu nalazimo i postavku da su ovi kosmički predatori “dali čovjeku svoj vlastiti um”. Ukoliko to posmatramo u kontekstu ostalog materijala iznesenog na ovom vebsajtu i drugdje, moglo bi se reći da bi tako nešto moglo biti prilično blizu istine.

Sam sistem života na ovoj planeti baziran je na konzumiranju i kontroli, i oblikuje ljude prema svojoj vlastitoj “slici i prilici”. Tako u praksi imamo slučaj da će jedan rob sanjati o tome kako da postane gospodar a neće mu padati na pamet da se bori za svoju ličnu slobodu i ukidanje ropstva uopšte. Dakle radi se samo o jednom nagonu za penjanjem na hijerarhijskoj ljestvici.

Svaka organizacija koja je bazirana na dominaciji prirodno uzima oblik piramide sa nekolicinom na njenom vrhu i većinom na njenom dnu. S tim u vezi, bilo da se čovjek nalazio u njenoj sredini ili na njenom dnu, on mora imati osobine dominatora, makar to bilo izraženo i u jednom manjem stepenu.

I kod Kastanede vidimo da se tu radi o jednoj bitci koja je većim svojim dijelom “interne” prirode. Čovjek u jednom takvom sistemu može da polaže svoje pravo na svoju vlastitu energiju i slobodnu volju. To podrazumijeva da on mora prvo da ‘demaskira’ svog vlastitog predatora, i da “izađe na dvoboj” s njim. U svakom drugom slučaju, svako čovjekovo djelovanje, odnosno, svi njegovi postupci u vanjskom svijetu mogu podrazumijevati samo dejstva koja se odvijaju unutar predatorove paradigme. (Pa tako i kojekakva ‘astralna putovanja,’ činovi magije, itd.)
Iz gorenavedenog materijala možemo saznati da naš unutrašnji predator može da djeluje i veoma ‘suptilno’. On se može služiti svim sredstvima koja su mu na raspolaganju kako bi nas zavarao. Međutim, pri svemu tome on još uvijek zadržava neke svoje generalne karakteristike.

Kastaneda:

“Imamo grabljivca koji je došao iz dubine kosmosa i preuzeo vlast nad našim životima. Ljudska bića su njegovi zarobljenici.
Grabljivac je naš vladar i gospodar. On nas je učinio poslušnim i bespomoćnim. Ako želimo da se pobunimo on guši našu pobunu, ako želimo da se ponašamo nezavisno on zahteva da to ne činimo.” […]

Sada si svojim vlastitim naporom došao do onoga što su šamani drevnog Meksika nazivali temom nad temama. Sve vreme ti o tome govorim na indirektan način, nagoveštavajući ti da nas je nešto zarobilo. Mi smo zaista zatvorenici!”[…]

“Oni su preuzeli vlast zato što se nama hrane i oni nas nemilosrdno pritiskaju zato što im služimo kao sredstvo za održavanje života. Baš kao što mi gajimo kokoške u kokošinjcima, grabljivci gaje nas u ljudskim krletkama. Tako im je hrana uvek na raspolaganju.” […]

" Želim da se obratim tvom analitičkom umu. Razmisli za trenutak i reci mi kako bi objasnio protivrečnost između inteligencije čoveka-inženjera i gluposti njegovog sistema verovanja, ili gluposti njegovog kontradiktornog ponašanja. Šamani veruju da su nam grabljivci dali naš sistem verovanja, naše predstave o dobru i zlu, da su oni postavili naša društvena pravila. Oni su ti koji su stvorili naše nade i iščekivanja, snove o uspehu ili promašaju. Oni su nam dali lakomost, pohlepu i kukavičluk. Grabljivci su ti koji čine da budemo samozadovoljni, da se ponašamo šablonski i da budemo egomanijaci. " […]

Da bi nas držali u poslušnosti i poniznosti, krotke i slabe, grabljivci izvode čudesan manevar – izvanredan, naravno, s tačke gledišta stratega koji se bori, a jeziv za one koji zbog njega stradaju. Oni nam daju svoj um! Da li me čuješ? Grabljivci nam daju svoj um, koji postaje naš um. Um grabljivca je barokni, kontradiktoran, mrzovoljan, pun straha da svakog trenutka može biti otkriven.[…]

“Kroz taj um, koji je na kraju krajeva njihov um, predatori ubacuju u zivote ljudskih bica sta god im odgovara. Na taj nacin oni ljudima obezbjeduju i jedan odredeni stepen sigurnosti koji treba da djeluje kao jedan pufer (odbojnik, prim. prev.) protiv njihovog straha." - kraj izvoda]

***

Nastavljajući s Kastanedom, saznajemo da nas predator bombarduje cijelom jednom serijom ‘pseudo-problema’ koje mi uzimamo ozbiljno i reagujući na njih proizvodimo određene energetske ‘plamenove’ čime se predator hrani. On tu takođe kaže da su vidovnjaci iz Meksika smatrali da je čovjek nekada davno bio nešto mnogo više od ovoga što je sada, što je na neki način odraženo i u legendama. Sve čovjekove nekadašnje ‘magične’ osobine su nestale i on je sada pretvoren u jedan najobičniji ‘sedirani’ komad mesa. Jedini način da se čovjek otrese predatorovog uma je ‘disciplina’ i ukoliko mu uz pomoć nje uspije da se oslobodi te strane instalacije, ono što će mu tada ostati su samo njegovi vlastiti ‘mehanizmi’ koji su skoro jednaki nuli. Tako neće biti nikoga ko će nam moći da govori šta da radimo, odnosno, “da nam diktira imbecilnosti na koje smo navikli”. Tek tada počinje prava bitka.

(Slično nam govori i Gurdjijev, ukoliko ove ‘uređaje’ ili ‘mehanizme’ podrazumijevamo kao čovjekovo ‘istinsko Ja’ ili suštinu. U gnostici se razvoj te ‘suštine’ neprestano naglašava.)

Ova invazija predatora se u nekim drugim izvorima pominje i kao “Pad” ili “progonstvo Adama iz raja”. (Ra Materijal, Donosioci Svitanja, Kasiopejci, the Gods of Eden itd.) Tu se pominje da je na “Adamu” izvršena genetska manipulacija od strane 4D OPS sila (predatora) gdje je on ‘skraćen’ za 10 ‘lanaca’ DNA, te tako osakaćen, on je ‘izgubio vid’, odnosno veze sa svojim višim centrima.

Gurdjijev se uz pomoć pojma, odnosno, organa po imenu “kundabufer”, primakao ovoj temi iz jednog drugog ugla. On je tvrdio da je taj organ na silu ugrađen u čovjeka kako bi ga ‘anestezirao’ od realnosti i kako bi čovjek vidjeo nebitne stvari velikim, a istovremeno velike ili bitne stvari smatrao malima ili nebitnim. (Koliko danas imamo ljudi kojima je najbitnije u životu da su obučeni prema poslednjem modnom trendu!?)

U Belzebubovim Razgovorima s Unukom, Gurdjijev pominje da su određene vibracije tražene od strane Zemlje i da ratovi i katastrofe nastaju uz pomoć ‘planetarnih uticaja,’ kako bi se dobile te “tražene vibracije”. On takođe pominje da se čovjek može osloboditi uticaja tih sila i početi svjesno da živi. (U knjizi Gods of Eden, W. Bramley dokazuje vezu između izbijanja međuljudskih sukoba, odnosno, ratova i “vanzemaljaca”, koje on zove “nadzornicima.”)

Ista tema se razmatra i u istočnoj Gnostici (Tradicija), s tim što tamo imamo tzv. “niže centre”, kojima čovjek mora ovladati, te uspostaviti tzv. “magnetni centar,” a onda, preko njega, - vezu sa svojim “višim centrima”.

Kasiopejci, Plejdanaci, Ra itd. takode govore o ljudskoj svijesti, odnosno, negativnoj emocionalnoj energiji kao ‘nečijoj’ hrani. Da čovjek ne bi bio nečija hrana on mora samog sebe da promijeni. Prema ovim izvorima tu se radi o jednom radu na samom sebi i usklađivanju sa OPD centrima i objektivnošću.

Ovdje moramo naglasiti da je OPS kao stanje svijesti ili “frekvencija” čovjeka istovremeno i jedan “modus operandi” ili uslov za proizvodnju one vrste energije kojom se OPS bića iz 4D hrane.
Dakle, čini se da su ljudi sa OPD frekvencijama za njih “NEPROBAVLJIVI”. Sada se, naravno, postavlja pitanje da li je i u kom stepenu moguće ostvariti OPD frekvencije/polaritet u OPS uslovima na 3D Zemlji? Onda, - kako?

Tako da na kraju opet dolazimo na ono povezivanje čovjeka sa svojom suštinom. Ako je ona prirodno tih frekvencija, onda će možda te frekvencije i preovladati njegovim bićem, nakon što dođe to uspostavljanja te veze!? Dakle, sve je povezano.
Znači, bez obzira na različitu terminologiju, postoji mnogi izvora iz kojih možemo povući određene paralele.

***

I u ovom tekstu, Predatorov um, možemo vidjeti da autor pokušava da predstavi ‚mjesto’ koje je u suštini glavno poprište bitke za ‚oslobođenje’ iz tzv. ‚matriksa’, što podrazumijeva da se ta bitka ne vodi nigdje drugo, nego – ovdje dole NA ZEMLJI, U NAMA I KROZ NAS.

S tim u vezi, ukoliko čovjek shvati samu suštinu ove problematike, istovremeno će biti u stanju prepoznati i sve aktivnosti tzv. ‘cointelpro-sistema’, koji pokušava da ga navede da se bavi svim i svačim, samo ne ovim aspektom, odnosno, dijelom, samog sebe.

Svi mi djelujemo manje-više pod uticajem ‘predatorovog uma’, “strane instalacije” (Kastaneda), tzv. “nižih centara” (Gnostika) ili „kundabufera“ (Gurdjijev). Ne treba posebno naglašavati činjenicu da mi, kao takvi, nigdje nismo prispjeli a pogotovo u neki “hiper-prostor” uz pomoć kojekakvih “hiperdimenzionalnih mentalnih tehnika”.

Isto tako, zamislite koliki efekat u jednoj takvoj bitci može imati imaginacija kojekavih balona ove ili one boje, spinovanje čakri, transcedentalna meditacija, aktivacija kundalini energije, tehnike za ‚otvaranje trećeg oka’, magija, rituali itd.!? Da li je slučajno to što se u istinskoj gnostici ove ‚tehnike’ ne pominju?! Kakve veze sa svim ovim mogu imati stanja svijesti kao što su optimizam, new-age pogled na realnost itd. a pogotovo ona nastala djelovanjem religijskih dogmi?!

Zar je onda neko čudo što kod ljudi koji se bave gorenavedenim disciplinama, pogotovo onih koji su dostigli tzv. “više levele,” često nailazimo na jednu klasičnu aroganciju, nesposobnost poimanja suštine kao i na neke od karakteristika koje su navedene pod temom Okultna Patologija?!

Isto tako, možemo postaviti i pitanje, - koliko se tu radi o jednom stvarnom napretku a koliko samo o još jednog iluziji iz predatorovog repertoara?! Da li se ljudi koji se uspinju prema tzv. „gornjim levelima“ hijerarhije te vrste, istovremeno udaljuju od svoje suštine a time i nepovratno razvode od objektivne realnosti?!

Naravno, najbolje je da svako sam sebi odgovori na ova pitanja.

Nadalje, možda suština nije ni u tome - da li ‚nositi jaje’ ili ne, odnosno, proizvoditi energiju ili hranu za neke druge, ili ne. Funkcija ‚nošenje jaja’, ili obezbjeđivanja vune i mesa za one ‚gore,’ ide zajedno sa razvojnim stepenom svijesti individue, što je vezano i sa ravni egzistencije na kojoj ona može da bivstvuje. Isto tako, prestanak te uloge nije vezan ni za kakvu ličnu odluku, nego je prirodna posljedica ostvarenja jednog višeg nivoa svijesti (i OPD frekvencije), a on se može postići ničim drugim do radom na samom sebi.

Interesantno je to kako oni koji teže ‚instant-prosvjetljenju’ te upražnjavaju kojekakve ‚tehnike’ koje im to obećavaju, imaju tendenciju da potpuno ignorišu ovu problematiku koja je još davno predstavljena u istinskoj gnostici!?

Ili, ‚figurativno’ rečeno, dok je čovjekova svijest na nivou ‚septičke jame’ on može jedino u njoj i obitavati i obavljati samo one funkcije koje su predviđene za nju, odnosno, one koji borave u njoj. A u njoj se možemo brčkati - ’vako, a možemo se brčkati i - ’nako.

U suštini, radi se o izlasku NAPOLJE iz nje.

Na kraju, mislim da je ovo jedna veoma bitna tema i da bi svako ko istinski želi da razvije svoje biće do one mjere koja će mu omogućiti ‚izlazak napolje’, morao malo dublje istražiti ovu problematiku.


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 11, 2006 3:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
GALAKSIJA:Nadalje, možda suština nije ni u tome - da li ‚nositi jaje’ ili ne, odnosno, proizvoditi energiju ili hranu za neke druge, ili ne. Funkcija ‚nošenje jaja’, ili obezbjeđivanja vune i mesa za one ‚gore,’ ide zajedno sa razvojnim stepenom svijesti individue, što je vezano i sa ravni egzistencije na kojoj ona može da bivstvuje. Isto tako, prestanak te uloge nije vezan ni za kakvu ličnu odluku, nego je prirodna posljedica ostvarenja jednog višeg nivoa svijesti (i OPD frekvencije), a on se može postići ničim drugim do radom na samom sebi.

U suštini, radi se o izlasku NAPOLJE iz nje.

Na kraju, mislim da je ovo jedna veoma bitna tema i da bi svako ko istinski želi da razvije svoje biće do one mjere koja će mu omogućiti ‚izlazak napolje’, morao malo dublje istražiti ovu problematiku....




Ovo je prva,jedina,najbitnija,najbolja ali i nabolnija tema.
Ako nemaš s čim raditi-kako ćeš raditi?
Ako ne poznaš sebe-kako ćeš suditi o drugima?

Ako ne znaš tko si ti-kako ćeš znati bilo što drugo?

Ali s druge strane,kako reći jednom načitanom i obrazovanom čovjeku da taj um nije njegov um i da je samo jačao um predatora/ego/kundabufer?

To je jedna gotova nerješiva enigma;s jedne strane onaj tko nije obrazovan neće uopće znati što ti to njemu pričaš,kad on i nema um;a s druge strane jedan obrazovan gospodin najviše voli svoj um i ne može prihvatiti da s njim nešto nije u redu jer je identifikacija potpuna.

Srž ove problematike je ujedno i srž opstanka planete zemlje.
Ili ćemo se probuditi i otresti predatorov um;sagledati gdje nas je doveo i gdje nas vodi;ili ćemo lagano implodirati kao kakva crna rupa koja jede samu sebe,što i je ujedno glavna karakteristika sila mraka da na kraju balade pojedu sami sebe.

Kako to postići?

Zasigurno vrlo teško bez pomoći grupe i učitelja koji su već dostigli određeni stupanj svjesnosti.

Ovo su vremena kad se sve ubrzava,raspada i gledajući sa strane buđenja-najljepša vremena.

Svačiji život je jedna prekrasna škola,i proći kroz njega žmireći je bogohulno.

Svi ljudi koje si upoznao,poznaješ i tek ćeš i upoznati imaju za tebe poruku;svi ostavljaju znakove kraj puta i viču:PROBUDI SE,PROBUDI SE!!!

Um predatora se boji tih znakova;on ih ignorira i ismijava.
Svaki poziv iz srca um predatora odbacuje i govori:ah,to je sigurno new age ili neka tehnika.

Pogledajte sada oko sebe i uvidite koliko stvari i osoba ustvari ne poznajete jer brinete neke tuđe brige i rješavate daleke probleme.

Što je teže:razmišljati o kvantnoj fizici(bez da vrijeđam )ili nazvati rođenu majku i reći joj VOLIM TE?

SVJESNOST nije samo biti svjestan reptila,NWO-a,denziteta,tanjura,kašika i chemtrailsa nego i biti svjestan sebe i bliskog svijeta oko sebe i naravno voljeti ovu božju kreaciju.
Ali čim kažeš riječ "volim"to je onda new age,jel tako?

Za mene to znači biti isprogramiran i to na tuđe probleme i loše vibre.

Pozdrav!

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 11, 2006 3:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Evo jos jednog interesantnog teksta;
kosmolog sagan . koji je znao puno vise nego sto je otkrivao, napisao je knjigu Zmajevi Edena u kojoj naglasava uticaj reptila na ljudsku vrstu. On kaze;
" .... Nikome ne sluzi ignoriranje reptilske komponente ljudske prirode, pogotovo nasu sklonost ka ritualima i hijerarhiji. Naprotiv razumjevanje ovog modela moze nam pomoci da otkrijemo sto je covjecanstvo zapravo."

Druge zone covjecjeg mozga balansiraju reptilske karakteristike kod vecine ljudi ali ove karakteristike i dalje mozemo uociti kod ljudi koji zive zivote po dnevnim ritualima, npr. uvjek odlaze u isti supermarket, uvjek u isto vrijeme u tjednu, uvjek imaju iste obroke na odredjene dane
Illuminati su uspjeli okrenuti nase drustvo u drustvo okrenuto prema satu, uvjek ponavljajuci dbnevne cikluse. ovo iz prostog razloga sto je na taj nacin lako zakljucati ljude na reptilskom nivou percepcije i dalje aktivirati reptilski dio mozga.
drustvo koje su oni uspjeli kreirati je drustvo orjentirano na fizicki i financijski opstanak, a mentalitet opstanka je osnovni reptilijanski instikt.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 11, 2006 4:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
nastavak:

Tako su Iluminati uspjeli uraditi sljedece:

• sistematski unistiti ili sakrivati drevno znanje koliko god je moguce iz prostog razlog jer sadrzi razumjevanje tko smo u stvari i koja je prava sustina zivota
• preuzeti sve glavne istrage i potrage za drevnim znanjem i artefaktima diljem svijeta, ukoliko se nesto znacajno pronadje javnost nikada ne sazna o tome
•Kreirati religije sa ciljem kontrole uma populacije, ispuniti ih osjecajem ogranicenja i inferiornosti i portretirati ezoterijsko znanje kao zlo.
•uspostaviti nauku koja priznaje jedino fizicko . Nijekati postojanje drugih frekvencija zivota i suzbiti svako znanje o multidimenzionalnim realnostima nas samih.Ovo se najlakse postize nagradjivanjem onih koji uspjesno ponavljaju odredjene ideoloske mantre i unistavanjem reputacije onih koji to ne cine.
• Uspostaviti medija da bi napadali nas um sa realnoscu koju oni zele stvoriti. Napadati, ismijavati, prezirati i unistavati bilo koga tko prijeti da ce otkriti ovu prevaru i iluziju na kojoj je sistem zasnovan.

• bombardirati nas orgijama fizickih stimulusai materijalaizma u kojem je uspjeh zasnovan na onome sto imas umjesto na onome sto zaista jesi.

• fokusirati svijet i komunikaciju iskljucivo na sve sto je fizicko ili na novac. Doibitke na lutriji, sve sto posjedujemo, te promicati opsjednutost sexom kao fizickim a ne spiritualnim iskustvom. Sex baziran na pozudi drzi nasu frekvenciju jer se radi o iskljucivo fizickom aktu. Sex baziran na ljubavi pojacava nasu frekvenciju jer nas povezuje sa iskrom ciste ljubavi.

• izoloirati musku i zensku energiju i kreirati dualitet koji sprijecava fuziju muske i zenske energije u nama. Fuziju koja bi mogla kreiratii trecu, potencijalno visoku frekvencu koja bi nas oslobodila ovog vibracijskog zatvora koji zovemo Matrix.

• Ispuniti nasu hranu, vodu, lijekove , vakcine, zrak i elektromagnetski prostor sa kemikalijama i frekvencijama dizajniranim da suzbiju nasu mogucnost iskustva multidimenzionalnog bitka i blokiranje kanala kojima nase vise ja moze komunicirati sa fizickim..

• Manipulrati nasu DNA direktno i na druge nacine sa istim ciljem. Agenda geneteskog inzinjeringa koja nam se trenutno prodaje kao rjesenje za bolesti ima daleko zobiljniju pozadinu i motivaciju

• drzati odredjene rituale na glavnim vortex tockama planeta sa ciljem zadrzavanjafrekvencije cijelog planeta. Na ovaj nacin i nasa individualna polja su u supresiji ziveci u tako vibracijski niskoj okolini.

•Stalno kreirati ratove i konflikte na globalnom nivou i odrazvati financijsku ovisnost i insolventnost da bi nas drzali u niskim vibracijama kao sto su strah, krivnja, ljutnja i frustracija.


op prev. - sve su ovo izvatci iz knjige - Djeca Matrixa od D. Ickea

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 12, 2006 11:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
Deckard je napisao/la:
op prev. - sve su ovo izvatci iz knjige - Djeca Matrixa od D. Ickea


=D> =D> =D>

evo... ako se neko potrudi pa prevede decu matrixa ja cu da se potrudim da procitam ;)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 12, 2006 12:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
jos malo nekih interesantnih misli:
(op prevod. -kada se koristi termin reptilski mozak misli se na nas dio mozga koji se tako naziva a koji se jos zove primitivni mozak, bazalni mozak ili reptilski kompleks)

Skip Largent:"Najmanje 5 oblika ljudskog ponasanja potjece iz reptilskog mozga, bez da ih definiram reci su samo da ovi ovi oblici ponasanja kod ljudi najcesce bivaju izrazeni kao opsesivnokompulsivno ponasanje, dnevni rituali i sitna sujeverja, robovanje tradiciji tj. uobicajenim nacinima obavljanja poslova, ceremonijalne predstave, poslusnost prema hijerarhiji u legalnim, kulturalnim, religijskim i svim drugim stvarima..."


A onda opet Icke:
"Oni kod kojih reptilske karakteristike najvise dominiraju, kao npr. pripadnici krvnih loza Iluminata bi trebali izrazavati vecu kolicinu karakteristika koje povezujemo sa reptilskim dijelom mozga. Tako danas imamo Iluminate koji su opsjednuti ritualima. Takodjer je sasvim ocigledno da sami reptili razumiju nas R dio mozga bolje nego bilo tko drugi kao i nacine na koje se on moze manipulirati. Te tako jasno mozemo zakljuciti da se ljudska rasa kontrolira i manipulira upravo kroz ovaj dio svog mozga.

Ljudski mozak ima dvije hemisfere, lijevi i desni mozak koji su medjusobno povezani masom nervnih vlakana. Lijeva strana je racionalna, logicna i intelektualna. U uskoj je vezi sa fizickim osjetilima i mozemo je okarakterizirati kao Ja to mogu dodirnuti, cuti, pomirisati, okusiti? Dakle, to mora postojati. Ova polovica naseg mozga komunicira rijecima i pisanim jezikom.
Nas desni mozak je gdje manifestiramo imaginaciju, intuiciju, instnkte, snove, podsvjesno. Odavde dolazi umjetnicka i kreativna inspiracija. Ovaj dio mozga komunicira pomocu image-a i simbola.
Ova desna strana u direktnoj je vezi sa Reptilskim dijelom mozga.
reptili komuniciraju pomocu slikovnih simbola isto kao i tajno drustvo Iluminata sto je do detalja opisano na mom site-u i u knjizi The Biggest Secret. Oni u stvari imaju cijeli tajni jezik bazoiran na simbolima.
Ovo nas sada dovodi do najefektnijeg nacina za kondicioniranje ljudi koji su Iluminati izmislili - filmovi i televizija.
Skip Largent says:

"Svi filmovi i televizjski programi su projekcije reptilskog mozga.kako to ? - pitate se. pa filmovi i Tv ( video igre nista manje) su bez sumnje istog kvaliteta kao i snovi , ne samo kada je u pitanju prezentiranje simbola nego i zbog nacina na koji ih ljudi dozivljavaju - tocnije utvrdjeno je da ljudski mozak odaje iste frekvencije prilikom gledanja filmova kao i prilikom sanjanja. a kao sto smo rekli snivanje u ljudskom mozgu potjece upravo iz reptilskog mozga mada su upletenei i drugi visi djelovi mozga. Jezik reptilskog mozga je vizualni jezik. Sva komunikacija od strane reptila koristi vizualne simbole od kojih svaki ima specificno znacenje.

op. prev. - da li bi zbog ovoga trebali biti sumnjicavi kada su u pitanju krugovi u zitu ?
I plejadjani dosta pricaju o simbolima piramide, merkabe i sl. Taj dio knjige mi se najmanje svidio. Molim vase komentare...


Filmovi i tv ne da su kontrolirani od starne Iluminata nego su oni ti koji su ih kreirali. Oni dobro znaju kako se vizalni symboli mogu upotrebljavati za kontrolu populacije.
U normalnim okolnostima desni mozak koji je pod kontrolom reptila dobija slike kroz oci ili imaginaciju a lijevi mozak onda te slike prevodi u misli, rijeci i zakljucke. Anunnaki iluminati medjutim intervenisu u toku ovog procesa. Njihov cilj je diskonektirati funkcije lijevog i desnog mozga tako da cemo biti manipuliranipreko desnog mozga dok cemo biti svjesni preko lijevog.
Oni implantiraju imidzeriju u nas desni mozak ( u toku sna ili kroz podsvijest) kroz razne simbole, subliminalne poruke, dok istovremeno govore lijevom mozgu kako da interpretira te slike. Ovo se postize kroz
" obrazovanje", "nauku" i medije.
Televizijske vijesti su klasican primjer.
desni mozak vidi slike tisuce izbjeglizca koje se prelivaju preko kosovske granice dok reporter govori lijevom mozgu kako interpretirati te slike - u ovom slucaju - ti ljudi bjeze od Srpskih zlodjela. Na ovaj nacin povecava se potpora javnosti za akciju NATO -a i bombardiranje Srba. Na kraju je ispalo da su mnogi od ovih izbjeglica u stvari bjezali od Nato bombardovanja a ne od Srba. Iste slike ali razlicita interpretacija.
Slicno je i sa novinama kod kojih boldani naslov interpretira sliku za lijevi mozak citatelja.Vrlo cesto ono sto naslov kaze nema nikakve veze sa slikom koju isti vidi ispred.
Onos sto bi uvjek trebali ciniti je da pokusamo uspostaviti kontrolu nad nasim lijevim mozgom i odluciti sami sto slike desnog mozga zapravo znace.
ovo podrazumjeva istupanje iz stada, samostalno razmisljanje i preispitivanje svega sto vidimo ili cujemo. Ukljucujuci i ovo sto upravo citate u ovoj knjizi. Ukoliko vam sve ovo nema smilsa nitko vas ne tjera da dalje citate. jednostavno se okrenite i otidjitenegdje drugo.

Cesto mozemo primjetiti da rijeci kao masta, zamisli, san, sanjati i slicne bivaju konstantno upotrebljavane u reklamama. Oni znaju da ovakve rjeci sluze kao okidac za desni mozak, nesvjesno, za dnevno mastarenje i da preko njih mogu pristupiti vasem lijevom mozgu i reci mu kako da ih dekodira u svjesni jezik.

"Ja zelim automobil"; "Mislim da policiji treba dati vise ovlasti da suzbija kriminalce" "ja moram uzeti viagru da bih ponovno bio pravi muskarac" " Potreban nam je svjetska vlada da rijesi probleme ove planete" i sl.
TV i filmovi stalno proizvode svijet fantazija da bi otvorili nesvejesni desni mozak i dozvolili Iluminatima tajni prolaz do naseg svjesnog mozga.
Djeca su najvise izlozena riziku jer ih se konstantno bombardira fantasticnim slikama.
"
U ranom djetinstvu mentalno stanje je gotovo potpuno kontrolirano od reptilskog mozga i znalci poput Disneya se time debelo koriste. Disney je jedna od vaznijih Ilumionatskih izvrsilackih institucija.
Muzika se koristi na isti nacin.
Nema nisat lose u samoj muzici kao ni u fantaziranju i sanjanju dok god smo u stanju sami desifrirati poruke.
Vratimo se muzickoj industriji. Tko je kontrolira- naravno isti koji kontroliraju Hollywood i globalne medije - Illuminati.
najveca muzicka kompanija u svijetu je Universal Music, koju kontroliraju Bronfman-ovi iz Canadea, a takodjer kontroliraju i Universal Studios. Tijekom prohibicije Bronfmanovi su su bili gangsterska familija a kasnije su postali vlasnici najvece alkoholne kompanije na svijetu Seagrams.
Ovoj familiji se mogu pripisati duboko intelektualni programi tipa Jerry springer Show dok je Universal Music iza "simpaticnog " Marylina Mansona ikone sotonista.
dakle Iluminati kontroliraju muzicku industriju koja se sirom svijeta koristi za podsvejesno i vibracijsko kodiranje.

Op prevod. : razmotrimo malo neke tekstove koji se non stop vrte na MTV -u ili radio stanicama i sve ce nam biti jasno.
Bivsi sluzbenik EMI korporacije mi je rekao kako oni uvjek imaju supervizore koji se brinu o tome da se promicu "ispravni" umjetnici.
Brongmanovi su reptilska krvna loza i veopma usko povezani sa Rotschild-ima.
Upravo bronfmanovi kroz svoje razne fantomske organizacije i pione pokusavaju zaustaviti moje aktivnosti sirom svijeta.
U perfektnoj harmoniji sa uobicajenom Iluminatskom tehnikom zbunjivanja i kontorliranja obje strane u debati ili konfliktu , najveci kritici edgara bronfmana jr. direktora Universal pictures su upravo Bill Benett- bivsi Bushov i reaganov ministar kojeg je Cathy OBrien raskrinkala kao gusterolikog shape shiftera te Joseph Liberman podpredsjednik u kampanji jos jednog shape shiftera i krvopije Al Gora.
Upravo ova dvojica izjavljuju kako Universal Studios ohrabruju ljude da budu nemoralni.

zar ovo nije ironicno?

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 12, 2006 12:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
Dobro je znati kako mozak funkcionira ,ali samo seciranje neće nam pomoći u rješenju ovog krucijalnog pitanja.

Nažalost,jedna od osobina Ega/PREDATOROVOG UMA,i jeste seciranje jer se osjeća ugroženim od svega i sve želi razložiti na sastavne dijelove,jer u biti ne priznaje duhovnu stranu.

Njegov dom je tijelo i njega veliča.
Duha/duše/suštine/pravog ja se boji,još bolji izraz je da se pravi da ne postoji,jer ne želi djeliti tijelo koje smatra svojim vlasništvom s još nekim;osobito ne s nekim koga osjeća nadmoćnijim od sebe.

Tu na tom polju je bitka koju mi moramo voditi,ujedno to je i najteža bitka koju čovjek može dobiti,ali nakon te bitke više ne može izgubiti ni jednu bitku,jer je lekciju s obećanjima i silama mraka savladao.

"Rješenje je uvijek bilo u tebi,samo ga nisi dosad vidila"-alisa u zemlji čudesa.

Dotad je Alisa mislila da se može vratiti jedino u pomoć gljiva i čarolija.

Magnetni centar je prvi korak i to je oslonac duha,mjesto s kojeg uopće može i početi bitka,bez toga bitke nema, jer ego nema protivnika.

Svi vi koji ovo čitate imate magnetni centar,i vaš duh čeka da bitka počne.

Kako bi trebala izgledati ta bitka?

Dugo vremena protivnika treba samo promatrati,da bi se uočili svi njegovi nedostaci,taktike i načini napada.
To je vrlo prijetvoran protivnik i sve će napraviti da vas zavara.

Recimo,čak se može praviti da ga sve to zanima,da je duhovan ali će onda tražiti sve više i više podataka,da bi bio siguran i na taj način odgađati u biti svoju smrt.

Ili može naprimjer,ubjeđivati vas da vidi ljubičaste kugle na ramenu i da ga one vode na prekrasna astralna putovanja i da je to ustvari to buđenje.

Čak se može praviti da nije on takav već da on sve voli,baš kao i duh,i što bi onda ga mjenjao kad je tako dobar i sve voli.

Ta bitka je vrlo bolna ,do granice kad počinjemo shvaćati,da mi ipak nismo taj predatorov um,da smo sve vrijeme bili njegovi robovi,da je učinio jako puno zla našim najbližima,a u krajnjoj liniji nama samima.

Kako čemo znati ishod bitke?

Dok god postoji i zrnce STRAHA on je vaš gospodar.

Mi kao bića možemo proizvoditi dvije primarne vrste emocija/energije:

STRAH ili LJUBAV.

To je ujedno i ta vaša podjela na OPD i OPS.

Uočimo dvije vrste istoznačnica:

Ego/predatorov um/OPS/mrak/strah/neznanje

DUH/SUŠTINA/OPD/SVJETLO/LJUBAV/ZNANJE

U biti svijet je jednostavan ,samo što ga Ego voli komplicirati,radi vlastitog veličanja i lažne prezaposlenosti.

Vrijeme je takođe Egova izmišljotina.

NE POSTOJI NIŠTA DRUGO OSIM SADAŠNJEG TRENUTKA.

I dok god razmišljate otome što je bilo i što će biti ,niste u sadašnjem trenutku,niste u SUŠTINI,nego ste u vlasti predatorovog uma,koji stvara iluziju vremena,koja onda stvara strahove iz prošlosti,strahove "što će sutra biti s nama,isusek dragi" a znamo tko se stim hrani.

O svemu ovome govore i Kastaneda i Gurđijev i Ouspenski i Moravjev i Kasiopeja i Donosioci svjetlosti i Tečaj čuda i Eckhart Tolle i čarobnjak iz oza i Alisa u zemlji čudesa,samo ih treba znati čitati.

S puno ljubavi i s još samo malo straha vas sve pozdravljam!

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 12, 2006 2:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 19, 2006 11:11 am
Postovi: 17
Lokacija: bgd
Odavno je proslo od kada sam zadnji put ovde nesto post-ovao. Nadam se da me se neko jos uvek seca. :)

Mislio sam da ne bi bilo lose da podelim moje novo iskustvo sa drugima. Radi se o jednom americkom indijanskom, tj. "native" forumu. U jednom trenutku sam imao osecaj da treba necim i sam da doprinesem diskusiji koja je vec tekla... Stvari su ubrzo otisle u sasvim neocekivanom pravcu...

Moj prvi post je na 3. strani.

http://forum.americanindiantribe.com/vi ... 20&start=0

Mislim da ce vam biti interesantno da vidite kako se ljudi potpuno razlicitih, cak i suprotnih pogleda, okrecu u istom smeru - protiv nekoga. Ne mogu ni da zamislim primer koji bolje opisuje ovu temu... Da neko ne shvati pogresno, bilo je tu i ljudi koji su odmah shvatili sta pokusavam da kazem, ali vecinom nisu smeli javno da se izjasne.

Na stranu to sto me je cela to prica potpuno rasturila po savovima. Tek kada je sve bilo gotovo, poceo sam po netu da trazim informacije o originalnoj temi - Black Elk, njegove vizije i zivot.

Cim sam poceo da citam o njegovom zivotu, nisam mogao da se uzdrzim. Odjednom sa poceo da placem kao nikada ranije u zivotu. Znao sam bez ikakve sumnje da sam nekada bio odgovoran za druge ljude, ali i da sam bio potpuno bespomocan. Dok je jedan deo mene osecao tugu i zaljenje koje ne mogu opisati, drugi deo je samo stajao po strani i sve to posmatrao sa interesovanjem. Secam se misli tog drugog dela - "nisam mogao da im pomognem". To stanje je trajalo dobrih 15 minuta. Na kraju sam uspeo nekako da se saberem, ali cak i sada kada se podsetim tog osecanja, suze pocnu da mi naviru... Mada mi je sada ipak lakse da se iskontrolisem.

Ovo u poslednjem pasusu ipak nisam spominjao na tom forumu.

Tek sada zaista razumem sta znaci Kastanedin izraz "stalking oneself"...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 12, 2006 2:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
Elendal,

nemoj kontrolirati te emocije.

Isplači se do kraja,i bit će ti puno lakše.

Sve što ne isplačemo,ostaje u nama i stvara nam osjećaj napetosti.

Kada plačeš puštaš tu lošu enrgiju da ide od tebe,a kada se suzdržavaš ona ostaje u tebi.

Energija ne može nestati.

Fino se isplačeš,prihvatiš da su ljudi takvi,tj. nisu oni takvi samo su ovi malo bolesni,i ideš dalje.

Prelijep je ovaj život,da bi te tištile budale.

Ovaj stav ne znači okretanje glave,neprihvačanje realnosti i laganje samog sebe ,nego jednostavno prihvačanje realnosti takve kakva jeste i usmjeravanje sebe prema stvarima koje objektivno možeš promijeniti.

A plakat je super,osobito mi muškarci bi to trebali raditi češče.

Pozdrav!

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 227 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz