Sada je: sub apr 27, 2024 6:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pitanja
PostPostano: sub jan 13, 2007 5:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Evo nasao sam na Montalk-u jedan zanimljiv tekst, e pa evo kako covek kaze da on razmislja o onome sto je mozda potrebno da zna, vrlo je korisno...




1. Da li je ovo nesto sto je stvarno potrebno da ja znam?


2. Da li me to cini boljom osobom?


3. Da li ce me kasnije sacuvati nekih nevolja ako ga sada naucim?


4. Da li mi to govori nesto vazno sto nisam vec znao?


5. Da li mi to pomaze da se setim necega sto sam znao svo vreme ali sam zaboravio?


6. Da li ce to da resi moje dileme, konfuzije, pogresne interpretacije i
paradokse?


7. Da li ce to na neki nacin da me ucini mocnijim?


8. Da li ce to da mi pomogne da bolje razumem sebe i svoj odnos prema svetu?


9. Da li ce to da me priblizi bicima kao sto je moje Vise Bice?


10. Da li ce ovo mozda da bude vazno jednog dana, iako mozda sada nije?


11. Da li ce me ovo osloboditi manipulacija koje se dogadjaju cisto zato jer ih ja nisam svestan?


12. Da li je ovo uopste vazno u tome da meni pomogne da shvatim zasto sam ovde i da radim to zbog cega sam ovde?


13. Da li mi ovo na bilo koji nacin pomaze da budem ono sto sam stvarno?


14. Sta ce se desiti i kako cu proci ako to ne saznam?


Za sve koji se pitaju :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 24, 2007 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Jos jedan inetersantan tekst na montalku-u ovaj put o nju ejdzu, lazna spiritualnost.....Faux Spirituality

http://montalk.net/notes/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 17, 2007 1:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
baš sam ovu rubriku tražio :D
dakle imam jedno pitanje .
gdje mogu namjestiti da mi se pokazuje poruka ispod posta?
je li to možda potpis , ili nije ? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 17, 2007 4:36 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
je li to možda potpis , ili nije ?


Jest.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 17, 2007 6:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
da skonto sam :lol:
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Što ako
PostPostano: pon aug 20, 2007 9:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 24, 2007 8:14 pm
Postovi: 47
Lokacija: Zabreg Zabreg otvaraj vrata parkova sna
Oprostite tek sam na 16.11 94 i nije ni potrebno da ovo iznosim, ali pred jutro mi je sinula ideja:
što ako nam se Kasiopejci javljaju i predstavljaju kao OPD (a to nužno ne moraju biti ili nisu) radi naše dualne prirode te isto tako i Lizzije prikazuju OPS. Tj. radi našeg shvaćanja koje je dualno oni (tj. mi u budućnosti) sami sebe obmanjujemo sa postojanjem nekih loših entiteta, sila i sl. koje nas porobljuju a mi dobivamo pomoć od pozitivnih momaka. U biti želim reći da smo si mi možda nekako "namjestili" i Lizzije i Anđele i Kasiopejce.... kako bi nas to mišljenje i borba dobra i zla i osjećaj da moramo pomoći drugima i sebi vodio (radi naše dualne percepcije) u taj napredak kojemu svi na ovaj ili onaj način težimo. Svi koji imaju neku dušu i pojam o Bogu žele biti bolji (o percepciji, obrazovanju te duhovnosti ovisi na koji način), stoga smo si mi namjestili, u beskonačnosti vremena, ovu borbu igru ili zavjeru da sami sebe i svoje lijene, uljuljuškane u realnost matriksa, maye ili čega već, guzice pokrenemo na više ili 4ti denzitet.

Shvatih još u 10.mj 94(dakle u tom trenu čitanja skripte) porijeklo zla (ili barem na svoj ograničen način) i da u biti i Lizi ima ulogu kao i npr Isus ili Anđeo. No sad mi se čini kao da smo ih tražili i željeli da budu uz nas da nam pomognu na takav način da se trgnemo -od straha i panike u početku.

Isto tako mi se čini da na ovom stupnju razvoja moraš prvo dobrano biti OPS da bi mogao biti OPD, tj. voljeti sebe, spoznati sebe, da bi znao nesebično davati bez da se trošiš i zamjeraš.
Također opis cjelovitog djelovanja "dobrih" i "loših" te njihovo neizbježno miješanje u središtu i potreba prelaska jednog da bi nastupio drugi - jest Yin i Yang simbol.
Ili također ono što sam mnogo puta osvjedočila, da ljudi najbolje reagiraju i mijenjaju se, progledaju, kada ih se ostavi, šokira ili negativno iznenadi (ali uvijek sa istinom). Kada ih "udariš da boli" oni žele svjetlo i drže se za osjećaj da su nešto više i nešto prelijepo, iako ih svi odbacuju i gledaju s gađenjem (tako to tad doživljavaju). To je valjda radi OPS orijentacije naše Zemlje.

Ma oprostite što se pletem a nisam pročitala ni 2% tekstova. Ne tražim feed back, samo mjesto gdje bih napisala svoje misli.

Ovo i nje baš pitanje ali nisam htjela spamat kasiopejske transkripte a ipak da podijelim jutarne bljeskove sa nekim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 20, 2007 12:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pa, Saro, ti bas lepo to tumacis i napredujes :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što ako
PostPostano: pon aug 20, 2007 1:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
sara sa livade je napisao/la:
radi našeg shvaćanja koje je dualno oni (tj. mi u budućnosti) sami sebe obmanjujemo sa postojanjem nekih loših entiteta, sila i sl. koje nas porobljuju a mi dobivamo pomoć od pozitivnih momaka. U biti želim reći da smo si mi možda nekako "namjestili" i Lizzije i Anđele i Kasiopejce.... kako bi nas to mišljenje i borba dobra i zla i osjećaj da moramo pomoći drugima i sebi vodio (radi naše dualne percepcije) u taj napredak kojemu svi na ovaj ili onaj način težimo...
...stoga smo si mi namjestili, u beskonačnosti vremena, ovu borbu igru ili zavjeru da sami sebe i svoje lijene, uljuljuškane u realnost matriksa, maye ili čega već, guzice pokrenemo na više ili 4ti denzitet.


saro sa livade, nisam znao da smo istomišljenici i po tome pitanju! :D

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 20, 2007 1:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 24, 2007 8:14 pm
Postovi: 47
Lokacija: Zabreg Zabreg otvaraj vrata parkova sna
Hvala dečki :D ! Stvarno i ja vidim pomake. Zanima me kako će se veće raumijevanje odraziti u komunikaciji sa drugima. Da li ću imati veću kontrolu, mir, i manju porebu da budem u pravu i za samo jednim jedinstvenim stavom.
Ma ima još tu toga za pročitati. Upravo sam si u word prebacila bringerse, mislim da ću ih pročitati sada ovih dana prije nego nastavim sa Kasiopejcija jer mi fale osnove.

Svima lijepi pozzzzdraffff :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što ako
PostPostano: pon aug 20, 2007 4:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
sara sa livade je napisao/la:
što ako nam se Kasiopejci javljaju i predstavljaju kao OPD (a to nužno ne moraju biti ili nisu) radi naše dualne prirode te isto tako i Lizzije prikazuju OPS. Tj. radi našeg shvaćanja koje je dualno oni (tj. mi u budućnosti) sami sebe obmanjujemo sa postojanjem nekih loših entiteta, sila i sl. koje nas porobljuju a mi dobivamo pomoć od pozitivnih momaka. U biti želim reći da smo si mi možda nekako "namjestili" i Lizzije i Anđele i Kasiopejce.... kako bi nas to mišljenje i borba dobra i zla i osjećaj da moramo pomoći drugima i sebi vodio (radi naše dualne percepcije) u taj napredak kojemu svi na ovaj ili onaj način težimo. Svi koji imaju neku dušu i pojam o Bogu žele biti bolji (o percepciji, obrazovanju te duhovnosti ovisi na koji način), stoga smo si mi namjestili, u beskonačnosti vremena, ovu borbu igru ili zavjeru da sami sebe i svoje lijene, uljuljuškane u realnost matriksa, maye ili čega već, guzice pokrenemo na više ili 4ti denzitet.

Shvatih još u 10.mj 94(dakle u tom trenu čitanja skripte) porijeklo zla (ili barem na svoj ograničen način) i da u biti i Lizi ima ulogu kao i npr Isus ili Anđeo. No sad mi se čini kao da smo ih tražili i željeli da budu uz nas da nam pomognu na takav način da se trgnemo -od straha i panike u početku.


Odlicno razmisljanje za pocetak citanja transkripata! Ali cini mi se da sami kasiopejci nikada nisu nazvali lizarde "zlim" niti su ih okarakterisali kao nesto lose. Ja sam stekao utisak da kasiopejci posmatraju lizarde i njihovo delovanje kao neku "prirodnu pojavu". Ako obratis paznju, primetices da su sve subjektivne karakterizacije tipa dobro/zlo izrecene od strane ispitivaca tj. Laure i ekipe, ciji nacin razmisljanja, kao i kod svih ljudi ima tendenciju da sve svrstava u kategorije dobro/zlo, koja je mozda i nuzna za nase 3D okruzenje. Sa druge strane kasiopejci odgovaraju na pitanja, cini se bez mesanja u slobodnu volju, pa zbog toga svoje odgovore prilagodjavaju percepciji ispitivaca.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što ako
PostPostano: pon aug 20, 2007 5:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 24, 2007 8:14 pm
Postovi: 47
Lokacija: Zabreg Zabreg otvaraj vrata parkova sna
Aragorn je napisao/la:

Ali cini mi se da sami kasiopejci nikada nisu nazvali lizarde "zlim" niti su ih okarakterisali kao nesto lose. Ja sam stekao utisak da kasiopejci posmatraju lizarde i njihovo delovanje kao neku "prirodnu pojavu". Ako obratis paznju, primetices da su sve subjektivne karakterizacije tipa dobro/zlo izrecene od strane ispitivaca tj. Laure i ekipe, ciji nacin razmisljanja, kao i kod svih ljudi ima tendenciju da sve svrstava u kategorije dobro/zlo, koja je mozda i nuzna za nase 3D okruzenje.



Tako je, primjetila sam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz